De laatste uit zijn geslacht. Uit den Omtrek Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. Hoofdprijzen Staatsloterij. Holl. Spoor, 25 jaren bij die Maat schappij in dienst zijn, waarvan de eerste jaren als nachtwaker en de laatste jaren als besteller. Plotselinge dood. Vrijdagmorgen is het 27-jarig meisje T. Hause, wonen de Waldeck Pyrmontstraat, alhier, terwijl zij bezig was zich te kleeden tot groote ontsteltenis der huisgenoo- ten, plotseling dood gebleven. Overplaatsing. De sergeant fourien T. Timmerman van het Reg. Gren. en Jagers wordt op zijn verzoek over geplaatst bij het Ille Bataljon van het 10e Regiment Inf. alhier in gar nizoen. Ti-ouwe dienst. Den sergeant J. Zipp van het 10e Regiment Infanterie is de Bronzenmedaille voor 18-jari dienst t Jubileum. Heden, Maandag, is het 25 jaar geleden, dat de koetsier L. Molhoek in dienst trad der H. T. M. waar hij eerst eenige weken stalknecht is geweest, en 16 April tot koetsier werd benoemd. 16 April zal Molhoek dus 25 jaar als koet sier zijn plicht trouw vervuld heb ben. In den Hout. De Hout zal weder eenige verandering ondergaan. De houten kiosk, tegenover de stopplaats der Stoomtram en paar dentram, waar men des zomers eenige ververschingen kan koopen, zal worden afgebroken, daar het onderstuk geheel verrot is. De hou ten kiosk zal door een steenen wor den vervangen, waarin men binnen kan zitten. Brood- en koffie Gomrnissie. Gratis uitdeeling van brood en koffie, he den morgen geopend Ged. Oude Gracht48. Deelnemers: kinderen 465, volwassen 180; ingekomen giften: bij den heer v. d. Vaart W. L. f5, H. fl., M. S. f5, A. V. f2.50; bij den heer v. Ommeren N.N. f 5; bij den heer H. van Niel Hz. penning meester; Stads-Editie O. H. C. f 2.50, en een onbekende f2.50. Tactische oefeningen. Heden werd door de officieren der bataljons infanterie alhier in garnizoen eene tactische oefening op de kaart ge houden, onder leiding van den ka pitein van Wagtendonk, die werd bijgewoond door den generaal-maj. comm. der le Div. Infanterie. Aanstelling. De soldaat M. Az. van het 10e Reg. Infanterie alhier in garnizoen wordt aangesteld tot óléve-inuzikant bij het muziekkorps van het regiment. Brongebouw. No. 1 is verschenen van „De Coneertgids11, officiëel pro gramma der abonnementsconcerten en andere vermakelijkheden in het Brongebouwalhier. Deze gids zal wekelijks verschij nen. In het voorwoord aan de abonné's zegt de directie dat het hoofddoel der uitgave van dezen Coneertgids is de programma's voor de concerten vooruit aan de abonné's bekend te maken en ze tegen billijker condi tiën verkrijgbaar te stellen, als dit het vorige abonnementsjaar het ge- al was. Waar in het afgeloopen jaar een ventigtal concerten gegevtn zijn, aren de kosten, indien bij elk ncert een programma kocht, aan- erkelijk hooger dan een abonne- ent op deze „Coneertgids," die eveel concerten er ook gegeven ogen worden, slechts f 1.50 per ar kost. Verder zal de „Coneertgids", ehalve de lijst van abonnements- ncerten ook eene rubriek bevattten aarin verschillende mededeelin- en aan de abonné's kunnen ge bieden, zooals dit b.v. het geval an zijn bij concerten, die door bij- ndere omstandigheden moeten orden uitgesteld, of andere ken- isgevingen die den abonné's moe- en gedaan worden. Ongeluk. Zaterdagmorgen bad er lhier een ongeluk plaats, dat ern- |tige gevolgen had kunnen hebben. Een conducteur van een naar 'Amsterdam rijdenden wagen der E. M. stak zijn hoofd buiten de itram en zag niet, dat juist een petroleumwagen voorbijreed, met ongelukkig gevolg, dat hij zijn hoofd [daartegen stootte en van de tram viel. Bewusteloos werd de conducteur opgenomen en naar het St. Elisa beth's Gasthuis gebracht, waar het evenwel bleek, dat de man slechts een lichte verwonding bekomen had. HoIIandsche Maatschappij van Landbouw. Afdeeling Haarlem en Omstreken. Algemeene vergadering op Vrij dag 11 Januari 1907, 's namiddags te 8 uur, in het „Café Neuf", van den Heer Dekker, bij de Houtpoort, alhier. Onderwerpen ter behandeling 1. Mededeelingen. 