STADSNIEUWS^ Uit den Omtrek niet van gesproken. En ik geef de kandelabers niet af." Weer onderhielden zich de twee aannemers in 'n hoekje over de kwestie. Kun je m'nheer niet tevreden stellen met 'n accept?" informeerde zoetekens de Co. „Ja, als dóar m'nheer genoegen mee zou willen nemen?" wendde zich onderdanig Van Miltenburg tot den leverancier. „Dat hangt er van af!" zei dr koopman. „Van sommige menschen is mij de onderteekening geen hal ven cent waard." „Maar..." woedde van Miltenburg „Naar ons kunt u informeeren. Wij hebben geld staan bij de Sticlxt- sche Bank... En dat kunt u toch vragen „Heeft u hier 'n telefoon?" „Nee." „Goed! dan zal ik even gaan te- h foueeren en de kandelabers hier ten. Maar denkt u eraan, dat de voorwerpen niet uw, maar mijn gendom zijn. Dat, als 't accept een cent waarde heeft, ik de kan delabers weer mee neem? En dat ais uw bewering juist is, ik er nog i ver wil oordeelen, of ik u ze wil verkoopen, ja of neen?" „Natuurlijk, natuurlijk," zeiden de beide compagnons. Ze hebben er wel aan gedacht, de twee flesschentrekkers, dat hun de kandelabers niet toebehoorden, doch het niet toegepast. Inderhaast hebben ze de kostbaarheden inge pakt, het perceel Heerengracht 337 verlaten, zijn ze. naar de Dijkstraat, waar één van hen woonde, gevlucht, en hebben daar de kandelabers verstopt. En thans stonden ze, de twee recidivisten, wegens diefstal, subsidiair verduistering, brutaal, ontkennend, voor de groene tafel. „Tel." Gemengd Buitenland Niet zoo aangenaam. Eene wande ling in de schilderachtige 'treek van Tro's-Ponts en de waterval van <00 moet nu in verre na niet zoo aaDgenaam zijn als in het reissei- r.ü-.n, wanneer duizenden toeristen die si eek doorkruisen. Na twee dagen dooi, zoo schrijft men, is het opnieuw beginnen te sneeuwen, zoodat de wegen werke lijk onbegaanbaar zijn. Dat is nog niet alles. De inwoners der dorpen zien groote herten rond de d rpen. zwerven, 'et voedsel zoekend, dat zij in de bosschen niet meer vinden, en zelfs komen wolven, die men sedert 30 jaar niet meer in deze streken zag, de Duitscbe grens over. De bestuurder de Source de Che vron heeft er verleden week een geschoten en nabij de grensgemeente Jalmély heeft de eigenaar eener jacht in het Hertogenwald er niet minder den negen bij elkaar ge- Een. Hij schoot er drie, wegende 52, 44 en 32 kilo's. De aanrardinj; in 't mijndistrict. Te Courcelles was een misdaad, gepleegd na een meeting, die reeds maanden duurde. Zondagavond werd een eerste meeting gehouden voor de mijn werkers. Een tweede had 's nachts plaats in het donker en de sprekers bedienden zich van buizen om zich beter te doen verstaan. Op deze laatste meeting, de zwarte meeting genaamd, werd den aanwezigen aangeraden den eersten mijnwerker the zich naar^ijn werk zou begeven te dooden. Verschillende groepen doorliepen de straten na afloop der meeting. 's Morgens, te 5 ure 40, kwamen porions (mijnbazen), P. vanErschot en J. Patou, naar hun werk. Nabij de brug werd geroepenZe zijn daar !Een gemaskerd persoon sprong naar hen toe en loste een schot. Van Erschot viel neer, gevaarlijk getroffen door een kogel. Zijn toe- tand is hopeloos. Zes personen werden aangehou den, doch later wederom in vrijheid gesteld, daar zij konden bewijzen, dat zij geen schuld hadden aan de moordpoging. De socialisten ruien voortdurend de lieden op, om den arbeid te staken ten einde tegen 1 Mei eene algemeene