STADSNIEUWS. vest bovendien, waarmede de arme man zeer ingenomen was. (St.) Ooievaars. Gisteren 'zijn tusschen Utrecht en Zwolle twee ooievaars gezien. Kwartjesvinders. Gistermiddag te 12 uur zijn aan het Centraalstation te Utrecht drie kwartjesvinders aanhehouden. Zij kwamen uit Amsterdam en waren aldaar reeds gesignaleerd, zoodat het personeel van den trein een oogje in het zeil kon houden. l)e ontvangst te Utrecht zal liet edele drietal wel niet meegevallen rijn. Zij werden naar het hoofdbureau Va'i politie overgebracht en na een verhoor te hebben ondergaan we der-an losgelaten. Twee politieagenten in burger k leedingwerden hun achternage zon den en bleven al hun „faits et gestes" gadeslaan. Vee! slachtoffers zullen zij dan ook wel niet gemaakt hebben. (U. D.) Gemengd Buitenland. De tunnel. listeren vergaderde te Londen weer de Kaïiaalconintissie. Als ge woonlijk werd er weer geklaagd over den achteruitgang in het ge l-ruik van de kanalen. De Great- Western spoorweg bezit een 300 K.M. kamden en zij kosten f 84,000 in 't jaar meer dan ze opbrengen. Gaandeweg verruilen kooplieden het kanaal voor den spoorweg, al is deze duurder. De steenkool uit de mijnen van Zuid-Wales is b.v. geleidelijk zoo van het water naai den spoorweg verhuisd. De doodkist als bed. Om eigenaardige redenen heeft men een gerechtelijke inbeslagname moeten opheffen, toegepast op 't boeltje van een schrijnwerker te Moabit, een der Berlijnscho voor steden. De deurwaarder had twee dood kisten voor den gerechtelijken ver koop aangewezen. Maar daartegen verhief de bezitter zijn stem, wijl de grootste kist door zijn volwassen zoon als ledikant werd gebezigd. Bij eene afgelegde verklaringen van den schrijnwerker voor 't gerechts hof wezen inderdaad uit, dat het in beslag genomen stuk werkelijk reeds langen tijd gediend bad tot nachtelijke bergplaats van 's mans oudsten telg. Het gerechtshof kwam tot de overtuiging, dat de doodkist onder dc- gegeven omstandigheden te be schouwen was als „onontbeerlijk huisraad" en gelastte opheffing van de in-beslagname. Verlof Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad No. 97), zooals zij laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 30 December 1905 (Stbl. No. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van A. J. van der Veldt, otn verlof, ingevolge art. 34 dier wet tot het verkoopen uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in den winkel van het perceel aan de Gierstraat No. 12. Vergunning Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, brengen ingevolge art. 12 der wet van 28 Juni 1881 (Stbl. No. 97 zooals zij gewijzigd is bij de wet ten van 12 October 1904 (Stbl. No. 230) en van 30 December 1905 (Stbl 361ter openbare kennis, dat is inge komen een verzoekschrift van de wed. H. H. J. Heinsbergen geboren Eichhorn om vergunning ingevolge art. 55, le lid lett. b dier wet, tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de benedenzaal en de zijkamer van liét (perceel aan het Zuider Buiten- spaïirne No. 10. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Haarlem doen te weten, dat het 2e Suppletoire kohier voor plaatselijke directe belasting naar het inkomen dezer gemeente, dienst 1906, ter in vordering van de daarop voorkomen de aanslagen op heden aan den Ge meente-Ontvanger is ter hand gesteld, en dat ieder verplicht is, zijnen aan slag op de door hen volgens art. 23 der verordening op de heffing van deze belasting gestelde termijnen, te voldoen, alsmede dat afschrift van het kohier gedurende vijf' maanden, in gaande heden, voor een ieder