STADSNIEUWS. Ernstige mishandelingen. Uit Osch wordt dd. 3 Jan. ge meld Het nieuwe jaar is weder met een ernstige vechtpartij begonnen. Bij een dronkemanspartij in de „Heide" werden zekere Maas met een vlijmscherp mes twee levens gevaarlijke wonden over de borst toegebracht. Gisteren is hij per draagbaar naar het gasthuis ver voerd. De vermoedelijke dader is zekere v. d. V., bijgenaamd „Lombok", een ongunstig bekend staand per soon. Onder de gemeente Berenem 111 de Bercheinsche heide is weer duchtig het mes gehanteerd. Zekere M. v. Orsouw is zoodanig met 't mes toegetakeld, dat hij per brandeart naar het ziekenhuis te Osch is moeten worden vervoerd. De dader zekere S. uit Berchem heeft de vlucht genomen. ('s-Hert. Crt.j Te Antwerpen is men zeer te vreden over den vooruitgang van de havenlteweging in het afgeloopen jaar. Ze bedroeg in 1906: 0495 schepen met 10.865.418 ton, tegen 6034 schepen met 9.846,707 in het jaar 1905. Ter vergelijking diene dat de havenbeweging in onze grootste Nederlandselie haven, Rotterdam over 1906 bedragen heeft 8846 schepen met 9.192.467 ton (voor den Nieuwen Waterweg in 't geheel 9160 en 9.SS7.555) De becijfering te Rotterdam en te Antwerpen ver schilt, zoodat de opgaven uit die laatste haven met ongeveer 15 pet. verminderd moeten worden om vergelijkbaar te zijn. Volgens het Antwerpsche blad zelf krijgt men aldus een totale beweging van 9.235.638 ton te Antwerpen en 9.387,555 ton voor den N. Water weg, waarvan 9.192.467 voor Rot terdam, over 1906. De vooruitgang tegenover het vorige jaar is te Antwerpen wat sterker geweest dan 4e Rotterdam maar in Nederland kau men zich troosten met het denkbeeld, dat dé handelsbeweging langs den Nieuwen Waterweg die langs de Schelde toch reeds overtreft. Bar! Men schrijft uit Nieuwe Niedorp aan „het Volk" Zaterdag j.l., terwijl de sneeuw U/2 voet hoog lag, was ik er getuige van, dat een gezin van man, vrouw en 5 jeugdige kinderen met zijn boeltje uit de woning op straat wer den gezet. Zij woonden in een huis dat het eigendom der gemeente is en ongeveer één gulden per week doet. De man betaalde geen huur en daarom moest de deurwaarder met vier politiemannen en vier burgers dit vreeselijk werk doen. Het is waar, de man, een tuinier, is een groot dronkaard, maar men had toch moeten bedenken dat het meer vrouw en vijf kleine kinderen gold. Hadden de armvoogden zich hun lot niet aangetrokken, dan was hun lijden niet te overzien geweest. Woensdag stond het heele boeltje op» den publieken weg. In de jenever gestikt. Onder Noordbroek (Gr.) is Don derdag aan den straatweg het lijk gevonden van den 52-jarigen arbei der j. Ij., die volgens een genees kundige in de jenever was gestikt. Lijst van gestolen paarden en run deren in Bekassie,in eene maand 1. Hadji Njamen, Pondokoengoe: Een paard, kan hij de roovers in gelost worden voor H. 60. 2. Hadji Bolok, Kamp. Melaka: Twee buffels. 3. Kam, TamboenEen buffel. 4. Siran, Oedjong Menteng Een buffel. 5. Anak Djemoedin, Menteng:Een buffel. 6. .Gouw Eng Soey, Oedj. Malang: Vier buffels; een is geslacht door de roovers, de drie overige kunnen voor f1100 bij hen ingelost worden. 7. The Gendong, Panda klapa Een buffel, kan voor 11. 60 ingelost worden bij de roovers. 8. Lie Soen Po, Telok, Boejoeng; Vier buffels, kunnen voor H. 140 worden ingelost bij de roovers. 9. Ramioen Pa Sentono, Kali A bang i Vier buffels, kunnen voor slechts fl. 60 worded ingelost, 'n Boffert, die Ramioen! 10. Pitjeng, Kamp. NangkaDrie buffels. Een is geslacht door de roovers, twee kunnen bij hen voor ft. 60 worden ingelost. 