STADSNIEUWS. Uit den Omtrek De ZErw Heer J. "W. van Leeu wen, pastoor te Berkel, is van d" laatste H. H. Sacramenten der. ster venden voorzien. Met genoegen vernemen wij, dat de WelEerw. heer Heijtveldt, kape laan te Rotterdam (H. Jozef) buiten gevaar is en zijn algeheel herstel verwacht kan worden. Armoede. Een der Friessche corresponden ten van de „Telegraaf" schrijft aan zijn blad In Friesland heerscht onder een deel der schippersbevolking groote armoede. Vele schepen zijn over vallen door de strenge vorst, zon der hun bestemming te kunnen bereiken, op de reis ingevroren. Wel is, toen er goed ijs was, als baanveger of als piijav. inner neer- malen een goed daggeld gemaakt, maar sedert den ingevallen dooi zijn allen zonder verdiensten. Naar weder-opening der scheep vaart woidt door de schippers zeer verlangd. Moord te Mill. Gisteravond verzocht P. Verbrug- gen, bijgenaamd Peter Schoen, var- kenskoupman te Uden, den veld wachter J. A Maas hem naar huis te brengen. Maas voldeed aan dit verzoek, doch kwam den geheelen nacht niet thuis en werd Dinsdag ochtend, omtrent 8 uur, door J. Hermannsen vermoord gevonden, in de Groote Beek, nabij de oude pastorie. De vermoorde was vreese- lijk mishandeldhij had negen steken en twee diepe sneden in het hoofd en is wellicht, na doodelijk getroffen te zijn door den moorde naar in het water geworpen. Het vermoeden viel op P. Verbruggen. die onmiddellijk geairc-steerd werd. Om half elf kwam het gerecht uit 'sHertogenbosch. Verbruggen bleef bij confrontatie kalm en ontkende de misdaad gepleegd te hebben; hij beweert, dat Maas hem tot bijna bij zijn huis vergezeld heeft. Hoewel Maas wel eens te veel activiteit aan den dag legde met het gebruik van den stok, was hij toch een algemeen geacht ingezetene. De vermoorde laat een weduwe achter met acht kinderen, waarvan het oudste ongeveer 10 jaar telt. De revolver, die Maas bij zich droeg, is nog niet teruggevonden. De vermoedelijke moordenaar is iemand van ongeveer 50-jarigen leeftijd, die reeds een paar jaren ge vangen zat wegens zware mishan deling. Hij is gevankelijk naar 'sHertogenbosch getransporteerd. Te Mill heerscht groote veront waardiging. Ongelukken. De voerman P. Tietjerksteradeel, die varkens naar Leeuwarden zou brengen, viel van den wagen en ge raakte er onder, waarbij twee wielen hem over het lichaam gingen. De ongelukkige was weldra bezweken. Gistermiddag is de schipper Van Locbem door een windvlaag op de Dieze bij Bommel over boord geslagen en jammerlijk verdronken. Arrordissements-Rechtbank. Zitting van heden, onderdag. Eerst werd een zaak met geslo ten deuren behandeld tegen H. H. en H. B. (minderjarigheid). Landiooperij. J P. C. J., visscher te Zand- voort heeft zonder middelen van bestaan rondgezworven op den 2en Januari. Get. J. A. W. Hiebendaal, inspec teur v. politie te Zandvoort, heeft den bekl. verbaliseerd. Deze had geen werk. Het O. M. eischfc 5 dagen en 3 jaar opzending wegens landiooperij, daar beid. al zoo dikwijls deswege veroordeeld is. Bekl. zou er graag een jaartje afhebbeu. Ontduiking person, bekisting. Kb, S. 47 j. caféhouder, alhier heeft op '.iju beiüSiingbdjet voor de per- soneele niet opgegeven, dat hij een dienstbode had voor het verrichten van huiselijke bezigheden. De bekl. zegt, dat in destukken gesproken wordt, dat hij 50 jaar is, doeh htj is slechts 47. „Dan valt het mee", zegt de president. De wed. kwam slechts nu en dan bij hem wei ken en dan slechts halve liagen. De vrouw was getrouwdzij kwam siechts als werk.