STADSNIEUWS. Gemengd Buitenland Oudste katoenweefgetouw van Amerika. Dit is onlangs ontdekt in een boerenhuis dicht bij Chattanoga Tenn. Het is in het bezit van een familie Snow en doet nog steeds diens). Gedurende de laatste 100 jaar kan r.ien de geschiedenis van het getouw nagaan. Het ging steeds als huwelijksgift met de dochter des huizes mede gedurende ver scheiden geslachten. Het is gemaakt door een voorouder van door hem zelf omgehakte boomen en is na tuurlijk een eenvoudig stuk werk. De familie heeft er nooit toe kun nen besluiten een nieuw getouw er voor in de plaats te stellen en alle kleedingstukken worden nog op dit erfstuk geweven van op eigen grond verbouwde katoen. Het bijbeboo- rende spinnewiel is ook nog in ac tieven dienst.' Naar de Fransche kuit. Volgens de „Echo de Paris" gaat keizer Franz Jozef in de tweede helft van Maart eenige weken aan de Fran sche kust der Middellandsche Zee doorbrengen. Nieuwe verbinding. Te Londen zegt men, dat er onderhandelingen gaande zijn om een nieuwe snelle stoomvaartverbinding tusschen En geland en Canada in te stellen. De reis zou slechts drie of vier dagen moeten duren. Niet waar. oor middel van het i tfieieuse Telegraafagentschap heeft de Russische regeering bekend laten maken, dat van in den vreemde verspreide verhalen over groote aankoopen van graan door Rusland in andere landen geen woord waar is. Zulke aankoopen zullen ook niet plaats hebben. Integendeel, alle graan, dat ncodig is voor onder steuning der noodlijdende streken tot Mei is reeds in Rusland zelf gekocht, zoodat verdere aankoop onnoodig is. De ramp te Renen. Het gerechte lijk onderzoek naar de oorzaak van de mijnramp te Reden is afgeloopen Er zijn 80 getuigen en verscheidene deskundigen gehoord. De slotsom is, dat het mijnbestuur geen schuld heeft en dat het ongeluk aan de toevallige ontploffing van een mijn lamp geweten moet worden. Weggezonden. Een zoon van Hoff mann, een socialistisch raadslid te Berlijn, is van de 4de gemeentelijke middelbare school daar weggezonden omdat hij geen deel had genomen aan een feestelijkheid van de scho lieren ter eere van 's Keizers ver jaardag. Mijnongeluk. Uit Odessa wordt geseind, dat er een mijnongeluk is geschied bij Petromariëf (in de provincie Jekaterinoslaf.) Een groot aantal mijnwerkers waren in de mijn. Tot dusver heeft men veertig lijken opgehaald. Kaamood. Londen wordt bedreigd door eenkaasnood. Over drie weken zal er waarschijnlijk niet genoeg kaas meer zijn om de Lon- denaars te voeden. Dat komt door dat, na het bekend worden der vleeschschandalen in Chicago, vele Londenaars geen vleesch rneer op hun brood willen eten, en het nu wel met kaas moeten stellen. Daar enboven wordt beweerd, dat twee groote firma's zich van de geheele kaasproductie hebben meester ge maakt en den prijs laag houden. AVij deelen het verbaal onder voor behoud mee. Gezonken. Een bericht uit Port- Saïd zegt, dat destoombooten „An- nam" en Afgan-Prince" in het kanaal van Suez gezonken zijn en den doorgang versperren. Aanval. A olgens berichten uit Batoem vielen de revolutionnairen een in de haven liggende Fransche stoomboot aan. Weer 11 slachtoffers. Gisteren zijn er te Glasgow elf meneehen aan h ersen vlies-r ugge m ergontst ek in g gestorven en zeventig gevallen waren er in behandeling, waarbij tien nieuwe. Te Govan, vlak ten AV. van Glasgow, zijn er vijftien gevallen geweest, waarvan negen mei doodelijken afloop. Te Belfast schijnt de ziekte te verminderen. Gisteren stierf er daar slechts een aan. Afschaffing der doodstrafDe moord dezer dagen te Parijs door