Uit de Pers. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek van de Maatschappij. Men last omtrent het aantal omgekomenen in het duister, doordien van de pas sagiers die met deze schepen worden vervoerd geen lijsten worden ge houden. Dit is de eerste maal dat aan een Harwichboot zulk een ramp over komt. Aan boord waren 50 man dei- bemanning en 94 passagiers, onder wie 69 leden der Duitsche opera, die in Londen voorstellingen hadden gegeven en nu naar hun vaderland terugkeerden. Naar de „N. R. Crt." verneemt, was zoowel het artistieke als het finantiëele succes van de Duitsche Opera te Londen zeer groot, en het gerucht, dat de oorzaak van het staken der voorstellingen gezocht mo< t worden in een enorm deficit, was geheel onwaar. De voorstell, waren gestaakt wegens de voort- dulende ongesteldheid van Ernst van Dyck, die het hem onmogelijk maakte groote partijen te zingen en tevens de zorg voor de regie op zich te nemen. De firma Hudig Pieterse, agenten der Harwich-lijn, ontving te 12.30 een telegram meldende „Boot totaal verloren, slechts één passagier levend aan wal gebracht". Ret is kapitein Parkeson uit Belfast, die, vergezeld van een len officier, Jones geheeten, met de „Berlin" overkwam om te Amster dam het bevel over te nemen van het stoomschip „Myrmidon" dat heden vandaar naar Swansea zou vertrekken. - - De geneesheeren Diamantvan den Hoek, Ten Kate en van Arkel uit 's-Gravenzande en Tiebout uit Maas sluis verleende assistentie, doch schoon bij enkelen nog gepoogd is de levensgeesten op te wekken, bij geen der aangespoelden is dit ge lukt. Reeds zijn herkend de heer A. Kruger, verbonden aan de rijschool te 's GravenbageL. H. Lamotte, woonplaats onbekend Woods, een stoker, mrs. Boomes, een stewardess en haar zoon, een matroos; W. J. Moor, de chef steward, Patricks, matroos, en mr. C. W. B. Ander son, een passagier uit Huil. De geredd e passagier, zelf een gezagvoer der ter koopvaardij, is zwemmende opgeviseht in den Waterweg door een reddingboot en ondergebracht in het Hotel Amerika. Onder de verdronkenen moet zich ook bevinden de koerier van het Engelsche Hof, op weg naar Berlijn en Kopenhagen. Enkele postzakken zijn opgeviseht. Honderden menschen verdrongen zich aan 't strand en op den dam, voor zoover die begaanbaar is. Men verwacht-, dat nog tal van lijken zullen aanspoelen, wanneer de vloed opkomt. Reeds spoelen groote stuk ken wrakhout aan. Orelio ontkwam door een toeval. Hij was van plan zich bij zijn vrien den te voegen aan boord van het schip; maar daar hij geen geld ge noeg meer had, moest hij hier blij ven, totdat bij dit uit Holland van zijn vrouw had ontvangen. De beer Deterding, directeur der Koninklijke Petroleummaatscbappij had reods een hut besteld, doch veranderde op bet laatste oogenblik van plan en bleef te Londen, zoodat ook hij dan een wissen dood ont snapt is. Over de oorzaak van de ramp is nog niets met zekerheid te zeg gen. Maar vermoedelijk is het schip bij den snellen vloed door de zee dwars geslagen en door de hooge golven op de 1000 ponders aan de berm van de pier neergesmeten. Tegen drie uur zag men de men schen op het wrak niet meer aan 't dek. Hoog water. Uit Gouda meldt men: Vanmorgen le half twaalf bereikte het water in den IJsel den hoog- sten stand2 63 meter boven A.P. Er is een koerierdienst voor de veiligheid van de dijken ingesteld. Uit Edam: Opgezweept door den Noordwes tenwind, bereikte de Zuiderzee vi or Edam dezen nacht een hoogte van 1.65 boven A. P. Alle buiten landen en het eiland Marken staan onder water. Uit Zwolle Door den aanhoudenden N.W. wind is het water in de stads grachten tot een aanzienlijke hoogte gestegen. De weilanden om de stad staan onder, ook enkele stadsge deelten zijn overstroomd. Uit Elburg: Een onafzienbare ijsmassa is van hier uit in de Zuiderzee waar te nemen. L'e N.W. storm van heden nacht heeft den toestand niet beter gemaakt, het water is tot tegen de zeedijken opgeloopen. Omstreeks 8 uur was de stand 2.15 boven N. A.P. De Drontherdijk loopt over. Het water op de landen is nog voor het grootste gedeelte vrij van ijs; blijkbaar zit dat nog tamelijk vast. De Storm. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd door den storm een gat geslagen in het dak der steenfabriek van de firma J. van f ulst onder Almenum. Het hout, dat terecht kwam op den oven, veroorzaakte brand, doch deze kon alsnog met eigen midde len gebluscht worden. Het dak was echter voor het grootste gedeelte vernield. Te Groningen en in de provin cie heeft het zwaar geonweerd. Aan de Visclimarkt kwam een steiger voor cie gerestaureerd wordende behuizing van den heer Gerzon naar beneden. Van een boom aan den Achterweg werd een zware tak af gerukt, welke juist op de draden van de electrische verlichting van het station terecht kwam. Een achttal booglampen werden daar door buiten werking gesteld, ten gevolge waarvan het grootste ge deelte van het terrein in duisternis was gehuld. Te Delitzijl werd een koe ge dood. Ook boven Sneek woedde tijdens een hevigen storm een vreeselijk onweer. Van tal van plaatsen in dien omtrek komen berichten in. dat de wind deerlijk heeft huisge houden. Te Delftzijl arriveerde de Engel sche boot „Toftwood", komende van Pensoeola. Het schip had zwaar weer gehad. Vele balken van de deklast had zij verloren, de verschansing is ook voor een deel vernield. Door den storm is het water in de Schinkelvaart hoog opgestuwd; een deel van den Buitenvelderschen Polder is daardoor onder water geloopen. In Friesland is het boezemwater door den aanhoudenden Westenwind en het vele regenwater zoo noog gestegen, dat de landerijen, die pas drooggeloopen waren, opnieuw zijn ondergezet. Langs de spoorlijn WolvegaGrouw ziet men op vele plaatsen aan beide zijden eene zee gelijk. 65 jaren in een beirekking. Den 22en dezer is A. van Empel te Geldermalsen 65 jaar bij een en dezelfde familie en op dezelfde boerderij als knecht werkzaam. Bloedvergiftiging. In het gesticht Calvarienberg te Maastricht is overleden de ar beider H. C. tengevolge van bloed vergiftiging, ontstaan door het openkrabben van een onbeduiden de wonde. HEEMSTEDE. KruinerbonL In de laatst gehouden bestuursvergade ring van het Kruisverbond zijn de be- stuursfunctiën als volgt verdeeldC. Bakker le voorz. W. G. v. Hout 2e voozr. F. Gozeling le secretaris, G. Goos- sens 2e secretaris; G. Hageman le penningmeester, D. Gielen 2e secre taris, H. C. H. de Boer, F. G izeling Jr. en A. Tromp respectievelijk le, 2e en 3e commissaris. De anti-revolutionaire „Standaard" van heden bevat het volgende rake stukje aan het adres der Vrijzin nigheid Bergentheim. De nu publiek gemaakte poging van enkele liberale heeren in Ber gentheim, om ouders van Christe- lijken huize tusschen hun brood en hun consciëntie te plaatsen, heeft tot dusver nog geen enkel verde diger gevonden. Zonder afkeuring, zonder sterke afkeuring zelfs, zagen we dezen aanslag op de consciëntie vrijheid van behoeftige ouders nog nergens besproken. Ook niet in de liberale pers. Het geval is dan ook daarom te bedenkelijker, omdat de liberale heeren, die zich aan dezen aanslag hebben schuldig gemaa t, tevens eigenaars zijn van alle beschikbare woningen, en deze alleen aan wie bij hen werken, in huur geven. De slag is hier derhalve met een karrewats met twee riemen toege bracht. Wie zijn kind naar de Chris telijke school wil sturen, verliest niet alleen zijn brood, maar ook zijn woning, en moet het dorp uit. Men voelt, wat scherpe tyrannie en wat misbruik van macht hierin u:tkomt. En dit te meer, omdat