2. Staat van begrooting der in komsten en uitgaven van de Af deeling, voor 1907. 3. Verslag van de Afgevaardigden ter Algemeene Vergadering, ge houden te Beverwijk op 30 Augus tus 1906. 4. Benoeming van twee leden van het Bestuur der Afdeeling, in plaats van de Heeren Fr. Lieftinck, tevens Voorzitter, en W. K. Loeff, tevens Secretaris, aan de beurt van aftre ding en herkiesbaar. 5. Verkoop der onafgehaalde prijs voorwerpen van de verloting ter gelegenheid der Haarlemsche Paardenmarkt. Daarna kostslooze verloting (alleen voor de leden, die bij den aanvang der vergadering en tevens bij de verloting tegenwoordig zijn). Schakeu. Morgen (Dinsdag) avond zal te 8lL uur in één der lokalen van „Weten en Werken" de reeds vroe ger aangekondigde schaakséance plaats hebben voor Haarl. Schaak gezelschap. Den Heeren B. Leussen en Dr. Esser, die als simultaanspelers zich bereid verklaarden, dezen avond hier te komen, wacht een moeie- lijken strijd, daar ook de leden der Haarl. Schaakvereeniging uitgenoo- digd zijn, deze séauce bij te wonen. Ieder aanwezige, voor zoover er plaats is, die lust heeft tegen ge noemde heeren een kansje te wagen, wordt toegelaten. Voor de winnaars van een partij zijn eenige prijsjes beschikbaar ge steld. De drank. Heden middag ongeveer 2 uur werd een mager vrouwtje met ingevallen wangen en rimpelige gelaatstrekken in beschonken toestand door de Sme- destraat vervoerd door twee agenten. Zooals te begrijpen is, gingen een menigte kinderen haar achterop. Toen ze in 't huis van bewaring was en de deur achter haar gesloten werd: zon gen de kinderen uit volle borst: Geef er nog een drupske enz. Diep treurig voorwaar! Raadsstukken. Wijziging "in een der electr. tramlijnen. Mede in verband met een adres der H.IJ.S. om een der electrische tramlijnen te wijzigen, welke aan vrage nog bij 't college van B. en W. in overweging is, is het niet moge lijk binnen den bij raadsbesluit ge stelden termijn de definitieve con cessie te regelen. B. en W. stellen daarom vooi dien termijn te verlengen tot 1 Januari 1908. 3e Sapplet, begrooting. De Commissie van bijttand in het beheer der gen. finantiën (Voorz. H. D. Kruseman) dient den Raad van advie3 op een 3e supplet. be grooting der gemeente, dienst 1906 met bijbehoorende memorie van toelichting. Bij de Commissie zijn tegen deze supplet. begrooting aanw. in ont vang f 28,140.311/2 en in uitgaaf f2,072,985.02, alzoo een saldo van f 28,140.311/2 geen bedenkingen ge rezen, zoodat zij adviseert tot vast stelling. Ontsmettingsdienst. In 't college van B. en W. is reeds lang de vraag overwogen, op welke wijze huizen, vaartuigen, enz., het doelmatigst zouden kunnen worden ontsmet. Thans geschiedt die ontsmetting nog van politiewege, wanneer een geneeskundige dat verzocht en dan nog op een niet afdoende wijze. Na een briefwisseling van B. en W. met de gezondh. Cie., den Com missaris van Politie en den Dir. der Waterleiding, werd een ontwerp regeling voor den ontsmettingsdienst gemaakt. B. en W. durven evenwel deze ontworpen regeling nog niet voor stellen, doch zullen eerst zoeken naar een goedkoopere verbetering in den bestaanden toestand. B. en W. zouden dan in 't ver volg de zorg voor de ontsmetting willen overbrengen op den Hoofd- opz. der Gemeentereiniging, die dan voor 't doel 4 mannen zou