Heb! gij een slechte maag? STADSNIEUWS. maar gemeend deze als punt van be spreking op de agenda te moeten brengen. De Ruyter-hulde. Het derde eeuwfeest der geboorte van onzen onstei felijken de Ruyter belooft schitterend te worden. Het Amsterdamsch Comité (eere voorzitter mr. W. F. van Leeuwen, burgemeester dezer gemeente, voor zitter H. de Booy; secretaris-pen ningmeester L. F. A. M. van Ogtrop) verspreidde gisteren eene circulaire in de Rijkshoofdstad, waarin wordt opgewekt tot het geven van finan cieëlen steun. Het Comité stelt zich voor de herdenking te doen bestaan uit: le. het geven van eene plechtige, openbare hulde aan de Ruyter's nagedachtenis bij zijn graf in de Nieuwe Kerk. 2e. het geven van grooter bekend heid aan de daden en het karakter van de Ruyter, o.a. door het houden van lezingen, door alle schouwburg directies daar ter stede uit tenoodigen om op Zaterdagavond 23 Maart tooneelvoorstellingen te geven he ir, kking hebbende, op den tijd, waarin de Ruyter leefde, of op de Ruyter zeiven, en door ook minder- gegoeden uit de burgerij in de gelegenheid te stellen die uitvoerin gen bij te wonen. 3e. het geven van muziek- en zanguitvoeringen voor het volk in de open lucht, of in daarvoor geschikte gebouwen. Z. K. H. Prins Hendrik heeft het eere-voorzitterschap aanvaard van het eere-comité voor de Ruyter herdenkingsfeesten en 1 bijdrage van f 100 geschonken aan de historische commissie. Schouwburg-herrie. De „Tel." maakt melding van een incident, dat bij de Carmen- opvoaring te Amsterdam in de Italiaansche opera' heeft plaatsge had. Wij ontleenen van het verhaal daarvan het volgende Toen voor het eerste bedrijf het doek opging, en men goed had begrepen, dat heel het interessante voorspel werd weggelaten, ontbrand de op de galerij uit een paar hon derd kelen een tumult van fluiten en geschreeuw. Het orkest speelde door, maar ten slotte werd de herrie overstel pend, er moest de dirigent het op geven. Men riep voortdurend om het voorspel De scène in de komedie duurde van 10 nur tot ongeveer kwart over tienen. De consternatie nam wat toe, vooral onder hen, die de reden tot dit protest niet begrepen. Men ging de politie om assistentie vragen, ten einde boven de orde te herstellen en te bewaren. Intusschen k wam Fede Fassini ap het toon eel naar voren (het doek bleef steeds op) en verzocht in het Franscli excuus aan het publiek. Echter werd dit van boven beant woord met gebrulHollandsch. Hollandsch Hierop trad mademoiselle Sa veil i (Micaela naar voren en vroeg in duidelijk Hollandsch, of het publiek het gezelschap wilde pardonneeren. Geschreeuw Neen, noen en het poorspel, het voorspelGevolgd voor eenzelfde trumult en gefluit van de galerij-bezoekers, die wel wisten hoe de „Oarmen" was en gegi on moest worden. Te 10.25 kwam de vrede tot stand Het voorspel werd gegeven, en nu kwam applaus met nog zacht ge fluit los. Een woesteling. Bij een huiselijken twist heeft de schoenmaker G. v. d. B. te Rotter dam, zijn vrouw, de 57-jarige M. C. B., met een hamer zoo op het hoofd geslagen, dat haar toestand niet zonder gevaar is. Zij is ter verpleging in het zieken huis opgenomen. Een steen in een treincoupè. Gisterenmiddag is van een spoor trein, komende uit de richting van Dordrecht, van af den Fijenoorddijk te Rotterdam met een steen een ruit ingeworpen. Een Franschman die in den trein zat, werd licht ver wond en is op het Beursstatio aldaar, bij aankomst vaa den trein verbonden. Ook een