De laatste uit zijn geslacht ÜTt den Omtrek Amsterdamsche Beurs. welwillend door de Heer Erdsieck aangeboden, waarvoor nu reeds onzen dank. Alle giften hoe klein ook, in den vorm van geld, brood, koffie, melk of brandstoffen zullen dankbaar in ontvangst genomen worden door de ondergeteekenden uitmakend de Oommissie H. London, Kampersingel 50 voorzitter. W. B. Guskens Gj. Maikt 4 H. v. Niel Hz. Gr. Houtstr. 86 Penningmeest. A. F.N.v.d.Vaart,D.Spaarne42 M. v. Ommeren, N. Gracht 1 Secretaris. Roekeloos. Woensdagmiddag liepen eenige jongens ondanks de zwakte van het ijs nog over den Burgwal, met het te verwachten gevolg dat drie er van tegelijk door het ijs zakten. Hulp was spoedig nabij door het toesteken van scbippers- haken waren zij spoedig op 't droge, Rektijicatie. Het- bericht in ons blad van Maandag, als zou in de „Kleine Vereeniging'" een oneenig- heidje zijn voorgevallen, is, naar de directeur ons komt mededeelen, geheel bezijden de waarheid. Schouwburg Jansweg. Gisteravond 8 uur trad in den Schouwburg Jansweg op, de rederijkerskamer «Zwolle* te Zwolle, Zij voerde 't blijspel op „Groote Stadslucht" in 4 bedrijven. Dit is een concoursstuk voor den tooneelwedstrijd,georganiseerd door onze tooneel vereeniging J. J.Cremer. Liefde voor de Kunsh De voorzitter opent de vergadering, wenscht den leden een zalig Nieuwjaar, hoopt dat de Vereeniging in grooter bloei nog moge toenemen. Het woord werd hierna gegeven aan den heer G. Voorham, die in korte woorden de Vereeniging schetste van haar oprichting af. f ij bracht een woord va* dank aan den president, zonder Wiens arbeid de vereeniging nooit zoo ver zou gekomen zijn. Vervolgens werd overgegaan tot verkiezing van vijf werkende leden, waarvan twee werden geko zen de heeren Turnhout en Degen hart. De notulen van de vorige ver gadering werden goedgekeurd. Door een der leden werd voorgesteld een uitvoering te geven te Hillegom. Op een volgende bestuursverga dering zal hieromtrent beslist wor den. Op hol. Gisteravond omstreeks 9 sloeg een paard, bespannen voor een wagen der H.IJ.S.M. in de Leid- schestraat op hol. De strengen bra ken, zoodat het paard de straat inrende. Aan 't eind van de straat werd het gegrepen en was aan de beide achterpooten gewond. De koetsier werd van den bok geslingerd doch kwam met den schrik vrij. Museum van Kunstnijverheid. Het Museum van Kunstnijverheid alhier werd gedurende het af- geloopeu jaar bezocht door 6426 belangstellenden. Uit de, aan het Museum verbonden, Boekerij wer den over 1906 2120 boek- en plaat werken naar verschillende plaatsen van ons land verzonden. De aan het Museum verbonden School voor Kunstnijverheid werd in het afgeloopen jaar bezocht door 70 vrouwelijke en 124 mannelijke, in het geheel door 194 leerlingen. De cursus voor de verschillende vakken wordt 7 Januari hervat. In het voorjaar zal in de afdee- üng Kunstnaaldwerk een cursus voor het weven worden gegeven. Belangstellenden, die eenen of meer cursus wenschen te volgen kunnen zich aanmelden aan het Museum van Kunstnijverheid tus- schen 10 en 4 uur. Brand. Op het Zuider-Buiten Spaar- FEUILLETON. Op een heeten zomerdag rolde een oud en versleten huurrijtuig de slot poort van het kasteel Gravenstein bin nen. De landlieden hadden medelijden met den mageren knol, die bij iedere schrede dreigde neer te stuiten en staarden met verwondering