binnenland. EEN GELUKKIG GEZIN. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Met de tegenwoordige meerder-' derheid, die tot mijne groote vol doening het volk ons gaf, houd ik een vruchtbare staatkunde, die weet wat ze wil, voor zeer wel mogelijk". (Luide bijval en handgeklap). ITALIË. Gewichtige Beslissingen In den morgen van den 24en dezer heeft de congregatie der Bui tengewone Kerkelijke Aangelegen heden bij den Kard. Staatssecretaris eene vergadering gehouden. Gedu rende twee uren zoo heet het zij» de aangelegenheden der kerk in Fiankrijk besproken. Ook wordt verzekerd, dat de H. Vader aan een der afgevaardigden der Mogendheden op de aanstaan den Vredes-conferentie te Den Haag opdragen zal het geval van Mgr Mortarrnini's uitzet1 er sprake te br, un venais drbreken van het Concorc Ier de andere partij, den te hooren of te raadplegen. Verder zou de H. Stoel aan de vergadering de vraag doen stellen, welk begrip de Fransche Regeering wel schijnt te hebben van diploma tieke gebruiken en tradities. it laatste bericht komt voor in enkele katholieke Italiaansche bla den. Toch geven wij 't met het noodige voorbehoud. FRANKRIJK. Het K rkelijk Conflict. Volgens 'iet Parijsche dagblad de „Siècle" hebben de Kard-Aartsbis schoppen van Parijs, Lyon en Bor deaux nieuwe instructies ontvangen van Z. H. den Paus. Dezer dagen zouden zij de bis schoppen derbelendende diocezen ter vergadering oproepen en hun mede- deeling geven van 's Pausen bevelen. Briand en Clemenceau mogen zich verschillend uitlaten over de mogelijke beslissing in zake de con tracten tusschen bisschoppen en burgemeesters, het valt niet meer te betwijfelen, dat ZEm. kard. Richard op geen enkel punt zal toegeven, zoo de hiërarchie of de waardigheid der Kerk daardoor gevaar loopen. Gisteravond had ZEm. de Kard. Aartsbisschop nog niets van de re geering of de Seine-prefect vernomen Ziedaar tien dagen, dat het antwoord uitblijfttien dagen, dat de Regeerng zit te turen op de voorstellen van het Aartsbisdom. De Mis in de schismatieke Kerk Ier rue Legendre te Parijs werdZond. door zekeren heer Daragon opge dragen. Gezeten onder een troon hemel van rood fluweel was de zoogenaamde bisschop Villatte, of Thimotheus, daarbij tegenwoordig. In de kerk kon men een paar hon derd menschen tellen. Toen de heer Daragon den preekstoel beklom, begon het lieve leventje. De politie, ruim vertegenwoordigd, zette gauw een 40 tal menschen onder welke twee dames, aan de deur. Deson danks duurde het kabaal voort en de heer Russin noodigde collega Daragon uit met een variant op het bekende„Kom maar af, Kerkhofs dat hij zou opkonden met prediken Ten slotte deed de politie de heele kerk nagenoeg ontruimen. En '20 tal personen bleven er in. Een huurkoetsier, die buiten nep „Weg mit Villatte!" werd gearres teerd, evenals vier andere mamfes- stanten. In de Vespers 's middags waren 13 personen aanwezig. Zoo groeit en bloeit het schisma te Parijs. Korte Berichten. In de Russische provincie Kazan in onder de hongerlijdende bevolking een hevige scheurbuik-epidemie uit- gebroken, Hulpen ondersteuning ont breken bijna geheel. George Raymond, Fransch ingenieur en schoonzoon van den politie-pre- feet Lépine is te Ekatermaslaf door een arbeider gevaarlijk gewond. Volgens de „Nationaal-Zeitung" heeft Koning Eduard den Keizer Wilhelm geen eigenhandigen briet geschreven. Een „Kathc' oet in de „Kol- nische Zeitui oproep tot de na tionaal" katL -en om zich te ver een i gen. 't Zal wel de stem des roe penden in de woestijn blijien. De Tsaar zal d*e nieuwe Doema niet in het Winterpaleis ontvangen. De Kabinetscrisis. Het gerucht begint meer en meer te loopen, dat het huidige ministerie besloten zou ebben, met uitzondering van generaa Staal, aan te blijven. Naar „L. en V." uit de meest be trouwbare bron verneemt, is dit ge rucht minstens genomen zeer voor- harig; er is veel meer reden orn aat te nemen, dat de crisis nog lang biijtt voortduren. Naar aanleiding van het be- icht van hetHaagsche Corresponden tiebureau, dat „op goede gronden kan worden gemeld", dat het onderhoud van de Koningin minister De Meester „wellicht heenwijst op pogingen, om te geraken tot een terugkomen door het kabinet op zijn verzoek om eervol ontslag", schrijft „Het Volk": „Allicht is van evenveel waarde, wat wij bij geruchte vernamen, n.l., dat drie der negen ministers bezwaar hebben tegen aanblijven, nl. de heeren Staal, Stuart en Veegons." 