11. Ari Ba Sioen, een geit Maar nu volgen er zooveel geiten, dat ik mijne lijst afsluit. En ook wil ik niet spreken over de dief stallen Van góederen, tot bij men- schen, die naast den Demang wonen. De Demang is trouwens zelf ook bestolen. Twee pedatis met padi werden van Kilong geroofd, van Bono werd een bruid geschaakt op het punt dat zij zou gaan trouwen heel kalm door de bende meege nomen, niets aan te doen, politie is er niet en wat zou die nog tegen de welgewapende bandieten kunnen uitrichten? Verzet der ongewapen de dorpelingen tegen de roovers beteekent een zekere dood. De moord te Wervershoef. Aangaande den moord op den 39-jarigen J. B.. heeft thans, naar het „Nws." verneemt, de vermoe- lijke dader, de 21-jarige E. Z., eene volledige bekentenis afgelegd. Dat niet aan een ongeluk, maar aan moord moest gedacht worden, bleek reeds terstond uit de ligging van het lijk, welke boven dien aantoonde, dat het misdrijf niet op die plek zelve kon gepleegd1 zijn, wijl geen enkel spoor aanwe zig was en bovendien iemand niet zoodanig kon neervallen als het lijk lag uitgestrekt. De dader die reeds geruimen tijd als kostganger in het gezin was opgenomen, stond op ge spannen voet met den man, wegens vermeende ongeoorloofde verstand houding met diens vrouw. Hij heeft des avonds J. B. in diens woning overvallen en hem met een spade den schede^ gekloofd. Deze spade is vervolgens door lrera schoongemaakt en, zooalsgebruike- lijk is, opnieuw met vet ingesmeerd. Daarop heeft hij, na het hoofd van het slachtoffer in een zak gewikkeld te hebben (teneinde geen spoor ach ter te laten), het lijk naar buiten vervoerd ten plaatse waar het is gevonden, na het blijkbaar eerst nog een jas te hebben aangetrokken. Men leidt dit liieruit af, omdat op die jas geen bloedsporen aanwe zig schenen te zijn, hétgeen wel het geval was met de overige kleeding- stukken. De pet van den verslage- ne welke op enkele schreden af stand van het lijk werd gevonden, was ook blijkbaai daarheen gewor pen. Volgens geruchten schijnt de vrouw van den verslagene den zak, welke om het hoofd gewikkeld ge weest is, op verzoek van den dader te hebben verbrand. «De kleeren, welke de dader zelf tijdens den moord droeg, zijn later weer ge vonden. De dader is thans overgebracht naar de strafgevangenis te Alk maar. De deelneming in het dorp is groot gEnte Zw., die beschuldigd wordt van moord op den kastelein Meyer te Wervershoef, is geen onbekende der Alkmaarsche justitie. Den 6en Maart van het vorige jar moest hij hier terecht staan wegens vernieling in dronkenschap van ruiten in de woning van den visseher Klaas Beemsterboer. Be klaagde had een schadeloosstelling aangeboden, maar beemsterboer wil de daarop niet ingaan, omdat, zoo als hij ter rechtzitting verklaarde, Zw., als hij dronken was, een las tig en onverschillig persoon was. De officier van Justitie eisclite een week gevangenisstraf tegen hem, waartoe de Rechtbank hem ook ver oordeelde. Ijstoestand. Thans is de Zuiderzee voor de ha vens van Edam en Volendam vrij van ijs. Enkele botters gingen weer ter vischvangst. Gisterenmorgen is op het IJol- landsch Diep de schipper La anders door een wind vlaag over boord ge slagen en verdronken. Zijn lijk is eenige uren later opgehaald. Gemengd Buitenland De inspecteur generaal der Marokkaansche politie. Onder alle voorbehoud kan wor den medegedeeld, dat doZwitsersche Bondsregeering tot inspecteur-gene raal der Marokkaansche politie heeft aangewezen De Bourcart, oud-gezant van Zwitserland te Londen. Botsing. Volgens een telegram uit