A. von der MÖHLEN, De laatste uit zijn geslacht. Uit den Omtrek SPORT. Kunst en Wetenschap O' Amsterdamsche Beurs. Groote Markt 25. Normaal - Ondergoederen, FEUILLETON. Ingezonden Mededeelingen. MARKTNIEUWS. ADVERTENTIE N. Telephoon No. 1471. systeem Prof. Dp. G. JAEGER. sturen van alle Afdeelingen in over weging te geven deze zaak aan de orde te stellen, opdat de volgende Algemeene Vergadering bindende besluiten zal kunnen nemen. Nog een ander punt zal op deze vergadering ter sprake gebracht worden. Jarenlang voeren wij reeds strijd tegen het dikwijlsonnoodig schoolverzuim van misdienaren en zangers, het telaatkomen ten gevolge van het dienen en het houden van feestjes buiten de vacantie enz. Ook andere Afdeelingen hebben hoogstwaarschijnlijk reeds pogingen aangewend, om dit euvel te ver minderen. Wij kunnen misschien te zamen middelen beramen, om dit verzuim zooveel mogelijk te bespreken. Het aantal lezingen was dit jaar gering, wat mag opgevat worden als een teeken, dat er veel urgente zaken te behandelen waren. Behalve de sociale questie heeft een dei- leden onze aandacht gevraagd voor eene lezing over „Het Papieren Gevaar". Ofschoon het aantal leden (thans 34) en het aantal donateurs (thans 12) over het algemeen constant blijft, lijdt onze Afdeeling sinds een paar jaar aan een finantiëele ziekte, waarvan ze maar niet schijnt te kunnen herstellen. Doch de tijd zal deze kranke wel heelen, wanneer ons werken niet zulke groote gel delijke offers aan de kas vraagt en de leden gaan inzien, dat we te weinig contributie betalen om te mogen verwachten, dat een vrucht bare actie kan gevoerd worden, die ons onderwijs kan verheffen en de publieke opinie kan bewerken Moge die tijd spoedig aanbreken en het innerlijke leven onzer Af deeling gedurende dit jaar getuigen van een opgewekten geest. Namens het Bestuur W. J. SPELLER, secret, Schennen. Wedstrijden van den Koninkl. Onderofhcier-Schermbond te Nijmegen. Aan den heer L. Fruijtier, alhier donateur, werd het eere-lidmaat- schap van den bond aangeboden. Herkend. De vrouw, die Dinsdag avond in de Westerstraat in zieke- lijken toestand is aangetroffen en kort daarop in het Binnengasthuis overleed, is door de familie herkend. Zij is een gewezen dienstbode en woonde alhier. Voor den Nationalen Zangwed strijd in September a.s. door de Koninklijke Nationale Zangschool te 's-Gravenhage te geven zal de jury zijn samengesteld, als volgt, in alphabetische orde: De heeren André Beijersbergen van Henegouwen, directeur der zangschool, 's-Gravenhage; P. Gie- len, MaastrichtM. H. van 't Kruis, 's-Gravenliage; Philip Loots, Paarlem; W. Robert, Haarlem; Arnold Spoel, (s-Gravenliage en B. v. d. Velde, 's-Gravenhage. Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering.) In de gisteren gehouden openbare terechtzitting had de uitspraak plaats in de volgende zaken: 1. Hooger beroep van E. v. K. te Enkhuizen tegen de uitspraak van den Raad van heroep alhier, houdende bevestiging der beslissing Van de Rijksverzekeringsbank, hou dende dat niet zal plaats hebben de door e'scher aangevraagde her ziening der hem toegekende rente van f0.83y2 per werkdag terzake van een hem overkomen ongeval, waaruit hij heeft overgehouden be perkte bewegelijkheid der rechter knie. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Liefdewerk voor volwassen R. R. Doofstommen. In de kapellen der eerw. Broe ders van Sint-Jan de Deo te Den Haag en te Haarlem zal een preek worden gehouden in gebaren en tegelijk mef de lippen. Daarna gelegenheid om te biechten bij den Eerw. heer rector der doofstommen. Alle doofstommen, zonder uitzon dering, worden gaarne verwacht in gezelsciiap van een of twee hoo- rende personen. Deze personen hebben dus ook toegang tot de^kapel. Vrouwelijke doofstommen, buiten Den Haag of Haarlem woonachtig worden niet toegelaten zonder ver antwoordelijk geleide van ten min ste een hoorend persoon. Den Haag. Plaats 13, op Zondag 27 Januari om 3 uur. Haarlem. Maarten van Heems kerkstraat, op Dinsdag 29 Januari om half vier. Baden. In het Douche badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week genomen 417 baden. In het badhuis Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 902 baden genomen. AGENDA voor Zondag 20 Januari. TeylePs Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m. 3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 14 u. n. m. (behalve Zond.). len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks vaa 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. —4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v.m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Brongebouw n.m. 2 u. Buitenge woon matinee Groot opera-con cert te geven dodr Mevr. Coini- Francesca (sopraan) en de heeren Désiré Pauwels (tenor), A. Alexan ders (bariton) T. H. van Duinen (bas) en W. L. Doortmont (piano). Schouwburg Jansweg n.m. 8 u. Ver. Tooneelisten opvoer, van „De negerhut van Oom Tom." Gehoorzaal Protestantenbond, v.m. 10 uur „Ver. Gewijd aan het onderzoek op geestelijk gebied" Lezing Spr. Mevr. van Holte tot Echten geb. Kuiper van Harten uit 's-Gravenhage. Café Brinkmaan nm. 12y2 u- R. K. Gem. Zangver. „Arti et Re- ligioni" repetitie. Gebouw „De Phoenix" (Parklaan) nm. u. R. K. Tooneelv. „Liefde voor de Kunst,, repetitie blijspel Maandag, 21 Jan. Voor bezienswaardigheden zie Zondag. Concertzaal Soc. „Vereeniging." vm. 8 u. Haarl. Mannen Zangver. „Crescendo" Concert. Gebouiv Raad van beroep. Spaarne 92 rood) nm half 2 u. Raad van Toe voeging. - Zittin.g Koffiehuis Kuipers, vm. 11 u. Archi tect Uittenboogaard. Aanbesteding. Het bouwen van een winkelhuis met afzonderlijk opgaand bovenhuis te Haarlem. Bondsgebouw Sf Bavo. half ne gen uur Ondersteuningsfonds. Gebouw „De Phoenix" (Parklaan). n.m. 9 u R. K. Tooneelver. „Liefde voor de Kunst" korte ver gaderingbekendmaking uitvoering, uitreiken der kaarten, daarna re petitie Drama. Politierapport. Gevonden: 1 klos garen, 1 knipmesje, 1 sleutel, 1 portemon- naie met geld, 1 broche, 1 taxliond. Procesverbaal opgemaakt wegens ontvreemding van een horloge met ketting; bezigen van honden die op verbo den wijze voor een wagen waren gespannen; onbeheerd laten staan van een bespannen voertuig. Een 75-jarig koopman is gister avond door de duisternis misleid in het water der Zornervaart ge- loopen. In de Spaarnwouderstraat werd hij door de koude bevangen en is toen eene smederij binnen gebracht, waarna hij per brancard naar zijne woning is vervoerd. Na te zijn verwarmd, gevoelde hij zich geheel hersteld. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: E. J. Nicolaas W. A. M. v. Outersterp. Bevallen: L. W. Beltmanvan Rossum d. G. PisoBlaak z. Overleden C. BosmanLugthart 79 j. Hazepaterslaan. A. 12 m. d. v. D. Ineke Leidschestraat. F. v. d. Pluim 77 j. Maerten v. Heemskerkstr. SCHOTEN. Lichting 1907. Voor de gemeente Schoten zijn dit jaar 56 lotelingen en zullen er 13 voor volledige oefening worden inge lijfd, en wel 6 voor korte, het is dus aan te nemen, doch het num mer getrokken boven no. 29 niet zal worden ingelijfd. Benoeming. Tot schatter van het vee, dat door het rijk zal worden overgenomen, als verdacht lijdende te zijn aan tuberculose, is benoemd de heer P. Goossens, wonende in deze gemeente. Schadepost. Gisterenmorgen werd in de La Reystraat door een jongen met een steen, een groote spiegel ruit ingeworpen ter waarde van om streeks 60 gulden. Procesverbaal werd opgemaakt. Naar wij vernemen