6e Diocesane Katholiekendag. De Hoogedelgestrenge Heer A. H. A. Arts, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal, heeft zitting genomen in het eere-comité van den 6den Diocesanen Katholieken dag. Op de hoogte! De „Nieuwe Courant", die inder tijd zekere vermaardheid verwierf met haar vertaling van associations cultuelles door beschavingsvereeni- gingen en daarop een heele beschou wing borduurde, spreekt thans van den beroemden kanselredenaar den pater Dominicaan Monsabré al- van „de bekendeDominicaansche pries ter Monsabré en maakt er dus een inboorling van de Amerikaansche republiek San Domingo van. Een dienstklopper. Uit Spekholzerheide wordt aan de „L. K." geschreven: De ontvanger an een grenskan- toor uit een naburige Duitsche ge meente bad de gewoonte, geduren de de middaguren als de plicht hem niet op zijn bureau riep, te wande len in het veld, gelegen aan zijn kantoor. Hij bepaalde zich echter niet tot wandelen alleen, neen, als er iemand voorbij kwam van Hol landsehen kant, dan rolden zijne oogen onstuimig door de kassen; ze schoten stralen en zouden ook de geringste contrabande ontdekt hebben, die de voorbijganger onder zijn plunje mocht verbergen. Aldus overkwam ook een inwoner van hier, die bericht had gekregen van de ongesteldheid zijner zuster, in Duitschland woonachtig. Hij wou haar een surprise meenemen, be staande uit ruim een kwart kilo fijne Javakoffie. Over de grens ge komen, ontmoette hij den „Ein- nehmer". Zijne argusoogen vielen op den een weinig uitpuilenden broekzak, waarin Java's product geborgen zat. De boonen werden opgecommandeerd. Hier hielp kla gen noch jammeren. De hardvoch tige man toonde geen grijntje me delijden, de smokkelaar moest mee naar het kantoor. Bang voor ont vluchting leidde de ambtenaar hem bij den arm, en hortend ging hst. voort. Of de Hollander te hard ge knepen werd, weten wij niet. Hij maakte met de vrije band een broekdraagband los, en bood den „Einnehmer" aan hen daaraan te leiden. Dit werd aangenomen en voort ging het weer. Plotseling doet de Hollander een sprong. De knoop springt van zijn broek. Daar rent hij als een bezetene terug naar zijn dierbaar vaderland. De grensbewa ker stond met de „help" inde hand als aan den grond genagelden onwillekeurig schoot hem te binnen „daar gaat ie weer voor niks". Aan het doordraven. We lezen in de „Standaard" de volgende driester: Het *„Hbbd." weet te vertellen, dat de Ministers hun aanvragen om ontslag wel zullen moeten terug nemen, omdat nu blijkt, dat men rechts niet geneigd en niet bereid is, het bewind over te nemon. Daartoe zou 't dan toch uoodig zijn, dat aan iemand van Rechts mandaat tot nieuwe Kabinets-for- matin verstrekt ware; en dat nie mand anders van Rechts te vinden ware. Is daarvan nu iets gehoord? Is aan iemand van rechts nieuwe Kabinets-formatie aangeboden? Geen bericht, en geen gerucht zelfs heeft 't gemeld. Veilig mag dus worden aange nomen, dat er geen woord van aan is. Doch wat is dan dit zeggen van het „Hand." anders dan doordraven? Neen het staat omgekeerdbesluit het Kabinet te blijven, dan bekent het daardoor een politiek deccavi. Dan spreekt het uit, dat het den politieken toestand verkeerd inzag. Dat zijn aanvrage-ontslagj een fout is geweest; en dat het nu op die fout terugkomt. Of anders, erkent het dit niet, en blijft het volhouden, dat de weg zending van een deel van het blij vend gedeelte reeds dit jaar, een intrinsiek deel van zijn program vormde, dan komt het er voor uit, dat het een inherent hoofdstuk