den onge meen z waai lij vigen man aan, die achter m t rijtuig had plaats genomen. Hij ft» Seheel niet op zijn gemak, want het voertuig hotste en botste zoo geweldig, dat de man zich met beide handen aan de zijleuningen moest vastklemmen om niet onbarmhartig heen en weer geslingerd te worden. Geen wonder, dat dikke zweetdroppels ?P. zyn hoog voorhoofd parelden, toen hij eindelijk toebereidselen maakte om laten 0°SemakkeliJke zitplaats te ver laten. Een oude in 't zwart gekleede ne Noordzijde, zg. Spaarnekant is een brand uitgebroken door het onvoorzichtig plaatsen van spoozakken bij de brandende kachel terwijl de bewoners uitgegaan waren. Het achtergedeelte is geheel uitge brand. De brand is door de buren gebluscht, welke overgeklommen waren aan den achterkant van het huis. Bij deze gelegenheid heeft de nieuwe eenpaard slangenwagen dienst moeten doen. Een en ander had veel bekijks, doch de oude spuit 10 was aan de Burgwal vlak achter. De spuiten hebben echter geen dienst behoeven te verrichten. Politierapport. Gevonden: 1 oorknopje, 1 hond, 1 kist met bierflesschen, 1 portemonnaie met geld. Gisternamiddag is in de Schoter straat uit een broodwagen 1 pak ket broodkaartjes ontvreemd. Uit eene tapperij in de Gr. Houtstraat is gisteravond een rij wiel ontvreemd, alsmede een rijwiel staande voor perceel Jordensstraat No. 31. Gisterenmorgen is op het Z. B. Spaarne op hol geslagen een paard gespannen voor een vierwieligen boerenwagen, doordat het dier schrok van het rumoer der machine nit een bleekerij aldaar. Een lantaarnpaal, een wagenwiel en een deur met deurstijl werden stukgereden en daarna is het paard gevallen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. F. Rijken en J. M. Waning. Getrouwd: L. Asjes en A. A. F. Lanzing. Bevallen: M. v. d. Ree-Eckhart d. A. Strengers-de Boer z. A. G. Kuipers-van Weel d. H. Hokke- ling-Jansen d. J. B. v Emmerik- Mom d. Overleden; A 4j. d. v. G. Koning de Witstraat. A. 9 m. d. v. L. v. Dansik Wouwermanstr. J. Hempe- nius 24 j. Phoenixterrein. AGENDA «oor Vrijdag 4 Januari. Teyler's iStichting. Dagelijks van 11 u. v. m. 3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.)de Bibliotheek van 1—4 u. n. m. (behalve Zond.). Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v.m. 3 u. n. in.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Paleis van Justitie, v. m. 10 u Raad van Beroep voor de ongevallen verzekering openb. zitting. Raadhuis (2e af deeling) v.m. 9 u 12 u B. en W. zitting voor in schrijving Nat. Militie voor hen, wier namen aanvangen met een der letters C. D. E. en F. Bondsgebouw StBavov. n. m. 8t/2 u. Hoofdbestuur. Schouwburg Jansweg n. m. 8 u. Ned. Operette Ensemble 2e opvoer, van ,.De bruiloft van Kloris en Roos je", oud-Hollandsch kluchtspel met zang en dans in 1 bedrijf, Voorafge gaan doorDe millioenenoom, ope rette in 3 bedrijven. iSociëteit Vereeniging. n. m. 8u Operaconcert. MARKTEN. Botermarkt. Op de gisteren alhier gehouden bo termarkt waren aangevoerd en ver kocht. Boter 42 KG. f 1,60 a 1.70 per Kg. Biggen 29 stuks; verk. 8 stuks f9 a f 11 per stuk. Schrammen 2 stuks f a per stuk Groentenmarkt. Aangev. Aardap. 27 HL. Verk. 27 HL" f 2.20, H.pr. f 0.—, Aangev. Appelen 31 HL. Verk. 20 HL. L.pr. 8,Hpr. 10,Aangev. Peren 7 HL. Verk. L.pr. f 0 a 10, H.pr. fAangev. Bloemk. 