dekt assuran tie de schade. Het nieuwe Raadhuis zal zeer waarschijnlijk in Mei in gebruik worden genomen. Einde dezer maand heeft de aan besteding plaats. HILLEGOM. De IL K. Kiesver- eeniging, alhier besloot met het oog op de a.s. verkiezingen van de Provinciale Staten den heer C. van der Meer aftredend lid der Zuid- Hollandsche Staten van het district Leiderdorp voor een van hare ver gaderingen te inviteeren. LI SSE. Ondersteuningsfonds. De jaarvergadering van het onder steuningsfonds bij ziekte, zal gehou den worden op Zaterdagavond 19 Januari. Agenda1 Rekening en verant woording van den penningmeester. 2 Verkiezing van 3 bestuursleden, 3. Wijziging reglement. Nut en genoegen. De tweede uitvoering, te geven door de Too- neelvereeniging „Nut en Genoegen" vooi kunstlievende leden en dona teurs, zal plaats hebben op Woensdag 23 Januari a.s. Opgevoerd zullen worden: lo Een trek uit de Loterij" of de gefopte schoonouders." 2o „Levenalle schoo- ne vrouwen" 3o. „Een vrouw te koop, of wie is de slimste 4o „De Stoelenmatters" 5o. Tableau-vivant „In het Feeënrijk". NOORDWIJK. Door oefening sterk. Gisteravond gaf de gym nastiek vereeniging „Door Oefening Sterk" onder leiding van den heer L. G. Blessenaar haar eerste uitvoe ring. In zijn kort openingswoord richtte de voorzitter een woord van welkom tot het publiek en dankte hij liet voor den verkregen steun. Na het zingen van het gymnas- lied kwamen het eerst de orde en vrije oefeningen aan de beurt. NOORDWIJK AAN ZEE. - - Visscherijschool. De visscherijj} school te Noordwijk aan-Zee is ge opend met 35 leerlingen, in twee afdeelingen verdeeld. Elk der beide afdeelingen ontvangen wekelijks drie uren les. PURMEREND. Paaschtentoonstel lingen. De Vereeniging tot het hou den van jaarlijksche Paaschtentoon- stellingen van vee te Purmerend heeft hare jaarvergadering aldaar gehouden onder voorzitterschap van den heer C. Lakeman Ez.. Tegen woordig waren 27 leden. De rekening over 1906 en de begrooting voor 1907 werden goed gekeurd. Besloten werd de Tentoonstelling dit jaar te houden op Dinsdag 19 Maart, en daarvoor weder een cre- diet van f 300 aan te vragen bij het Gemeentebestuur. Als gewoon lijk zal aan de tentoonstelling eene verloting worden verbonden waar voor 10,000 loten worden uitgege ven met den verkoop hebben zich belast de heeren Chr. Koning alhier en 'J'li. Schreuder te Watergang. In de plaats van den heer H. Ohmstede, die als bestuurslid, be dankt heeft, werd benoemd de heer J. Spaans, te Beemster. Ter ver vanging van drie bestuursleden, die met 1 Januari moeten aftreden, werden gekozen de heeren K. Drost alhier; J. Visser Lz. en P. Jongens z., beiden te Beemster. VOOR HOUT. Vacinalie. Dinsdag a.s. des voormiddags ten 9 uur zal len Raadhuize alhier gelegenheid bestaan tot kostelooze vaccinatie BURGERLIJKE STA N D. Geboren: 16 J an. Theodorus Hendricus z. v. Adrianus Cornelis van der Zijden en Adriana Maria Volgering. Voetbal. Het programma van den Neder- landschen Voetbalbond vermeldt voor Zondag de volgende eerste en tweede klasse competitiewedstrijden District I, Eerste klasse afdeeling AjaxH. F. C.te Leiden H. V. V.Sparta in den Haag; VelocitasD. F. C., te BredaQuickHercules, in den Haag, en HaarlemH. B. S., te Haarlem. Tweede klasse afdeeling AHer cules II—D: V. S., te Utrecht, en V. O.C.Adelborsten F en A.C., te Rot terdam. Tweede klasse afdeeling BAllen WeerbaarR.A.C., te Bussum, en AchillesCeleritas, Amsterdam. Tweede klasse afdeeling CA.V.V. Velocitas II, in Amsterdam U.S.C. -Ajax, A'dam, en H.B.8. IIH.F.C. II, in den Haag. District II. Eerste klasse afdeelingQuick((Amers- feort)Vitesse, te AmersfoortU.D. G.V.C., te Deventer, en Wilhelmina P. W., te 's-Hertogenbosch. Tweede afdeeling AG.V.C. II