aanwijzen. Ce ontsmetting zou moeten ge schieden onder voorlichting van den Waterleiding-direkteur, die deze zaak gaarne wil blijven voorlich ten. Het is noodig, dat die 4 personen dan een cursus te A'dam ofR'dam volgen, zoodat zij dan eenige weken buiten de gemeente zullen moeten verblijven en het is billijk, dat de gemeente deze kasten betaalt. In de gem. begrooting 1907 is evenwel op deze proefneming niet gerekend en B. en W. stellen voor den post no. 132 met f 1200 te ver- hoogen. Met dit bedrag zal getracht wor den de verblijfkosten dier 4 werk lieden te betalen, alook het ont trekken dier mannen aan den ge wonen dienst. Tijdens hunne af wezigheid zullen dan af en toe losse werkkrachten gerekwireerd moeten worden. Zeker, zal de verbeterde wijze van ontsmetten ook meerder ge bruik van ontsmettingsmiddelen en enkele andere onvermijdelijke uit gaven tengevolge hebben. Wanneer deze bemoeiingen te veel van den Waterleidingdirecieur mochten vorderen, dan zullen B en W. voorstellen een medicus aan te wijzen. Voetbal. De competities. De groote strijd is alweer gestreden en met ongedacht gemak hebben de Hagenaars voor hun nederlaag, in Haarlem revanche genomen door H. F. C. met 62 te kloppen, waardoor H. V. V., menschelijkerwijs gespro ken, den kampioenstitel weer ver overd heeft. De andere eerste klas match, die gespeeld werd, bracht een verrassing, daar de Dordtenaren er in slaagden een onvolledig Haarlemsch elftal te Haarlem met 41 te kloppen. Overigens in de eerste klasse alom onbespeelbare velden. De stand is als volgt - - K K K K JK-P" g-c p<! B S 3 E S. 3 ol l>S to to Os Cn O «wooasojgi' I I I I I I le klasse. Den Haag H. V. V.—H. F. C. 6—2. Haarlem. HaarlemD. F. C. 14. Leiden. AjaxVelocitas, terrein af gekeurd. Utrecht. HerculesH. B. S., terrein afgekeurd. Rotterdam. SpartaQuick, terrein afgekeurd. Deventer. U. D.Quick, terrein af gekeurd. AGENDA voor Dinsdag, 8 Januari. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m.3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 14u. n. m. (behalve Zond.). len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v.m. 3 u. n. m.: 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 5 u. n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Soc. „Vereeniging" n.m. 8 u Con cert, te geven door Mevr. A. Noordewier Redingius, sopraan en de heeren Gebr, Zalsman, Bariton. Begeleiding de heer Henk v. Breemen. Benedenzaal Hotel „de Leeuwrikn. m. 8 u le repetitie voor 't Dames koor van 't Goudsprookjes Tooverlied. Groote of „St. Bavokerk" n.m. 12u. orglbespeling door den heer W Ezerman. Concertzaal v/h. Brongebouw, 's m. D/24i/2 u en n/m. 7J/2 10 u. Tee kencollege „Kunst zij ons doel", 2e Kunstbeschouwing aquarellen enz. Groote zaal „Brinkman" n/m. 8 u. R. K. Gem. zang ver. Arti et Reli- gioni (dir. Jac. de Jong) repetitie voor dames, n/m. 9 u. voor de heeren. Raadhuis (2e afdeelingv.m. 9 u 12 u B. en W. zitting voor in schrijving Nat. Militie voor hen, wier namen aanvangen met een der letters M, N. O. en P. Infanteriekazcrne. Winterbij een komst reserve en militieofficicren. Cafe Brinkman. ü.m. half 9 Afd. Haarlem e. o. Alg. Ned. opzichters- en Teekenaarsbond Propagandavergadering. Spr. v. Gul den van A'dam. Onderw. „Waarom vakorganisatie". Bondsgebouw „St. Bavo.u half 9 Houtbewerkersgilde „St. Jozef". Half 9 commissie teekenschool, 8 uur Bloemist en tuinders. Half 9 uur Rederijkerskamer. Van 89 uur „Hulp in Nood" Half 7 aan vang der teekenschool. Raadhuis nm. H/4 u. B. en W. FEUILLETON. 