Bondsgebouw „St. Bavo", n.m. half 9 u. Ondersteuningsfonds. Amsterdamsch nieuws. STADSNIEUWS. Een melkrevolutie. Men schrijft uit Egmond aan-Zee aan Het N. v. d. D." De melkboeren hebben allen hun melk met 1 cent opgeslagen. Geen van ben kan nu zijn melk kwijt raken,want als zij aande deur komen, worden zij door de visscliersvrou wen overladen met scheldwoorden; in een buurt waren al de vrouwen in opstand. Verleden jaar heeft men geheel hetzelfde ondervonden, toen de melk ook 1 cent opgeslagen was. De roe per ging toen rond en schreeuwde uit volle borst „Zoolang de melk opgeslagen blijft, zoolang zullen de Egmondsche vrouwen zoar eten (gort met azijn Armoede zoekt list Dit blijkt in Hilversum. Zooals men zal weten, is er door de malaise in de bouwvakken daar werkloos- beid ontstaan, ten gevolge waarvan honderden gezinnen kommer en gebrek lijden. Zooals vanzelf spreekt, ziet men nu naar middelen om, om op de eene of andere wijze nog w.it te verdienen. Een even curieus als typisch «taaltje zagen wij daarvan. Èenige werkloozen waren n.l. op het denk beeld gi-komen door het doen hoo- ren van muziek voor levensbehoefte te zorgen M n deed dit echter niet op de gewone wijze, doch op een manier, die zeker nog weinig in gebruik* is. M«n huurde n.l. een phojograaf en hiermede trokken eenige werkloozen met bun vrouwe* door de gemeente. In verschillende «traten bield men stil, plaatste de plionograaf op een tafeltje, dat eveneens werd medegedragen, en wachtte dan tot er em aantal nieuwsgierigen verzameld was. Was dit het geval, dan hoorde men al spoedig bekende marsen, walsen en liedjes. Zooals van zelf «preekt, trok dit ongewone schouwspel nogal publiek de ondernemers, die op den lumi- neuzen inval waren gekomen, be reikten hun doel: het maken van •en daggeld. („N. C.«> Bijna verbrand. Gisterenvoormiddag is per rijtuig naar het Ziekenhuis te's Hage ver- voe d de dienstbode W. J., die on der het «tof afnemen van den schoorsteenmantel, met baar schort te dicht bij een brandenden haard kwam, zoodat. hare kleeren vlam vatien, en zij vrij ernstige brand wonden aan been en rug opliep. Ongelukken. Gisterenavond zijn te Edam acht kinderen, welke zich op een ijs schots gewaagd 'mdden, naar de Zuiderzee gedreven doordat de schots losgeraakt was. Zeven werden met groote moeite door visschers en dooi de politie gered. Een elfjarig meisje verdronk. Onder de ingezetenen van Am sterdam circuleert een adres aan den burgemeester, waarin verklaard wordt, dat zij zijn heengaan zouden beschouwen als een ramp voor de stad. Naar de T«l. verneemt, ligt bet in de bedoeling van het comité voor de middenstandstentoonstelling van 1908, om de tentoonstelling niet zooals gebruikelijk is te doen bestaan uit een kolossaal groot hoofdgebouw, maar uit on derscheidene grootere en kleinere paviljoens, die- in de eerste plaats aan het geheele terrein een aan lokkelijk aanzien zullen geven, en welke tevens een goede'gelegenheid bieden, om de onderscheidene vak ken zooveel mogelijk in afzonderlijke gebouwen te groepeeren. Het tentoonstellmgscomité heeft dit standpunt ingenomen, na ge pleegd overleg met op tentoonstel- lingsgebied bevoegde mannen. Door B. en Vvan Amsterdam wordt aan den Raad voorgesteld een buitengewone subsidie van f 1200 te verleenen aan de aid. Amsterdam van den Ned. R-K. Volksbond ten behoeve van de verbouwing en in richting: van het nieuwe gebouw der vakteeken-chool. Ter motiveering van dit