zekeren Soleillard op een meisje gepleegd, waarvan wij een paar dagen geleden melding maakten, schijnt de beweging ten gunste van de afschaffing van de doodstraf in gevaar te zullen brengen. Tal van bladen eischen nu - terwijl het ontwerp tot afschaffing van de doodstraf door de Kamer reeds is aangenomen voor misdaden als deze het behoud van de doodstraf. Indien zulke misdadigers niet ter dood werden gebracht, zou het volk ongetwijfeld het Amerikaan- sche voorbeeld volgen en de lieden lynchen. Reeds is aan den Senaat een verzoekschrift gericht om het b - venbedoelde ontwerp ni6t aan te nemen. Adresbeweging. Co Zwitsersche vereeniging voor „Heimatschutz" zet een groote adresbeweging op touw tegen de ontworpen tandrad- spoor op den Matterhorn. Gewapende organisaties. De werk lieden in den Staat Pennsylvania zijn reeds sinds eenigen tijd bezig met het scheppen eener gewapende organisatie, echt' r in alle stilte en onder de grootste geheimhouding. ATrmoedelijk staat deze mobilisatie in verband met de nederlaag, welke de steenkolenwerkers in dien staat verleden jaar bij de groote staking hebben geleden. De eerst nu ont dekte militaire organisatie schijnt geheel in overleg met de vak ver - eenigingen te zijn tot stand gekomen. Deze hebben goedgewapende en behoorlijk afgeëxerceerde compag nieën georganiseerd, van welke het doel zal zijn, op te treden tegen eventueele pogingen van de natio nale garde om bij stakingen tusschen- beide te komen. Een inspecteur van de nationale garde, zekere Whitney, had het bestaan en de organisatie dezer gewapende arbeiderstroepen ontdekt. De man beweert, dat minstens 36 van deze organisaties bestaan, van welke de leden vastbesloten zouden wezen, eventueel ook den staatstroepen het hoofd te bieden. Een Duitsch-Haitiaansch incident. De Duitsehe bankiersfirma Her mann Co. in Haiti, had velschil lende transacties met de regeering aldaar afgesloten, waartegen echter nu bezwaar wordt gemaakt, daar ze onvoordeelig voor den staat blij ken te zijn. Tegen één enkele, die den staat voordeel brengt, werd géén bezwaar gemaakt. En toen de Duitsehe gezant hierover een nade re verklaring wenschte, werd dit, vergezeld van weinig diplomatieke uitdrukkingen, geweigerd. De re geering van Haiti weigert de uit drukkingen terug te nemen. Lang zal deze weigering wel niet stand houden. Zware vorst. In de Alpen heerscht nog zware vorst. Maandagochtend wees te Chauxdefonds (Neufchêtel) de ther mometer 13 gr. C.; te Davos 14, te Bern 12. Op het meer van Zurich is wegens het ijs de scheepvaart geheel gestremd en ook het meer van Luzern is gedeelte lijk dichtgevroren, o.a. het zuide lijk gedeelte bij Alpnach. Te Gre noble is Zondagnacht «en koude van 16 gr. waargenomende vorige week in den omtrek zelfs van 30 en 32 gr. Bij A'illars de Lans lag 4 meter hoog sneeuw alleen de telegraafpalen staken op de wegen er boven uit. Lewis in vrijheid gesteld. De Engelsche handelsreiziger George Lewis, die in November van het vorige jaar tot drie jaar gevan genisstraf werd veroordeeld wegens de uitgifte van een valschen wissel, voornamelijk op het getuigenis van Millie Marsh, die later zichzelf van meineed heeft beschuldigd, is op last van den minister van binnen landsche zaken in vrijheid gesteld. Nu komen Brady, de vermoedelijke dader en Milly Marsh aan de beurt' Vijftig moordenaars gepakt. In het noorden van Frankrijk Vlaan deren en Artois hadden sedert •Januari 1905 meer dan 1000 mis drijven, waaronder 52 moorden en 500 gevallen van mishandeling of poging tot moord, plaats gehad, zonder dat de politie er in slaagde