Laatste berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek staan evenveel en evenweinig reden toe als in 1905. Zullen er leden van rechts in opgenomen worden Dan is voorafgaand onderling overleg van de groepen rechts in de Kamer gewenseht, indien die leden op ce- nigen vasten steun willen rekenen. Zij die meenden dat in 1905 de juiste oplossing door het optreden van het Kabinet-da Meester gevon den was, moeten thans de vervan ging door een gelijksoortig ver wachten. Immers de verhoudingen in Tweede en Eerste Kamer zijn ongeveer dezelfde gebleven. De Kabinets-Crisis. Reeds vroeger is gemeld, dat dr. Kuyper telegraphiscli uit Brussel naar 's-Gravenhage was terugge roepen. Thans meldt „L. en V.", dat dr. K. door H. M. de Koningin was ontboden. Volgens hetzelfde blad was mr. Kolkman Zaterdagmiddag andermaal ten Paleize. Het Baagsche correspondentie bureau van de „Tel." meldt Blijkens de beste inlichtingen kan het bericht, dat dr. Kuyper j.l. Za terdag ter raadpleging over de crisis hij H. M. de Koningin ten paleize is geweest, beslist tegengesproken worden. Tot dusver zijn geen an dere adviseurs ontvangen dan de successievelijk vermelde. De aanslag op den minister van justitie. Men meldt nader hierover uit den Ha,g: Onder de eerste bewijzen van be langstelling, die de minister van justitie Zaterdag na den mislukten aanslag ontving, behoorde een schri j ven van den adjudant van dienst van H. M. de Koningin, waarbij den minister de gelnkwenschen van Hare Majesteit met den gelukkigen afloop werden overgebracht. Later in den middag ontving de minister bet bezoek van den groot meester van het Huis van dj Ko ningin-Moeder, jhr. de Ranitz, mede ter betuiging van H. M.'s belang stelling. Omtrent den dader wordt nog vernomen, dat bij in den laatsten tijd veel misbruik van sterken drank maakte. Volgens zijn beweren zou bij ook gedurende een half jaar te Veen- huizen hebben doorgebracht, waar heen hij ingevolge een vonnis der Utrechtsche rechtbank zou zijn op gezonden. Volgens „Land en Volk" heeft een van de kogels de jas van Mi nister van Raalte doorboord, juist op de plaats' waar Z. Ex. zijn rid derorde droeg, die uit het knoops gat is weggeschoten. De instructie in de zaak wordt geleid door den R e ch ter-Co mm is- saris Feith. Geheimraad De Marlens. Door den Russischen Czaar belast met een zending naar do verschil lende Regeeringen in verband met de Vredescon ferentie, is gisteren prof. De Marlens per Hollandsche Spoor via Vlissingen uit Londen in Den Haag aangekomen. Hij werd in het station verwel komd door den Russischen gezant bij ons Hof, den heer Tehangknw, ten wiens huize prof. De Martens logeert en door den secretaris dei- legatie, den lieer Loris Melikoff. Geheimraad De Martens heeft gisteren ochtend zijn opwachting gemaakt bij onzen Minister van Bui- tenlandsche Zaken, waarna hij eon onderhoud had met den Minister. Vervolgens is de professor in hijzon der gehoor ontvangen gisterenmid dag te 12 uur door de Koningin en daarna ont vangen door den Prins en de Koningin-Moeder. Gisterenmiddag had een dejeuner plaats in het Russische gezantschaps- gebonw, aangeboden door den Rus sischen gezant en waaraan werd deelgenomen door den Minister van Buitenlansche Zaken, den secretaris generaal bij diens departement, den heer Hannema, jhr. Van Karnebeek, president van de Garnegiestichting, jhr. mr. dr. II. A. van