van zijn program toen niet wilde laten varen, en nu toch prijs geeft. De eerste leeuwerik. Zaterdag, een tocht makende door den N. IJpolder, werd een oud- Veluwebewoner aangenaam ver rast, door hoog boven zich, het be kende welluidende gezang van den leeuwerik, een der eerste lentebo den te mogen hooren. Dood gebloed. Te Hengelo is Zondagavond C. ter Aalkt door den Duitscher Eezer- kamp na een korten twist zoodanig met een pennemes in de borst gesto ken. dat hij daodgebloed is. Een ander, Zweerink genaamd, werd aan hals en pols gesneden. De dader is voortvluchtig. Verwond. Vanwege de afd. Twente der "Nederl. Mij. van Tuinbouw en Plant kunde wordt te Enschede een cur sus gegeven in tuinbouw en plant kunde, waarvan de leiding is op gedragen aan den heer R. Pol. onderwijzer te Hengelo, die Zater dagavond bij het ontwikkelen van zuurstof, anders een onschuldige proef, het, ongeluk had, dat de glazen kolf, in welke zich de pre paraten bevonden, met een hevigen knal uit elkaar sprong en de glas scherven zich door het schoollokaal verspreidden. De heer P. werd zoo danig in het aangezicht verwond, dat hij in het ziekenhuis is opge nomen. 't Eene oog is goed geble ven; omtrent het andere verkeert men in 't onzekere. De leerling kreeg wonden aan de handen. De moord te Twijzelerheide. De officier van justitie te Leeuwar den kwam den 21en dezer, vergezeld van den burgemeester van Acht- karspelen en andere personen, te Twijzel, en stelde een onderzoek in naar aanleiding van den geweldda- digen dood van den scharenslij per F. Verschillende personen werden ge hoord, die in staat waren nadere inlichtingen te verstrekkeu, welke echter niet leidden tot aanwijzing van den dader of daders. Er bleek evenwel uit, dat F. aan den avond van 20 Febr. omstreeks 8 uur, in de herberg aan den straat weg van den heer B. zijn gereed schap gebracht en zich verwijderd bad in de richting van den zand weg „bet Wildpad'Aan dien weg schijnt bij in beschonken toestand (de ongelukkige maakte veel mis bruik van sterken drank), opgemerkt te zijn door personen, die hem ech ter passeerden. Twee mannen dach ten er echter anders over: ze wekten een buurman 't was toen mid dernacht JUït de boodschap „er zit een man in uw stookhut, die ge moet verwijderen". Met vereende kracht trachtte men dit te doen, doch al spoedig merkte men, dat de man niet in staat was te loopen. Nu werd van den mesthoop een kruiwagen genomen en met dezen de vermoedelijk dronken man ver voerd; deze verzette zich echter daar tegen, waarom men bij de schuur van v. d. L. staan bleef en hem bij de hooischelf te rusten legde. Paar werd hij in den ochtend ge vonden, in zijn bloed, stuiptrekkende. Een voerman leende zijn wagen voor vervoer naar de woning, maar onderweg blies F. den adem uit. Een diepe messteek in de zijde, boven de heup, bad het bloedverlies en den dood veroorzaakt. Thans is het lijk naar Buitenpost gebracht ter gerechtelijke schouwing. Feenstra was dertig jaar oud en ongehuwd. Hij woonde bij zijne gehuwde zus ter, met zijn anderen broeder, te Zwaagwesteinde. Gemengd Buitenland. Aardschok. Vrijdagochtend is er te Kingston op Jamaica we der een flinke aardschok gevoeld. Eenige muren vielen om. - Operatie. Vorstin Milena van Montenegro is te Rome bij haar dochter koningin Elena. De oude dame is steeds sukkelend aan een slepende kwaal en zal nu ge- geopereerd worden. Ten paleize richt men een kamer daarvoor in. Professor Bastianelli zal de opera tie verrichten. Postdiefstal te Warschau. Een bende van 15 personen heeft gisteren te Warschau een roofaanslag gepleegd op het bijkantoor der posterijen in de Kromezastraat. Een ambtenaar werd gedood, 3 soldaten en 3 andere postbeambten werden zwaar gewond. De daders zijn ontkomen. Over het bedrag van de geroofde som is tot dusverre nog niets be kend. Volgens nadere berichten zijn ook uit het publiek een persoon gedood en 4 zwaar gewond. Al het geld, in het bijkantoor aanwezig, is ge stolen. De rampspoedige