alleen politiek hier motief kan zijn. Dat een werkgever er bezwaar tegen heeft, dat de arbeiders hun kinderen op de socialistische open bare schooi laten opvoeden, laat zich nog begrijpen. Dit toch kan hun later moeilijkheid berokkenen in het bedrijf. Iets wat bij de Chris telijke school niet het geval iseer omgekeerd. De euvele daad heeft alzoo met het bedrijf niets uitstaande, terwijl toch alleen het belang van het bedrijf hier gerechtvaardigd motief zou kunnen zijn. Er is alzoo niets in het spel dan wrevel. Een niet kunnen dulden, dat het werkvolk een andere over tuiging is toegedaan. Pure wilkeur. En nu moet men daartegenover deze zelfde heeren, als men hun vraagt, wat is toch het allesbe- heerschende beginsel van het Libe ralisme, uit een van buiten geleerd hoekje leukweg liooren antwoorden „De Vrijheid". Niets dan „de vrij heid En daartegenover staat nu dat dwingen van den minderen m a n, dat geweld aandoen aan menschen wier brood men in zijn hand heeft, en dat geweld hun aan doen op dr teerste plek van de consciëntiede opvoeding van h u n k i n d Gemengd Buitenland. Tentoonstelling te Antwerpen. Te Antwerpen zal van Mei tot September van dit jaar een inter nationale en koloniale tentoonstel ling worden gehouden, met de r.f- deelingen landbouw, nijverheid, handel en koloniën. Men wil die tentoonstelling telken jare houden om in België een groote jaarlijksche handelsmarkt in 't leven te roepen, in navolging van de jaarmarkten te Nisji-Novgorod, Leipzig en Parijs. Ongemeen proces. Eenige dagen geleden heeft de Russische Senaat uitspraak moeten doen in een zeer ongemeen proces. Generaal Koetaissof, de gouverneur van lrkoetsk, beklaagde zich, dat men de som, welke hij als vergoe ding van kosten voor de reis van Siberië naar St. Petersburg mocht eiscben, te laag had gesteld, nl. op 700 roebels minder dan waarop hij meent recht te hebben. Nu dient men te weten, dat er in Rusland nog een wet bestaat, volgens welke de reiskosten van hooge ambtenaren niet worden be rekend naar de prijzen der spoor wegen, maar naar het oude tarief der postpaarden, en de schadeloos stelling voor die kosten wisselt af naar den rang van de reizigers. Toen dan de Generaal op reis ging, kreeg hij zooveel geld als noodig was om de reis met 12 paarden te maken, namelijk 2136 roebels. In St. Petersburg aangekomen, heeft hij echter bemerkt, dat zijn rang hem veroorloofde vijftien paarden te gebruiken. Vandaar bet proces. De Minister van Binnenlandsche Zaken gaf den Generaal gelijk; maar zije ambtgenoot van Financiën verzette er zich tegen. Deze merkte op, dat hij ten eerste al jaarlijks 25000 roebel trakte ment had ontvangen in plaats van 22000, zooals de wet dat toe stond dat hij ten tweede 30000 roebel verhuiskosten heeft gekregenen dan ten derde zijn heele reis per trein gemaakt, hem maar 140 roebel had gekost. Het was dinr wel wat brutaal nog 700 er bij te vragen. De Senaat heeft den eisch ook afgewezen. Ontzettend. Te Marseillan, een dorp in Frankrijk, had men gedurende tien dagen een zeventigjarige vrouw niet meer gezien. De buren vermoed den geen onraad, want de oude vrouw was dikwijls op reis. Maar een paar dagen geleden kwam de dochter der oude vrouw haar moe der, bij wie haar zesjarig zoontje inwoonde, opzoeken. Op haar roe pen kwam niemand voor den dag, zoodat zij de buren riep en zij ge zamenlijk de deur openden. Daar binnen vond men liet lijk der vrouw, en rustig spelend het jongetje. De doktoren constateerden, dat de dood tien dagen geleden moest zijn inge treden. Al dien tijd had bet. jongetje gedacht, dat zijn grootmoeder sliep hij had zelfs voor eten en drinken gezorgd totdat dat op was. Nu had bij in vier dagen niets gegeten, zoodat bij vrij erg ziek is geworden. Bruy vernield. Te Genneviliiers, bij