Amsterdamsch nieuws. Ingezonden. STADSNIEUWS^ Kamerlid Bultman. "Wij vernemen uit Haarlemmer meer, dat de toestand van den heer Bultman, id der Eerste Kamer, vrij gunstig is. (N. C.) Brutale inbraak. Zatrrd: gavi nd laat hebben in- biekt-rs getracht hun slag te slaan ïn he1 utii werkmagazijn van den heer H. S<hweitser, Elandsgracht 142 te Amsterdam. M< n is daarbij op eigenaardige wijze te werk gigaan. Het slot for ceeren van de winkeldeur aan de straatzijde, zou in de gaten kunnen L open en daarom besloten de da ders zich to< gang te veischaffen tot het trapportaal van het boven den winkel gelegen bovenhuis. De rechterwand van dit trappor taal voimt tegelijk een wand van het horlogemagazijn en hestaat slechts uit een houten afschutting, die de dieven makkelijk dachten te doorboren. De deur van het bo venhuis was evenwel gesloten, doch dit was voor de hteren geen be zwaar. Men hoorde een gat in de dt ur en heeft haar toen, vermoe delijk met behulp van een ijzer- draad, geopendeenmaal binnen, zette men zich aan het werk. Het boren in den houten wand is den daders echter niet meege vallen, want men stuitte weldra op ijzeren platen welke door den heer Schweitser tegen het houten beschot, waren gespijkerd om zijn klokken steviger te kunnen ophan gen. De dieven waren met deze omstandigheid 1 lijkbaar niet bekend maar zij onmoedigde hen niet gauw. De dader-: boorden twee rijen vrij groot gaten, en toen zij daarmede mg gten succes hadden, werden nog gaten in den wand langs de trap naar boven, geboord. Toen ook dit niet hield en zij gem kans zagen op deze wijze re sultaat van hun weik te verkrij gen, hebben zij hun moeitevollen arbeid maar opgegeven en zijn de heeren onverrichter zake vertrok ken. Reeds driemalen heeft men nu geiracht in dit perceel in te breken, doch nimmer met succes. Een voorgaanden keer hadden de daders zelfs een rij lantaarns op de gricht uitgedraaid om in de d. i-ternis hun heil te zoeken, doch ook deze truc baatte hun niet. De n-cherche nam hedenmorgen de plaats waar «le dieven Zaterdag avond opereerden, nauwkeurig op, maar eenig- aanwijzing om de da ders in handen te krijgen, was er niet te vinden. Door het ijs gezakt. Zondagnamiddag had op de poe- rei we enng bij de Ruy.-daelkade te Amsterdam een ongeluk plaats. De 1 eir W fotograaf uit de Rusten- butgerstraat, die een loehtje op schaatsen had gedaan, zakte door liet ijs en werd met moeite na een klein kwartier onder de ijsschotsen uiigr haald en op het droge gebracht waarna 1 ij naar het O. L. Vrou- w. n Gast: uis werd overgebracht. Hedenmorgen was zijn toestand re delijk. Laffe wraakneming. Toen onderdagavond, omstreeks 10 nor de heer J. van der Banden, administrateur in de veenderijen van de Erven Roijen, te Bergent- hr-im, nog werkzaam was op het kantoor, dat met zijn woonhuis een geheel uitmaakt, weid er eensklaps een gewe<rscbot voor zijn huis ge- lo-t en weiden de glasruiten van zijn kantoor verbrijzeld. Gelukkig dat er van binnen luiken voor de ramen warm en deze gesloten wa rm daardoor bleef de beer v. d. S. OMM-d» erd. Nog dit-nzelfden nacht hebben de marechaussee, die onmiddellijk ge- teh grapheerd worden, eenige per sonen gearresteerd en naar Harden- berg gevoerd. Men meent daarbij den schuldige gevat te hebben. Als de dader wordt, genoemd een zekere B., een ont slagen arbeider, een jongmensch, van ruim 18 jaar. Men meent dat wraak de aanleiding is tot deze snoode daad. (Zw Ct.) Een woeste rit. Zatetdagmoigen, toen een batterij veld-artillerie zich langs de Nieu-we Parklaan ie Bcheveningen naar het