Overmatige zwakte en nierontsteking STADSNIEUWS. Uit den Omtrek de beschikbare doktoren nacht en dag bezig waren. Uit de voorsteden en andere plaatsen wordt gemeld, dat een ge deelte van Port-Royal weggezakt isde batterijen zijn eenige meters naar zee toe verschoven. Port Antonio heeft minder zwaar gele den. Arotta Bay is door een vloed- go n gei eiste d; Richmond heeft geleden door brand, Spanish Town is verwoest. Een vulkaan in het midden van het eiland is in wer king getreden. De Duitsche touristenboot „Prinz Waldemar" is gestrand, ten aan zien van 't lot der opvarenden is men nog in 't onzekere. Ook over de „Prins Eitel Friedrich" maakt men zich ongerust, maar volgens sommigen is deze boot na stranding weer vlot gekomen. Vrijdagnacht nam men weer een paar aardschuddingen waar Zater 'iagmorgen waren 430 lijken be graven de overigen (een 300-tal, naar men schat) moeten verbrand worden. ingezonden Msdedesii'ngen. Mej. P. Vlag, Tabak- en (sigarenma gazijn Amsterdamsche straat 9-3, Har- stenhoekweg te Schevening'en, schrijft ons Mej. P. Vlot/ (portret Vermeulen) ,,!k hrb vc'-l geleden gedurende twee jaren rrm pijnen in den rug, nier- pijnen en groote zwakte. Gedurende dien ij 1 heb ik heel wat geneesmid delen gebruikt die helaas niet de minste uitwerking hadden. Eindelijk ben ik. overgegaan tot de behandeling met de Pink Pillen en ik ben zoo gelukkig u te kunnen meedeelen, dat dit middel mij uitstekend genezen heeft. De Pink Pillen genezen de zwakte, want zij hebben de eigenschap rijk en zuiver bloed te bezorgen aan hen wier bloedarm is. Het is de armoede van het bloed die algemeene zwakte te weeg brengt. Indien gij een bleeke vrouw ziet, dan is dit doordat zij zoo weinig bloed heeft dat dit niet bij machte is hare wangen (e- kleuren. Een bleeke vrouw is all'jd zwak. De Pink Pillen geven bijna onmiddellijk .een frissche kleur, doerd.it zij de hoe veelheid der roorie lichaampje? in het bloed vermeerderen. De Pink Pillen genezen de nieront- st king en de nierziel. ten, omdat zij, deer zuiver en rijk bloed te geven, al de organen die zich met het bloed voelen versterken. De nieren, nu, doen u lijdm alleen doordat zij zwak zijn en tengevolge van die zwakte onvol komen hun werk doen. De zwakte der nieren is een ernstige ziekte, want zij zijn het die in het organisme tot taak hebben de onzuiverheden, in het bloed vervat, te verwijderen. In dien de nieren die onzuiverheden niet verwijderen, blijven deze als vergiften in het bloed en zoo vergiftigt gij u zelf. Die vergiftiging openbaart zich onmiddellijk door uitslag, pukkels, puisten, zweren, dat wil zeggen dat de onzuiverheden die langs natuur lijken weg niet kunnen verwijderd worden, door de hu d naar buiten komen. De Pink Pillen zijn ook onover troffen tegen bloedarmoede, bleekzucht neurasthenie, rheumatiek. Prijs f. 1,75 de doos, f. 9. per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilé, Stei ger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Prv.nco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer v. d. Huil Jansstraat 28. „Crescendo" Bovengenoemde mannenzangver- eeniging gaf gisterenavond onder leiding van haren directeur den Heer Ctto W. de Nobel, haar le concert in dit seizoen, met mede werking van mej. Annie Sieuwe «n de heeren M. 