STADSNIEUWS. Uit den Omtrek en namelijk officieel, vrouwelijke leambte voor den huishoudelijken iienst". Z.Exc. heeft de zaak echter een beetje bedorven, door er tusschen haakjes achter te zetten „(dienstbo de)4. Wij vinden voorts deze verbloe ming van den toch waarlijk niet oneervollen dienst als meid niet bijs ter democratisch („Ned. Stemmen") Wie lacht er 'ns mee Ook een attest. De dienstboden beginnen nu gaandeweg ook „getuigen" te ge ven van hare mevrouwen. Zulk een akte stuk ligt hier voor ons. Gezuiverd van eenige spel- en an dere fouten luidt het aldus Bij dezen verklaar ik, dat 't mij bij de familie nog al goed be vallen is. Zij is een beelje zeurig en aan hem is 'n «teek losanders patente menschen bij neus en ooren kan je ze beetnemen. Breken kan je zooveel als je wilt; zij hebben altijd lwnr best gedaan om mijne hooge tevredenheid te ver werven. Beden van mijn vertrek mijn vrijer. Kee Snavel." Kapitein (zeer bijziende). Wie is daar van den linkervleugel die niet voorwaarts marcheert? Sergeant. Dat is een lan taarnpaal, kapitein. Ook een beroep. Meester. Zeg eens, wat jelui vader is? Jan. Smid. Biet. Baanwachter. Willem. Diender, Meester. En jij, Kees, wat is jouw vader? Kees. 'n Zuiplap, zeit moeder. Kort besloten. 's nachts om 2 uur. Man (heeft den dronken heer des huizes thuis gebracht). Een gul den moet ik hebben voor mijn moeite. Mevrouw. Dat zal hij je zelf wel geven als hij weer nuchter is. M an. Neen, dat gaat niet dan neem ik hem weer mee! M a t i n e u s. Student. Wil urnij morgen ochtend om 6 uur roepen. Hospita. Ja.... als u dan al thuia is! Kolossale hitte. Oom. Heeremijntijd, wat is dat vandaag weer ontzettend heet, niet om uit te houden! Neef. Ja, geweldig oom Kijk maar, de tien rijksdaalders, die u me gister gaaft zijn vandaag al tot een kwartje weggesmolten. Gemengd Buitenland Chamberlain. Er hebben in den laatsten t d allerlei geruchten de ronde gedaan over den berueh- ten Chamberlain. Men beweerde, dat hij het ver stand verloren, later dat hij blind was geworden en ten slotte dat hij heel zijn fortuin had verloren. Dat er velen zijn die hem een en ander toewenschen is (hoe on christelijk dit ook zij) wel waar schijnlijk, maar toch zijn al die geruchten valscb. Wel heeft hij erg van het pootje te lijden gehad en hebben ook zijne oogen door allerlei verwikkelingen geleden. Gevaar van blind te wor den is er echter niet en ook zijn geld heeft hij nog. Een bekend advocaat van slechte zaken kwam uit de gerechtzaal en wilde zijn overfrak aantrekken. Daar hij al op jaren was, ging dit niet gemakkelijk, en driftig van karakter, riep hij Zit dan de duivel in die frak Nog niet, mijnheer, zegde iemand achter hem, maar hij zal er toch spoedig in komen. (Hbld. v. Antw.) Museum van Kunstnijverheid. In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid zijn Zondag a.s. de voorwerpen, betrekking heb bende op de Nedsrlandsch-Indische Kunstnijverheid nog te bezichtigen, terwijl de, door de leerlingen der School voor Kunstnijverheid ver vaardigde teekeningen evenzeer nog •enigentijd tentoongesteld blijven. Zondag is de toegang kostoloos. School voor Kunstnijverheid. De cursus in de verschillende soorten kunsthandweverij die gedu rende de maanden Maart, April en Mei in de aan het Museum van Kunstnijverheid verbonden School door