voorstel herinneren B. en W. er tan, dat voornamelijk op aandringen van bet gemeentebestuur de afdeeling naai school is verplaatst naar dit aan rechtmatige eiscben voldoende ge bouw. Kamer van arbeid voor a. de Metaal- en houtbewerking b. de Contectiehf drijven, c. de Voe- dings- en genotmiddelen, d. deDruk- kershedrijven en e. de Bloembollen teelt, te Haarlem. Burgemeester en Wethouders der gemeente Haarlem maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijsten voor de bovengenoemde Kamers van Arbeid ter Secretarie der gemeente (le Afdeeling) voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd, en dat te gen betaling der kosten afschriften daarvan verkrijgbaar zijn. Bezwaren tegen die lijsten kunnen binnen veertien dagen na heden wor den ingediend bij Gedeputeerde Sta ten der Provincie. De bezwaren kunnen zijn ontleend aan het feit, dat de naam van den verzoeker of van een ander, in strijd tnet de bepalingen der Wet op de Kamers van Arbeid of van het Kies reglement voor die Kamers, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet be hoorlijk voorkomt. De bezwaren kunnen op on gezegeld papier wórden gesteld. Haarlem, den löen Februari 1907. Burgem. en Weth. voornoemd. BOREEL. de Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK L.S. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 11 bis der Hinderwet; doen te weten, dat bij hunne beschikking van 12 Februari jl. aan P. J. Honnebier vergunning is geweigerd tot oprichting van eene sme derij in eenen te maken uitbouw Achter de wagenmakerswerkplaats in d» per- ceelen aan de Kinderhuisvest Nos. 43 en 45 Kad. Sectie C Nos. 3370 en -5346. Haarlem 15 Februari 1907. Burgem. en Weth. voornoemd, BOREEL. de Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK L. S. Raadstukken Gedrukt stuk 78 A dr es-Drost e Co. vergunning bouwen houten bergplaats. De firma Droste Co. wil op haar fabrieksterrein in den Veenpolder een houten bergplaats bouwen, evenwel op meer dan 10 M. afstand van den open baren weg; op grond van art. 7 der Bouwverordening vraagt zij den Raad voor dezen bouw vergunning. Pr a e-ad vies B. en W. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaan geen bezwaren. Gedrukt stuk 75 B. en W. bieden den Raad aan een voordracht van 3 personen, gevormd uit de sollicitanten voor Hoofd der 3e Burgerschool. De voordracht luidt 1 E. F. Popma, hoofd eener school te Enschedé. 2 E. ten Broeke te Assen. 3. S. S. Hoogterp ts Wormerveer. Museum van Kunstnijverheid. De tentoonstelling van Indische kunstnijverheid heeft algemeene belangstelling gewekt, zoodat bet bezoek zeer talrijk is. De teekenin- gen voor toegepaste kunst, ver vaardigd door de leerlingen der aan het Museum verbonden school blijven nog eenigen tijd in het trapportaal tentoongesteld. Een tentoonstelling van oude weefkunst is in voorbereiding, ter wijl dezen zomer een tentoon stelling van artistiek drukwerk zal gehouden worden. Zondag is de toegang kosteloos. Lijst der onbestelbare brieven verzonden uit Haarlem gedurende de eerste helft van Februari 1907. Binnenland. Brieven. 1 B. de Vries, 2 G. J. Broekman, 3 W. O. Z. Achterburg wal 122, 4 J. v. d. Veen, 5 W. Sa muel, 6 M. J. de Jong, allen Am sterdam. 7 de Martens, 8 B. G. Moens, 9 Bosch Rebers allen 's Hage. 10 No. 977 C. W. S., 11 M. de Jong. 12 Mej. Sorgdrager Pres. Steijnstr. 13 Wagenwoort, 14 Wed. Meijer, allen Haarlem. 15 Berkhout, Hille- gom, 16 G. Oudejans, Leiderdorp, 17 L. v. Gilse Roos, 18 Mej. A. Out, Rotterdam. Briefkaarten. 