-tcr. Get. van Bi lkutn, kommiesderdir. belastingen en ace., he ft den bekl. verbali-eerd in pet sist eert bij zijn p cesverbaal. B kl. I ad Zt lf gezegd tegen hein, dat de meid alle dagen bh hem werkte. Get. J. Lauws, kommies der bel. en acc. legt een verklaring af, gelijk luidende imtdie van get. v. Belkum. De bekl. zegt, dat de meid bij de week betaald werd en al kwam ze niet, dan kreeg ze toch haar geid. De Rijksadvocaat acht vooral door deze laatste verklaring bet ten laste gelegde feit wettig en overtuigeud bewezen en eisebt derhalve f25 boete. Het O. M. concludeert tot toezeg ging van den eisch der admiuistratie. C. v. d. M. niet verschenen, alhier, heeft hetzelfde feit bedreven. De beide kommiezen S. v. Belkum en J. Pauw, die den bekl. bebb.n verbaliseerd leggen thans getuigenis af. De Rijksadvocaat vraagt een boete van f30. Het O. M. concludeert weder tot toewijzing van den eiscli der ad ministratie. Rijwieldiefstal. G. Fr. J. KL, 29 j. los werkman, H. P. B., 26 j. oud, beiden wonen de alhier, thans gedetineerd, heb ben 17 December een rijwiel gestolen ten nadeele van L. Zonneveld. Get. L. Zonneveld, timmerman te Santpoort had 17 Dec. 's avonds half zes zijn fiets voor een winkel gezet. Na een 3-tal minuten weer buitenkomend, was zijn fiets ver dwenen. Bekl. Kl. bekent met den bekl. B. de fiets voor den winkel 's avonds gestolen te hebben, 's Morgens was bekl. Kl. met den bekl. B. in aanraking gekomen. B. ging thuis geld halen, 3 rijksdaal ders in een krant. Daarmee zijn ze aan den zwier gegaan, met nog een paar andere kameraden, 's A- ronds voor den winkel zei bekl. B. Daar staat een mooi rijwiel. Neem het gauw mee. Ik weet er wel een man voor. Daar kraait geen haan naar. Ik heb er zoo al zooveel gestolen. Bekl. Kl. deed bet en beiden vertrokken in de richting der Am- sterd. Poort. De bekl. B. zegt dat bij heelemaal geen rijwiel heeft zien staan. Toen bekl. Kl. bij hem kwam met een rijwiel, heeft hij het overgenomen. Bekl. wist wel, dat het gestolen was. PIij is er opgesprongen en is het gaan verkoopen aan H. H. Koelemeij voor f 15. Get. H. 11. Koelemeij, straatma ker, alhier, verklaart 't rijwiel van den bekl. B. voor f 15 gekocht te hebben. Dienzelfden a- ond beeft get. de fiets weer verkocht aan J. Moone voor f17. Daarop is de politie gekomen en heeft een en ander in beslag genomen. Get. J. Moone verklaart de fiets voor f 17 van Koelemeij gekocht te hebben. De pres. wijst dezen get. erop, dat deze diefstal een heele schade is voor Zonneveld. Daarom verzocht hij dezen get., dat deze de fiets weer aan Zonneveld teruggeeft voor f 17. Get. T. Stipriaan, huisvr. H. H. Koeleman verklaart, dat de bekl. bij haar is geweest om de fiets te verkoopen. Doch baar man was niet thuis. Bekl. was al meer ge weest. Get. P. J. Menks, smid, alhier, zegt, dat 't rijwiel gestolen werd voor den winkel, over 't zadel was een groeu kleedje. Get, herkent 't rijwiel ter terechtzitting. Get. v. Halst, rechercheur, alhier heeft dezen diefstal onderzocht en 't rijwiel bij Moore in beslag ge nomen. De beide bekl. staan zeer ongunstig bekend. Het O. M. acht 't feit bewezen. De bekl. staan hoogst ongunstig bekend, zij zijn herhaaldelijk ver oordeeld. 