Lodz, is het gisteren hij Baloeta, daar in de huurt, tot een botsing gekomen tusschen een patroelje en arbeiders. Het gevecht duurde anderhalf uur en er vielen verscheiden dooden en gewonden. Meer schijnt men er niet van te weten. Een diefstal in den trein. Bij aankomst van den Parijschen trein te Reims vond men in een der waggons een bewustelooze vrouw. Toen ze bijgekomen was, vertelde ze in ge brekkig Fransch, dat ze Mariette Ar- naud heette, 74 jaar oud was, van Fort de France kwam en naar Arlon (België) reisde. Zij beweerde dat twee medereizigers, een man en een vrouw, haar door chloroform hadden doen inslapen en zich vervolgens meestér gemaakt hadden van een som van 2090 francs, die ze bij zich droeg. De politie is bezigde zaak te onderzoeken. Luchtverandering. De volgende aardige mop is aan de „Münchener Jngend" ontleend Op een automobieltocht van Hannover naar Hamburg door de Lüneburgerheide brachten de keizer en prins Heinrich een bezoek aan den bekenden won derdokter Ast. Volgens zijn gewoonte knipte deze, die den keizer niet ken de, rijn patiënt een paar baren van 't hoofd, hekeek ze en zei „Ja, kapitein, U scheelt eigenlijk niets, maar een beetje luchtverande ring zou wel goed zijn „Zie je wel, Wilhelm," viel prins Heinrich den boer in de rede, „je moet eens vier weken achtereen in Berlijn blij ven." De Bulgaarsche spoorwegstaking. De tweede dag van de Bulgaarsche spoorwegstaking is kalm verloopen. Militairen bewaken den dienst der personentreinen. De minister van Oorlog heeft de leiding van den spoorwegdienst in handen genomen. De socialisten dreigen met een algemeene staking. De brand te Portsmouth. Omtrent den brand, die Donder dag in het tuighuis te Portsmouth woedde, seint de Londensche cor respondent van de Berl. Lok-Anz. In het gebouw, dat meer dan 100 jaren oud is en muren had van 2 voet dikte, waren de uitrustingen geborgen voor het legerkorps van het zuidelijk commando. De brand werd tegen middernacht ontdekt en ofschoon de geheele brandweer me dewerkte, was men eerst tegen 3 uur 's ochtends het vuur meester. Alle oorlogsschepen en ook het stedelijk garnizoen, zonden red dingsmanschappen. Het gezicht aan de door den brand verlichte haven, waar duizenden toeschouwers op eengepakt stonden, was aangstwek- kerd grootseh. Het was buitenge woon gelukkig, dat de brand tot het eene gebouw beperkt bleef, daar het artilleriemagazijn met granaten en het museum met zijn historische kunstschatten gevaarlijk dicht bij het brandende gebouw stonden. De vermoèdelijke oorzaak een oververhitte kachelpijp. Het zesde zintuig. Professor Vut son, hoogleeraar aan de universiteit te Chicago, heeft een operatie verricht, waarvan het resul taat volgens hem, volkomen het be staan van een zesde zintuig bewijst. Hij heeft een rat zijn zés zintuigen ontnomen, waarna hij 't ongelukkige „Versuchs-kaninchem" liét loopen. 't Arme beest wendde zich onmiddelijk naar de plek, waar eenig voedsel lag. Volgens professor Watson, wiens beweringen nogal sensatie wekken in de geleerde wereld, bestaat bij men- schen en dieren het zintuig der rich ting wat trouwens ('t is de professor die spreekt) door postduiven en alle mogelijke vogels voldoende, bewezen wordt. Merkwaardig. Door een merkwaardige oorzaak vond een 76-jarige weduwe in Londen den dood. Zij was naar de kerk ge gaan om het huwelijk van een harer dochters bij te wonen, doch daar aan gekomen, werd de verwachting be drogen, want de priester weigerde het huwelijk te vo'trck-kefi) omdat de bruidstoet tien minuten té laat was. 