koetsieres. Het gilde der vrouwelijke koetsiers te Parijs heeft zijn eerste ongelukje op den publieken weg beleefd o, een minuscuul ongelukje, waarvan het der sterkere sekte voegt met bescheidenheid te gewagen. Het gebeurde tegen8 uur 's avonds rue Drouot, voor het redactiebureel van de „Figaro". De eerste koet sierster van Frankrijk, mej. Dufaut, had juist een familie ingeladen, toen een anti-feminist kwasi goedig kwam aandrentelen, met een ruk de teugels van haar rossinant door sneed en ijlings de vlucht nam De ongelukkige vrouw stond als een weinig van den donder gesla gen en bleek onder haar glimmend matelootje. Maar het idiote en ruwe optreden van den teugelsnijdenden vlegel was voldoende geweest om de zwaar getroffen koetsiersche de aarzelende sympathie van het pu bliek te verzekeren. Er klompte een bosje menschen rond mej. Dufaut, en onder de vriendelijk beschermende blikken van een 40 tal gentlemen kon ze zoo goed als het ging haar leidsels herstellen. Dure heelmeesters. Onze lezers hebben al meer gehoord van de zaak Crocker Doyen. De eerste ka mer van de burgerlijke rechtbank te Parijs beeft vonnis gewezen. De heelmeester heeft het gewonnen. Mevrouw Crocker, echtgenoote van den Amerikaansclien rijkaard, had kanker. De heer Crocker vertrouw de de behandeling toe aan dokter Doyen, die haar met een geheim middel zou trachten te genezen. Brocker betaalde den heelmeester 100,000 franks vooruit. Dokter Doyen is niet in de gelegenheid gesteld, de voorgenomen behandeling op mevrouw Crocker toe te passen, want toen het op de daad aankwam zonk den heer Crocker de moed in de schoenen en hij bestelde de be handeling weer af. Ook vroeg hij de 100,000 franks terug en toen dokter Doyen dat weigerde, sprak hij hem in rechten aan. De recht bank overweegt onder meer: dat de overeenkomst uit vrijen wil tus schen de beide partijen is gesloten dat de overeenkomst tot oorzaak heeft hehad een geoorloofde han deling en dat zij op geenerlei wijze is te niet gedaandat Crocker dus tot nakoming verplicht wasdat het zeker vrijstaat de som van 100,000 franks als honorarium overdreven te vindenmaar aangezien de over eenkomst den partijen tot wet strekt en de rechtbank, zonder inbreuk te maken op een van de grondre gelen van ons recht, geen overeen komst kan wijzigen, die in gemeen overleg is afgesloten en die met geen enkele wettelijke bepaling in strijd is De rechtbank erkent wel, dat de overeenkomst niet is uitgevoerd door Doyen, maar dat komt, omdat zij is verbroken door Crocker zelf, die verzocht heeft, de behandeling van de zieke op te schorten. Weer senmtimekkende berichten uit Caracas. De operatiewond bij president Castro heeft niet willen genezen en er hebben zich uieuwe gezwellen gevormd. De doctoren achten het geval hopeloos. Mocht de dictator komen te over lijden dan zal naar velen vree zen een felle strijd ontbranden tusschen dc aanhangers van Cornez en die van generaal Alcantara. Ingezonden Mededeeh'ngen. De lieer Arthur van Haute-de Smet, 55, Vossenstraat te Gent, schrijft ons „Wij ondergeteekenden, ouders der kleine Germaine van Haute, zijn ver heugd bij deze te kunnen verklaren, dat ons meisje, dank zij de behande ling met de Pink Pillen, den eetlust die zij verloren had heeft terugge kregen, en dat haar slechte kleur heeft plaats gemaakt voor een gezond en blozend gezichtje. Haar bloedar moede is verdwenen. Wij staan toe dat dit getuigenis en het portret van ons dochtertje worden publiek gemaakt, opdatandere ouders kunnen te weten komen, hoe heilzaam de Pink Pillen zijn voor bleeke en bloedarmoedige kinderen." Germania Van Houte ("ClWeekman) Talrijk zijn de gezinnen met een jongeling of een jongmeisje waarvan de gezondheid ongerustheid wekt, met kinderen die niet zoo krachtig zijn. niet zoo welvarend als zij zijn moesten. Indien zij een behandeling volgen, die voldoening geeft, houd dan daar mee niet op, maar ga er mee door. Zoo zij al, zonder goeden uitslag, voor geschreven behandelingen hebben ge volgd, wanhoop dan niet, neem een proef met de behandeling der Pink Pillen die in talrijke gevallen gene zing hebben gebracht daar waar an dere middelen zich onmachtig hebben getoond. Wanneer zij 18 of 20 jaren oud zijn, zijn de jongelieden en de jonge meisjes op een leeftijd te be langrijk dan dat hunne gezondheid niet alle voldoening moet geven. De jongeling brengt zijn studiën ten ein- d'.