OPGERUIMD -fa® -»s ff*" pr- VITRAGES en GLASGORDIJNEN. Judea's ondergang. Deze week en de volgende week zullen worden tot zeer LAGE PRIJZEH Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap. Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. Alle Restanten en ongelijke getallen ge maakte WITTE GOEDEREN, Dames- en Kinder Hemden. Pantalons. Nachtjaponnen. TAFELGOEDEREN, ZAKDOEKEN, BADHANDDOEKEN enz. Correspondentie. Wij zijn niet opgericht om de liberale partij in het Lagerhuis te handhaven. Wij zijn niet opgericht om de conservatieve partij te hand- haren. Wij zijn gevormd om beide partijen te vervangen". Ingezonden Mededeelingen. 0 io% 'V- ;v- -4:'f- -i-:. Wegens het uit den VERKOOP nemen morden tot onge kend lage prijzen uituerkocht alle Deze verkoop geschiedt uitsluitend a contant zonder verdere korting en worden gedurende deze opruiming geen stalen of goederen op zicht gezonden. FEUILLETON. thelitis, welke hier meer dan een jaar heers.;hte, voor goed deze gemeente I zou hebben verlaten. In deze verwach- ting zijn we teleurgesteld. Deze week is weder een geval geconstateerd ten huize van J. van der Niet, Schulp- I weg. In deze gemeente hebben zich geene lotelingen aangemeld, om bij de Zeemilitie te dienen. NOORD WIJK. Gemeenteraad. Vrij dagmorgen om half elf was er ver gadering van den gemeenteraad. Onder de ingekomen stukken be vond zich alsnog de goedgekeurde hegrooting, zoodat de hoofdelijke omslag dit jaar met minder dan f 1000 behoeft te worden verhoogd. Verder was er een adres van ruim honderd beweners van Noord wijk aan Zee die aandrongen op het tot stand komen van een vaartverbin ding tusschen Noordwijk Binnen en Noordwijk aan Zee. En ten slotte een verzoek van den heer Her- meyer, onderwijzer te Noordwijk aan Zee, 0111 eervol ontslag tegen 1 April a. s. Dit ontslag werd tegen het einde van de zitting, eervol verleend en besloten een oproeping te doen voor een nieuwen onderwijzer. De volgende punten van de agen da als „begrooting Schutterij 1907, regeling van uitgaven en weesgel- den" vormden geen onderwerp van bespreking. Daarna had plaats de benoeming van leden voor de stembureaux bij gelegenheid van de in dit jaar te verwachten verkiezingen voor Ge meenteraad en Provinciale Staten. Daarna werden, weer voor 3 jaar, benoemd de leden van de Commis- siën tot wering van Schoolverzuim. Alle aftredende leden werden her benoemd alleen de heer Kerwijer, die ontslag genomen had, werd vervangen door den heer de Boer, hoofd der Christelijke School. Ten slotte werden nog leden be noemd voor de commissie van den hoofdei, omslag en voor het nazien van de rekening der gemeente over jaar 1006. (Wordt vervolgd). HOOFDDORP. Veiling. Donder dagnamiddag heeft Notaris Heinsius in het koffiehuis „de Beurs" publiek verkocht een burgerwoonhuis met schuur, gelegen aan de Hoofdvaart nabij N. Vennep. Het perceel werd in bod gebracht door den Heer D. Houtkooper voor f 3700 en afgemijnd door den huur der, den heer B. Burghout op f 1, zoodat laatstgenoemde kooper werd Yoor f3701. ZAANDAM. Valsch geld. Alhier zijn gisteren bij de politie twee val- sche kwartjes gedeponeerd. Zij zijn van lood vervaardigd en dus buig baar en onderscheiden zi«h van de echte kwartjes hoofdzakelijk door de kleur. Er moet zeer veel valsch geld in omloop zijn, zoodat voor zichtigheid is aanbevolen. TentoonstellingAlhier zal den 29, 30 en 31 Maart e.k. vanwege de vereeniging „Fauna en I lora" een tentoonstelling worden gehouden in café