'e officier eischt voor ieder 2l/2 jaar. De verdediger, Mr. Obreen acht het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen, althans niet, dat ze in vereeniging den diefstal hebben gepleegd. Mishandelig. D. L. 30 j. arbeider, te Purmer- end heeft R. v. Braam mishan deld. Get. R. v. Braam werkte 10 Juli op de kaasmarkt te Purmerend. Hij werd daar danig geslagen. Deze bekl. beeft het niet gedaan. De da der was veel kleiuer dan getuige zelf. Hij is slechts door in 1 persoon geslagen en erg ook. De get. had dien man niets gedaan. De bekl. heeft niets gedaan. Get. J. Heijenga, was oproeper op de Kaasmarkt. Hij zag, dat v. Braam geslagen werd. Door wien de get v. Braam geslagen is, weet get. niet. Hij weet niets meer van de zaak af. Het is al zoo lang ge leden. Get. B. Lubbers verklaart dat er ruzie ontstond doordat een kaaskar iemand aanreed, er is toen een vechtpartij geweest. Verder weet get. niets meer. Get. J.: IP. Lubbers verklaart, dat de bekl. wel degelijk v. Braam ge slagen beeft. Het O. M. ontvouwt deze duist're zaak nader. Doch zij is zoo twijfel achtig. Niet, dat bet de overtuiging beeft, dat bekl. niets gedaan heeft, doch omdat de zaak zoo verward is, vraagt het vrijspraak. De beklaagde vraagt vergoeding voor reiskosten, hij is dood onschul dig heelemaal uit Oldenzaal moeten komen. Bij heeft 't reisgeld er zelfs voor moeten gaan leenen.' Diefstal van een h'a'kdjc'ageh. J. A. v. G. los werkmhn, alhier, heeft een handwagen van J. Man- demaker zich toegeëigend, terwijl hij dezen wagen in huur bad. De bekl. heeft een straf reeds van 9 rnnd. ondergaan wegens diefstal. Get, J. Alandemaker, brandstof fenbandelaar, beeft aan bekl. den wagen geleend en verzocht den wa gen gauw terug te brengen, De bekl. deed 'tniet en get. gaf derhalve aangifte bij de politie. Get. hoorde er niets meer van en in 't laatst van Nov. kwam zijn zoon Lucas er mee thuis, zeggende, dat bij die kar onbeheerd had gevonden in de Nic. Beetsstr. Dadelijk deed get. aangifte, bij de politib, dat de kar weer terecht was. De bekl. zegt van den get. de kar te hebben gekocht voor f5,75. De get, ontkent dit. Wie zal een kar verkoopen voor f 5,75, die f28 gekost heeft? Get. J. Marschalk, wagenmaker te Santpoort heeft de kar van den bekl. gekocht voor f 7. Eenige dagen later werd de kar weei aan den beer N. J. Michel verkocht voor f10. „Die kar wordt steeds duurder," zei de president. Get. N. J. Michel bevestigt, dat bij de kar gekocht heeft van get. Marschalk. Op zijn beürt gaf get. den wagen aan v. Roode om dezen te verkoopen voor f15. Get, Joh. v. Rooden, wagenmaker, heeft de kar voor f 17 verkocht. Get. M. Takken beeft de kar ge kocht voor zijn schoonzuster. Op zekeren dag was ze evenwel ver dwenen. Get. E. C. A. Buurman, huisvr. van A. J. Uittenbogaard, ontving de kar van Takken en vermiste haar eensklaps op zekeretr dag in de Nic. Beetsstraat. Get. L. Mandenmakers beeft de kar gevonden in de Nic. Beetsstraat. Hij nam haar mee en bracht ze naar zijn vader. Het O. M. eisebt 1 jaar en 6 maanden. Bekendmaking. Alphabetische lijst van de in deze Gemeente metterwoon gevestigde eige naars of beheerders van paarden. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Haarlem brengen ter alge- meene kennis, dat de ingevolge artikel 17 van het Koninklijk Besluit van 10 November 1892 (Staatsblad No. 258) zooals het laatstelijk is gewijzigd bij Koninklijk Besluit van 16 December 1902 (Staatsblad No. 222) opgemaakte alphabetische lijst, bevattende de na men der in deze Gemeente metter woon gevestigde eigenaars of beheer ders van één of meer ter vordering aan te bieden paarden, gedurende de maand Februari, a. s. voor een ieder op de Secretarie dezer Gemeente (2e Afdeeling) ter inzage is nedergelegd. Haarlem, 30 Januari 1907. Burg. en Weth. voorn. BOREEL De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK L. S. Mis poes! Op de BakenessergracLt alhier vervoegde zich bij een wijnkooper iemand, die twee schilderijtjes te koop aanbood. De braak bij