EXTRANUMMER Nieuwe Haarlemsche Courant. Gemeenteraadsvergadering, Woensdag 16 Januari 1907. Heden Woensdagmiddag, te half twee uur, hield de Raad onzer Ge meente een openbare, vergadering in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzittei-burgemeester Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Secretarisde heer Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk. Aanwezigde heeren Wethouders Mr. Th. de Haan Hugenholtz, Dr. H. D. Kruseman, Joh. de Breuk. de heeren Leden W P. J. Th. van Linden Tol, B. E. C. Seignette, E. Levert, K. Loosjes, A. van Rossum, J. Leupen, H. van den Berg Mr. J. Spoor, J. J. Sneltjes, W. Stolp, J. Sabelis, W. A. J. v. d. Kamp, M. de Braai, F. M. baron van Lynden, A. Rinkema, J. L. E, I. Kleinenberg, C. G. Loomeijer Jr., Mr. J. N. J. E. Thijssen, L. Modoo, Mr. J. H. Thiel, W. Ij. Schram, J. J. Groot, J. H. Welsenaar, Mr. A. S. Miedenia. Afwezig: de heeren Mr. F. A. Bijvoet, Dr. J. Nieuwen- huizen Kruseman en Mr. Rasch. De Voorzitter opent de vergade ring met een weisprekenden en gevoe- ligen wensch bij de vernieuwing des jaars, welke wensch uit naam van den Raad door den heer Sneltjes beant woord wordt. De Voorzitter herinnerde bijzonder aan de beslissing van den Raad, waarbij de grensregeling werd ter zijde gezet. De notulen, reeds in druk den leden toegezonden, worden goedgekeurd zon der aanmerkingen. Aan de orde is thans 1. Beëediging en installatie nieuw inkomend lid. De heer Mr. A. S. Miedema legt in handen van den voorzitter de voorge schreven eeden af. De voorzitter wenscht den heer Miedema geluk met zijn benoeming en verzoekt hem zitting te willen nemen. De Voorzitter deelt mede: a. dat zijn gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders om advies. lo een verzoekschrift van H. J. M. Kievits om teruggave van be taalde gelden voor brandwachts bij voorstellingen in de schouwburgzaal „De Kroon". 2o. een verzoekschrift van de Noord-Zuidhollandsclie Stoomtram weg Maatschappij om concessie te verleenen voor den aanleg en dc exploitatie van een trambaan over aan de gemeente Haarlem toebe- hoorende, onder de gemeente Heem stede gelegen gronden. 3o. een verzoekschrift van de Maatschappij tot exploitatie van on roerende goederen „Heemstede" in zake den aanleg van den weg naai de Spanjaardslaan, waarvoor den lieer P. L. Engelenberg vergunning is gevraagd. 4o. een verzoekschrift van Jhr. P. Gevaerts van Geervliet om een stuk grond ten zuiden van zijn perceel aan het Frederiksp rk no. 4 in huur te bekomen. oo. een verzoekschrift van het bestuur der Coöperatieve broodbak kerij en verbruiksvereeniging „Voor uitgang" om afwijking van bet be paalde bij art. II, le der Bouwver ordening voor het verbouwen der bakkerij achter het perceel aan de Lange Wijngaardstraat No. 16. Ge. een verzoekschrift van Joh. Kimmel Jzoon te Groningen in zake do overplaatsing van zijn aldaar ge vestigd technikum naar Haarlem. b. dat zijn ingekomen. lo. een voorstel van den heer V. Loosjes inzake de heffing van evenredig schoolgeld aan de school voor M. U. L. O. Te behandelen bij punt 9 van den oproepingsbrief. 2o. een verzoekschrift van P. J. Schwartz om de hem verleende ver gunning tot -het bouwen op den stadsmuur bij de Amsterdamsche Poort te verlengen. B. en W. stellen voor de ver gunning, verleend bij raadsbesluit van 24 Dec. '05 No. 16, te ver lengen tot 1 Jan. 1908. 3o. een verzoekschrift van K. Schraver te Rotterdam inzake den verkoop van buskruit en andere licht ontvlambare stoffen. B. en W. stellen voor dit ver zoekschrift voor kennisgeving aan te nemen, zijnde het door verzoe ker bedoelde onderwerp geregeld bij de art. 166, 167, 168, der alg. Politie Verordening. 4o. veertien processen-verbaal be treffende afkeuring van vleescli als ongeschikt voor do consumptie. 5o. een schrijven van de afd. Haarlem van den Nederlandschen behangers-, stoffeerders- en bedden- makersbond, houdende dankbetui ging voor het toegekend subsidie. 6o. een verzoekschrift van de firma Droste en Co. om afwijking van het bepaalde bij art. 7, le der Bouwverordening voor een loods, te stichten op haar fabrieksterrein in den Veerpolder. 