Karnebeek, werkzaam geweest hij het bureau der le vredesconferentie, do oud- Ministers van Buitenlandsche Zaken De Beaufort en Melvill van Lynden, baron Michiels van Verduynen, se cretaris generaal van het Hof van Arbitrage, en jhr. mr. dr. W. Röell, le secretaris van genoemd Hof. In den namiddag had ten huize van den gezant een receptie plaats voor de vertegenwoordigers der hij ons Hof geaccrediteerde cn tot de tweede Vredesconferentie genoodig- de Staten. Gisterenavond is de heer De Martens genoodigd aan een di ner dat de Amerikaansehe gezant hij ons Hof, de heer Hill, te zijner eere in het. Hotel des Iudes geeft Heden geeft minister Van Tets een diner. Blanco-artikel 80 f. De „Kotenkraker" het socialis tisch spotblad bevat in den tekst volgende voorgewende advertentie: ..Heden overleed tot onze diepe droef heid onze innig geliefde dochter BLANCHE in den aanvalligen leeftijd van nauwe lijks li/., jaar. L. Unie. V. D. Bond. Den Haag, 12 Febr. 1907." Het blijvend gedeelte der cavalerie. Aan de miliciens lichting 1905 van het le reg. huzaren te Deven ter in garnizoen is bekend gemaakt, dat zij n et 1 Maart a. s. niet in het genot van tijdelijk verlof zullen worden gesteld, al zoo het blijvend gedeelte der cavalerie blijft. Vereenvoudigde spelling. Het adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij de „Vereeniging tot ee.nvoudiging van onze schrijftaal" als hare meening te kennen geeft, dat, nu de tijd gekomen is voor eenheid van spel ling onder alle Nederlandsch- schrijvenden, en dan wel in clen zin van vereenvoudiging, en daar om verzoekt, dat de invoering er van niet worde belemmerd van de zijde der overheid en der school- autoriteiten, is geteekend door de besturen van de Vereeniging tot Vereenvou diging van onze schrijftaal de Vereeniging van Leeraren aan Inrichtingen - an Middelbaar On derwijs het Nederlandseh Onderwijzers- Genootschap den Bond van Nederlandsche Onderwijzers de Centrale Vereeniging van Hoofden van O.L. Scholen te Am sterdam de St. Lebuïnus-Vereeniging, Dio cesaan- Vereeniging van R. K. Bijz. Ouderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht den R. K. Onderwijzersbond in het Bisdom Breda den R. K. Onderwijzersbond in liet. Bisdom 's Hertogenbosch den R. K. Onderwijzersbond in het Bisdom Roermond namens het Hoofdbestuur van het Nederlandsch-Indiseh Onder wijzers-Genootschap, door den ver tegenwoordiger in Europa. Congres tegen het alcoholisme. Op het eerste Nederlandsche congres tegen het alcoholisme dat op 21 en 22 Mei 1907 te Utrecht zal worden gehouden, zullen o. a. de navolgende onderwerpen worden ingeleid: Overzicht der buitenland sche drankbestrijding door mej. H. W. Crommelinoverzicht der bin nenlandsche drankbestrijding dooi den heer R. Casimirde genees methoden van drankzucht door dr. H. Postumus; de statistiek dooi den heer J. C. E. Slotemakerde misdadigheid der jeugd en het alcoholisme door mr. J. A. van Hamel de reclame van den drank handel door dén heer F. U. Schmidt de waarde van de wet als middel in den drankstrijd door mr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkorke welke taak legt. de drankwet den gemeenteraden op Wat deden zij in dit opzicht door den heer J. G. M. Kempersde organisatie der drankbestrijding door den heer ds. A. W. van Wijk. Woest fietsrijden. Op den Binnen-Amstel te Am sterdam heeft, een onbekend geble ven fietser door