STADSNIEUWS. Uit den Omtrek construeerde Kabinet De Meester vrij nabij geweest is, maar althans op dit oogenblik schijnen aan een dergelijke oplossing nog moeilijk heden in den weg te staan, die r geheel onzeker maken en welker wegruiming, indien moge lijk, nog veel tijd kan kosten. „Eigenaardig is de onzekerheid die omtrent den stand der crisis ailerwege heerscht. Zelfs Kamer leden die tot de naaste politieke vrienden van het deinissionnaire Kabinet bebooren, verkeeren, naar wij herhaaldelijk waarnamen, te dien aanzien in algeheele onwe tendheid". Zonderlinge vraag, a een driester schrijft het anti- r ionnaire hoofd-orgaan „De Standaard" Om het niet opgeroepen zijn van Mr. G< man Borgesius in consult- .r d. Kabinetscrisis te dekken, leidt men de aandacht af door de tegenvraag, waarom niet ook Dr. Kuyper geraadpleegd is. Deze vraag heeft geen zin. De Koningin heeft uitsluitend leden van de Staten-Generaal ge raadpleegd, gehjk dit steeds pleegt te geschieden. Uitzondering maakt alleen de Vice-president van den Raad van State, uithoofde zijn of- ficiëele positie. De vraag kwam dus te pas „Wa irom niet mr. Goeman Borge sius?" Immers de heer Goeman orgesius is Kamerlid. Maar het had geen zin, de te genvraag te doen: „Waarom ook dr. Kuiper niet?" Immers Dr. Kuy- pe. behoort niet 'ot de leden noch van de Eerste, noch vau de Tweede Kamer. Natuurlijk stelden we onze vraag niet, om ons eritiek op de keuze van de Koningin te veroorloven; maar, heel anders, om, die keuze volkomen eerbiedigende, onze lezers te wijzen op de ernstige beteeke- nis, die in dit opzettelijk niet-hoo- ren van den Kabinetsformateur, voor ieder die nadenkt schuilt. Oud-minister LoefF. Naar uit goede bron verzekerd wordt, zou de benoeming van den heer mr. J. A. Loeff, oud-minister van justitie en lid van de Tweede Kamer, tot burgemeester te Tilburg, als opvolger van wijlen den heer Mutsaers, binnen weinige dagen worden tegemoet gezien. Deze keuze wordt algemeen en ten zeerste toe gejuicht. Nieuws uit Amsterdam. Een voortvluchtig krankzinnige. Gisteravond omstreeks zes uur kwam een heer het Postkantoor te Amsterdam binnen en ging aan een der voor het publiek bestemde tafels zitten schrijven. Terwijl zijn pen in razende snelheid over het papier vloog, kwam een andere heer de zaal binnen, zag den schrijver, trok, als verschrikt door die ont- kking, het hoofd in de deurope- vng terug en wenkte geheimzinnig den zaalwachter tor, zich. „Houd dien meneer aan de tafel in 't oog!, spreekt hij kortweg. „Ik kom on middellijk terug!" Na eenige oogenblikken kwam hij met t en paar agenten terug die op den schrijver toeliepen en dezen beduidden, dat hij met hen naar het bureau in de Molsteeg moest gaan. Zonder zich te verzetten vol deed de aangesprokene aan het bevel. 't Bleek een krank dnrige te zijn. die van Rotterdam naar het krank zinnigengesticht te Medemblik werd vervoerd en aan het Cent.raaI-Station alhier bij het overstappen in den trein naar Den Helder, den zorg van zijn bewakers had weten te verschal ken en er van door was gegaan De heer, die hem in het Postkan toor ontdekt had, was een familie lid, die daar toevallig op dit oogen blik binnentrad en, de omstandig- ;n kennende, de toedracht der *dk begrepen had. i! ongelukkige werd zonder ver- Lere stoornis naar de plaats zijner bestemming overgebracht. Hulde aan Prins Hendrik. In vlammende letters werd gister avond boven het nieuwe gebouw der