7o. het verslag over 1906 van de Commissie C tot wering van school verzuim. c. dat op 27 December j.l. zijn opgenomen de boeken en kas van het pensioenfonds van -weduwen en weezen van gemeente-ambtenaren. Alles werd in orde bevonden, terwijl het saldo in kas f 752.74-1 bedroeg. d. dat door den Commissaris der Koningin in N.-H. zijn benoemd tot buitengewoon gemeente-veldwach ter J. P. Boerkoel, A. G. Maas en A. van Driel, onder scheidelijk hoofdopzichter en opzichters dei gemeentereiniging; A. Buwalder, kl#rk bij de politic, en A. N. Turkenburg en J. Bouwen, agenten van politie. e. dat door Burgemeester en Wet houders, in verband methetrsads- besluit van 28 Maart 1906 Po. 11, sub II, voor de leden ter Pzing is nedergelegd de briefwircling betreffende de aanwijzing van een andere lokaliteit ten dienste van de loting voor de Nationale Militie. Procesverbaal opneming boeken; en kas gemeente-ontvanger. Proces verbaal van kasopname. B. en W. hebben op 27 December 1906 kasopname gedaan bij den Ge meente-ontvanger. De ontvangsten bedr. f 3,146,388,5H/2 De uitgaven f3,057,838,60!/2 In kas f 89,049,91. Dit bedrag werd in kas bevonden., terwijl ook de boeken in orde werden bevonden. Voor kennisgeving aangenomen. Lijst van op 1 Januari 1907 aan hangig gebleven onderwerpen. Staat van onafgedane stukken. De volgende lijst bevat eene op gave van stukken van vorige jaren welke op 1 Januari 1907 aanhan gig zijn gebleven, voor zoover zij niet op den oproepingsbrief voor de vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op 16 Januari 1907, zijn vermeld. Voorstel van de Commissie in zake het ontwerp Havenreglement tot vaststelling van dat reglement en amendement van den heer Dr. H. D. Tjeenk Willink, 17 April 1901. Adres van Dr. M. C. A Bijle- veld e.a. in zake de beperking van de examens voor toelating tot het lager-, middelbaar- en hooger on derwijs met adressen van adhaesie- betuiging. 8 Jan. 1902. Schrijven van W. A. van dei- Voort in zake de mestbergplaats bij het openbaar slachthuis. 30 Sept. [Wordt voorgesteld af te voeren]. Rapport van de speciale connnis sie in zake de brandverzekering van gemeente-eigendommen. 12 Nov. 1902. Adres van P. A. Zadelaar, houdende verzoek om zijne per- ceelen, geleg .n onder de gemeente Schoten, aan de gemeentelijke duin waterleiding aan te sluiten. 4 Mrt. 1903. Adres van de Binnenlandsche Exploitatie-Maatschappij van on roerende goederen, houdende ver zoek om goedkeuring van het plan tot bebouwing van gronden, ge legen tussehen de Kleverlaan en het Kleverpark en tussehen den Schotersingel, de spoorbaan en het Kleverpark. 22 April 1903. [Wordt voorgesteld af te voeren]. Adres van A. Elfiers Jr., houden de aanbieding jj van eene laan aan den Kampersingel, welke laan pro jectstraten verbindt met den Kam persingel en de Linschotenstraat. 5 Aug. 1903. Schrijven van B. en W. betref fende den bouw van een nieuw Stads Armen- en Ziekenhuis. Adres van J. W. Lassing, hou dende verzoek om gasbuize: in de Kleverlaan te doen leggen. 10 Aug. 1904. Adres van H. van 't Wout, hou dende verzoek om te mogen bou wen op het terrein aan de Amster damsche Vaart kad. sectie E. no. 2506. 27 Sept. 1904. Voorstel van de Commissie tot het ontwerpen en herzien van ver- ordeniagen tegen wier overtreding straf is bedreigd, naar aanleiding van een adres van W. van Dijk en A Duijff, houdende verzoek de sluiting van winkels, kantoren en magazijnen te regelen. Adres van C.] den Hollander [en J. Nonnekes, om aan ben te ver- koopen twee perceelen bouwterrein voor f 10.per M2. 16 Nov. 1904. Adres van den Bond voor Licha melijke Opvoeding, tot bevordering van onderwijs in lichaa soefenin- gen aan de Openbare Lagere School. Adres van M. G. A. van der Lande c. s., om gronden, gelegen aan de noord- en zuidzijde van de projectstraat, naar het openbaar slachthuis, te mogen uitgeven voor bouwgrond. 