STADSNIEUWS. Laatste berichten. Hoofdprijzen Saatfsloterij. Uit den Omtrek te Woi mtrveer in hr re gasfabriek een zeer goed ingerichte en onder houden bezitting heeft, dat de te genwoordige directeur in alles blij ken geeft geheel op de hoogte te zijn van de techniek dat de ver zekeringen. die daarin worden aan gebracht, zooveel in zijn vermogen is, door hem worden toegepast, en dat hij zich moeite geeft de exploi tatie zoo goed en zoo zuinig moge lijk te leiden. Zij spreken daarom als hun over tuiging uit, dat met steun en ver trouwen der Commissie van Bijstand, welke voor een opgewekte plichts betrachting onmisbaar zijn, de heer P. N. Labrijn aan de Gemeente nog belangrijke diensten zal kunnen be wijzen. Treurig Een ingezetene van Oosterhout ontving de vorige week de treurige tijding van den gewelddadigen dood van twee zijner bloedverwanten, Oom en Nicht, die te Homberg zijn vermoord. De zaak is deze De kapitein van het Rijnschip N. S. R. II. Petrus Claassen had vroeger zijn knecht wegens diefstal ontslagen, waarvoor deze werd ge detineerd in de gevangenis te Keu len. In het begin dezes jaars vrij gekomen zocht hij met twee mede helper» laat op den avond zijn ouden baas op, trof hem aan in de kajuit van diens schip en sloeg hem en zijne dochter Johanna met zoogenaamde dekstoppers (ijzeren staven van pl. m. een halven meter lengte) dood. Beide slachtoffers waren deerlijk verminkt. Johanna gaf nog eenige teekenen van be wustzijn en kon nog aanwijzingen doen omtrent de moordenaars zij bezweek echter spoedig aan de bekomen kwetsuren. De daders hadden de vlucht ge nomen. De ontslagen boef, de hoofd schuldige kwam zich dezer dagen te Dordrecht bij de politie aange ven wegens het stelen van een roeiboot, vermoedelijk om de aan dacht der Justitie af te leiden. Dit is hem echter niet mogen gelukken. Te hopen is het maar dat hij voor zijn beestachtige daad voorbeeldig worde gestraft. Buitenkansje. Een schilderij, voor eenige jaren c p een boeldag van de familie van C. voor fl.25 gekocht, is dezer dagen door den eigenaar van R. te Hoogezand aan een oudheidkenner te Groningen verkocht voor hon derd gulden Een buitenkansje. Te Ierseke circuleert eene lijst onder de ingezetenen om het noo- dige bedrag te verzamelen tot aan koop van een wagentje op veeren voor iemand aldaar, die van zijne geboorte af niet in staat is zijne beeren te gebruiken. Als eerste bijdrage*voor dat doel heeft H. M. de Koningin f30 geschonken. Zes kerken. De godsdienstonderwijzer W. van Leeuwen te Vriezenveen is met in gang van 1 Jan. 1907 uit zijn ambt ontslagen. Zijn aanhangers hebben, daar hij de ambtswoning moest verlaten, een woning voor hem ge kocht, waarnaast een houten ge bouwtje wordt geplaatst voor het houden van godsdienstoefeningen. Dan zijn er 6 kerkgebouwen op dat kleine dorp. Ascfadelven. Jaren geleden woedde er in de buurtschap Hooge Hexel, gem. Wierden, een veenbrand, waarbij het veen een paar meter diep in den grond uitbrandde. De achter gebleven asch wordt thans opge graven en voor pl. m. fl.50 per M3 naar Duitschland gestuurd, waar er een verfstof uit wordt be reid. Overreden en gedood. Nabij de Statenlaan te's-Graven- fcage is Zaterdagmiddag een paard door een stoomtram der H. IJ. S. M. overreden en gedood. De loco motief geraakte uit de rails. Het verkeer ondervond slechts geringe vertraging. rijksohe grens. Fe bevolking was door een pa niek bevangen. Er zijn geen slacht offers. Woensdagmiddag