Mejuffrouw Sophie Eesenloef- fel zal gegeven worden, zal tevens omvatten het onderricht in het werken op de ornamensetinspendel voor Teneriffakant van Mevr. von Resethe Fiuks. De directeur van genoemde School zal belangstellenden gaarne nadere inlichtingen doen toekomen. Brood- en Koffie commissie Nog eenmaal komt deze commis sie zich bij u aanmelden, hoogge achte en milddadige stadgenooten. Dat de langdurige winter stoor nis geeft in Veler bedrijf, is zeker van genoegzame bekendheid. Daarom durft de Commissie nog niet eindigen, met haar werk, hoe wel ze, wat de inkomsten betreft, reeds aan het einde is gekomen. Beleefd verzoekt ze nogmaals, uw aller geldelijken steun, en dit durft ze met vertrouwen doen, om de groote opkomst alle morgens van kinderen. Dit is dan ook het dankbaarste, gedeelte van het werk, om reden er nog altijd velen zijn, die uit valsche schaamte, of eergevoel, zelf niet durven komen, maar dan toch hun kinderen zenden, dat zij hun eigen kinderen met een goed ge vulde maag, al is het dan ook maar droog brood met koffie naar school kunnen gaan. Met den meesten aandrang bevelen ondergeteekenden zich voor uwe gave aan. H. LONDON, Kampersingel 50, Voorzitter. W. GUSKENS, Gr. Markt 4. H. v. NIEL, Gr. Houtstraat, 86. Fenningmeester. A, F. II. v. d. VAART, D. Spaarne 42 M. v. Ommeren, N. Gracht 1. Secretaris. R. K. Volksbond. Maandagavond half 9 wordt een feestvergadering gehouden in den R. K. Volksbond ter gelegenheid van het 121/2 jarig Priesterfeest van den Weleerw. heer L. v. d. Berg, Geestelijk adviseur van den Bond. Koud bad. Gisteravond viel een zekere P. te water aan den Hout markt tegenover de Melkboer steeg. Hij slaagde er evenwel in zelf weer uit 't water te kruipen. Be wusteloos bleef de man aan den kant liggen, totdat een zekere Blok die hem vond liggen, hem thuis bracht. Brood- en Koffie Commissie Deelnemers 8 Febr. 764 Kinderen 253 Volwasa. 9 <20 243 Ingekomen giften Bij den heer W. B. Guskens, G. fl.C. fl.bij den heer M. v. Ommeren postwissel R. R. f5; bij den heer A. T. H. v. d. Vaart van twee dienstmeisjes verzameld b./h. kennisjes f3.60; bij den heer H. v. Niel Hz., Penm., B. f5. R. E. f2.50; A. Z. flN. N. f2.50; onbekende f2.50; V. f 5.— 10 kilo koffie. Hulpschrijver. De sergeant Bots van het 10e Regiment Infanterie alhier wordt van 15 Februari a.s. tot 13 April e.k. werkzaam gesteld als hulpschrijver bij den Majoor- Provincialen Adjudant. Examen. Het examen voor adspi- rant militie-luitenant zal bij het 10e Regiment Inf. alhier plaatshebben op 13 Februari a.s ia de infante- riekazerne. Jubileum. Het is morgen, 10 Februari, 12V2 geleden, dat onze stadgenoot,de hr.CarelPhlippeau,zijn loopbaan als concertzanger begon. Émigranten. Heden zijn van hier vertrokken een gezelschapje bandwerklieden zadel- en schoen makers, benevens eenige landbou wers naar Winepeg in Canada Een drieling. Morgen wordt de drieling, Pietje, Mina en Johanna Rotteveel, Schoterweg 49 B., 10 jaar. Waaghals. Gistermiddag ci ca half 5 was een jongen aan het 6chotsje trappen op den Burgwal. Bij een brug gekomen, wilde hij er onder door loopen. Doch een klein eindje er onder zijnde, zakte hij door het ijs. Een jongen die dat zag haalde hem met een stok uit het water. Ver. voor Bloembollencultuur. De afdeeling Haarlem van de vereeniging voor bloembollencultuur heeft den Heer C. Kieft, te Lim- men, tot eandidaat voor het hoofd bestuur gekozen. Verder is besloten op de volgen de algemeene vergadering een voor stel te doen tot het instellen van een deskundig onderzoek naar het zoogenaamde „keet of pestvuilnis", een plant welke in de velden voort woekert en veel schade aan de cul tuur toebrengt. Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering.) In de gister te Utrecht gehouden openbare terechtzitting had de uit spraak plaats in de volgende zaak Hoog er beroep van de Rijksver zekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van beroep alhier, waarbij met vernietiging eener be slissing van de Bank, houdende wei gering van schadeloosstelling, is bepaald, dat aan W. v. M. te Hil versum toekomt genees- en heel kundige behandeling en eene scha deloosstelling van f 0.98 per werkdag van af 14 April 1906 Ier zake van een ongeval tengevolge waarvan hij o. m. zijn linkerbeen heeft ge broken. De Centrale Raad bevestig de de uitspraak wat betreft de vernietiging der beslissing van de Bank en voorzoover daarbij aan getroffene schadeloosstelling is toe gekend en bepaalde, dat in afwij king van die uitspraak de schade loosstelling wordt toegekend als geregelde uitkeering, rente, ten be drage van f0.78V2 Per werkdag. Schouwburg Jansweg. In den Schouwburg-Jansweg werd gister avond door het Tooneel opgevoerd „Jan Ongelijk" blijspel in 3 bedrij ven van Blumenthal en Kadelberg. Jubileum, 't Was eerhisteren 25 jaar geleden, dat de heer J. C. Bouwman verbonden was aan de Holl. IJzeren Spoorweg-Moatsch. en die dag is voor hem een hoogst aangename geweest- Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 12 Feb. 1C07, des namiddags vanl—- 2 uur, door den heer W. Ezerman Programma No. 1 Preludium en Fuga, C. F. Hendriks. No. 2 Offertoire, Wely. No. 8 Sonate No. 2 J. S. Bach. a. Vivace. b. Largo. c. Allegro. No. 4. Concertfantasie, H. Be rens. No. 5, Traumerei, R. Schumann. Plooger beroep is aangeteekend door C. J. Mol alhier, die door de rechtbank is veroordeeld ter zake van diefstal tot 4 maanden gevan genisstraf Het vaderschap van den Hout. Een aardige bijzonderheid uit het jaar verslag der oudheidkundige ver- eenigin „Flehite" is, dat Amersfoort heeft het vaderschap van den Haar- leinmethout. Immers 10 November 1584 werden, ten behoeve van de wederaanplantinh van den Hout, 10.000 jonge eiken te Amersfoort aangekocht. Een weldadigheidsvoorstelling. Het bestuur van het „Genootschap Mel pomene en Thalia" heeft 't voor nemen, om eene tooneelvoorstellisg te geven te bate van de weduwe Teunissen en baar zes jeugdige kin deren, wonende Drappenierstraat 2. Op 13 Januari kreeg Teunissen, een oppassend huisvader van 36 jaar, in dienst der firma Joh. En- schrdé en Zonen, een ongeluk en overleed. Daar de weduwe wegens haar groot gezin en lichaamszwakte niet in staat is buitenshuis haar brood te verdienen, zal getracht worden haar aan een nering te helpen In de stad is een circulaire rond gezonden, waarin opgewekt wordt deze voorstelling te bezoeken of anders met eene vrijwillige bijdrage de onderneming te steunen. De voorstelling heeft plaats op Woensdag 27 Februari. Er zal worden opgevoerd: „De erfgenaam van het Biesterbosch of het leven te Amsterdam", een blijspel in vijf bedrijven met zang, dans, koren, enz. Kamer