'Vollers, Willem Andriessen. Slechts kort geleden het zal hij een ieder nog wol frisch in het geheugen staan greep bij deze vereeniging een groote verandering plaats, door het aftreden van den heer Andriessen als directeur. Der gelijke veranderingen brengen in den regel geen voordeel aan, doch sleepen ernstige gevolgen met zich. Voo r de zc moeilij kheden stond Cres- cendo" en niet minder haar tegen woordige directeur. Met genoegen kon men gisteren constateeren, dat indien „Crescendo" met eigen leden, dit concert ten uitvoer bracht, de vereeniging glansrijk de moeilijk heden heeft overwonnen. Het volgende strekke ten bewijzen. Het concert werd geopend met „Vineta" van Franz Abt, een zan gerig, melodisch, zoet, maar mooi koorwerkje, dat een zeer verdien stelijke, hoog beschaafde vertolking vond. Zeer te roemen was hi r de nnanceering en de ineensmelting der stemmen. Niet zoo gelukkig was de uitvoering van „Israël" van Til man, maar een veel moeilijker koorwerk, voor Crescendo nog wat te zwaar. De inzet bleef wat mat, een weinig zakken was het gevolg, ofschoon later de stemming weer bereikt werd maar ook de kalmte van het eersie koor maakte plaats voor een zekere onrust, die altijd kwade parten speelt. Niettemin heeft dit koorwerk veel verdien stelijks; het werd met luid applaus begroet. Mej. Annie Sieuwe zong vóór de pauze „Recitativ und Aria uit die Jahreszeiten" van Haydn, een ge deelte vol teekeningen schildering, zooals bijna alle Haydn's werken. Haar zang valt in 'menig opzicht te roemen, toonsvorming en wel luidendheid verdienen waardeering, alleen haar uitspraak kon duide lijker; het geluid, wat meer naar voren gebracht, zal zeker in een groote concertzaal die zij overi gens wel kan overzingen haar succes verhoogen. Het ontbrak mej. Sieuwe niet aan belangstelling. De heer M. Wolters vertolkte, ja, zong ons op zijn viool een heer lijk werk van Max Bruch. Ik was reeds eerder in de ge legenheid zijn groote deugden te beschrijven, ook nu, niets dan lof aan zijn adres, en gaarne roep ik den genialen kunstenaar tot weêr- ziens toe. De begeleiding vond bij Willem Andriessen eene artis tieke behandeling'. Het tweede deel der uitvoering heb ik niet kunnen volgen, zeer zeker zal het succes niet minder groot geweest zijn. Jac. de Jong. Hooge Raad. Door mr. L. W. van Gigch, ad vocaat te Amsterdam, werd gister voor den Hoogen Raad gepleit in de zaak van J. C., tuinder te Wijk- aan-Zee-en-Duin, door de rechtbank alhier veroordeeld tot 1 jaar gevan genisstraf, wegens zware mishan deling, door het gerechtshof te Am sterdam veroordeeld tot 3 jaar ge vangenisstraf wegens poging tot doodslag. De requirant had in den nacht van 14 op 15 Juli 1906 in het duin den rijksveldwachter L. Benning, die hem betrapte bij het plegen van een jachtovertrr ding in het jachtveld van jhr. Boreel van Wester voort, door twee schoten uit een met hagel geladen dubbelloops jachtge weer getroffen in de rechterhand in het linker zitvlak, tengevolge waarvan deze rijksveldwachter twee- en-dertig dagen verpleegd moest worden in de Mariastichting terwijl thans zijn rechterhand nog stijf is en hij wel kan loopen, doch alleen op een stok geleund. Het gerechtshof had aangenomen, dat bewezen was, het aan den re quirant primair ten laste gelegde: dat hij gepoogd heeft den veldwach ter opzettelijk te dooden door de bedoelde schoten te lossen, terwijl dit opzet niet voltooid was tenge volge van de van zijn wil onafhan kelijke omstandigheid, dat de veld wachter zich bij het tweede schot heeft omgewend, waardoor deze is getroffen op een minder gevaarlijke plaats, nadat hij bij het eerste schot zijn hand voor het onder'ijf Had gehouden, waardoor