4. Wel, hij kon ook ingezien heb ben, dat hij ongelijk gehad heeft, en dat gij alleen uw plicht gedaan hadt. Maar wat heeft hij met Anna gehad Hij heeft haar eene liefdesver klaring gedaan, en daar Anna hem rondweg afsloeg, heeft hij haar bespot en beleedigd. Het was goed, dat ik niet tegenwoordig was, kolonel, anders kon het wel eens hevig tusschen ons zijn toegegaan. Ik heb mijne woede ver kropt en ben besloten met mijn kind 't veld te ruimen. Tracht mij niet van mijn besluit terug te houden, myn heer de baron, ik heb alle recht en reden er toe. Al ben ik ook een ge woon burger, mijn eer en goede naam zijn mij zoo dierbaar als ieder adellijke, die zijn beleediger dadelijk met pistool ofdegen voldoening vraagt." De kolonel had den boschwachter laten uitspreken; hij sprong van hst paard en stale hem de hand toe. „Ge hebt goed gehandeld, Hage- meister," sprak hij op welmeenenden toon. „De eer van een braaf man staat bij mij zoo hoog) als deunijne en ik beloof u, dat u voldoening zal gegeven worden. Zooveel macht heb ik nog over mijne kinderen, dat ik hen dwin gen kan een begaan onrecht weer goed te maken. Eer ik zulk een lage streek onbestraft laat, nog eer wil ik 1 Maar genoeg 1 Mijn zoon Herbert zal u en uwe brave dochter binnen vier en twintig uur om vergiffenis vragen, en hij zal plechtig moeten beloven, u beiden met rust te laten. Zijt ge hier mee tevreden, m$n vriend?" De boschwachter vatte de hem aan geboden hand en drukte ze met warmte. „Gij zijt een edel man, kolonel," zei hij bewogen, „het trouwe beeld van uw waardigen broeder. Hoe zou een arm man als ik zulk eene voldoening kunnen vorderen En toch was het niet beter, indien ik heenging? Baron Herbert zal mij na zulke vernedering nog vinniger haten dan te voren, en ik vrees, dat daardoor de vrede voor immer uit ons huis zal verbannen zijn." „Zoolang ik leef, Hagemeister, be hoeft ge u niet ongerust te maken. Niet mijn zoon is hier de baas,!maar ik, en ik wilde wel eens zien, wie zich tegen mijne bevelen durft verzetten! Keer gerust naar uw huis terug en wacht bedaard af, wat er gebeuren zal!_ Wij blijvenjgoede^ vrienden en dit is hoofdzaak, dunkt mijl" Nog eens drukten beide mannen, die door rang en geboorte zoo ver van elkaar stonden, elkander met warmts de hand. De kolonel sprong te paard om in gestrekten draf slot- waarts* te rijden, terwijl de bosch wachter langzaam in zijne woning terug keerde. III. Toen de kolonel zijn bureau binnen trad, meldde hem de bediende, dat een zekere heer Peter Michelmann reeds meer dun een half uur ep hem wachtte. „Michelmann?" dacht de kolonel. „Mij dunkt, dat ik dien naam reeds meer gehoord heb, doch ik weet niet waar. We zullen zien! Laat den heer binnenkomen Hij wierp de rijzweep op tafel en wilde juist zijne handschoenen uit trekken, toen Michelmann's zwaarlij vige gestalte zich reeds op den drem pel vertoonde. Het scheen den dikken man raadzaam toe, hier een beetje vriendelijker te zijn dan tegen den jongen baron. Hij boog zoo diep als zijn dikte hem toeliet en zijne heesche stem klonk veel zachter toen hij zei: „Uw onderdanige dienaar, kolonel I Ik heb de eer niet, door u gekend te worden. „Nu ik u zie, ken ik u zeer goed, mijnheer Michelmann," zei hij bits. „We hebben eens samen onderhan deld, toen een jong» luitenant van mijn regiment zich voor het hoofd wilde schieten, wijl hij door uw woe ker geheel arm was geworden. Is dat niet zoo?" „Ds kolonel heeft e?n sterk geheu gen! Doch u beoordeelt mij toch wat hard. Ik ben een arme man die met moeite mijn brood verdien en voor andere menschen moet werken." „Dat zijn mijne zaken niet. Welke is de reden van uw bezoek? aanbesteding. Het bouwen van een school voor Meer Uitgebreid Lager Onderwijs, op een terrein aan de Jacobstraat. Zijlweg 28. vm. 10 u. Not. Loeff en Wilkens verkoop, meu- bil. goederen