'g Middagslom éénUiur .werd .;het hu welijk toch voltrokken. Het opont houd had de oude vrouw echter zoo aangedaan, dat een storing der hart- werking die den dood veroorzaakte, het gevolg was. Het geval kwam voor den politie rechter, die meende, dat den priester niets te verwijtea viel de dokter, die als i deskundige er bij was, was een andere meening toege daan. jjTreurige Statistiek. De „Tribune Russe", te Parijs uit komend, geeft voor 7 September 7 December 1906 Let volgende lijstje Door bandieten en revolutionnairen zijn gedood: 400 regeeringsbeambten en 480 privaatpersonen. Aanslagen op het leren 785. Gestolen uit de staatskassen 5,282,000, van particulieren en vereen!gingen 3,666,000 (francs?) De volkskrijgsraden lieten 460 per- souen ter dood brengen. Middeleeuwêch. Te Salt Lake City, in den Amerikaanschen staat Utah, is kort geleden een man, die een arme weduwe bestolen had, op zeer wreedaardige wijze gelyncht. Nadat hij heelemaal uitgekleed was, werden hem zeventig zweepslagen toegediend. Vervolgens ging hij, met verscheidene open wonden aan den lijve, in een ton, waar zout in geweest was en waarin eenige kilo grammen puntige spijkers werden geworpen. De ton werd dichtgesla gen en daarop een heuvel afgerold. Toen de politie aan het wreede spel een einde kwam maken, was de man reeds een lijk. Een beestachtig record. Te Denver (Colorado) woont een juffer, die die zich wereldkampioen in 't eieren- eten noemt; zij heeft in een jaar 4000 eieren verorberd. Een burger van St. Louis heeft in een minuut 25 eieren naar binnen gewerkt en neemt aan, dat deze verlichting eveneens een record in 'teierynetenis. Een grand seigneur. Een Hollan der. B. genaamd, die in Brussel leefde als een grand seigneur, kocht bij een Brusselsehen juwelier een halssnoer van 50,000 fr. De juwelier Dufour nam, alvo rens liet kostbaar voorwerp te leveren, inlichtingen over zijnen klant en deze waren zoo gerust, stellend dat hij het snoer leverde. B., die in werkelijkheid een be drieger was, verliet Brussel en liet M. Dufour naar zijn 50,000 fr. flui ten. De bedrogen juwelier daagde nu het inlichtingsbureel als verant woordelijk voor het gerecht. Doch de firma beriep zich op eene for- muul, gedrukt op haar brievenpa pier, meldende dat zij alle verant woordelijkheid van zich afwierp en zegde, niets meer te hebben mee gedeeld, dan wat iedereen beweerde waar te zijn. De handelsrechtbank nam deze stelling aan en stelde den juwelier buiten de zaak. Het beroepshof, dat hem ook te oordeelen kreeg, bekrachtigde het eerste vonnis. (Hbl. v. A.) Intern, inbrekers. Te Berlijn zijn uit een lombard in de nabijheid van 't Stettiner station, door internatio- nale inbrekers 10000 mark aan geld, 5000 mark aan papier, alsmede een collectie horlugesuenz. gestolen. Kassierslooper aangemllenl^Xpens- dag vielen te Libau eenige revolu tionnairen een looner der kassiersfir ma aan. Twee agenten, die hem begeleid den, werden gedood, de looper en de koetsier zw ar gewond. Met 2000 roebel gelukte het den roovers te ontkomen. Alleen aan fooien. Men heeft be rekend, dat de gezamenlijke congier- ges te Parijs met nieuwjaarsdag 6,000.000 francs aan fooien ontvin gen. Boycot van Fransche waren. Uit Ottawa wordt bericht, dat verschei- pene Roomsch-Kathoiieke gemeen ten in Kanada besloten hebben, Fransche waren te boycotten om Frankrijk op deze wijze te straffen voor zijn optreden tegen de kerk. Afschriften van dit besluit werden aan het Yaticaan gezonden. Reeds 1 vrouwelijke aapjeskoetsier. Onder vier vrouwelijke aspirant- koetsiers te Parijs is één, een zekere madame