Jndea's ondergang. "bur ^^lijkËst A1PT Uit den Omtrek Kerk en School. ""IarktSOws.^" Hoofdprijzen Staatsloterij. Amsterdamsche Beirs, Laatste berichten# AGENDA Donderdag 13 Februari. Te Warmond „De Zon'' v.m. 10 u Not, Fiy- linck verkoop, meubilairen goe deren Te Krommenie. „Het Heerenlogement" na 6 uur. Makel, de Ruyter (Not. Keiser) verkoop, huis, schuur, erf, weiland. Te Lisse. Gemeentehuis nm. 2 u B. en W. Aanbesteding Het bouwen van een Gasfabriek met Directeurswoning. Incourante Fondsen. Obligatiën gemeente Haarlem (oude schuld) 66 pet. Oblig. Stoomb.-Reed. v. h. si. v. sch. a. h. N. D. en te LJmuiden 10'.) pet. HEEMSTEDE. Diefstal. - Van een perceel aan de Bosch- en Vaart straat is lood ontvreemd de ver moedelijke daders zijn aangehou den. Onderling vermaal:. De too- neelvereeniging „Onderling Ver maak" onderafdeeling van het Kruis- verbond alhier gaf gisteravond in de zaal van mej. de wed. J Steen voorden haar eerste uitvoering voor H. H. Donateurs en leden van het Kruisverbond. Opgevoerd werden een drama in vijf bedrijven „De wraak der twee weezen" en een kluchtspel in twee bedrijven „Het testament van den kapitein of Jeen woelige Maandag morgen". Beide stukken werden zeer goed, sommige gedeelten zelfs verdiens telijk gespeeld, vooral enkele tafe reeltjes uit het kluchtspel. De spe lers werden dan ook herhaaldelijk toegejuicht. De zaal was zeer goed bezet. Met voldoening kan de jeugdige tooneel- vereeniging dus op dezen avond terugzien. Vandaag nogmaals dezelf de uitvoering voor de overige.H. PI. Donateurs en leden. Het aantal van dezen is, zooals de Voorzitter in zijn openingswoord meedeelde, zoo groot geworden, dat niet met ééne uitvoering kon worden vol staan. IJMUIDEN. Vrij van ijs. Het Noordzeekanaal is van hier af vrij van ijs. Door zwaar spuien heeft men het losse drijfijs naar buiten gebracht. HEEMSKERK. Raadsvergade ring. Voorzitter is de heer W. J. A. de Wildt. Aanwezig zijn alle leden. Er is een vacature. Benoemd moet worden een ambtenaar van den Burgerlijken Stand in plaats van den heer J. van der Sluis. De heer G. K. Seignette krijgt 4 van de 6 stem men en is alzoo ambtenaar tot vol trekking der huwekijken. Benoe ming stembureauW. J. A. de Wildt voorzitter, J. Schuijt en P. Sinnige leden. Besloten wordt een geldlee- ning von f 1509 aan te gaan voor een half jaar. Hierna rondvraag en sluiting der vergadering. Ladelichting. Bij de wed. Klaasse heeft men plus minus tien gulden uit de winkellade gerold. Dader of daders onbekend. Cancl. Prov. Staten. Werd in de verg. der R. K, Kiesv. alhier van de 806 stemmen de heer J. M. Goes te Castricum tot candidaat ge proclameerd, deze candidaat kon de meerderheid van de „centrale" te Alkmaar niet verwerven. Deze vergadering stelde den heer A. J. van Benthem tot candidaat. SLOTEN. Tot poldermeester en hoofdingeland van den Midden- veldschen Akerpolder zijn gekozen de heereu M. Akermann en H. v. d. Velde, alhier. BENNEBROEK. Een bedankje. Jhr. Sandberg tot Essenburg, ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, heeft bedankt vcor zijne be noeming tot ontvanger der gemeente Kortenhoef. Opcenten. Bij Kon. besluit no. 14 van 25 Januari 1907, is goedgekeurd het door den Raad FEUILLETON. 