STADSNIEUWS. Laatste berichten. Uit den Omtrek Trekpleister. Bij een dokter in de provincie komt dezer dagen' een bescheiden boeren vrouwtje. Zij kwam raadvra gen. Haar man had last van zijn maag, en zooals het meer gaat, de man wilde zelf geen dokter raad plegen. Daarom kwam zijn zorge lijke echtvriendin. En de dokter gaf raad. Zijn voorschrift luidde het aanwenden van een mosterdpap een lap ter grootte van een beschuit met mosterd moest op de zieke plek worden gelegd. Dankbaar ging moe der de vrouw huiswaarts, steeds in zich zelf herhalende wat dokter had gezegdmosterdpap be schuit mosterd. Een paar dagen daarna komt dokter toevallig in de buurt waar de maagpijn-lijder woont. Hoe gaat het, Zudema Och dokter, vrij goud, die pien op 't moag is weg, maar die kru in els steken zoo„. „Krummels, wat krummels „De beschudekrummels". Toon kwam aan het licht dat het zorgelijke boeren vrouwtje niet een lap ter grootte van een beschuit had gebruikt, maar dat zij de be schuit zelf had gebezigd. N. Gron. Ct. De staking der Amsterdamsche bootwerkers. Er loop< i geruchten dat de troe pen geconsigneerd worden en alle militaire verloven, zelfs die voor de deelnemers aan de wapen feesten te Nijmegen ingetrokken zijn. Wijl zulke berichten een verkeer den schijn aan den aard van de thans bestaande arbeidsgeschillen geven, achten wij 't niet overbodig te melden d i t intrekking van ver loven, om op alles voorbereid te zijn, een gewone maatregel is bij alle werkstakingen van de laatste jaren. Ook thans was die maatre gel genomen wat de zoogenaamde kleine verloven betreft niet ech ter die voor Nijmegen maar sinds beden is de intrekking zelve inge trokken. Dagmeiden. Onder de dagmeiden vindt men exemplaren, die haar banden niet thuis kunnen houden. Onlangs had zich een dezer ver huurd, die baar werk goed deed. Den volgenden ochtend terug ko mende, stofte zij de kamers aan en zag, dat hare juffrouw een doosje op tafel zette, waarin twee gouden ringen waren. Nadat de juffrouw de kamer bad verlaten, nam de meid liet doosje met ringen en verliet op den ge wonen tijd baren dienst, na eerst baar naam en haar adres te hebben opgegeven. Des avonds werd een en ander vermist en aangifte volgde. De meid wier adres en naam onjuist waren, werd in een kroeg gearres teerd. De ringen had zij voor f5 verkocht en het geld versnoept. Voorloopig is haar gelegenheid gegeven om ovrr het gebeurde in afzondering na te denken (Hbld.) Een jonge held. Blijkens een bij zijn familie te Winschoten ontvangen telegram, wordt heden te Malang (op Java) aan den 2en luitenant van het Oost- Indisch leger J. J. de Vries, wegens netoonde dapperheid op Timor het ridderkruis der Militaire Willems orde uitgereiktt Luitenant de Vries was geduren de 14 maanden bij de expeditie op Timor en wordt nu overgeplaatst bij het subsistenkader teSoerabaja. Hij is Je jongste ridder van ge heel het Indische officierenkorps. E en reuzenzivaai. Bij het vellen der boomen op de heerlijkheid „Mete ren" klauterde een boertje naar den top van een boom, om een touw aan te brengen. De boom was rond om reeds losgehakt, en juist, toen ons boertje boven was.... begon de woudreus te vallen. De touwaan- brenger behield zijn tegenwoordig heid van geest, klemde zich goed vast aan de takken, zwiepte door de lucht, dook, toen de stam tegen den grond kwam, diep in de tak ken, veerde toen weer op, dook nog eens, wipte nog een keer, en.... kwam, wonder boven