Be Quick (Zutfen), te Wageningen GelriaVitesse II, te Arnhem, en Quick" IIO.D.O., te Nijmegen. '(Tweede klasse afdeeling B:P.W. II de Tubanters, te Enschedé; Oranje NassauHercules, te Almelo, en Tu- bantiaAerackles, te Hengelo. Tweede klasse afdeeling CRobur et VeloeitasGo Ahead,te Apeldoorn; Z.A.C.U.D. II, te Zwolle, en Ver wisselingQuick (Kampen), ook te Zwolle. District III. Tweede klasse afdeelingAchilles Be Quick te (Groningen), te Assen, en VelobitasW.V.V., te Groningen. District IV. Tweede klasse afdeeling A E.M.M. Wilhelmina II, te Vlissingen, en AntoniWillem II, te Osch. Tweede klasse afdeeling BM.F.C. Helmond, te Maastricht. HOCKEY Het programma van den Neder- landschen Hockey- en Bandvbond vermeldt voor Zondag de volgende competitiewedstrijden Eerste klasse afdeeling Haag- sche Hockeyvereeniging-Haarlemsche Hockeyclub en O.D.I.S.Victoria, beide in Den Haag. Tweede klasse afdeeling: Haarlem- sche Hockeyclub IIHaagsche Hoc- keyvereeniging II, te Heemstede, en en DordrechtAmsterdamsche Hoc keyclub II, te Dordrecht. Weekblad Sint Bavo. De aflevering dozer week bevat een tweetal illustraties „verloving van de Allerh. Maagd Maria," naar Fra Angelico, en „Bekeering van 15. Ik ik zou den kolonel, dien goe den heer vermoord hebben? Ik die hem het leven gered heb en zeker de meeste schade door zijnen dood zou lijden!" )>Uwe beschuldiging is zeer verras send, Zei de rechter nu. „Nog geen half UUr geieden hadt ge niet het minste vermoeden, wie de dader zijn •kon, en nu daadzaken tegen u zelf spreken, beschuldigt gij plotseling een 'n' }^aaroP is uwe aanklacht ge grond?" 6 ,A ooreeist op zijne leugens, die hij maken. 1 °m miJ ongelukkig Welk belang zou hij hebben eftn anuer verdacht te maken, niet de schuld van zich schuiven hij wilde „Dit is eerst van gewicht, wanneer gij kunt bewijzen, dat getuig? onwaar heid gesproken heeft. Gij hebt echter zelf eenige punten van zijn verhaal bevestigd. Dit maakt het dus temeer geloofwaardig. En ge moet bekennen, dat de man wel blind moest geweest zijn, indien hij den moord begaan had. De kolonel was zijn weldoener en zou den redder zijns levens wel zeer genegen gebleven zijn." „Het is mijne zaak niet daarop te antwoorden," antwoordde Hagemeister somber. „Kon de kogel ook met voor mij bestemd zijn geweest en de kolonel het slachtoffer eener vergissing zijn? Slechts de strooper heeft den moord gepleegd en de strooper is deze hier!" „O Hemel, al weer eene nieuwe be schuldigingriep Martin verwonderd; de rechter echter verzocht hem te zwij gen en vroeg den boschwachter de bewijzen voor zijne aanklacht. Toen Hagemeister echter niet* an ders wist te zeggen, dan dat hij Martin voor een laaghartigen sluiper en een valsch menscli hield en dat niemand zoo goed als hij alle wegen door het bosch kende, merkte hem de rechter den H. Paulus" door JeanRestout. De inhoudsopgave vermeldt: De relikwie van het H. Kruis (vervolg) door ^lise Miller; Inge wijde aarde, door C. G. J. M.De duivenboer, naar mgr. K. Kümmel; Het bosch der beproeving, door M. P.De stem des gewetens, door A. v. R., Weekkalender Diocesaanbe- richt; Giften voor den verderen af bouw van de nieuwe Kathedraal, en op het g#le omslag „Sint Boni- facius te Dokkum." Monumenten. Onder berinne ring aan vroegere circulaires, (van 1901 tn 1904) heeft de Commiisa- ris der Koningin in Noord-Holland aan de Gemeentebesturen een schrij ven gericht, betreffende gedenktee- kenen van geschiedenis en kunst. Opnieuw zijn die besturen uitge noodigd, den Minister van Binnen- landsche Zaken kennis te geven van voorgenomen slooping, verbou wing, herstelling, enz. van oude monumenten (raadhuizen, kerken, torens, kasteelen, poorten, gevels, enz).. Tevens is herinnerd aan de waar