Groote ok St. Bavokerk nm. 12 u. Orgelbespeling door den heer W. Ezerman. STADSNIEUWS. Laatste Berichten. Uit den Omtrek - In de lederfabriek te Dresden had Zaterdagnamiddag een ontplof fing plaats. Een doode, drie ge wonden. In Nantes vermoordde een 80 jarige grijsaard zijn zuster, met wie hij sedert langen tijd over een erfe nis in onmin leefde. De schoenenfabriek der tirma Simoens te Thielt, België, is geheel door brand verwoest. De schade bedraagt 50,000 francs. A.s. Dinsdag wil Santos-Du- mont zijn nieuw vliegtuigbeprooven. Te Keulen is een barak voor meningitis-lijders opgericht. De Ruyter's 300ste geboortedag (24 Maart a.s.) Wij ontleenen aan eene circulaire die ons hedenochtend welwillend is ter hand gesteld, de volgende bijzonderheden Er heeft zich gevormd eene com missie van uitvoering, welke ge steund door eere comite's geldelijke bijdragen voorhuldehetoon inzamelt. Het ligt in het voornemen dezer Commissie aan de Zeevaartschool te Vlissingen, de geboortestad van de Ruyter, een eigen gebouw te schenken, dat de Ruyter's naam zal dragen. Verder wordt onder zocht, of het mogelijk is de uitgave van eene volledige levensbeschrij ving van onzen grooten vlootvoogd te bevorderen. In de archieven van Londen, Ko penhagen, Parijs, Madrid en in vele autografen vindt men gewichtige documenten, welke het beroemde werk van Brandt zouden kunnen aanvullen en rectificeeren. De volgende circulaires worden heden en morgen verspreid Verwijzende naar bovengenoem de circulaire, hebben ondergetee- kenden de eer, U mede te deelen, dat zij eene Sub-Commissie gevormd hebben voor Haarlem en omlig gende gemeenten, met het doel gelden bijeen (e zamelen voor het tot stand brengen van een blijven de hulde, gewijd aan de nagedach ten^ van onzen grooten zeeheld Michiel Adriaenszoon de Ruijter, bij gelegenheid van de herdenking van zijtien geboortedag. Vertrouwende, dat het tot stand komen der bedoelde hulde ook Uwe symphatie zal wegdragen, verzoeken wij U, met het oog op den geringen tijd die ons rest, het inliggend inschrijvingsbiljet, liefst binnen drie dagen, ingevuld te willen zenden aan het adres van den penning meester G. B. Orommeün, Staten- bolwerk No. 5, alhier. De Sub Commissie voor Haarlem en Omliggende Gemeenten. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, Eere-Voorzitter, W. J. Derkx, Voorzitter, H. M. van Bem inden, Secretaris, G. B. Crommelin, Penningmeester, J. W. A. Beijnes, T. J. A. Bosman, M. de Braai, H. van Brederode Jr., Mr. Joh. En schedé, J. A. Fontein, Dr. A. H. Garrer, W. B. Guskens, Mr. Th. de Haan Hugenholtz, J. Ph. Holtzschue, J. G. Joekes, A. C. de Koek, J. de Koek, F. H. De Koek van Leeuwen, O. van Lennep, H. S. Lorau, G. van der Most van Spijk, H. C. A. Nee- teson, Mr. A. A. Pélérin, F. Th. Roeters van ^Lennep, G. Rooden- bureh, Mr. W. N. J. M. Smit, Jhr. Mr. F. W. van Styrum, S. K. Sy- brandi. Mr. J. N. J. E. Thijssen, Mr. P. G. van Tienhoven, S. Ph. de Vries, allen alhier. J. W. A. Immirik, W, J Bernelot Moens, Jhr. B. De Jonge van Campens Nieuwland. J. P. De Stoppelaar, Jhr. Mr. E. H. E.