400 st. Verk. 300 st. L.pr. f 15,H.pr. f 20.Aan gev. manden spinazie, verk. mand L.pr. f0,H.nr. f0.Worte len 500 bos verk. 5C 0 bos L.pr. f 5,f 6 H.pr. f U,Sla 0md. verk. Heereboon. Aangevoerd verkocht mnd. f 0.00 af 0..Snijboonen Aangevoerd 0 mnd., verkocht mnd. f 0.00 a f 0. Roode Kool 9000, stuks f2.a 5. Witte Kool 400 stuks t 2.a f 4. Savooie Kool 7000 st. f 3.a f 5..— alles per 100 stuks. OVERVEEN. Verbaliseevd. Het niet voorradig hebben van de arbeidslijst. Wegens overtredingj van artikel 11 der arbeidswet is door den po litiedienaar A. D. Zwart, proces verbaal opgemaakt tegen G. en K., kleerbleekers en B., behanger, allen wonende alhier. ""BLOEMEND AAL. Wegens het zich zonder toestemming der eigenares, mevrouw Van der Vliet Borski, zich bevinden in de jacht terreinen, is proces-verbaal opge maakt door den jachtopziener Hart man tegen W. Koelemij, E. en H. Bol en P. V. Schaap van Zandvoort. ZAN'. VOORT. Valsch geld. Door de politie alhier is in be slag genomen een valsch kwartje, dragende de beeltenis van Konin gin Wilhelmina en het jaartal 1902. Groot-Badhuis. De verbouw van het Groot-Badhuis is opgedra gen aan den heer F. de Bruin te Amsterdam en zal geschieden onder leiding van den Amsterdamsehen architect Fouke Kuipers. IJMUIDEN. In tegenstelling met het vorige jaar ging de Oudejaars avond hierfthans zeer kalm voorbij. Er was weinig vreemd volk hier en ook het slechte weer maakte, dat hij het uitgaan der herbergen om 11 uur, de drukte zeer gering was. Hoorde men anders om twaalf uur nog wel eens eenige schoten, thans niets daarvan. Toch had er 's nachts om 3 uur in de Zeestraat nog een klein opstootje plaats tus- schen een paar buren, maar het duurde slechts kort. De ruziemakers kregen spoedig natte beenen en de hoofden werden daardoor kalm. Nieuwjaarsdag gaf ook weinig drukte langs de straten. De meeste herbergen waren gesloten. Eenige kaairidders vermaakten zich nog wel met het zingen langs de straten, maar odstootjes kwamen er niet van. 's Avonds elf uur was heel IJmuiven uitgestorven. Alleen de regen kletterde langs de straten en doet. zoo we hopen, spoedig de sneeuw verdwijnen. Visscherij-examen. Op de Staatsbe- grooting voor 1907 is een bedrag- van f 2000 uitgetrokken voor de examens ter verkrijging van di ploma's als schipper en stuurman ter visscherij. Aan het einde van de cursussen alhier zullen de eerste examens ge houden worden. BEVERWIJK. Geslaagd. Voorde eenige vacante plaats in de solo klasse (Violoncel) aan het conser vatorium te 'sGravenhage is ge slaagd de jongeheer Jacob Zwart. De buitensporige eischen, welke hiervoor gesteld worden, in aan merking genomen, durven we ver wachten, dat onze plaatsgenoot met vrucht de zware studiën zal kunnen volgen, en eerlang als kundig mu sicus Beverwijks naam hoog zal houden. Geslaagd. Bij het examen handen- bediende kwam toeschieten om den aangekomene bij 't uitstappen behulp zaam te zijn, doch toen hij hem eens goed bekeken had, bleef hij op eeni- gen afstand staan en wachtte bedaard tot de vreemde hem 't eerst toesprak.' Inderdaad zag de onverwachte bezoe ker er verre van onberispelijk uit en op Gravenstein was men niet gewoon zulke gasten te ontvangen. Zijne klee- ren waren smerig en heelemaal niet naar de mode. De kraag van zijn jas was als met vlekken bezaaid en zijn linnengoed vuil en vettig. Toen hij den platgedrukten hoed afnam, kon men zien, hoe wanordelijk