Suisse, van pluimvee, konijnen, enz. Werkloozen Een groot aantal werkloozeu vergaderde gister in Ons Huis. Daarna vervoegde zich gis termiddag om twee uur een depu tatie bij den burgemeester, met ver zoek dat van gemeentewege eenigs- zins in den grooten nood zou wor den voorzien. Het antwoord luidde, dat de deputatie schriftelijk kennis zou krijgen van het te nemen besluit. De burgemeester weigerde beslist toestemming om een buscollecte te houden. Aangehouden. Alhier zijn twee ar beiders aangehouden, die verdacht worden van diefstal van steenkolen uit een schip, bestemd voor de fa briek „De Phenix" aldaar. De beide werklieden, die aan de lossing me dewerkten, wisten telkensongemerkt eenige groote brokken in het voor onder te werpen, welke zij dan des avonds in zakken daaruit haalden en in veiligheid brachten. Juist terwijl zij met eenige zak ken vervoerden, werden zij door de politie aangehouden. UITGEEST. (N.-- Nieuwe Ver eeniging. Alhier hebben de uitgetre den leden der plaatselijke af- deeling van het „(loUandschBloem- bollenk weekersgenootschap" eene nieuwe vereeniging opgericht gen. „Onderlinge bloembollenkweekers- vereeniging Uitgeest. Tot bestuursleden werden geko zen de lieeren D. Krijgsman, J.de Bruijne, J. Twaalfhoven, P. Dibbets en O. Twisk. EDAM. Gekozen. Bij de gisteren gehouden verkiezing van twee hoofdingelanden van „de Purmer" zijn gekozen de heeren D. Uiten- tuis Jz. te Purmerend en J. Visser te Driebergen. HAARLEMMERL1EDE EN SP A ARN W OUDE. Getrouwd: C. Zandberg en A. Hoogland.I. Bakkeren C. C. Lijn- kamp. Bevallen: C. BroedeerKuit, d. A. v. d. Wild—Verkerk, d. HAARLEMMERMEER. Bevallen- Ade WildeSchaap, d. M. van TolBalkenende, d. Overleden: A. Flipse, 1 tnnd. B. J. Negteren, 20 j. Bevallen Diest, z. LISSE. M. HoogkamerVan SASSEN HELM. Bevallen: C. M. v. Kesteren Clemens, d. M. Homanv. d. Ploeg, z. ZANDVOORD. Ondertrouwd: W. van Duijn en J. Koper. Getrouwd: C. A. van der Mij en S. J. Worst. Overleden: G. Vink, 6 mnd. VELSEN. OndertrouwdE. Zwart en li. Prins. K. Koger en A, Zevenbergen. Getrouwd: C J. Woudenbergen M. Ran. A. Tellier en M. Bakker. P. J. toe Loer en H. C. Plugge. J. W, F. van Dijk en H. de Vries. Bevallen: C. L. AldersMan- tjes, z. J. KeurSchipper, z. M WarmenhovenStoker, d. Overleden: N. Stam, 10 mnd. NOORD WIJKERHOUT. Geboren: Johanna d. v. F. J. Hillen en J. Lasschuijt. Overleden: Ma. E. Glebbeek 1 jr. van Amsterdam, Ca Wa Bakker 22 jr. H. H. Correspondenten, die ons vel schillende vragen hebben gesteld, zullen deze beantwoord zien in een instructielijst, welke zij dezer dagen zullen ontvangen. Kindersterfte. Geo. R. Sims schrijft in de „Tribune" over „den kreet der kinderen". Er sterven aldoor schrikbarend veel jonge kinderenin Engeland en Wales zijn het vierde deel van al die er in een jaar sterven kinderen beneden het jaar. En tegelijk neemt de geboorte af. Reden te meer dus om te zoeken naar de oorzaak van die groote kindersterfte. Een ambtenaar van den gezondheids dienst te Londen heeft reeds in een bock gezegd, dat de armoede alleen 'haar niet verklaart; in sommige ar men buurten is de kindersterfte laag. Slechte woningen en andere verkeerd heden in de omgeving evenmin. Zij moet wel met liet leven van de bevol king zelf samenhangen. Sims zal aantoonen, dat dat inder daad zoo is en zeggen wat er tegen een der redenen gedaan kan worden. Andere oorzaken kunnen niet zoo spoedig uit den weg geruimd worden. Men kan niet aanstonds vrouwen ont trekken aan ongezond