van Arbeid voor de Con- jectiebedrijven. BovengenoemdeKamervan Arbeid besloot in hare laatste vergadering een onderzoek in te stellen naar de geloofwaardigheid van de voorspie gelingen van hooge dagelijksche bij verdiensten, verzekerd door enkele firma's, die breimachines te koop aanbieden, onder toevoeging van de mededeeling, dat zij tegelijk afne mers zijn van de vervaardigde pro ducten. De Kamer besloot hiertoe, omdat haar van meer dan eene zijde klach ten bereiken van hen, die op die aanbiedingen inginnen en zich in hunne schoonste verwachtingen be drogen zagen. Het zal zeker voor menigeen nuttig zijn meerdere inlichtingen van bovengenoemden aard deze Kamer te verschaffen. Uitstel. Aan den milicien N. F. Verloop van het 10e Reg. Infanterie alhier is wederom een uitstel van één jaar verleend voor opkomst in werkelijken dienst. Losgelaten. De verdachten van de inbraak bij den slager A. Mok, S. en B., zijn uit de voorloopige hech tenis ontslagen moeten worden, daar hun schuld niet gebleken is. Nationale Blindenzorg. De gedu rende de maand Januari gehouden collecte voor de Vereeniging Na tionale Blindenzorg heeft opgebracht de som van f08.26!/2. Baden. In het badhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week genomen 577 baden. In het Douche badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week genomen 362 baden. Afwezigheid. De eommandaut van het 10e regiment infanterie kolonel Neeteson vertrok gister naar Den Helder, tot het bijwonen van eene kaderoefening voor de officieren aldaar. Afwezig. Heden vertrok de kolonel commandant van het 10e Regiment Infanterie naar den Helder, teneinde de taktische oefeningen der officie ren van het He Bataljon aldaar bij te wonen. Gezondheidscommissie. Omtrent het verslag uitgebracht in de gehouden openbare vergadering van de Ge zondheidscommissie alhier, en op gemaakt door den secretars, mr. B. baron Mackay kan het volgende worden medegedeeld Uit dit verslag blijkt, dat het der commissie, evenals het vorige jaar, nipt aan werk ontbroken heeft- De werkzaamheden vermeerderden vooral door de uitbreiding van het aantal advitzen aan B. en W.. be treffende het systematisch woning- onderzoek. I e algemeene toestand der volks gezondheid in deze gemeente gaf geen aanleiding tot opmerkingen noch van factoren, die op dien toe stand een bijzonderen invloed heb ben gehad. Wel zijn toestanden aangetroffen die met het oog op de gezondheid der inwoners verbetering behoefden en waarin gedeeltelijk ook verbete ring is gekomen. Verschillende klachten zijn door de commissie behandeld: 72 eige naars van woningen werden aan geschreven, terwijl bij onderzoek een aantal klachten ongegrond bleken. Onbewoonbaarverklaringen von den in het afgelooopen jaar niet plaats. Omtrent het voorkomen van be smettelijke ziekten, wordt medege deeld, dat Aziatische cholera, typhus exanthematicus, pokken, dysenterie pest en gele koorts niet voor kwamen. Het aantal gevallen van febris lyphoïdea bedroeg 16, (tegen 8 .in 1905) waarvan 3 overleden, dat van diphtheritis 121, waarvan 9 overleden, roodvonk 85, (tegen 60 in 1905) waarvan 3 overleden. De meeste gevallen van roodvonk en an diphtheritis kwamen voor in dat gedeelte der gemeente, ge legen tusschen Kampersingel, Zui- der-Buitenspaarne, Rustenburger laan en Kleine Houtweg. Het