firma De Vries Co., aan het Rokin te Amsterdam hulde gebracht aan Prins Hendrik voor zijn op treden bij de ramp aan den Hoek van Holland. Verregaande baldadigheid. Hebben we reeds vroeger bij ver schillende gevallen melding gemaakt van de ongewone ruwheid, die er heerscht vooral onder de jongelui in het Nij kerk er veen, het wordt er met den tijd nog niet beter op. Een Riiks-veldwacht is op het opgen- biik geplaatst in het midden der buurt, doch nu die tijdelijk dienst doet te Rijss u <>m stakers en niet stakers te besi-bermen, gaat het er weer ongemanierd toe. Zondagavond werd op de kap van een voorbijtrekkend rijtuigje zoo hevig met groote steen en ge worpen, dat de inzittenden, die duizend angsten uitstonden, door het lossen van revolverschoten er den schrik onder moesten brengen. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd de hondenwagen van een oud-foestkoopmarr uit Amers foort met bespanning in een tot den rand gevulde sloot geworpen. De. eigenaar vond zijn arme honden bibberend tot zijn hals in het water. Met veel moeite kreeg hij ze weer op den weg, waarna nog een klop partij volgde, tengevolge waarvan er eenige met „blauwe oogen" rondloopen. Eu gis'nacht werd de gemeente politie met een geneesheer uitNij- kerk gehaald, omdat bij een vecht partij de messen waren getrokken en een man gevaarlijk was gewond. Of hier ook politieversterking is? Commissie Brood en Koffie. Nu de b.g. Commissie haar werk geëindigd heeft, komt zij allen, die haar in staat stelden aan zoo vele behoeftigen. in den vroegen mor gen een ontbijt te bezorgen, haren dank betuigen voor de vele, en op zoo verrassende wijze, bijeenge brachte bijdragen, die ons in staat stelden aan zoo velen wel te doen. En niet. het minst aan de Dames, die ons zoo trouw hebben ter zijde gestaan, die niet schroomden door koude en slecht weer in den don keren winter 's ochtends op te trek ken naar het lokaal, waar uwe hulp zoo noodig was. Uwe namen noemen zoudt gij zeker zelf niet willen, maar een woord va r lof komt u allen voor zeker toe. Den heeren Erdsiech, C. 1 die zoo bereidwillig het lokaal aan ons afstonden Alsmede de firma de Nobel, die zoo spoedig onzen kofïie-ketel, welke reeds 16 jaar dienst had gedaan, en nu op het onverwacht stuk werd, geheel belangloos in een nieuw overkleed gestoken heeft. Om een voorbeeld te noemen, in deze periode heeft die koffieketel ruim 60,000 koppen koffie uitgeschonken. Verder zijn ruim 31,000 stuks brooden verbruikt. Verder aan allen die in een of anderen vorm de Commissie heb ben gesteund onze welgemeenden dank. Als laatste giften waren nog in gekomen bij den heer van Niel. v. M. 2,50. C. 1.Marie 0,25, en bij den Heer A. v. d. Vaart letter m f 10. Namens de Commissie. M. v. Ommeren, Secretaris. Benoemd. Bij Kon. Besl. is met ingang van 1 Maart, tot weder- opzegging benoemd tot, plaatsver vanger van den districts-vcearts wien Haarlem als standplaats is aangewezen, D. O. Kruymel, alhier.' Aanbesteding. Burgemeester en Wethouders hebben Dinsdag, des namiddags één ure, ten Raadhuize in het openbaar aanbe steed Het bouwen van een gebouwtje met gemak- en waschkamer bij de Pavil joen slaan. Ingeschreven werd als volgt Ingekomen 19 biljetten. ■J. Nouweken Corn. Rol Overveen f1664. .J. Vink f 1853.40. C. Groot Cz. f1849. Hendrik v. Heerden f1732. Pieter Verwoerd A'dam f1690. D. Middelkoop Haarlemmerliede f1846. Gebr. v. Gelder f1568. Alb. N. Mulder