Bovenzaal cafe Brinkmann. R. K. Leesvereeniging Spr. de heer J. Roodnat, Hoofd der R. K. Schoolver. alhier. Ten kantore der Venn. Kruisweg 70. v.m. 11 uur N. V. Melkinrich ting „Hartelust" Alg. Verg. van aandeelhouders. SchouwburgJansweg. n.m. half 8 Laatste berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Huisapotheek. Uit een artikel van dr. F. J. de Vries over hulp van leeken, in de Vox medicorum Het is reeds allertreurigst, zoo licht vaardig, zoo roekeloos de leek in 't algemeen doktertje speelt en met ge neesmiddelen huishoudt. Dat houdt er maar, alsof het tot een goed huis houden behoort, een medicijnkastje op na en discbt daar, zoodra iemand over hoofdpijn klaagt, antipyrine of antifebripe uit op, alsof het niets is; daar heeft men 't hart toe. zonder te weten of het hart van den patiënt het toelaat. Dat scharrelt met bromkali. met jodium, zonder te denken aan aan het gevaar van huiduitslag. Dat ploetert met sublimaat in zoodanig quantum, dat we straks staan voor kwikvergiftiging. Dat loopt brutaal 'n apotheik binnen en haalt, alsof 't een kruidenierswinkel, 'k moet zeg gen 'n modebazaar is (want 't is mo de geworden) zooveel van dit en zoo veel van dat. Het potjeslatijn heelt men uit dit of dat boek, uit een en cyclopaedic, of van een recept afge snoept. zonder benul... dat ieder patiënt afzonderlijk moet worden ge observeerd en behandeld tot ten laatst", vaak te laat, de dokter ge roepen wordt om... eerst de fout van den leek en dan, zoo mogelijk, den patiënt te herstellen. Een collecte verboden B. en W. van Leeuwarden heb ben afwi zend beschikt op bet ver zot k van den Christelijken Be- stnursbond, om in die gemeente een collecte aan de buizen der in geze'enen te bouden ten behoeve van de slachtoffers der werkstaking te Bijssen. Moord. Gisternacht is de heer Maas. veldwachter te Mill(N.-B )vermoo~"d B; zonderheden ontbreken- De Bos- sc »e justitie vertrok naar Mill. Branden. De Amsterdanu-cke brandweei bluschte gis erenmorgen omstreeks balfvijf een brand, uitgebroken in een achtervertiek van het perceel Reestraat 5, waarin de bakkerij gevestigd is van den heer J. F. Zveers Oorza k voor bet uitbreken van den brand was het in aanra king komen va^ in een kast han- g-nde kleedingst kken met vuur, zulks tengevo ge van een defect in den schoorsieen der bakkerij. M' t slangen on de koolzuurspuit en r'e Yech leiding werd het vuur tot het aehttrvertrek dat uitbrand de, bept ikt. De bewoners van het huis, zou ook van de bovenwoning moesten in nachtgewaad overhaast de vlü-'ht nemen persoonlijke on gelukken deden zich echter niet voor. Ongelukken. Gi-terenmiddag is op een overweg bij Esschen de voerman Wilkens door den trein overreden. Hij over leed spoedig. De landbouwer W. v. D., in de gemeenie Dantumadeel werd met een diepe wonde aan het hoofd en bloedende uit mond en ooren, op den grond bewusteloos bij een in vollen gang zijnden watermolen gevonden. Hij was in aanraking geweest met een molenwiek. Zijn toestand is bedenkelijk. Hij had wel twee uur in de koude ge legen, vóórdat hij gevonden werd. Te Sliedrecht is het vierjarig zoontje van den Heer J. K. door een pijl, afgeschoten door een mak kertje van gelijken leeftijd, zooda nig in het oog getroffen, dat hij het gebruik daarvan zal moeten missen. Hij wordt verpleegd in het zieken huis te Dordrtcht. Te Oosterhout is de werkman Kaspers in de stoomhooipers ran den hooizolder gevallen en brak zijn ruggegraatde dood trad bijna onmiddellijk in. De overledene laat een vrouw met 12 kinderen na. Te Steenwijkerwold verdronk een mei>je van 16 