zijn in Oban (Schotland) twee buitengewoon hevige schokken gevoeld. De bewoners waren zeer ver schrikt en men zag moeders met hare kinderen in de armen de straat opsnellen, vreezende dat de huizen zouden instorten. Ook al Kopenick. Een Engelsch soldaat heeft omtrent Kerstmis den kapitein van Köpenick gespeeld. Te Stafford begaf hij zich, als luitenant verkleed, naar de kezerne en gelastte een onderofficier eenige manschappen, wier uniform, vol gens hem, niet in orde was, te straffen. Een korporaal liet hij voor een krijgsraad komen, enz. Donder dag is de grappenmaker zelf voor den krijgsraad, maar een heuschen, geweest. Zijn straf zal hij later ver nemen. Een Spoorwegongeluk. 27 dooden, 25geworden. FOWLER. (Indiana. U. S. A.) 19 Jan. Tengevolge van den dichten mist die het zienëder; signalen belette, is hier vanmorgen een ernstig spoorweg ongeluk gebeurd. Een personentrein liep met een snelheid van 70 kilo meters op een goederentrein, Zeven-ejn-[twjintjig personen zijn gedood en v ij f- e n -1 w i n t ig g e w o n d, waaronder verscheidenen zeer ernstig Kort na de botsing ontstond er brand onder de overblij fselen" der waggons Bijna alle rijtuigen zijn een prooi der vlammen geworden. Aanbesteding. Door B. en W. van Amsterdam werd heden aanbesteed het uitvoe ren van baggerwerken benevens het op diepte houden van de wate ren behoorende tot het watergebied der gemeente gedurende 1907. Ingekomen waren 6 geldige bil jetten, een van onwaarde laagste inschrijver was Arn. Visser alhier voor f38.900 en 49 ct. per kub. meter. „Onder Ons." Het Gemengd Koor „Onder Ons," onder directie van den heer Henri Pielage zal binnen eenige dagen een Volksconcert ge ven voor een weldadig doel. Het koor zal op dit concert de nummers opvoeren, waarmede het Vrijdag zoo'n enorm sncces heeft ingeoogst. Mevr. Emmerik zal haar medewerking als soliste verleenen, terwijl verder nog met een ander solist wordt onderhandeld. Vrachtprijzen. In de afgeloopen week werd betaald voor kolensche pen van DuisburgRuhrort van middelbare grootte naar Leiden f 1,10; Haarlem f 1,15; A'damf 100; groote f 0,90Wormerveer f 1,25 Alkmaar f 1,30; Hoorn kleine f 1.25. Operaconeert. Gistermiddag 2 uur werd in 't Bron gebouw in eene buitengewoon matii.eé een groot operaconcert gegeven door Mevr. Coini Francisca (sopraan) en de heeren Desiré Pauwels ftenor) A, Alexanders (bariton), F. H. van Duinen (bas) en W. Ij. Doortmont (piano). Het programma bevatte o. a. Smart- lied uit „Paljas", Trio de l'Opera „Quentin Durwaerd", Wolfram's lied uit „Tannhauser", etc., Tot slot werd opgevoerd Het geheele laatste bedrijf van de Opera „Faust". Brongebouw. Gister, Zondagavond 7,15 u. zijn üi 't Brongebouw alhier- wieier en worstelwedstrijden gehouden. Doopsgezind Zangkoor. Gister, tusschen 10 en 11 uur, gaven zich in de bovenvoorzaal van 't Café Brinkmann, Gr. Markt, ver schillende meisjes en jongens op aan 't bestuur van 't Doopsgezind zang koor om in Maart a.s. weer mee te werken aan de uitvoering der kin dercantates „Michiel Adriaanszoon de Ruiter." Hinderwet. B. en W. van Haarlem, gelet op art. 8 der HinderwetDoen weten, dat bij hunne beschikking van 17 Januari jl. hunne beslissing op het verzoek van Henri Carels firma Paul C. Kaiser om vergunning tot uitbrei ding van eene bakkerij in de percee- len aan de Zijlstraat No. 12 en 14, kad. sectie C Nos. 5506 en 5507, door bijbouw van het achterged. het perc. aan de Zijlstraat No. 10 Kad. Sectie C No. 5630 en door bijplaatsing van twee heetelucht-ovens, voor deu tijd var. vier weken is verdaagd. Haarlem, 19 Januari 19Ó7. B en W. voornoemd, BOREEL. de Secretaris, PIJNACKER. Verlof Drankwet. B. en W. van Haarlem* brengen in gevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1811 (StblJNo. 