hij niet in het onderlijf, doch in die hand getrof fen is. Pleiter merkte op, dat dezen re quirant primair ten laste is gelegd poging tot doodslag, althans poging fot zwaremishandeling subsidiair mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende. In eerste instantie werd de requirant echter veroordeeld wegens een hem niet ten laste gelegd feitzware mishandeling. Terecht kon het Hof zich hiermede niet vereenigen. Doch het Hof verzuimde het vonnis te vernietigen, zoodat de requirant thans feitelijk veroordeeld is wegéns zware mishandeling èn wegens po ging tot doodslag. Op dien grond reeds moest het arresrivanihet Hof vernietigd worden, gelijk zulks reeds vroeger door den Hoogen Raad, in strijd met de conclusie van het Openbaar ministerie, is beslist. Als tweede cassatiemiddel voerde pleiter aan, dat het Hof als bewijs middel heeft gebezigd de verklaring van den getuige, die alleen voor de rechtbank te Haarlem is gehoord doch welke vt rklaring door het Hoi niet is genomen uit het procesver baal van de zitting in eerste in stantie. Het Hof immers geeft die verklaring onjuist sveqlqr, zoodat het Hof een aanwijzing heeff ont leend aan een niet besta-and© ver klaring. -- Conclusie O. M. 4 Februari". Goed afgeloopen. Een zeventig-jarig koopman is Vrijdagavond door de duisternis misleid in de Zomervaart alhier gelóopen. In de Spaarnwouderstraat is hij door de koude bevangen en is toen een smederij binnengebracht, waarna hij per brancard lytar zijn woning is vervoerd. Na te zijn ver warmd gevoelde hij zich geheel hersteld. D. V. V. Te dezer stede is opgericht de club D. V. V. (Door Vriendschap Verbonden). Zij is een Christelijke vriendenkring, die zich door de be-' oefening van zang en andere kunst, bevordering van het vriendschap pelijk verkeer ten doel stelt. Tot Directeur van den zang is benoemd de heer C. G. J. Ruhl. Het bestuur bestaat uit de heeren G. G. van As, voorzitterW. van Eek, secretaris, W. de Vries Cz., penningmeester Mevrouw de Vries Vrison en de heer C. Kroon- stuiver. De club heeft een besloten ka rakter en laat slechts een beperkt aantal leden toe. Typ. Ver. „De Phenix." In de Zaterdagavond j.l. gehou den vergadering van bovengenoem de Vereeniging. werd gpkozen tot voorzitter de heer T,H. Broekhuizen Uit de rekening en verantwoor ding van den .penningmeester bleek, dat de financiën yan de Vereeni ging, trots de groote uitkeeringen aan hare zieke leden, gunstig mag genoemd worden: De rekening sloot met een batig saldo van f 106,69!/2- De heer M. Uiténböseh wérd tot eerelid der Vereeniging benoemd. Besloten werd den oprichtings dag der Ver. feestelijk te herden ken. De onkosten zullen door vrij- willigepbij dragen worden bestreden. Van geringe befeekenis. De St.-E.schrijft In sommige bladen wordt mel ding gemaakt van een ongeval dat Vrijdagavond den Commissaris der Koningin en mevr. van Tienhoven is overkomen, doordat tengevolge van den mist, hun "rijÜÖfg; van Heemstede komende, gedeeltelijk in een droge sloot terecht kwam. Bij informatie is ook gebleken, dat het ongeval van geringe beteé- ktnis is geweest, zoodat w ij tot ons genoegen kunnen melden, dat nie mand ook maar eenig letsel daar van heeft ondervonden. Verplaatst. 1 Febr. dë Merk der posterijen en telegraphic 2e klasse J. B. B. Dufrenne, van. Hillegom naar Leiden (bijpost- ën.telegraaf kantoor Utrechtsche Veer). 