werk; de wo ningen kunnen niet oreral in korten tijd verbeterd worden; voor een ver bod van huwelijk tusschen menschel die lichamelijk en geestelijk niet in orde zijn, is de openbare meening niet rijp. Maar tegen een kwaad, dat veel tot de kindersterfte bijdraagt, kan wel dadelijk iets gedaan worden. En dan gaat Sims vertellen wat h j bedoelt. Het drinken neemt bij vrou wen schrikbarend toe. In vele wijken van Londen treft men in de kroegen meer vrouwen dan mannen, en zij blijven er langer en drinken er meer. Volgens ambtelijke opgaven is van 1875 tot 1904 „de sterfte wegens al coholisme op de millioen gestegen bij mannen met 61.5 pet. en bij vrouwen met 184 pet." De meeste vrouwen die drinken zijn niet de jonge ongetrouwde, maar de getrouwde en in 't algemeen die van middelbaren leeftijd. In sommige buur ten vindt men de berbergen door vrou wen reeds flink bezocht in den voor middag en gevuld 's avonds. En vele van die vrouwen nemen hun zuige lingen mee. En daarin steekt het kwaad. Die blijven zoo langen tijd in de heete, bedorven rook-atmosfeer van de kroegen. En dan ineens weer in de kou. Of kinderen van zes, zeven jaar moeten buiten zoolang het kleine broer tje of zusje vast houden, terwijl moe der binnen is. Sims heeft ook herhaaldelijk gezien dat de moeders de zuigelingen mee laten proeven. Kinderen van vier jaar of daaromtrent worden dikwijls ook mee naar binnen genomen en krijgen ook te drinken. Sims heeft een stom dronken kind van drie jaar gezien. Het meest drinken de vrouwen jevener. Wat Sims dadelijk verboden zou willen hebben, dat is, dat kinderen de herberg betreden. De wet moet de moeders althans dwingen de kinderen thuis te laten. Dat zou, volgens hem, de sterfte al verminderen, want het verblijf in die drankholen en de scher pe temperatuurwisselingen, waaraan de zuigelingen blootgesteld worden, moeten verderfelijk zijn. Nog een oorzaak van kindersterfte ten gevolge van de dronkenschap: Elk jaar sterven er in Londen tusschen de vijf- en zeshonderd kleine kinderen, die worden doodgedrukt of stikken. En in den nacht van Zaterdag op Zon dag, wanneer er 't meest gedronken wordt, sterven er zoo tweemaal zoo veel als de andere dagen der wdbk. De Engelsche arbeiderspartij. Te Belfast in Ierland is dezer dagen de jaarlijksche verg^eriug gehouden van de Engelsche arbei derspartij. Op dit zevende jaarcongres waren eenige honderden afgevaardigden aanwezig, te zamen 174 vakbonden en 2 socialistische bonden (de on afhankelijke arbeiderspartij en de Fabian Society.) met bijna een mil lioen leden, vertegenwoordigende. Het congres toonde weer eens duidelijk dat het socialisme, althans het vastelands-socialisme, onder de Engelsche arbeiders geen wortel wil schieten. De Engelsche vakvereenigings- mannen zijn te practiseh, zij hech ten meer aan onmiddellijke verbe teringen en zij stellen dikwijls ook zeer radicale eischen, maar zich warm maken over toekomstdroomen dat kan de overgroote meerderheid van hen niet. De vakvereenïgingen, die ook op haar eigen congressen blijk gaven zich van liet soialisme vrij te wil len houden, hebben ook nu weer getoond op dit congres van de fei telijk door haar gevormde politieke partij, dat zij de arbeiderspartij niet aan een bepaald program willen binden ieder arbeider van welke richting ook moet zich bij haar kunnen aansluiten voor den gemeen schappelijken arbeid aan practische hervormingen. De arbeiderspartij wil volkomen onafhankelijk en zelfstandig blijven, ook