87), zooals zij gewij zigd is bij|da wetten van 12 October 1904 (Stbl. 230) en van 30 December 1905 (Stbl. 361), ter openbare kennis, dat zijn^ingekomen adressen van de hierna te noemen personen, houdende verzoek [om ^verlof, ingevolge art. 34/65 dier wet, tot het verkÖQpéri Van a alcoholhoudenden drank,"'anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de lokaliteiten van de perceelen, hieronder vermeld D. Klaver salon Klein Heiligland No. 93 en W. Moeke eclitgenoote van J. Visser, perceel Jansstraat No. 67. Haarlem 19 Januari 1907. B. en W. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER, Gemeenteraad, Vergadering van den Raad onzer gemeente op Woensdag 23 Januari a. s. des nm. 11/2 in de Statenzaal (Prinsenhot). De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld. 1. Mededeelingen en ingekomeD stukken. Lijst van op 1 Januari" 1907 aan hangig gebleven onderwerpen: 2. Zitting met gesloten deuren. 3. Voorstel B. en W. W. verzoek schrift „Onderling Belang" afd. „Ver gunning", in zake gemeentelijk ver gunningsrecht. 4. Id. id. id. tolgaardfiï-wegwerkers Leidsche Vaart, om hooger löoii. i. Id. id. id. J. P. A. Nelissën, ver goeding buitengewone onkosten wer ken Koudenhorn 6. Id. id. instelling Commissie on derzoek gedwongen werkloosheid 7. Id. id. beroep U. Séfeni» verbouw perceel DrosseStraat No. 16. 8. Id. id. id.-BÓVan Opzee'land id. id. Burgwal No. git 9. Id. id, id, H. P. Dijkzëül, id.ïid. Zom ervaart. 13. Id. id. id. A, van dër^ Vies, id. id. Van Heijthuijzenweg. 11 Id. id. id. H. A. van Olphen id. id. Donkere Spaarne 26. 12. Id. id. verzoekschriften C. van der Vossen, dempen sloot en hebben uitgang naar weg Leidsche Vaart 13. Id. id. beschikbaar stelling gel den openbare werken Jan /Nieuw en- huyzenstraat. 14. Schrijven id.^verzoekschrift E. L. Brouwer, overplaatsing als hoofd naar School, voor M.U.L.O.'mim Overplaatsing. De kapitein de Haas van het lie Bataljon 10e [Regiment Infanterie, wordt met {ingang van 1 Februari overgeplaatst bij het 2e Reg. Int. te 's Hertogenbosch. Regimentsoefeningen. De Regiments oefeningen zullen voor het 10e Regi ment Infanterie dezen a. s. zomer ge houden worden in de legerplaats bij Zeist van 2 tot 12 September. Automobiel-ongeluk bij Haarlem op 22 September. Onze lezers zullen zich/ herinne ren, dat op Zondag 2 September 1S06 op den Zantvoortschenweg, en wel in den Aerdenhout bij Haarlem, een wielrijder S. Rep, uit Oostzaan, door een automobiel is overreden en gedood. Tot nog toe is dat ongeluk niet voldoende opgehelderd. Namens den vader, een armen viscliboer te Oostzaan, die behalve door het ongeluk veroorzaakte zie- leleed, óók, door het verlies van een werkkracht zijn Hinken en gezonden zoon een groot mate rieel verlies heeft ondergaan, wordt doo:; de heeren mr. B. P. J. Plan- tenga en M. R. Bruck, advocaten te Amsterdam, verzocht, aan allen, die daarbij tegenwoordig zijn geweest zich schriftelijk, met opgave van naam en adres, en zooveel mogelijk met mëdedeeling van hetgeen men heeft gezien, aan te .melden ten kantore van Mr. Plantenga, Prin sengracht 468, te Amsterdam. Dit verzoek geldt, in [t bijzondei de