wonder, on gedeerd van dien reuzenzwaai af. Alleen zijn klompen schoten er het leven bij in. (Tel.) Ongelukken. Te Zaandam is gisteren een 22 jarige vrouw in de Fransche pad- sloot gevallen en verdronken. Gisterenavond was een gehuwde vrouw B. voor de woning van den slager Maastrigt aan de Haarlem merstraat te Leiden, bezig met gla- zenzeemen, toen zij van een trap ladder viel en met het hoofd op de straatsteenen terecht kwam. Zij was na den val geheel bewusteloos en de geneesheer die onmiddellijk werd ontboden constateerde sche delbreuk. In hoogst bedenkelijken toestand werd de ongelukkige vrouw naar het Akademisch Ziekenhuis vervoerd. Gasontploffing. Bij den heer Mandeis, te Veghel, heeft Dinsdagmiddag circa 12 uur in de kinderkamer eene gasont ploffing plaats gehad. De leiding was lek en met een lucifer wilde men nu, onvoorzichtig genoeg, de opening vinden. Een geweldige ont ploffing had plaats. Het plafond viel af, spiegels, vazen, potten raak ten stuk. Een begin van brand ont stond. De aanwezige meid kreeg vreeselijke brandwonden. Het baar brandde liaar af. (D. v. N. B.) Doodelijke val. t Een 70-jarig persoon is in zijn logement in de Pieter Jacobstraat te Amsierdam van de trap geval len en in bewusteloozen toestand gevonden. Hij is naar liet Binnen gasthuis vervoerd, alwaar bij bij aankomst bleek overleden te zijn. B eginselvast. Een dame, in een apotheek tot den assistent -Meneer, wil u me voor 'n dub beltje boorzalf geven Maar ze moei gemaakt zijn van vaseline, niet van reuzel. Want ziet u, 'k ben vege tariër en ook lid van de dierenbe scherming(Historisch.) Plotselinge dood. De justitie uit 's-Hertogenbosch heeft te Nuenen (N.-Br.) een onder zoek ingesteld naar den plotsolingen dood van den 60-jarigen Arn. Cr. aldaar, die, na Zondagavond een woordenwisseling met zijn overige huisgenooten gehad te hebben. Maandagavond naar men zegt, onder verdachte omstandigheden plotseling is overleden. Het lijk is intusschen in het Raadhuis nedergelegd. Steigerongeluk. Gisterochtend waren een 4 tal werklieden bezig op een pi. m. twee meter hoogen steiger aan do Nieuwe Beestenmarkt te Leiden een zware bazaltsteen op een muur te leggen, toen plotseling een der kortelingen losgeraakte, waardoor bedoelde vier personen met den st?en op den grond vielen. Een hunner kreeg den steen op den voet, zoodat deze verwond werd. De drie anderen kwamen met den schrik en wat lendenpijn er af. De gewonde jonge man, uit Kat wijk, bloedde hevig en werd naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Na onderzocht te zijn en verbon den, werd hij weder uit het Zieken huis ontslagen en per rijtuig naar buis gebracht. Treurig. Aan den Gruttersdijk te Utrecht beeft zich gisteravond een treurig geval voorgedaan, dat wederom een scherp licht werpt op de wreedheid van de straatjeugd. De 75-jarige weduwe T., in ge noemde buurt, stond reeds langen tijd aan allerlei plagerijen bloot. Wanneer zij haar stulpje verliet had zij gewoonlijk dadelijk een heele ris knapen om zich heen, die zich allerlei onhebbelijkheden jegens haar veroorloofden. En nie mand, die de arme ziel in bescher ming nam.... Zij was eenigszins in haar geestvermogensgekrenkt en leed aan godsdienstwaanzin. Zoo noemde zij zich gewoonlijk „de bruid van God." Bovendien hadden de kwalen van den ouderdorh haar te pakken en) leed zij in groote mate aan haardhoorigheid, waar door men haar algemeen „Dooffie" noemde. Als zoodanig genoot