\ legt examens af of gaat er afleggen, die over zijn toekomst beslissen. Het jonge meisje is op een leeftijd om een huwelijk aan te gaan. Een slechte ge zondheidstoestand kan haar dan een belangrijk nadeel berokkenen. De Pink Pillen komen te hulp aan alle jonge lieden die niet zoo welvarend, niet zoo sterk zijn als zij moesten zijn. Zij geven bloed, geven krachten, verster ken het zenuwstelsel, herstellen het verlies door overwerking te weeg ge bracht. Zij geven een gezonde kleur, ontwikkelen de eetlust, begunstigen de spijsvertering, verzekeren de vol komen opname van het voedsel. Zij bestrijden de zwakte onder alle hare vormen, en versterken de werking van alle organen. Prijs f. 1,75 de doos, f. 9. per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilé, tei- ger 27, Rotterdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer v. d. Huil Jansstraat 28. UITSPRAKEN. Arrondissements-Rechtbank. Terechtzitting van 25 Februari. 1 A. M. V. S„ los werkman alhier, mishandeling 14 dagen gev.straf. 2 P. W., zonder beroep alhier, dief- staf 1'5 boete of 1 maand plaatsing in eene tuchtschool. 3 H. en C. en J. H., molenaar, schip der, gortpelder, allen te Zaandijk, Huis vredebreuk en wederspannigbeid ieder f 15 boete of 10 dagen hechtenis. 4 A. D., arbeider te Vpendam we- derspannigheid f10 boete of 7 dagen hechtenis. 5 A. v. d. M„ opperman te IJmui- den, weperspannigheid en opz. vernie ling f 15 boete of 10 dagen hechtenis. 6 P. K., veehouder te Landsmeer, Eenv. beleed, f30 boete of 10 dagen hechtenis. 7 P. O., visschersknecht te Wijk aan Zee en Duin mishandeling f 15 boete of 10 dagen hechtenis. 8 J. S„ arbeider te Velsen, dieren mishandeling, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. 9. J. v. d. B., hh A. L. v. d. B., zonder beroep te Hillegom, mishan deling f 5 boete of 3 dagen hechtenis. 10 L. K., hv. M. t. M., zonder be roep en M, terM., bierhuishouder, beide te Zaandam, wederspannigaeid. Huisvlijttentoonstelling. Hare Majesteit de Koningin heeft aan het bestuur der Afd. Haarlem van den Volksbond tegen l'rank- misbruik vergunning verleend tot het houden van een verloting tij dens de van 2427 Mei a.s. in het Brongebouw te houden Huisvlijt tentoonstelling. De prijzen voor deze verloting zullen moeten worden aangekocht uit de ingezonden voorwerpen, aan gevuld door voor dit doel geschon ken prijzen. Weldadigheids-concert. Aanstaanden Vrijdag zal in de groote Sociëteit Vereeniging een concert worden gegeven, waarvan de opbrengst zal strekken voor de helft ten voor- deele van de redders der schipbreu kelingen van de „Berlin" en voor de andnre helft ten bate van de na gelaten betrekkingen der omgekomen matrozen. Daaraan zullen belangeloos mede werken Haarlems Muziekkorps, het mandolinegezelschap, de heer Jos. M. Orelio en verschillende dames en heeren. Kamer van Arbeid, voor de Con fectiebedrijven. Naar aanleiding van eene vroe gere mededeeling der Kamer van Arbeid voor de Confectiebedrijven te Haarlem, ook overgenomen dooi de dagbladen buiten Haarlem ver schijnende, ontving de Kamer eene menigte brieven van personer, die zich bedrogen achtten met den aan koop van breimachines van zekere merken. Het schijnt voorloopig niet overbodig op een en ander het ware licht te doen vallen. In de meeste gevallen worden die personen ge troffen, wier financieel weerstands vermogen niet al te groot is. Dat daarom eene Kamer van Arbeid tracht te voorkomen, dat er meerdere slachtoffers vallen, moet n. die over inlichtingen beschik- opwekken hunne gegevens aan Kamer van Arbeid toe te