der plaatselijke secretarie (4e Afdeeling) ter lezing is nedergelegd. Haarlem 7 Maart 1907. Burg. en Wetb. voornoemd, BOREEL. de Secretaris, PT JN ACKER. Populair-Wetenschappelijke voordracht Voor een talrijk en aandachtig gehoor hield gisterena vond de heer F. G. Georling, lid van de 1' ransche „Société Astronomique", in elegroo- te zaal van de sociëteit Vereeni- ging" het tweede gedeelte van zijne populair-wetenschappelijke voor dracht „Een uitstapje in de wereld ruimte". Het gedeelte voor de pauze han delde over de stuiptrekkingen van onze planeet, de aarde, welke op zich-zelven donker, gelijk alle ove rige hemelbollen zich om de zon hewcegt en van deze haar licht ontvangt. Deze stuiptrekkingen der aarde zijn de vulcanische uitbarstingen van vuurspuwende en brandende bergen en de aardbevingen. Met een schat van lichtbeelden, welke aan duidelijkheid en kleur- schakeering niets te venschen over lieten, werden daarbij het wezen en de hoedanigheid van onze pla neet uiteengezet. Ook verklaarde spr. de eigen schappen van den seismometer, het werktuig om bij aardbevingen de richting der stooten te bepalen. De vorderingen van de weten schap volgden uit de chronologische opsomming van de vuleaanschc rampen en aardbevingen. Na de pauze vertoonde spr. in woord en beeld het wonderbare complex van hemellichamen, liet. re.su 1 taat. der wet enschappelij k e waa r - nemingen en de steeds volmaakter werking van de astronomische in strumenten. De bewoonbaarheid Van de planeten werd in verl an I met hare ligging en samenstelling be handeld. Zooals we reeds meldden werd dit alles met een schat van licht beelden verduidelijkt, waaronder zeldzaam mooie een kreet, van be wondering uitlokten. De leerlingen van 't Gymnasium en de H. B. S., die tegen vermin derd entree werden toegelaten, woonden in groot-en getale deze heusch interessante en boeiende po- jiulair-wetenschappelijke voordracht bij. Arrondissenents-rechtbank. Zitting 7 Maart. Diefstal. J. Fr. T., niet verschenen, 43 jr. en H. T., 33 jr., hebben in den nacht van 20 en 21 December onder de gemeente Assendelft uit een schuit van den Waterstaat in 't Noordzeekanaal 3 stalen boekplaten gestolen, een stuk 7 cM. lang, een stuk half versleten meertros 9 cM. lang, een wrijftros van 1 cM. en een bruin geteerd meertouw, 16 a 17 cM. lang, alles eigendom der aannemers Volker en Bos te Sliedrecht. Get. A. v. d. Velden zag een 2-tal personen in een schuitje,' ze riepen get. toe, of hij touw en oud ijzer te koop had. Get., zeiNeen ik heb niets te koop, maar hoe eerder jelui weggaan, hoe liever het mij is. Want get. begreep, dat het niet in orde was. Get. J. v. Baal, pakhuisknecht te Beverwijk verklaart, dat de bekl. bij hem zou zijn gekomen niet oud ijzer. Bekl. heeft het afgewogen en het daarna opgegeven aan den pa troon. Een half uur later kwamen zij met een partij touw; ook dit werd weer afgewogen. Er werd niet over gesproken, hoe ze aan het touw kwamen. Get. A. Visser te Slie "recht kreeg bezoek van de beklaagden; 's avonds kwamen ze in de schuit bij hem gevaren. Get. zei hun, dat ze over dag maar moesten komen. Toen vroegen ze Zaterdag. Doch get. zei: Neen. Daar hij met hen zich niet wilde inlaten. Later zag hij een dezer op 't schip. De bekl. zegt niets te weten. Get. J. v. Ham heeft uit modder bak 6 't dikke touw vermist. De bekl. zegt al 't touw en ijzer van schippers gekocht te hebben. Het O. M., de feiten bewezen achtend, eischt voor ieder 1 jaar met aftrek der preventieve hechtenis. De toegevoegde verdediger geeft toe dat op den beklaagden zware verdenkingen