STADSNIEUWS. Correspondentie. Uit den Omtrek Het nikkelen vijf-centstuk. Staatscourant No. 6 bevat de wet van den 31sten December 1906 tot wijziging der Muntwet 1901 ter vervanging van het zilveren door een nikkelen 5-centstuk. Kranig adres. Als curiositeit zendt men aan de ,.N. R. Crt." het volgende adres, zooals dat voorkwam op een pakje dat ioor de post bezorgd werd aan de infanteriekazeme te Amerfoort: het 5 reeszeement 4 Komppaajee eens tee batteljon Aammensvoort An den heer Wil lem Sneeloopen afgee zonden G Heer Snee loop pen Zant berg bij Kampen. Een legaat uit Amerika. Uit Amerika heeft de burgemees ter van Voorst een schrijven ont vangen, waarin wordt gemeld, dat te Oranje City (Iowa), is overleden zekere Klumpert, die aan de armen der gemeente Voorst een som van f 10,000 heeft vermaakt. Zijn weduwe betwist evenwel deze schenking, en nu zal '21 dezer in Amerika uitspraak moeten doen. Ook zal worden uitgemaakt of de f 10,000 bestemd zijn voor de armen der gemeente of voor het dorp Voorst. (Zutph, Ct.) Ongelukken. Gistermorgen zakte aan het Mui- derpoortstation te [Amsterdam een man in elkaar, die juist met den trein uit Hilversum was gearriveerd. Hij werd per brancard naar het O. L. Vrouwe-Gasthuis vervoerd en daar opgenomen. Te Katwijk aan den Rijn is een heer, die op de laatste tram naar Katwijk aan Zee wilde stappen, onder die tram geraakt, met het ongelukkig gevolg dat hij werd ge dood. Een studenten-ui. Gehoord op een studenten-kroeg jool te Delft: Student A. Weet jij waarom eigen lijk dr. A. Kuyper honoris causa werd benoemd tot doctor in de teehnischejwetenschappen Student B. Neen, waarom dan? Student A. Omdat hij een brug heeft gebouwd over de kloof tus- sclxen Of FICIEEL j GEDEELTE. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 8 der Hinder wet; doen te weten, dat bij hunne beschikking van 3 Januari j. 1. aan de naamlooze vennootschap stoom- meubelfabriek „de Phoenix" voor eenen proeftijd van één jaar vergun ning -isj* verleend tot oprichting van eene inrichting voor machinale hout bewerking (meubelfabriek) waarbij als beweegkracht een gasmotor van 8 paardekrachten zal worden gebe zigd, in het perceel aan de Bakenes sergracht No. 1923 Kad. Sectie D No. 7742. Haarlem, 9 Januari 1907. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL- de Secretaris. PIJNACKER. Kunstbeschouwing „Kunst zij ons doel j Het Teekencollege „Kunst zij ons Doel" heeft van een kunstzinnig Blo« mendaler een kenrige verzameling aquarellen en teekeningen van de hedendaagsche voormannen onzer Hollandsche schilderschool ter expo sitie gekregen Dinsdagmiddag en Dinsdagavond waren de stukken, die de beide con versatiezaaltjes van het Brongebouw in beslag namen, ter bezichtiging op gehangen. Opzichters en Teekenaars. De afd. Haarlem en Omstreken van den Alg. Ned. Opzichters- en >Teeke- naarsbond, belegde Dinsdagavond in Café Brinkmann een bijeenkomst, waarin de heer Z. Gulden, de bonds voorzitter, als spreker optrad met het onderwerp tie?" „Waarom V akorganisa- Üordt. en Rome. N. R. Crt. Een aartsdeugniet. Een boosaardige jongen uit Tete- i'ingen, E. genaamd, had een flo bertpistool gekregen en heeft daar van gisteren te Breda een bloedig gebruik gemaakt. Eerst schoot hij op 't dochtertje van kapitein J. en trof het meisje in het been. Kort hierna losteVle kwajongen, nabij Rustland, een schot op een