onderzoek van levensmidde len werd voortgezet, doch dit jaar bijna uitsluitend beperkt tot worst. Wanneer bleek, dat schadelijke bestanddeelen aan de worst waren toegevoegd, werd de verkooper ge waarschuwd, ylit geschiedde ook met eenige worstfabrikanten elders Op herhaald aandringen op de wenschelijkheid toevoeging van boorzuur na te laten, werd het re sultaat verkregen, dat, terwijl oor spronkelijk 20 slagers boorzuur ge bruikten, in de maand December dit nog sléchts bij 4 hunner ge schiedde. Eén dezer heeft kennis gegeven bet gebruik ook te zullen nalaten. Het toezicht op verkochte melk had geregeld plaats; vervolgingen wegens overtreding der Vereeniging op den verkoop geschiedden niet. De rekening over 1905 geeft een bedrag van f 801,Sö1/^ de begroo ting voor 1907 f 925. De commissie bestaat uit de heeren: J. II. Welsenaar, dr. W. G. Huët, J. L. E. I. Breda Kleynen- berg, F. A. Grijseels, jhr. E. Teding van Berkhout, W. P. J. T. van Linden Tol en mr 0. M. Rasch. De heer J. H. Welsenaar, aan de beurt van aftreding, werd her kozen. Vriendenkriiig van het Allerheiligste Sacrament. In de groote zaal van 't gebouw „St. Bavo", hield de „Vriendenkring van het Allerheiligste Sacrament" gis teravond een algemeene vergadering, waarin als spreker zou optreden de Z.Eerw. Pater Neefjes O. M. De Voorzitter riep een hartelijk woord van welkom toe aan den spreker van dezen avond en aan de aanwe zigen. De Voorzitter zegt het zeer op prijs te stellen, dat pater Neefjes, hoewel deze week ongesteld zijnde, toch deze spreekbeurt in den „Vriendenkring" willen komen vervullen. Pater Neefjes heeft tot heerlijk on derwerp gekozen den „Zoeten Naam." In den aanvang zijner voordracht geeft pater Neefjes een verheerlijking der natuur en trekt uit die groot heid der natuur de conclusie, dat er een God rnoet zijn, die deze natuur wonderen uit 't niet heeft gewrocht- De gewijde spreker schetst vervol gens in schoone en verheven taal den Zoeten Naam van God, die* naam, die steeds zegevierde. Immers „in den naam van Chris tus zult gij zegevieren." Dat is een maal gesproken en het is steeds be waarheid. Spr. schetst vervolgens tal van won deren, die geschied zijn door denZoe- ten Naam. En hij zal enkele dezer wonderen schetsen om de vergadering op te wekken tot groote godsvrucht voor den Zoeten Naam, want dxeJNaam verdient onzen eerbied, onze hulde. Maar in die devotie moet niet pre cies het naamteeken vereerd te worden, doch de Persoon, de Drager van dat naamteeken. Spr. constateert de groote onver schilligheid, die in deze tijden in gods dienstzaken heerscht; er is lauwheid, een der grootste kwalen. De groote Paus Leo XIII z.g. heeft in een zijner encyclieken aangetoond hoe die lauwheid verdreven kan wor den. M ij moeten, zegt de Paus, 't beeld van onzen Goddelijken Zaligmaker overal inprenten. Spr. hoopt, dat de leden van dezen 'Vriendenkring als apostelen zullen arbeiden in de huisgezinnen. In de huisgezinnen mag 't tablet „I. II. S" nergens ontbreken, het zal er rengen geluk, vrede, welvaart. De president, zegt spr., is op hit idee gekomen 't tablet in te voeren in de huisgezinnen, ook naar aanleiding van 'twerk, dat spr. over den „Zoeten Naam" geschreven heeff. Spr. hoopt, dat de leden der Vrien denkring alles zullen aanwenden om deze tabletten in geenKatholiek gezin 