16 Febr. de commies der poste rijen en telegraphie 3e klasse A. G. Kastein, van Zutphen (postkantoor) naar Haarlem (postkantoor)de commies Ier posterijen en telgfafie 4e klasse J. Vrijer, van Haarlem (postkantoor) naaf Zutphen '(post kantoor. y ':;r;;.y. T De Haarlemsche 'i corré^qödent van het Nieuws,., v.d. dag schrijft Van gemeentewege wordt gere geld voortgegaan met fiet opknap pen van verschillende stadsgedeel ten. Eenige: jaren, geleden na',de benoeming van den-heef Leonard Springer tot architect van .de par ken, werd begonnen niet den Hout en de Bolwerken, Deze -lustwaran den zagen er toen verwaarloosd uit maar hadden -juist daardoor, volgens de tegenstanders van de- nieuwe plannen, een gewensebt. boschkaraktergekregen.Men vond het al voldoende, Wanneer er ge harkt en hier en daar gehakt werd, ofschoon de Hout gaandeweg door villa's omsloten werd en van ka rakter veranderde. V'an haf de"'èh nieuwe wegen toegankelijk voor automobielen, wilden velen in het geheel niet weten. Doch thans, nu de plannen gaan deweg ten uitvoer zijn gebracht, zal wel niemand meer het Raads besluit betreuren. De Heer Sprin ger heeft met kennersoog wegen aangelegd, waardoor als het ware nieuwe ongekende boschpartijen geschapen zijn en op het oogenblik gaat men voort met den aanplant van laag hout te plaatsen waar niets dan mos was. Ook de Bolwerken hebben een geduchte verandering' .op4.frgaan. Wel is er nog overal het (prikkel draad, om te voorkom ion dat de jeugd de heuvels beloopt en het hout vernielt, maar ook dat zal later beter worden. De stad wordt in den laatsten tijd mede duchtig opgeknapt. Het verwaarloosde en daarom volgens vellen „schilderachtige" Donkere Spaarne en den Koudenhorn, heb ben thans sedert den bóuw van de nieuwe draaibrug, het opruimen van de versleten ophaal, en den aanleg van deti kademuur ëen ge heel ander uiterlijk gekregen. De zware iepen bij het Teylers Hofje en het ongeregelde kleinere geboomte voor de infanterie-kazer- ne, zijn daar met het grasveld en het mulle zand verdwenen en heb ben plaats gemaakt voor een ver hoogd plaveisel met rijen jonge hoornen, waaronder binnenkort de groenmarkt zal gehouden worden. Deze markt aan de Turfmarkt 'zal daarmede opgeheven worden. Ook nog op de andere plaatsen zijn groote veranderingen aange bracht. Het mulle Nieuwe Kerks- plein is plantsoen gewordende oude boomen zijn daar geheel ver dwenen. De Parklaan bij het Rip- perdapark heeft mede een nieuw plantsoen gekregenop de Oude Gracht is men ten aanschouwe van velen, dagelijks bezig met het kap pen van de zware boomen, waarvoor jonge in de plaats zullen komen, en op de Raamvest wordt het ge boomte gedund en aan den Singel kant een breed voetpad gelegd. In die buurt is de staduitleg fraai te noemen. De schuttingen en laantjes en huisjes aan de overzijde zijn verdwenen, en thans is men op het bescheiden terrein bezig met het zetten van villa's en heeren huizen, welke bij den Koninginne weg aansluiten. Aan die zijde van den Wagenweg, langs den west kant van den Hout, wordt trouwens steeds voortgebouwd, waardoor Haarlem en Heemstede thans in eenloopen. Muziehvereen. „Lourens Jansz. Coster". Naar men verneemt heeft de heer B. Nel als directeur van bovengenoemd muziekkorps bedankt, aangezien zijn werkkring- het niet meer toelaat de repetitiën te leiden. „Voor en door het volk"Uit bet verslag over 1906 van deze alhier gevestigde vereeniging blijkt dat het op 1 Jan. 1906 721 leden bedroeg. Het nam toe met 55fen verminderde door overlijden met I, door bedanken met 23 en door royement met 5, te zamen met 29 zoodat het ledental op I JanJ1907 817 bedroeg. Het aantal stemgerechtigde leden was op 1 Jan. 1907 500. De ontvangsten over 1906 waren fI487,27V2, de uitgaven f 1246.10, zoodat in kas is f 24I,I71/2. Op I Jan bezat de vereeniging f 9030f 5300 aan hypothe ken, f 2389,50 aan effecten en f 1100 op de Rijkspostspaarbank. Het totaal der verzekering was op I Jan. 1907 f44820. Caret Phlippeau. 