jongen en trof hem in den arm. D# marechaussees hebben de zaak in onderzoek. (Bred. Ct.) Afgeluisterd gesprek. A. Wat zou de minister van oor log daar toch mee voor hebben, om dien datum van 1 April zoo op den voorgrond te schuiven! B. Een krijgslist, een krijgslist, anders niet. A. Waarom zou je denken? B. Wel, laat men hem zoolang baas, dan zegt hij1 April zend ik de gekken waar ik wil. Begrepen Gemengd Buitenland Een ontploffing. Een onbekende heeft gisteravond een kartonnen doos gevuld raet buskruit in de kazerne Ier stedelijke politie te Rome ge- worpe Er volgde een ontploffing maar deze richtte geen schade aan. De dader werd aangehouden. Het is een zekere Mannarelli, een oude bekende der Justitie, die ook al in een krankzinnigengesticht heeft ge zeten. Bestuurbare ballcm. De heer De la Vaulx heeft te Parijs een uitne mend gelukten proeftocht met zijn nieuwen bestuurbaren ballon ge maakt. Niettegenstaande een vrij dichte mist het werk moeilijk maakte steeg hij op; de .ballon gehoorzaam de volkomen aan den wil van den stuurman. Op eene hoogte van slechts ongeveer honderd meter liep hij zeer goed in tegen den, welis waar niet sterken, wind. Na een tijd ,;te hebben^j rondgevaren ver dween hij in den mist en daalde een tijdje daarna weer neer. De heer De la Vaulx was zeer voldaan over de proef; hij is voornemens thans een veel groote ren ballon met sterkeren motor te bouwen. Bloembollencultuur. Voor leden van de afd. Haarlem der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur en door haar ge- noodigden, hield Dinsdagavond in „Café Neuf" de heer Sprenger, assis tent van den Rijkstuinbouwleeraar J. G. Hazeloop te Alkmaar, de eerste der reeks van 3 lezingen over Grond soorten. Arrondissements Rechtbank. Zitting van heden, Donderdag. Civiele Terechtzitting. Allereerst werden eenige uitspraken gedaan in zake ontzetting uit de ouderlijke maeht en voogdij. Zitting voor strafzaken. E. H., 52 j., verwer molenaar te Zaandam heeft 3 Dec. zich tegen de politie verzet en den agent uit- gescholderj. Get. H. Sietsma, agent v. politie te Zaandam, verklaart, dat hij aan den Dam te Zaandam den bekl. wilde arresteeren, wijl deze dron gen was. De agent heeft zeer veel ast van den ^bekl. gehad, hij werd tegen de beenen geschopt en uit gescholden. Get. heeft nooit iets slechts van den bekl. gehoord. De bekl. weet totaal niets, wat er gebeurd was. Hoe hij in 't politiebureau geko men was, weet bekl. niet Hij ver keerde reeds een 3-tal dagen in zenuwachtigen toestand. De buren schenen hem te tergen. Daar ging bekl. een borrel op drinken. Hij is anders nooit in aanraking ge weest met de politie. De officier eischt 1 week met 't oog op het gunstig verleden van beklaagde. L. J. v. O., 35 j. werkman te Velsen heeft 25 Nov. zekeren G.Leije- naar opzettelijk verwond en mis handeld. Get. G. Leijenaar was op den bewusten datum met zijn vrouw en kinderen op den zeeweg te Velsen. Bekl. kwam hem achterop en zei Ik werk niet en ik zal zorgen, dat jij morgen ook niet werkt. Daarop gaf bekl. den klappen in zijn gezicht. De bekl. bekent dat wel, doch hij is door den getuige uitgeschol den. Get. M. de Brie, huisvr. Leije naar verklaart, dat ze op den be wusten datum met haar man op den Zeeweg was. Haar man heeft niets gedaan. Ze zag, dat hij door den bekl. verwond werd. Get. C. v. d. Lee, rijksveldwachter, ontving van