zijne reeds grijsachtige haren waren, hetgeen het terugstootende van den indruk, dien zijn persoon maakte, niet weinig ver hoogde. Ik wensch den jongen baron Von Gravenstein te spreken zei hij met heesche stem en op tamelijk trotschen toon. „Meld mij aan als mijnheer Peter Michelmann uit de hoofdstad De knecht beschouwde hem nog eens van top tot teen, doch ging niet van zijne plaats. „Ik twijfel sterk, of de heer baron te spreken zal zijn," antwoordde hij, de schouders ophalend. „Ik weet pre cies, welke personen ik moet binnen laten en het spijt mij, dat de naam Michelmann daar niet bij ig." De afgewezene wischte zich met een bonten zakdoek het zweet van het voorhoofd en keek met zijne kleine oogen den knecht toornig aan. „Denkt ge, dat ik eene reis van acht uren gemaakt heb, om mij door den eersten de deur te laten wijzen?" bromde hijJe baron Herbert zal mij ontvangen en zal slecht over je tevre den zijn, indien ik reden heb mij over uwe onvriendelijkheid te beklagen." De woorden bleven niet zonder uit werking op den ouden knecht. Hij trok wel de schouders op, alsof hij zeggen wou: „Het helpt u toch niets 1" maar ging toch langzaam de breede trappen op, terwijl Michelmann hem op den voet volgde, zonder zijne uit- noodiging daartoe af te wachten. Baron Herbert Von Gravenstein lag op de sofa in zijn bibliotheek en rookte daar behaaglijk eene fijne havana. Hij was nauwelijks acht en twintig jaar, maar hij zag reeds zoo bleek en mager uit als een veertiger, en zijn hoofd vertoonde reeds hier en daar eenige arbeid diploma A, karton en klei, Mevr. I. SchaafsmaSchaafsma. Opgedragen. Aan de firma Wed. Stoutenbeek alhier is door het ge- menteb. van Hilversum opgedragen de levering van benoodigdheden voor het liandwerkondvrwijs voor de som van f 447,171/2- Een stukje statistiek. Door de gemeente-politie alhier zijn in 1906 opgemaakt 288 processen.ver- baal, waarvan 58 wegens misdrij ven en 230 wegens overtredingen Van de 58 opgemaakte processen- verbaal wegens misdrijven, betrof fen 13 diefstal, 12 mishandeling, 10 wederspannigheid, 9 beleedi- ging. 5 verduistering, 3 vernieling, 2 huisvredebreuk. 1 shving gods dienstige bijeenkomst, 1 het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar en 1 verlating van hulpbehoevenden. Van de 230 opgemaakte proces sen-verbaal wegens overtredingen betroffen 102 openbare dronken schap, 40 overtreding politieveror- dering, 22 overtreding Motor- en Rijwiel-Reglement, 2 overtreding Motor- en Rijwielwet, 18 overtre ding arbeidswet, 11 overtreding Prov Reglement op de wegen, 5 het in staat Yan dronkenschap een anders veiligheid bedreigen, 4 het maken van burengerucht, 4 overtreding Drankwet, 4 overtre ding Woningwet, 2 Bouwverorde ning, 2 Hindrwet, 2 overtreding art. 488 Wetb. v. Strafrecht, 4 we gens baldadigheid, 1 overtreding Veiligheidswet en 7 wegens verschil lende andere overtredingen. Voorbereidend Militair Onderricht. Onderzoek ter verkrijging van een Bewijs van voorgeoefendheid. De Burgemeester-der Gemeente Be verwijk brengt ter kennis van belang hebbenden, dat zij, die zich hebben aangemeld tot deelnneming aan het in Januari a.s, te houden onderzoek ter verkrijging van een bewijs voor voor- geoetendheid; 'Voor dat onderzoek zul len moeten aanwezig zijn op Donder dag, den lOen' Januarif 1907, des voor- middags te 91/2 uren; in de infanterie- kazerne aan den Koudenhorn te Haar lem. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. LISSE. Gemeenteraadsvergadering In de zitting van 31 Dec. kwam aan de orde de aanbesteding van a, straatverlichting en b, het op halen van vuilnis. De voorzitter deelde mede dat voor elke categorie is ingekomen een biljet en wel voor de straat verlichting van P. Langelaan, in schrijvende voor f 924 en voor het ophalen der vuilnis van L. J. Fee leus, inschrijvende voor f 250. Beide aannemingen werden ge gund met bepaling, voor zoover de straatverlichting betreft, dat het contract verbroken wordt als de gasfabriek gereed zal zijn. Herbenoe ad werden als leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, de heeren Ch. de Meulder, J. C. Zaneveld, J. Pijn- acker, H. Kingma, A. Guldemond, S. P. Hoefschepel en J. W. Lefeber. ALK MAAR. Voordracht. (vac. Mej. M. A. E. de Wit, a?n de meis jesschools Mejn. J. M. Flobil, te Anna Jacobapolder (St. Philipsland) J. C. Adriaanschen, te Brummen, effi J. C. H. E. van Bij levelt, te Delft. EDAM. IJs. Voor de haven is bet ijs weggedreven. Wijl echter in den mond der haven het ijs nog niet verdwenen is, blijven de lich ten nog gebluscht. HAARLEMMERMEER. Patrimo nium. Ter bespreking van hettwee- de punt van haar werkprogram, n.l. coöperatie, zal de afd. „NieuwJVen nep" van Patrimonium, opDonder- derdag 3 Januari e.k. een openbare ledenvergadering honden, waarin bedoeld onderwerp door een der leden zal worden ingeleid. Propaganda-vergadering. V<nr de afd. Nieuw Vennep yan Patrimo^ nium" trad in eene o: enu re ver gadering op, de heer Huizinga van Amsterdam, met het onderwerp „Wat is loon en naar welken maat staf moet het worden berekend? Hoewel, volgens spr. dit onder in Haarlemmermeer niet op zijn plaats is, zoolang hier en elders geen landbouwarbeidersorganisatie is tot stand gekomen, zou hij toch trachten een en ander in verband te brengen met den heerschenden toestand on der de landbouwarbeiders. De heer Huizinga behandelde nu uitvoerig den verschillenden arbeid, die er verricht wordt en het verschil van opvatting daaromtrent tusschen de Christel, en revolutionnairen, Vervolgens beschouwde spr. het loon, wat daaoonder verstaan wordt en de onderscheidene loonregelingen die zich volgens hem. veelal basee ren op den plaatselijken toestand, hoewel daaruit de vreemdste verhou dingen voortkomen. Dit werd door hem verschillende voorbeelden uit ons land verduide lijkt. Ook hetgeen door de vrijz.- democraten wordt voorgestaan, als mede wat door de sec..'democr. wordt gepropogandeerd, wat door hem ge- critiseerd, waarna hij op grond van Gods Woord organieatie bepleitte en aansluiting bij Patrimonium als een eisch stelde voor ieder Chr. arbeider, Met alle kracht kwam hij op tegen het conservatisme, dat ook onder de Chr. patroons nog heersch- te, betoogende, dat dit te bestrijden was door organisatie der arbeiders. Van de gelegenheid tot debat werd door een tweetal personen gebruik gemaakt. Het bevatte echter niets zake lijks, doch ging geheel om buiten netgeen door den spreker ten ge- hoore was gebracht, zoodat dit spoe- hig was afgeloopen. De vergadering, die talrijk bezocht was, werd daar- da met een woord van dank aan den spreker, door den voorzitter gesloten. Lehadepost. Terwijl de vrachtrijder Roodenburg een wagen stroo weg bracht, viel zijn paard voor