werkstaking te bewerken. Later. Het schijnt dat men op verschillende punten van Hene gouwen dergelijke feiten mag verwachten. De roode leiders preken openlijk de staking en zij worden op verschillende plaatsen aangehoord en gehoord. In de mijn Centre de Jurnet onstond Maandag eene sta king. Die in de fabrieken van Mar- einelle duurt nog steeds voort. In de staalfabrieken Sambre et Meuse te Jeumont zijn de 250 mouleer- ders, welke weigerden het werk te hernemen, nu voorgoed ontslagen. In de mijnen Grand Conty, te Gos- selies en in drie putten van Mon- ceau-Bayemont duurt de begonnen staking voort. In de staalfabrieken van Roux is Maandag ook de sta king begonnen. Te Gosselies is ook een werk man aangevallen en gekwetst. Te Wayaux werd een man aan het hoofd gewond, door een steen, dien een staker had geworpen. Te Jumet hebben vijf-en-twintig stakers, op de binnenplaats eener fabriek, een opzichter aangerand. Nadat de aanvallers ook een leurder hadden uitgeplunderd, werden zij door de gendarmen op de vlucht gejaagd. Verschillende aanhoudingen zijn reeds gedaan. Te Roux heeft een staker, die sedert hij het werk had laten staan alle dagen dronken was, zijn vrouw met den dood bedreigd en toen zich door verhanging gezelfmoord. Te Gosselies heeft het parket eene huiszoeking gedaan in het Maison du Peuple en de boekhouding in beslag genomen. De staking geëindigd. Gisteren liepen tot algemeene vreugde de electrische trams weer door Kopen hagen. De staking was geëindigd. Vertegenwoordigers van het bestuur der maatschappij en van het per soneel waren Zaterdagavond tot een vergelijk gekomen en Zondag nam het personeel, met slechts enkele stemmen tegen, dat aan. Het personeel heeft een kleine ver betering in de loonen en verkor ting van arbeidsduur verkregen, maar al vóór de staking was het bestuur tot die concessies bereid. Politieken gelooven dan ook, dat het personeel vooral heeft willen toonen, dat het eensgezind is en als één man kan staken, als het wil. De werktijd van wagenbestuur ders is verminderd van 57 tot 55 uur in de week en van conducteurs van 60 tot 58. De opslag van loon wisselt van 50 tot 200 kronen in het jaar. Het loon wisselt nu van 1100 tot 1500 kroon. Een kroon is f 0.66. 18 stuiver seheergeld Te Sal- ford las een rechter gisteren het gevangenisbestuur de les, omdat beschuldigden, die in voorloopige hechtenis zijn en voor de recht bank moeten verschijnen, achttien stuiver moeten betalen om gescho ren te worden. Er zijn er, die dat niet betalen kunnen en ongescho ren ter terechtzitting komen. Met hun stoppelbaard loopen zij dan gevaar een ongunstige» indruk op de gezworenen te maken. Dat was onbillijk, vond de rechter. Het ge vangenisbestuur pleitte zich vrij met de bewering, dat het niet voor een barbier hoefde te zorgen. Het laat voor het genoegen van de ge vangenen een barbier komen, en beneden de achttien stuiver is er geen voor het werkje te vinden. Reusachtige zoutbedding. Bij den aanleg van een nieuwe spoorlijn van Denver naar de kust van den Stillen Oceaan hebben spoorweg werkers ten westen van de Utha- woestijn een reusachtige zoutbed ding aangetroffen. De zoutlaag is ongeveer 15 Eng. mijl lang bij 8 breed. De dikte is bijna overal ver scheiden Eng. vt.de zuiverheid van de zoutformatie schijnt groot. Men vermoedt, hier te doen te hebben met een ingedroogden vroe- geren uitlooper van het Groote Zoutmeer. Botsingen te Lodz. Te