jaar. Met haar broer tje uit schaatsem ijden g< gaan, reden beiden in een wak. Alle moeite om haar te redden was vruchteloos. CemengJ Buitenland Trein vernield. Een dag of wal. geleden we d bij Terre Haute, in Indiania, een trein vernield, door dien een lading kruit in een der wagens ontplofte. Volgens latere berichten, welke te New York over dat onheil zijn ontvangen, zou het kruit zijn aan gestoken door een meteoor, welke naar het zeggen van waarnemers ter plaatse op den trein zou zijn neergekomen. A fgebrand. Het kasteel B. ampton Park, een landgoed bij Hunning- don, behoorende aan den hertog van Manchester, is afgebrand. Het werd door een huurder bewoond. Met groote moeite zijn er kostbare schilderijen en meubelen van den hertog g-red. Landverhuizers. In 1906 zijn er 215,912 landverhuizers in Canada aangekomen, dat is 71,294 meer dan in 1905. Van die landverhui zers waren er 98,257 Britten, 63,781 Amerikanen en 53.874 van het Europeesche vasteland Hevige storm. Al weer heeft bij Hongkong een hevige storm gewoed, die aan velen liet leven heeft ge kost. Een vijftigtal inlandsche sche pen zijn er door te gronde gegaan. Het aantal dooden is nog niet te begrooten. Europeesche schepen vergingen niet. De haven is vol met overblijfselen der verongelukte vaartuigen, terwijl een menigte slo°pen rondvaren om nog te redden wat te redden is. De 2 mijnongelukken. Van de twee mijnongelukken, die reeds gisteren telegrafisch werden gemeld, is dat in Duitschland heel wat ernstiger dan het Fiarsche. Bij het laatste kwamen slechts drie menschen om het leven ééa mijnwerker en twee ingenieurs, die waren afgedaald toen men onraad vermoedde. De 52 werklui die eerst waren vermist, zijn allen behouden boven gekomen. Uit de mijn bij Saarbrücken zijn reeds 77 lijken opgehaald. Men zegt -lat in de mijn 250 menschen waren; daarvan zijn er nog maar 50 gered. De reddingsbrigades werkten met koortsachtigen ijver; juist toen zij met eenige lijken boven kwamen, hrak er brand uit en er volgde een tweede ontploffing, zoodat men alle hoop op het behouden blijven van hen die nog daar beneden zijn l>ijna heeftopgegeven vermoedelijk zijn 2ü0 menschen omgekomen. Het merkwaardige samentreffen der twee ongelukken zal zeker steun geven aan de hypothese, dat de mijngasontploffingen samenhangen met de plotselinge temperatuurs veranderingen in de aardkorst. Ook is opmerkelijk, dat verleden jaai het ongeluk in de mijnen van Courrières vlak voor de aardbeving van San-Francisco kwam, terwijl deze ongelukken op i' 'c van Jamaica zoo spoedig gevolgd zijn. De kou. In 't district Odessa zijn 273 personen van kou omgekomen. Zeven schepen zijn op de Zwarte Zee vergaan. De hoofdprijs. Een metselaar te Milaan heeft den hoofdprijs in de loterij der tentoonstelling gewonnen. De man komt daardoor in 't bezit van 1 millioen francs. Gedropen. Te Parijs zijn vijf vrou wen voor 't examen van aapjes koetsier gedropen. De volgende maand probeeren ze 't weer. De ramp te St. Johann. Ook in den gemeenteraad van Parijs is uiting ge geven aan gevoelens van medelijden met de «lachtoffers van de mijnramp te St. Johann. De president ver klaarde bij den aanvang der zitting „Ik ben overtuigd de tolk te zijn van de gevoelens, die u aller, bezielen, wanneer ik uitdrukking geef aan een gevoel van medelijden met de families der ongelukkigen, die bij de ramp in de mijn te Reden het leven hebben verloren. De geheele Saarstreek is door deze vreeselijke ontploffing in rouw gedompeld en haar smart wordt door ons gedeeld. Laten we indachtig zijn aan de sympathie, die ons ten deel