f1670. Adr. Heins t'1900. C. A. M. Jonckbloedt Lz. f1989. H. Schiphorst J. Filips f1938. Wed. A. F. Kap- tein f2105. H. A. v. Emmerik f1960. S. J. Koppes f1690. G. L. Zand voort f1790. J. J. Der f2482. Cornelissen Kriiger f 18.57.50. Joh. T. Duin f 19,10. Uitspraak vandaag een week. Gisteren voormiddags elf uur werd door den architect J. A. Traanberg, namens zijn principaal, in het Hotel „De Leeuwerik", alhier aanbesteed Het bouwen van een bergplaats en kantoor, met twee afzonderlijk op gaande bovenwoningen, waarachter bergplaatsen voor brandstoffen, paar denstal enz., op een terrein aan de Brouwersvaart No. 106, alhier. Ingeschreven werd als volgt A. Steenkist f 16.880. Cop. Bouwers- bond f 14.640. J. Winnubs f 14,625. Boks f 15.1*5. J. Roozen Jr. Zn. f13.356. Gebr. v. Gelder f14.890. J. F. Duin f 14.948. F. Oome P. v. Luiken f13.785. A. Heins f15.400. Gebr. IJzerman Amsterd. f14.937. S. J. Kop pes f14,990. G. L. Zandvoort f15.390. ■J. Nonnekens C. Rol f 15.170. J. Smit 17.985, J. N. D. Ti.nman Atn- sterdaml3,500. J. J. Der f13.780. G. Violier Heemstede f 17.619.20. H. M. Joustra f 13.248. C. Groot Cz. f15.349. J. Vruk f15.534. J. N, v. d. Vlerk f15,425. T. J. Verzijlberg f15.344. H. v. Heerden f 15.754. N. N. Corne lissen A. F. Kuiper 14.960. P. Mee des, Haarlemmermeer 15,160. zen 16.640. II. J. Gebr. Groen f 150] 1 biljet R. K. Leesvereeniging. Van wege de R. K. Leesvereeniging zal een lezing gegeven worden met Dames op Donderdag, 28 dezer des avonds ten 8 uur in de boven- zal van het koffiehuis „Brinkraann." Als spreker zal optreden de zeer- eerw. Pater W. de Veer, s. j. van Rotterdam met 't onderwerpExtase Hallucinaties. Failliet verklaard. Door de Arr. Rechtbank alhier is den 26 Febr. 1907 failliet verklaard Ger- rit Wagenaar boekhouder te Haar lem. Rechter Commissaris Mr. C. G. von Reeken. Curator Mr. A. A. Stheéman- Opgeheven. Het faillisse ment van F. van Dam, stucadoor wonende te Haarlem is heden door de Arr. Rechtbank alhier opgehe ven dit faillissement was den 29 Jan. j.l. door de Rechtbank uitge sproken. Detacheering. De mr. ge weermaker J. Miolee van het 10e Reg. Inf. alhier wordt van 5 tot 13 April e.k. gedetacheerd aan de werkplaatsen voor draagbare wape nen te Ilembrug tot het volgen van een wapencursus. Verblijf in het Buitenland. Aan den mil. Roozen van het 10e Reg. Inf. alier is vergunning ver leend zich tct 1 Octob. 1907 in Noord-Amerika op te houden. Voordracht. Hedenavond zal door den 2en Luitenant Keg van het 10e Reg. Inf. eene voordracht worden gehouden voor de onder officieren van genoemd regiment in de onderofficierscantine onder werp„Vlaamsche Volksspelen. Examen. Het examen voor prévot en meester op de wapenen zal voor de onderofficieren van het 10e Reg. Inf. alhier in garnizoen, op 5 Maart a.s. plaats hebben. Schoorsteenbrand. Gister voormid dag ten ruim llJ/2 nur heeft eene hevige schoorsteenbrand plaats ge had ten huize van A. Been, opper man, wonende aan de Gierstraat, in een poort, geteekend no. 41 A, welke woning bestaat uit een bene denkamertje van slechts eenige meters en een zolder. De bewoners waren afwezig, ean kind van een paar maanden, lig gende in een wig achterlatende onder toezicht van een gebrekkigen jongen, de broeder der vrouw van Been. Door het te hard stoken van de kachel was de brand ont staan in de schoorsteen, die met hout is bekleed, dat reeds was door gebrand. De brand is gebluscht door den