zijn woest rijden een 70-jarig besje uit het Besjes huis omvergeworpen, zoodat het oudje tegen de straatsteenen smakte en deerlijk gekwetst werd. Toen zij opgenomen werd, bleek het, dat zij een heen gebroken had. Verder klaagde zij nog over pijn aan andere lichaainsdeelen. Haar toestand is zorgwekkend. Eenige personen, die getuigen van het voorval waren, renden dadelijk den woesteling- na en trachtten hem nog in te halen, doch dit bleek een ijdele poging te zijn. Ook een bezwaar. In den gemeenteraad van Wy- clien was voorgesteld het salaris van een onderwijzer met f 50 te verhoogeu. Een der leden was hiertegen op dezen grond „Als de markt lager gaat, dan zitten wij met de f550,,. Het raadslid kon zich blijkbaar moeilijk losmaken van de gedachte aan Wychen's bloeiendevee markt. (Gelderl.) Louis Bouwmeester. Uit -een brief van Louis Bouw meester, dd. omstreeks 15 Jan: „Zoodra ik eens vier dagen achter elkaar vrij heb, laai ik me opereeren. Ik heb een gezwel aan mijn arm gekregen en moet in de kliniek van den chirurg Koefoed met chloroform worden weggemaakt. Dat is een lastig oogenblikje. Maar er is geen gevaar bij. „Onkruid vergaat niet", zegt het spreekwoord. En dat zal ik maar op mijzelf toepassen Lijk gevonden. Op ongeveer 50 meter van den mond van de haven van Edam werd gistermorgen door den visscher W. Verhagen het lijk gevonden van liet 11-jarige meisje, dat eenige dagen geleden met nog eenige andere kinderen speelde op het zeeijs en verdronk. Bloedvergiftiging. De 19 jarige J. v. d. B., te Gestel die een klein zweertje op het hoofd had, krabde dit bij het kammen' met een ijzeren kam open en lette daar niet verder op, zoodat bij in het Liefdehuis moest worden opge nomen, en thans aan bloedvergifti ging is overleden. Moord te Osdorp. Aangaande dezen moord meldt men nader het volgende De toestand van den zeventigjari gen J. Doets, een alleenwonend per soon, is bedenkelijk, Hij schijnt eerst achter op zijn hoofd een slag te heb ben ontvangen en daarna twee diepe steken in den hals. Doets zegt, dat hij bij dealeersten onverwachten slag het bewustzijn verloor en alzoo geen o] >- helderingen omtrent den dader kan gevenbovendien was het in den koestal, waar de de aanslag gebeurde, nog donker. Ongeveer een half uur na den aanslag werd Doets door zijn buurman, nog bewusteloos, gevonden, badende in zijn- blöed. Geld wordt niet vermist, zoodat het vermoeden bestaat omdat diefstal wel de drijfveer zal 'geweest zijn dat de dader in zijne plannen is ge stoord. De verdachte, A. H. T., een achttienjarig persoon die door den chef-veldwachter Verplanke ter beschikking van de justitie is gesteld, blijft alle schuld ontkennen. Bewezen is echter, dat hij in den omtrek van do plaats is geweest, en des nachts in hel hooi, nabij Osdorp, beeft gesla pen. De broek en jas, die hij aan had, waren met bloed bevlekt en zijn in beslag genomen. De verdachte heeft zich reeds vroe ger verschillende malen aan diefstal schuldig gemaakt. Nog kort geleden werd hij door de Amsterdamsche po litie aangetroffen in bezit van een re volver, dolkmes en breekgereedschap. Zijne moeder, de weduwe Traksel, durfde hem niet meer in huis nemen. Geheel Osdorp was Zaterdag en Zondag den ganschen dag in opschud ding en onder den indruk van het gebeurde. De Burgemeester wasZaterdag ter plaatse. Een dolle hond. Men schrijft uit Guyk dd. 17 Febr. aan do „Tel." De politie heeft ijverig jacht ge maakt op een dollen hond, die in do omgeving van het gehucht „O verha.ge", onder deze gemeente gelegen, rond zwierf. Den kop omhoog, liep hij hui lend over het land; in zijn razernij angstige kreten uitstootend en de gras zoden uit den grond rukkend. Tot op heden is het de politie niet mogen gelukken het dolle dier af te maken, ofschoon dit met verlangen wordt te gemoet gezien, zoodat de inwoners onzer gemeente wederom voor gevaar van door dien hond gebeten te wor den zijn gevrijwaard. Treurig einde. Te 't Moer (Fr.) heeft een droevig ongeluk plaats gehad. De vrouw van den zieken, armen, 75-jarigen arbei der L. de Boer was naar Heerenveen om een boodschap te doen en liet haar man alleen in de kamer achter. Toen zij terugkwam, vond zij hem dood op den vloer. Hij was in aan raking geweest met brandende spaan ders waarmede de kachel gestookt werd, met 't gevolg, dat de kleeren vlam vatten en hem aan hot lijf ver brandden. Het lichaam was geheel ver koold. IJS. In het zuidelijk deel van Noord- Holland is de gewone scheepvaart als hersteld te beschouwen. Aan het Rijksoverzetmeer van Zaandam zit liet overzetmeer nog zoo vol drijfijs, dat de pont Vrijdag nog steeds met vermeerdering van personeelmoestovergeleverd worden Gemengd Buitenland. Geëindigd. De staking aan de nafta-werken van de Caucasus Naph- ta Company en de Baku Naplita company te Bakoe is geëindigd, doordien een loonsverjiooging van twintig procent is 'toegestaan. Bij andere maatschappijen verloopt de staking. De langde man. TV Krofeld heeft in den laatsten tijd een koffiehuis grooten toeloop, omdat daar als kellner een persoon dienst doet, die meer dan 2 meter hoog is en zich „den langsten man op aarde,, be titeld. De vele bezoekers werden de vorige week verrast door het bin nenkomen van een man die naar den langen kelner toetrad en uit de hoogte op hem neerzag. Want deze rens, de heer W. Ehmke, moet niet minder dan 2.35 meter. Hij was uit zijn woonplaats Essén op zettelijk naar Krefold gereisd om te doen zien, dat die „lange,, kel- n er maar een grootspreker is Ongelnk op de sledebaau. Reuter seint uit St. Moritz dat graaf van Bylandt uit Den Haag aldaar bij een priksleewedstrijd op het iis gedood is door de grove on achtzaamheid van een werkman. Deze heeft een plank op de baan laten liggen, waar de heer Van By landt tegen aanbotste. Hij werd vreeselijk gewond, maar schijnt op slag gedood te zijn. Valsch geld. Er is ons indertijd uit Amsterdam geseind, dat aan de Amsterdamsche beurs liet gerucht ging, als zou er voor een aanzienlijk bedrag aan valsche guldens en rijksdaalders in omloop zijn en nog altijd in omloop worden gebracht, In 't bijzonder schijnen de valsche munters de tramconducteurs voor slachtoffers uit te kiezen, zoo werd gisterenavond aan de remise in de Tollenstraat een aanzienlijk bedrag aan valsch geld ontvangen. Onze bijzondere verslaggever seint ons nog, dat de politie reeds lang een ernstig onderzoek instelt, doch zonder resultaat. Sedert verleden week heeft zij echter eenige gegevens in handen, waardoor het haar weldra zal geluk ken zal, op de bende de hand te leggen, Verpachting buffet openbaar slachthuis. B. en W. hebben heden, Dinsdag, des n.rn. te één ure, ten Raadhuize in liet openbaar bij inschrijving verpacht De exploitatie van 1 iet buffet in liet Openbaar slachthuis alhier. Ingeschreven werd als volgt: C. E, RusmanCz.fi00, II. Kooi man, A'dam, f262, P. Klabau, f320, J. v. Deursen f 221. E. do Vries, f75, J. W.Spink, f51, W. v. Doren- malen, f 105, F. J. Leloex f81,50, G. J. Assendelft f150, J. P. Kuiper f 175. Gunning 5 Maart 1907. Brood- en Koffié-niUleeling.. Ingekomen giften. Bij den Heer A. F. H. v.d. Vaart N.N. fl; bij den beer H. van Ni el Hz. Muziek Vereeniging „Harmonie" f 26.94 N. N. fl.Sociëteit 't Hoekje f4.32. 