strand begaf, geraakten deraderen van de affuiten en caissons, door de gladheid en holle ligging van den weg, aan het glijden en af schuiven, waardoor de kanonniers van de affuiten werden geslingerd of er afsprongen, zonder ongeluk ken, doch de paarden moesten om grooter stoornis te voorkomen, in draf blijven. Zitbanken langs den weg werden toen omvergehaald en meegesleurd en twee lantaarnpalen beschadigd en scheef getrokken. Nabij het hotel Royal kon men eerst halt maken, omdat de weg vlakker werd en de schade zooveel mogelijk herste len. (Vad.) Onder den trein. Op het rangeerterrein der N. C. S. te Zwolle had een 22-jarige los-e werkman gisteren het ongeluk te struikelen, waardoor hij onder den trein geraakte met het treurig ge volg, dat hem de rechterarm be nevens zijn beide beenen werden afgereden. De man is aan de ge volgen overleden. Politiehond. De politie-brigadier te Scheve- riingen Blokpoel richt sedert eeni- geti tijd een jongen doghond als politiehond af. e uilkomsten met de africhting verkregen zijn opmer kelijk en hij de tochten van dezen beambte wordt hij dan ook steeds door den hond vergezeld. Binnen een maand hoopt hij zijn vier' oe tigen helper volledig gedresseerd te hebben voor het speurderswerk. Gemengd Buitenland Doorboring van den Mont-Blanc. Volgens de Perseveranzais hesloten tot de vorming van een Fransch-Italiaansche technische commissie voor de doorboring van den Mont-Blanc. Postdiefstal. Tusschen de stations Othez en Morceux op de lijn Pau-Bordeaux is een belangrijke postdiefstal gepleegd. Een aantal brieven, bevattende verschillende bankbiljetten van 1000 en 500 frcs, en een obligatie van de stad Pa rijs ten bedrage van 100,000 frcs. vielen den gauwdieven in handen. Aan wie de schuld bij het bijna verdrinken van 3 kinderen plus een man ter redding toegeschoten Zondagmiddag op het ijs in hetZuider-Buiten-Spnarne? Mijns inziens eerstens aan de kinderen doch op de tweede plaats aan den Directeur der Gemeente-rei niging immers onnoodig is op zijn bevelde geheele week het ijs in de Heerenvest en het Spaarne daar ter plaatse doorgebroken met de feacelienschuit; was het noodig? Nu ligt de vaart gestremd en worden de vaatje sper as vervoerd, er loopt volk genoeg zonder werk dat kan behulpzaam zijn bij het vervoeren der vaatjes. Indien zij niet doorgebroken hadden was het ongeluk stellig niet gebeurd. Ik geef toe voor den handel mag de scheepvaart niet noodeloos aan handen gelegd worden maar met de reiniging.is dit een ander geval, daar kan in voorzien worden. Er wordt nu ook in v orzien, kortom indien op last van den Directeur- voornoemd of zijn plaatsvervanger niet doorgebroken was daar ter plaatse was dit ongeluk stellig niet gebeurd. Dankend voor de mij ver leende plaatsruimte Hoogacht. L. 12i/2-jarig Priesterfeest van Kapelaan Van den Berg. De gro ite tooneelzaal van 't Bondsgebouw „St.. Bavo" bood gis ter, Maandagavond, een blijden, een feestelijken aanblik. Van voor tot achter waren alle plaatsen dicht bezet door de trouwe Volksbonders, allen met geestdrift te- feestverga- dering getogen om een spontane huldebetuiging te brengen aan Jen beminden Geestelijken Bonds..dvi- seur, den WelEerw. Heer Kapelaan L. van den Berg, die 15 dezer den gelukkigen dag zal herdenken, waarop hij vóór 12x/.2 jaar verheven wer<l tot den uitverkoren priestei- 1 ij ken staat. Op de gereserveerde plaatsen markten we op onze E E Geeste lijkheid, den Hoogeerwaarden heer H. F. J. Rikmenspoel, Plebaan der Parochie van den H. Bavo, den ZEerw. heer M. P. J. Möllmann, Secretaris van