adjunct-inspecteur van politie C. L. Dokter en de agenten van po litie J. B. A. M. Kok en G. Hoog land, door den schoorsteen gedeel telijk af te breken. Gelukkig was de brand spoedig ontdekt, anders was vermoedelijk de woning geheel of gedeeltelijk verbrand. Been is niet tegen brandschade verzekerd. Doodgevallen. Eerg is ter 111 i dd a g omstreeks halfdrie viel er op de Leidsche Vaart plotseling een paard gespannen voor een vrachtv'agen van den heer H. Z, uit. de Oranje boomstraat, dood op de straat neer Op een anderen wagen, bespannen met paard, werd het beest door voorbijgangers en veel belangstel lenden in den wagen gelegd en weg gevoerd. Vakschool voor schoenmakers. De heer G. Steenkist alhier heeft deel genomen aan don cursus in de vakschool voor schoenmakers te Amsterdam en daarbij de schrifte lijke verklaring ontvangen, die aan 't eind door het bestuur der Maat schappij van Nijverheid, "frelk de partement den cursus geeft, wordt uitgereikt. lid Hcrv. Weeshuis. Tusschen Kerkeraad en Regenten van liet Weeshuis omtrent den bouw van het Herv. Weeshuis is overeen stemming verkregen, en spoedig zal tot den houw worden overge gaan. liet bouwen is niet gegund aan den laagsten inschrijver (f 90,203), maar aan den heer H. van 't Wout voor f93,400. Een punt van pieeningsverscl il bestond o.a. in den middenbouw, waaromtrent thans wijzigingen zijn vastgesteld. Het weeshuis wordt ingericht voor 80 weezen. Mocht onverhoopt uitbreiding noodig zijn, dan kan dit geschieden door optrekking van den bovenbouw, waardoor plaats komt voor 150 weezen. Weldadigheidsconcert uitgesteld. De uitvoering ten late van de schip breukelingen van de „Berlin" welke Vrijdagavond in de Sociëteit Ver- eeniging gegeven zou worden, is, met bet oog op het concert in De Kroon Maandag a.s. 'touwburg. De jubileum-voor ban Mevr. BüdermanVan lot de volgende week uit- Militaire zaken. De officieren van gezondheid, dr. D. H. Hiensch en dr. L. Coenen zijn door den in specteur van den geneeskundigen dienst der landmacht aangewezen tot het doen van het geneeskun dig onderzoek der lotelingen hij de indeeling op 12 Maart a. s. alhier. BURGERLIJKE STAND. Bevallen; 24 Febr. E. Jonkman Paap, z. M. G. UsiMorren, d. 25 Febr. H. RensenbrinkLetter, d. G. SlobbeLucken. z. Overleden: 24 Febr. P. Dy serin ck 69 j. Groote Houtstraat, 25 Febr. J. Pater 34 j. Frankestraat, J. Straling 64 j. Dreef, G., 5 m. z. v. C. Hirs, Hazepaterslaan. Politierapport. Gevonden 1 schilder/diamant in étui, 1 Nederl. taalboek, 1 ring met sleutels, 1 hemd in zei lij e, 1 reticule met zakdoeken 1 handdoek. Procesverbaal is opgemaakt wegens overtreding der drankwet; bezigen vau een hond zonder muil korf als trekkracht; berijden van een straat in verboden richting rijden; rijden met een bespannen voertuig zonder licht. Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 76/. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur44 F. 650. Laagstev.d.afgel. nacht 39 F. - 4 C, Opgegeven door Joh. M. Schmidt opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. BLOEMEND A AL. Hondenlief heb bers wee-st op uw hoedeDaar het in den laatsten tijd veelvuldig voor komt, dat prachtexemplaren van honden opeens verdwenen zijn en eerst na adverteeren terug worden gebracht door een of ander indi vidu, die dan voorgeeft, dat de hond met hem mede is geloopen, moet er ernstig tegen gewaarschuwd wor den, om honden onbeheerd langs den weg te laten