rusten, doch de, be wijzen zijn niet geleverd en pl. vrnpgt dan ook vrijspraak. Garnizoensberichfen. Uitstel. Aan den milicien D. Colenbrander, van hei 10e regi ment infanterie is opnieuw een uitstel van opkomst in werkelijk en dienst verleend voor den tijd van één jaar. Examen. Voor het examen van sergeant-majoor-instructeur zijn ge slaagd de sergeanten Poetsma, Konigs, de Gee, Gomes van Dm meren, Bos Comelissen, Tichelaar, E ij ss ens, de Haan, en van Goor- berg allen van het 10e Regiment Infanterie. Examen. Het examen voor d.'ii rang van sergeant-majoor ad ministrateur bij de Landweer, zal den 1 Sen Maart a.s. aanvangen, en gehouden worden in de Tnfan- teriekazerne alhier. Overplaatsing. De sergeanten Bruijn en Relling Brouwer van het lOereg. inf. alhier in garnizoen wor den overgeplaatst bij het lie Bat. van genoemd regiment in garni zoen te den Helder. Haarlemsche Jongel.- Vereen Pred. 12: la. De verèenigitig van dien naam heeft in haar gebouw, Lange Margarethastraat 13, een goed ge- geslaagden feestavond gehouden. Me dewerking werd verleend door Haarlem's Chr. A-Capella-koor, direct, de heer K. LI. Kerkhoff; het fanfarecorps „Kunst na Arbeid," directeur de heer G. Schmidt; een quartet, bestaande uit de heeren G. Mis, N. Kerkhoven, H. O. van Dijk en J. E. v. d. MeuleU; de heer P. van Weeren, oud-lid der H. J. V., en den heer en mevrouw W. van Daalen-Misset. Sociale Verzekering. Eerstdaags spreekt Mr. J. C. L. Vlaanderen in het departement Haarlem der Maats. Nijverheid over de tegenwoordige richting der sociale verzekering, in verband met de industrie. Commissie B tot wering van school verzuim. In bovengenoemde Commissie zijn benoemd tot voorzitter de heer A. F. Avan Scherpenberg en tot se cretaris de heer P. Kalblieiseh. De Liebrug. De' Liebrug is be proefd en gisteren voor den treinen loop van de richting Haarlem in gebruik gesteld. Examen nuttige■handxuprken. '$-Gra verihago, 7 Maart. Geëxamineerd 15 candidaten; afgewezen 3. Ge slaagd: A. J. Kerkhoff, C. C. Bloo ker, S. A. Antönitee, T. Smit, allen alhier. 's-Gravenbage, 7 Maart.'Ten raad- huize werd gisteravond nog aan besteed het maken vaii werkplaatsen en laboratorium op het terrein van de nieuwe gasfabriek aan de Trekvl iet- Minste inschrijverG. Bos, alhier voor f45.510. Weer aangenomen. Indertijd werd door de werklieden van de Centr. Werkplder II. IJ. S. M. alhier, welke na de staking van 1903 op nieuw door de maatschappij aan genomen zijn, liet verzoek gericht tot de directie, het aantal dienst jaren terug te erlangen, welke zij door de staking hadden verloren. Thans is door de groepsvertegen- woordiging antwoord van de direc tie ontvangen, waarin wordt mede gedeeld, dat de directie bij voor komende gevallen van ontslag door invaliditeit of ouderdom, toch re kening zal houden bij toekenning van onderstand, voor hen; wier ge drag onbesproken is, niet het aan tal dienstjaren vóór de staking. Uit het musselLenleven. In den loop van de vorige week werd door een poes in den tuin van een be woner van de Assendel verstraat alhier een museh verschalkt. Dit werd spoedig opgemerkt door don eigenaar van de poes. die haai' den vogel afhandig maakte. Het beestje leefde nog, doch was zoodanig aan een der vlerken en pooten gewond, dat het niet meer vliegen kon. Onmiddellijk werd liet met een zalf ingewreven, waarna het in een kooi werd geplaatst, welke overdag Hij mooi weer in de zon buiten werd gehangen. Het deurtje werd open gelaten. Een aardig gezicht was het, te zien, hoe het mannetje van de musch den geheelen dag door voor zijn wijfje