de daders te vatten. Het. werd hoe langer hoe duidelijker, dat hier een groote boevenbende werkte, die be kend stond als „de chauffeurs van het noorden." Vijftig mannen van deze bende zijn nu gepakt. Een der laatste was, dat zij overdag, toen alleman aan 't werk was, in het dorp Meteren een herberg en 16 andere huizen plunderden. AVie weerstand bood werd neer geslagen. Het leven was ondragelijk ge worden in de bezochte streek. Geen buurman die zijn buurman meer vertrouwde, bij die aanhoudende diefstallen en moordpartijen door onbekende. Paardenvleesch. Het eten van paardenvleesch neemt te Parijs sterk toe. In 1906 zijn er te Parijs 40,000 paarden opgegetendat komt op ongeveer 11 millioen kilogram vleesch. In 1899 bedroeg de con sumptie ongeveer 5 millioen kilo gram. Lord Goschen. 1 oen de onlangs overleden Lord Goschen, vroeger bankier, in 1871 tot minister van marine )„eerst Lord van de Admi raliteit") benoemd werd, maakte men op hem het volgende rijmpje: Has old Goschen Any notion Of the motion Of the Ocean Het bleek dat het antwoord „ja" kon luiden; 20 jaar daarna werd lord Goschen voor de tweede maal minister van marine. Een telephoon-slachtoffer Een Berlijnseh advocaat is de vorige week door de rechtbank tot 410 mark boete veroordeeld wegens beleediging van telefoon-juffrouwen in 10 gevallen. Een uitgelezen reeks van scheldw., welke hij zichtegenover die dames veroorloofd had, werd op de zitting bekend gemaakt. Plij trachtte zich te verdedigen met de bew. dat hij door de ongehoord slechte bediening „nerveus" geworden was en toen in zijn drift die woorden geuit had. AVegens zijn herhaalde klachten was bij zijn nummer nog wel aangeteekend: „Met zorg be dienen". De rechtbank was van oordeel, dat. de dam s tegen zulke bejegening door de veroordeeling van den beklaagde tot een zware boeten moesten beschermd wordei Kort telegram adres. Een koopman te Budapest heeft aan de Kamer van Koophandel een eenvoudig middel aan de hand gedaan om de kosten van een uitvoerig adres bij telegrammen uit te sparen, en de Kamer heeft terstond den mi nister van Kaaphandel verzocht dat middel toegelaten te krijgen. Het komt neder op het gebruiken van et telefoonnummer, in plaats van „Jan Klaassen. Korte Prinsengracht 36, Amsterdam", heeft iemand uit Berlijn slechts te seinen, stel „9437 Amsterdam" en met het telefoonboekje weet het telegraaf kantoor hier precies wie bedoeld wordt. Het ei van Columbus! Maar zal het ei inderdaad gelegd wor den Loonsverhooging. De mijnwerkers van verschillende maatschappijen die hun zetel te-Grand-Choix heb ben, vragen loonsverhooging. Hinderwet. Burgemeester en AVethouders van Haarlem, gelet op art. 20 der Hinder wet doen te weten, dat bij hunne beschikking van 12 Februari jl. is in getrokken hunne beschikking van 13 Mei 1897 No. 186/40, waarbij aan de wed. J. H. Duijsters Zoon vergun ning is verleend tot het plaatsen van eene stoommachine in de kleerenwas- scherij in het perceel aan de Amster- damsche Vaart No. 10 Kad. .Sectie E No. 1645, en dat door hen is ont vangen eene bekendmaking van Bur gemeester en Wethouders der gemeente Heemstede dat ter secretarie dier ge meente ter inzage ligt een verzoek met bijlagen C.A.M. van Dam firma Brom Co. te Heemstede om ver gunning tot het plaatsen van eenen gasmotor in zijne sigarenfabriek aan de Leidsche Vaart, kadastraal bekend in Sectie B, No. 1965. Op Maandag, den 25 Februari 1907, des voormiddags elf uren, zal ten Raad- huize van Heemstede gelegenheid be staan, om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die be zwaren hebben kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip op de Secretarie der Gemeente Heem stede kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Haarlem, den 13 Februari 1907. Burgm. en Weth. van Haarlem, BOREEL. de Secretaris, J. AV. VAN B1LDERBEEK L. S. Vergunning Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 12 der wet van 28 Juni 1881 (Stbl. No. 27), zooals zij gewijzigd is bij de wet ten, van 12 October 1904 (Stbl. No. 230), en van 30 December 1905 (Stbl. No, 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van A. N. Bijnsdorp om vergunning, inge volge art. 5, 2e lid dier wet, tot bet verkoopen van sterken drank in het klein voor gébruik ter plaatse van verkoop in de gelagkamer van liet perceel aan de Aroorzorgstraat N.o. 42 en 44. Haarlem, 13 Februari 1907. Burg. en Weth. voornoemd, -BJREEL. De Secretaris, J. AV. VAN BILDERBEEK L. S. Aflevering. De aflevering voorde Nationale Militie zal plaatshebben voor de gemeente Schoten der lich ting 1907 op de Stads Doelen in deze gemeente op 12 Maart a. s. ten 8Va ure- De vermiste luitenant. Onze correspondent te Haarlem meldt met vrij groote zekerheid te hebben vernomen, dat de luitenant der infanterie Nix niet met schaat senrijden verdronken, doch naar bet buitenland is vertrokken. (N. Ct.) Jubileum. De heer G. Wijders, sedert I September 1895 seinhuis- wachter alhier, herdenkt lieden Donderdag, zijn 25-jarige dienst vervulling bij de H. IJ. S. M. Haarl. Zangschool. De Haarl. Zangschool (dir. J. Steenman) gaf gisteravond 7 uur in de bovenzaal der Soe. „Vereeniging" een voor drachtavond. Kantongerecht. UITSPRAKEN. J. ten B., te Beverwijk, en G. AV. te Velsen, overtr. Drankwet, resp. f4 of f 20 subs. 2 en 10 dagen hecht. F. S. en \AT. H. te Haarlem, overtr. Arbeidswet, no. 1 f 3 en no, 2, 2 maal f 2. subs. 1 af 2 dagen hecht. E. S. te Zand voort, en II. de J. te Wormerveer wegens dronken schap op een spoorwegperron, ieder f 3 of 3 dagen hechtenis. H. v. d. P. te Haarlem, overtr. Sdoorwet, f 1 of 1 dag hecht. J. K. en T. S. 2 maal te Haaa- lem, overtr. Jachtwet, ieder voor elke overtr. 7 dagen hecht. A. B. te Bloeinendaal A. S. te Beverwijk en J. K. te Zandvoort, allen overtr. Jachtwet, resp. 2 maal f 4, 2 maal f 5 en f 10 subs. 4 dageu hecht, voor elke boete. J. P. T. te Haarlem, wegens ver keer belemmeren f 5 of 5 dageu hechtenis. J. C. A., C. v. d. M., G. V. de L., allen te Halfweg, wegens ru moer verwekken, ieder f3 of 3 dagen hecht. C. H. te Velsen en 3 anderen wegens loopen over verboden grond, resp. 40 f 6 f 2 of 3, subs. 3 dagen hechtenis. D. Z. te Haarlem, en 10 anderen, wegens rijden zonder licht, allen f 1 of 1 dag hecht. A. B., AV. S. en J. van AAI te Haarlem, overtr. Wegen reglement N. H., allen voor c Ike overtr. f 1 of 1 dag hecht. J. B. te IJmuiden, overtr. Pol- verord Velsen f 5 of 1 dag hecht. C. K. en G. P. te Zandvoort. en J. S. en P. P. te Haarlem, allen wegens het wateren buiten een uri noir, allen f 1 of .1 dag hecht. AV. K. te Bloemendaal, H. S. te Schoten en S. K. te Alkmaar, overtr. We tb. van Strafr. en H. van E. te Ha arlem, overt. Motor- en Rijwiel- regl. allen vrijgesproken. J. de K. te Haarlem, 2 overtr AVetb. v. Straf, (verzetten 7 Nov. 1906) beide vorige vonnissen be krachtigd. IJ oil. Bloembollenkweekers Genoot schap. In de alhier gehouden 19de algemeene vergadering van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap is medegedeeld, dat het genootschap thans 32 afdeelin- gen telt, met 1328 leden, terwijl de oprichting van eene afdeeling Naaldwijk wordt voorbereid. De actie in zake het afschaffen