aanbesteding. Onder de gemeente Fijnaart, nabij de tramhalte van Tr ;ats, had heden een automobiel-ongeval plaats, dat zonder persoonlijke ongevallen af liep. De vierwielige tuf tuf reed in de tramrails en kwam zoofin de sloot terecht. Ze zakte zoo diep weg, dat zonder hulpmiddelen aan lichten geen denken viel. Het er uithalen is aanbesteedvoor dertig gul den. Ongelukken. Gis'oren geraakte te Gouda in den vroegen ochtend de postwagen van Boskoop naar Gouda op de terugreis, in Bloemendaal bij Gou da. te water. De koetsier en de conducteur waren spoedig weer op den kant; met de kar en het paard had men meer moeite, doch met behulp van onwonende boeren kwam alles weer op het droge. Maar de inhoud van de kar, brieven en pakketten, was door nat geworden. Te Oudkarspel (N. H.) is zekere A. G., 's morgens vroeg, terwijl het nog zeer donker was, in de vaart geloopen en verdronken. Inbraak. Te Rotterdam is een vrouw die te omstreeks half een 's nachts in hare woning terugkeerde, tot de droevige ontdekking gekomen, dat tijdens hare afwezigheid was inge broken. De deuren van de voor- en ach terkamer waren geforceerd, bet bed afgehaald, een penantkast met een pook opengebroken,lamp en petrole umstel aangestoken om beter te kunnen zien. Ontvreemd werden vier rijks daalders en een gouden damesre montoir. Verdacht van dezen diefstal zijn aangehouden en naar het politiebureau in de Lange Torenstraat gebracht de recidivisten J. W. V. uit de Gouvernestraat en L. M. v. D. uit de Emmastraat. Een buur had eerstgenoemde het huis zien verlaten. In hun bezit is evenwel niets van het gestolene gevonden. Ingszon.den Mededceilnggn. De Pink Pillen zijn goed voor slechte magen. Indien uw maag niet is zooals zij zijn moet, dat wil zeggen indien, in plaats van u behoorlijk te voe den en u zeker genot te verzeke ren, Hj u doft lijden en u niet voedt, moet gij niet stijfhoofdig zijn en haar mishandelen. Door ruw tegen haar te zijn, verkrijgt gij niets van haar. Denk er aan dat uw maag uw trouwste dienaar is, die het best voor u werkt. Als alle dienaren kan zij wel eens vermoeid zijn en in dien toestand is het haar onmogelijk goed te werken. Twee dingen zijn dus noodig haar een weinig te laten rusten en tegelijk haar te helpen, te verzorgen. Gij laat haar rusten door gedurende enkele dagen slechts een licht voed sel bij kleine hoeveelheden te ne men. Juist voldoende om u op de been te houden, en gij verzorgt haar, gij helpt haar, door te gelijker tijd de Pink Pillen te nemen, die aan uw maag de verloren krachten weergeven. Zij die zoo handelen vinden zich er goed bij, en onder duizend geven wij u tot voorbeeld het geval van Mej. Wjjzenbroek, 47, Mariastraat te Schiedam, die ons schrijft: „Langen tijd heb ik aan maag en nierpijnen geleden. Ik kon mij slechts heel gebrekkig voeden, mijn maag weigerde bijna alle voedsel en verteerde niet het weinige dal ik nam. Ik heb vele geneesmidde len gebruikt, maar zonder eenigen uitslag. Eindelijk nam ik de Pink Pillen, en door nauwkeurig de voorschriften van den prospectus te volgen, heb ik snel een volkomene genezing verkregen. Mijn maag doet mij niet meer lijden en mijn spijs vertering is uitstekend." De Pink Pillen zijn onvertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek. Prijs f l.75 de doos, f9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilé, Stei ger 27, Rotterdam, boofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem n Omstreken bij Plaatzer v. d. Huil eansstraat 28. Staat van onafgedane stvkken. De volgende lijst bevat eene op gave van stukken vau vorige jaren welke op 1 Januarie 1907 aanhan gig zijn gekleven, voor zoover zij niet op den op oepingsbrief voorl de vergadering van den Raad dezer gemeente te honden op 16 Januari 1907, zijn vermeld. Voorstel van ffe jpoiprnis e in zake het ontwerp Havenrëgitment tot vaststelling van dat reglement en amendement van de heer Dr. H. D. Tjeenlc Willink. 