loopen, daar er personen zijn, die hun werk er van maken om ze mede te lokken ter verkrijging van de fooi, die d< eigenaar doorgaans over heeft voor het. terugkrijgen van zijn heest. Z A ND VOO IiT. Aangekomen vreem delingen. D. Hudig, 4 Pension Ma- rezate. Fam. Slerneperg, 5 Baar 11, Villa Daisy Bell. Stroopen. Door den jachtopziener ■L van der Valk is proces-verhaal opgemaakt legen R. van D en M. P beiden alhier, wegens het delven van konijnen in de duinen. Een chop weid in beslag genomen. BEN NEB ROEK. Gedenkdag. Ter herdenking van de 300sten geboor tedag van Michie' Adriaans/.de Ruy- ter zal op 23 Maart a.s. aan de kin deren der scholen alhier een vrije lag worden gegeven. De Burge meester zal aan alle gezinnen der bier schoolgaande kinderen een blijvende herinnering schenken. H1LLEGOM. Postkantoor, e be steller J. Koe van Bolsward wordt met ingang van 16 Maart e. k. over- Teplaatst naar hier. LI8SE. Het aantal kiezers voor de Kamer van Arbeid voor Bloem bollenteelt bedraagt in deze gemeen te voor patroons 43 en voor werk lieden 240. SASSENIIEIM. Scheepsramp. Ook uit onze gemeente heeft iemand bij de scheepsramp het leven gelaten ei> wel de bloemist de heer A. 0. Baartman. De overledene was ruim 30 jaar oud. Zijn lijk is aangespoeld Gij Rockanje op het eiland Voorne. Kiesrecht is Kiesplicht. Op initiatief der R.K. Kiesveree- niging „Kiesrecht is Kiesplicht", alhier is gisterenavond 7\l., uur in café ,,'t Posthuis" een lezing ge houden. De Voorzitter, dr. A. Kervel open de de bijeenkomst Als spr. trad op de heer C. D. Wesséling, Kameroverzichtschrijver van ,.De Tijd" te 's-Gravenhage, over liet onderwerp „Het Politieke moeras". Spr. zette uiteen, dat het slechts aan de Rechterzijde te danken was geweest, dat de Regeering tot nu toe tot stand bleef. i ierna vergeleek spr. het minis terie met kraakporselein. Het, is zeer zwak, zooals zei door vrienden werd erkend. Hoe ging het met den minister van marine met zijn groot vloot- plan? Hiertegen was algemeene op positie, tot dat 1en laatste Talma de reddingsplank toesteekt en Go- hen Stuart als belooning een nog grooter pantserschip krijgt en wel een van 7000 ton. Verder zette spreker uiteen, hoe deze regeering gevormd was, hoe in 1905 bij de stembus was geble ken, hoe overwegend Nederland partij koos voor de Christelijke regeering: over het geheele land worden 50000 stemmen méér uit gebracht op de rechterzijde. Hij zette uiteen, hoe Goeman Borgesius het ministerie vormde, niet uit eene politieke meerderheid, doch uit twee politieke groepen en daarom was het zoo zwak. Verder vestigde hij de aandacht op de vraag: „Wie heeft ons zoo- danigen toestand bezorgd? Verder besprak spr. bet program ma der regeering en vergeleek het met dat van Dr. A. Kuiper. Het groote verschil werd door hem ge schetst in schrille kleuren. Daarna kwam hij aan de „De fensiewezen" en toonde aan dat Min. Staal weliswaar niet 3 ton doch 8 ton bezuiniging op de be- grooting voorstelde doch ook tevens maakte hij duidelijk dat in andere richting 8]/2 ton als uitgaven zou den moeten dienen. Men beweert van links dat de rechterzijde er op uit was geweest Min Staal het voetje te lichten, doch spr. weerlegt deze bewering. Hierna werden de belastingwet ten besproken. In het algemeen toonde spr. aan dat de verandering van Regeering voor Nederland geen vooruitgang doch zeer zeker achteruitgang ge weest is. Na de pauze verhandelde spr. „het algemeen