den wagen dood neder. Een zwaar ver lies voor den man, daar hij met behulp van het dier zijn dagelijkse!) brood verdiende. BEVERWIJK. Geboren: Elisabeth d. van Rumping en Henneman. Cornelis Johannes, z. van Walter en Har- meijer. Simon, z. van Kouden- burg en Homan. Maria Antonia, d. van Duijn en Geerlings. Cor nelia Maria, d. van Spies on Markx. Maria Catharina, d. van van Amersfoort en Koger. Antonius Laurentius, z. van Smit en Nijman. Hermanus, 1. van Schoenmaker en Voet. Martha, d. van Röder en de Herder. Petrus Mattheus, z. van Pels en van der Mimst. Hendrik Jan, z. van van Otterloo en Lubberhuizen. Overleden: Johannes de Nijs 7 mnd. Josephus Antonius van Bruggen 17 j. Christiaan Numan 1 jaar en elf maanden. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Geboren: Adrianus. z. van W. Warmenhoven en M. Schelle vis. Hillegonda, d. van T. Kippersluis en H. Pannevis. Cornelis, z. van J. Brasser en H. Nieuwenhuizen Jan Hendrik Gerrit, z. van J. H. v. d. Waal en G. Hennink. Cornelia Henriette Maria, d. van H. v. d. Zant en A. M. Weijll. Johanna Maria, d. van C. de Goede en C. M. van He- del. MARKTNIEUWS. SCHIEDAM, 2 Jan. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f ll1/. per Ned, vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ke tel f 1.30. BODEGRAVEN 31 December. Kaas Aangevoerd 13 wagens, te zame* 518 stuks, wegende pl.m. 3,108 kilo le soort Goudsche f 31,50 A 80,50, zwaardere f 2e soort f 29.i 30,Derbykaas, le soort f A Edammerkaas, le soort f k Handel matig. PURMEREND. Veemarkt. Aangev. 178 runderen, waaronder 130 vette 64a80 e. 5 stieren, f0. a f.p. k 44 v. kalveren fO,75 Af 0,95 147 nuchtere idem fll A f23 per stuk, 14 paarden, f a 0 626 schapen af ,0— en 000 lammeren, f 0.prijsh. vlug, 259 v. varkens f 0,42 af 0,46, per kilo, vlug; 5 magere id. 18. a f 24 per stuk. 182 Biggen 16 a 10. zak peren f 0.a f 0. zak appelen f 0.a f 0 p. zak. 150 ganzen f 3.a f 3.50, 54 zwanen f 4.50 a f 5,50. Eieren Kip- f 0.a f 0per 100 stuks. 40 Kalkoe2.7ö a f 4.50. Vette koeien prijshoudend, handel stug f 0.62 a f 0.78 per K.G. Melkkoeien prijshoudend f 0 a f 0 per stuk. Overhouders prijshoudend, handel vlug f af Alkmaar, 31 Dec. Vee. Aang. 0 -Paarden fA f 0 6 Koeien f 200 A f 260. 22 nuchter* kalveren 12 A f 20, 447 Schapen f 20 A f37,50 0 Lammeren fA f0,— 10 magere varkens f14 A 18,OBig- gen f 0 A fl,0; bokken en gei ten f af 0 id. id. f0,a f0, Boter per l/2 kilo fa fmid delbare ct., laagste ct. Aanvoer K.G. Kipeieren f 0,a f 0. per 100 stuks. AMSTERDAM, 2 Jan. Suiker biet- kalm en zonder saken. Tabak. Aangevoerd per Lawoe; 1929 pk. Java, ale210 pk. RC.OKT ML199 pk. K'RC, Tempeh124 pk. NHM,LTP176 pk. SN&Co.280 pk. MR&C, Soember Poetjoing, 108 pk. dito,Lestie, 117 pk. Tambo30 pk. MR&Co..Loemapjang62 pk. dito, dito, K.G.56 pk. MR,Lo»madj ang124 pk. Moeloes.KB64 pk, Ketitan387 pk. LO,H en per Malang 1407 pk. dito, als: 252 pk. Mea, 142 pk. SVdz Co. 600 pk. DR210 pk. TA,MR<tCo. LHT183 pk. RH.K. Java Kinabast, (Bericht ran P. Brusse). In 1906 wen!en hier in en buiten veilingen verkocht 8.542.817 kg., volgens opgegeven analyse, in- houdenr e 465.424 kg. zwavelzure Ki nine. Het gehaite in doorsnee de fabriekskosten was 5.78 pet. en der unit 4.81 c. per J/g K. Op 31 Dec. b»stond de onverkochte voorraad in eerste hand uit 5575 coli gouvemements- en 150,61 coli part cultuur. 