8. Zijne geleerdheid en zijn ijver voor de wet hadden hem later den belang rijken post in de hoofdstad van het Romeinsche rijk doen toevertrouwen. Thans was hij meer dan tachtig jaren, maar nog altijd een kloeke grijsaard, geëerd door jong en oud. Sedert den dag, dat de tijding van Jerusalem's ondergang te Rome was aangekomen, had geen Jood meer een feestgewaad gedragen. Op den Sabbath- dag van heden verschenen allen in rouwkleederen, het oppergewaad ge scheurd, het hoofd met asch bestrooid; allen gevoelden smartelijk de hand Gods op Zijn volk drukken, allen bogen het hoofd onder 's Heeren toorn, die over Israël was ontvlamd. Gebukt e» voorover gebogen, zaten zij neer en wachtten, tot de voorlezer uit de handen van Aaron-ben-Iianna de dezer gemeente in zijne vergadering van 20 October 1906 aangenomen besluit ter verhooging der opcenten op de personeele belasting tot 100 pet. en de daarmede samenhangen de verordening op het heffen daar van. BENNEBROEK. Kunst na Arbeid. Gisteravond is in de zaal van den Heer O. van Konijnenburg een zeer schoone uitvoering gegeven door het Harmoniekorps „Kunst na Ar beid". De heer J. C. Tuin van Haar lem heeft als directeur alle eer van zijn werk. Ik noem liet een zware taak om een dilettanten-korps zoo flink op te leiden dat het in staat is om ons zulk een genoeglijken avond te bezorgen. Allen waren hoogst tevreden over dezen kunst avond en opnieuw heeft dit Har moniekorps bewezen dat „Kunstna Arbeid" mogelijk is, of eigenlijk of klinkt 't paradoxaal met hun devies dat Kunst en A.rbeid heel goed samen kunnen gaan. A OGELENZANG. Door den bur gemeester is aan den heer Ver- degaal en den bouwer van de brug over den Doodweg lastge geven, de werkzaamheden niet voort te zetten, voor en aleer een beslissing van het gemeentebestuur is verkregen, Aangezien tot heden nog geen vergunning tot bedoeld werk was verleend, beeft men de werkzaamheden laten eindigen. HAARLEMMERMEER. Goed begin. Hoewel de nieuwgebouw de Chr. school aan den Sloterweg O. zijde te Haarlemmermeer eerst 1 April a.s. geopend wordt, zijn nu reeds hij de commissie dier school, 120 kinderen ingeschreven. HA A RLEMMERMEER Militie. De aflevering van de tot den dienst bij de militie aangewezen lotelingen dezer gemeente, lichting 1907, die ter volledige oefening moeten «or den ingelijfd, zal plaats hebben op Dinsdag 12 Maart a s., des voor middags te ball'tien op den Doelen te Haarlem. Te water. Nabij den Vijfhuizer- weg zakten t« ee kinderen vau zekeren H. en nabij de geniesluis J. R. in de Hoofdvaart door het ijs. De kinderen konden spoedig gered worden, doch met R. ging het niet zoo gemakkelijk, daar anderen zich niet meer in die omgeving op het ijs durfden wagen. Juist op het oogenblik, dat zijn handen het ijs niet langer konden vasthouden, werd hem een aan een hooivork gebonden touw toegeworpen, dat hij nog intijds wist te grijpen. Hierdoor ontkwam hij aan een anders wissen dood. De naam van den redder is ons onbekend gebleven. Enge positie. Zekere D. V. zou nabij de Lijnden alhier van de stoomboot „Helena" een vat lossen en was er niet op bedacht, dat het kans zou loopen van de plank te rollen. Ongelukkigerwijze gebeurde dit, met, het noodlottig gevolg, dat V. tüsschen het vat en den wal bekneld geraakte. Hij werd inwendig zoodanig ge kneusd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dat gaat nog al. F et aantal sollicitanten voor de betrekking van wegwerker en lantaarnopsteker de zer gemeente is nog met 9 ver meerderd en bedraagt 34. Ter inzage. Alhier is ter Secretarie voor een ieder ter inzage neerge legd een afschrift van de beschik king van Gedeputeerde Staten dezer Provincie, waarbij aan den heer A. Stokman alhier, voor den tijd van tien jaren vergunning is verleend tot vervening van het zuidoostelijk gedeelte van het kadastrale perceel B 224, groot 1.00.10 Hectare. WOGNUM. Gecandideerd. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. J. van Benthem, secretaris van den Prov. N. H. Boerenbond en inspecteur der C. C. Chr. Boeren leenbank te Alkmaar, is door de Centr. Kath. Kiesvereeniging aldaar candidaat gesteld voor lid v.d. Prov. de hdlige rol ontving. Een deel der aanwezigen behoorde tot de Christenen ran Joodsche af komst. Toentertijd was de scheiding tussehen de belijders van het Oud en het Nieuw \erbond nog niet geheel tot stand gekomen. Hoe gehaat ook „de sekte der Nazareners" bij de Joden was, toch deed de raseenheid in den vreemde haar overwicht gelden. De opperrabbijn had een tekst uit het boek Esdras gekozen, waarin de herbouw van Jerusalem en van den tempel na de eerste verwoesting door Nabuchodonosor wordt verhaald. Wat kon in deze dagen van bittere droe fenis meer troost aan het gewonde hart schenken dan de herinnering aan den tijd, dat de God der vaderen Zijn volk had bevrijd uit de Babylonische ge vangenschap en stad en tempel op nieuw had doen verrijzen uit hunne bouwvallen De voorlezer wikkelde de rol af en las: „Droevig zat ik neder, tot aan het avondoffer; dan stond ik op uit mijne ellende, scheurde kle«d en overkleed en boog mijne knie en strekte mijne handen uit tot den Heer mijaen God Staten, eene vacature, ontstaan door het overlijden van Mr. J. P. Kraak man. WARMOND. St. Caecilia. Zondagavond gaf de afdeeling too- neel van <le zangvereeniging „St. Caecilia,, alhier voor eene stamp volle zaal in het lokaal „De Zon" een uitvoering voor haar leden. Opgevoerd werd „Een avontuur in de Abruzzen of De geredde Mu ziekdirecteur", operette in drie be drijven van A. Leonhardt. NOORD WIJK-PINNEN. Be- deeling. Alhier heeft een zilveren echtpaar, de Heer en Mevrouw v. d. Meer, eene bedeeling gehouden voor dealgemeene armen, van vleesch en brood. Ongeveer 400 huisgezin nen hadden zich hiervoor aange meld. Ee werkman, die bij het zilveren echtpaar 25 jaar in betrekking was, kreeg f100. Eveneens werden ruime giften ge schonken aan de vereeniging voor arme zieken, de R.-Kath. leesbiblio theek, enz. Uit vele woningen wapperde de vlag en de belangstelling was alge meen. NOORDWIJ KERHOUT. Ver diende loon. Drie Noordwijksche jonge kerels, die van Piet Gijzen- brug van het ijs kwamen, liepen onderweg een koffiehuis binnen, waar zij lastig waren, waarom zij er uit moesten. Dit gebeurde op het oogenblik, dat de leden van den Tuindershond aankwamen, die in dat Koffiehuis een vergadering zouden hebben. De voorzitter van dien Bond, een goedmoedig man, maande hen tot kalmte aan. En daarvoor werd hij beloond met mishandeling, als klappen en messteken. Gelukkig is hij er nog zonder ernstige kwetsu ren afgekomen. Bij hun aankomst te Noordvvijk werden gemelde drie personen dooi de politie aldaar ingerekend Een tuinman was op de fiets hen voor uitgereden en had de politie ge waarschuwd. HOOFDDORP. Zooals te ver wachten was, is de uitvoering in hotel de Landbouw, door het spe cialiteitengezelschap „Onder Ons" goed geslaagd. De leden ervan speel den best en werden bij verschil) smde stukken zeer toegejuicht, vooral „de overrompeling van het raadhuis te Köpenick, „de ongelukkige school meester" en „Kermisreizigers", vie len zeer in de smaak Aran de toe hoorders; ook de costumes droegen veel hij om de stukken zo© veel mogelijk in werkclijken toestand voor te stellen. Jammer, dat