17 April 1901. Adres van Dr. M: t A Bijle- veld e.a. in zake de beperking van de examens voor toelating tot het lager-, middelbaar- en boeger on derwijs met adressen van adhaesie- betuiging. 8 Jan. 1902, J Schrijven van W. A. van der Voort in zake de mestbergplaats bij het openbaar slachthuis. 30 Sept. [Wordt voorgesteld af te voeren]. Rapport van de speciale commis sie in zake de brandverzekering van gemeen te-eigen döfflnrèn. 12 Nov, 1902. Adres van P. V.'^Zadelaar, houdende verzoek om zijne per- ceelen, gelegen onder de gemeente Schoten, aan de gemeentelijke duin waterleiding aan te sluiten. 4 Mrt. 1903. Adree van de Binnenlandsche Exploitatie-Maatschappij van on roerende goederen, houdende ver zoek om goedkeuring van het plan tot bebouwing van gronden, ge legen tusschen de Kleverlaan en het Kleverpark en tusschen den Schotersingel, de spoorbaan en het Kleverpark. 22 April 1903. [Wordt voorgesteld af te voeren]. Adres van A. Elflers Jr., houden de aanbieding van eene laan aan den Ksmpersingel, welke laan pro jectstraten verbindt met den Kam persingel en de Linschotenstraat. 5 Aug. 1903. Schrijven van B. en W. betref fende den bouw van een niei^w Stads Armen- en Ziekenhuis. Adres van J. W. Lassing, hou dende verzoek'om gasbuizer in je Kleverlaan te doen leggen. 10 Aug. 1904. 'i Adres van H. van 't Wout, hou dende verzoek om te mogen bou wen op het terrein aan de Amster damsche Vaart kad. sectie E. no. 2506. 27 Sept. 1904. Voorstel van de Commissie tot het ontwerpen en herzien van ver ordeningen tegen wiet overtreding straf is bedreigd, naar aanleiding van een adres van W. van Dijk en A Duijff, houdende verzoek de sluiting van winkels, kantoren en magazijnen te regelen. Adres van C. den Hollander en J. Nonnekes, om aan hen te ver- koopen twee peTceelen bouwterrein voor f 10.- per M2. 16 Nov. 1904. Adres van den Bond voor Licha melijke Opvoeding, tot bevordering van onderwijs in lichat c soefenin- gen aan de Openbare Lagere School. Adres van M. G. A, van dei- Lande c. s., om gronden, gelegen aan de noord- en zuidzijde van de projectstraat, naai- het openbaar slachthuis, te mogen uitgeven voor bouwgrond. 21 Dec. (J904. Adres van Directeur en Commis sarissen der Maatschappij tot Ex ploitatie van Staal waterbronnen tc Plaarlem, houdende verzoek om ontheffing van de bij concessie óp- gelegde verplichting tot exploitatie der badinrichting als zoodanig, de erfpacht op fl.'sjaars te bepa len en de recognitie voor buis- en telcphoongeleiding te stellen op f 1.'sjaars. 6 Jan. 1905. Adres van de Haarlemsche Han- delsverecniging, om pogingen te doen ten einde de Hooge Regeering te bewegen tot het vestigen der Rijks verzekeringsbank in deze gemeente. 1 Maart 1905. Adres van F. Erdtsiek c. s., om te besluiten tot den aanleg van gas- en waterleidingbuizen alsmede van een electrischen kabel en de levering- van gas, duinwater en electrischen stroom op de terreinen van - adres santen te Haarlemmerliede c. a. 22 Juni 1905. Adres van B. en W.W. van Heem stede, houdende verzoek om ver gunning tot het leggen en hebben van gasbuizen en hek plaatsen en hebben van lantaarnpalen in wegen der gemeente Haarlem, liggende in de Gemeente Heemstede. 