21 Dec. 1904. Adres van Directeur en Commis sarissen der Maatschappij tot Ex ploitatie van S taaiwaterbronnen te Haarlem, houdende verzoek om ontheffing van de bij concessie op gelegde verplichting tot exploitatie der badinrichting als zoodanig, de erfpacht op fl.'s jaars te bepa len en de recognitie voor buis- en teleplioongeleiding te stellen op f 1.'s jaars. 6 Jan. 1905. Adres van de Haarlemsche Han- delsvereeniging, om pogingen te doen ten einde de Hooge Regeering te bewegen tot het vestigen der Rijks verzekeringsbank in deze gemeente. 1 Maart 1905. Adres van F. Erdtsiek c. s., om te besluiten tot den aanleg van gas- en waterleidingbuizen alsmede van een electrischen kabel en de levering van gas, duinwater en electrischen stroom op de terreinen van adres santen te Haarlemmerliede c. a. 22 Juni 1905. Adres van B. en W.W. van Heem stede, houdende verzoek om ver gunning tot het leggen en hebban van gasbuizen en het plaatsen en hebben van lantaarnpalen in wegen der gemeente Haarlem, liggende in de Gemeente Heemstede. 22 Juni 1905. Adres van Wed. Pluim Metze.a. om verbetering te brengen in den onoogelijken toestand van de Park laan nabij de Friesche Varkenmarkt. 12 Juli 1905. Adres van G. L. P. Sikman e.a., losse arbeiders der Lichtfabrieken, houdende verzoek hen zoo mogelijk met de vaste arbeiders gelijk te stel len, daar zij door de invoering van liet werklieden-reglement in ongun stiger positie zijn geraakt. 12 Juli 1905. Adres van het bestuur der Coöp. bouwvereen. „Union", om goedkeu ring van een plan van bebouwing van gronden aan de Vooruitgang straat en de Van der Hulststraat. 25 October 1905. Adres van de vereeniging van losse arbeiders der Lichtfabrieken „Ons belang", om haar adres, in zake gelijkstelling met de vaste arbeiders, spoedig te behandelen. 27 December 1905. Adres van G. J. van Gasteren, om teruggave van betaalde gelden voor het hebben van brandwachts bij uitvoeringen in „de Kroon" en in „St. Bavo". 27 December 1905. Adres van G. J. van Gasteren, om teruggave van betaalde gelden voor het hebben van brandwachts bij voorstellingen in den Schouw burg aan den Jansweg. 27 Decem ber 1905. Adres van eigenaars van perceelen gelegen ten zuiden van de Amster damsche Vaart betreffende eene sloot, gelegen tussehen genoemde Vaart en de Zuidpolderstraat. Voorstel B. en W.W. tot ver plaatsing van de cholera-barak. 8 Augustus 1906. Adres J. Pleems om een einde te maken aan den gevaarvollen toe stand in de Antouiestraat. 29 Augus tus 1906. Adres van P. L. Engelenberg om vergunning tot het hebben van eenen uitgang aan de Spanj aards' laan. 19 September 1906. Voorstel B. en W.W. vaststelling van eene verordening regelende de aanstelling en de bezoldiging van den opzichter over den Hout en de plantsoenen. 24 October 1906. Adres van de Haarlemsche Tram weg Maatschappij om de bestaande tramlijnen te mogen doortrekken naar het Kennemerplein tot aan bet hulpstation aldaar. 7 November 1906. Adres van E. L. Brouwer om hem te plaatsen aan het Hoofd dei- eerlang te openen school voor M. U. L. O. 7 November 1906. Adressen van E. v. d. Vossen om vergunning tot het dempenjvan[eene sloot en liet hebben van een 2en uitgang naar de Trekvaart te Hil- legom. 28 November 1906. Adres van Gebr. v. Zadel en P. Meijland om een stuk grond langs de Leidsche Vaart te mogen huren. 19 December 1906. Adres van den Bond van Ned. Gemeente-werklieden om aan hen te willen afstaan de gebruikte lood jes van de muntmeters enz. ten einde van de opbrengst daarvan tubercu- leuze-werklieden te doen verplegen. [Wordt voorgesteld af te voeren]. Adres van Mej. van Eskert en andere bewoners van het stadge- deelte buiten de Amsterdamsche Poort om verbetering te brengen in de bestrating van den weg langs de Amsterdamsche Vaart. 19 De cember. Voorstel van den heer L. Modoo tot wijziging o.a. van het werklie denreglement. 21 Maart 1906. Adres van de Maatschappij tot exploitatie van Staalwaterbronnen m teruggave van betaalde gelden voor het hebben van brandwachts bij uitvoeringen in het Brongebouw. 