het Bisdom, den ZEerw heer Pastoor S. H. v. Gin- kel te Velsen, de geheele Geeste lijkheid der parochie van den H. Bavo, tal van E.E. Geestelijken uit de andere parochiën, allen warme vereerders van den Boud. Voor 't tooneel en achter de bestuurstafel, die ter zijde was geplaatst, deed 't oog weldadig aan de bloemen- en planten weelde, die in dit barre iaargetijde niet weinig 't feestelijk aanzien der zaal ver hoogde. Op de bestuurstafel was een bij zonder fraai bloemstuk geplaatst, waarachter straks de nederige jubilaris met groot gemak zich zou kunnen verbergtn. t et tooneel werd geflankeerd door de vaan Iels van den Bond en zijner onderafdeeli agen Op het vastgestelde uur werd de Weleerw. Heer Van den Berg, voorafgegaan door een geformeerde Eerewacht naar de bestuurstafel geleid, terwijl de muziek der St. J uzefsgezellen een fanfare aanhief. Opening der vergadering door den Voorzitter. De president, de heer W. B. Gus- kens, spréékt, de vergadering ope nend,den jubilaris met een kort woord toe. Het is spr. een voorrecht, na mens de afd. H. van den Ned. R. K. Volksbond den Eerw. Adviseur van harte geluk te wenschen met het koperen feest van zijn Pries terschap, hetwelk Gij 't geluk hebt 'e vieren, zegt de president tot den jubilaris, in de gelukkigen kring uwer geëerde familie, paro chianen en niet het. minst uwer vrienden, de leden van dezen Bond. Ik zegen 't oogenblik, waarop Mgr. Bottemanne z. g. u benoemde als adviseur onzer afdeeling. Moge het u gegeven zijn uwe taak te vervullen tot in lengte van dagen en tot bloei en heil van ons II. Geloof. (Donderend applaus). Zangvereenigirig. Op zeer verdienstelijke wijze voerde de Zangvereenigirig den Welkomst groet" van Ph. Loots en 't „Vaan dellied" van N. H. Andriessen uit. Notulen Vervolgens werden door den se cretaris de notulen voorgelezen die onveranderd, werden goedgekeurd onder applaus der vergadering. Mede deeling en. De president deed hierna de vol gende mededeelingen Weer zijn 10 nieuwe leden tot den Bond toegetreden; zij worden door den president met een hartelijk, opwekkend woord toegesproken. Het fonds der ziekenbus zal deze week circulaires aangaande; zijne werking verspreiden. Weer is een nieuwe afdeeling in deu Bond opgericht, hl. een Tabaks- bewerkersgikle. De president hoopt, dat liet beter in stand zal blijven dan het vorige en dat het een glorie rijke afdeeling aan den Volksbond zal verbinden. Dit jaar zal weer verkiezing moe ten plaats hebben der leden van 't Centraal Bestuur. De nu voor deze afdeeling zitting hebbende 6 leden zullen moeten aftreden, terwijl de Bond dit jaar 7 leden zal afvaar digen. Voor. 1 Maart zullen de op gaven van candidaten moeten inge leverd zijn, terwijl 11 Maart de verkiezing zal plaats hebben. Overleden is Nic. v. d. Veldt, een der oudste leden van den Bond. De Bond zal voor zijn zielerust H. Missen laten opdragen. Op 20 Febr. a.s. n.m. half 9 u. begint voor de leden en donateurs van den Bond een retraite in de kerk van den H. Antonius, welke retraite zal gehouden worden door den Z.E. pater Grere O. M. F. De president beveelt warm aan de deel neming aan deze retraite. Toespraak van den Voor zitter tot den Jubilaris. De Voorzitter zegt tot den jubi laris, dat 't bestuur der afd. hem de opdracht verstrekt heeft als woordvoerder van alle hier aan wezigen de gevoelens te vertolken ten opzichte van hun Adviseur op zijn koperen Priesterfeest. Vooral op dezen avond, zegt spr., nu gij dit feest wilt vieren temidden van uwe getrouwe Volkshouders. Met roem moogt gij terugden op die vervlo gen