er enkele luidruch tige jongens in de zaal waren, die zelf geen notitie van het spelen nemende, ook het overige publiek verhinderden om al het gesprokene op het tooneel goed te kunnen verstaan. AvondbestellingAlhier is ineu begonnen om 's avonds omstreeks negen uur nog een postbestelling te bezorgen, wat zeer ton gerieve is van vele inwoners van Hoofddorp. Verkocht. De huizen, welke hier te Hoofddorp rondom het fort staan en bewoond worden door aan nemers, opzichters en teekenaars, worden publiek verkocht door No taris Heinsius om te worden ge sloopt. SASSENHEIM. IJssport. Niettegenstaande het slechte weder hield de ijselub alhier Dinsdagmid dag een hardrijderij op de Kooi, De baan was mooi. ,t Aantal deel nemers bedroeg 20. Ie. pr. IT. Plug, Noordwijk f 20. 2e. J. C. Swetsloot Kaag f 10. 6e. O. van Haastrecht De Leeghwater f 5. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving, de heeren G. Kruyff en C. Rijnsburger. De notulen der vorig vergade ring werden gelezen en onveran derd goedgekeurd. en sprak: Mijn God, hoe besta ik het, mijn aanschijn tot U te verheffen? Want onze misdaden zijn boven ons hoofd gewassen en onze zonden zijn tot in den hemel gegroeid sinds den tijd onzer vaderen. Maar ook wij zei ven hebben zwaar gezondigd tot op dezen dag, en wegens onze misdaden zijn wij zeiven en onze koningen eu onz# priesters gevallen in de handen van de koningen der Heidenen. O, moge ook slechts een oogenblik ons smeeken komen roor den Heere onzen God want wij zijn slaven, maar onze God heeft ons niet verlaten in onze knechtschap." Op een toeken van den opperrabbijn rolde de voorlezer de Thora weder op. Aller oogen richtten zich naar den grijsaard, die op zijne verhoogde eere plaats was gezeten. Na eene korte pooze verhief hij zich van zijnen zetel. Het was eene eerwaardige verschijning met den langen witten baard, den gebogen neus eu de mager- trekken, die nog scherper uitkwamen in den hoofddoek \-an witte wol. Zóó moes ten eens de oude profeten te midden vau hun volk hebben gestaan. In da laatste jaren had Aaron-ben- Ingekomen stukken 1. liet verslag over 1906 van de commissie tot wering van school verzuim. 2. Het door Ged. Staten goed gekeurde raadsbesluit betreffende comptabiliteit 1907. Beide voor kennisgeving aangenomen. 3. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij, met opmerkingen A'an den inspecteur der volksgezondheid, is teruggezonden, het 20 November 1906 vastgestelde uitbreidingsplan. Op verzoek van den heer Bader werden de opmerkingen voorgele zen. De Raad besloot aan de opmer kingen te geinoet te komen, waar na het plan weer aan de Gezond heidscommissie zal worden opge zonden. Gelddeeling. Hierna was aan de orde htt met opmerkingen van Ged. Staten teruggekomen raads besluit, betreffende de geldleening van f45,000. Bovengenoemd college vond wel goed, dat met de „aflos sing zal worden begonnen in 1909, doch zag gaarne de schuld wat spoediger verminderd, dan door den Raad was \roorgesteld. Besloten werd nu het volgende 1900 f500; 1910—1912 per jaar f800; 1913—1915 per jaar f1000; 19161928 per jaar f1500; 1929 —1942 per jaar f1400. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten zal de leeuing worden ge sloten met het pensioenfonds voor weduwen en weezen van burger lijke ambtenaren, tegen 4 pCt. Ten slotte werden op voorstel van B. en Ws. dezen gemachtigd tot uitkeering van belooningen aan personen, die zich gewoon en bui tengewoon verdienstelijk hebben gemaakt bij den laatst plaats gehad hebbenden brand. Negentig perso nen ontvangen ieder 25 cent en 12 ieder f1. Niets maer aan de orde, werd de vergadering, na gewone rond vraag, door den voorzitter gesloten. EDAM. Kon. gift. Bij den burgemeester is van H. M. de Ko ningin Moeder f50 ontvangen ten behoeve der visschers, die onlangs (op de Zuiderzee) hun netten ver loren bij oostelijken storm en plot seling ingetreden vorst. PURM EREND. Reciteerwed- strijd. De provinciale Bond van Dileltanten-vereenigingen in Noord- Holland hield gisteravond in „Amicitia* alhier een reticeerwed- strijd, waaraan 4 dames en 7 hee ren deelnamen als loden van aan gesloten vsreenigiugen. De jury bestond uit de heeren Jb. van Beek te Beemster en W. Leeksma en B. H. Jurgens van Purmerend. De uitslag was als volgtAf deeling (A) le prijs de heer J. Prijs van „Tracht" te Broek in Waterland met „Een vertelling van de maan" 27 punten. 2e prijs niet toegekend. 3e pr. de heer S. Zwikker van „Eensgezindheid" te Zaandam, met „De brand in de miju", 21 punten Afdeeling Ernst (B). le pr. mej. A. Beets, van „Voor waarts" te Purmerend met „De Speelpop" 27 punten. 2e pr. de heer C. de Greef van „Thalin" te Wormerveer met „De Visschers vrouw", 25 punten. 3de pr. mej. M. Kramer van „Herleving" te Jisp met „Het ron de putje", 21 punten. Afdeeling Luim (C) 1ste prijs niet toegekend, 2e prijs Mej. C. Krom van „Ami citia" te Zaandam met „Tantes raad" 25 punten. Afdeeling Luim (D) 1ste prijs niet toegekend. 2de pr. Mej, A. Beets van „Voor waarts" te Purmerend met „Toebe reidselen op een Trouwdag", 23 punten. De prijzen, bestaande uit verg. zil., zilveren en bronzen medailles, zullen in de aanstaande z merver gadering worden uitgereikt. Die onder letters A. en G. zijn reeds vroeger, onder B. en D. voor de eerste maal bekroond. Hanna slechts zelden het woord meer tot zijn volk gevoerd wegens zijn beo gen ouderdom maar heden gevoeld© hij zich gedrongen de gevoelens te uiten, die in zijn binnenste woelden. Op dezen vooravond van den dag, welke den Romeinschen Joden eene zee van grievend leed zou aanbrengen, kon hij niet zwijgen. „Anderen is een booge leeftijd ten zegen," zoo begon de opperrabbijn plechtig in de Hebreeuwfiche taal, „maar mij is bet ten vloek geworden. Ach, ware ik liever tot mijne vaderen vergaderd geweest, alvorens den ten hemel schreienden gruwel te moeten beleven, dien de dag van morgen ons brengen zal. Je re mi as heeft voor zijne smart woorden gevonden, toen bij den tempel van Salomon en de heilige stad in puin zag; stijg op uit uw graf, o Jeremias, en kom naar Rome, om met verstomming geslagen te worden voor de zee van namelooze ellende, die ons overstelpt heeft! Neen, gij hebt niet zulke stroomen bloeds moe ten aanschouAven, als thans maanden achtereen vergoten zijnneen, in u\ve dagen hebban de snede des zwaards en de prikkel van den hongersnood OOSTZAAN. Melk en water, Gisterenmorgen geraakte alhier door de gladheid van den weg de wagen Aran een melkrijder op Am sterdam te waier. Niet minder dan 1000 liter melk ging er bij ATerloren. De knecht kwam met een nat pak vrij. NOORD'WIJKERHOUT. Geboren: Johanna, d. A*an J. F. Hill en J. Lasschuyt, Overleden: M. E. Giebbeek, lj., van Amsterdam.C. W. Bakker 22 j. WARMOND Geboren: Wouterus Johannes, z. van Th. J. van Leeuwen J. J. van Noordt. Maria Quirina, d. van N. P. Beugelsdijk en M. J. Bader. Gerardus Franciscus, z. van J. C. van Winsen en F. H. J. van der Hoorn. ZANDVOORT. Gverled en: Jb. Zwemmer, 74 