viel bij het mijnongeluk van Courrière* en daarom de overlevenden van de ramp van Reden en de nagelaten be trekkingen der daarbij omgekomenen onzen broederlijken groet zenden." De mijndirectie te Saarbrücken deelt mede, dat de bergingsarbeid in de mijn Reden gisterochtend hervat is. Het aantal dooden bedraagt waarschijn lijk 148, het kan echter o'ok grooter zijn. Behalve te Parijs eu te Toulouse zijn er ook te Lyon en te Bordeaux gewestelijke vergaderingen der Bisschoppen gehouden. Het resultaat dezer bijeenkomsten is geweest de algemeene aanneming van de elders door ons gepubliceer de verklaring der Prelaten. Inbraak bij den burgemeester. Uit de beste bron kunnen wij nu mededeelen, dat de bij de inbraak geleden schade, door de inbraak verzekering wordt vergoed. Het verhaal in een der plaatselijke bladen van gister, dat de inbrekers een kistje met juweelen ea een blouse van freule Boreel, met dia manten bezet, zouden hebben laten liggen, is totaal uit de lucht ge grepen. Een zoodanig kistje was niet op Waterland" en een zoodanige blouse bestaat eenvoudig niet. Aan oud blnuw is niet meer dan voor een f 25 ontvreemd en de vernieling valt eveneens zeer mede. (H. L1.) Hinderwet, Burgemeester en Weihouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der Hinder wet; doen te weten, dat van heden op alle werkdagen van des voormid dags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 12 Februari e.k. 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7e Af- deeling) ter inzage is nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bij lagen van C. A. A. Gussenhóven om vergunning ttot oprichting van eéne koek- en banketbakkerij in het per ceel aan de Kruisstraat No. 8. 51853, Kad. Sectie C No. 5666, en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 12 Februari e. k., en w;d dos p/tmid- daas ten 1 ure op l.'ar Raadhuis 'der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten ovFstaan van het Gemeentebestuur of een of ïïréeFzijner leden, bezwaren tegen hét' oprichten der inrichting in te bret^ëtt!- Haarlem, 29 .Januari 1907. Burgemeester eq Wethouders voornoemd^ 'BO'RlgKL. De Secretaris, J. W. VAN BILDE RBEEK,L. S. Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering.) In de gister te Utrecht gehouden openbare terechtzitting had de uit spraak plaats in de volgende zaken Hooger beroep van de Rijksverze keringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep, alhier, waarbij met vernietiging eener beslissing van de Bank, is bepaald, dat ook na 10 Juli 1906 aan H. A., dekknecht te Hardinxveld, voorloopig zal blijven uitgekeerd de hem toegekende rente van f 1 60 per werkdag, ter zake van een ongeval, waardoor hij kneuzing aan de linkerzijde heeft hekomen. De Centrale Raad vernietigde de uitspraak, behalve voorzoover diiaibij is vernie tigd de beslissing der Bank en kende ian getroffene met ingang Van 11 Juli 1906 voorloopig' eèn rente toe van f 1.20 per werkdag. Hooger beroep van A. V. te Anna Paulowna tegen de uitspraak van den Raad van Beroep alhier waarbij hem schadeloosstelling is geweigerd ter zake van een ongeval. Uithoofde jhet be roepschrift niet voldeed aan de wet telijke eischen en V. in gebreke bleet na uitnoodiging- de verzuimen te her stellen, werd hij door den Oentralen Raad niet ontvankelijk verklaard in zijn hooger beroep. Overplaatsing. De sergeant P.Mijk- senaar van het 10e regiment Infan terie alhier wórdtden 31en a.s. over geplaat»t bij het lie Reg. Inf. en werkzaam gesteld als schrijver bij de Hoofdadministratie van de Pant- serfortartillerie alhier. Overgeplaatst. De officier van ge zondheid 2e klasse Dr. van Rijn, van het militair hqspitaal alhier, is overgeplaatst bij het militair hos pitaal te Doesburg, q Het slachthuis te Haarlem. Het slachthuis alhier Vordt ein de Maart geopend. 