Lodz had den Maandagavond op verschillen de punten van de stad botsingen plaats tusschen arbeider van ver schillende partijen, waarbij 6 per sonen gewond en één gedood werd. Aantal partieele stakingen. In het nijverheidsdistrict Charleroi zijn een aantal partieele stakingen uitgebro ken, o.a. in de kolenmijn St. Quen- tin, wegens het ontslag van een arbeider. Op de staalwerken Sambre et Meuse zijn 250 man ontslagen. Op de glasblazerijen van Roux werd het werk nedergelegd. De arbeiders van de mijn Grand Bodty te Gossieles zijn reeds 44 dagen in staking. Er heerscht groote opgewondenheid die zich vooral uit in feitelijkheden tegen arbeidswilligen. Maandag wer den verschillende hunner door sta kers aangevallen, waarbij dooden en gewonden vielen. Drie belhamels werden gevangen genomen. Gevolgen van het Kopenick wonder. Juckel, een Köpenicksch inspecteur aan politie, is op pensioen gesteld, omdat hij, naar men zich zal her inneren, den valschen kapitein om verlof gevraagd had het raadhuis, tot het^nemenjivan een^bad, te ver laten. Hij legt zich niet bij den maatregel neer en zal zijne zaak voor den administratieven rechter bepleiten. De militaire bezetting van het J raadhuis had hem niet bijster verwonderd, omdat garde troepen wel meer te Köpenick oefeningen kwamen houden en dan huizen bezetten. Het was hem niet ingevallen, een onderzoek in te stellen, om uit te maken of hij met een heuselijkenof valschen kapitein te doen had. De burgemeester, zegt hij, die reserveofficier is, heeft dat evenmin gedaan. Hij begrijpt niet, wat hij gedaan zou hebben, om straf te verdienen. Tegen deze redeneering valt niet veel in te brengen. Of had men het kraniger gevonden, indien hij zich, zonder den „Kapitein" verlof te vragen, met geweld een uitweg tusschen de bajonetten door had trachten te banen en gesneefd was Een ramp voor de vogelenivereld zijn de laatste sneeuvistormen geweest. Een menigte vogels had schuil ge zocht in het bosch van Heule, bij Kortrijk. En men heeft er na de vorst zoo vele doode vogels gevon den, dat men twee karren er mee volgeladen heeft. En vermoedelijk zal dit ook wel in andere streken het geval zijn. (H. v. Antw.) Groote brand. Een groote brand heeft in Bangkok de Chineesche handelswijk vernield de schade be draagt 10 milüoen taels. Een krach. Groot opzien verwekt de krach van de spaar- -èii hypot heekbank van den koopman Rave in Lathen, bij Papenburg, niet ver van de Nederlandsche grens. De bankier, die voor zeer ver mogend doorging, en ook vertegen woordiger van buitenlandsebe ban ket was, is kort geleden gestorven. Ton dusverre worden verscheidene honderdduizenden Marken aan in gebracht spaargeld vermist. Vele kleine lieden en landbouwers ver liezen hun gansehe spaarduitje. De lucht in. Eergisteren is de kruitfabriek in Velburg, in de Beier sche provincie Regensburg, in de lucht gesprongener vallen geen menschenlevens te betreuren. De Dynamietaanslag. Naar bij na-' der onderzoek is gebleken, was de bedrijver van den krankzinnigen dynamiet-aanslag in het gebouw van de Fourth Street National Bank te Philadelphia zekere Robert Steele, uit Garner. De man verliet genoemde plaats in Iowa in 1899, na aldaar te zijn failliet verklaard. Hot jaar te voren was hij er tot lid van den gemeenteraad gekozen. Na Garner te hebben verlaten begaf Steels zich eerst naar Chicago, later naar Philadelphia. Zijn vrouw woont nog te Chicago; zij had haar