j. LISSE. Bevallen: A. M. van Kesteren De Bruyn, d. M. Th. A*an Veen Meyer, d. A. van ZeistZwetsloet z. HA ARLEMMERMEER. Bevallen: A. WoudstraVan der Stroom, d. D. KoopmanOlivier, d. P. C. MesBoer, d. Overleden: G. de Jong, 8 mnd. VELSEN. Bevallen: A. M. van RoonHil- bers, z. J. ïMeerlingBijleveld, d. O ver led n: C. Bart els, 68 j. SCHOTEN. Bevallen: G. VisserKoning, A. SchoutenPol, z. Z. Bakker Van Strien, z. BENNEBROEK Overleden: M. E. Butters, 91 j. De toestand van den Hoogeerw. heer Mgr. A. J. Brouwer, vicaris- generaal van het Bisdom, is niet verontrustend. Gelijk wij reeds vroeger meedeel den, hoopt de Hoogwaardige Vicaris den 17en Mei zijn gouden priester feest te vieren. De nieuwe kerk te Langendijk (gem. Noordscharwoude) zal waar schijnlijk in de laatste helft van April 'door Z. 1'. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem, ge consacreerd worden. LEIDEN, 12 Febr. (Vette-Var- keusmarkt.) Aan voer 203 stuks. Prijs f 0.44 a f 0.46 per kilo. Handel vlug. BEVERWIJK. De prijzen der vruch- te aan den afslag waren als \rolgt \Vortelen f a per 100 bos. Aardappelen Klei f2a f0.Zand dito f 3.afO,Uien f 1,60 a.0. Andijvie f0.a f0.per 100 str. Koolrapen f 3,50 a 0,per 100 Ap pelen f 5.a f 12.Peren f 6.a 0. Kool Roode f 3.a 7.Sawoye f 3, a 7,Bieten f 1,per 100. PURMEREND. Veemarkt. Aangev. 220 runderen, waaronder 174 vette o.a c. 9 stieren, f0. a f. p. k 52 v. kalveren fO,75 a f 0,95 250, nuchtere idem fll f24 per stuk, 7 paarden, f 60 a 210 565 schapen af ,0en 000 lammeren, f aprijsh. vlug, 242v. varkens f0,42 sf0,46, per kilo, vlug; 21 magere id. 18. a f 22 per stuk. 193 Biggen f 8 a 12. 7 zak peren f 2.50 a f 3. 7 zak appelen f 2 a f 3.10 p. zak. ganzen f 0.a f 0. 11 zwanen f 4.50 a f 5,75. Eieren Kip- f 0.a f 0per 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, handel stug f 0.64 a f 0.76 per K.G. Melkkoeien prijshoudend f 240 a f 180 per stuk. Overhouders prijshoudend, handel vlug f 20 a f 25. BODEGRAVEN, 12 Febr. Aan- niet gewoed als thans, noch lagen zoo de gebeenten onzer broederen gestrooid langs straten en wegenneen, de Heer heeft toen niet gelijk thans Zijne gar ven A'ertreden, Zijnen wijnberg ver- trapt. Gij zaagt uw volk ge van gem naar Babyion voeren; ik zie alle sla venmarkten vervuld met de zonen en dochteren mijns volks, als koopwaar, waardeloos door den overgrooten aan voer. Gij aanschouwdet den tem pal.des Heeren in bouwvallen en de muren en poorten der heilige stad gescheurd: maar zoo tot puin en asch A-erg ruied, zoo beroofd A'an alle schoonheid, zaagt gij Sions dochter niet. En toenmaals voegde zich bij al dat leed niet dt hoon, dat men Juda's vorsten en pries ters in ketenen geslagen door de .-tra ten sleepte, den Heidenen ten spot, en dat de oogen der oubesnedenen de heiligdommen van uwen tempel aan staarden. O, Avee mij, dat ik dit alles moet beleven 1 De Heer spande Zijnen boog, en alle de pijlen van Zijnen koker heeft Hij afgeschoten op de dochter Sions de laatste pijl, in alsem gedoopt, zal ons treffen,, on», die Overmand van bittere smart brak de grijsaard, op zijnen zetel, in tranen gevoerd 26 wagens, te rnnen 963 stuks wegende pl m. 5762 kilo le soort Goudsehe f32,a 33.50, 2e soort f 30.50 a 31.50. HOOFDPRIJZEN, f1000 3110 11806 16310, f400 946 3100 3923 6004 16223 20496. f200 1515 6686. f100 1724 1899 1954 1980 2189 2306 4706 4976 8156 1118-5 11582 13192 13972 16541 17284 20550. 13 Februari. OPENINGSKOERSEN. Medegedeeld door H. O. Tombebgh en Co vorig# koers Hadei A oic-r. markt vast. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum prijshoudend. Tabaksmirkt teru gloopend. Kimberley lager. De Kabinets-Crisi s. De Koningin heeft kort na de aan bieding van het ontslag van het Mi nisterie verscheidene Staatslieden ter raadpleging opgeroopen. Te dien ein< e had de Koningin, behalve de reeds gemelde bespreking met den Voorzitter van de Eerste Kamer gisteren middag een onderhoud met den president van de Tweede Kamer, (Jhr. Mr. Roëll). Heden avond confereert H. M. met den vice-president van den. Raad van State terwijl H. M. heden voormid dag eene conferentie had met Jhr. Mr. A. F. de SaA'ornin Lohman, oud mi nister en lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. en snikken uit. De geheele schare weende mede; de mannen scheurden hunne kleederen en verborgen hun gelaat op hunne knieën; d© vrouwen daarboven jammerden met omhoog- geheven armen en rukten zich het haar uit. Het was een hartbrekend schouwspel. De woorden van den grijzen rabbi waren de inleiding zijner rede geweest: bij had zijn volk tot boetedoening willen vermanen en het bovenal willen troosten en opwekken tot vertrouwen op den Heer, die Zijn verbond met de vaderen niet zou vergeten. De aan doening belette hem verder te gaan, maar de stomme smart van den ouden man, die gebogen, als ouder den loc- den last zijner droefenis neergedrukt, op zijnen zetel zat, zeide meer, dan woorden hadden kunnen doen. Wtrdt v°rv*'gd). will. i|. -liten .'.VB? sfc Prijzen van f 70. 91 4236 7838 11404 14663 17896 143 4276 7900 11407 14817 18096 201 4517 8049 11596 15095 18108 291 4596 8143 11652 15111 1S217 434 4624 8144 11752 15145 18236 450 4737 8180 12036 15165 18243 456 4755 8284 12094 15250 18280 645 4838 S4öo 12309 15334 18480 661 4939 8483 12452 15465 1S510 810 5151 S651 12530 15528 18641 844 5384 8696 12542 15537 18756 849 5390 8734 12605 15540 18829 867 5439 8S23 12642 15663 18982 1Ü2S 5449 öö46 12663 15852 190U0 1040 5456 8895 12677 15978 19015 1060 5514 S923 12817 15979 19046 1370 5573 8953 12842 16037 19081 13S3 5637 8977 12884 16047 19109 1516 5714 9100 13082 16196 19149 1562 •766 9151 13984 16265 19317 1911 5804 9217 132c8 162S5 19333 2011 5885 9401 18301 16457 19393 2069 5889 9515 13430 16510 19530 2102 5980 9524 13523 16560 19656 2110 6044 9617 13673 16664 19662 2127 6236 9658 13747 16721 19902 2216 6340 97a8 13813 16722 2008-3 2274 6605 9823 14004 16734 20139 2501 6693 9826 14016 16748 20178 2543 6697 9972 14051 16990 20181 2549 6730 9984 15054 17026 20301 2638 6875 99b4 14081 17161 20337 2718 6894 lOOö© 14243 17203 20370 2775 7077 10417 14284 17209 20575 2805 7107 l(J42l 14334 17212 20667 3365 7138 lU557 14466 17365 20718 3690 7240 1U5S2 14473 17427 20 35 3886 7377 iü8iy 14525 17470 20862 4012 7437 10940 14577 17483 20917 4020 7488 10999 14597 17645 20934 1136 7715 11021 14622 17721 20957 4216 7810 11214 14645 17773 20976 South Pac Sli 94»/, 95 Common Marine 9'/s 10 Pref. 28'/'s 29 Common Steel Sli. 46l/g 401/4 Topeka Sh. 1041/2 1041 0 2e pref. Mexican. 247/8 2-5 Common Kan-as Sh. 28S/« 238/4 Pref. 59*/4 59 -ft Common Wabash 171/r 171/4 Union Sh 1741/2 175 Southern Rails 27fli6 2'5/s Car Foundry Sb. 44% 44'/ k Common Erie 331/2 361/2 Missouri 418/4 41'/8 2615/18 27 0 atari o Sh 43 45 388/4 3SS/4 Kon. Petroleum 737 737 Common Peru 141% 15 Pref. Peru 467/g 478/4 Dominica 4SU/,6 501/i Kimberley 222 220 Rusland Hope 731/4 781/g Consols j "38/4 738/1,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3