't Kamerlid Bultman. De toe stand van den heer Bultman blijft onveranderd zeer zwak. Mgr. A. Brouwer. Gélij k wij zooëven vernemen moch ten, is Mgr. A. Brouwer, de hoog vereerde Vicaris-generaal van het Bisdom, weder aan de beterhand. Algeheel herstel raag binnenkort tegemoet worden gezien. Een legaat. Wijlen mr. L. E. A. baron Sloet tot Oldhuis, oud vice-president der arrondissements-rech thank alhier, heeft aan den Staat der Nederlan den, ten behoeve van het Rijks museum te Amsterdam, gelegateerd een met zilver gemonteerden drink hoorn, voorzien van het jaartal 1610. De hoorn is aan de met zilver ge monteerde monding gedecoreerd met een laag relief, jaclittafereelen te zien gevende, en aan de spits met ornamenten, waarbinnen Cherub koppen en bloemen. Eene inscriptie geeft de namen der families van Osinga en van Aggama. (Stel.) Hooge Raad. Ambtshalve werd vernietigd, met verwijzing der zaak naar het ge rechtshof'te Amsterdam, een vonnis van de rechtbank to Alkmaar, waarbij een veesnijder te Berger, was veroordeeld tot opzending naar een rijkswerkinrichting wegens open bare dronkenschap. In deze zaak was gebruik gemaakt van een verklaring van den griffier bij het kantongerecht te Alkmaar, dat een vroeger vonnis, waarbij de requirant wegens dronkenschap was veroordeeld in kracht van gewijsde was gegaan, zulks terwijl de grif fier niet bevoegd is tot het afgeven van zoodanige verklaring. Benarde positie. Maandag morgen te ongeveer elf uur kwam de zoou van den landbouwer Feye thuis met paard en wagen terwijl hij den wagen op het erf duwde liet hij het paard nog even aan den ingang staan, nog opgetuigd, doch het dier scheen niet veel ge duld te hebben en zette het op een loopen. De spoorstaaf-(hout en slaaf, waar aan de wagen wordt voortgetrok ken) sloeg daarbij voortdurend te gen de acliterpooten, zoodat het dier razend werd en aan de Bosch- en Vaartstraat over eene afheining van prikkeldraad sprong, waaraan het een zijner pooten bezeerde, vervolgens wilde het over een tweede prikkeldraad- versperring- springen, doch bleef daarin ver ward zitten, zoodat het verschei dene bloedende wanden kreeg aan borst, kop en pooten. Met vereen de krachten van eenige lieden gelukte het, het arme dier uit zijn benarde positie te verlossen. De zoon van Feye, die het dier nage- loopen was, bracht het toen weer naar huis. Tl. K. Kiesvereeniging. De R. K. Kiosvereeniging zal een Alge meene Vergadering houden op Maandag, 25 Februari, des avonds te half 9 precies, in het Gebouw St. Bavo, Smedestraat. Als spreker zal optreden de heer Mr. E. R. H. Regout, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, met het onderwerp „De Politieke Toestand". Verplaatst. De Heer J. C. v. d. Sandeii,assistentaan het postkantoor te Over veen, wordt met 1 Maart a. s. verplaatst naar 't postkantoor, alhier. In heater gevallen. Hedenmorgen om half tien ongeveer is een man van een zandschuit even voorbij de