0'"" De anti-revolutianJirq jjg^sver- eenigingen te Aalsmeer en Uit hoorn, stelden tot candidaat voor rle Provinciale Staten den heer J. M. van Meetelen, burgemeester van Uithoorn. (District N. Amstel, vacature de heer C. v. d. Bout). Officieel diner. Heden, Woensdag, dineeren Raadsleden^ bij. onzen Burgemeester. fid s Beëedigd. Ter terechtzitting der arr.-rechtbank is gister'de9heer J. C. Timmerman alhieT9(%ëlièdigd als ambtenaar van den Btffg. Stand in deze gemeente. !t\ö! Faillissement. Gister zijn door de rechtbank failliet verklaard k P- A. Schellings, polier, Smedestraat; 2. H. N. de Jongh, commissionair in effecten, Nieuwe Groenmarkt; 3 F. van Dam, atucadoor, Oranje- boomstraat 95, allen alhier. 30-jarig jubilé. De heer J. W. van Bilderbeek, hoofd-eomraies-griffi'er ter plaatselijke secretarie hoopt a.s- Vrijdag den len Februari den dag te herdenken, waarop hij vóór der- 'ig jaren als klerk in dienst trad. Het gemeentebestuur schonk' hem enkele jaren geleden den bijzondo ren titel van griffier, ten einde uiting te geven aan de waardoering van den bekwamen en ijverigen ambtenaar, die ook meermalen op trad als waarnemend secretaris v m onze belangrijke gemeente. Orgelbespeling in do Groote of St. Bavokerk alhier, op Dpnrierdug 31 Jan. des namiddags Ty$q,:2—3 uur, door den heer W. Ëzcqman. Programma 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. 2. a. Klage. b. Abendfriede, le uitv., J. Rheinbergen. 3. Sonate No. 4, W. Rudnick. a. Allegro maestoso. b. Andante. c. Fuge. 4. Andantino, W. Volckmar. 5. Duet uit Stabat Mater, Rossini- „Welen en Werken" Een groot aantal belangstellenden was Maan dagavond in „Weten en Werken" opgekomen tot bijwoning van de voordracht daar te houden door dr. M. Greshoff, directeur v.fe-Koloniaal Museum. jB! -b- Op aantrekkelijke wjjzfó/töëgelicht met tal van voorwerpen.'in natura uit het rijk voorZieM' Koloniaal Museum, deelde spreker een en ander mede over vezels en vezel- *tofF-n, geleverd Hoijar vlas, hennep, katoen, kapok, ook door gewassen uit onze Oost-Indische bezittingen. Afscheid van den heer W. C. J. de Bruyn. Eergistéren heêft in 't bijzijn van talrijke spoorwegambte naren en beambten in 't bestelgoe- derenbureau alhier de overhandiging plaat* van 't afscheidsgeschenk aan den afgetreden stationschef, den heer W. C. J. de Bruyn. Op den toespraak van den heer R. C. Schqoleman, onder-chef, antwoordde hij met het uitspreken van de hoop dat de symphatieband zou blijven bestaan. Het geschenk bestaat uit een groote vaas van Fransch por- celein op piëdestal. In hooger beroep. J. Kaptein te IJmuiden is in hooger beroep ge komen van het vonnis der arr. rechtbank alhier, waarbij hij ter zake van het veroorzaken van eens anders dood door schuld is veroor deeld tot 4 maanden gevangenis straf. Miltvuur. Aan de Zomervaart is een koe van den landbouwer C. Petrie aan miltvuur gestorven. Het beest is verbrand en de stal ont smet. Gedecoreerd. Alhier is aan den agent van politie P. A. Kamp door den hoofd-inspecteur, den heer Nolthenius, de zilveren medaille voor 20 jaren trouwen dienst al daar vanwege den Algem. Nederl. Politiebond uitgereikt. Haarlemsche Zangschool Woensdag 6 Februari e.k. geeft de heer J. Steenman weder een zijner bekende voordracht-avonden met de leer lingen zijner tweede zangklasse, en een week later met die van de hoogste zangklasse.Belangstellenden verwijzen wij naar de annonce hierachter, die nadere inlichtingen bevat. Barometerstand te Haarlem. Heden middag 12 uur: 748. Stand van gisteren. 