G. Leijenaar de klacht, door bekl. te zijn verwond. Het O. M. zegt, dat bekl. een der gevaarlijkste menschen is uit 't arrondissement. Bekl. is nu reeds 16 maal ver oordeeld. Deze nu moet eenigen tijd uit de maatschappij verbannen wor den en vraagt daarom 10 maanden gevangenisstraf. Een poos later bleef die oude man voor een huisje staan. Daar zag get. over een muurtje een ge weer liggen. De oude man maakte er nog gekheid mede. Even later hoorde get. een schot. De bekl. stond met 't geweer in de hand en de oude man lag tegen den grond. Het bleed kwam hem uit den mond en hij had zwarte wond jes in 't gezicht.Bekl. zegt in 't wacht huisje te hebben gestaan toen de oude man aankwam. Voor dien tijd had bekl. 't geweer niet zien staan. Bekl. moest in dat wachthuisje dienst doen, Hij wist ffieelemaal niet, dat het geweer geladen was. l1/^ week ge leden zag hij, dat een ander 't geweer had, die zeide, dat 't geweer niet geladen whs. Alles ging: op 't treu rige moment spelenderwijze. Toen 't schot gevallen was, heeft bekl. den ouden man, die getroffen was, in zijn armen opgenomen. Get. J. Visser verklaart, dat hij eigenaar is van 't geweer. Hij heeft het ook geladen.: Get. R. J. Bruin, veldwachter te IJmuiden heeft 't lijk van Alb. Kooijman overgebracht naar Haar- lemj in 't St. Elisabeth-gasthuis. Het lijk lag in 't bewuste wacht huisje. Get. Dr. F. B. de Walle heeft 't lijk van den ouden man ge schouwd, Het O. M. zegt, dat bekl. zich niet heeft kunnen onthouden van het spelen met 't geweer, waardoor een menschenleven is verwoest. De 'officier eischt 4 maanden. getuige H. IJ. Z. De inhoud van bedoeld stukje in genoemde m heden vindt van Dinsdag overige het courant van u reeds in ons blad 1.1. Beste dank voor Uwe „bemoeizucht" waardeeren wij ten zeerste als ijver en belangstelling. J. H., vletterman te Velsen heeft te IJmuiden, 24 Nov., een geladen geweer roekeloos afgeschoten, waar door Alb. Koopmans zoodanig in de hersens is verwond, dat hij kort daarna is overleden. Get. W. Huyer, los werkman te IJmuiden was in den morgen met een paar vrienden op weg naar IJmuiden, onderweg kwam bij hen een oude man, doch deze blee: slechts even bij hen. Hij sloeg toen een anderen weg in. L. J. v. E, 35 j. arbeider, S. T. 30 j. te Haarlemmermeer, hebben 7 Nov. te Heemstede hout gestolen. Get. A. v. d. Linden heeft 3 planken vermist. De beklaagden bekennen. Het O. M. eischt voor ieder 3 da gen. J. H. 28 j arb. H. Sch., 17 j. bloemistknecht te Lisse hebben bol len gestolen. Get. F. de Meulder heeft de klacht gedaan van den diefstal. De waarde van de gestolen bollen, die in den grond gestopt waren, be droeg f15,De bekl. hebben even wel niets aan de bollen. Ze kunnen ze niet kwijt raken. Terwijl de beide knechts bezig waren de bollen in den grond te stoppen kwam de veldwachter Tanis er bij. De beklaagden ver- Haren deze in den grond te heb ben gestopt, omdat ze overbleven en zij bang waren van den patroon. Mede werden als getuigen ge hoord de vader en de moeder van den bekl. Sch. Ze zijn altijd zéér tevreden met hun jongen geweest. Get. Tanis, onbëz. rijksveldwach ter, heeft de beidé knecht betrapt. Zij gaven hem direct de reden op, waarom zij de bollen weggestopt hadden. Get. C. Kapitein, meesterknecht, legt eveneens in deze zaak getui genis af. Het O. M. eischt wegens ver duistering. No. 1 f 10 of 10 dagen, no. 2 f 5 óf 5 dagen. De verd. mr. v. Meurs is direct tot de overtuiging gekomen, dat hier geen misdrijf is gepleegd. De bollen zijn niet toegeëigend, alleen verstopt. De 2e beklaagde moest bovendien doen, wat de le beklaagde hem gelastte. Hij concludeert vrijspraak. (Wordt vervolgd). UITPRAKEN.. 