brug aan de Sint Bavo te water geraakt. Met veel moeite werd hij op 't droge gebracht on werden de levensgeesten weer opgewekt. Tegenspoed. De aid. Haarlem van den Ned. Bond tot b'strijding dor Tuberculose heeft een klap gehad door het bevriezen der ge wassen, geplant op het terrein om de liglial aan den Schoterweg. Er zullen nu nieuwe planten in ge bracht moeten worden. Scliiedwetsirijd. Naar r .en ver neemt, is door de Scherpschutters-, vereeniging „Haarlem" Zondag op haar banen in café „De Phoenix", aan de Parklaan alhier, de eerste winterwedstrijd gehouden. liet oor spronkelijke plan was, deze wed strijden vroeger in den winter te houden, doch door omstandigheden kon daarvan niets komen. Onderhond. Zondag 1.1. heeft de Commissaris van politie, daartoe ontboden, een onderhoud gehad met den Procureur-Generaal te Amsterdam, Een Raadslid naar Amerika. De St. E. verneemt, dat de heer W. Stolp de volgende maand een reisje gaat maken naar Amerika. Ilij vertrekt derwaarts met de „Nieuw-Amsterdam. Koloniaal Museum. Maandag 25 Febr. spreekt de heer G. J. van Grol, gezaghebber van Sint Eusta- tius (Ned. West-Indië) over: „Het eiland Sint-Eustatins, in verleden, heden en toekomst". Ten 7angwedstrijd. Door de Typ. en Lithografische Vereeniging „Kunst na Arbeid", directeur de heer W. A. Kwantes, is besloten deel te nemen aan het concours, uitgeschreven door de Mannenzang- vereenigïngf „Onderlinge Oefening" te 's-.Gravenhage, te houdenin September e. k. Het koor komt uit in de tweede afdeeling. Trouwe dienst. Aan den sergeant Schenkel van het IVe Bataljon JOe Regiment Infanterie alhier wordt op 22 Februari a. s. de Bronzen medaille voor 12 jaren trouwe dienst toegekend. Voordracht. Hedenavond om 8 uur wordt door den 2en Luitenant de Brauw van het 10c Regiment Infanterie alhier, voor de onder officieren in de kazerne eene voor dracht gehouden, onderwerp: Merkwaardigheden in het Rijk der natuurlijke historie. Vervanging van dienst. Gedurende de afwezigheid van den Majooi Provincialen Adjudant in Noord Holland, zal de kapitein Wonnink van liet 10e Regiment Infanterie alhier, den dienst van bovengenoem de-)) Hoofdofficier waarnemen, en wel van 1 tot en met 19 Maart e. k. School voor Kunstnijverheid. Woens dag 20 Februari zal in één der lokalen van de School van Kunst nijverheid alhier van 24 uur eene openbare les in het kunsthand weven gegeven werden door mejuffrouw Sophie Ei enloeffel, die in de maan den Maart, April en Mei in ge noemde school een cursus za.1 openen. Belangstellende dames, Vie déze les wenschen bij te wonen worden daartoe beleefd uitgenoodigd. Begrafenis van den heer Vermeulen. Om 1 uur werd heden onder groote belangstelling op de Algem. be graafplaats alhier, begraven het stoffelijk overschot van den heer R. Vermeulen, in leven directeur van het stads-arraenhuis op den Schotersingel. Onder de belangstellenden merkten wij op den Burgemeester, de wet houders en nkele raadsleden. Te ruim 1 uur arriveerde de lijk wagen, bedekt met een aantal kran sen, bloemstukken enz. Aan de geopende groeve werd gesproken door den heer Nix, als voorzitter van het Burgerlijk Arm bestuur. Spr. schetde den dierecteur als een man, vol geestdrift voordegoede zaak. Zijn heengaan zal een groot verlies blijken. Na htm sprak nog een vriend van den overledene, die hem schetste als een man, die zich slechts door zijn ernstig plichtbesef liet leiden. Een familielid dankte namens de weduwe voor de eer, den overledene bewezen. BURGERLIJKE STAND, Bevallen: A. de Peer-Dijk d. J. Kinjet-Stoeltje z. A. Boeree- Reinsma z. G. Cornet van Alphen z. J. C. Kramer-Westerhoven d. J. Cremers-Brijker d. A. W. M. Cortie-v. Outersterp d. .T. deRooij- van Leeuwen d. R. M. v. d. Moolen- v. Balen d. Overleden: J. C. Grane 73 j. 