1 B. Kaag, 2 J. S. Hattgerink, 3 J. Hoogerheide, 4 H. F. Koster, 5 L. Nachenius, 6 H. Wierijn, allen Amsterdam, 7 Mej. F. Meijer, 8M|j. D. Lippqp$. beiden den Haag, 9 G. A. van' Einden, Haarlem, 10 Visser Vischliandel, IJmuiden, II J.Friedricb,Rotterdam. Buitenland. Brieven. 1 H. L. Garrlin Uccles Bruxelles, 2 John. Planten, New York, 3 A. de Haan, Bergmanstr. Westfalen. NOTA. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adre3 op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. Aardrijkskunde. In het Tijdschrift voor onderwijs in handenarbeid vertelt de heer A. C. Hendriks, onderwijzer aan de Doopsgezinde school alhier, over „zand als hulp middel bij het onderwijs in aard rijkskunde." Hij deelt daarin in bijzonderheden mee, op welke wijse hij met zand, op de speelplaats der school aanwezig, een kaart van België maakte, met bergen, rivieren enz., waardoor de leerlingen een bet re voorstellingen van België's bo dem kregen. Ver. tot Bestrijding vai> het Nieuw-Malthusianisme. De afdeeling Haarlem en om- sireken houdt haar jaarvergadering op Dinsdag 19 Februari a.s. in Volksbelang. De agenda bevat o.m. de jaarverslagen van secretaris en penniugmeesteresse over 1106, het verslag der vorige alg. vergadering en bestuursverkiezing wegens pe riodieke aftreding van mevr. De GraafVan der Eist en den beer G. G. van As. (De laatste stelt zich niet herkiesbaar). Ten slotte benoeming van afgevaardigden ter algemeene vergadering op 20 Fe bruari 1907, te Leiden. Voordrachten Dahne. Volgens de mededeelingen uit de Amsterdamsche dagbladen waren de twee lezingen van den heer G. Dahne in den Werkenden Stand" zeer interessant. Op de eerste lezing werden be handeld de moderne beschouwingen over het wezen der electriciteit en de veranderingen der stof, in het bijzonder in verband met de „stof felijke" natuur der electriciteit, op grond van de leer der ïonen en elec- tronen. Dit belangwekkende onderwijs werd voor de hoorders behandeld op een zeer sprekeude wijze n.l. door talrijke uitnemend geslaagde proe vërr.Vooral interessant waren de proe ven van Curri met radium-homid en poloniam. Op de tweede lezing had de spre ker het over den aard van het licht en de beginsele van de leer dei- kleuren, toegepast op de kleuren photographie. Ook in deze voordracht zat een goede gang. Eerst werd uitgelegd en verioond, op welke wijze de lucht beweging plaats heeft, gevolgd door de verklaring van het ontstaan van gekleurd licht door wegneming van kleuren uit het witte licht. Veel indruk maakten de proeven met de terugkaatsing van wit licht tegen een vliesje ze'ëpwliter, waarbij een abscriptie-spectrum ontstaat. Daarna het Schreutebeeld van Neuhous en de proefnemingen met de kleuren- ilten, waarbij prachtige kleuren photograp'nieën werden vertoond. De heer Üiilmo handhaaft met deze voordrachten weder ziin naam als de best toegeruste en bekwaam ste expernmeitator op het gebied der populaire wetenschap. Staatsexploitatie van spoorwegen. Uit een overzicht in het „Tijd schrift der Maatschappij van Nij verheid, blijkt, dat vóór Staatsex ploitatie van spoorwegen zich ver klaard hebben: de departementen der Maatschappij Arnhem, Deventer Dordrecht, Utrecht en Zwolle en daartegen: de departementen Am sterdam, Breda, DélFt'. Haarlem. Hengelo, Rotterdam en Zaanstreek. Liefdewerk voor volwassen R. K. Doofstommen. In de kapel van de eerw. bloe ders van St. Jan