tegenover de andere partijen en onder instemming der aanwe zigen gaf aan deze laatste opvatting de voor-zitter Stephenson uitting, toen hij, meldiDg makende van de verontwaardiging der liberale par tijen over de door de arbeiderspar tij bij de tusschentijdsche verkiezing van Cockermouth aangenomen hou ding (waar een arbeiderscandidaat tegenover een liberaal werd gesteld), verklaarde, dat de partij zich het recht voorbehield in alle districten zelfstandig op te treden. Weekblad St. Bavo. Het nummer van deze week be vat als illustratie „Christus geneest de zieken," naar H. Hofman. Aan tekst bevat de aflevering: De Relikwie van het II. Kruis, door Elise MillerHoe pastoor Tim stierf, door J. J. G. W.; Een tra gische nacht, door C. G. J. M.; De vondst van den koster, door J. J. G. W.; De liefde als schuts engel, door A. V. R.Verder week kalender; Diocesaan bericht en Gif ten voor den verderen afbouw van de Kathedraal. Op het gele omslag Old Cursing dry, liet oude vloekbeest, J. J. G. W. ^jCzoud en sterk worden is een be trekkelijk eenvoudig iets, indien de behoorlijke weg gevolgd wordt, namelijk door het gebruik van Scott's Emulsion, van levertraan en kalk- en sóda-hypöphosphiten, hetwelk snel en zeker hernieuwde levenskrachten toedeelt aan personen van iederen leeftijd manr en, vrou wen, kinderen, jonge personenoude rnenschen zuigelingenin zwakken gezondheidstoestand ge boren of uitgeput door ziekte, gebrek aan slaap of eetlust, of zwak door ™cattdf.dLn?^overwerkzwangerschap, ini:k. ,Dc visscher"zoogen. tanden krijgen. he. merk van het Scott proces. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. AARDaPPELEN. Prijzen onveran derd. Borgers 2.25 2.50 Blauwen 2.30 2.60 Bonten 1.90 2.3(1 Blauwe Poters 1.20 1.30 Geldersche Blauwen 2.10 2.20 Bonten O.2,10 Zeeuwsche Eigenheimers Blauwen Bonten 0. 3.— •2.25 3.— Eigenheimers 2.25 2.30 Zand L— 1,61 Aanvoer 0 ladingen. SCHIEDAM, 8 Febr. Graan-Spiritus f 16% a lö.3/4, Me- lasse-Spiritus f 15a f 1-5,ruwe Spiritus f 8. GOUDA, 8 Februari. Door strem ming der vaart waren aanvoer en en handel van geene beteekenis. Kaas. Ie qual f32,—, 2e qual. f30 a f 31. Aangevoerd 8 partijen. Handel vlug. Boter. Aangevoerd 1058 stukken van 2 kg., handel vlug, prijs der goe- fl,45 a f 1,50 wei- fl,40 a fl.35. Vette varkens met redelijken aan voer, handel vlug, 21 a 23 c. per l ;2 kilo. Biggen voor Engeland met re delijke aanvoer, handel vlug, 20 a 21 c. per 11-2 kilo. Magere biggen met weinig aanvoer, handel matig, 11 A 1.40 per week. Nuchtere kalveren met /redelijken aanvoer, handel vrijwel, f8 a f 11, Fokkalveren f" 10 a 17. LEIDEN, 8 Febr. Ter markt wer den aangevoerd Stieren 7 stuks f 150 a f 210. Kalf- eu Melkkoeien 215 stuks f 147 a 320. Varekoeien 124stuks f 111 f i 240. Vette Ossen en Koeien 183stuks f 173 a 307. Graskaiveren 0 stuks f a Kalveren (vette) 43 stuks f 73 a 120. Kalveren (magere) 56 stuks f 5.a 15 Schapen (vette) 203 stuks f 25— a 32 Schapen(weide)126 stuk i f 18.a 25. Varkens (magere) 106 stuks f 18.a 3b Varkens (biggen) 91 stuks f 6 a 12 Bokken en Geiten 3 stuks f 2.a 4. Vette Ossen en Koeien f 0.68 a 0.78. Vette Kalveren f 0.98 a f 1.10 Vette Schapen f 0.65 a f 0.71, Magere Var kens f 0.40 a f 0.43 per kilo. Ter wekelijksche Kaasmarkt aange voerd 10 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van f 2h.tot 32. Derby-Kaas van f ALKMAAR. Kaas. Aangevoerd 108 stapels, wegende 56,720 KG.Kleine f 33Commissie f 33, Middelbare f 33Handel stug. HOOFDDORP. Graanmarkt. Tarwe f 5.40 a f 7.per 80 K.G. Roode Tarwe f 6,25 a f6,75. Rogge f 5.a f 5.20 per 75 KG. Chevallier f 0ii f 0. Haver f 6.50 a f 7.30 per 100 KG. Wintergerst f 4.75 a 5,per 65 KG Chevalier gerst f5,25 a f5,50. Duiveuboonen f 7.50 per 85 KG. Paardenboonen f 6.10 a f 6.40 p. 80 KG. Bruineboonen f 7.25 a f 9.