wegens vértrek. Overveen. n.m. lu. Hotel Vanouds het Raadhuis" Not. Daamen ver- kooping nog niet geheel voltooide villa en erve met tuin te Bloemen- daul in den Aerdenhout. f5000 No. 12821. f1500 No. 9685. f1000 No. 13522. f200 No. 933. f100 No. 464 699 1733 6466 9971 16665 19491 20613. OVERVEEN. Ongeval bij den ar beid. Aan het in aanbouw zijnde postkantoor alhier had de timmer mansknecht D. Appelboom het ongeluk een zijner handen zoo danig te bezeeren, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en voorloopig zijn werkzaam heden niet kan voortzetten. Geen lichtbak of strikken, maar delven. Door de jachtopzieners Van der Veldt en Hartman is proces verbaal opgemaakt tegen de gebroe ders E. en P. Bol, wonende te Zand- voort, wegens het delven van konij nen in de duinen van mevrouw Van der VlietBorski. SCHOTEN. Statistiek over 1906. 268 geboorten, 106 sterfgevallen en 38 huwelijken. BLOEMENDAAL. Thans gevon den. Thans is Lena M., van hier, gevonden, Zaterdagochtend door den heer K. zelf. Zij lag voor Aal- bergsberg, een buitenverblijf aan den weg waar haar ouderlijke wo ning ligt, aan de Jan Gijze vaart, in een zoo goed als drooge sloot. De dood schijnt door koude ingetreden. BLOEMENDAAL. Krugershof verandert van eigenaar, Het schoon gelegen terrein, genaamd Krugers hof, gelegen aan den Doodweg, be hoord hebbende aan den heer De Waal Malefïjt te Overveen, is thans voor den belangrijken prijs van vijf tien duizend gulden overgegaan aan den heer J. H. Nachenius te Am sterdam. Door den nieuwen eigenaar zal daar een zomerverblijf worden gebouwd. ZAND VOORT. Harmonie ge zelschap. „Zandvoorts Harmonie gezelschap" heeft deelneming toe gezegd aan het nationaal muziek concours, dat op Hemelsvaartsdag en den 2en Pinksterdag te Bever wijk zal worden gehouden. Posterijen. Aan het post en telegraafkantoor te Zand voort zijn gedurende het jaar 1806 be handeld 14057 telegrammen, 12520 interlocale en internationale ge sprekken, benevens 10879 locale gesprekken, totaal 37456, BENNEBROEK. Station Voge lenzang—Bennebroeh. De Ver eeniging tot verfraaiing van Heem stede en Beinebroek zal een adres richten tot de H. IJ. S. M. met het verzoek, het station Vogelenzang voortaan te noemen „Vogelenzang Bennebroek." HAARLEMMERMEER. Ern stig ongeval. Zekere M. T. arbei der alhier, had het ongeluk met zijn arm onder een dorsmachine te geraken, met het gevolg dat de arm ernstig gekneusd werd en er een inwendige bloeduitstorting plaats had. 's Mans toestand is op heden redelijk wel. SCHIEDAM, 5 Jan. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 11. per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ketel ALKMAAR. Ter kaasmarkt werd beden aangevoerd 156 stapels, we gen 85.589 per KG. Prijzenkleine Graskaas f 32, commissie Gras f 32, middelbare Gras f32.50. Handel klein» vlug, midd. en commissie stug. ALKMAAR, 4 Jan. Ter Graanmarkt aangevoerd 447 Hectoliters, als25 Hl. Tarwe f 6 25 a 0.—, 20 Hl. Che- vatiar f 5.35 a 0.361 Hl. Haver f 3.55 a 3.80, 21 Hl. Boonen f Bruine f 8.50 a 9.Witte f 11.50 a 17. ErwtenGroene dito f 12.a 13.50, Vale f 10.a 0. LEIDEN, 5 Jan. Granen m. weinig handel, prijzen onveranderd. Witte Tarwe f 5.90 a 8.10, Rood» f—a f—Walla-Walla f0.