jaren, die getuigen van noesten vlijt en van veel opoffering. Spr. hoopt, dat'na het koperen liet zil veren en na het zilveren het gouden feest zal volgen. En uw verdiensten, mogen zij gelijken tred houden met deze waardevermeerdering uwer jubilea. De geheele Bond is overtuigd- van uwe toewijding en- dankt, u voor a'les, wat gij hier tqtstapd hebt gebracht. Gaarne hernieuwen we in deze foestyergadering de plechtige gelofte, dat wy in u steeds t gezag zullen eeren van onzen beminden Bisschop, Mgr. Gallier Gaarne zullen wij steeds uwe ad viezen blijven opvolgen. Ten siutie bieden wij U op dit feest een huldebiyk aan. Met blijheid en liefde is liet bij een gebracht. Allen hebben wat willen missen van hun karig latiU', gaarne hebben zij allen den cijns der dankbaarheid voor IJ wil len brengen. Moge 't geschenk U welkom wezen. En liet zij U een bewijs, dat wij wij onze priesters weten te eeren en offers met offers weten te beantwoor den. Er brak een overweldigend ap plaus in de zaal los, er scheen aan 't gejubel schier geeu einde te komen. Het huldeblijk bestaat uit 12 zilveren lepels en vorken in étui. Voorwaar een prachtig cadeau. Huldebetuiging door 't Ned. R, K. Bloemisten- en Tuinlieden Secretariaat. Hierna beklom de heer Loerak ker uit Hillegom als secretaris van het Ned. R. K. Bloemist- en Tuin liedensecretariaat 't podium. Ook 't Secretariaat wilde den jubilaris zijn gelukwenschen komen brengen, daar kapelaan van den Berg ook adviseur van dat Secre tariaat is. Spr. biedt den jubilaris zijn hulde aan 'en spreekt den wensch uit, dal na dit feest het zilveren en na het zilveren het gouden moge volgen. De R.Eu Bloemisten en Tuinlieden leven in zeer moeilijke en treurige toestanden, maar toch heeft 't Secre tariaat willen toonen, hoeveel dank Let aan den adviseur verschuldigd is en welken dank het zoo gaarne uitbrengt. Spr. bood den jubilaris 'n zilveren groentelepel met slavork in étui aan. Dankwoord van den jubilaris. Zichtbaar onlroerd begeeft de ju- bilari zich naar 't podium, terwijl een spontaan gejuich losbreekt. Als er ooit een oogenblik geweest is, zegt Z. \V. Ewaarop het mij zwaar valt tot u te spreken, dan is het thans. Gij weet het, de Priester moet zich bezig houden met de belangen van 't volk. Dat voorbeeld hebben we van onzen Goddelijken Meester, die ook wel tot de rijken ging, doch altijd terugkeerde tot 't volk. En als Hij mannen noodig had om zijn Leer over de wereld te verbreiden, dan nam Hij de mannen uit 't Volk. Als ik dus in uw Bond onder u werk, dan doe ik dat naar :t voor beeld van mijn Goddelijken Meester. De hulde, die mij hier dezen avond gebracht wordt, is overweldigend. Maar ik heb haar niet verdiend,, daar ik niets anders deed dan mijn plicht. Is er iets goeds in den Volks bond, dan is dat te danken aan 't -nastuur, dat dag en nacht werkt en verder aan de leden zelf, die wer ken in eendracht en liefde. Maar ais die hulde mij hedenavond gewordt, dan schrijf ik die toe aan uwe liefde voor de priesterschap en daarvoor hartelijk dank. Dit geeft moed. Als ge zoo] uw priesters weet te eeren, dan getuigt dat van leven dig geloof. Dit feest is voor mij on- vergeetlijk. Van de weinige verdien sten, die gij hebt, hebt gij tocli aan mij nog wrat willen geven. Wist ik maar, wat ik u moest teruggeven. Ik moet met Petrus zeggen: „Goud bezit ik niet." En nu heb ik wel zilver, doch gij zult niet willen, dat ik u dat weer ga teruggeven. Maar wat ik heb,dat geef ik u van ganscher harte. Ik zal u helpen zooveel ik kau Vandaag is de vriendschapsband tusschen ons weer