1. B. de B. dienstbode alhier, liefstal. Een week gev. straf. 2. W. V. voddenkoopman te Koog aan de Zaan, mishandeling, 5 da gen gev. straf. 3. L O. grondwerker te Heem stede, verduistering een maand gev. straf. 4 G. V. arbeider te Schoten dief stal.. Een week gev straf. 5 C. v. V. vischhandelaar te IJ muiden diefstal 14 dagen gev.straf. 6 J. O. S. koopman in groenten alhier overtreding Hondenbelasting f 5 boete of 1 dag hechtenis. Vredes-tenteonstelling Er is opgericht een afdeeling Haar lem en Omstreken van de'Interna- tionale V er eeniging V rede-Tentoon stelling,,. De namen der leden zijn Jhr. mr. J. W. G. Boreel yan Hogelanden, burgemeester van Haarlem, eere-voorzitter, Mr. A. W. Thöne, auditeur-militair, voorzitter. S. K. Sybrandi, gep. kapitein ter zee, Baron A. J. H. van Lynden, gep. kolonel der artillerie. Mr. C. M. Rasch, Raadslid, F. B. A. van Steenhardt Carré, kolonel-comman dant 21e landweerdistrict, J. I. _E. I. Breda Kleynenberg, Raadslid, Mr. H. Ph. 't Hooft, advocaat ën procureur, secretaris-penningmeester Ds. P. E. Barbas, predikant, M. H. Binger, industriëel. J. Beeckman, burgemeester van Zandvoort, A. de Clercq, bankier, P.L. Engelenberg, koopman. F. F. F. Fuhrop, burge meester van Schoten, Mr. W. A.'t Hooft, oud-president der arrondis- sements-rechtbank, Joh. ter Hoff- steede, notaris, J. Krol Kzn., par- 1 ticulier, W.- W. Haitsma Muiier, burgemeester van Spaarndam, Mr, D. E. van Lennep, burgemeester van Heemstede, J. J. v m Minden, gepensionneerd kolonel, A. Mans Geesteranus, ritmeester der cavale rie, H. C. A. Neeteson, kolonel commandant van het 10e regiment infanterie, A van Rossum, industri eel, A, Stoop, koopman, Jhr.| mr. F. W. van Styrum, lid van de l'wee de Kamer der Staten-generaal, Jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, vice-president der arrondisements rechtbank, Mr. J. N. J. E. Thijs- son, voorzitter van den Raad van Beroep (Ongevallenwet). F. A. V W. H. van Tuerenhout, generaal- majoor, Mr. R. I. D. Zubli, burge meester van Bennebroek. Den 5en Februari 1906 is te Utrecht opgericht de Internationale Vereeniging Vredes-Ten toonstelling welke zich ten doel stelt propagan da te maken voor de vredeidee in het algemeen en in het bijzonder door middel van de bedoelde ten toonstelling, waar de zegeningen •van den Vrede op den voorgrond zullen gebracht worden, de kans op wereldvrede te bevorderen, Te water. Gistermiddag omstreeks half een geraakte een jongetje van 10 jaar al spelende in de Wester gracht tusschen twee schuiten. Door spoedig toegeschoten hulp mocht men er in slagen het kind van een wissen dood te redden. Narciss. Het gezelschap-Van Lier, geeft Vrijdagavond in onzen Schouw burg Narciss. Mevrouw Van Lier- Cuypers en de heer Louis de Vries vervullen de hoofdrollen. Binnenkort komt dit gezelschap ook met Flora Tosca. Maatschappij ,,L' Union". In de gister gehouden buitengewone alge meene Vergadering van „L'Union", Maatschappij tot Exploitatie van Hotels en Restaurant alhier, wer den bestuurders gemachtigd om het Café-Restaurants „de Kroon" te Haarlem over te dragen aan den Heer Brinkmann q.q. Verder werden eenige huishou delijke aangelegenheden geregeld. Benoeming. Door den burgemees ter zijn benoemd tot agenten van politieA. Turkenburg uit Schoor! en J. Bouwen uit Aalsmeer, en zulks in de plaats van J. Jansen, overleden, en J. de Koekoek, be noemd tot Rijksveldwachter. 