3 Januari. Imer. markt lager. Ruseen zeer vast. Kon. Petroleum hooger. Tabaksmarkt willig. Kimberley vast. grijze haren. Vandaag zag bij er zeer afgqtnat en vermoeid uit, hetgeen den dienaar met 't oog op zijne boodschap met bezorgdheid vervulde. De jonge baron keek hem bij zijn binnenkomen tamelijk barsch aan, doch nauwelijks had de knecht hem den naam van den bezoeker gemeld, of Herbert sprong verschrikt op en beval hem, den vreemdeling dadelijk binnen te laten. „Zorg dat mijn vader niets van dit bezoek verneemt riep hij den knecht toe, toen deze weer aan de deur was, „en indien hij naar mij vraagt, kun je hem zeggen, dat ik even uitgere den ben I" Een halve minuut later trad de heer Michelmann binnen en nam dadelijk een stoel in bezit, eer hem deze aan geboden was. „Het spijt mij, mijnheer de baron, dat ik gedwongen ben—" Verder kwam hij niet met zijn aan» hef, want baron Herbers, die maar even den sleutel omgedraaid had, trad op hem toe en bleef met fonkelende oogen vlak voor hem staan. „Hoe durf je het wagen, hier in te dringen?" snauwde hij hem toe met eene van woede trillende stem. „Wil je je onbeschaamdheid hiermede de kroon opzetten? Heb je mijn brief dan niet ontvangen?" „Juist wijl ik dien ontvangen heb, ben ik hier, mijnheer de baron," her nam de dikke man met de grootste bedaardheid. Het is voor mij wel een groote eer, met zulk een voornamen heer briefwisseling te houden, doch een brief is geen geld en wat zou ik met uwen brief aanvangen, wanneer ik mijn geleend geld terugverwacht? Ik betreur het, dat u mij tot deze onaangename reis gedwongen haeft, maar „Naar den duivel met je kompli- menten!" bulderde baron Herbert. „Heb ik dan geen hoogen intrsst ge geven? Heb ik je niet beloofd het geld binnen een half jaar terug te 0-even „Wat helpen mij uwe beloften, mijn heer de baron, wanneer ik mijn geld hebben moet? Wat helpt het mii, indien gij uwe eer verpandt? Ik hel mijn geld zoo noodie als brood en kar mijne tigen verplichtingen met uwe beloften zoo min nakomen als met uwe wissels!" De jonge baron werd doodsbleek, hij balde zijne vuisten, ala wilde hij den vreemdeling te lijf. Doch hij be dwong zijn drift en beproefde een vriendelijker toon aan te alaan. „Laten wij verstandig praten, mijn heer Michelmann? Met welk doel hebt ge mij hier in 't huis mijne vadera overvallen Ge kondt toch begrijpen, dat ik het geld niet had, ander* had ik het u zeker gestuurd. Waarom plaagt ge mij nu met die oude praat jes? Ge zijt een rijk man. die beat eenige maanden geduld kunt hebben, te meer, wijl ge winet genoeg en.an bebt. Ben ik, da erfge»aam van Gra venstein, niet goed voor die paar dui zend mark?" Da hear Michelmann hield zijne vatte handen op zijn dikken buik en draaida de duimen om elkaar. Wordt vervolgd)» sogno. V Medegedeeld door H. C. Twvbmgh en Co. Tori.» ko»r« Ida. South Pac Sh 94»/« 9S1/, Common Marine 10»/, 10*/, Pref. 301/i 80 Common Steel Sh. 49»/, 49*/i, Topeka Sh. 104*/, 105 '2e pref. Mexican. 271/, 271/4 Common Kansas Sh. 80 29s/, Pref. 61 60 Common Wabash 191/, IS*/, 182 180 Southern Rail» SSI/, 33 Car Foundry Sh. 44i/t 44V, Common Erie 481/4 40»/, Missouri 41 301/4 291/4 471/4 42*/, 42V, Kon. Petroleum 740 752 Common Peru 15*/i, IB1/, Pref. Peru 47V, 47»/, 48V, 47»/, 222 220 Rusland Hope 74 741/, Consols 74»/, 751/4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3