de Deo hier ter stede zal 'eéft preek gehouden wor den in gebaren en tegelijkertijd met de lippen. Daarna gelegenheid om te biechten bij den eerw. heer rector der doofstommen. Alle doofstommen, zonder uitzon dering, worden gaarne verwacht, iü gezelschap van één of meer hoo- rende personen. Deze personen heb ben dus ook toegang tot de kapel Vrouwelijke doofstommen, buiten deze stad weonachtig, worden nit i toegelaten zondèr verantwoordelijk geleide van ten minste esn hoorend persoon. De oefeningen zullen gehouden worden in bet gesticht van St. Jo ui. de Deo, Maarten van Heemskeik straat, op Dinsdag 26 Februari om half vier. De toestand van den heer Bultman. Ofschoon eergisteren de nacht rustig voorbijging, was de toestand van den heer Bultman reeds ern stig, daar de patiënt uitermate zwak was. Eergisteren op den dag is een professor uit Amsterdam geraad pleegd. (gistermorgen ijlde de ziekt en, was zijn toestand zeer zorgelijk. Naar men van hier meldt aan de „N. R. Ct. meldt, is de toestand van den heer Bultman zéér zorgelijk. Landweer. Voor de twee nieuw le formeeren compagnieën lan lweer- infanterie in het 21e district (Haar lem) kunnen door den ditricts- commandant alhier, tegen 15 Juni a.s. worden benocnid: 2 serg.-maj.- adm., 2 .dito instructeurs, 2 fouriers tn 6 sergeanten,aai) welke functien jaarlijks toelagen verbonden zijn. Concordia. Nfiar men verneemt zal op 24 Febr. a.s. in hét oefen lokaal der Gymnastiek- en Scherm- vereeniging „Concordia", alhier, in het Zander-Instituut, eene voortur- nersles van het gewest Noord-Hol land van heUNederl. Gymnastiek Verbond worden gehouden en wel voor dames en heeren. Deze lessen worden alleen gehouden voor bij dit Gymnastiek-Verbond aangeslo ten Vereenigingen, Wedstrijd. Bij den gehouden bil- jardwedstrijd in bet café van den beer Groenendaal aan de Botermarkt alhier, waaraan door ongeveer 50 personen werd deelgenomen, werden de prijzen welke bestonden uit fraaie voorwerpen, behaald door de heerep. Swaalf le en W. van Essen 2ë prijs. Benoemd. Door den burgemeester van Haarlem zijn definitief benoemd tot agent van politie 3e klasse P. F. Heeremans, J. Pronk, D. Mooy, J. Oudhuizen en J, Veen. Receptie. De heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland en mevrouw Van Tienho ven zullen hunne tweede avond receptie te hunnen huize houden op Donderdag a.s. 21 dezer. Baden. In het Douche-badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week 389 baden ge nomen. In het badhuis aan bet Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week genomen 817 baden. Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad, op Woens dag 20 Febr. 1.907, des namiddags te half twee in de Statenzaal (Prinsenhof). 25 jaren dienst. Den 15en Maart a.s. zal naar wij vernemen ie heer Besemusca, vuurwerker aan de centrale werkplaats der tl. IJ. S. M. den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij ge noemde maatschappij in dienst trad Bijen. Alhier zal dezer lagen de gewone jaarvergadering gehouden worden van de afdeeling „Noord-Zuid-Holland" der Vereeni ging voor Bijenteelt. Een voorturnersles. Op Zon dag 24 Febr. a.s. 