35-jarig jubilê. De heer E. Kievit, baas-opzichter bij Openbare Werken in deze gemeente, herdenkt den 27en dezer zijn 35-jarig jubileum. Aanbesteding. Het uitstoomen der Iakensche kleedingstukken voor de militairen der garnizoenen Utrecht, Amersfoort, Amsterdam, Muiden, Naarden, Arnhem, Doesburg, Deven ter, Ede, Zutplien, Haarlem, Hoorn, Den Helder en IJmuiden is voor het jaar 1907 opgedragen aan de firma Julius Wulff en Co. alhier. Een goede vangst. Reeds sedert eenige dagen werd voortdurend aangifte gedaan bij de politie dat aan de huizen der ingezetenen zoo wel te dezer stede als te Heemstede, de koperen naamplaten,^handvat ten en brievenbussen van de voor deuren waren ontvreemd. Dinsdag avond te ruim zeven uur zijn de daders daarvan op heeterdaad door den agent-rochercheur JBrunt, betrapt en aangehouden in de Wil- helminastraat,jjWaar zij juist bezig waren een koperen naamplaat los te schroeven, om daarna mede te nemen. Zij heeten L. W. en J. B., beiden 17 jaren oud en zijn nog denzelfden avond ter beschikking van de justitie gesteld. Reeds vroe ger hebben zij met de justitie ken nis gemaakt. (H.D.) Bevorderingu De heer Fibbe le klasse commies aan de Centraio Werkplaats der H.IJ.S.M., is be vorderd tot bureauchef aan het magazijn-kantoor. Geslaagd. Mej. A. Budding alhier, leerling-klerk aan 't tele- graaf-kantoor der B ollandsche spoor slaagde voor 't examen telegrafie. Geslaagd voor hes klerksexamen tweede gedeelte H.IJ.S.M. de heer S. Oost Lierense, leerling-klerk goederenstation der Hollandsche spoor alhier. - Ver gel. onderzoek. Het ver gelijkend onderzoek voor gymn&s- tiekleeraar aan de Rijksnormaal lessen alhier heeft Vrijdagavond in de turnzaal aan het Sophiaplein plaats ten overstaan van heeren districts- en arrondissements-school opzieners. Er meldden zich vier sollicitanten aan. Schaken. Eergisteren heeft de aangekondigde simultaanseance van het Haarl. Schaakgezelschap plaats gehad. De uitslag was, dat van de 39 door de heeren Esser van A'dam en Leusen van Groningen gespeel de partijen, er 29 door hen wer den gewennen, 4 remise en 6 ver- I loren. Dit kan beschouwd worden als een mooie uitslag, als men in aanmerking neemt, dat deze heeren om beurten zetten. Uitvoering. De Christelijke Zang vereeniging „Soli Deo Gloria." zal 29 dezer een uitvoering gevan waarvan de netto opbrengst bestemd zal worden voor de Chr. Bewaar school tevens lokaal voor Chr. be langen in de Colensostraat. Sloopen. Het sloopen van de oude strafgevangenis in de Tuchthuisstraat alhier is opgedra gen aan den heer A. Zonneveld alhier. Reeds zal er heden met het werk een begin worden gemaakt. De loealiteit, voor school in gebruik genomen, blijft evenwel voorloopig nog ter beschikking van het onder wijs. Gepensioneerd. Na 34 dienst jaren heeft, naar wij vernemen, de heer Hoogervorst, ploegbaas in de schilderswerkplaats der H. IJ. S. M. alhier, den dienst met pensioen verlaten. Aanbesteding. Opgave der laagste inschrijvers van de aanbesteding, door het depar tement van Koloniën gehouden te Amsterdam, op 9 Januari j.l., ad 37 perceelen: Perceel 4, 26 bankschroeven en 12 handschroeven, A Resink, Haar lem, f 517,82, 5. 