versterkt. Reeds leefde de R. K. Volksbond in mijn hart-, doch die liefde is thans weer toegenomen. Nu van avond vooral is er tusschen ons een vriendschap ontstaan, die alleen door den dood kan worden weggenomen. Waar ik ben, waar ik ook zal aanlanden, overal en te allen tijde kunt Gij over mij beschikken. Wat het R. K. Bloemisten- en Tuinlieden secretariaat betreft, alle woorden, .die spr. gesproken heeft, zijn ook toepasselijk op dit Secrete tariaat En wat hij den Volksbond beloofd heeft, dat zweert hij ook aan :t Secretariaat. De sympalietce Plebaan aan 't woord. Ook de sympathieke Plebaan, de Hoogeerwaarde Pleer Rikmenspoel, was zoo vriendelijk een hartelijk woordje te spreken. Z. H. E. dankt voor de hulde den jubilaris gebracht. Eti deze mag nu wel zeggen, dat hij dit eerbetoon niet verdiend beeft, we weten er alles van. De jubila ris heeft dat zeker verdiend. En de oorzaken dier hulde iiggon in zijn verleden. Wat hij in die jaren voor tt gedaan heeft, is de oorzaak van uw warm hart. Dat heeft zich ge uit in geschenken, in bloemen. Spr. com tateert ook met groote vreugde le liefde van deze Bondsmannen voor de priesters. Ten slotte spoort hij aan tot onwankelbare trouw aan onzen geliefden Bisschop. Blijft hein trouw door de raadgevingen van uw adviseur op te volgen. Dan zult ge 't geluk vinden hier op aarde en hiernamaals in den Hemel. Weer brak een donderend applaus los. H u 1 d e 1 i e d. An zongen hierna geestdriftig 't. I!' delied van den Volksbond aan zijn Adviseur, waarvan wij de beide hut:to strofen lat n volgen: Wel spot de oproerge bende, Geschaard om 't roode vaan, Dat wij de Priesters eeren, Met hen ten strijde gaan; Maar hoe met honend lachen De vijand met ons spot: Trouw zweren we onzen Priesters, Trouw zweren we onzen God! At.i vaird onz' dank voor 't zorgen A an Haarlem's Bond bc-ateed, Ontvang onz' eerbied, hulde, Voor 't geen gij voor ons deedt! Laat vrij de wereld schimpen: Wij wat er ook gebeur' Wij blijven 't luid herhalen: „Lang leve de Adviseur!" Een souvenir. Terwijl de St. Jozefsgezellen ons nog op een mooi muzieknummertje vergastten, werd aan alle aanwezi gen een souvenir uitgereikt van het jubileum- van den Adviseur. Sluiting. Met een hartelijk woord sloot de Voorzitter de vergadering en de jubilaris verliet weer, begeleid door de Eerewacht onder overweldi gend gejuich de feestzaal. Vervroegd ontslag. De sergeant Krol van het 10e reg. Infanterie heeft op zijn verzoek vervroegd ontslag uit den militairen dienst bekomen. O verplaatsingDe milicien Overes van het 10e regiment infanterie is met eene vrijwillige verbintenis overgegaan bij het Regiment Gre- na- iers en Jagers te 's Gravenhage. Uitstel. Aan den milicien Nieberg van het 10e Regiment Infanterie alhier is een jaar uitstel van opkomst in werkelijken dienst verleend om zicli in Noord-Amerikaopte houden. Faillissementen. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank alhier 12 Februari 1907 is in staat van faillissement verklaard L. J. Gosenson, sigaren handelaar te Haarlem Kruisweg. Rechter-commissaris Mr. O. G. von Reeken. Curator Mr. C. H. van Meurs advocaat en procureur alhier. Hinderwetten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 8 der Hinder wet; doen te weten, dat bij hunne beschikking van 7 Februari jl. aan Directeuren der Naamlooze Vrnnoot- sehap „Haarlemsche Brood- en Meel fabriek'' vergunning is verleend tot uitbreiding van de bakkerij, door het bijplaatsen van eenen verticalen stoom ketel ter grootte van 1.70 maal 0.70 M. en 1.M2. verwarmend oppervlak (2t/2 atmospheer