schuwing van 11 Novembar 1904 betreffende het verrichten van werk zaamheden door loodgieters bij die monumenten. uders! voor alle aandoeningen waarvoor gij vroeger levertraan ge bruikt hebt, zult gij Scott's Emulsion van levertraan en kalk- en soda-hy- pophosphiten, drie maal zoo kracht dadig, snel en zeker van uitwerking vinden en daarom wezen lijk zuiniger in gebruik, waarbij nog komt, dat de oude walgelijke smaak en reuk afwezig zijn en opriS' pingen zich niet voor doen. Het is tegelijker tijd een voortreffelijk remedie, voor alle leef- ^te.1,df,dhan"ttijden1 in aandoeningen merk: „De visschervan keel, longen huid, het Scott^proces, he'bloed en beenderen. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar BROEK OP LANGENDIJK, 17 Jan. KoolRoede f 2.a 7.gele 1.50 a 6.50. witte f 2.a 7.per 100, Uien f 0.95 a 1.05 per 50 Kg. SCHIEDAM, 18 Jan. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f lOJ/j per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ketel f 0.90. LEIDEN, 18 Jan. Ter markt wer den aangevoerd Stieren 11 stuks f147 a f 236. Kalf-eu Melkkoeien 211 stuks f 158 a 333. Varekoeien 131stuks f 97 a i 247. Vette Ossen en Koeien 209 stuks f 163 a 328. Graskalveren 0 stuks f a Kalveren (vette) 40 stuks f 63 a 109. Kalveren (magere) 56 stuks f 5.a 15 Schapen (vette) 732 stuks f 24a 32. Schapen(weide)462 stuks f 17.a 24. Varkens (magere) 125 stuks f 19.a 3- Varkens (biggen) 108 stuks f 6 a 12. Bokken en Geiten 1 stuks f 2.a 0. Vette Ossen en Koeien f 0.68 a 0.78. Vette Kalveren f 0.94 a f 1.00 Vette Schapen f 0.65 a f 0.72, Magere Var kens f 0.40 a f 0.44 per kilo. Ter markt aangevoerd 562 runderen 96 kalveren, 1194 schapen,lam meren, 125 varkens, 108 biggen, 0 paard, veulens, 1 bok en geit. Ter wekelijksche Kaasmarkt aange voerd 22 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van f 27.tot 32.50 Derby-Kaas van f Aan de Stadswaag gewogen lT^iar- tijen, 533 stuks wegende 3510 KG. ALKMAAR. Kaas. Aangevoerd 141 stapels, wegende 74,591 KG.Kleine f 32—, Commissie f 32, Middelbare f 32J/2. Handel stug. AARDAPPELEN. Prijzen derd. Friesche Muizen f Borgers Geeltjes Blauwen Bonten Blauwe Poters Geldersche Blauwen Bonten Zeeuwsche Eigenheimers Blauwen Bonten onveran 0.— 0.- 1.50 1.60 Zand Eigenheimers Aanvoer 2 ladingen. 0.— 1,90 1.70 1.— 2.10 1.70 0.— 2.40 2.50 1.40 1.— 0.— 2.20 2.30 1.10 2.30 2,10 0.— 2.60 2.60 1.50 1,60 19 januari. Medegedeeld door H. C. Tombekgh en Co. Yorise koer» Heden. South. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh. Topeka Sh. 2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Roek Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols 953/, mi 1 28»/, 49 105' 283/4 59% 171/4 I79i/2 29 441/ 391/o S9i/i 273/4 451/, 388/4 731 151/2 473/4 47 229 731/2 74 931/a 10 271/8 471/s 1041/4 26 273/4 583/4 17 176 281/4 433/4 381/» 373/; 26»/, 443/4 388/4 728 161/4 467/, 2231/2 73 733/4 Amer. markt zeer Hauw. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum onveranderd. Tabaksmarkt flauw. Kimberley lager. SPECIALITEIT IN Dames JAEGER-Tailles. Dames JAEGER-Borstrokken. Heeren JAEGER-Broeken. Heeren JAEGER-Borstrokken. Kinder JAEGER-Ondergoederen. JAEGER Sokken en Kousen. Uiterst billijke prijzen. Lijders aan Rheumatiek ten zeerste aanbevolen. op, dat dit geene gronden waren voor zulk een zwaar vermoeden. „Welnu, dan verzoek je den heeren volgens plicht en geweten te hande len," zei de bosckwachter misnoegd. ;,Ik zal voor heden wel gedaan heb ben!" Hij wilde naar de deur gaan, doch de rechter riep hem terug. spijt mij, dat ik u zoo maar dadelijk niet kan laten vertrekken. Geel ons minstens een nadere verkla ring over uw gesprek van gisteren met den kolonel. „Ik heb niets meer te zeggen of te weerleggenDoch