's morgens 10 uur, zal in het osfenlokaal der gymnastiek- en schermvereen. „Con cordia" alhier, eene voorturnersles worden gehouden voor dames en heeren. Deze lessen worden uitslui tend gehouden voor dames-voor- turnsters en heerea-voorturners van bij het Nederl. Gymnastiek-Ver bond aongeslotsn vereenigingen. Onder Ons. In de laatste vergadering van het gemengd koor „Onder Ons" is met algemeene stemmen besloten deel te nemen aan het concours van „Onderlinge Oefening" te Amsterdam, in Juni a.s. Het koor komt uit in de hoogste afdeeling. Tevens is het programma vastgesteld voor het eerstvolgend concert in April, wat een speciaal Haarlemsch concert zal worden. Koor en solisten zullen namelijk uitvoeren enkel werken van de Haarlemscbe eomponisten Willem Andriessen, Carel Phlippeau, Philip Loots enLeander Schlegel, waarbij als solisten zullen medewerken onze stadgenooten de dames Hermin# Scholten, zang, en Lizzie Wijsmuller, piano. Lezing. Gisteravond sprak de W. Gd. Heer ds. P. v. Wijk Jr. Evang. Luth. Pred. te Amsterdam in de Kerk der Broedergemeente Parklaan voor de Chr. Werkliedenvereeniging „Maerien Luther". Ver. „Hatrlem". Voor deze vor- eeniging trad gisteravond op Prof. Huiziiiga uit Groningen met een voordracht over de oudste gesehie- lenis van Haarlem. Indieling 1907. Voor de lichting 1907 worden er voor volledige oefening 365, en voor korte oefening 175 miliciens ingedeeld bij het 10e Regiment In fanterie alhier. Verblijf buitenland. Aan den milicien J. Smit» is vergunning verleend zich in Noord-Amerika op te houden tot 1 April 1908. Brood- en Koffie commissie. Brood- en koffie uitdeeling, Deelnemers: 768 kinderen en 264 volwassenen. Een gouden jubileum. Heden viert een onzer meest sy mpathiekestadgenooten, die alom geacht en geëerd wordt, de heer Cornells Jacobus Gonnet zijn gouden jubileum als gemeeiïté ambtenaar. Wij maken van nezë schoone gelegenheid zoo gaarne gebruik om onzen lezers een en ander mede te ■leiden uit het zoo verdienstelijke leven van dezen waardigen burger, dat immer getuigenis aflegt van ie noeste vlijt, waarin de de heer Gonnet werkte. De heer C. J. Gonnet werd 4 Juli 1842 te Haarlem geboren uit nederige ouders, zijn vader was kas telein der Sociëteit „Trou moet Blij eken." De eerste school van den heer Gonnet was de bijzondere van den heer Jacob van Term in de Bar- teijorisstraat. Daar bleek reeds, dat de jeugdige knaap een voortreffe- 1 ijken aanleg bezat, en van een ernstig, ingetogen karakter was. En toen reeds werden in den knaap die bedaarde en kalme karakter trekken onderscheiden, die hem zijn geheele leven door zijn bijgebleven Toen de heer Gonnet 14 jaar was geworden, waren de leercur sussen op deze school afgeloopen en hij verliet de school om ah jongste klerk ter gemeentesecretarie geplaatst te worden. Dit geschiedde heden vóór 50 jaren op den 16 Februari 1857. De heer Gonnet verwierf stor- mord er hand de harten zijmer superie u- ren door zijn ijver en aangenaam karakter. De toenmalige gei' leentesecretaris, de heer Mr. J. Tielenius Kruijthoff was zoo met den knaap ingenomen dat hij hem les gaf in de oude talen De heer Gonnet maakte zich later deze studie verder eigen door de lessen te volgen van den heer dr. B. W. Hoffmann, conrector en later recto r'van 't Gymnasium, die hem tot een vaardigen classicus vormde. Inmiddels hielp de heer Gonnet den gemeentearchivaris Mr. A. J. Enschedé in de regeling der stads archieven en zoo deed de heer G. een breede kennis op der geschie denis van Haarlem. Steeds zag men hem in de Stadsarchieven snuffelen en veel heeft de heer G. bijgedragen tot de uitbreiding der historie van Haarlem. Ten stadhuize klom de heer Gon net op tot hoogere rangen. 