kiesrecht vraagstuk", en zegt o.a. dat eone club uit de Katholieke Kamerleden zich reeds geruimen tijd met dit vraagstuk onledig houdt. Aan 'tslot zijner rede drong spr. er uitdrukkelijk op aan dat, zoo het weder eens tot eene groote verkiezing kwam, alle Christelijke partijgenooten met uiterste krachts inspanning zouden samenwerken teneinde de oude plaatsen in Eerste en Tweede Kamer te herwinnen. Nadat hij in den breede had aan getoond, 'dat „Kiesrecht is Kies plicht" eindigde hij deze leerrijke rede onder luid applaus. De Voorzitter, den spreker dnuk zeggend, sloot de vergadering. NOORD WIJK. Ver. t. bev. Vreem delingenverkeer. Gisteravond hield de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in de badplaats Noordwijk en Omstreken haar jaarvergadering in „Het Hof van Holland." De voorzitter, de lieer A. Dors man, heette de aanwezigen welkom doch kon niet nalaten, zijn spijt te betuigen over de geringe opkomst. Onze Vereeniging toch, in dezen geest sprak hij, is er een, die zeker ons aller belangstelling verdient. De badplaats bevordert den bloei Ier beide Noordwijken. Onze Ver eeniging tracht den bloei dier bad plaats te bevorderen en ook het algemeen belang van Noordwijk. Wij zullen altijd bereid gevonden worden, de belangen van ons dorp voor te staan en te dienen. Daarna las de secretaris, de heer P van Bommel, de notulen der vorige jaarvergadering, die onver anderd werden gearresteerd. Punt 3 was het verslag over 1906. Daaruit stippen wij aan, dat het iantal vreemdelingen, dat in het verloopen jaar onze badplaats be zocht, 3400 bedroeg. Flet aantal leden der Vereeniging is vrijwel stationnair gebleven, doch onder haar begunstigers telt zij thans de familie Van Limburg Sti- rum, Noordwijk. Er viel over bet verloopen jaar een saldo to notee- ren van 182.59 gld. Van het informatie-bureau is ook een ruim gebruik gemaakt. Behalve de vele mondelinge, zijn er ruim 100 schriftelijke aanvragen om in lichtingen, enz., uit binnen- en bui tenland ingekomen. Het verslag memoreerde ook nog even het uitstekend geslaagde festi val van onze harmonie-kapel „Cres cendo" en het feestelijk herdenken van het 40-jarig jubileum van den badman P. Bedijn. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd door 3 aanwezigen nagezien en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren W. van Beelen, P. van Bom mel, S. van Ruiten en S. J. Zand voort werden herkozen, terwijl voor den heer J. van der Werf Hz., die ook aan f e beurt van aftreding as, doch zich niet herkiesbaar stelde, gekozen werd de heer A. Verloop. Voor den heer O. M. van der Lee, die tusschentijds bedankte, koos men den heer R. J. de Groot. Daarna werd de begrooting vast gesteld over 1907, loopende over oen som van 570 gulden. Men wil dit jaar een reclameboekje versprei den met een beschrijving van Noord wijk in het Hollandsch en Duitsch. Mooie cliché's zullen het verfraaien, terwijl men zal trachten door het werven van advertenties de kosten geheel of gedeeltelijk te dekken. Aan de orde was thans punt 7 Voorstel wijziging van art. 6 der statuten als volgt: „De aftredende leden zijn niet dadelijk herkiesbaar, wel na een jaar Alleen de drie leden, die het dagelijksch bestuur voorzitter, secretaris en penning meester uitmaken, zijn dadelijk herkiesbaar Na eenige discussie werd dit voorstel aangenomen. Bij de rondvraag kon onze bur gemeester, die ook ter "Vergadering aanwezig was, meedeelen, dat