zij algemeene bekendheid. In hoofdzaak leefde zij op kosten van de openbare liefdadigheid. Zij had wel een neringtje gehad, maar daarmede ging het niet niet meer Ook haar oude beroep van koop vrouwtje wilde n et zoo vlot als anders. Zoo heel erg breed zal het arme be-je bet dus wel niet gehad hebben. Gisterenavond hadden de jongens haar weer in het vizier gekregen en begon het oude spelletje. Aan plagen, sarren en stekelige opmer kingen geen gebrek. Dooffie mocht dan gek heeten, maar zij wist wel degelijk dat men haar in de maling wilde nemen. Zij werd ten langen leste kwaad ei> vloog nijdassende op haar kwelgeesten. Het baatte echter heel weinig. De rakkers werden steeds onbeschaamder en begonnen zelfs met steenen te gooien. Dit werd bet ongelukkige schep el eindelijk al te erg. Woede en opgewondenheid overmeesterden 1 aar en ten slotte zakte zij bewus- ïeloos ineen. Een hartverlamming had haar getrotfen en toen zij baai- woning binnengedragen werd, was zij reeds een lijk. Arm ongelukkig vrouwtje! Er de jongens? Wel die, vier in getal van om en bij de tien jaar waren gisteren aa.i het hoofdbureau van politie om met het slachtoffer van bun gcbaamtelooze wreedheid te worden geconfronteerd. Van wroeging of berouw was op bet- gelaat dezer kinderen niets te lezen. Vroolijk en lachende stonden zij bij elkaar, en toen zij in tegen woordigheid van het doode vrouw tje werden gebracht, gluurden zij nieuwsgierig over elkanders schou ders heen. Iloe het met de bandelooze kna pen af zal loopen. weten wij nog niet, maar een verbeterhuis zou misschien het beste nog voor hen zijn, (Utr. Dbf.) Rozen. De groote rozententoonstelling van de vereeniging tot bevordering van rozenteelt „Nos jungunt Rosae" zal in de tweede helft van Juli te 's Gr i- venhage gehouden worden. Zonder tralala! Onder de rubriek „Scheepvaart- nieuws", leest men in het „Hbl. van Antwerpen" het volgende bericht „Schoolschip. M. Francotte, mi nister van Arbeid, zal Maandag in allen eenvoud en zonder offieieele tra lala het schoolschip bezoeken". Gemengd Buitenland Een handig restaurateur. Een res taurateur te Londen heeft een weegschaal ter beschikking van zijn abonnés gesteld. Elke veertien dagen worden ze gewogen. Aan hen, die 't meest in gewicht toe nemen worden premiën toegekend. Een uitstekende maatregel. De gas ten varen er goed bij. En de res taurateur natuurlijk ook. Want het stroomt klanten. Die arme Rockefeller. Het proces van den staat Ohio tegen de chefs van de petroleum-trust met John Rockefeller aan het hoofd bevat 939 overtredingen, welke een boete kunnen tengevolge hebben van honderden millioenen en onge veer 900 jaar gevangenisstraf Wanneer zaak voor zaak moclit worden behandeld, zal er zoowat 'n halve eeuw ede gemoeid zijn. Rockefeller persoonlijk heelt dan kans op 163 jaar brommen. Men zal echter de zaak wel „en bloc" behandelen. Honderdjarigen. Aan een statistiek omtrent hooge leeftijden ontleenen wij aan de „Med. Record" de vol gende getallen: Bet Duitsche rijk met 60' mil- lioen inwoners heeft 78 honderd jarigen; Frankrijk met 40 millioen inwoners heeft er 213; Engeland 146, Schotland 46, Denemarken 2, België 5, Zweden 10, Noorwegen (met 2,300,000 inw.) 23, Zwitser land 0, Spanje (18 millioen inw.) 410. De hoogste, bijna ongelooflijke cijfers komen uit de rumoerige Balkanstaten. In Servië vindt men 572 personen ouder dan 100 jaar, in Roemenië 1084 en in Bulgarije 350 mensehen meer dan een