1 Juli 1864 werd hij benoemd tot adjunct commies en .1 Jan. 1874 tot commies. Ook als schrijver heeft de teer G. naam gemaakt, vele artikelen heeft de lieer G. geschreven in de „Bijdragen voor de geschie denis van het Bisdom Haar lem", van welke Redactie hij nog deel uitmaakt. De meest bekendeoudhei Ikundige tijdschriften namen zijn talentvolle artikelen op. De Gemeenteraad wist zijn ver diensten naar waarde te schatten. 13 Juli 1870 kreeg hij den titel van adjunct-archivaris en 27 Mei 1896 werd hij aangesteld tot archivaris. Intussclien was hij reeds 1 Juli 1874 benoemd tot adjunct bibliothe caris, doch 27 Mei 1896 werd hij uit deze betrekking ontheven, daar de betrekking van archivaris en biblio thecaris bij den dood van den titu laris Mr. A. J. Enschedé op 19 Maart 1896 gescheiden werd Aan dezen wijdde de heer Gonnet een warm en diepgevoeld,, In memoriam" en deed dit plaatsen in het „Nederl. Archivenblad." De Hooge Regeering benoemde 1 Mei 1880 den heer Gonnet tot conservator der Rijksverzameling van schilderijen in 't Paviljoen in den Haarlemmer Hout, en toen do verzameling overgebracht werd naar 't Rijksmuseum bleef toch de heer G. als conservator van het Pa- ïljoen op zijn post. De heer G. had zeer veel kennis zich eigen gemaakt der schilder kunst. Hierdoor werd hij 18 Febr. 1891 door den Raad benoemd tot lid der Commissie van Toezicht op 't Stedelijk Museum van schilderijen en oudheden. Weldra werd hij se cretaris dezer commissie. Het uit muntend beheer en de vooruitgang van 't Museum zij* vooral aan den heer G te danken. Ook als lid van d.e Ver. t. uitbr. van de kunstverzamelingen op 't Stedel. Museum toont de heer G. zich weer in dit Genootschap als de oude rustelooze werker. In 1886 zag de heer G. een zijner vurigste wenschen vervuld. Of schoon de heer G. geen academisch# opleiding ontvangen had, werd hij toch bij Kon. Besluit dd. 26 Febr. 1886 benoemd tot Rijksarchivaris. Zeker een zeldzame onderscheiding! In ditzelf'e jaar nog, 1 October, werd hij benoemd tot archivaris der prov. N. Holland. Deze benoeming maakte het hem onmogelijk langer ten stadhuize werkzaam te blijven en 1 Mei 1886 kreeg hij van B. en W. eervol ont slag onder hartelijke dankbetuiging. Onder de beoefenaars der penning en prentkunst neemt de heer G. een eervolle plaats in. Ook H. M. de Koningin wist de verdiensten van den lieer Gonnet op buiten gewone wijze te beloonen. Op Koninginnedag 1906 be noemde Zij hem tot ridder in de orde van denNederlandscheuLeeuw. Het karakter van den heer G. getuigt van een oud-hollandsche degelijkheid en een groote beginsel vastheid. Voor alles is hij een braaf Katholiek en zijn levenswandel is vroom, ingetogen en eenvoudig. Bij mag wel de verpersoonlijking der voorkomendheid,hoffelijkheid en be leefdheid genoemd worden. Voor minderen als meerderen. Heeft bij iemand een dienst verzocht, dan is hij onuitputtelijk in dankbetuigingen en biedt duizenden excuses aan voor de veroorzaakte moeite. De woorden van vader Catz heeft de heer G. tot de zijne gemaakt: „hetgeen ge 't minste sparen moet-, dat is de rand van uwen hoed." In het Katholieke Haarlem is de heer C. J. Gonnet steeds een der voormannen geweest en geble ven. Als kerkmeester onzer majes tueuze Kathedraal werkt hij ruste loos mede aan 't bestuur van St. Bavo. Verder kennen we hem ais pre sident der R. K. Leesvereeniging. waarin hij dapper meewerkt aan de verspreiding van rmttige kennis op godsdienstig ®n wetenschappe lijk gebied. De heer