'Statenbolwerk. A. J. G. v. d. Storm- Niewindt 63 j. Kleine Houtweg.T. S. 19 m. d. v. W. J. Bruijns Colter- manstr. A. de Bont 21 j. Kamper laan. Politierapport. G e vjo n d e1 broche, 2 rozen kransen, 1 armband, 1 parapluie, 1 paar handschoentjes, 1 duimstok. 1 rijwielpomp, 1 hondenriem, 1 bril, 1 hond, 1 zak aardappelen, 1 tee kening. Procesverbaal is opgemaakt we gens diefstal van 1 krentenbrooden, bezigen van een te kleine)) hond als trekhond, rijden met een niet bespannen voertuig, wiel rijden zon der licht, rijden met handwagen op trottoir. AGENDA. Woensdag, 18 Februari. TeyleDs Stichting. Dagelijks van ,11 d. v. ra. 3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 14 u. n. m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v.m.5 u. nm. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Schoolgebouw Ambachtsschool, v.m. 911 u. Ambachtsschool. Gelegenheid tot inschrijving van leer lingen in timmeren, meubelmaken, schilderen en smeden-bankwerken. Paleis van Justitie v.m. lOu.Arr. Rechtbank, zitting voor civiele zaken. Bonds gebouw „St. Bavo", des avonds half 9 begin der Retraite; des Don derdagsmorgens om half 6 en des avonds weder te half 9 in de Paters kerk. Statenzaal (Prinsenhof) nm. half 2 Gemeenteraad openb. Verga dering. Graan- cn Zaad markt. Op de gister alhier gehouden graan- en zaadmarkt waren aange voerd 255 PIL. witte tarwe f 7.10 a f6.15, 160 HL. Rogge f 5.50 a f 5.60. 570 HL. Haver f 3.75 a f 3.62. Barometerstand te Haarlem. af, d ernst voort wage wi 4 zij In gen. Sjtand van gisteren. 763. Neiging tot stilstand. Thermometerstand Heden middag 12 uur 46 F. 7.5 C Laagstev.ci.afgel. nacht 39 F. =r 4 C Opgegeven door Joh. M. Schmidt, opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. SCHOTEN. Drenkeling. Gisteren middag omstreeks 12]/2 uur begaf de, 12 jarige van Sch. uit de Kloosterst.r. zich nog op liet broze ijs,: nipt het gcvelg, dat hij midden in de Kazernesloot zakte; de knaap die al heel spoedig om hulp begon te schreuwen is door een der veld wachters van Schoten uit rijn hache lijke positie verlost en naar de oud) rlijke woning overgebracht. Maandaghouder. In de Scheeper- straat was buurman gisteren niet op zijn gemak (het was weer Maan dag) en zocht ruzie met groot en klein, dat klein ging naar wenseli, maar groot! duwde hem een paar stevige vuistslagen toe, dat de man zoo kalm als een lammetje zijn wo ning introk: hij had er genoeg van. Met genoegen hebben wij verno men, dat eenige inwoners van liet Schoterkwartier zich het lot èener vrouw hebben aangetrokken, die door samenloop der omstandighe den, niet in haar noodzakelijke behoeften kan voorzien, en waarvoor eene lijst aan nailddadigen is ge presenteerd geworden. HEEMSTEDE. Er afgeloopen. Gisterenavond is het achterwiel van een bespannen voertuig er af ge- loopen, de wagen kantelde en de koetsier viel van den hok. De personen, die in het rijtu'g zaten, kwamen er met den schrik >c -Je

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2