Dufare, tot het beroep van aapjeskoetsier toegelaten. Ze zijn zoo luiEenigen tijd ge leden heeft het in de Kaapkolonie opschudding verwekt, dat een En- gelsche onderwijzer daar zich on gunstig over Afrikaander schoolkin deren uitliet, maar nu is te Londen een vergadering van onderwijzers gehouden, bijeengeroepen door den graafschapsraad, cn daar heeft een Fransche vrouw,t die in Engeland onderwijs in haar moedertaal geeft, gezegd, dat het moeilijk ging En- gelsché meisjes Fransch te leeren, vooral omdat zij zoo lui zijn. Aardbeving. Woensdagavond tegen elven is er te Newport in Monmouts- b ire een aardbeving gevoeld, die met een rommelend geluid gepaard ging. Als men een bericht geloo- ven mag, braken er zelfs eenige ruiten van de schokken. Sommige menschen beweren, dat zij 't heb ben zien lichten als bij een on weer. Spoorwegongeluk in Schotland. De machinist van den trein, het onge luk hij Elliot in Schotland veroor zaakt heeft, wordt beschuldigd, ge lijk men weet dronken te zijn ge weest, toen het ongeluk gebeurde. Het is nu echter voldoende geble ken, dat als hij den indruk gemaakt heeft van dronken te zijn, dat het gevolg is van een meer dan half vol waterglas cognac, die iemand hem te drinken heeft gegeven, toen het ongeluk gebeurd en hij gewond was. Zes uur op zee—2 verdronken. Dins dagavond om half zes ging te Ryde, in Engeland, een reddingsboot met negen man uit om een man te helpen, die met een roeiboot de zee in gedreven was. Nadat de mannen van de reddingsboot geruimen tijd in den stormwind en op de wilde baien, vruchteloos naar den roei boot hadden uitgezien, keerden zij terug, tegen den storm in. Door een hevige windvlaag kantelde de reddingsboot, en allen te water. De boot weer overeind krijgen konden zij niet, zij hielden zich dus aan de kiel vast en lieten zich drijven Zes uur moesten zij zoo doorbrengen tot zij te Southsea aan land waren. Twee man hadden intusschen, uitgeput er» door de kou bevangen, de boot losgelaten en waren ver dronken. Maandelijksch Overzicht van de Vereeniging Weldadigheid naar vermogen. Boekjaar 1 November 1906. 31 October 1907. Voor behoeftigen werd toegestaan Nov. Dec. 1 Nov. 1906 1906 1906 31 Dec. 1906 Baden. In het Douchebadhuis aan den Ko'udenhorn zijn in de afgeloopen week genomen 250 baden. Omgeslagen. In liet Noordzeekanaal bij den ingang van de Nieuwe Hout haven is een ijzeren dekschuit van het Kaarselaneveer. geladen met ruim 300 zakken soda, die door een_sleep- boot naar Haarlem zou gebracht wor den, omgeslagen. De schuitenvoerder kon nog juist intijds op de sleepboot overspringen. De zakken soda ge raakten in het water en zullen wel waardeloos zijn. D. I. N. D. IJ. A. Morgen Zondag geeft liet Neutraal Gemengd Koor „D. I. N. D. U. A. een populair concert in de Vereeniging, waar behalve een 7- tal nummers door het koor mej.Do- ra Schoon en de heer Anton Smit eenige solo's en duetten zullen voor dragen. Haarlemch Muziekkorps. Op het con cert van Zondag 6 Januari in het Brongebouw zal een Fransche zan geres optreden, mejuffrouw Lucie Ver nay. Het, „orkest zal onder meer uitvoeren de Nachtmuziek van Mo zart, de Serenade voor strijkinstru menten van de Zweite Ungarisciie Rhapsodie. De heer Kriens heeft met het Bron gebouw evenals het vorige jaar een contract gesloten voor 40 concer ten. Scheurkalender „Rcrum novarum." Reeds eenigen tijd wacht de fraaie scheurkalender „Rerum Novarum" op een aanbevelend woordje, dat hij ten volle verdient. Het nuttige, dat wil zeggen in dit geval het leerzame en wetenswaardi ge, paart zich bij -dezen