zorgde, telkens af en aan vliegende met liet een of ander voedsel, zoodat het wijfje hoege naamd niets van het zaad in de kooi at. Daarbij was het nmsschen- paar in liet gebed niet schuw, zelfs tiet het mannetje zich door den man in de Hand nemen, bevroe dende hier met ecu dierenvriend te doen te hebben. Dank zij dc goede verzorg, van den .dierenvriend en van het mannetje, was het wijfje spoedig hersteld en kon Dinsdag haar tijdelijke verblijfplaats weder verlaten. Jubileum Op 1 April a.s. hoopt de agent van politie 1ste klasse K. Kievit den dag te herdenk en. waar op» hij: 25 jaren gCledén hij de'po litie alhier in dienst trad. De Ruijier-hulde In de vergadering der sub-commissie van het Nationale de Ruyter-eomité, hier ter stede op initiatief van den Burgemeester ge vormd, werd ook de mogelijkheid van een lokale feestviering hespro- ken. Het orgojiiseéfëfi daarvan ligt echter niet op den weg van dit sub-comité, zopdat getracht wordt de Vereeniging „Koninginnedag" te bewegen zich hiervoor te interes seeren. Deze zaak zal het onderwerp van beraadslaging zijn in een de vol gende weck te houden vergadering van „Koninginnedag." Besmettelijke ziekten. In de week van 27 Februari tot on met 5 Maart zijn te Haarlem voorgeko men 4 gevallen van Roodvonk 'cn 2 van dyphteritis.' Te Hillegom 1 geval van diph- theritis. Een ongeluk. Gistermiddag om streeks 41/2 uur speelden eenige jongens op de gekapte hoornen op de Gedempte Oude Gracht. Een van de jongens, die van een hoorn wilde springen, kwam te vallen, zoodat bij met. zijn boen onder den boom terecht kwam en zich ernstig bezeerde. Me' behulp van de andere jongens is hij onder den boom |ge- haald en spoedig naar Dr. Maas gedragen. Dr. Maas was niet thuis, daarna werd de jongen naar het groote Gasthuis gebracht. Verdwenen. Gistermiddag kwam een bejaarde vrouw op het post kantoor om geld in ontvangst te nemen. Plotseling - werd zij onwel en zakte in elkaar, waarna dadelijk een rijtuig ontboden werd, en zij met behulp van eenige personen in het rijtuig werd gebracht en naar haar woning in de Hagestraat vervoerd. Bij haar thuiskomst bleek, dat er o gulden uit hare portemön- naie verdwenen waren. Lezing Lamberts Voor de vereeniging van Kantoor-Handels bedienden hield een lezing in de sociëteit „Vereeniging" de beer P. H. Lamberts Jr. Jubileum. loden Maart a.s. hoopt dö heer G. J. Nienkemper den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaren bij dc gemeente in dienst trad. Benoemd. Naar wij verne men, is door den lieer W. F. Wijt-; hoff, belasting-beschrijver dezer ge meente, aan B. en W. eervol ont slag gevraagd wegens zijn benoe ming lot. onder stationchef te Scheveningen. Benoeming. Onze stadge noot, de heer Chr. Somers is door 't hoofdbestuur van 't Ned. Onder wijzers Genootschap benoemd tot lid van de propaganda-commissie in Noord-Holland. 90 liefhebbers. )Toor de 20 Rijksbeurzen aan de kweekschool voor onderwijzers alhier hebben zich 90 gegadigden opgegeven. Nederland en Oranje. In 't gebouw der Haarlemsche Jongel. Vereeniging aan de L. Margaretha-traat hield de Anti-revo lutionaire Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" alhier gisteravond een buitengewone ledenvergadering met introductie. De R. K. Kies vereeniging en de Protestantsche Kiesvereeniging waren door eenige bestuursleden vertegenwoordigd. Do vergadering werd door den Voorzitter met gebed geopend, i 'aar- na leidt hij den spreker van dezen avond in, den WelEerw. Heer Ds. J. G. Klomp, Ned. lierv. Pred. te Wassenaar. Ds. Klomp zegt 't onderwerp te zullen behandelen„Moet