'e laten ontbreken. Spr. onderwerpt deze tabletten aan een nadere bespreking. Zorgt Gij, zegt hij, tot de vergade ring, dat de naam Jezus overal ver heerlijkt worde, dan zult ook gij later op uw beurt in den Hemel verheer lijkt worden. De President dankt pater Neefjgs hartelijk, waarna door de vergadering tal van huishoudelijke zaken worden besproken. Besloten wordt, dat de Vrienden kring tijdens het Veertig-urengebed een bloemenhulde zal brengen in de Kathedraal voor 't Heilig Sacrament des Altaars. AGENDA Zondag 10 Februari. TeylePs Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m.3 uur n.m. (behalve Zaterd, en Zond.)de Bibliotheek van 1—4 u. n. m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.: 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n rn. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Schouwburg -Jansweg n.m. 8 uur, Ned. Operette-Ensemble opvoer, van „De oude korporaal", drama in 5 bedr. Brongebouw n.m. 8 u Lohoff's Bioscope groote gala-openingsvoor stelling. CaeI Smit, Kl. Houtstraat b.d. Ankgang n.m. 7],/2 u Concert door het Nationaal Trio, Amsterdam. Bondsgebouw „St. Bavo" Zondag, 10 Febr. 6 uur oud-Zouaven. voor Maandag 11 Februari. Voor „bezienswaardigheden" zie agenda voor Zondag. Bondsgebouw „St. Bavo" half 9 uur Algemeene Vergadering. Spreker de Weleerw. heer L. van den Berg, ad viseur, dringende opkomst verzocht. Half 9 uur Jndersteuningsfonds. Feestvergadering ter gelegenheid van het 121/2-jarig Priesterfeest van den Eerw. Adviseur L. v. d. Berg. Gebouw Raad v. Beroep (ongev. Verzekering) Spaarne 92 rood n.m. D/2 u Raad van Toevoeging zitting tot het verleenen van bijstand. Schoolgebouw der Ambachtsschool. v.m. 911 u n.m. 78 u Am bachtsschool gelegenheid tot in schrijving van leerlingen voor timmer man, meubelmaker, schilder en smid bankwerker. Gebouw Haarl. Jongel. Ver L. Margarethastk. n.m. 8i/2 u Haarl. Hulpbank -.Jaarl. Alg. Ledenver gadering. Brongebouw n.m. 8 u Lohoff's Bioscope Groote voorstelling. Concertzaal „De Kroon" n.m. 8 u Boheemsoh Strijkkwartet3e Séan ce voor Kamermuziek. Soc. „Vereeniging" n.m. 12'(2 u. Groot bal. Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 763. Neiging tot achteruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 20 F. 8.5 C. Laagste v.d. afgel. nacht 16 F. 9 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt^ opticien, Zijlstraat 8ê, Haarlem. Politierapport. Gevonden. 2 heerenhandschoe nen, 1 armband, 1 brandkast-sleu tel, 1 rijwiellantaarn, 1 bandmof, 1 hond, 1 foxterrier. Procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der arbeidswet. burgerlijke stand. Bevallen A. Bouwmeester- Broekhof, d, D. v. (1. Kijnde-Klaas sen, z. W. J. Stoknnm-Langeveld, z. M. Springveld-Zwenimer, d. Overleden: M. S. Oosterhoff Smith 77 j. Ripperdapark. W. B. IJ- zerdraat 71 j. Kamperlaan. N. P. Rah- sijn 34 j. Jan Nieuwenhuijzenstr. II. .1. 