man in geen acht maanden gezien. Allen, die Steele gekend hebben, hielden hem voor een half 1 ^mPrzAinig ïn- div'du uiet socialistische neigingen. De ontploffing was zoo geweldig, dat bonderden ruiten in de buurt aan stukken vlogen. Het bankge bouw werd zwaar beschadigd zelfs de kelders bleken te hebben gele den. Maar er is niets van waarde vernield of vermist. A.s. Maandag zullen de deuren der bank weer voor het publiek worden geopend. Behalve de kassier, Mc Lear, en de dader, is nog een derde aan de gevolgen der ontploffing ovenleden'. Een neger-boodschaplooper, die Stee le opmerkzaam gadesloeg, wijl deze door zijn vreemd gedrag de aan dacht trok, zag hem de hand op heffen, om den bom te gooien, On middellijk wierp hij zich op den man, echter met het noodlottig ge volg, dat de bomsplinters hem beide oogen uit de kassen sloegen, en hem een gedeelte van de sche delhuid afrukten. Na vresselijk lijden bezweek de ongelukkige. Aardig winstje. De naam- looze vennootschap die de Luiksche tentoonstelling heeft ingericht, is op 31 December ontbonden. De onderneming heeft een zuivere winst van ongeveer 500.000 frs. opgeleverd die volgens de met den staat en de stad gesloten overeen komsten echter niet in de zakken van de aandeelhouders komen, maar voor bouwwerken [van algemeen nut zullen gebruikt worden. Rockefeller af! Dat wil zeggende rijkste man der wereldVolgens het Amerikaan- sc'ne „Metropolitan Magazine" is de heer John Rockefeller niet meer dan een doodgewoon milliardair evenals zooveel anderen, en komt hem de benaming van „rijkste man der wereld" volstrekt niet toe. Hij bezit in Hollandsch geld ge rekend 'n paar milliard ofwel twee-duizend millioen guldens, dat is waar, maar Frederik Veyerhan- ser, een boschkoning, wordt getax eerd op vijfduizend millioen gulden! Hij is 72 jaar oud, D uitschei vatt geboorte en begon in de Vereenig- de Staten als bediende in een hout zagerij, werd daar eenigen tijd later patroon, kocht tegen lagen prijs boschgronden aan en exploiteerde die zoo voordeelig, dat hij thans de „boschkoning" genoemd wordt'en in het Noordwesten der Uin enorme terreinen bezit welker waar de geschat wordt op vijfduizend millioenen gulden. Jammer dat de heer Veyerhauser met zijn milli oenen van zijn 72 jaren geen 27 maken kan Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 138 der Hin derwet Doen te weten, dat bij hun ne beschikking van 29 Augustus j. 1. aan G. A. A. GUSSENHOVEN, ver leende vergunning tot oprichting van eene bakkerij achter de perceelenaan de Kruisstraat No. 51 en 53 Kad. Sec tie C. No. 5666 van rechtswege is vervallen, wegens het niet-inachtne- men van den gestelde termijn. Haarlem, 8 Januari 1907. Burg. en Weth. voornoemd, BORE HL. de Secretaris, Pijnacker. Hollandsche Electrische Spoorweg Mij. Naar wij vernemen, wordt met de voorbereiding tot den aanleg der ontworpen spoorwegen in Haar lemmermeer en omgeving door de betrokken spoorwegmaatschappij thans de meest mogelijke spoed gemaakt. Reeds zijn de onteigeningsbe scheiden aan den minister van Waterstaat toegezonden en kan dus, indien deze worden goedgekeurd, spoedige tervisielegging in de ver schillende gemeenten tegemoet ge zien worden. Het schijnt echter, dat de onder handelingen over de subsidievoor waarden met verschillende plaatse lijke besturen niet zoo vlot gaan als gewenscht is, terwijl ook de overeenkomsten met de polders nog riet alle gereed [zijn. De