den burgemeester indachtig, vond de wijnkööjöbr dit zeer verdacht, vandaar aan dén praat houden van den koopman en tele- foneeren naar de p.otitjej, (jie dan ook spoedig verscheen. De koopman wist niet wat hij zag, zei dat hij was Mozes D., eer zaam handelaar incopieënvan schil derijen te Amsterdam, doch dit hielp hem niet, hij moest mee naht'mijn heertje die hem echter spoedig loo- pen liet. HUISVLIJT. Aangaande de huisvlij ttèntoonstel- ling alhier vanwege den „Volks: bond tegen Drankmisbruik" van 24 tot 28 Mei te houden kan nader gemeld worden, dat de deel neming voor ieder ingezetene van Haarlem of omliggende gemeenten, zoewel mannen en vrouwen als kindereu, kosteloos is, Vaklieden mogen ook inzenden, maar alleen voorwerpen welke in vrijen tijd en buiten de werkplaatsen gemaaktzijn. 1 e tentoonstelling is in zéstien groe pen verdeeld en omvat een aantal vakken. Niet opgesomde voorwer- kunnen echter mede ingezonden worden. De prijzen bestaan in geld, nut tige voorwerpen en dipleïna's. Een aantal inzendingen zullen aange kocht worden voor de verloting. Kantongerecht te Haarlem. Uitspraken van 30 Januari. A. AL H. alhier, overtr. Drankwet f 15 of 10 dag. hecht. W. B. alhier, overtr. Wapenwet f 3 of 3 dag. hecht. W. A. alhier, G. S. en J. G. te Heems kerk en J. K. en J. E. te Vrlsen, allen overtr. Jachtwet, no. 1, 2, 4 en 5 ieder 7 dag. hecht. no. 3 2 maal 4 dag. hecht. P. J. v. d. A. te Hillegom, overtr. als boven 2 maal f10 of 2 maal 4 dag. hecht. H. S. alhier, wegens vis- schen zonder vergunning f0,50 of 1 dag hecht. L. K. te Zandvoort en J. V, alhier, wegens orde verstoren resp. fl of f5 subs. 1 of 5 dag. hecht. C. W. te Velsen, wegens loopen over verboden grond f10 of 3 dag. hecht. J. B. A. v. V. alhier, wegens straat schenderij f3 of 3 dag. hecht. J. M. K. en J. B. W. te Haarlemmerliede, c. a. overtr. Wetb. v. Strafr. f3 offl sub. 2 of 1 dag hecht. J. v. d. W. alhier en Th. v. S. te Velsen, wegens rumoer verwekken ieder f 3 of 3 dag. hecht, J. v. S. te Schalkwijk wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier f 0,50 of 1 dag hecht. AL AL te Zandvoort, overtr. Motor- en Rij wiel wet f 10 of 5 dag. hecht. J. P. O. alhier, wegens rijden zonder licht fl of 1 dag hecM. W. O. te IJmuiden, overtr. Pol. verord. Beverwijk f4 of 2 dag. hecht. H. v. R. te Wijk aan Zee en J. v. T. te Velsen, overtr. We genreglement in N.-H. ieder fl of 1 dag hecht. S. v. d. W. te IJmuiden en C. de W. te Zandvoort, wegens dronkenschap bij le herh. ieder 3 dag. hecht. Er werden voorts nog 32 personen wegens dronkenschap veroordeeld resp. tot 1'2, f3 of f5 boete, subs. 2 of 3 dag. hecht. Fruitteelt. Na overweging van het rapport en het praeadvies der jury, en na ver gelijking der prijsvraagwoorden, heeft de commissie van het Koloniaal AIu- seurn te Haarlem, beslissende inzake de prijsvraag voor het jaar 1905, lui dende Handleiding voor de fruitteelt in Nederlandsch Oost- of West Indië, toegekend de volgende bekroningen: 1. Een gouden medaille(of f 150) aan de inzender van antwoord I (motto „Pomonus") zijnde de heer J. H. Heyl, assistent Hortulanus aan den cultuur tuin te Buitenzorg. 2. Een verguld zilveren medaille (of f100) aan den inzender van ant woord II, zijnde de heer C. Kwast, opzichter van het domein Riponds (Sindanglaja.) 3.. Een zilveren medaille aan den inzender van antwoord III, zijnde de heer F. A. van Sturler, te Leiden. 