een Chris ten aan politiek doen?" Spr. zal onze beginselen gaan bespreken, om op die vraag te ant woorden. God is de Schepper van Hemel en aarde. Wij gelooven wat Hij ons geopenbaard heeft. En in Zijne Openbaring heeft ij ons regelen aangegeven. Wij moeten het woord „Christen" beschouwen in een zeer ruimen zin. Daarom moet een Christen ook Christelijke politiek drijven. Wat moet men verstaan onder „politiek"? Spr. wijst erop, dat men bang is in 't algemeen van „po litiek". Daar kleeft iets sluws aan, iets laags, beweert men wel. Dat is evenwel niet zoo. Politiek is niets anders dan 't leven van den Staat meeleven. Zeker, de werkzaamheden moeten verdeeld worden. Maar allen moeten eraan meedoen. Spr. beschrijft voorts de Schepping- in al hare heerlijkheden en de Schepper daarvan is Christus Jezus, die onze Heer is. De redelijke niensch heeft dus in alles allereerst te vragen, wat God, zijn Schepper en Vader wil. Zoo moet het zijn. En zou de mensch dan niet in den Staat met God te maken heb ben, in den Staat, die een verza meling is van huisgezinnen? Jg. ook in den Staat Leeft-God te gebieden. Hij heeft riek verheven in den Staat boven alle personen en zaken. In alles heeft men steeds te vragen: Hoe wilt gij, Heer, dat wij werken in't Staatkundig leven Men zal tegenwerpen, dat wij God's Wil niet kermen. Meer wij zoeken niet meer naar de Waarheid, zooals enkelen beweren, wij bezitten de Waarheid in Christus Jesus. Dit wordt geloochend vooral door den godloochenaar Mr. van Houten, ook door Mr. Treuh, den vrijzinnig-democraat, ja zelfs door een Mr. v. d. Vlugt, die, ofschoon bewerend aan een God te gelooven, toch de Goddelijke Openbaring loo chent. Zij willen het kennen van den Wil van God absoluut niet er kennen. Alle Openbaring Gods ver werpen zij en als zij zeggen, dat ook zij aan God gelooven, dan is dat zeker een andere God dan de God, Dien wij aanbidden. Als wij strijd voeren tegen 't libe ralisme, dan doen wij dat alleen gedreven door ons Christelijk ge loof. Er ligt een onpeilbare diepte tusschen ons en 't Liberalisme. De geh rel e liberale partij loochent het kennen \an den Wil van God. Maar wij gelooven aan de Open baring. Wij verwerpen de liberale leer, doch maken natuurlijk gebruik van de rede, van 't verstand. Maar hier over loopt de kwestie niet. De rede vormt niet alleen ons beginsel, doch wij hebben ook nog de Goddelijke Openbaring. En wij zullen leven volgens de regelen, die God ons Voorgeschreven heeft, ook op staat kundig gebied. En daarom moeten wij, Christenen, ook aan polittek doen. God lreei't niet beslist of wij moeten leven in een koninkrijk of republiek, doch de H. Schrift leert ons, hoe wij 011s in den staat moeten gedragen. Immers de lieer regeert over alles, over levenden en dooden. Waar Hij dus alles be- heerscht, is Hij ook Meester in den Staat Alle oorsprong van gezag is van God. De liberalen kennen alle macht aan den Staat toe aan de leden van den Staat. Maar onze Koningin regeert by Gods genade en zoo ook allen, die met gezag gekleed zijn. God heeft de Overheid als zijn dienares aangesteld in 't land. Alle gezag in den Staat stamt af af van God almachtig en de over heid heeft Hem te gehoorzamen. Juist in dit beginsel ligt't groote verschil tusschen de Christelij ke partijen en de liberale. Daar is geen toenadering mogelijk. Wij moeten voor dat beginsel ijveren, wij moe ten dus aan politiek doen. Hoe is dat beginsel beleefd Spr. heeft het zien ontwikkelen in den ziener Willem Bilderdijk. Hij geeft een korte schets van Bilderdijk, zijn leven en zijn ijveren. Hoe