zen- al len. ken, deze den Het bestuurder Kamer stelt zich voor aan de leden machtiging te vragen, alle verstrekte inlichtingen te verzamelen en ter lezing en ken nisneming bij den secretaris te depo- neeren. Mede zou een uitvoerig rapport kuunen ingediend worden bij den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. H. IJ. M. S. Aan het station II. S. M. alhier is werkzaam gesteld controleur N. Küh van Zaan- Maatij. van Nijverheid. In eene dezer drgen in Café Brinkmann te houden vergadering zal het Depart. Haarlem het door het hoofdbestuur voorgestelde adres aan de Eerste Kamer tot afkeuring van het ont werp-Arbeidscontract, behandelen. I'ieter Dyserinck. Zondagmorgen is na een langdurige ongesteldheid alhier overleden de heer P. Dyse- rinck, juist een dag vóór zijn zeven tigsten verjaardag. Eervol ontslag. Door de Gedepu teerde Staten van Noord-Holland is overeengekomstig een ingediend verzoek, wegens gezondheidsredenen met ingang van 1 Maart a.s. eer vol ontslag verleend aan N. Grou- stra, commies ter provinciale griffie (Afdeeling Militie en Landweer) en zulks onder dankbetuiging voorde bewezen diensten. Overreden. Gisteravond heeft een automobiel komende van den Wa genweg ophet Routplein een hondje overreden. Het beesje was dadelijk dood. Door eenige jongens werd het weggebracht. Politierapport. Gevonden: 1 huissleutel, 1 leerboek, 1 lombardbriefje, 1 hondje, 2 pertemonnaie's met inhoud, 1 halsketting met slot, 1 deksel van een melkbus, 1 dames handschoen en 1 boezelaar. Procesverbaal is opgemaakt we gens overtreding der arbeidswet, diefstal van eenige voorwerpen tegen een dienstbode. Van de stoomtram Haarlem- Alkmaar is gisterenmorgen een krukas van de machine gebroken. De tram heeft ongeveer twee uur vertraging gehad. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. Dersjant-Brakkee z. T. v. d. Weijden-van Egmond <1. C. P. Homan-van Dijk z. J. W. Witkamp-van Bandemer d. G. H. Kruijd-Wessels d. A. M. Vroom- de Valk z. A. van Lent-Jansen z. J. Sieraad-Janssen d. li. van der Veldt-Couenberg A. O. Luijten- v. d. Raadt z. A. M. Hulskamp- Toeset d. A. F. van Wijk-Hartveldt z. M. Viug-v. d. Berg d. A. Jacques-van Zwol z. C Strasser-de Haas z. Overleden: C, 6 m. d. v. P. Ak- kooi Krom. M. van Staveren 79 j.L. Raainsstr. A. M. Smitvai i Bockhooven 25 j. Spaarnwouderstr. A. M. Voorn Nederkoorn 73 j. Kleine Houtweg. Barometerstand te Haarlem. IJ de dam. Stand van gisteren. 763. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 45 F. 7 C Laagstev.d.afgel. nacht 39 F. 4 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. HEEMSTEDE. Aanbesteding. Eeni ge R. K. aannemers hebben eene uitnoodigiug ontvangen in te schrij ven naar den aan- en verbouw van het St. Bavo-gestichi, De biljetten moeten ingeleverd Woensdag 6 Maart. Aan de beterhand. De opzichter bij het in aanbouw zijnde R. K. Ver- eenigingsgebouw is in zooverre be komen van de gevolgen van zijn val, dat hij, hoewel nog moeilijk loopend, zijn werkzaamheden heeft vervat. E en dagvlinder. Het sedert enke le maanden hier opgerichte nieuws en advertentieblad „De Nieuwe Heemsteder" heeft alweer opge houden te bestaan. LISSE. Liberale kiesvereeniging. In de vergadering van de Lib. Kies vereeniging alhier zijn herkozen de heeren J. p. ten Gate en H. de Graaft, respectievelijk als secretaris en penningmeester. Tevens werd bekend gemaakt, dat op 26 Maart a.s. voor de Vereeni ging optreden zal de heer A. Rood huizen, lid der Tweede Kamer voor het district Brielle, waarbij aan iedereen gelegenheid zal worden gegeven voor vrij entrée en vrij debat. SCHOTEN. Een begin. Met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van het nieuwe raadhuis aan den rijksstraatweg HaarlemVelsen alhier is reeds een begin gemaakt. SLOTEN. De verwonding. De zoo ernstig verwonde veehou- j|e De vreugde keert wêer met de gezondheid van het kind De gazondheid keert wêer, dank zij de Pink Pillen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2