van het potgeld en het weigeren van toe tallen, alsmede het houden van veilingen volgens de nieuwe tarie ven, is ook dit jaar met succes bekroond. Voor vele duizenden guldens is netto verkocht en liet aantal veilingen van het genoot schap is belangrijk vermeerderd. De bureaux van advies der rechtsge leerde consulenten te Haarlem en te Leiden hebben zeer veel nut gesticht. Tot voorzitter is herkozen de heer W. Th. Rodbard. Caecilia. Het Mannenkoor Caeci- lia, directeur cle heer Alb. Heyloo te Amsterdam, mocht er in slagen zich de medewerking te verzekeren van Mevr. Otto Knaap, voor het concert, dat deze vereeniging zich voorstelt te geven ter herdenking van haar 10-jarig bestaan. Verder zal op dit concert de heer Max Donner, violist te Amsterdam, zijn medewerking verleenen. Toonkunst. De bekende baszanger Joh. Messchaert uit Frankfurt a/d Main heeft de uitnoodiging van Bestuur van Toonkunst aangenomen om de soli te vervullen op 19 April a.s. in die Jahreszeiten van Haydn. Nat. Ver. tot steun van Miliciens. De afdeeling Haarlem van de Na tionale A'ereeniging tot Steun van Miliciens heeft de heeren G. B. Crommelin, alhier, en C. AV. de Jong, te Bloemendaal, als bestuurs leden herkozen. Het ledental bleek in het afge loopen jaar verdubbeld te zijn. In 1906 meldden zich 32 miliciens om hulp aan, van wie 28 een getuig schrift ontvingen en 21 geplaatst konden worden. Aanhouding. Dinsdagnamiddag te ruim 5 uur- is door de politie aangehouden Jan D., oud 19 jaar, los werkman, wo nende Koudenhorn, verdacht van diefstal van trossen druiven in een groentenwinkel in de Anthoniestr. en liet bedreigen met een mes van twee personen aan de Bakenesser- gracht. Zijn arrestatie heeft plaats gehad in een bierhuis aair het Begijnhof, waarbij hij zich tegen de politie krachtdadig heeft verzet, door den agent van politie Zemel in de hand te bijten, te trappen en te slaan. Bovendien is in het bierhuis door de schermutseling verschillend glaswerk gebroken, de toonbank omvergehaald en eene ruit in de voordeur verbrijzeld. D. is iemand, die rejds meermalen ter zake van diefstal gevangenisstraf heeft onder gaan. Door een 5-tal agenten is bij naar het Politiebureau overgebracht. Klokkenspel. Naar men verneemt, zal het klokkenspel, dat door den heer J. H. Addicks te Amsterdam voor de gemeente Haarlem is bewerkt, in de hal van het stadhuis aldaar een plaats vinden. Het zal, behalve het gewone uurwerk, een datum- en dag-aanwijzer bevatten, die zichzelf regelt en ook met het schrikkel jaar rekening houdt. Het klokkenspel bevat 37 nieuwe koperen klokken, uit Engeland afkomstig. De vorm van de plaat is die van een staand horloge, ter wijl de kast in Gothischen stijl werd bewerkt in de ateliers van de firma Cuypers te Roermond. De bellen, die volkomen 3 oclaaf omvatten, hebben een prachtigen klank, die in de ruime hal van het Haarlemsche Raadhuis zeker velei belangstelling zal trekken. Eergisteravond hield de scherp- schuttersvereen. „Haarlem" haar algemeene vergadering. Als voor zitter werd herkozen de heer Chr. F. Arnold en als secretaris-penning meester de heer C. Boon Pzn.; tot commissaris werd gekozen' de heer J. Michielse. Na afloop der verga dering werd een onderlinge wed strijd gehouden waarvan de uitslag was als volgtA. Nederkoorn, le pr., L. Smeenk 2e pr., Chr. F. Arnold 3e pr., C. AV. Sprenger 4e pr., C. C. van Musscher 5e pr., J. Michielse 6e pr. en A. Zurendonk. Arrondissements-Rechtbank. Terechtstelling van heden 14 Februari. 1. K. S., koffiehuishouder alhier overtreding Rijksbelasting f25 boete of 5 dagen hechtenis. 