21 Maart 1906. Voorstel B. en W. tot vaststelling van het uitbreidingsplan ten westen van de Leidsche vaart. Motie, aangenomen in de door den Bond van Nederl. Gemeente werklieden op 8 Mei 1906 gehou den vergadering, waarbij wordt aangedrongen op aanneming van het voorstel van den heer L. Modoo tot wijziging van het werklieden reglement, alsmede 15 adressen, tot betuiging van instemming, van af- deelingen van dien Bond. 30 Mei 1906. Adres van Bos c.s. te Rotterdam om concessie te verleenen voor den aanleg en de exploitatie van eenen electrischen tramweg van Haarlem naar Leiden. 30 Mei 1906. Voorstel van den heer W. A. J. van de Kamp e. a. tot wijziging en aanvulling van het werklieden reglement. 30 Mei 1906. Adres van de H.IJ.S.M. in zake wijziging van de richting van tram lijnen in de definitieve tramconces sie. 8 Augustus 1906. Voorstel van den heer Mr. J. H. Thiel in zake regeling door den Raad van de loonen der gemeen te-werklieden. 8 Augustus 1906. Adres van K. Hagedoorn in zake wijziging van het reglement op het sleepen van schepen. De Raad besluit de door B. en W. voorgestelde stukken af te voeren. 4. Worstel B. en W. W. vaststel ling derde suppletoire begrooting, dienst 1906, met advies Comm. Bijstand be heer gemeente-financïën. 3e Suppletoire begrooting. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan een 3e suppletoire be grooting 1906 en laten haar vergezeld gaan van een memorie van toelichting. Volgens deze 3e suppl. begrooting be dragen de inkomsten f 2101125,S'&lz, de uitgaven f 2072985,02. Batig saldo f 28140,31i./2. De Commissie van bijstand in het beheer der gem. financiën (Voorz. H. D. Kruseman) dient den Raad van advies op een 3e supplet. be grooting der gemeente, dienst 1906 met brjbehoorende memorie van toelichting. Bij de Commissie zijn tegen deze supplet. begrooting aanw. in ont vang f 28,140.3D/2 en in uitgaaf f2,072,985.02, alzoo een saldo van f28,140.3172 geen bedenkingen ge rezen, zoodat zij adviseert tot vast stelling. De Raad stelt deze 3e suppletoire begrooting vast. 5. Id. id. id. staat betaling uit on voorziene uitgaven, dienst 1907, met advies alsvoren. Onvoorziene uitgaven. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan een Staat tot beschikking op den post „onvoorziene uitgaven", dienst 1906. Uit dezen post moet te rugbetaald worden aan G. A. D. J. B. van Kalcken van den door hem betaalden aanslag in de pi. dir. bel., dienst 1905 f 96. De post „onvoorziene uitgaven" be draagt f 9,624,/71/2 Reeds is beschikt over f 4,140,46 Nog beschikbaar f 5,484,31l/2 De Commissie van bijstand in t be heer der gemeente-financiën oor- zitter H. D. Kruseman) zendt, den Raad terug dep door den 1 oorzitter in hare handen gestelden staat tot beschikking uit den post voor „onvoorziene uit gaven", dienst 1906, tot een bedrag van f 96. De Commissie adviseert tot vaststelling. De Raad besluit deze restitutie te doen plaats hebben uit den post voor „onvoorziene uitgaven, daar de dienst 1905' reeds afgesloten is. 6. Id. id. goedkeuring suppl. be grooting. dienst 1907, St. Elisabeth's of Groote Gasthuis. Suppl begrooting 1907 St. Elisa beth's of Oroote Gasthuis. B. en W. bieden den Raad aan een voordracht :jvan Regenten van t St. Elisabeth's of Groote Gasthuis tot goed keuring van een suppl. begrooting voor den dienst 1907. aanw. in ontv. en uitg. voor den geheelen dienst van dat jaar f86100, vergezeld van een me morie van toelichting. Geen bedenkingen tegen deze voor dracht gerezen zijnde, stellen B. en W. voor deze goed te keuren. De Raad keurt genoemde supple toire begrooting goed. 7. Id. id. id. id., dienst 1906, huis zittende armen en Stads-Armen- en Ziekenhuis. Suppl. begroot. Stads-Armen en Ziekenhuis. B. en W. bieden den Raad aan'een voordracht vair het Burgerlijk Arm bestuur tot goedkeuring eener sup pletoire begrooting van ontv. en uitg. voor de huiszittende Armen en t Stads Armen- en Ziekenhuis d. 1906 aanw. in ontvangst en uitgaaf f 3000. Het onderzoek der stukken heeft geen bedenkingen opgeleverd, waar om B. en W. voorstellen het ontwerp besluit te bekrachtigen. De Raad gaat hiertoe over. 1 2. Medetfeellngen en ingekomen stukken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 5