4. Een bronzen medaille aan den inzender van antwoord V, zijnde de heer August Alartin, Baginda Hamo- nangan, inlandsch schrijver op het bureau van den assistent-resident te Wboga. Voorts heeft de commissie, op voor stel der jury, besloten behalve deze bekroningen ook geldelijke beloonin gen uit te reiken aan den schrijver der sub 4 vermelde verhandeling (V) en aan eenige andere inlandsche in zenders, wier beantwoording der prijs vraag, ofschoon niet voor bekroning geschikt, toch van ernstigen arbeid getuigt. 5. Eene belooning van f25 aan den inzender van antwoord V, boven en behalve de hem toegewezen bronzen medaille. 6. Eene belooning van f25 aan den inzender van antwoord VIII, zijnde de heer Raden Djojo Atmodo, eervol ont slagen assistent-wedono van Merden (Kedoe), wonende te Koboemen. 7. Eene belooning van f25 aan den inzender van antwoord VI, zijnde de heer Mas Prijowidjojo, inlandsch hulp onderwijzer aan deGou vernemen tschool te Soebang (Rembang). De commissie erkent met dankbaar heid, dat zij door de gift van een be langstellende ditmaal in staat is ge steld tot het verleenen der extra be kroning (met de verguld-zilveren me daille of f100) en der gratificatiën, buiten het programma dezer prijsvraag vallende. Zij brengt ten slotte dank aan allen, die tot de beantwoording der fruitteelt prijsvraag hebben medegewerkt, aan den vertaler der inlandsche verhan delingen den heer T. J. Bezemer, en in 't bijzonder ook aan de leden der jury, de heeren dr. W. Burck (voor zitter), J. J. Kerbert en J. C. C. W. van Nooten, voor de zoo zorgvuldige en uitvoerige beoordeeling. Het rap- dezer jury zal in het e. v. nummer van „De Indische Mercuur" worden gepubliceerd. Vereeniging Haerlem. Dinsdaga vond hield de Vereeniging Haerlem weder haar eerste bijeenkomst tot bezichtiging van teekeningen en pi enten uit den stedelijken Atlas in de Schneevoogtkamer op het Stad huis. Door een dertigtal dames en heeren werden de fraaie teekeningen van Haarlem's omstreken, van Els- woud, Overveen tot en met Bloe- mendaal bewonderd. Op de vol gende avonden zullen, eveneens onder leiding van den archivaris, den heer Gonnet, teekeningen bin nen Haarlem worden bezichtigd. Vrijdag 15 Februari zal Prof. Huizinga uit Groningen een voor dracht over de oudste geschiedenis van Haarlem komen houden- De adjunct-hoofdinspecteur. De burgemeester heeft gister een con ferentie gehad met den Procur,-gene raal over de benoeming van den adj.-hoofdinspecteur van politie. Eervol ontslag. De le luitenant A. A. Klercq, van het 10e reg. inf. alhier, heeft eervol ontslag gevraagd. Haarl. IjzergieterijIn de alge- meene vergadering van aandeel houders der Haarlemsche Ijzergie terij werd besloten voor het boekjaar 1906 11 dividend uit te keeren. De heer mr J. de Clercq van Weel werd als commissaris gekozen. Een mooie gift. Door mevrouw Visser van Hazerswoude is wederom blijk gegeven van sympathie voor de politie. De Haarlemsche politie- vereeniging heeft van mevrouw Visser van Hazerswoude vierhon derd gulden gekregen voor 't aanschaffen van een banier, bij het in April aanstaande op feestelijke wijze herdenken van het vijfjarig bestaan dezer vereeniging. (H. D.) De commissaris van politie. De commissaris is ziek, de hoofdin specteur Nolthenius doet zijn dienst. Reizigersvervoer. Men schrijft aan Land en Volk Door de H IJ. S. M. is bepaald, dat waaossr to Uitgeest de aan sluiting op eea trein naar Haarlem via Be verwijs, of te Haarlem de aansluiting op een trein naar Uitgeest via Beverwijk gemist wordt, aan dergelijke reizigers kan worden toegestaan de reis via Am sterdam te maken. Opstootje. Gisteravond omstreeks 8 uur had er in de Leidschebuurt een opstootje plaats, doordat een man, die blijkbaar in beschonken toestand verkeerde, verklaarde dat hij zich wilde verdrinken. Door een groote menigte nieuwsgierigen werd de man gevolgd die. echter spoedig weder naar zijn huis ging. Door twee agenten werd zijn woning bewaakt voor de menigte menschen. Barometerstand te Haarlem. Heden middag 12 uur: 759. Stand van gisteren. 748. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 36 F. r 2 C. Laagste v.d. afgel. nacht 31 F. 1C Opgegeven door Joh. AL Schmidt, opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Te water. Gisterenmiddag duwde een schipper zijn schuit vooruit, die nogal zwaar geladen was. Door de zware vracht, die hij vooruit moest duwen, schoot zijn vaarboom uit en de man sloeg voorover het Spaarne in. Zijn makker die aan het roer stond wist hem nog spoe dig een stok toe te steken en hem te redden. Oplichterij. Men wachte zich voor de practijken van zekeren jongen blonden man, die thans te Zandvoort bezig is met een spelletje, elders reeds menigmaal door hem gespseld. Tegen spotprijs biedt hij stoffen te koop (natuurlijk eerste kwaliteit) en vertelt erbij, dat hij een con tract heeft met de firma Peek en Cloppenburg, die haar coupeur zal zenden om van de gekochte stof het verlangde kleedingstuk te ma ken. Uit de beste bron vernemen wij, dat de firma Peek en Cloppenburg geheel onkundig is van dit z.g. contract en wij dus hier staan voor oplichterij. Men houde zich gewaarschuwd. Overplaatsing. De sergeant majoor Ruimgaard van het 10 Regiment Infan. werd op zijn verzoek overgebracht bij het lie Regiment Iinfanterie in garni zoen t« Eds. Vorlof naar het Buitenland. Aan de miliciens Karsten, Terpstra en Wiering van 10e Regiment Infanterie alhier, is vergunning verleend zich in Noord- Amerika op te houden tot 1 April 1908. Politierapport. Gevonden: 1 rijwielkap, 1 honden zweep, 1 papiertje met geld, 1 kees hond, 1 melkbus, 1 portemonnaie met geld, 1 bankbiljet. Proces-verbaal opgemaakt wegens bezigen van 'n nietgernuilkorfden hond als trekkracht. Harder dan stapvoets rijden met een niet op veeren gestelde wagen. 2 personen die bekennen verschil lende rijwielen te hebben ontvreemd, zijn aangehouden. In de R. K. Kerk aan de Jansstraat is getracht twee offerbussen met in houd open te breken hetgeen evenwel niet is gelukt. De dader is gestoord door een orgelreparatéur en eene werk vrouw en heeft de vlucht genomen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. Vastenouw G. F. Aleijer; G. Zijlst—M. Nieuwen- huyse. Getrouwd: J. v. d. LooA. J. BiermanJ. v. MarisC. G. M. Cas- sée. Bevallen: J.H.HoremanBroek huizen, d. G. de BruinBosman, d. E. SoellaartBoere, d. J. W. Hogen- bijlvan Hemerd, z. Overleden: 29 Jan. H. S. W. Blooker-Steenveld 53 j. Ruijchaverstr. 30 Jan. J. L. M. van Dijk 57 j. Burg wal. F. J. 1 d. z. v. L. Kuijt Greb- berstraat. R. J. Oosterhofi 81 j. Ripperdapark. C. H. 3 j. z. v. D. Nijman Hazepaterslaan. AGENDA voor Vrijdag 1 Februari. TeyWs Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m. 3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 1— n. m. (behalve Zond.). len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. —4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. V. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 —3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbiblv theek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Paleis van Justitie, vm 11 u. Kantongerecht. Zitting voor civiele zaken. Brongebouw, vm. 10 u.nm. 1 u. Tentoonstelling van artistieke fotografieën, vervaardigd door de leden van den Ned. Fotografen Kunstkring. Ten bate der Ver. tot bestrijding der tuberculose. Bondsgebouw „St. Bavo" half 9 Hoofdbestuur. Afd. Haarlem Alg. Ver. v. Bloembollencultuur. Alg. Verga dering. Soc. Vereeniging vm. 7lj2 u- le Uitv. van de Haarl. afd. der Mij tot bevord. der Toonkunst. „Von den Tagëszeiten", oratorium van F. E. Koch. SANTPOORT. Vreemdelingenver keer. De Santpoortsche Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingen verkeer heeft besloten instemming te betuigen met het uitgesproken denkbeeld om IJmuiden van de gemeente Velsen te scheiden en tot eene afzonderlijke gemeente te maken. De Vereeniging zal met toestem ming van het Gemeentebestuur, banken doen plaatsen op openbare wandelwegen. Bij den Burgemeester der gemeen te Velsen zal worden aangedrongen op uitbreiding van de politie en bij den raad op verlichting van den straatweg van Santpoort naar Vel sen. Deze maatregelen staan in ver band met de beide inbraken op den Velserweg, in het begin van November in de villa van den heer B. en in de afgeloopen week op „Waterland," het buitenverblijf van den burgemeester van Haarlem. De verlichting van dezen straat weg houdt even buiten Santpoort, nabij Kelting's Bijenpark, reeds op, en begint eerst weer nabij het dorp Velsen. In het aanstaande voorjaar zal de Vereeniging weder eene ten- toonstelbng houden, Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren J. Plugge en W, Kobus. BLOEMEN DAAL. Telefoon. Do directeur der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat met ingang van 5 Februari a.s. het Rijkstelefoon kantoor alhier en de daarbij aange sloten of nog aan te sluiten per- ceelen en openbare spreekcellen wordt toegelaten tot het Nederl.- Duitsche telefoonverkeer, met de Duitsche netten, wolke tot de tele foongemeenschap met Hillegom zijn toegelaten. Looddieven. Het is den veldwach ter Smits en den rechercheur Ker sten mogen gelukken, bij een op- kooper te Haarlem een hoeveelheid lood op te sporen ontvreemd ten nadeele van de aannemers Cremers en Bijland van een villa in Koe duin onder Berkenrode. Tevens zijn zij met het signalement van de da ders bekend, zoodat deze wel spoe dig in handen van de politie zul len zijn. ZANDVOORT. Deli. Onze dorps genoot, de heer H. Th. C. Bückmann is aangesteld als assistent bij de Deli-Maatsehappij en zal 4 Maart a.s. naar zijn standplaats vertrek ken. Witte Kruis. De heer P. Vare kamp, arts alhier, zal voor de leden der afdeeling Zandvoort van het „Witte Kruis" een gratis-cursus openen, waarop onderricht zal wor den gegeven in het aanbrengen van eerste hulp bij ongelukken, het leg - gen van verbanden, enz. BEVERWIJK. Aan een groot ge vaar ontsnapt. De familie Boeke Schans alhier, is aan een groot ge- \aar ontsnapt. De hoofdbuis van de gasleiding was lek geworden zoodat het g*s door ëéri rioolbuis de woning binnendrong en de be woners Zondagnacht zoodanig on gesteld zijn geworden, dat de hulp van doctor De Waard moest wor den ingeroepen. Veiling. Bij de veiling van gisteren werd kooper van het perceel Bagij ne straat 17, de heer J. Mul voor f3500. en van de daaraangrenzende wo ning de heer H. van 't Hoff voor f1835.— Stemming gemeenteraadslid. De dagen voor de verkiezing en zoo noodig stemming en herstemming voor een lid van den Raad dezer gemeente zijn bepaald op 19 en 26 Februari en 6 Maart a. s. KennemtrlandDe Rederij kers ka mer „Kennemerland" heeft afgedragen aan Wijk-verpleging f 110 als optreden Zondag 1.1. met „De Roof der Sabijnsche Maagden." Steun voor Bijssen. Op initiatief van den Internationalen Tabaksbewerkers-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2