dame, die op eenigen afstand achter de beide jongelieden, van welke de gedood e S. Rep er een was, heeft gereden Aan een groot gevaar ontkomen. De commissaris der Koningin in Noord-Holland is Vrijdagavond aan een groot gevaar ontkomen. Terwijl hij met zijn echtgènoote per rijtuig van Heemstede haar Haarlem reed, kwam het rijjuig doordat dé koet sier in den mist niet meer kon zien, aan de Zandvoortschó laan 'in een diepen greppel terecht. De koetsier geraakte onder het rijtuig en de heer Van Tienhaven en móvroute konden dat onmogelijk verlaten,' omdat dëfportieren tegen Tfe wan den van den greppel bekiémd zaten. Gelukkig reed de burgemeester van Haarlem per rijtuig achterop hij verleende met verschillende an dere personen hulp. Als door won der werd niemand gekwetst. (Tel.) De YVeeshuis-quaestie van de baan. Op 2 Februari a.s zal plaats heb ben de aanbesteding van het bou wen van een) Gereformeerd- of Bur gerweeshuis aan de Olieslagerslaan alhier, onder leiding van den bouw kundigen ingenieur J.A.G. van der Steur. Daarmede kan zou men zeg gen geacht worden, dat de Wees- huis-prijsvraag-quaestie, die zooveel pennen in beroering bracht, van de baan is. In het eere-comitê. De hee ren E. 3. Krelage en Folman Mooy, beiden van hier. zijn benoemd in het eere-comité der internatio nale tuinbouwtentoonstelling dit jaar te Bordeaux te houden. De Haarlemsche Brandweer. De voorzitter en vice-voorzitter van de Haarl. Vrijwillige {Brandweer vereniging „De Tien" hadden Vrijdagmiddag een onderhoud met den Burgemeester ter bespreking van de mogelijkheid om de leden der Vrijwillige Brandweervereen. vrijstelling te verleenen van de landweer, evenals dit vroeger ge schiedde ten opzichte der schutterij. Reden Van dit verzoek van „De Tien" is, dat het ledental dezer vereeniging aanmerkelijk gedaald is, nadat de schutterij is opgeheven en de leden geen vrijstelling van de landweer kregen. Deze vermin dering van het ledenaantal werkt ook na op de geheele brandweer, daar het kader der overige spuiten uit de vrijwilligers der „Tien" ge vormd wordt. Het resultaat van het onderhoud was, dat het bestuur een request zal indienen aan B. en W.. om de gevraagde vrijstelling te willen be vorderen. („H. D. Een nieuwe Christelijke school. Hier ter stede is een nieuwe vereeniging opgericht zich ten doel stellende in het Schoterkwartier een school op te richten voor Chris telijk nationaal onderwijs. De vergadering werd geleid dooi den heer P. Vermeulen, lid van de Provinciale Staten van Noord- Holland en hoofd der Chr. School te Velsen. In het bestuur werden gekozen de heeren J. Slot, A. Visser, W. Venema, J. Schreuder, C. Kiljon. E. de Graaff en P. Stam. Liberale Unie. - In eene Vrijdag gehouden bestuursvergade ring der Kiesvereeniging „Liberale Unie" zijn de verschillende bestuurs- functiën opnieuw verdeeld. Het bestuur is thans saamgesteld uit de heeren J. L. E. I. Breda Kleynen- berg. voorzitterG. Smits, secreta ris G. P. Cheriex", penningmees ter N. J. Dardenne K. Reine, A. van der Voort Az. en W. C. J. Wijsmuller. Voorts werd besloten in het be gin der volgende maand eene open bare vergadering te beleggen met gelegenheid tot debat. In deze ver gadering zal de heer Reyne, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, spreken over den poli- tieken toestand. Wielerpad. Dit jaar wordt langs den Rijksstraatweg Sloterdijk-Haar- lem het tweede derde gedeelte van het wielerpad, aangelegd, dat in 1908 voltooid