druk) in het perceel aan de Bakenessergracht No. 71 Kad. Sectie D No. 7237. Haarlem 11 Februari 1907. Burgem. en Weth. voornoemd, BOREEL. de Secretaris. J. W. VAN BI LDERBEEK, L.S. Bai-masquè van „Cremer". Maandagavond gaf de letterlie vende vereeniging „J. J. Cremer", haar bal-masqué in den schouwburg, die door de directie was herschapen in een Japansehen theetuin, op den achtergrond een berghelling, waar voor de theepilant stond te bloeien. Reeds lang voor het bal aanving, stond het aan den ingang van den schouwburg zwart van de mensehen die de gemaskerden wilden zien binnengaan en allengskens vulden zicli de zalen met de deelnemers, waaronder tal van wonderschoone, soms zeer goed gevonden costumes, ook groepen. Daaraan trokken o.m. de aandacht een echte nakijk loterji, een besjes paartje, zoo uit een oude mannen- en vrouwenhuis weggeloopen, een viertal hoogst frissche figuurtjes, de rekenkunst voorstellende, een da ni el je in een mosselschelp, een Chineesche mandarijn, met heel mooi masker. Natuurlijk waren er ook de noo- dige ridder en edelen, zigeunerin nen, landmeisjes en dan een baker, zóó aftands, dat zij een afschrik was voor allen, de baker noodig heb benden. Daar kwamen tegen halfel^binnen een zevental boeren en boerinnen, zoo gaande naar de bruiloft van Kloris en Roosje. Hun dansen, neen, als daa^ de Mardin's niet hebben achtergezeten, dan mijn hoofd af. En dan die Thomnsvaer en Pie- tarnel, hulde brengende aan Cremer, den president, Gerrit van Gasteren, onzen Gerrit en W. F. Heiligers, beiden van den beginne af bestuurs leden van Cremer, waarvan de heer Bukker zoowaar toen ineens de beeltenisse op doek te zien gaf. Daverend gejuich na dit heel aardig uitgevoerd intermezzo. Nadien de gezelligheid, vroo- i ij kb ei d en jolijt zat er al danig in werd de stemming hoe langer hoe beter, als dat nog kon. (Tel.) Weldadigheid naar Vermogen. In aansluiting met een onlangs in ons blad gedane mededeeling, kun nen wij nu vermelden, dat de kunst avond ten roordeele van Weldadigheid naar Vermogen, op Zaterdag 23 dezer te 8 uur zal plaats hebben. De avond zal uitmunten door voor drachten, enz. op verschillend gebied de medewerking eener uitstekende zangeres van el iers, werd belangloos toegezegdde prijzen der plaatsen in den Schouwburgdeor den eigenaar gratis afgestaan zijn bescheiden te noemenen daar alle executanten be langloos meêwerken, is de^ totale op brengst voor de kas van W. n. be stemd, die na den strengen winter een extra aanvulling zeer noodig heeft. Eenige jonge dames hebben zich be reid verklaard de ingezetenen op te wekken tot deelneming; onzerzijds bevelen wij de zaak warm aan. Dronken. Gisteravond half 7 uur liep een dronken man tegenover de kerk van O. L. Vrouw, in 't Spaarne. Op 't hulpgeschreeuw van ee-n jongen schoten twee heeren toe, die er in slaagden den drenkeling, die door 't ijs was geschoten, te redden. Hij werd, daar hij niet loopen kon, naar 't politiebureau vervoerd. Soc. Vereeniging.'' Gisteravond werd in de groote zaal van de so ciëteit „Vereeniging" een groot bal gegeven ter gelegenheid van den Vastenavond, onder directie van den dansleeraar J. B. Bongers. R. K. Metaalbewerkers. Een propa- gandavergadering zal hier gehou den worden voor alle metaalbewer kers. Als spreker zal optreden de Heer E. Schaper, uit Krommenie, met het onderwerp „Collectieve Ar beidscontracten". Deze vergadering zal plaats heb ben op Donderdag 14 Februari des avonds ten half negen, in het ge bouw „St. Bavo", Smedestraat. Streeft naar Vensgezindheid. 