2. O. M. van der M. arts alhier, feit als voren f30 boete of 6 dagen hechtenis. 3. G. F. J. KI. en H. P. B. werk lieden alhier, diefstal ieder 2 jaar gev. straf. 4. I). L. arbeider te Nijverdal, diefstal, vrijgesproken. 5. G. A. van O. los werkman al hier, verduistering 6 maanden gev. sl raf. 6. A. J. A. v. d. G. en F. O. schippers te Lisse, diefstal van vee uit de weide, ieder 1 jaar en 6 maanden gev. straf. 70. S. winkelierster alhier, diefstal f5 boete of 3 dagen hechtenis. 8 A K. arbeider te Zandvoort, wederspannigheid f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 9 M. L. dienstbode te Heemstede diefstal f5 boete of 3 dagen hech tenis. 10 G. .J. S. bloemistknecht te Schoten, diefstal 3 dagen gev. straf. 11 J. G. G. tuindersknecht te AViik aan Zee en Duin, opzettelijke vernieling f5 boete of 3 dagen hechtenis. 12 J. M. arbeider te Beverwijk, mishandeling f 15 of 10 dagen hechtenis. 13 II. M. stoker te Velsen, dief stal f 15 boete of 10 dagen hechtenis. 14 C. van der. T. wilddrager te Beverwijk, wederspannigheid, 1 maand ge vangenisstraf. 15 H. P. L. v. L. werkman te Velsen, mishandeling f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 16 J. J. S. koopman te Purmerend huisvredebreuk f20 boete of 10 dagen hechtenis. 17 J. AV., werkman te Koog aan de Zaan, diefstal, 10 dagen govangenisstraf. Heden, Donderdagmorgen, open bare zitting van de Arrondissements Rechtbank voor strafzaken. De volgende zaken werden behan deld Rijwieldiefstal. G. D., 19 j, los werkman alhier, thans gedetineerd, heeft 18 Dec. te Heemstede een rijwiel gestolen ten nadeele van J. P. v. Kessel. De beklaagde is reeds meer dan wegens diefstal veroordeeld. Hij bekent overal vruchteloos werk gezocht te hebben. Hij had toen hoop in R'dam werk te vinden, doch 't reisgeld kon hij niet krij gen. Zoo doolde hij rond en zag bij het duisteren het rijwiel tegen een muur staan. Hij is er opge sprongen en wilde er mede naar Leiden rijden. Maar onderweg heeft hij het weggezet bij zekeren Donse laar. Get. J. P. v. Kessel zette't rijwiel buiten weg, daar hij een winkel binnen moest, en na 10 minuten weer buiten komend, was de fiets weg. Get. Gr. Kersjen, huisvr. van Donselaar te Bennebroek, weet er heelemaal niets van, dat de bekl- haar dien avond een rijwiel ge bracht heeft, met verzoek het des avonds te laten staan. Het kan wel zijn, doch ze weet er toch niets meer van. Get, Ha. Ma. Kraat heeft den bekl. gezien met 't rijwiel. Get. H. v. Donselaar, rijwielhan delaar te Bennebroek, heeft 's mor gens 't rijwiel gezien, doch hoe het er gekomen is, weet get. niet. Dat vraagt hij nooit aan zijn vrouw. De presid. vindt dat erg vreemd de get. gaat dus maar repareer en zonder te weten, van wien de hets De officier eischt maanden. De verdediger, Mr. Th iel, pleit clementie en refereert zich verder aan 't oordeel der rechtbank. Inbraak en diefstal. A. R. K3'2 j. steenhouwers knecht, alhier, thans gedetineerd, heeft omtrent 13 Jan. alhier uit de sigarenfabriek van den heer S. C. J. Bertram door middel van braak 4 kistjes sigaren en een zak ge stolen. De bekl. is reeds 4 maal ver oordeeld wegens diefstal. De bekl. bekent het hem ten laste gelegde 2 der kistjes heeft bekl. verkocht, 2 in 't water ge gooid. Get. S. O. J. Bertram, sigaren fabrikant alhier zag in den middag- van Zondag 13 Jan. dat er in zijn fabriek was ingebroken. Hij ging alles na en vermiste daarna de gestolen goederen. Get, F. Helmink, tabakskerver, alhier is in dienst hij den vorigen getuigen. Hij ook heeft den inbraak geconstateeerd. Get. H. Hagedoorn, agent van politie