10 Febr. zal het I2i/2 jaar geleden zijn, dat onze stadgenoot de heer Carel Phlippeau zijn loopbaan als con certzanger begon. Benoemd. Tot hoofd van de openbare school te Haaksber gen (Overijsel) is benoemd de heer W. P. Kuypers, thans |onderwijzer eerste klasse aan de eerste burger school aan het Kleine Heiligland alhier. Ned. Verzekeringsbond. In dc Commissie van onderzoek be treffende het samenstellen eener sterfte-statistiek van afgewezen ri sico's, werd in de Zaterdag gehou den vergadering 0. m. benoemd onze stadgenoot de heer H. C. Scholten. Een „Warenhuis" in Haarlen. In het magazijn „Het Anker" in de Lange Veerstraat zal een „Warenhuis" gevestigd worden. (H. Dgbl.) E en nienwe Chr. school. Ook zal door de Ned. Herv. Gem. al hier een nieuwe Christelijke school in het Noorderkwartier' ge bouwd worden. Deze school komt te staan op een terrein aan de Veïserstraat, hoek Saenredamstraat en zal bestaan uit 12 klassen be nevens een gymnastieklokaal, dat zoo wordt ingericht, dat er tevens godsdienstoefeningen kunnen ge houden worden. Het plan is n.l. om later bij deze school een nieu we kerk de z.g. „Noorderkerk" te stichten. (H. Dgbl.) Gijsbrecht van Aemstel. Wij herinneren nog eens, dat he denavond in den Schouwburg aan den Jansweg het beroemde treurspel van onzen grooten Katholieken dich ter Joost van den Vondel, Gijsbrecht van Aemstel, wordt opgevoerd. Het schitterende succes, dat jaarlijks deze opvoering in den Amsterdamschen Stads-Schouwburg behaalt, moge als aansporinh gelden om de uitvoering van dezen avond bij te wonen. Aanbesteding. Hedenmiddag 1 uur werd door B. en W. alhier in het openbaar aanbe steed „Het leveren en maken van in 1907 benoodigde Muntmeterleidingen. Ingeschreven werd als volgt: P. Lestrade get. ij.b. 13m.M. 19; 10 mum 151/2 kop-buis 50 arb. f52. B. de Ruig, 22, 20, 75, f3,29. Gebr. Nieuwjaar, 19, Ï55. 60, f2.30, J. J. Bonarius, 21, 17, 50, f2.50 p. huis. H. Lasschuit en Zn., 215,175 40, f2.75. R. W., 205, 165, 60, 12.55. Firma H. Koning en Zn., I85, 15, 80, f2.60. H. J. van Geijn, 18, 15. 60 f2.40. Commissie C tot wering van schoolverzuim. Aan het dezer dagen bij den Raad der gemeente ingediende jaar verslag der commissie C. voornoemd over 1906, ontleenen wij het navol- g ende De osamenstelling der Commissie bleef :ngewijzigd, terwijl de heeren W. A. J. van Kamp en Ed. A. van Bilderbeek opnieuw de functien van voorzitter en secretaris vervulden. Het aantal vergaderingen be droeg 20, die gewijd waren aan de behandeling van 99 gevallen van overtreding der Leerplichtwet. Van de daarvoor opgeroepen 98 aan sprakelijke personen één geval bleef wegens verhuring van het gezin naar een andere gemeente buiten behandeling verschenen er 45 ter vergadering, om zich te verantwoorden ter zake dier leer plichtwetsovertreding. Twee dier overtredingen werden aan den heer Arrondissements-Schoolopziener ter royeering voorgedragen; één wegens ziekte van het kind en één wegens ernstige huiselijke omstandigheden. De oorzaken van verzuim waren de navolgendeonwil van den leer ling, onverschilligheid der ouders, armoede (gebrek