be langhebbenden h unnen dus zelf nog veel ter bespoediging van het werk Hotel „Duin en Daal." Wegens belangrijken verbouw van het hotel „Duin en Daal", uit. te voeien door den aannemer H. van 't Wout, onder leiding van den bouwkundig-ingenieur J. A. G. v. d. Steur, beiden alhier, zal dit van heden tot nadere aankondiging ge sloten zijn. De verbouw is noodig geworden om in de behoeften te voorzien: het aantal aanvragen naar kamers was steeds veel grooter dan be schikbaar was. Er worden salons en slaapvertrekken aangebouwd. Faillissement. Door de Rechtbank alhier is bij vonnis van 8 Januari 1907 failliet verklaard L. de Beurs, slager, wo nende te IJmuiden. Rechtercommissaris Mr. C. G. von Reeken. Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 10 dezer, des namiddags Yan 2—3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Adagio uit de 2e Sym phonic. Beethoven. No. 8. Sonate No. 6, Mendelssohn. a. Koraal varia tien. b. Fuge. c. Finale. No. 4. Largo, Handel. No. 5. Aria, Stradella. Gevallen. Gisterenmiddag zaten twee koetsiers op den bok van een wagen. Beiden waren onder den invloed van sterken drank. Tusschen Heemstede en Benne- broek viel er een van den bok met zijn hoofd op de straat. De man kreeg een wonde, zijn arm heeft hij deerlijk gekneusd. Men verbond den arm en legde den man in den wagen. Twee dubbeltjes verloren. Gisteren avond omstreeks 8 uur liepen twe® kinderen op straat te huilen. Toen een paar voorbijgangers vroegen wat hun scheelde was het antwoord dat zij twee dubbeltjes verloren hadden. De voorbijgangers zochten mede, doch daar zij de dubbeltjes niet konden vinden, gaf ieder wat, zoo dat de kinderen hun twee dubbel tjes terughadden. Hierop liepen de kinderen hard weg naar hun an dere kameraadjes. Eenigen tijd later was het weer 't zelfde liedje, Opgepast dus voor die kleine op lichters. Verlof. Bij Kon. Besluit is verlof verleend aan den heer P. J. van Mackelenbergh, stationschef bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, wonende alhier, tot het aannemen van de herinne ringsmedaille van de Regeering van Zijne Majesteit Leopold II, hem door den Koning der Belgen ge schonken. Uitslag examens. Onze stad genoot, de heer E. Engelman, leer lingklerk Hollandsche Spoor Cen traal station slaagde te Amsterdam voor het volledig klerksexamen alsmede onze vroegere stadgenoot de heer J. L, J. Sicking, thans aan het administratiegebouw aldaar. Mevrouw Van der Vliet te Over- veen heeft aan de Voetbalclub, „Voorwaarts" en „Concordia" al hier een terrein, gelegen aan de Zanderij, afgestaan, waarop zij kos teloos op gezette tijden mogen spelen. Beëedigd. Ter terechtzitting van de Rechtbank alhier is op den 8en Jan. 1907 de heer J. Jansen alhier beëedigd als makelaar in hypotheken en assurantiën. Een aanklacht. Bij den officier van justitie is een aanklacht ingediend tegen een Amsterdamscbe dame, die, onder pressie van twee Haag-cl:e personen, in een echtschei ding-procedure een valschen eed zou hebben afgelegd. „Na Arbeid Kunst." Het fanfarekorps „Na Arbeid Kunst", directeur de heer J. Blad, geeft Zaterdag a.s eene uitvoering, waar bij de heer A. M. Vrugt en eene dame, door het geven van ver schillende voordrachten, hunne medewerking zullen verleenen. - Toynbse. De Haarlemsche Toynbee-Vereeniging geeft Woens dag a.s. een muziek- en voordracht avond met welwillende medewer king van de damesCorn. P. J. Visser, Purmerend' voordracht