moet zijn. Zandvervoer. Door de Electrische Spoorweg-Maatschappij wordt tegen woordig geregeld zand vervoerd naar de spoorbaan Amsterdam Sloterdijk, die opgehoogd wordt. Gegund. De bouw van een Christ, school te Vijfhuizen is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer S. J. Koppes alhier. Benoemd. Tot commies ter ge meente-secretarie te Den Haag, be stemd om op te treden als chef van het gemeente lijk pensioenbureau, is door B.'en W. uit 'een groot aantal gegadig den benoemd de heer J. G. Kruis, alhier. Door B. en W. is in plaats van wijlen J. W. van Campen, tot chef van de 6e afd. ter plaatselijke secre tarie, Burg. Stand en Bevolking, be noemd P. Verkes, commies. Melhvervalsching. Tegen den vee houder M., te Beverwijk, is proces verbaal opgemaakt ter zake van melkvervalsching. Reeds moet hij een volledige bekentenis hebben af gelegd. Achteruitgang van zaken moet de drijfveer van dit misdrijf zijn geweest. In vrijheid gesteld. G. M., ver dacht i an diefstal van een fiets ten nadeele van den heer Daudey, hoek Krocht, is na 1 maaud in voorloo pige hechtenis te hebben doorge bracht, in vrijheid {gesteld, daar er geen voldoende bewijzen voor zijn veroordeeling aanwezig zijn. Brongebouw. Zaterdagavond gaf de muziek vereeniging „St. Cae- cilia" onder directie van den heer Joh. Oostelaar een concert. Met medewerking van de heeren H. W. Driessen, B. van Leeuwen en B. Elferink, Holl. humoristen. Na afloop werd een bal gegeven onder leiding van den heer J. F. Warmer. Schouwburg Jansweg. In den Schouwburg-Jansweg werd Zater dagavond gegeven Shakespeare's „Macbeth", in de vertaling van Jac. van Looy. „MacDeth" werd voorgedragen door den heer Eduard Verkade. Technische Viendenlcring. Za terdagavond 8 u. hield de Tech nische Vriendenkring alhier een feestelijke bijeenkomst in de too- neelzaal van Café Gebr. Brinkman, alhier, ter eere van het 4-jarig be staan der vereeniging. |Dc Nieuwe Gracht. Was de Nieuwe Gracht vroeger een reeks van stille en statige hee renhuizen, tegenwoordig worden op verschillende punten kantoren, werkplaatsen en winkels aange bracht. Zoo heeft de heer U. Bak ker Dz. zijn schildersatelier, wat in den laatsten tijd op het Begijnhof meest verscholen lag achter een dubbele rij vrachtwagens, verplaatst naar Nieuwe Gracht no. 12. De vriendelijke voorpui, .het frissche doorzicht, dat men, van den Kouden Korn komende, heeft in de ruime practische werkplaats; zullen, naar wij vertrouwen, zijn zaak tot nog grooter bloei brengen. Soc. Vereeniging. Zaterdagavond 8 uur werd in de Soc. Vereeniging een buitengewoon concert gegeven door de heeren Carl Flesch, violist, en Jul Röntgen, pianist. Het programma bevatte o. ri.de de nieuwste sonate voor viool solo van Max Reger, verder werken Van Schumann, Schubert, Brahms voor viool en piano enz. Aanbesteding. Heden, Maandag v.m. 11 uur is door den architect P. Uitenbogaard, namens zijn prin cipaal aanbesteed in 't koffiehuis van de firma Kuipers aan 't Stati onsplein, alhier. Plet bouwen van een winkelhuis met afzonderlijk opgaand boven huis te Haarlem. Ingeschreven werd als volgt: P. Boot, alhier. f6310 J. Der, f5980 H. Heerden f6488 Duin f6744 H. Visser, f6290 J. Verhagen, f6890 H. H. v. d. Lichte, A'darn, f9350 Corn. Kruger, alhier. f6127 L. ten Broeke, f6750 Kaub en Bier boom, alhier, f6290 Gebr. v. Gdder, alhier. f7280 Kol. Museum. In het „Bulletin van het Koloniaal Museum alhier uitgegeven door dat Museum is als