aan schoeisel en kleeding), ziekte van het kind of een der huisgenooten, arbeid bui tenshuis, enz. Een groot aantal ge vallen berusten op „onbekende redenen", die heel vaak na verwant zijn aan „peuien". Bij herhaling trok het de aandacht der Commtssie, dat kinderen bij het bereiken van den 43-jarigen leeftijd op of kort na den verjaardag van de school genomen werden. Die ouders hadden dan wel eens gehoord, dat de leerverplichting ophield met den lSjarigen leeftijd, mits aan het eind der klasse, waarin het kind bij het bereiken van dien leeftijd geplaatst was, en dat kan ruim elf maan den verschillen. Het aantal verzuimende jongens was juist dubbel zoo groot als dat der meisjes, 66 tegen 33. Ouders, die geen gehoor geven aan de oproeping, om voor de Com missie te verschijnen, ontvangen langs schriftelijken weg een waar schuwing. Ook dit verslag merkt wederom op, dat nog steeds van gemeentewe ge eene regeling ontbreekt, volgens welke bij de plaatsing op een open bare school voldoende rekening wordt gehouden met de woonplaat sen van de leerlingen. Dat een zeer verwijderde afstand van invloed is op getrouw schoolbezoek van hen, die weinig aan verleiding weerstand kunnen bieden, is begrijpelijk. De Commissie reikte 23 controle- boekjes uit, nu eens strekkende om de leerlingen zelf, den weer om hen en toegevende nveders te con troleeren. In een paar gevallen riep de Com missie de hulp der politie in, om weerbarstige overtreders der Leer plichtwet aan de hand naar hun school te geleiden. Het gemeentebestuur volgde in het afgeloopen jaar de goede ge woonte, om de Commissie kennis te geven van de uitreiking van arbeidskaarten aan kinderen, die nog wel binnen de leeftijdsgrenzen der Leerplichtwet konden behooren. Zij behandelde 41 van dien ken nisgevingen, terwijl het in 7 ge vallen noodig bleek, dat de Com missie waarschuwingen zond aan de ouders en werkgevers. Wat deze laatsten betreft, bond de Commissie een strijd aan tegen die patroons, die vóór, tusschen en 11a schooltijd nog zeer jeugdige kin deren exploiteeren. Zoowel door middel van waarschuwingen onmid dellijk tot die patroons gericht, als door de plaatselijke pers wees de Commissie op het „uitbuiten" van die kinderen en op de weinige vruchtbaarheid van liet onderwijs, als zij vermoeid naar lichaam en geest de school binnentraden. De ervaringen door de Commissie op gedaan, wijzen er op, dat haar arbeid in dezen niet zonder goede resultaten bleef. Een verzoek van de Commissie tot beschikbaarstelling van presen tiegelden voor de leden werd door den Raad der gemeente wederom afgewezen.. Dit jaar treedt de geheele Com missie af, daar haar zittingsperiode van drie jaar met 1 Maart a.s. is verstreken. OverplcMttingDe kapitein E. A. Umland van het 2e Regiment Infan terie wordt overgeplaatst bij het 10e Regiment Infanterie en voorloopig ingedeeld bij den regimentsstaf. Ontslag uit den dienst. De soldaat, J. Hendriks van het 10e Regiment Infanterie alhier in garnizoen is we gens lichaamsgebreken voor den mil. dienst afgekeurd en om genoemde redenen ontslagen. Uitstel. Voor den milicien D. Har- togh van het 10e Reg. Infant, alhier die reeds uitstel van werkelijken dienst had verkregen is zulks weder met 1 jaar verlengd. BrGod- en Koffie-ultdeeling. Deelnemers. 