hij weigerde den eed af te leggen ten tijde der republiek, dien eed, die een verderfelijk beginsel inhield. Bilderdijk verhief 't Godsbegiu- sel. Spr. schrijft de onverdraagzaam heid en den anti-Christelijken geest dier tijden. Natuurlijk verzweeg spr. den held Da Costa niet, Groen van Prinste- ter, die er toe bijdroeg, dat zijn beginselen meer en meer onder 't volk verbreid zijn geworden. Wel was Groen een denker, naar buiten op getreden heeft hij niet. Dat was beschoren aan Dr Kuijper, zijn op volger. Welke verandering is er niet ontstaan, sinds Dr. Kuiper de Christelijke vaan gevoerd heeft. Overal zijn de,Christelijkebeginselen doorgedrongen. Algemeen gevoelt men thans liet groote verschil tus schen de liberale en de Christelijke beginselen. Dr. Kuyper heeft ook de Chris telijke partijen saamgebracht. Thans trekken zij aldus vereend op tegen 't liberalisme. Wij trekken schouder aan schouder saam op en vragen alleen naar de beginselen, die zij belijden niet naar 't Kerkgenoot schap, waartoe zij belmoren. De Vrijzinnige partijen komen bij verkiezingen altijd met de Kerk voor den dag. Dan zoeken zij de Protestanten in verbittering te bren gen tegen de Katholieken. Zij passen toe het „Verdeel en heerseht" op een duivelsche wijze. En als zij aldus overwinnen, dan lachen zij, dat zij den slag weer zoo schitterend hebben gewonnen met zoo'n valsche leuze. Dat is. gebeurd in 1905, dat is weer pas gebeurd in Ede. Wij loochenen niets, wat onze vaderen liebben gezegd, gelijk de Roomschen dat niet doen. Maar waar het gaat tegen de goddeloosheid, daar trekken wij samen als broeders op. I)e Paus gelooft aan onzen God, doch de liberalen niet. Daarom verbinden v,ij ons met Rome. Het liberalisme loochent Jesus in zijn Goddelijke Grootheid en daarom moeten wij aan politiek doen. Een Christen mag zich niet onthouden. Wij moeten het opnemen voor onzen God, waar Hij aangerand wordt. Öp staatkundig gebied kun nen wij dus niet koel blijven. Wij leven in een anderen tijd en onder heel andere omstandigheden dan vroeger. Wij moeten door ons stembiljet uitspraak doen in welke richting wij 'tStaatsbestuur willen leiden. De nood der tijden dwingt ons aan staatkunde te doen. Op't ge bied van 't recht moeten zijn be ginselen steunen op de Christelijke leer. De Parijsche corr. van de „Tele graaf" noemde dezer dagen de dood straf een afschuwelijken moord met voorbedachten rade. Hij wijdde heel wat w orden aan een vurigen moordenaar en aan 't arme slachtoffer niet. Hij ging zelfs dien moordenaar beklagen. Zoo gaat het, als God uit den staat verdreven is, wordt de mis daad geloochend. In 't Christelijk huwelijk is de man 't hoofd, die zijn vrouw leidt in liefde en met zachtheid. De niet geloovigen wil'en dat gezag van den man loochenen. In 't kamp der liberalen is geen vrijheid. Ziet naar Frankrijk! Daar wordt de Kerk gekluiste! op de meest schandelijke wijze. Paar wordt de Kerk niet c' kend als een instelling des Heere doch als een instelling van dej Staat. De Kerk wordt gedwonget haar goederen af te staan. De Ken moet aan den Staat vragen Eert dienst te mogen houden. Is da vrijheid? Neen, dat is geen vrij beid, dat is anarchie, dat is will keur, dat is slavernij. Daarom eere aan den Paus vaj Rome, die het „Non Possum us uitsprak en getoond heeft 't waf begrip van Kerk te bezitten. Waren wij in Frankrijk, dan zot den wij anti-revolutionairen schoi) der aan schouder staan met <1 Katholieken. Ook in ons Vaderland willen cl. liberalen de Kerk knechten cn dej Staat over hair laten hecrschen Doch dat willen wij niet. Wij