no. 35 opgenomen het eerste gedeel te eener „botanisch-chemische mo nographic der Tannciden", „De Looi stoffen" getiteld. In dit eerste deel zijn na een uitvoerige bibliografie opgenomen de uitkomsten van een stelselmatig onderzoek naar de^ver- spreidinggder looistoffen in de hoo- gere planten terwijl in een derde hoofdstuk de physiologie der^ looi stoffen is behandeld. Paard gevallen. Zaterdagavond omstreeks half acht kwam op het Verwulft een paard, gespannen voor een bleekerskar van Bloemendaal te vallen. Door spoedig toegeschoten hulp werd het dier spoedig weer over eind gezet met eenige ontvellingen aan de voorpooten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Kleine Vereeniging. In de „Kleine Vereeniging" werd n gisteravond groote specialiteiten-voorstellingen gehouden. Excursie. Gister, Zondag, hield de afdeeling Haarlem en omstreken yan den alg. Ned. Opzichters- en Teekenaarsbond een excursie naar de vakschool voor diamantbewer kers en naar het Bondsgebouw van den Alg. Ned. Diamantbewerkers- bond, beide te Amsterdam. Schouwburg Jansweg. 1 te den Schouwburg Jansweg werd gister avond 8 uur door de Ver. Too- neelisten (dir. J. Sluijter» Jr.) een volksvoorstelling gegeven. Opgevoerd werd oa. „De neger hut van oom Tom", het drama in 7 tafereelen. R. K. Kiesvereeniging. Wegens de uitvoering der R. K. Gemengde zang vereeniging „Arti et Religioni" op Donderdag, 24 dezer, is de le zing van Mr. Dr. D. A. P. N. Koo ien uitgesteld tot Maandag 28 dezer, des avonds ten half 9 precies. Politierapport. Gevonden: 2 honden, handwa gen, 1 spoor, een damesring. Proces-verbaal opgemaakt wegene diefstal van een zakje sigaren tegen 2 jongens. Verontreiniging van den openb, weg. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. W. Hoogland Hofstede z. A. Fust—Luttikhuizen d. H. A. v. Teunenbroek—Korte d. J. F. van Honschotenv. Deursen z. A. HokkelingDams z. H. Ver hoevenHexspoor d. A. F. Plorn Berg z. J. E. van Beaumont Kamper z. N. BruijnMienis z. P. SteenkistToet d. A. H. H- Bakker van Kersbergen d. C. Coppens Hinke d. J. VinkVisser z. Overleden: O. J. Ivoelewij 77 j.. ZomervaaiiJ. G. Helling 48 j., KennemerpleinR. van Zijl 71 j., HagestraatB. 11 m., z. v. J. Blavkwater Waldeck-Pyrmontstr. H. Rolvers 45 j., DoelstraatA. Q. 8 j., z. v. W. A. Staphorst Korte Wolstraat; J. H. 5 m., z. v. J. II. Danebroek Delftkade JHeere 9 j., z. v. P. Heere Kamperlaan. AGENDA voor Maandag 21 Januari. TeyleVs Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m.3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.)de Bibliotheek van) 14 u. n. m. (behalve Zond.). len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museurn v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.: 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 5 u. nm. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Pcdeisvan Justitiev.m. 10 u Arr. Rechtbank openb. zitting voor civiele zaken. Schouwburg Jansiveg n.m. 8 u. Kon. Ver. „Het Nederlandsch Too- neeP'opvoer. van „Gijsbrecht van Aem- stel," treurspel in 5 bedrijven van Joost van den Vondel (1637). Soc. Vereeniging" n.m. 8 u. Ned. Herr. Zangkoor „Harpe Davids" Concert ten bate van het Diaconcssen- huis. Groote of St. Bavokerk. n.m. 12 orgelbespeling door den heer W. Ezerman. Bondsgebouw Si Bauo. half ne gen uur Rederijkerskamer; 89 eur „Hulp in Nood.". Café Briknmann. nm. 1 u (voor da mes) nm. 9 u (voor Heeren) R. K. Gem. Zangver. „Arti et Religioni" Repetitie. Kazerne 