22 Juni 1905. Adres van Wed. Pluim Metz e.a. om verbetering te brengen in den onoogelijken toestand van de Park laan nabij de Friesche Varkenmarkt. 12 Juli 1905. Adres van G. L. P. Sikman e.a., losse arbeiders der Lichtfabrieken, houdende verzoek hem zoo mogelijk met de va ste[arbeiders gelijk te stol len, daar zij door de invoering van het werklieden-reglement in ongun stiger positie zijn geraakt. 12 Juli 1905. Adres van hét bestuur der Coöp. bouwvereen. „Union'1-, om goedkeu ring van een plan van bebouwing van gronden aan do Vooruitgang- straat en de Van der Hulststraat. 25 October 1905. Adres van de vereeniging van osse arbeiders der Lichtfabrieken i „Ons belang", om haa adres, in zake gelijkstelling, met de vaste arbeiders, spoedig te behandelen. 27 December 1905. Adres van G. J. van Gasteren, om teruggave van betaalde gelden voor het hebben van brandwachts bij uitvoeringen in „de Kroon" en in „St. Bavo". 27 December 1905. Adres van G. J. van Gasteren, om teruggave van betaalde gelden voor het hebben van brandwachts bij voorstellingen in den Schouw burg aan den Jansweg. 27 Decem ber 1905. Adres van eigenaars van perceelen gelegen ten zuiden van de Amster damsche Vaart betreffende eene sloot, gelegen tusschen genoemde Vaart en de Zuidpolderstraat. Voorstel B. en W.W. tot ver plaatsing van de cholera barak. 8 Augustus 1906. Adres J. Heems om een einde te maken aan den gevaarvollen toe stand in de Antoriestraat. 29 Augus tus 1906. Adres van P. L. Engelenberg om vergunning tot het hebben van eenen uitgang aan de Spanjaards laan. 19 September 1906. Voorstel B. en W.W. vaststelling van eene verordening regelende de aanstelling en de bezoldiging van den opzichter over den Hout en de plantsoenen. 24 October 1906. Adres van de Haarlemsche Tram weg Maatschappij om de bestaande tramlijnen te mogen doortrekken naar het Kennemerplèin tot aan het hulpstation aldaar. 7 November 1906. Adres van E. L. Brouwer om hem te plaatsen aan het Hoofd dei- eerlang te openen school voor M. U. L. O. 7 November 1906. Adressen van E. v. d. Vossen om vergunning tot het dempen van eene sloot en het hebben van een 2en uitgang naar de Trekvaart He Hil- legom. 28 November 1906. Adres van Gebr. v. Zadel en P. Meijland om een stuk* grond langs de Leidsche te mogen huren. 19 December 1906. Adres van den Bond van Ned. Gemeente-werklieden om aan hen te willen afstaan de gebruikte lood jes van de muntmeters enz. ten einde van de opbrengst daarvan tubercu- leuze-werklieden te doen verplegen. [Wordt voorgesteld af te voeren]. Adres van Mej. van Eskert en andere bewoners van het stadge- deelte buiten de Amsterdamsche Poort om verbetering te brengen n de bestrating van den weg langs e Amsterdamsche Vaart. 19 De- mb er Voorstel van den heer L. Modoo tot wijziging o.a. van het werklie denreglement. 21 Maart 1906. Adres van de Maatschappij tot e xploitatie van Staalwaterbronnen m teruggave van betaalde gelden voor het hebben van brandwachts bij uitvoeringen in het Brongebouw. 