749. Neiging t.ot vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 40 F. 4 C. Laagste v.cfi afgel. naeht 34 F. 1 C Opgegeven door Joh. M. Schmidt, opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Katholieke Sociale Actie. De vergadering van het plaatse lijk Comité der „Katholieke Sociale Actie" van Haarlem en Omstreken werd gisteravond om 8 uur in het Bondsgebouw St. Bavo gehouden. 1 'oor den heer Diepenbrock, voor zitter werd, met een „Geloofd zij Jesus Christus I" de bijeenkomst geopend. Hij riep daarna den opgekomenen een hartelijk welkom toe, en, wijl het de eerste vergadering van dit jaar was, voegde hij er de beste wenschen aan toe voor de Katholieke Sociale Actie en al hare leden. De secretaris, de heer J. A. M. V. d. Weyden, gaf daarna lezing van het jaarverslag, terwijl de pen ningmeester, Dr. Droog, een uiter aard zeer bondig verslag uitbracht over den staat der financiën. De plannen over eene binnen kort te houden lezing gaven stof tot eene geanimeerde, maar vrien delijke, soms vroolijke wisseling van gedachten. Besloten werd om een spreker te vragen, die de Middenstands-quaes tie behandelen zal. Tijdig zal aan alle leden, eu eveneens aan de be langhebbende Middenstanders ken nis gegeven worden van dag en uur. Latenwe hopen,dat eene zeer talrijke opkomst bij de aangekondigde lezing zal bewijzen, dat de middenstanders van Haarlem en Omstreken hunne groote belangen begrijpen en het „Middenstanders, vereenigt u!" ook voor hen weldra de machtige leuze moge zijn. Op een en ander komen we te gelegener tijd nader terug. Voor de Kath. Sociale Actie van Haarlem en Omstreken zij 1907 on der alle opzichten een vruchtbaar jaar I Aan ijver en toewijding van het Bestuur of den geestelijken Adviseur zal het allerminst te wijten zijn, in dien die wensch bij het einde des jaars onverhoopt niet verwezenlijkt mocht zijn. Dat bleek ook op de vergadering van gisteravond die omstreeks tien ure met een „Geloofd zij Jesus Chris tus 1" besloten werd. AGENDA voor Donderdag 31 Januari. TeyleSs Stichting. Dagelijks van 11 u. v. in. 3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 14u. n. m. (behalve Zond.). len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Paleis van Justitie, vm 10 u. Arr. Rechtbank. Zitting voor strafzaken. Bkongebouw. vm. 10 u.—nm. 1 u. Tentoonstelling van artistieke fotografieën, vervaardigd door de leden van den Ned. Fotografen Kunstkring. Ten bate der Ver. tot bestrijding der tuberculose. Bondsgebouw „St. Bavo" half 9 bestuursvergadering Kalk- en Steen bewerkers. Gehoorzaal Teijler's Stichting aan het Spaarne- n.m. 8 uur Kol. Museum Voordracht prof. Chr. A. van Ophuijsen, hoogleeraar Rijksuni versiteit te Leiden. Abonnem. voorst, door het Brond- geest-Ensemble opvoer. „Oud Hei delberg", tooneelspel in 5 bedr. Hillegom. Concertzaal „Flora" nm. half 9 Buitengew. uitvoer, van het Amsterd. k Capellakoor. Na afloop bal. Terrein aan het Stationsplein, vm. 10 uur Deurw. Warnier belang rijke houtverkooping. Haarlemmerhout nabij de Span jaardslaan. vm. 9 uur deurw. Glazer houtverkooping. In de fabriek van Suikerwerken AAN BE MAERTEN VAN HEEMSKERK- straat 69. vm. 10 uur Makel. G. L. Smit (Not. de Bordes) publ. verkoop, wegens faillissement. Hillegom. hotel „Sistermans" nm. 7 uur Not. Langeveld Ver koop. heerenhuis, woonhuis, 3 partij en bloembollengrond. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. H. Bosch-Scbouten, z. A. M. Smit-van Bockhooven, d. C. Weisz-Huizinga, z. C. Kuijt- Tangermann, z. H. G. Plas-Lub- bers, z. Overleden: C. H. Ditmar, 85 j., Zijlweg. H. 4 j. z. v. H. v. Hemert, Sophiastraat. M. Schouten-v. Wijn- gaaaden 52 j., Gen. Joubertstr. Ondertrouwd: C. Kuiper en J. E. Stuffers. J. v. Aken en A. Gebel. J. v. Tongeren en M. C. Oerlemans. J. G. Schornagel en J. Bosch. •J. Haak en A. C. Bouwmeester. J. v. d. Broek en H. C. Kluit, Getrouwd: E. J. Kievit en C. S. Rijbroek. A. C. van Asten en M. Snel. E. J. v. d. Horst en M. v. Velthuijsec. Politierapport. Gevonden: 1 damesbontje. Gisteren namiddag is een rijwiel staande voor oen perceel aan de Zijlstraat ontvreemd. Van verschillende in aanbouw zijnde perceelen zijn partijen lood ontvreemd. Groentenmarkt. Aangev. Aardap. HL. Verk. HL' f 0.H.pr. f 0.Aangev.. Appelen 43 HL. Verk. 30 "HL L.pr 12,Hpr. 8,Aangev. Peren 7 HL. Verk. L.pr. f7 a 10, H.pr. f Aangev. Bloemk. 200 st. Verk. 000 st. L.pr. f 25,H.pr. f 20.Aan gev. manden spinazie, verk. mand L.pr. f 0,H.pr. f 0.Worte len 120 bos verk. 120 bos pr. f 12,f 15 H.pr. f 0,Sla 0md. verk. Heereboon. Aangevoerd verkocht mnd. f 0.00 a f 0..Snijboonen Aangevoerd 0 mnd., verkocht mnd. f 0.00 a f 0. Roode Kool 1000,'stuks f2.a 7. Witte Kool 70 stuks t 2.a f 5. Savooie Kool 2000 st. f 3.a f 5.. alles per 100 stuks. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht op 28 Januari 1907 Boter 44 KG., hoogste prijs f 1.70 laagste prijs f 1.60 per KG. Biggen 25 stuks, verkocht 20 stuks, hoogste prijs f 11, laagste prijs f 8 per stuk. SCHOTEN. Ingetrokken. Ir gevol ge art. 28 sub 8, is door B. en W. dezer gemeente een vergunning, voor den verkoop van sterken drank in het klein als bedoeld bij art. 2, sub a, ingetrokken, in verband, waarmede deze vergunning beschik baar is gekomen. Begin van brand. Gistermiddag had een begin van brand plaats in de slachterij van M. alhier. De brand die ontstaan was door het kookfornuis was eerst vrij ernstig, doch het is hem mogen gelukken den brand met emmer* water te bedwin gen. Er i* schade aan het vleesch dat in de slachtplaats was neergehangen. Een mooien groote hond, die in de slachtplaats was opgesloten, vond men verstikt in den rook. HEEMSTEDE. „Door Vriendschap Bloeyende". Gisteravond gaf de letter lievende v ereeniging „Door vriendschap Bloeyende" haar jaarlijksch leest. Up- gevc'erd werden Brancomir, treurspel in 4 bedrijven, en Baas Snijder, toon- n eel spel in 4 bedrijven. Beide stukken werden op uitstekende wijze vertolkt, vooral de hoofdrollen waren in goede Zij, die deze rollen vervulden, toon den zich die volkomen meester. Een woord van hulde voor Michael en Constantyn Brancomir en Benko is hier zeker wel op zijne plaats. Dat Baas Snijder door zijn kwink slagen vaak de lachspieren in he we ging bracht, zal wel niet behoeven gezegd, evenmin, dat ook hij zoowel al* de koning en de kabouters goed spel te zien gaven. De dokter was een heel chique hoer, doch zijn uitspraak erg plat. 't Was ruim twaalf uur, toen beide stukken waren afge*peeld. Velen ble ven nog een poo*jc gezellig bijéén totDat zullen we maar niet ver klappen. HEEMSTEDE. Ongeluk, Alhier is Linsdag de heer Welschen, opzichter aan het in aanbouw zijnde R. K. Vereenigingsgebouw te Ber- kenroode, van den bovenste steiger gevallen, waardoor hij vrij zware kneuzingen bekwam. Hij is per rijtuig naar zijne wo ning vervoerd. Reeds sedert lang blijkt het St. Ba- vogesticht te kleintelkens toch ziet het R. K. Par. Armbestuur zich ge noodzaakt aanvragen tot opneming af te wijzen wegens