10e Reg. Inf. nm. 73/4 u. Winterbijeenkomst voorH.H. Reserve- en Militieofficieren onder leiding van den heer Kapitein adj. Schönstedt. Ten, Raadhuize nm. 1 u. B. en W. aanbesteding. Het leveren en ma ken van in 1907 benoodigde Munt meterleidingen, De H. Vader van Frankrijk. Toen Z. H. de Paus Zaterdag 11. het gemeenschappelijk schrijven van het Fransche Episcopaat ont vangen had, ontroerde de inhoud hem in die mate, dat hem de tranen in de oogen kwamen. Opstootjes te Parijs. PARIJS, 20 Januari. Heden om twee uur waren een 50 tal betoogers ge plaatst binnen in een koffiehuis, bij de arbeidsbeurs, zij uiten oproerige kre ten. De politiè doet een inval in de inrichting, er ontstaat een twist, met stoelen, glazen en andere projectielen wordt er naar de agenten gegooid. Verscheidene agenten zijn gewond. Andere opstootjes worden gemeld uit den omtrek der Place de la Republi- que. Er hebben talrijke arrestaties plaats. 's middags 4 uur. Een groep van 300 betoogers komt uit de Rue de Bondy aanzetten, een gedeelte wordt door de Rue de la Douane weggedron gen, het andere achtervolgd door de Republikeinsche garden in de Rue Beaurepaire, waar een gevecht ont staat. De prefect van politie Lepine laat hen door een peloton dragonders uiteenjagen. Een ander gevecht ont staat op don Quay de Volny, 1500 be dienden worden door de dragonders verstrooid. Talrijke arrestaties hebben plaats in den loop van de verschillende gevechten. Om 4 uur viel een troep van 200 betoogers den grooten bazar „de Cha teau d'eau" aan, de betoogers verniel den alles. Drie agenten werden gewond, toen de politie aankwam, verdwenen de betoogers. Behalve op de Place de la Republique en in den omtrek is het rustig te Parijs. Om 5 uur gaf de prefect van politie last om allengs de troepen terug te trekken, Volgens de „Petit Parisien" zijn er 150 personen gewond bij den aan val op liet Seminarie Beaupréau, waar van 50 ernstig, daaronder een majoor, een kolonel,een kapitein en 3 luitenants, BARCELONA, 20 Jan, Bij het uit gaan der katholieke meeting tegen het wetsontwerp betreffende de gods dienstige vereenigingen, hadden er op stootjes plaats, waarbij geschoten werd. Een tiental personen zijn gekwetst, eenigen zwaar gewond. De gendarmen voerden een charge uit tegen de be toogers. f 50.000 366. f 10.000 96469 f 1000 8036 19697 36308. f 400 8961. f200 15222 13928. f 100 62 6375 6706 18307 12713 16781 18160. OVERVEEN.Zanderijgeopend. De zanderij van Mevr. de wed. D. van der Vliet Borski die sinds onheuge lijke jaren voor zandafnemers is ge sloten geweest, is thans weer voor het afgraven opengesteld zeer ten gerieve van Haarlemsche afnemers. HAARLEMMERLIEDE. Gegund. De bouw van een Christ, school te Vijfhuizen is gegund aan den laag sten inschrijver, den heer S. J. Kop pen te Plaarlem. Gemengd Buitenland De nieuwe sjah van Perziij. De minister van Uuitenlandsche Zaken "heeft Zaterdag eveneens van zijn belangstelling aan den gezant van Perzië doen blijken bij gelegenheid der huldiging van den shah van Perzië. Ook de vertegenwoordigers van de vreemde mogendheden legden voor gelijk doel bij den gezant be zoeken af. Van het Perzische gezantschaps gebouw wapperde de vlag van dat rijk. Aardbevingen in Europa. Vrijdag morgen om 4.20 heeft een hevige aardbeving plaats gehad te Tol mezzo op de Italiaansch-Oosten- t Voor een ongelukkige. ""^Üyiwwuimwiiminim n hbiwhü p—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2