Parijs, heeft men beproefd door middel van een bom een in aan bouw zijnde brug te vernielen. In derdaad is het gelukt een der pij- Iers te beschadigen. Er is in dien pijler een gat van ongeveer 15 cM. middellijn geslagen en tot een af stand van 30 M. vlogen de stukken steen. Er wordt aan getwijfeld of dit het werk is van een anarchist of van een gek. 500 schoten. Woensdagavond is 't te Bakoe tusschen terroristen en de politie tot een schietpartij gekomen. Over en weer werden vijfhonderd schoten gelost. Eén agent werd ge dood en één gewond en drie terro risten werden gedood, terwijl vele voorbijgangers gewond werden. Velen werden in hechtenis ge nomen. Uit den trein gevallen. Tusschen Keulen en Frankfort is een man uit den sneltrein gevallen, vermoe delijk uit het closetraampje. Hij werd met een schedelbreuk langs den weg gevonden. Uit Bakoe. Botsing. Dinsdagavond zijn bij een botsing tusschen anarchisten en politie meer dan 500 schoten gelost. Een agent werd gedood en een andere gekwetst. Drie anarchisten werden gedood en talrijke voorbij gangers gekwetst. Vele aanhoudin gen hadden plaats. Zwaar gewond Te Sewastopol is een commissaris van politie door een bom zwaar gewond. In den grond geboord. Uit Mana gua wordt geseind, dat de troepen van de republiek Nicaragua Hon duras binnenrukken, Generaal Car- eemo die de aanvallende troepen van Honduras aanvoerde, is den 18den dezer in liet gevecht ge sneuveld. Vergunning Drankwet. B. en W. van Haarlem brengen in gevolge art. 12 der wet van 28 Juni 1881 (Stbl. No. 97), zooals zij gewij zigd is bij de wetten van 12 October 1905 (Stbl. No. 230), en van 30 De cember 1905 (Stbl. No. 361), ter open bare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van C. Smink Jr. om vergunning, ingevolge art. -5, 2e lid dier wet, tot het verkoopen van ster ken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de gelag kamer van het perceel aan de Zijl straat No. 2. Haarlem, 21 Februari 1907. B. en W. voornoemd, BOREEL. de Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK L.S! Arrondisseinents Rechtbank. B. Th. v. d. Reep, slagersknecht, beeft in Maart, April en Mei 1906 op verschillende dagen f 10.94 f 8.52 en f 9.23 en nog f3 in de maand •Juni geïnd, voor zijn patroon v. Waveren, doch deze bedragen zich toegeëigend. Het O.M. eisclit 3 maanden. De verdediger, mr. 't Hooft pleitte verzachting en cle mentie. C. A. B. rtiet verschenen en A. J. v. d. B. 18 j alhier, hebben zink gestolen te Bloemendaal. Bek!, v. d. B. droeg 't zink, toen beiden werden overvallen, door den agent Band, die de dieven uitnoo- digde even mede naar 't bureau te gaapt Het O.M. eischte tegen beiden ie Ier een maan i. J. B. D. en J. B. Br., niet ver schenen hebben 11 Jan. te Zaandam een hoeveelheid aardappelen gesto len ten nadeele van zekeren Ringer. Get. Ringer bad de aardappelen op 't veld in een kuil. Get heeft ongeveer f 2.50 schade. Get. (J. Dekker te Westzaan beeft do beklaagden gezien met de aard appelen. Get. N. Brouwer heeft ook de beklaagden de zakken zien dragen. Het O.M. eischt voor ieder 1 mud. Ned. Nat. Hist. Vereeniging. Gister avond hield de afd. Haarlem der Ned. Nat. Hist. Vereeniging een vergadering in de tuinzaal van Brinkman. Als spreker traden op de Heeren Dr. Gresshoff en L. A. Springer. Een nieuwe club. Hier ter stede is ee:i club opgericht, ge doopt-: „De Naaf" welke zich ten doel stelt, bij gunstig weder gere geld iedere week een rijwieltochtje te organiseeren. Aan het hoofd dezer club staat de beer 0. van Andel, die binnenkort alhier een rijwielzaak opent. Reeds tal van dames en heeren hebben zich bij genoemde club aangemeld. Besmettelijke ziekien. In de week van Woensdag 13 tot en Dinsdag 19 Febr. zijn te Haarlem voorgekomen 3 gevallen van rood