— per HL. Groene erwten f 7.20 a f8.per HL. Vale erwten f 0,a f 0. Capucij nersf 0a f 0.per HL. Karweizaad f 14.50 a f 14.70 per 50 KG. Kanariezaad f 6.25 a f 6.80. Mosterdzaad f 17.a f per 70KG. AMSTERDAM, 8 Febr. Olie. (Be richt van de makelaars Matthes it Porton.) Raapolie per 6 w. f 36,vliegend f 35per heet. Lijnolie per 6/w. f 22,75 vliegend f 21,75 per heet AMSTERDAM, 8 Febr. Opde vee markt waren aangevoerd 190 vette koei en, le qual. 90 a 94 cent, 2e qual. 86 a 00 cent, 3e qual. 76 aOO cent, 135 melk en kalfkoeien f 125 a 270, 45 nuchter# kalveren f9.a 17. 537 vette varkens Hollandsche le qual. 45 a 46 cent, idem 9 Februari. Medegedeeld door H. C. Tombeeqh en Oo. vorige koers Heden South. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel sh. Topeka Sh. 2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols •j 94% 94% -9% 27% 28% 46 4511/j, 104% 104 251/4 25 i 2811/ie 281/2 00% 60% 171/a 17%6 174V, 172% 27»/- 27% •j 43% 441/4 36'/|6 351/2 1 39]»/i6 32% 271/i6 269/ie 1 45 44% i 37i»/ie 371/4 732 734 15 14% 47% 471/4 47% 47% 224 223% 78% 7*% - 74% 74 Amer. markt iets lager. Russen vast. Kon. Petroleum hooger. Tabaksmarkt verdeeld. Kimberley prijshoudend. •.•"A -;o y-. V von der -- v -ut „Mijn best#," antwoordde Clemens haar na eenig nadenken, „ik zal u thans den sleutel van het raadsel ge ven. Het is een geheim, dat gij nog niet vermoed hebt, en dat ik u niet kon toevertrouwen, zoolang gij mij niet genoegzaam kendet. Ik ben Chris ten, Flavia. Als Christen houd ik alle goden en godinnen niet alleen voor ijdele uitvindsels, maar ik ver afschuw ze, dewijl ze den eenigen wa ren God, dien ik aanbid, de eereroo- ven, welke Hem alleen toekomt. Nu kan ik geen ambt bekleeden, zonder aan feestelijkheden ter eerediervalsche goden te moeten deelnemen. Dat wil ik niet." Zijne vrouw «taard# hem met wijd geopende oogen aan. Zij vertrouwd# hare ooren niet. Haar man een Chris ten „Hoe is het mogelijk," zuchtte zij eindelijk, „dat gij u hebt kunnen laten verleiden tot het lidmaatschap eener gekte, welke nog meer veracht wordt dan die der Joden 1" „Gij hebt mijnen vader zoozeer ge prezen," antwoordde Clemens ernstig, „en voorwaar, hij verdiende uwen lof en de achting, die hij allerwegen genoot. Welnu, ook hij was Christen, en juist hij is het geweest, die mij tot de erkenning der waarheid heeft ge bracht." Flavia wist van verbazing geen woor den meer te vinden. „Gij begrijpt nu zeker," ging Clemens voort, „waarom ook zij zich in zijn laatste levensdagen uit het openbare leven terugtrok, wat hem ook als ver keerd werd aangerekend. Sedert dezen dag deed Flavia Do- mitilla geene poging ineer, om haren gemaal van zijn besluit af te brengen. Gelukkig had zij een plooibaar karak ter, waardoor zij zich zonder veel moeite in het onvermijdelijke schikte. Clemen# was daarenboven zoo goed hartig, zoo edel, zij gevoelde hem zoo hoog boven zich in geest en verstand, dat de jonge vrouw onwille keurig geheel onder zijnen invloed was. Om haren man aangenaam te zijn, zag zij langzamerhand van alles af, wat haar vroeger genoegen had gedaan; zij verkreeg het zelfs van van zich, geen schouwburg meer te bezoeken of