Allie Lodewijks. Haarlem, viool Marie Bies (leerlinge van het Con servatorium te Amsterdam), zang, en D. Blooker, Haarlem, piano. Begrafenis Mr. Sloet tot Oidhuis. Mr. L. E. A. Baron Sloet tot Oid huis, wiens overlijden wij gisteren meldden, zal Donderdagmiddag te Heemstede begraven worden. Om 1 uur zal de lijkstoet van het sterf huis vertrekken. Corrigendum. De corrector ter zetterij heeft gis ter een leelijke fout begaan. Het bericht over ziekte van den heer Mr. Sloet tot Oidhuis moest verval len, daar de tijding van het overlij den reeds was ingekomen. Wat doet echter de corrector? Inplaats van het doorgehaalde ziekte- bericht uit den vorm te lichten, neemt hij 4 regels weg uit een schaakbe- richt en sluit vervolgens 't bericht der ziekte aan bij het onvolledig ge worden schaakberioht., zoodat natuur lijk een zeer treurige combinatie ont stond, waarvoor dus niet de redactie maar de corrector ter zetterij aanspra kelijk gesteld moet worden. Beoordering. De 2e Luitenant Vet gans van Waveren Pancras Clif ford van het 10e regiment Infan terie is bevoj.4erd tot le Luitenant. Rektificatie. Niet de heer C. Neder- koorn heeft ingeschreven voorf88.500 op de gister gehouden aanbesteding- voor een school M.U.L.N., doch de heer C. A. M. Jonckbloedt Lz. Examen biermaanden. Op 10 en 11 Januari a.s. zal een examen voor viermaanders worden gehouden. De leden dei examencommissie zijnde Luitenant-kolonel ten Raa, kapitein Wonnink en de Luitenant Verhaegh van het 10e Regiment Infanterie alhier. AGENDA voor Donderdag, 10 Januari. Teylers Stichting. Dagelijks vau 11 u. v. m.3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.)de Bibliotheek van 1—4 u. n. m. (behalve Zond.). len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v.m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. -10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beb. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Raadhuis (2e afdeelingv.m. 9 u 12 u B. en W. zitting voor in schrijving Nat. Militie voor hen, wier namen aanvangen met een der letters T, U en V. Soc. Vereeniging. nm. 8 uur Doopsgez. .Zangkoor Concert. Bondsgebouiv „St. B<m>". nm. S1/), uur R. K. Kiesvereeniging. Alg. Vergadering. Baleis van Justitie, vm. 10 uur. Arr. Rechtbank opeub. terecht zitting. Hoofddorp, vm. 1 uur Op 't marktplein. Hengstenver. Haar lemmermeer o. z. verkoop 9x/2 j. bekr. hengst Coriander. Houtrijk en Polanen. vm. 10 u. Logem. „Huis te Hart" -Best. Houtrakpolder. Verpacht voor 3 jaar van den Binnenberm van den Dijk langs Zij kanaal F van den Houtrakpolder, waarbij het platte gedeelte Berm als bouwland mag worden gebruikt in 8 perceelen. Noorddorp. Herberg „Jacht- lust" vm. 11 uur Not. Moens verkoop, hakhout. Buitenhuizen (gem. Assendelft Koffieh. Kwantes. vm. 12 u. Makel. Bus. verkoop, directie keet en polderkeet, straatsteenen, enz. Politierapport. Gevonden1 handmof, 1 hond. 1 portemonnaie met geld, 1 gebrei de manswant. Uit een winkel, welke openstond, is uit een mand, staande op de toonbank, een rol zeemlederen lap pen ontvreemd. Van een in aanbouw zijnd per ceel zijn 3 zinken afvoerpijpen alsmede een stuk lood ontvreemd. Uit een vestibule van een kan toor aan het Spaarne een rijwiel ontvreemd. Proces-verbaal opgemaakt we gens wielrijden op een voetpad in den Hout. Door de politie zijn gisteren avond twee personen aangehouden, die er hun werk van maakten om brievenbussen te ontvreemden. Verschillende koperen platen van brievenbussen, alsmede koperen handvatten van deuren zijn in hun bezit gevonden. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Jan. 9 E. J. v. d. Horst en M. v. Veltheijsen. Ma. D. L. Uijttenboogaart en E. D. Eliasen. Getrouwd: F. F. Meegdes en A. van Waard. P. Prins en M. C. Geeve. H. Honing en C. M. J. 8 mits. Bevallen: 7 Jan. M. Wit-Kees- man, z. 8 P. G. Hoogreef-Botte- lier, d. Overleden: 6 Jan. J. H. F. Dam mes 87 j. Kenaustraat. 7 M. Uilen burg-Wensing 82 j. j,Koudenhorn. 8 J. J. Hommes-Terpoorten 65 j. Kruisweg. J. M. C. 1 m. d. A. Westerman Houtmarkt. J. 2. z. v. N. J. Schoonderbeek Amsterdamstr. Groentenmarkt. Aangev. Aardap. 6 HL. Verk. HL- f 2.H.pr. f 2.10, Aangev.. Appelen 6 HL. Verk. HL. L.pr 8,Hpr. 16,Aangev. Peren 11 HL. Verk. 4 L.pr. f7 a 16, H.pr. f—Aangev. Bloemk. 200 st. Verk. 000 st. L.pr. f 10,H.pr. f 20.Aan gev. manden spinazie, verk. mand L.pr. f 0,H.pr. f 0.Worte len 500 bos verk. 500 bos L.pr. f 4,f 5 H.pr. f 0,Sla 0md. verk. Heereboon. Aangevoerd verkocht mnd. f 0.00 af 0..Snijboonen Aangevoerd 0 mnd., verkocht mnd. f 0.00 a 'f 0. Roode Kool 4000, stuks f2.a 5. Witte Kool 100 stuks t 2.a f 4. Savooie Kool 7000 st. f 1.a f 3.. alles per 100 stuks. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht op 7 Januari 1907 Boter 42 KG., hoogste prijs f 1.70 laagste prijs f 1.60 per KG. Biggen 41 stuks, verkocht 23 stuks, .hoogste prijs f 11, laagste prijs f 7 per stuk. Schrammen 1, f 20. SCHOTEN. Raadsvergadering. Vrijdag n.m. 6!/2 uur, zal de Gemeenteraad vergaderen voor het eerst van dit jaar. BLOEMENDAAL. Treurige be grafenis. Hedenmorgen werd het stoffelijk overschot begraven van het arme meisje, dat op zoo treurige wijze het leven verloor. Men weet, dat bij het aanmaken van een kachel haar kleeren vlam vatten en zij ernstige brandwonden bekwam, waardoor zij bezweek, De lijkstoet hield stil voor het perceel waar het ongeval heeft plaats gehad. Op de lijkbaar lagen vele kransen. De deelneming was groot. BENNEBROEK. De R. K. Too- neelvereenjging „Nut en Genoegen" zal 4 Februari weder een uitvoe ring geven in het het gebouw van den R. R. Volksbond. Opgevoerd zal worden „Pierre de Galeiboef", drama in 5 bedrijven en „De Schoorsteenveger," blijspel in 3 bedrijven. HALFWEG. Door de ruiten ge schoten. Aan den ringdijk van de Haarlemmermeer, nabij Halfweg, heeft de dertienjarige J. M. de ver regaande baldadigheid gehad met een revolver bij J. Witte aldaar door de ruiten te schieten. De kogel drong door de kamer heen in een houten beschot. Gelukkig werd geen der bewoners getroffen. De revolver was door den knaap te Amsterdam gekochthet geld daarvoor had hij bij zijn ouders uit de kast weggenomen. ZAND VOORT. Nat. Muziekcon cours. Door Zandvoort's Harmonie gezelschap is deelneming toegezegd aan het nationaal muziekconcours, dat op Hemelvaartsdag en Tweeden Pinksterdag a.s te Beverwijk zal worden gehouden. Uitvoering. Zaterdagavond werd in „Zomerlust" alhier, door de rederijkerskamer Burger-Vrienden kring" een zeer goed geslaagde uitvoering gegeven. Opgevoerd werd„Het Lied van Moeder". De zaal was goed bezet, en een gezellig bal besloot den avond. Aangehouden. Door de politie is alhier wegens landlooperij aange houden en gevankelijk naar Haar lem overgebracht de alhier wonende visscher J. P. VOGELENZANG. G. de Graaf f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2