C. J. Gonnet, wien wij onze hartelijke felicitaties aanbieden op zijn gouden jubileum, blijve nog lange jaren gespanrd voor Haar lem in 't algemeen voor ons Katho- lieken in 't bizonder. Faxit Deus 1 Dat geve God Hedenmorgen is de jubilaris, op 't Rijksarchief komende, door de ambtenaren gecomplimenteerd. Vervolgens begaf de jubilaris zich als gewoonlijk naar 't Stedelijk Museum. Daar werd hij den geheelen mor gen gefeliciteerd. ..Allereerst de ambtenaren van 't Museum, die bij monde van den bibliothecaris hunne gelukwenschen vertolkten op dit gouden jubileum en den heer Gonnet fotografieën aan boden, betrekking hebbende op 't Museum en 't Stadhuis. Vervolgens de ambtenaren van !t Stadhuis en daarna de boden, die den jubilaris vereerden met een fraai bloemstuk. De gewone werkkamer van den jubilaris droeg een feestelijk aanzien door de bloem- en plantenversierlng. Tal van vrienden kwamen hem ge durende den morgen hier feliciteeren. Voor de woning van den jubi laris aan de Paviljoenslaan No. 1 is een versiering van palmen aan gebracht. Daar wordt hedenmiddag van 35 uur receptie gehouden. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. M. Montauban Peereboom z. F. van Zomeren Wesselius z. A. M. Wijkhuizen—van Ee z. Overleden: H. J. Antonisse 89 j L. Hofstraat. S. C. 4 m. d. v. M. Vergunst Gen. de Wctstr. -J. A. Benraad 84 j. Kleine Houtstr. R. Vermeulen 62 j. Schotersingel. O. F. v. d. Eijkhof 29 j. Kamperlaan. G. 9 j. d. v. P. de Bruin Turfmarkt. Politierapport. Gevonden: 1 medaillon met portretten, eenige spaarbankzegels 1 dienstboden muts, 1 prot. vragen boekje. Procesverbaal opgemaakt wegens wielrijden zonder licht. Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 765. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12}uur 46 F. r=7.50C Laagstev.d.afgel. nacht 36 F. 2.0 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, •pticien, Zijlstraat 8i, Haarlem. AGENDA. Zondag, 17 Februari. Teyler's Stichting. Dag el ijk» van 11 d.jjv. in. 3 uur n.m. (behalve Zaterd. •n Zond.); de Bibliotheek van 14*. n. m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen m Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. in. 5 u. n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. pa. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 v. m. 4 u. n.m. koste loos. Schouwburg! Janbweg, n.m. 8 uur, Volksvoorstelling, opv. van „Boefje," levensbeeld in 5 bedrijven. Brongebouw, n.m. 2 u, Populaire afscheidsmitinée, te geven door het beroemde „Böhmische Streichquar- tett." Id. n.m. 8 u. Lohotf's Biescope. Groote gala openingsvoorstelling. Soc. „Vereeniging" n.m. 8 u. Elite Specialiteiten-gezelschap (direct. J. F. Strengholt, R'dam). Groot Wereld stad-Programma. Café Smit, Kleine Houtstraat 2, bij den Anegang, n.m. half 8, Concert. Maandag, 18 Februari. Voor,.bezienswaardigheden" zie Zon dag. Schoolgebouw Ambachtsschool,v.m. 9—11 u. n.m. 7—8 u. Ambachtsschool. Gelegenheid tot inschrijving van leer lingen in timmeren, meubelmaken, schilderen en smeden bankwerken. Gebouw Raad van Beroep, Spaame 92rood. Raad van Toevoeging, zitting tot het verleenen van bijstand en het toevoegen van een raadsman. Paleis van Justitie v.m. 10 u. Arr. Rechtbank, openb. strafzitting. Gebouw „De Piioenix", (Parklaan) n.m. 8 u. R. K. Tooneelver. „Liefde voor de Kunst". Voordrachtavond ter gelegenheid van liet 2-jarig bestaan der vereeniging. 4c

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2