13 m. d. v. II. -J. Wigman Rozen- prieelstraat. BLOEMENDAAL. Plannen. Is het langen tijd stil geweest met de bouwerij te Aerdenhout, binnen korten tijd zal voor rekening van den heer Mr. J. C. de Vries een fraai landhuis worden gebouwd op de terreinen, gelegen achter de villa „de Toorts" te Aerdenhout, en voor den heer A. Breitenstein een nieuwe stal met koetshuis op een terrein, geit gen aan de Drakeiilaan. HEEMSTEDE. Benoemd. De heer Th. H. J. Schoorl te Haarlem is door B. en W. benoemd tot opzich ter bij de uit te voeren rioolwerken in de gemeente. Opgedragen. B. en "W. hebben de levering van 4330 M. eivormig ce- mentriool opgedragen aan de Maat schappij van Metselmaterialen te Alfen aan den Rijn. ZANDVOORT. Bond van Ned. Onderwijzers contra de gemeente Zand- voort i e Bond van Ned. Onder wijzers nam van den oud-onderwij zer van Zandvoort, den heer De Braa1, een verordening over, die deze heeft wegens niet uitbetaald salaris op de gemeente Zandvoort, en eischt de som nu bij den kantonrechter te Haarlem, van de gemeente. Gister concludeerde mr. Th. de Haan Hugenboltz tot ontzegging van dien eisch. Mr Post occupeert voor den Bond. Hotel „Zee-rust". De heer E. J. vaa Tetterode is met 1 Januari 1907 eigenaar geworden van het hotel en pension „Zeerust", waarvan hij driejaren pachter is geweest. Afslag. Donderdag brach ten voor de eerste maal van dit jaar 4 Zandvoortsche schuiten ver- sche visch ter afslag Besomming 6 tot 10 gulden. HILLEGOM. Woensdag j. 1. toen de vrouw v. Arends na even afwezig geweest te zijn bare woning weer binnen kwam, bemerkte zij dat ongewenschte bezoekers in bare woning waren geweest. Dit ware op zich zelf niet zoo erg geweest, indien niet was medegenomen een bankbiljet van f25 en een zilveren horloge. Van de daders tot heden geen spoor. Aan een Israëlietiscb handelsrei ziger is Woensdag hier een bank biljet van f25 door hem in de galanterie zaak van M. ontvangen, waarschijnlijk op den weg verloren. Geen erge voordeelige dagal thans geen „massel". Niet onwaarschijnlijk is 't dat door den nijpenden winter, de vin der tot terugbrengen niet gemak kelijk kan besluiten ook. LISSE. Eensgezind. Gister avond gaf de muziokvereeniging „Eensgezind" alhier, haar tweede uitvoering in dit seizoen voor kunst lievende leden en donateurs. IJsberichten. Gisteren is de IJsclub wederom beginnen te wer ken op de Ringsloten, terwijl er- gisteren door velen werd gereden. Het ijs is echter niet mooi. St. G enesius. Ponder dag en Vrij dag gaf de tooneelvereeniging „St. Genesius" alhier een uitvoering. Opg voerden werd „De twee broe ders" of „een Venetiaansche Vendetta". IJMUIDEN. A Ig. Ned. Zeemans bond. Alhier is eene afdeeling opgericht van den „Algemeenen Nederlandschen Zeemansbond" met ongeveer 60 leden. Voorloopig adres de Heer Meijer, café Bellevue" aldaar. Slechte vangsten. De vang sten van in de laatste dagen alhier binnengekomen sloepen zijn zeer slecht de besommingen beliepen van f100 tot f300 na 10 tot 14 dagen reis. De oorzaak van het niet-aanbren- gen van visch woidt toegeschreven aan bet zeer ongunstige weder en het niet aanwezig zijn van visch. Schoolschepen. Alhier zijn de twee loodskotters aangekomen, welke door den Minister van Marine in bruikleen zijn afgestaan aan het bestuur der visscherijsehool, om tot schoolschepen te worden ingericht. VOORHOUT. Nat. militie. Hef voorloopig gesloten register voor de eerstvolgende loting dei- Nationale militie bevat de namen van personen. Periodieke aftreding. Dit jaar tre den als leden van den gemeenten- raad periodiek af de lieeren P. y. Reisen en P. van Rijn. NOORDWIJKERHOUT. Wijl er in o-Tveer zes weken geene gevallen voorkv amen, meenden w* d it de Diph-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2