564 kinderen, 215 volwassenen. Ingekomen giften. Bij den Heer IILondon: S. M. fl,50, bij den Heer W. B. GuskensN. N. f o. b/d Penm. H. v. Niel Hz. H. f 1 mej. P. f. 50 cent C. V. f10. Gevallen. Hedenmorgen is een man, di'e zich naar zijn werk begaf in de Groote Houtstraat zoo danig door de gladheid gevallen, dat hij een gapende wonde aan het hoofd, even hoven de slaap, be kwam. De man was geheel versuft. Door eenige personen werd hij met zijn zakdoek verbonden en een hunner bracht hem naar zijn werk plaats. AGENDA voor Dinsdag 22 Januari. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. 111.3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.)de Bibliotheek van_ 14 u. n. m. (behalve Zond.). len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v.m. 3 u. n. m.: 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u, n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Paleis van Justitie, v.m. 10 u Kantongerecht Openb. zitting voor strafzaken. Statenzaal Prinsenhofn.m. I1 /2 u Gemeenteraad openb. Verga dering. Brongebouw, nrn. 8 u Cents-Ver- eeniging, afd. Haarlem, voor den ar beid van Joh. v.d. Steur onder kolon- idalen en weezen in Oost-Indië openb. licht en levende beeJdenavond met de The American Sciopticon Bioscope. Bondsgebouiu St Bavo. half ne gen uur Ontwikkelingscursus. Spreker de Weleerw. heer L. v. d. Berg, Ad viseur. 9 uur zangvereeniging. Concertzaal Soc. VereenigingR. K. Gem. Zangver. „Arti et Religioni" Generale repetitie met solisten en orkest. Bondsgebomo nm. 8 u. Ned. Pro testantenbond, afd. Haarlem Ver gadering. Teyler's Stichting nm. 8 u. Voor dracht door dr. D. C. Hesseling. HEEMSTEDE. In 't lokaal voor Chr. Belangen nm. half 8. Chr. Zangver. „Ex Animo" openb. uitvoering. HILLEGOM. In Hótel „Sistermans" vm. 11 u. Not. Versfeit openb. afslag heerenbuis, erf en tuin. LISSE. In Hotel de Witte Zwaan vm. 11 u. Not. Tuijmelaar openb. Ver koop. bloemisterij „Kweeklust". BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. v. Kesteren-Breu- ring d. H. v. d. Bos-Baas z. M. J. Kollaard-Korremans d. A. Mense- Bakker d. A. Prins-Vennik d. Overleden: A. M. Tromp-Hagen 65 j. Waldeck Pyrmontstr. K. Voorting-Duineveld 66 j. Rozestraat. C. Schaap-van Heems 86 j. Haze- pate slaan. E. C. M. 27 d. d. v. K. C. Donsen Kamperlaan. SCHOTEN Geboren F. J. Martens A. A. Remkes G. L. Grondel P. Nieu- wenburg. Politierapport. Gevonden voorwerpen:1 portemonnaie met geld, 1 rijwiel- lantaarn, 1 dameshorloge met ket ting, 1 hamer, 1 rozenkrans, 1 konijn 2 polissen eener levensverz. Mij. en eenige andere papieren, 1 portret. Proces-verbaal opgemaakt wegens onbeheerd laten staan van een bespannen voertuig. ZANTVOORT. Aangekocht. Door A. Faap alhier is een bootje aangekocht bestemd voor de garnalenvisscherij. Thans zijn bier voor dat doel vijf schuitjes aanwezig. Hotel groote Badhuis. Zaterdag had alhier de eerste steenlegging plaats van het nieuwe gedeelte, dat aange bouwd wordt ter vergrooting va* het Hotel Groote Badhuis. HILLEGOM. R. K. Kiesver eeniging. De bestuursleden der E- K. Kiesverc-eniging, de heeren A. v. d. Meer, L. v. d. Weyden, hebben als zoodanig bedankt. In hun plaats zijn gekozen de heeren J. Sfaats en H. Walkers. Leerplicht. Op de lijst bedoeld in art. 18, eerste alinea Leerplichtwet komen 1308 namen van kinderen voor, die in leerplichtigen leeftijd vallen. Aangewezen. Tot geneeskundigen voor den doodschouw zijn aange wezen de drie^ geneeskundigen terwijl meer speciaal voor het jaar 1907 als zoodanig zal optreden de heer J. H. Weduwen, arts alhier. De kostelooze vaccinatie zal dit Die worden door de PinMPillen goed genezen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2