plaatsgebrek. Om hierin te voorzien en tevens om het gebouw meer in overeenstemming te brengen met de eischen van den te- genwoordigen tijd, zal een geheel nie- we vleugel worden aangebouwd en het bestaande gebouw zoowel uit-als inwendig herbouwd worden. Men hoopt in Maart met een en ander te kunnen aanvangen. Het ongeluk, den opzichter bij het in aanbouw zijnde parochiehuis gis teren overkomen, is gelukkig niet zoo ernstig als het Haarl. Dagbl. van gis teravond meldde.: De heer Welschen heeft beide voeten verstuikt. Met eenige dagen rust, zal hij, hopen we, weder in staat zyn zijne bezigheden te her vatten. VELSEN. Gemeenteraad. In de gisteren alhier gehouden Raads zitting wordt kennis gedaan van ingekomen stukken, waaronder dat naar aanleiding van een adres aan H. M. de Koningin de Rijksbijdrage voor den bouw eener school is ver-' hoogd met f1310, zoodat de Rijks bijdrage nu bedraagt f 53.860. Op een adres der Commissie tot wering van Schoolverzuim te IJmui- in zake jaarwedde secretaris dier commisjie, wordt besloten dit alsnog aan te houden. Bepaald adres houdt tevens in een reprimande aan het adres van den heer Vermeulen. Ingekomen is een bezwaarschrift van het onderwijzend personeel der openbare school te IJmuiden, naar aanleiding van eenige uitingen van het raadslid Vermeulen in een vorige zitting, als zouden bedoelde onderwijzers te kort schieten in hun plichten in zake het innen van schoolgeld. W°rdt voor kennisgeving aange nomen. Vervolgens wordt vastgesteld straatnaam Santpoort rooilijn, als mede goedgekeurd aankoop inschrij ving Nat. Werk. Schuld ad f1250. Aan de orde komt „Aanleg stei ger Noordzeekanaal Valser oord". Hoe meer zich de gemeente uit breidt, hoe meer verschillende be hoeften op den voorgrond treden, ook op gebied van handel en nij verheid. Naast aanlegsteiger te IJmuiden is daaraan ook dringen de behoefte te Velseroord. De firma A. Pleging Co., fabrikanten te Velsen hebben aangeboden f 500 in de kosten van een steiger, wan neer deze wordt geplaatst bij hare fabriek. Burgemeester en Wetb, hebben zich gewend tot ket Rijk om ver- grooting van den steiger te IJmui den. Het Rijk heeft echter bericht zelf geen termen te kunnen vin den voor die vergrooting. B. en W. verzoeken den Raad nu toevoeging eener commissie om zelf een en ander te overwegen, en plannen te ontwerpen. Tot commissieleden worden be noemd de heer*n Philips, Bus en Zegel. Besloten wordt tot onbewoonbaar verklaring ▼an eenige perceelen overeenkomstig de Woningwet. Langdurige besloten zitting wordt gehouden over punt 8 der agenda: Bepaling der hoogte van eenige wegen te IJmuiden. De toelichting tot bedoeld punt zegt, dat de verbinding tusschen oud en nieuw IJmuiden tot stand zal moeten worden gebracht door een brug voor voetgangers en rij tuigen overden spoorweg. Van verlegging van den spoorweg kan niets komen. gij heropening der zitting staken echter de stemmen over de plannen van B. en W. in deze. Op het adres van de Turnver- eeniging IJmuiden om kosteloos gebruik van een gymnastieklokaal wordt gunstig beschikt. Aan den Rijksveldwachter J. B. Mos te Jan Gijzenvaart wordt f40 tegemoetkoming in huishuur ver leend, onder verplichting dat Mds daar ter plaatse zal blijven wonen, waar geen gemeentepolitie is ge- stationneerd. Op het adres van D. van Hoijst, ambtenaar pl. belastingen, om toe kenning van een vaste jaarwedde en vergoeding voor gebruik van rijwiel, stellen B. en W. voor hier toe over te gaan tegen een bedrag van f220. Langdurige besprekingen [l

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2