zullen ijveren voor 'l Chris telijk beginsel, ook op onder wij- gebied. Moderne predikanten heb] ben op den Protestantendag gezegd dat 't neutraal onderwijs de pest i' voor de vorming van 't kind. Spr. brengt warme hulde aan Drl Kuijper. Door zijn arbeid iieeft 't Christel lijk onderwijs in ons land zich al meer en méér uitgebreid. Eere aan; dezen man, die gevochten heef® voor 't Christelijk onderwijs, en alle verguizing daarvoor heeft verdragen. De Kon. Besluiten hebben de Bisq schoppeiijke kweekscholen moeilijk-j heden in ,den weg gelegd en als de Eerste Kamer niet Christelijk warfl geweest, clan zou dit Ministerie krach ti| tegen 't Christelijk onderwijs geageerd hebben. Spr. hoopt, dat de vergadering zich niet zal vergissen in 't Christelijk beginsel en dat zij de vaan van 't Chri stelijk beginsel steeds hoog zal houdend En als straks de verkiezingen losbre-j ken, dan zullen wij arbeiden en onzen arbeid nederleggen aan de voeten van Gods genadetroon. De Voorzitter dankte den Eerw. spre ker Ds en Klomp besloot dezen schitte-1 rend geslaagden avond met gebed. Verfraaiingen; vreemdelingenverkeer. Gisteravond hield de Vereeniging tot Verfraaing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot be- vordering van 't Vreemdelingen verkeer een algemeene vergadering des n. 111. 872 u. in de Tuinzaal van 't café Gebr. Brinkman. Na de opening der vergadering door den Voorzitter werden de no tulen voorgelezen en goedgekeurd. Vervolgens werd 't jaarverslag voorgelezen en goedgekeurd. Op 't Jaarverslag komen wij mor gen terug Heden is ons dat wegens plaatsgebrek onmogelijk. 't Verslag voor de rekening en verantwoording van den penning meester werd vervolgens afgebracht. Staande de vergadering werden de heeren C. L. F. Sarlet en W. Dyserinek benoemd 0111 deze na te 'Jen. L11 de plaats van den heer A. v. d. Valk, die op 22 Mrt. I960 gekozen zijnde, evenwel voor de functie bedankt had, werd nu geko zen de heer J. H. Wentholt, Ver- volgens werden gekozen de aftre dende bestuursleden de heeren D. E. L. van den Arend, W. A. J. van de Kamp en H. J. Visser. Aanbesteding. Hedenmorgen 11 uur is door do Commissie van Toezicht voor 't Geslicht Meerenberg in het openhaar aanbesteedde levering van dc benoodigde steenkolen en cokes geraamd op 313 wagons a 10,000 Kilogram Westphaalsche vlamkolen 32 idem knabbelcokcs, 18 idem gascokes. Ingeschreven werd als volgt Westphaalsche vlamkolen K. F. Caron te Leiden f 110,64 per wag gon knabbelcokes idem fl 49,60 per waggongascokes Perquin, alhier f129 per waggon. Schouwburg Jansweg. Gisteravond gaf W illem Rooyaardsin denSHiouw- burg Jansweg een voordrachtavond. Gouden bruiloft. Heden vieren de echtelieden Jan Snij er en Willetnpje v. d. Schinkel hun gouden bruiloft. Zilveren bruiloft. Heden vieren de echtelieden J. J. van Leeuwen en L. Nanninga hun zilveren bruiloft. BURGERLIJKE [STAND. Getrouwd: W. v. d. Pad en en E. F. Biljardt. LT. J. Moojcn en F. H. E. Boidei'dijk. Bevallen: N. J. VosSchu- ger, z. Overleden; C. Steenwijk— Galis, 46 j. Kruisweg. A. .T. 17 j. z. v. H. Franken, Aelbertsbergstr G. Wijndelts de Waal 67 j. Du ven-- voordestraat. Politierapport. Gevonden: 1 duimstok, 1 vra- genboekje, 2 portemonnaie's met geld enz.. 1 sleutel in étui, 1 vaar boom. Proces-verbaal is opgemaakt we gens wielrijden op trottoir, wiel rij den zonder licht, rijden met een wagen zonder licht. St; Ne Tl II. Las optie Tc n. v. <■11 Z 11. m. Ie. van werk Kt 10 u Led IC Stc dag) S/£ Oudh O u. 1 koste Bi. 10 u. en 1 toom van tige St. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2