eeuw oud. Gelicht De eenige dagen gele den gezonken Fransche onderzee- sclie boot „Algérien" is gelicht en in het dok te Cherbourg gebracht. De Kanaaltunnel. Ook Lord Roberts heeft thans, in e*en schrij ven aan den hoofdredacteur van den „Standaard", verklaard, dat hij den aanleg van een tunnel in het Kanaal een ernstige nationale fout zou achten. De drie meest gezag hebbende generaals van liet En- gelsclie leger lord Wolseley, lord Roberts en sir Evelyn Wood heb ben zich dus tegen het plan ver klaard. Duitsche gezantschap afgebrand. Uit Iiio de Janeiro -wordt bericht, dit het Duitsche gezantschapshotel aldaar is afgebrand en het archief geheel en al vernield is. Het perso neel kon slechts met moeite het leven redden. Duitscliers naar Abcssinië. Op ver langen van keizer Menelik zullen een aantal Duitsche onderwijzers, timmerlieden, kleermakers, schoen makers en machinisten naar Abes sinië vertrekken. Ze gaan meehel pen aan de beschaving van hunne bruine broeders. Menelik heeft- per speeialen afge zant om toezending van zulke man netjes gevraagd aldus vertelt „New York Herald." De wollen kous van den Sjah van Perzle. Mouzaffer ed Dine laat zijn op volger onmetelijke rijkdommen na. De koninklijke schat, in de kel ders van het paleis Teheran opge sloten, is gedurende de regeering der laatste Sjah's geweldig vermeer derd, want zeldzaam kwamen de souvereinen aan dien schat, daar zij liever hunne onderdanen nieuwe belastingen oplegden, wanneer zij behoeften aan geld hadden. Wach ten staan dag en nacht voor de verzegelde poort, die naar den ori- deraardschen gang leidt, waar mil lioenen aan goud en zilver, bene vens baren van deze kostbare meta len liggen opgestapeld. De Sjah had, om deze schatten te kunnen bereiken, zijn particu liere vertrekken boven deze keilers laten inrichten. Behalve deze rijkdommen, die men op een milliard schat, bezat de Sjah nog een schat van groote waarflé verborgen in een vertrek van bet paleis. Dit zijn diamanten, paarlen, robijnen, smaragden, waar onder men een prachtigcn diamant onderscheidt, die om zijn glans „zee van licht" genoemd wordt. Het juweel van doze koninklijke verzameling is een massief gouden aardbol van 60 centimeter middel lijn, geheel verrijkt met kostbare steenen van de Noord- tot de Zuid pool en waarvan de namen der hoofdsteden in Perzische letters aan gegeven met brillanten zijn gemon teerd. De lndiën worden voorgesteld door prachtige amethisten, Afrika vormt een oppervlakte van robijnen, Engeland fonkelt door briljanten van het zuiverste water, Je zeeën zijn smaragden. Daarenboven is er ook een prach tige gouden draagtroon gekroond, met een gouden zon, schitterend van edelgesteenten. Onder hare stralen zijn vogels bevestig met een gevederte doorzaaid van kostbare steenen. Plet tapijt in de zaal en de kussens zijn geborduurd van groote fijne steenen. Eindelijk nog een groote partij wapens en serdari (kleedingstukken met lange geplis- seerde randen) verrijkt met edel gesteenten en diamanten van zeer hooge waarde. Al die rijkdommen zullen aan den nieuwen Sjah komen. Oproer in ten gevangenis. Te San Severo, bij Foggia, in Italië, had verleden week een op stand in de gevangenis plaats. Op een gegeven teeken verzet ten alle gevangenen zich tegen de bewakers, terwijl buiten een menig te bloedvërwanten en vrienden dei- gevangenen de den ren trachtten open te breken. De bewakers verdedigden zicli zoo goed mogelijkeen hunner slaagde