21 Maart 1906. Voorstel B. en W. tot vaststelling van het uitbreidingsplan ten westen van de Leidsche vaart. Motie, aangenomen in de|door den Bond van Nederl. Gemeente werklieden op 8 Mei 1906 gehou den vergadering, waarbij wordt aangedrongen op aanneming van het voorstel van den heer L. Modoo tot wijziging van het werklieden reglement, alsmede 15 adressen, tot betuiging van instemming, van af- deelingen van dien Bond. 30 Mei 1906. Adres van Bos c.s. te Rotterdam om concessie te verleenen voor den aanleg en de exploitatie van eenen electrischen tramweg van Haarlem naar Leiden. 30 Mei 1906. Voorstel van den heer W. A. J. van de Kamp e. a. tot wijziging en aanvulling van het werklieden reglement. 30 Mei 1906. Adres van de H.IJ.S.M. in zake wijziging van de richting van tram lijnen in de definitieve tramconces sie. 8 Augustus 1906. Voorstel van den heer Mr. J. H. Thiel in zake regeling door den Raad van de loonen der gemeen te-werklieden. 8 Augustus 1906. Adres van K. Hagedoorn in zake wijziging van het reglement op het sleepen van schepen. Raadsstukken. Vervulling vacature amb. B. Stand. Door het overlijden van den Ambten. Burgerl. Stand J, W. van Campen, is het noodzakelijk, dat zijn plaats worde aangevuld. B. en W. bieden den Raad het volg: dubbeltal aan "om daaruit een benoeming te doen. no. 1. J. C. Timmerman en 2. W. Fehres Jr., beiden adj. kommies ter pl. sekre- tarie, 6e afdeeling (B. Stand en Be volking. Verzoek Schönhuty, huur gemeentegrond. Carl. Wendelin Schönhuth, koop man, alhier, wendt zich in een advies tot den Raad. Hij komt terug op zijn schrijven van 21 Juni gericht aan B. en W. Thans verzoekt hij met erkenning van het eigendomsrecht dezer ge meente op een gedeelte tuingrond gelegen voor zijn perceelen. gen. „Ondor de Linden" a.d. Paviljoens- laan no. 13 en 15 alhier, dien grond weder te mogen huren voor 5 jaar op dsor den Raad te bepalen voor waarden, ingang 1 Jan 1906. Vroeger betwistte adressant 't eigendomsrecht der Gemeente op dezen grond. Thans erkent hij het B. en W. adviseeren 't verzoek toe te staan. Verzoek Oostra om herbenoeming als vroedvrouw. H. Oostra, vroedvrouw, wijst in een adres er den Raad op, dat haar diensttijd expiseert op 27 Januari a.s. Zij verzoekt te worden herbenoemd. BeroepOpzeeland tegen besluit R. en W. ivcigerende vergunning tot verbouwing. B. van Opzeeland, Z. Jh Spaarne, no 80, wendt zich in een adres tot den Raad. Hij heeft bij B. en W. ingediend een plan tot verbouwing van zijn perceel Burgwal 59. B. en W. hebben evenwel de ver gunning geweigerd op grond van art. 11, 1 der bouwverordering. Adressant kan niet aan het bepaalde in dat art. voldoen, want maakt hij de keuken kleiner, dan voldoet deze niet aan het bepaalde bij art. 19, 1 der verordening, hij zon dus het privaat in de kamer moeten inbouwen, hetwelk zeer onpraktisch is, of de geheele achtergevel binnen waarts plaatsen, waardoor met 't oog op den schuinen stand der voorgevel de bovenwoningen in veel slechter conditie zouden komen en in geval onbruikbaar zijn. Adressant is van meening, dat de toetreding van licht en lucht door het ingediende plan geen belemmering ondervindt; het geld hier een verbouwing en de achtergevel wordt reeds t/2 M. meer binnenwaarts geplaatst, dan bij den thans besiaanden toestand Adressant vraagt den Raad hem alsnog de gevraagde vergunning te willen ver leenen. BeroepVan Olphen tegen beslissing B. en W. inzake bouwverordening. De heer H. C. v. Ölphen, steen- en boekdrukker, Donkere Spaarne no 28, alhier, heeft aan B. en W. verzocht zijn werkplaats te mogen vergrooten onder overlegging der gevorderde teekeningen. Die vergunning tot dien bijbouw is geweigerd. Daardoor is adressant zeer teleur gesteld, dat de vergunning door B. en