vonk en 2 gevallen van diphthe- ritis. Spuit N. De vrijwillige brandweervereniging „De Tien" beeft van de gemeente aarlemmer- liede en Spaarnwoude een fraaie zilveren medaille ontvangen, als erkenning voor de goede diensten bewezen bij den brand in de Ni- colaas Beetstraat aan de Amster- damsche Vaart. Prof. Bavinck te Haarlem. Prof. dr. Bavinck, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, zal Woensdag 27 dezer indeNoor- derkerk in de Ridderstraat, alhier, een zendingsrede honden. Feestmaaltijd. De burge meester heeft Woensdag een feest maaltijd aangeboden aan den beer Gonnet, Daarbij zaten o. m. aande commissaris van H. M. de Konin gin, de griffier der Staten en de hoofdingenieur van den Prov. Wa terstaat. Nieuwe kleeding. Bij het 10e regiment infanterie alhier zal een proef worden genomen met werkkleeding, vervaardigd van olie- kleurige stof, evenals die waarvan de stal kielen in gebruik bij de be reden wapens zijn vervaardigd. Bij enkele compagnieën van dit regi ment zullen de miliciens van de lichting 1907 daarmede gekleed worden. Schouwburg Jansweg. Gisteravond werd in den schouwburg Jansweg een soirëé gegeven door Baron Os car van Fielitz, met medewer king van Mil. Lena, de Hongaar- sche Otero. Receptie. Gisteren hielden de heer Commissaris der Koningin der pro vincie Noord-Holland en mevrouw Van Timhoven te hunnen huize hunne tweede avond-receptie. Langs beide zijden der Nieuwe Gracht stonden in het vroeg en op laat van den avond tal van rijtui gen gefileerd. Een sterke politie-patrouille zorg de voor de geregelde orde. AGENDA. Zaterdag, 23 Februari. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u v. m.3 uur n.m. (behalve Zaterd en Zond.); de Bibliotheek van 14u. ti. m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.ni. 4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beb. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. in. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Bondsyebouw StBavo". Half 9 uur, zitting Spaarbank „St. Antonius van Padua", Half 9 uur opening der Bi bliotheek. Plalf 9 uur Spaarkas „St. Nicolaas" (winterprovisie). Half 9 tot half 10 uur inschrijving van leden in Cornmuniefonds. Schouwburg-Jansweg n. m. 8 u. „Weldadigheid naar Vermogen" uitvoering. Brongebouw n.m. 8 u. Uitvoer, door Sehotersohe Tooneelv. „T.O.N.E.V.O". Failli.ssem. N. Zoontjes, bakkerBever wijk. Laatste dag voor inlevering der so h uld vorderi ngc-n Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 734. Neiging tot vooruittgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 41 F.5 C Laagstev.d.afgel. nacht 36 F. 1 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. BURGERLIJKE STAND. O n d e r t r o u w d AH. Beilschmidt en M. Hoogslag. H. J. Moojen en F. H. E. Bolderdijk. Getrouwd: G. Zijlstra en M. Nieuwenhuijse. Dr. A. A. G. Land en M. E. de Vries. Bevallen: M. C. Heesemans-van Gasteren z. A. A. Bouwman-Visser z. M. H. Arents-Kabel d. M. J. Snoek-Molenaar z. J. W. v. Zweden- Simons d. C. J. v. Keulen-van Tienen d. G. J. Scheelings-Snoeks d. Overleden: H. E. Swaen-Rocker 83 j. Pieter Kiesstr. J- G. Zwart 40 j. Rollandstr. 7 C. B. 8 m. z. v. M. W. A. Ooms Kinderhuisvest. P. C. 17 d. d. v. -1. v. Loon Vooruit- gangstr. B. v. Bogget 46 j- 4e Haasstr. H. 2 m. z. v. J. Koster Heerensingel. A. Lemmers-Blok 71 j. Kamperlaan. I. Mezeres 79 ,j. Scho tersingel. Politierapport. Gevonden: 1 hond, 1 schoor sleenpijp, 1 pet, 1 knot wol. 1 horlogekoordje, 1 dameshorloge met ketting. Procesverbaal opgemaakt wegens storten van puin op den openbaren weg, overtreding der drankwet. Bij een kruidenier in de Lango Veerstraat heeft gisteren namiddag een kleine gasontploffing plaats gehad in den winkel. 