indien baron Her- ert luer ware, zou ik u een getuige unnen brengen, wiens verklaring meer in de sebaal werpt, dandie van dezen lasteraar. °'yens zijne verklaring heeft de -loionel gister nog met zijn zoon Her- bert gesproken, en uit den inhoud van dit jesprek zal blijken, of mij de ko lonel vriendelijk of vijandig gezind was „Uw wensch kan onmiddellijk vervuld worden, want hij, dien ge verlangt, is hier." ,Hoe?" Is baron Herbert terug gekomen vroeg de bosch wachter ver baasd. „Wist ge dat niet? Nu ik hoop, dat gij reden hebt om u daarover te verheugen. Wil u hier zoolang binnen gaan, de commissaris zal u gezelschap houden. Gij," zei hij tot Martin, „moogt hier blijven !"j Baron Herbert was juist van eene wandeling op zijne kamer teruggekeerd, toen hem gemeld werd, dat de heeren van de justitie hem wenschten te spre ken. Hij scheen dit wel niet verwacht te hebben en het ook niet aangenaam te vinden, want hij verschrok ea werd zeer bleek. Toch liet hij antwoorden, dat hij dadelijk zou komen, ofschoon hij niet wel was. Hij had eene wan deling door het veld gemaakt en achter eene oude schuur een druk gesprek gehad met Martin. Toevallig was Mar tin den commissaris van politie juist tegengekomen. Langzaam en met blijkbaren tegen zin begaf zich Herbert in de verhoor kamer. Martin scheen hij niet te ken nen en eer de rechter hem iets vroeg, verontschuldigde hij zich wegens zijne ongesteldheid. „Het spijt mij, mijnheer de baron, Wordt vervolgd) dat ik u moet lastig vallen, wij zullen ons bij het noodzakelijke bepalen. Herinnert gij u misschien dat uw Papa gisterennamiddag een uitstapj e te paard maakte „Zeker dat was hij gewoon!" „En spraakt gij met hem daarna?" „Onmiddellijk daarna!" „Bemerktet gij niets bijzonders aan hem „Ja, hij was zeer opgewonden en moest zich onderweg geërgerd heb ben „Wellicht een kleine strijd meteen zijner onderhoorigen. „Het moet zoo iets geweest zijn!" „Wil u zoo goed zijn ons daar meer van te vertellen?" „Ik vraag wel om verschooning, doch dit waren particuliere zaken „Die u niet gaarne mededeelt. Dat begrijp ik, mijnheer de baron; toch moet ik tot mijn spijt mijne vraag herhalen. Ook wil ik opmerken, dat wij reeds ten deele over den in houd van het gesprek onderricht zijn „Dan heb ik ook geene reden meer iets te verzwijgen," antwoordde Her- bert met eene kleine buiging. „Mijn vader scheen bij zijnen terugkeer zeer ontevreden over den bosch wachter Hogemeister, gispte zeer zijne -on beleefdheid en vertelde mij, datbhij zijn ontslag uit den dienst gekregen had." „Volgens het zeggen van uw Papa waren ze dus niet in de beste verstand houding van elkaar gegaan?" „Juist! Hij was zeer boos op hem." „Én de oorzaak van de oneenig- heid?" „Dat is eene teedere kwestie, mijn heer, docli ik wil u de waarheid zeg gen. De dochter des boschwachters moet op eene zeer ongepaste wijze over mij gesproken hebben en daar beiden een hevig temperament hadden, kan ik mij den twist zeer goed ver klaren." Nog eer Herhert de laatste woorden gesproken had, werd de deur der zij kamer geopend en de bosch wachter trad binnen. Eenige Statistieke Opgaven. Ter Stadswaag te Alkmaar wer den in 1906 gewogen 19,926 stapels kaas, wegende 6,669,440 Kg., tegen over 13,506 stapelswegende 6,262,059 Ivg., in 1905. Voorts 100.063 varkens, wegende 1,066,720 Kg., tegenover 9216, we gende 876,791 Kg., in 1905. Ter graanmarkt werden aange voerd 64.694 H.L, granen en zaden legenover 57,417 HL. in 1905. Van de laadplaats in het Zuidcr- deel te Broek-op-Langendijk werden iu het jaar 1005 van 10 Juni lot 31 December verzonden 3384 wan gons groenten. Van 11 Junie tot 31 December 1906 werden verzon den 3172 wagonladingen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3