W. is geweigerd op grond van art II, I der Bouwverordening. Adressant merkt op, dat zijn bouw plan geen vergrooting van een tot woning bestemd gebouw betreft; 't werk is in geen geval hinderlijk voor zijn bovenwoning, die ca. 10 M. daarvan ligt; de bijbouw zou een gemiddelde hoogte van slechts 3,80 M. krijgen; voor de werkplaats, waarvan de bijbouw deel zou uit maken, blijft de toetreding van lucht en licht volkomen verzekerd, door dit werk worden de belangen van derden evenmin geschaad; zijn be drijf eisebt dringend tot deze ver grooting over te gaan: verder noopt hem vermeerdering van personeel tot dezen maatregel over te gaan. Adx-essant hoopt, dat de Raad alsnog deze vergunning zal toestaan. Op dezelfde gronden als omschre ven in 't prae advies in zake 't adres- Schous adviseeren B. en W. 't beroep niet-ontvankelijk te verklaren. No. 18. Vaststelling Staten A en B Pensioen en Wachtgelden. Ingevolge bet bepaalde bij de 2e alinea van de art. 2 der Vororde- ningen, regelende het verleenen van pen ioen en wachtgeld aan gemeen te-ambtenaren en van pensioen aan weduwen en weezen van gewone ambtenaren, bieden B. en W. de daarbij bedoelde Staten den Raad opnieuw ter vaststelling aan. B. en W. voegen er een staat bij, Waaruit blijkt, met welke omstan digheden zij bij het ontwerpen dier staten rekening hebben gehouden. No. 19. Verzoek B. en W. van Heemstede voor leggen en hebben van een riool. B. en W. van Heemstede vragen 't Gemeentebestuur vergunning voor het leggen en hebben van een riool in een gedeelte van den Binncn- w g en de Koediefslaan en uitmon ding in de Kraijenéstervaart vol gens overgelegde situatieteekening en omschrijving. B. en W. hebben geen bezwaar tegen het verleenen der vergun ning, wat 't riool betreft. Wel te gen de uitmonding van 't riool in genoemde vaart, waar zij advisee ren het eerste toe te staan en op 't tweede afwijzend te beschikken. No. 20. VerzoekBrouwer plaatsing a/h Hoofd der School voor M. U. L. O. De heer E. L. Brouwer, Hoofd der opleidingsschool voor meisjes tot het M. O. in deze gemeente, vernomen hebbend, dat spoedig een Hoofd benoemd zal worden der eerlang te openen school voor M. U. L. O., deelt den Raad mede dat bij gaarne zal worden belast met de leiding der nieuwe inrich ting van onderwijs en verzoekt, hem uit zijn tegenwoordige betrekking over te plaatsen aan 't hoofd der school voor M. U. L. O. Ongevallen bij de E. S. M. De Wagenbestuurder der E. S. M. Joh. Verton, weert zich in de „Te legraaf'' als volgt Mijnheer de Redacteur Heden trof mij in het ochtendblad (no. 3208) van „De Telegraaf" een ingezonden stuk, getiteldHoeveel slachtoffers eischt de E. S. M. nog Daar ik niet met een helm ben ge boren, zal ik die vraag niet kunnen beantwoorden, doch er is iets anders, waarom ik besloot u eenige plaats ruimte te vragen, waarvoor dan ook bij voorbaat mijn dank. De schrijver stelde deze vraag, naar aanleiding van het bekende ongeval te Sloterdijk, en durft zich dan wa gen aan een uitdrukking, waarmede hij zich m. i. op glad ijs begeeft, al thans wanneer ik zelf in de zaak be trokken was, en iemand zou beweren dat het voor hem duidelijk was, dat ik slecht toegezien had, dan konden wij misschien wel eens kennis met elkaar maken in de Jansstraat al hier, of een dergelijke plaats. Nu is het een bakker, maar de rei zigers der E. S. M. moeten bedenken, dat het ook hun beurt wel eens kon zijn. De zorg voor de reizigers pleit voor 's mans karakter, doch