1 'e afdeeling Haarlem van den Ned. Bond van Eleetrische Spoor- en Trambearubten, hield Zaterdag avond in de bovenzaal van de Ver eeniging een feestelijke bijeenkomst, ter herdenking van haar tweejarig bestaan. Een groot aantal leden met fami lie en kennissen waren aanwezig en hadden een aangenamen avond. Brutale inbraak. Zondag tus schen half vier en des avonds half twaalf is tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken in den schoen- en laarzenwinkel van W. F. Goeden, gelegen aan de Brouwers straat, hoek Oranjeboomstraat. No. 170, Met een valschen sleutel heeft men de voordeur geopend. In den winkel is uit degeldlade die niet gesloten was, ongeveer f2,50 aan klein geld ontvreemd en uit de binnenkamer van de bedstedeplank een bruin gelakt ijzeren geldkistje, inhoudende ongeveer f 50, waaron der een muntbiljet van f 10. Door de achterdeur van het erf, uitkomende in de Brouwerstraat, heeft men het terrein verlaten. Door eene buurvrouw zijn tus schen half aeht eu half negen twee personen gezien, staande voor den winkel. Ruim half elf zag zij de achterdeur openstaan, hetgeen haar verdacht voorkwam, zoodat m#n vermoeden heeft, dat de diefstal tusschen half negen en half tien zal zijn gepleegd. Afd. N. O. G. Het bestuur der afdeeling Haarlem van het N. O G. is ver 1907 samengesteld als volgtChr. Domers, voorzitter H, A. van Bilderbeek ('ste se cretaris G. J. Bettink, 2e secreta ris J. H. W. Habermehl, penning meester. In de vacature van viee-voorzit- ter zal in de eerstvolgende afdee- lingsvergadci ing worden vo rzien. Correspondenten zijn verder de heeren W. Kloeke voor de Le.vens- verzekeringm ïatschappij, L. S. v. der Have voor het Herstellings oord, J. W. Sevenhuysen voor schoolreisjes, en J. G. Tuytel voor de Hulpspaarbank. Luitenant Nix. In verschil lende bladen circuleert het bericht dat het lijk van den vermisten luitenant Nix uit het water van de waterleiding, nabij de Leid-che Vaart ts opgehaald. Dit bericht is, naar ons bij in formatie bleek, volkomen onjuist. De Haarlemsche correspondent van „Het nieuws van den Dag", dat het eerst met dit nieuws aan kwam, is blijkbaar de dupe gewor den van een mingepnste woord speling, die men zich ter zake van dit geval veroorlooft. (H. o.) Weldadigheidsvoorstelling Tot steun van behoeftige lijdei s aan Tuberculose, die genezing kun nen vinden in de lighal der „Ver eeniging tot bestrijding der Tuber culose" stelt een zeer gunstig be kend Haagsch Tooneelgezelschap zich voor op Zaterdag 2 Maart een voorstelling te geven in het ge bouw van den Schouwburg aan den Jansweg alhier. Door het tooneelgezelschap „Fri- tomija" zal opgevoerd worden „Liefdes-duel", blijspel in d«e be drijven -(Uit het Fransch vertaald van Scribe en Legouvé's „Bataille de Dames"). De critiek luidt zeer gunstig. Bekroningen. - Op de 21e Internationale Pluimvee- en Konij- nententoonstelling van Avicultura te 's-Gradenhage, zijn aan stadge- nooten de volgende prijzen toege kend: P. J. van Daalen le en Eereprijs voor den schoonsten koppel post duiven (klasse vliegers)idem 3e prijs, blauwe duiven, en idem rood- kras duiven. A. van Hoften3e prijs bonte doffers, idem 3e prijs zwarte dof- f rs, benevens verschillende onder scheidingen (eervolle en zeer eer volle vermeldingen). Op de Internat. Pluimvee-ten- toonslelling te Bergen-op-Zoom, Februari 1907 aan A. van Hoften (klasse oude duiven) le en Eere prijs bonte duiven, idem (klasse duiven 1906) le prijs bonte dui ver idem idem 2e prijs zwarte duiven idem idem 2e prijs zwarte doffers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2