aan de Scbiebrug, dus bij den ingang- van ons dorp, een wegwijzer zal worden geplaatst, die de richtingen aangeeft' naar Leiden, Piet Gijzen- brug en ingang Noordwijk. Nog werden enkele opmerkingen gemaakt, waarna de voorzitter te ongeveer tien uur de vergadering sloot. BEVERWIJK. In een paardestal. De onbewoonbaar verklaarde wo ning, bewoond door den alleenwo- nenden P. Grapendaal, moest op 24 Februari 1.1. ontruimd wezen. Ofschoon hij reeds herhaalde ma len, zoowel door huiseigenaar als door politie, werd aangemaand van woonplaats te moeten veranderen, schijnt de bewoner hierin weinig- lust te gevoelen. Een bekeuring moest noodzake lijk volgen; maar hoe? Voor dit doel werden dan Maan dagavond, terwijl de bewoner zijne woning had verlaten, twee politie mannen voor het huis opgesteld, die de overtreding zouden moeten conslateerenGeduldig werd ge wacht en gewacht; maar de bewo ner liet op zich wachten en keerde dien nacht niet terug. Hij had nl. dezen avond meer lust gevoeld nachtlogies te nemen in een paardenstal, om 's morgens vroeg, toen de mannen der wet waren vertrokken, zijn intrek in de voor hem zoo aanvallige wo ning te hernemen. BEVERWIJK. R. K. Volksbond. In de de Dinsdagavond gehouden jaarvergadering der plaatselijke afd. van den Ned. R. K. Wlks- bond, werden wederom een 15-tal nieuwe leden geïnstalleerd. Uit het jaarverslag van den Se cretaris blijkt,dat de afdeeling weder in bloei toeneemt, ofschoon de verschillende onder-afdeelingen zich over het algemeen nog in geen te besten toestand bevinden. De rekening en verantwoording van den penningmeester sluit met een nadeelig saldo van f 34.93. Een der leden, de heer J. vau Zutphen, houdt eene lezing,'waarin hij de noodzakelijkheid der Kath. pers door abonneeren, correspon deren en adverteeren te steunen, lantoont en de heer van Woensel loet in een lezing het nadeelige v'an het alcoholgebruik uitkomen. Er wordt besloten het volgend verzoek, onderteekend door de plaatselijke afdeeliiigen van Patri monium en Ned. R. K. Volksbond tot Burgemeester en Wethouders te richten. Aan Burgemeester en Wethou ders van Beverwijk Ed. Acldb. Heeren Ondergeteekende besturen van verschillende werkliedenvereenigin- <^en hier ter plaatse, met genoegen kennis genomen hebbende van de beslissing der Tweede Kamer der Staten-Generaal, waardoor een Rijks subsidie zal verleend worden voor liet verbeteren van het vaarwater genaamd „de Pijp", zoodat het werk nu ten uitvoer zal kunuen gebracht, komen in verband daarmede tot tiw geacht College met het navol gend verzoek le. Het werk te doen uitvoeren op een voor Beverwijk gunstig tijd stip b.v. iij September, wanneer de gewone werkzaamheden te dezei' plaats aan het afnemen zijn. 2e. Uw invloed te willen aanwen den, opdat er zooveel mogelijk werk krachten uit deze plaats worden gebruikt, voor zoover zij voor de uit te voeren werken in aanmer king komenen ten 3e. Het uitbetalen der loonen op het werk te doen plaats hebben, zoodat dit in geen geval in café's kan geschieden. Hopende dat nevengaand verzoek een gunstig onthaal vinde, teekenen zij zich, enz. De voorzitter sluit de vergadering met een woord van dank, na d<-' leden krachtig aangespoord te heb' ben zich bij de verschillende onder afdeeliiigen aan te sluiten. IJMU1DEN. Uitslag publieke'vel' ling in Hotel No. 1. Door de make- oais G. II. Philips en D. Bus, ten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2