er in, de gendarmes te waarschuwen, maar toen dezen te hulp snelden, waren de toegangen tot de gevangenis reeds door de vrienden der opstandelingen gebar ricadeerd. Een hevig gevecht volg de nu, waarbij revolverschoten ge wisseld werden. Eindelijk konden de gendarmes de bewakers bevrijden. Tal van arrestaties hadden plaats en ver scheiden personen werden gewond. OFEICIEELE GEDEELTE Hinderwet. B. en W. van Haarlem, gelet op art. 8 der Hinderwetdoen weten, dat bij hunne beschikking van 14 Januari jl. aan II. Zipp vergunning is verleend tot oprichting van eene rook kast in het perceel aan deheidsche Straat No. 28 Kad, Sectie H No. 821. en aan J. P. Senft vergunning is verleend tot oprichting van eene sme derij in het beneden-achtergedeelte van het perceel aan de Lange Mar- garethastraat No. 11 Kad. Sectie C No. 378. Haarlem, 17 Januari 1907. B. en W. voornoemd, BOREEL De Secretaris. PIJN ACKER. Faillissementen. Bij vonnis der Arr. Rechtbank al hier, d. d. 10 Januari jl. is failliet verklaard Jan Rollingszwier, fabrikant in suikerwerken alhier (Maerten van Heemskerkstraat). Rechtercommissaris mr. O. G. von Reeken, CrescendoHet mannenkoor „Cres cendo" directeur do heer Otto W. de Nobel, geeft Maandag 21 dezer een concert. Burgeravondschool. Twee directeuren van Gewcrbliche Fortbildungsschulen in Dusseldorf en Crefeld hebben onder geleide van den inspecteur voor thet M. O., den Heer PI. J. de Groot, de Burgeravond school bezocht. Met veel belangstel ling woonden zij de verschillende les sen ook de theoretische bij. Deze' directeuren zijn, -onder geleide van den inspecteur, op een studiereis door ons land, teneinde een beeld te krijgen van het [vakonderwijs in Ne derland. Ook werd een bezoek aan de Am bachtsschool alhier gebracht. Gezonken. ^Gisterennacht is in den Westertoe gang een met balen lompen en leder werk beladen dekschuit van hier, te Amsterdam aangebracht voor de hee- ren J. G. Veerman Zoon, kooplie den in lompen aldaar, lek gesprongen en geknetterd. Door het overhellen van het vaartuig geraakte een partij balen te water en zonk, terwijl een deksteen met daarin bevestigde meer- pen, waaraan de schuit gemeerd lag, uit den walmuur trok, waardoor cUze door midden brak. Door personeel van het waterkantoor is op de gezon ken balen een piket geplaatst voor passèerende vaartuigen. Tramvertraging. Donderdagochtend raakte tus- sclien Beverwijk en Alkmaar een machine uit de rails van de tram, die naar Haarlem ging. En hoewel de remise te Vel zen is en daar materiaal in voorraad staat, was er uren lang oponthoud tot Haarlem toe. Van verlof terug. De 2e ploeg van het blijvend gedeelde keert den 28 Maart ek. van verlof terug. Ontslagen uit den dienst. De sol daat Pasteuning van het III Batal jon le Regiment Inf. alhier in arnizoen, is wegens lichaamsge breken uit den dienst ontslagen. AanbestedingBij de dooi den l"r fli'ectW. C. Mulder te Leiden gehou - i aanbesteding van het maken van de steenen en houten fundeeringswerken vooreen Siloge- beuw bij de Meelfabriek „De Sleu tels" alhier, waren ingekomen 16 inschrijvingen. Hoogste inschrijving P. Zuidhof en Zonen te Haarlem f 12,995, laagste inschrijving P. Both te Vlaardingen f 15,480. Ned. Vereen, tot afschaffing van alcohol, dranken. De afd. Haarlem van bovenge noemde vereeniging hield alhier in in het gebouw „Weten en Werken" eene huishoudelijke vergadering, waarin de begropting, sluitend met een totaal van f £15,3372. werd goed- gekeure. De afd. zal als bestuurslid der PI. P. prop. commissie voordragen df. Winckel te Limruen, terwijl eveneens besloten werd de a. s. jaarvergade ring een feestelijk karakter te geven. De lieer A. Don, alsnu optredende, hield een toespraak over Wat onze kleinen lijden". Achter slot en gerndel. Na beken tenis voor den rechtercommissaris is A. H. Kuyijer, die in den nacht van Zaterdag op Zondag inbraak pleegde in de sigarenfabriek van den heer Bertram, naar het Huis van Bewaring overgebracht. Alzoo zitten er heel wat leden van het inbrekersgilde achter slot. Mede is naar het Huis van Be waring overgebracht G. de K., een jeugdige boosdoener, die verdacht wordt verschillende fietsen te heb ben gestolen. Ook wordt hij ver dacht van een diefstal in de Oran jestraat, terwijl de bewoonster af wezig was en genoemde de Iv. van die gelegenheid gebruik maakte, om zich het aanwezige geld toe te eigenen. De inbraak in de Spaarnewoudestraat. In zake de inbraak hij den vleesch- homver Mok in de Spaarnewouder- straat op 30 December j.l. is eene instructie gehouden. Behalve vele getuigen werden de verdachten Stiphout en Booms aan een langdurig verhoor onder worpen. Besmettelijkte ziekten. In de week van woensdag 9 tot en met Dins dag 15 Januari zijn te Haarlem voorgekomen 2 gevallen van Dipht- heritus, en 1 geval van Typhus en febris typhoidea. Te Haarlem nierbede 1 geval van Roodvonk. D. I N. D. U. A De Jaarlijk- sclie soiree van bovengenoemd koor zal worden gegeven op Za- 26 Januari e.k. in de Soc. „Ver eeniging". Overplaatsing. De sergant Teems- ma van het II Bataljon 10e Reg. Inf. wordt op den 21 en Januari ek. op zijn verzoek overgeplaatst bij het IV Bataljon alhier in garnizoen. Aanstelling. De korporaal Veraar van liet IV Bataljon 10e Reg. Inf. alhier, wordt op 10 Januari as. aangesteld tot korporaal-fourier bij zijne tegenwoordige Compagnie. Haarlemsche Rechtbaak. Dood door schuld. Gisteren wees de rechtbank voi nis in een zaak tegen Jan Kapteyn te IJmuiden, die aldaar een ouden man genaamd Koopmans, bij ongeluk heeft doodgeschoten met een geweer, waar van hij niet wist dat het geladen was. De rechtbank veroordeelde den man, overeenkomstig den eisch van het O. M., wegens het veroorzaken van den dood door schuld, tot 4 maanden ge vangenisstraf. Bloembollendiefstal. Johannes H. en Hubertus S., die verleden week terechtstonden, wegens het wegnemen van bloembollen, ten nadeele van den heer T. de Meulder, te Lisse, welke bollen ze in het bosch begroeven, werden door de Rechtbank vrijgesproken. Simon B., die verleden week terecht stond, wegens het wegnemen van dui zenden bloembollen ten nadeele van zijn patroon A. Roozen te Bloemen- daal, werd veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf, en zijn broer Adria- nus B., die een deel van de opbrengst aannam, tot 5 dagen gevangenisstraf. Verder stond terecht H. F., een man die wegens diefstal reeds vonnis sen achter den rug heeft van 3 maal D/v jaar, 2 maal 1 jaar en 2 maal 3 maanden en die nu een roeiboot had verduisterd van juffrouw de Raatier te Sloten, die den man uit medelij den voedsel en nachtverblijf had ver strekt. Hij voerde als verdediging aan het beter te hebben gevonden dat de boot werd verkocht, dan dat zij in De cember open en bloot in de open lucht n De eiscli is 7 maanden. Heden vertrok de kolonel Commt. van het 10e Regiment Infanterie naar Hoorn tot het bijwonen der taktische oefeningen