zwaardgevechten te gaan zien. Maar welk een zwaren strijd moest z'j nog strijden, alvorens ook zij tot de erkenning van de waarheid en de goddelijkheid van het Christendom kwam, en voor zij, het jonge levens lustige wezen, haar vreugde en vrede vond in den stillen huiselijken arbeid en in den dienst der armen en onge- lukkigen. Zij zou dit zonder steun niet gekund hebben; de offers, de zelfoverwinning, welke haar dat dage lijks kostte, zouden haar te zwaar zijn gevallen, als zij niet het voorbeeld van haren echtgenoot gedurig voor oogen had gehad. Met steeds aangroeiende liefde en vereering zag zij tot haren Clemens op; hij was haar een vader en leeraar, en als zij hem haar geheel# hart tot in elke plooi opende, dan waren het vaak slechts weinige woorden, korte bemerkingen, waarin ook bij de volle schoonheid zijner zi'4 voor haar en voor haar alleen, blootlegde. Zij was fier en gelukkig, de eenige _te zijn, die haren echtgenoot waarlijk kende, en in hare oogen was er op de aarde geen edeler man dan de hare. Dikwijls maakte zij in zichzolve eene vergelijking tusschen haren echtge noot en andere mannen, en dan kon zij slechts met tranen in de oogen God uit het diépste haars harten danken, dat hij haar zulk een levensgezel had geschonken. Hoe gelukkig is een huwelijk, dat eene verbintenis is van vrome zielen, welke gezamenlijk naar de volmaking streven; het zijn twee edelgesteenten, in één gouden band gevat. Denzelfden dag, waarop Titus te Rome rvas aangekomen, had ook Fla- vius Josephus, in korte dagreizen langs de Via Appia, de hoofdstad bereikt. Zooals thans eenieder, die naar Rome reist, het hart blijde voelt kloppen, wanneer hij reeds van verre den koe pel der Sint Pieter en, naderbij geko men, ook de torens en koepels der andere kerken ontwaart; zooals hij vol verwachting ue stad binnentreedt, Avelke al zijne verwachtingen zal over treffen, zoo was het ook in de oud heid. Rome, de heerscheres op de z£- ven heuvelen, was niet alleen staat kundig de hoofdstad der wereld, wetenschappelijk het middelpunt van alle kunde en kunst, onder handels oogpunt de stapelplaats, waar in over vloed het beste was te vinden van alles, wat de bekende wereld ople verde, het Avas tevens de stad der heiligdommen A-an alle natiën, de stad, in welke de godheden van alle landen als het ware een hemel op aarde hadden. Bij het grafgesteente van Caeciua Metella, waar men ook thans nog uit de hoogte een heerlijk vergezicht heeft op de eeuAvige stad, liet Josephus Flavius zijn oog waren OA-er Roma aurea, het gouden Rome, zooalshet nog in de middeleeuwen werd ge noemd. Op de hoogte van het Kapi- tool rees aan de eene zijde de vesting, aan de andere de tempel van Jupiter, schitterend van gepolijst marmer, blin kend onder zijn dak van vergulde ertstegels, welke men uren ver in den zonneschijn kon zien flikkeren. Dair- naast praalden de keizerlijke paltizen van den palatijnschen heuvel; rechts zag men het paleis van Lateranen, en onafzienbaar ver strekte zich de hui- zeuzee uit der breed uiteengebouwde stad, welke anderhalf millioen inwo ners telde. Josephus liet zijn blik rusten op den glinsterenden tempel van den Kapi- tolijnschen Jupiter. Zóó ook had eeu- wen lang de tempel van Jerusalem den pelgrims toegelachen, die bij de nadering der feestdagen daarheen togenthans lag hij in puin, de hei lige tempel, en met hem de heilige stad! Tranen welden in Josephu#' oogen. Werdt vmrt'fji).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3