58 idem en 18 idem idem, idem. f746,01. 17, 164 M. drijfriemen, katoenen, N. V. Maat schappij tot voortzetting van de drijf- riemenfabriek voorheen H. A, Drost Zn., Haarlem f 192,30, 34, 3240 KG., consistentvet, 800 KG. waggon- olie en 750 Kg talk, P. Schoen Zn., Zaandam, f 848,40; 35, 300 Kg. politoer en 10 Kgr. schellakver- nis, id., idem., 301. Het dividend van Labouclihre Oyens Co's Bank. In de „Fft. Ztg." lezen wij Naar wij vernemen, kan voor het jaar 1905 een dividend van circa 60/° (tegen 6°/0 in 1905) op het verhoogde aandeelen-kapitaal ver wacht worden, waarbij nog een aanzienlijk winst-saldo zou restee- ren, om een reserve te vormen voor het bouwen van het nieuwe kantoorgebouw. Zooals men weet, is bij deze onderneming ook Duitsch kapitaal geïnteresseerd. („Tel.") De „Tel" heeft zich om confir matie van het bovenstaande tot genoemde instelling gewend, doch vernam van haar, dat van de grootte van het dividend nog niets met zekerheid kan worden gezegd, ziende op het feit, dat nieuwjaar nog zoo kort achter den rug ligt. Naar wij vernemen, zijn er in iede- e parochie van het Bisdom Haarlem commissies van drie personen in wor- ling, die ten doel hebben, financiëe- ten steun te verschaffen voor de St.- Radboud-stichting, de op te richten Katholieke Hoogeschool. Reeds zijn te dezer stede verschillende Katho lieken daarvoor aangezocht. Wij hopen te gelegener tijd nadere mededeelin- ren dienaangaande te kunnen doen. Brood- en koffieuitdeeling. Deelnemers. 639 kinderen, 234 volwassenen. Ingekomen: b/d Heer M. O. Ommeren uit een spaarpot 150 halve centen letter G: )/d Heer H. v. Niel Hz. Pentn. Jon gejuffrouw t. B. f2. en letter B. li „St. Thomas van Aquino." Dc Zeereerw. heer Van den Berg behandelde gisterenavond de ver schillende soorten van liberalisme, m, in verband met de dwalingen, welker aanhangers zich „liberaal katholiek" noemen, het america- nisme. Een pittig en hoogst nuttig debat volgde. Deze vergadering werd onder meer bijgewoond door een aantal Kath. onderwijzers van Haarlem en Bever wijk. Ook de heer Middendorp, leeraar aan de R.K. Kweekschool te Beverwijk, voerde het woord en sprak zijn genoegen uit over het leerrijke en aangename, gedurende den avond genoten. Woensdag 22 Jan. komt aan de orde: «Klassenstrijd volgens Marx. De cursus-avonden zijn gratis toe gankelijk voor Katholieken. Veemarkt. Op de gister alhier ge houden veemarkt waren aangevoerd en verkocht. Koeien 3 stuks, f 180 per stuk. N. Kalveren, 16 stuks f 16.a f 12 per stuk. Schapen 11 stuks, verk. stuks f24 per stuk. AGENDA voor Vrijdag, 11 Januari. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m. 3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 1 4u. n. m. (behalve Zond.). leu Zondag der maand geopend van 1—4 u. n.m., t«ü5ï%liig ook op werkdagen, behalve Zap rdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. y. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Raadhuis (2e afdeelingv.m. 9 u 12 u B. en W. zitting voorin schrijving Nat. Militie voor hen, wier namen aanvangen met een der letters W., X, J, en Z. Schouwburg Jansweg. n.m. 8 u Holl. Tooneelgezelsehap ppv. van Narciss, drama in 5 bedrijven. Afd. Haarlem en Omstr. Holl. Mij. v. Landbouw Vergadering. Bondsgebouw „St. Bauo".nm. S1/^ u. Hoofdbestuur nm. 8i/2 u Propagandaclub. Schoten N.m. 6i/2 u Gemeenteraadsverga dering. Haarlemmermeer. Koffieh. De Beurs te Hoofddorp v.m. llu houtverkooping. Politierapport. Gevonden: 1 bril in étui, 1 duimstok, 1 ijsmuts, 1 rokje. Procesverbaal opgemaakt wegens oplichting tegen 2 personen, wiel- rijden zonder waarschuwingstoestel aan de fiets. Van een erf achter een perceel aan het Plein is een rijwiel ont vreemd. Gisteravond is een rijwiel, staande in een poort aan de Zijlvest, ont vreemd, alsmede een, staande in een magazijn aan de Wagenweg. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. T. Kraak H. Vossen. Getrouwd: A. Jacques en M. v. Markenstein. C. Dalmeijer en M. C. M. Bosse. H. J. Wesse- ling en J. M. de Graaff. W. Boersbroek en M. Volkers. Bevallen: J. C. de Vries-Dunke, z. S. E. Overtoom-Snaas, d. A. Mesman-v. d. Weijden, z. E. M. van Reijsen-Verzijlberg, d. J. A. Zuidam-v. d. Water, z. B. v. Wan- rooij-van Kleef, d. J. M. E. v. Frankenhuijsen-v. d. Putten. Overleden: J. F. Hetteling- Hekket 78 j. Hazepaterslaan. M. E. Trimp-Harders 52 j. idem. J. Lansbergen 24 j. Kamperlaan. E. J. W. J. 2 m. d. v. E. J. J. A. M. v. Horsigh Jansweg. L. D. Geeve 48 j. Twijnderslaan. OVERVEEN. Tentoonstelling. De tentooonstelling van bloeiende bolgewassen, uitgeschreven door de Afdeeling OverveenBloemendaal van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, zal plaats heb ben op Zaterdag 2 en Zondag 3 Februari, in 't logement „VanOuds het Raadhuis" te Overveen. De in zendingen zullen bestaan in groepen, waarvoor kunstvoorwerpen als be kroningen worden uitgeloofd. Opga ven voor de tentoonstelling wordon ingewacht vóór of op 28 Jan, a.s. rot 'snamiddags 5 uur op den secretaris der afdeeling, den heer Joh. C. Gehrels. HEEMSTEDE. —Aftreding.— Dit jaar treden alhier als Raadsleden af de heeren H. II. Hoeker, H. van Wickevoort Crommelin en A. van der Horst. Verlichting. Sedert eenige dagen zijn in de Geweer-, Kogel- en andere straten straten oan het Schouwtjes- nwnrtier lantaarns geplaatst, waar mede aan de duisternis, die aldaar 'savonds heerschte, een oinde is gemaakt, BLOEMENDAAL. Een gevoelige klap. Bij het in aanbouw zijnde huis van den heer Bunge in Koeduin onder Boekenrode, kreeg een voer man zulk een klap van een paard, dat hij Per as naar zijne woning te Velseroord moest worden vervoerd, waar bij aankomst bleek, dat een zijner dijbeenen ernstig was ge kneusd. Z A NDVOORT. Sandevoerde. De repetities van de rederij kerskamer „Sandevoerde" hebben weder een aanvang genomen. Naar wij vernemen, zal op Zater dag 26 Januari een openbare uitvoe ring gegeven worden in café-restau rant „ZomerlusP. Opgevoerd zullen worden de too- neelstukjes„Simson Co", en: sDe Luitenant ea zijn Oppasser." Overgeplaatst.Met ingang van 16 Januari is, op zijn verzoek, overge plaatst naar Den Haag. de brieven en telegrambesteller H. J, J. Kerk- kamp. bekendmaking. Drankwet. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Beverwijk brengen ter open bare kennis, dat op heden bij hen is ingekomen een verzoekschrift van J. Schoo, van beroep Tuinder, wonen de te Beverwijk, om verlof tot ver koop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in de navolgende localiteitenbenedenvoor kamer van het perceel, kadastraal 4e -iHr -+rf-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2