'sGRAVENHAGE. Examen nut tige handwerken. Geëxamineerd 15 candidaten; afgewezen 2. Geslaagd: E. Poll, ZaandamE. Wemer, West zaan. SCHOTEN. Uitvoering. De tooneelvereeniging te Schoten T. O. N. E. V. O. opgericht 12 Nov. 1906 zal bare eerste uitvoering a.s Zaterdagavond geven in de groote zaal van het Brongebouw te Haar lem. Door haar zullen worden opge voerd 2 blijspelen Door Tante op gevoed en Een kop thee. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt volgens artikel 239 van het wetboek van strafrecht tegen zekere v. W. wonende alhier. Kiezerslijst. Om op de kiezerslijst geplaatst te worden hebben zich 42 pers^ nen aangemeld. Militie. Voorde militielichting 1907 zijn de navolgende personen opge roepen, om op Dinsdag 12 Maart a.s. te half negen present te zijn, op de stads-Doelen in de gemeente Haarlem. F. N Schoor], J. F. de Klerk, M. Zwarts, H. van Dokkum, W. F. van Sinderen, E. v. d. Haas, P. 11. Halm, J. Hendriks, A. H. v. d. Pk- j terman, H. Selhorst, H. van Tonge ren, J. v. d. Poorte, J. van Donse laar, J.L. Zwarts, A. P. Schelling?, H. W. Veth en J. K. Kousfae. BLOEMENDAAL. Raadsvergade ring. In tegenstelling met een vorige vergadering was de bijeenkomst van den Raad thans zeer ordelijk f n had een kalm verloop. De open bare vergadering althans, want de herziening der politie-verordening werd in geheime zitting behandeld. Daarbij was juist oneenigheid te verwachten, omdat de heer mr. P. Tideman een grooten voorraad amendementen heeft ingediend. Eindelijk kreeg de benoeming van een onderwijzeres baar beslag. Met 7 van de i0 stemmen werd gekozen mej. O. H. Alers, terwijl mej. Schutte 3 stemmen op zich zag uitgebracht. Een voorstel van B. en W. om eenige wegen in Harlenlust elec- triseh te verlichten en deze onkosten (1920) te verhalen op het door deze maatschappij gestorte waarborg fonds, werd aangehouden. Goedge keurd werd echter dat op eenige wegen in den Aerdenhout 22 pe- troleumlantaarns. geplaatst zullen worden, waarvan de kosten f 550 bedragen, plus het onderhoud. Aan J. Verdegaal werd vergun ning verleend tot het bouwen van een brug in en het maken van een vaart dcor den Doodweg naar de zanderij te Zilk. V. zal f2000 moeten storten voor het onderhoud van de brug. Voorts werd aan J. H. A. Gielen toegestaan, dat hij een brug maakt over de Aerdenboutvaart en aan C. G. v. d. Meulen, dat deze een toegangsweg aanlegt op den kant van den Rloemendaalschen straat weg. ZAND VOORT. Aangekomen vreemdelingen D. J. Veen, Amsterdam, 3 per sonen, Villa Rembrandt. Raadsvergadering. Tegen Vrij dag 22 Februari a.s.. des avonds te half acht uur, is een openbare Raads vergadering belegd. De agenda luidt Ingekomen stukken en mededee- lingen. Kohier schoolgeld. Aankoop huis aan de Spoor straat. Stratenplan. Plaatsing photographische inrich ting aan het strand. Gegund. Door B. en W. is de leverantie van leermiddelen, enz., gedurende 1907 gegund aan den heer A. Bakels, alhier, voor de som van f460 53. Cursus in verbandleer. Door dr. Varenkamp alhier is aaugevangen een cursus in verbandleer enz. voor leden van de Vereeniging „Het. Witte Kruis", afd. Zandvoort. Voor bet bijwonen van dezen cursus is ingeschreven door 30 leden, welke verdeeld zijn in 3 ploegen. De cur sus wordt gehouden ten huize van genoemden arts. HEEMSTEDE. Lotelingen. Op 12 Maart a.s. worden te Haar lem de volgende lotelingen dezer gemeente ingelijfd Lichting 1906 J. Th. Neeskens, J. de Bonte, G. N. van Looij, H. Schreurt, H. O. Zelle en H. G. Deen, Lichting 1905 R. Nagelhout, P. J. C. van Ton geren, D. van Amerongeu, J. L. van der Vlugt, M. H. J. Staal, E, D. Boudewijn, A. N. Koelemeijer. C. J. Hoes, A. Bijster, A. P. Roo- denburg, A. A. Fichoor, A. Ver. irwwMiiiMMiir >nr cc CD aaaa'Mwrif i'iirrjijinawn ipearaootiWHymaiwwwwr—bw

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2