alhier zag op den bewusten Zondag op een brug den beklaagde loopen met een pak onder den arm en daarop de aandacht geves tigd lrad van een anderen agent. Get. H. Arerbruggen, agent van politie alhier, surveilleerde bij de brug, toen de vorige get hem wees op 't groote pak, dat de bekl. bij zich droeg. Get. is hem gevolgd, later is hij hem weer kwijt geraakt, doch een poos later vond hij hem weer. De bekl. wier een kistje in 't water, dat get. opvischte. Er za ten 50 sigaren in. DatJ gebeurde op de Heerenvest, waar get, den bekl. arresteerde. De bekl. zegt, dat hij gestolen heeft, omdat hij geen reisgeld kon krijgen om naar Duitschland te vertrekken, waar hij wi 1de gaan werken. Get. J. Vermaas is op den be wusten Zondag op uitnoodiging van den bekl. met deze - meegegaan naar een bierhuis.Bekl. droeg een zak. In 't bierhuis kwamen er kistjes sigaren uit. Bekl. verkocht er een voor 60 ct. aan get. en 't andere verkocht hij aan den herbergier. Get, K. Schoen, tapper, alhier, heeft van bekl. ook een der kistjes gekocht voor 50 ets. Get. Jans Blommaers, dienstbode, alhier was op Zondag 13 Jan. aan den Heerensingel. Daar zag zij, dat bekl. 2 kistjes in 't water gooide. Get. v. Halst, rechercheur, alhier, heeft de kistjes in beslag genomen en ook den gonjezak bij den tap per Schoen. Het O. M. eischt 1 jaar. De verdediger, mr. Mehrens, re fereert zich aan 't oordeel der rechtbank. Looddiefstal. Abr. P. en Chr. O., hebben alhier 24 Nov. lood gestolen op 't afbraakterrein van 't oude Station, bovendien C. was op een andere plaats, alleen de eerste is verschenen. De bekl. Abr. P. ontmoette op dien Zaterdagavond de beide andere beklaagden, toen maakten ze samen de afspraak eens op 't terrein te gaan zien, of er niet wat te halen was. Ze vonden er lood en hebben later getracht 't lood te verkoopen. Get. L. P. Kersten, rechercheur, alhier, surveilleerde op den bewusten avond bij 't stationterrein en zag toen de beklaagden, die bezig waren op 't terrein. Hij liet ze eerst loopen, doch overviel hen bij de Glasblazer straat met een partij lood bij zicln Get. A. B. Baars, koopman te A'dam, is de eigenaar van de af braak. ij heeft op 't terrein lood vermist. De waarde van 't. lood, dat in beslag is genomen, bedraagt on geveer f 6. Get. G. L. Zandvoort heeft er kennis van gegeven aan de politie, dat de bekl. C. afvoerpijpen van zijn schuurtje bij zijn huis ont vreemdde. Get. Halst, rechercheur, heeft den diefstal onderzocht. Het O. M. eischt tegen ieder 7 maan den. Bedelarij F. B. hvr. J. D., 46 j. z. beroep te Monnikendam heeft 4 Januari in Broek en Waterland gebedeld. Get. F. Kam- minga, agent, was op 4 -Jan. te Zoe- terwolde en zag bekl. bedelen aan verschillende huizen. Deze vrouw heeft een treurig gezin, de man drinkt verschrikkelijk; ze heeft 5 kinderen. De beklaagde zegt een stukje brood gebedeld te hebben voor hare kinderen die honger hadden. De man zat weer in de gevangenis wegens dronken schap. Get. Mevr. Poop en A. d. Oude hvr. van P. Keldermans verklaren beiden dat de bekl. bij haar gebedeld heeft. Het O. M. eischt 12 dagen hechtenis. Voordracht. Heden werd door de officieren van het 10e Regiment In fanterie een voordracht gehouden over het Optisch Seinen van den Majoor Weber van het Regiment Grenadiers en Jagers. Overplaatsing, De sergeant van der Lijken van het lie Bataljon, 10e Reg. Infanterie te den Helder wordt op zijn verzoek overgeplaatst bij het 1 Vc. Bat. van het korps, alhier in garnizoen. Huisvlijt-Tentoonstelling. Onder leiding van den heer J.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2