— a f—per 80 KG. Rogge f5.10 a 5.50per75KG Wintergerst f0.a f0.per 65 KG. Chevalier f 5.75 a 6.40. per HL. Groene erwten f 0.a f 0 per. Paard enboonen f 7.a 7.25 j er HL. Duivenboonen f 7.50 a 8.per 85 HL, Kanariezaad f 8.a 9.25 per HKG. Hennepzaad f 7.50 a 8.per HL. Boter. Aanvoer 5460 kilogr. HL. per t/4 vat f 60.a f 64.2e que qua! 1 4 vat f 54.a f 58.le qual. per kilogr. f 1.50 a 1.60,2e qual, peral. per kilogram fl.35 a fl.45. BEVERWIJK. De prijzen der vruch ten aan den afslag waren als volgt Wortelen f10.a..per 100 bos. Aardappelen Klei f 2a f 0.Zand dito f 3.a f 0,Uien f 1,70 a 1.85 Andijvie f0.a f0.per 100 str. Koolrapen f 3,75 a 0,per 100 Ap pelen f 5.a f 10.Peren f 4.a 5. Kool Roode f 3.a 7.Savoye f 3, a 7,Bieten f 1,25 per 100. AMSTERDAM, 5 Januari. Suiker. Biet- prijshoudend, per Jan. a f 103/4 aangeboden. Tabak. Uit de hand verkocht 500 pk. Java Sant en tot geheimen prijs, ex Koning Willem III. Katoen zeer vast. PURMEREND, 4 Jan. De aanvoer op de verschillende markten wa» in de twee verloopen jaren aldus 1905 1906 Paarden 1610 1820 st. Runderen 36264 34700 Stieren 1169 927 Kalvereu (vette) 8672 8087 (nuchtere) 18088 19371 Schapen en lamm. 120168 124859 Varkens (vette) 10532 11718 (magere) 2554 2875 (biggen) 9627 12820 Ganzen 7076 8821 Zwanen 1768 1539 Kalkoenen 62 47 Appelen 7922 12771 zak. Peren 7939 12799 8183 8915 st. Kaas Boter 2711472 2783102 Kg. 68450 68897 RIJN- en SCHELDEVAART. HANSWEERT, 5 Jan. (Vóór 4 uur.) Gepasseerd en bestemd naar Haarlem. Jolles, Jansen. 7 Januari. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. South. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel 8I1. Topeka Sh. •2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols aoy, ó07'16 277/» 187, «Vu 15Vs 157, 487, 75 Amer. markt prijshoudend. Russen vast. Kon. Petroleum lager. Tahaksmarkt willig. Kimberley prijshoudend. Medau Tabak 400l/2. „Ik had eene kleine affaire met mijnheer uw zoon, kolonel I" De baron, die Michelmann den rug toegekeerd had, wendde zich ver schrikt om. „Met mijn zoon zegt ge? Toch niet met mijn zoon Er win?" „Met den advokaat? O, God be ware mij 1 De heer advokaat is een goed man, hij heeft geen geld noodig, want hij drinkt noch speelt." De kolonel maakte eene beweging van ongeduld met de hand. „Ik wenech niet den lof van mijn zoon uit uwen mond te hooren. Ge heht dus te doen met mijn oudsten zoon Herbert. Waarom komt ge mij daarover lastig vallen „Het spijt mij kolonel," hernam Michelmann, doch ik ben een arme man zooals ik u gezegd heb en indien de kolonel ook goed is voor eene hon derd maal grootere som, zoo kan ik toch niet wachten, wijl ik vandaag het geld hebben moet. In alles zijn 'tslechts een paar duizend mark!" „Mijn zoon heeft u dus de betaling geweigerd, zoo als ik denk, en meent gij nu dat papa de heele boei zou be talen? Dan vergist ge u, mijnheer Michelmann! Mijn zoon is meerder jarig en geheel zelfstandig. Zijne zaken gaan mij niet aan en ik kom niet op voor zijne schulden." De heer Michelmann ging niet van zijD plaats maar bladerde heel bedaard in de papieren zijner portefeuille. „Ik hoop dat u schertst, kolonel," eprak hij. „Ik zou er nooit aan ge dacht hebben, u met zaken van uw zoon lastig te vallen, indien de wissel niet uwe handteekening droeg. „Mijne handteekening? bulderde de baron. Kerel, ben je gek?" In plaats van te antwoorden hield Michelmann hem de twee langwerpig» papieren voor en wees met zijne dikke vingers de haadteeleening aan. Het gezicht van den kolonel werd donker rood en zijne aderen zwollen op. Onwillekeurig greep hij naar de rij zweep, doch hij bedacht zich en belde zoo hevig, dat Michelmann bang be gon te worden. Wordt vervolgd}. «tOOOOtCHHCOh to P- L H*. to l. H-a ZD A5 -O to I LO Pk 'c ©s -<J ZO r— p— f—f L__. S O oo to to to D CO 03 h-a £- p a O O t—11—1 H-1 i to so P bi Pi :Ok3 I co I—*- OS 3 vorig® koers Heden. 94i/g 941/3 103/4 1011/ie 30*/, 50®/ is 1063/, ]o6 271/8 -8OV4 301/, e 61*/* 6U/3 18 a/u 181 1821/4 831 451/4 44 44 4D/i6 411/, 391/8 80 48 47*/, 4*i/s 43 744 741 481/4 2151/3 215 748/8 741/3 741/8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3