kalender aan het aangename. Er is zooveel reden en zooveel aan leiding in het leven om de lip te laten hangen, dat den meesten onzer iedere gelegenheid, om eens hartelijk te lachen, welkom is. En de kwinkslagen op dezen scheur kalender hebben de verdienste, dat zij den ergsten zwartkijker met „stroef geplooide trekken", tot lachen dwin gen. En wie eens lacht om de achter zijde van liet blaadje, komt daardoor ook wel in de stemming, om de ern stige voorzijde niet ongelezen te laten en er zijn voordeel mee te doen. Een fraai, sierlijk schild, door den Katholieken kunstenaar Piet Gei-rits ontworpen, maakt den kalender boven dien tot een sieraad der huiskamer. Onder alle opzichten kunnen wij hem onzen Lezeressen en Lezers aanbevelen, wat we bij dezen doen. Geëindigde faillissementen Door het verbindend worden der uitdeelingslijst. C. J. Otten, winkelier in huishou delijke artikelen alhier. Our. mr. H. Ph. 't Hooft. Tragisch. Even voor de Kerstdagen kwam alhier de familie O. uit Indie, man, vrouw en dochter. Ons heerlijk klimaat berokkende het echtpaar oen longontsteking en Donderdag zijn heiden overleden. In Indië waren zij 20 jaar lang ge zond geweest. Benoemd. Alhier zijn tot lee raren aan de onlangs en voorloo- pig ingestelde vervolg-cursus aan de Burgavondschool benoemd de heeren I'. 0 Bouwmeester, aldaar, voor wiskunde, H. J. Rutters, te Amsterdam, voor werktuigkunde, en A. Smit Kleine te Bloemendaal, voor electrotecuiek. Voetbal. De wedstrijd II. V. V.—H. F. C. In verhand met de belangrijke ontmeeting van Zondag a. s. te 's-Gravenhage, tusschen H. V. V. en H. F. C., beide aspirant-kampioenen der westelijke le klasse competitie, vernemen wij, dat gisteravond nog het terrein in goede orde werd be vonden. Mocht echter door even- tueele weersverandering Zondag ochtend het veld nog afgekeurd zijn dan zullen de talrijke H. F. C. supporters, daarvan tijdig verwittigd worden. Zij hebben zich slechts te vervoegen in het alombekende café Brinkman aldaar, waarheen dan een telegram wordt gezonden. Liefhebbers uit andere steden kunnen zich, in geval van dubieuse weersgesteldheid, telegrafisch met- betaald antwoord tijdig verzonden wenden tot den consul, den heer Coucke, Den Haag, die zich op ver zoek bereid heeft verklaard, bedoel de telegrammen onmiddellijk te be antwoorden. Museum van Kunstnijverheid. In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid zullen Zondag a.s. nog tentoongesteld zijn de re producties van de miniaturen uit het getij boek Grimani, alsmede de photographieën betrekking hebben de op Nederlaudscli ludië. Zondag is de toegang kosteloos. Dienstbode in brand. Gistermiddag om vier uur wilde Lena V,, dienstbode bij den heer Crommeliu, op den Schotersingel, het fornuis aanmaken. Zij gebruikte daarbij petroleum; de vlam sloeg onder uit, stak haar kleeren in brand en zoo vloog zij den tuin in. Daar er niemand thuis was, duurde het een geruimen tijd voor er hulpi kwam, en zoo is zij, deerlijk gebrand,! eerst naar het gesticht St. .Johan nes de Deo en daarna naar het St. Elizabeth's gasthuis gebracht. Haar toestand is hopeloos. Wij vernemen nader, dat de on gelukkige 21 jarige dienstbode he-! dennacht 1 uur in 't Gasthuis is! overleden. Uit de gang van een percel aan de «Ged. Oude Gracht is gister een rijwiel ontvreemd. AGENDA voor Zondag 6 Januari. Brongebouw. n. m. 8 u. Mannenkoor „Proza en Poëzie" Concert met bal. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m.3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 14u, n. m. (behalve Zond.). len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks vair 10 u. v.m. —4 uur n.m. Museum, van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v.m. 3 U. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van Brood en le- vensmidd. f 195.77 f 239.22 f 434.99 brandstoffen 15.88 116.54 131.92 ligging- en kleedingst. 0.10 16.25 22.35 in geld 424.20 553.25 977.35 Totaai 641.35 925.26 1566.61 Baden. In het badhuis Leid- sche Plein zijn afgeloopen week ge nomen, 216 baden. Mr. Bijvoet. Wij vernemen tot onze leedwezen, dat onze verdienstelijke stadgenoot, het Raadslid Mr. F. A. Bijvoet gisteren weder ter verpleging is op genomen in de Maria-Stichting. Do patiënt bracht een tamelijk rustigen - nacht door en mocht heden eenige uren opzitten. Café BrinkmaanDe Kroon. Het onderwerp van menig gesprek in de stad vormt de zeer waarschijn- lyke samensmelting van „Café Brinkmann" en „De Kroon", en 't is begrijpelijk. Haarlem gaat met rassche schreden vooruit, liet aantal inwoners en tijdelijk hier toevenden i stijgt voortdurend en dies ontstaat een opbloeiend Jeafé-leven, waarme de wel degelijk rekening dient te worden gehouden, al zijn we nog niet zóó ver, dat een sluiting later dient te geschieden dan 12 uur. Beslist is de samensmelting der beide café-restaurants nog niet, dat hangt van enkele omstandigheden af, o.a. van de regeling der vergun- ningsaangelegenheden en van de beslissing van aandeelhouders der Naaml. Yennootschap „l'Union", j Maatschappij tot exploitatie van Hotels en Restaurants", die opge roepen zijn in buitengewone verga dering op 9 dezer. In verband daarmede kan dus ook niet met volkomen zekerheid gezegd worden, hoe, bij tot stand- koming der fusie, een en ander zal worden geëxploiteerd, al heeft de aanstaande directeur, (er is sprake van het vormen eener geheel nieuwe vennootschap) de heer Jos. Brink mann, in grove trekken zich een ontwerp daarvan gedacht. En daaromtrent kunnen we, ter aanvulling van een vroeger bericht, het volgende mededeelen. De heer Brinkmann stelt zich voor de café-zalen van zijn tegen woordige inrichting hoofdzakelijk tot restaurant in te richten en de Kroon-zalen te bestemmen voor café, wat de exploitatie-kosten aan zienlijk vermindert. Schouwburgzaal en tooneel zullen vermoedelijk veranderd worden de eerste wordt ingericht voor biljart zaal wat een aanzienlijke besparing aan assurantie-premie oplevert. Verder heeft de heer Brinkman, in gedachten indien de exploi tatie daartoe aanleiding geeft de bovenverdieping van het tegen woordige café-restaurant Brinkman in te richten tot hotel. De hoven- voorzalen van „De Kroon" zullen blijven bestaan. Verschillende vereenigingen, die zalen in „De Kroon" hadden be sproken, behoeven zich niet onge rust te maken. Zooveel mogelijk zal getracht worden die verhurin gen te doen geschieden. Mochten onverhoopt daarin moeilijkheden ontstaan, dan zullen de mooie en in menig opzicht zeer voldoende zalen van „café Brinkmann" beschik baar worden gesteld. (St.E.) burgerlijke stand. Getrouwd: L. C. Beijnen en IT. F. Hintzen. B e v a 11 e n R. J. PiersValk z. J. M. Hagedoornde Maat z. C. C. v. d. Boorenv. d. Riet z. L. C. Serneede Graaf d. A. C. Bijster de Leeuw d. R. F. 1 mij teÖnnen d. D. VVesseling—Cassé d. Overleden: J. L. Zuurendonk 48 j., Ged. VoldersgachtT. Hansen 27 j., Waldeck Pyrmondst; L. Kris- talijn 72 j., Jansstraat; H. M. Vester 21 j., GasthuisvestJ. P. A. v. Hoef- felen 27 j., Tuinstraat. Politierapport. Gevonden 1 rozekrans, 1 wandel stok, 1 kinderlaarsje. tlavenbeweging.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2