jammer, dat de zorgzaamheid voor de éénen, een grenzenloos wantrouwen van de ande ren tengevolge heeft, immers de schrij ver heeft den bewonderenswaardigen moed om openlijk zijn vermoeden te kennen te .geven, dat evenals het voertuig van den goeden weg was afgeraakt, doordat de voërman in slaap was gevallen of door de koude bevangen, de wagenbestuurder stond te slapen, want anders kan men toch wel een paard en wagen zien. Dit teekent de oppervlakkigheid des schrijvers in dezen, immers bij eenig nakenken, had de schrijver zich toch den hevigen mist van dien avond herinnerd Zelfs zoo erg, dat een heel kleine afstand te overzien was, en al kan ik evenmin beweren dat de wagenbe stuurder niet geslapen heeft, als de schrijver, dat hij wel geslapen heeft, toch durf ik wel beweren, dat met de meeste oplettendheid bij zoo'n mist een of ander voorwerp, hoe groot ook niet op een zoodanigen afstand wordt opgemerkt, dat eene aanrijding te voorkomen is. Er wordt ook veel te hard gereden zegt de schrijver. Al lang heeft hij dat gezegd, of dit zoo is, zullen wij aan den Raad van toezicht overlaten doch al zou dit waar zijn, dan kan dit ar gument toch in dit geval niet gebruikt worden, daar het ongeval even voor de bocht te Sloterdijk gebeurde, waar i atuurlijk de snelheid al reeds ge temperd was. Ten slotte doet schrijver een be roep op het menschelijk gevoel der wagenbestuurders; dit is overbodig, want ieder zal toch begrijpen, al zou den de wagenbestuurders gebrek be zitten aan 'hienschelijk gevoel, tegen over hunne medemenschen, dan zouden zij toch zeker wel aan hun eigen leven denken, immers, waa,r de rei zigers in gevaar zijn, zijn zij het niet minder. Evenmin zal een premie op de op lettendheid als middel ter voorkoming gelden, daar het geen gevolg van op lettendheid is, doch een onvermijde lijk, ongelukkig toeval. Zeker staan de machinisten der spoorwegen dik wijls voor een ander vuurtje dan wij, (wij hebben heelemaal geen vuur om ons heen), doch als bedoeld wordt, dat van hen meer oplettendheid wordt vereischt, dan vergeet men, dat de machinist der spoorwegen een afge sloten baan berijdt en wij een pu- blieken weg. U, mijnheer den Redacteur, dank zeggend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, JOH. VERTON, Wagenbestuurder der E. S. M. Haarlem, 10 Jan. 1907. Grenswijziging. Het Provinciaal Kerk bestuur van Noord-Holland heeft zijne goedkeuring gehecht aan de door het klassikaal bestuur van Haarlem voor gestelde grenswijziging tusschen ver schillende kerkelijke gemeenten inde nabijheid van de stad Haarlem. Deze verandering van grenzen, welke sinds lang door vele personen en colleges werd gewenscht, is tot stand gekomen met medeweten en medewerking van alle daarbij belanghebbende kerkera den. Als gevolg van de bedoelde wijzi ging behoort Vogelenzang (burgerlijk onder Bloemendaal) v ortaan kerke lijk bij Bennebroek. Santpoort krijgt het Duinlustpark (burgerlijk grooten- deels Bloemendaal). Door den „Aer- denhout" (mede burgerlijk tot de uitgestrekte gemeente Bloemendaal behoorende) is eene scheidingslijn ge trokken, waarbij de Iierv. gemeente van Zandvoort betrokken is. Het „Schoterkwartier" (burgerlijk Schoten) komt kerkelijk bij Spaarn- dam. Echter wenscht de kerkeraad van laatstgenoemde gemeente met de ze beslissing geen genoegen te nemen Reeds is het. clasöka/d .beshiur van Haarlem met de bezwaren van Spaarn- dam in kennis gesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2