op -de kaart voor officieren van het garnizoen aldaar. Schermwedstrijd. De sergeant Kappen- burg van het 10e Regiment Infanterie beeft bij den wedstrijd vandenonder- offiei< rs Schermbond te Nijmegen den 5en prijs op den dueldegen behaald. Receptie. Gisteravond werd er een receptie gehouden ten huize van den heer Commissaris der Konin gin, jhr. Mr. van Tienhoven. Aan den Jansweg, Jansstraat en overzijde Nieuwe Gracht stonden files van rijtuigen. Brood- en Koffie Uitdeeling. Deelnemers 644 Kinderen en 220 volwassenen, ingekomen giften. b.d. heer H. London J. S. f 10. P. W. f5.— W. S. f2.50 W. L. f2.50 b.d. beer W. B. Guskens van een Jaarfeestje f 7.25 N. N. f 1.- b.d. heer H. v. Niel PIz. Penm. C. G. flO.— SchouwburgJansweg. v.m. 8 u. Shakespeare's „Macbeth" in de ver taling van Jac. van Looij voor te dragen door Eduard Verkade. Soc. Vereenigingnm. 8 u. Buitengewoon concert tc geven door de heeren Carl Flesch, violist en Jul. Röntgen, pianist. Tooneelzaal café Gebr. Brinbnann 11m. 1 u. Technische Vrienden kring -feestelijke bijeenkomst ter vierjarig bestaan. Bondsgebouw „St. Bavo half 9 uur, zitting Spaarbank „St. Anton lus van Padua". Half 9 uur opening der Bibliotheek. Half 9 uur Spaarkas „St. Nicolaas" (winterprovisie.) Haarlemmerliede en Spaannvoude. B. en \V. ten Raadhuize, aanbeste ding van het verlagen der bermen van den ouden Haarlemmermeer- weg. agenda. voor Zaterdag 19 Januari Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m.3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 14 u. n. m. (behalve Zond.). len Zondag der maand geopend van 1—4 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.: 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 1011. v.m. 5 u. nm. (beb. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Politierapport. Gevonden: I portefeuille, 1 portemonnaie met geld,l paternos ter, 2 dameshorloges, 1 vuilnisbak, 3 toegangsbewijzen Footbalclub. Procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van koperen gewichten tegen 3 jongens, wielrijden zonder licht. Gisterennacht is te H.liede c.a. bij een landbouwer ingebroken. Eenig geld, papieren en een paar flesschen drank werden ontvreemd. Uit een perceel aan de Turfsteeg is een rijwiel ontvreemd. BURGERLIJKE jSTAND. Bevallen: E. J. Marchand-Her- mans z. J. van Dansik-Schabbingz. Overleden: M. 17j. d. v. W. J. Kruijer Rollandstraat. SCHOTEN. Geboren: A. N. van Brakel. J. C. Adam. J. Koene. Getrouwd: L. C. M. W. Schef- fer en J. P. Jordaan. Staking in de Amst. haven. Hedenochtend had weder een con ferentie plaats tusschen de heeren van Oogen en Posthuma met den burge meester. Naar wij vernemen zal het geschil thans spoedig opgelost worden. Het niet aankomen van de tweede Gorinchemsche ploeg moet hiermede in nauw verband staan. SCHOTEN. Brand. Gisteravond ontstond in de Cronjéstraat no. 23 een schoorsteenbrand. Door den surveilleerenden veldwachter wer den de bewoners gewaarschuwd, die na eerst uit de verzameling schoorsteenpijpen de bedreigde uit gezocht te hebben, vanaf het dak deze met zout begon te bewerken, met het gunstig gevolg, dat men de gloeiende roetmassa geblusclit kreeg. Herijk. Voor deze gemeente is herijk vastgesteld op nader te bepalen tijd en plaats. Belang hebbenden worden eraan herinnerd dat de goed- en af keuring smerken gedurende die 2 jaar ongeschonden moeten bewaard blijven. van 'dat •der "VH I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2