- Teding van Berkhout en C. Bergman te Haar lemmerliede, Mr. D. E.v. Lennep, G Aberson, W. Adriani, -J. W. Stoutjes dijk, Mr. J. de Vries v. Doesburgh allen te Heemstede, F. F. F. Fuhrhop E. de Graaff, F, G. C. Hooy, A Overweg, allen te Schoten. Verfraaiing en Vreemdelingen-verkeer. Aan 't verslag over 1906 der Ver- eeniging tot verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot bevordering van 't vreemdelingen - ontleenen wij het volgende: Het ledental vermeerderde mti 29 leden en telde op 1907, 595 leien. In de plaats van wijlen den lieer Jhr. J. J. Sandberg werd in 't, be stuur gekozen de heer W. A. J. v. d. Kamp. De heeren J. Krol Kzo. en A van Rossum werden herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid ge kozen werd de heer A. v. d. Valk, die de functie evenwel niet aannam. De geldelijke toestand is bevre digend. Het totale kassaldo bedroeg op 31 December 1906 f 867,74. De Cie. van 't Museum van Kunst nijverheid organiseerde van 15 Juli tot 15 Sept. een tentoonstelling de werken van den Belgischen beeld houwer Julien Dillens. De Ver. schonk f 100 subsidie. De Ver. „Koninginnedag" besloot 31 Aug. een middeleeuwsch steek spel te houden. „Koninginnedag" wilde voor dit feest reclame maken naar buiten. De Ver. schonk voor dat doel f 150 subsidie. De aan prijzing ging dan evenwel van de Ver. uit. De Vlaamsche en Zuid-Afrik, stu denten, die de vacantie-leergangen te Leiden bijwonen, brachten 28 September een bezoek aan Haarlem, onder leiding van 't Alg. Ned. Ver bond. De Ver. bood den studenten in café Brinkmann een eenvoudig noen maal aan. Later schreef de „Vlaam sche Gazet van Brussel" o.a, „dat onze Vereeniging was opgetreden als een onzeglijk vriendelijke gast heer voor de vacantie-studenten." Zilveren en bronzen phques, ge- slag n op den stempel der Vereeni ging zijn verleend Aan de Letterl. Ver J. J. Cremer" voor haren tooneelwedstrijd ter eere van 't 25-jarig bestaan2 zilveren plaques Aan de Ver. tot verhooging van 's Lands weerbaarheid „Voor Vader land en Koning" voor haren nat. schietwedstrijd en intern, scherin- wed-trijd, ter eere van 't 10-jarig bestaan2 zilveren en 2 bronzen plaques; Aan de directie van 't Bronge bouw voor een nat. wedstrijd voor Harmonie- en Fanfarekorpsen voor ieder der 4 afdeelingen 1 zilveren en 1 bronzen plaque Aan de Typo- en lithogr. Ver. „Kunst na Arbeid" voor hare bei de nationale voordrachten- en duet wedstrijden, ter eere van 't 12y2- jarig bestaan 1 plaque en aan de Haarlemsciie Pluimveever. „Fauna" voor haar 3e gr. nat. tentoonstel ling 1 zilveren en 1 bronzen pla que. Aan 't bestuur van 't Haarlemmer houtpark vroeg de Ver. 5 bankt n te koopen om in 't park te plaatsen. Toen dit bestuur daartoe geeu vrijheid vond, heeft de Ver. ze aangeschaft. Der Ver. kwam ter oore, dat B. en W. de Dreef met keien wilden bestraten. Da argumenten tegen d; t plan deed zij den Raad toekomen, doch B. en W. antwoordden, dat zij dit niet van plan waren. In de alg. vergadering van den „Nationalen Bond voor Vreemdelin gen verkeer in Nederland" werd de Ver. vertegenwoordigd door den Heer H. J. Visser. De Ver. gaf f50, indien door den Bond werd voldaan aan het verzoek der Ned. Kamer v. Koophandel te New-York om door hun tusschenkomstde Ame- rik. toeristen op te wekken tot druk bezoek aan Nederland. Dat zou 's jaars f1000 kosten. Daar de steun van andere ver- eenigingen niet voldoende bleek, is van 't plan niets gekomen. De Nat. Bond, die aan bloedar moede leed op 't gebied van finan- tien. is gesteund door de Mij. T. E. v. S. S. en door de H. IJ. S. M, 't Bondsorgaan zal nu weer in den loop van Maart verschijnen. De Ver. betaalde f 600 aan 't In formatiebureau, dat zeer vele dien sten aan de vreemdelingen heeft bewezen. De oplage van den „Gids" be stond uit 10.000 exemplaren. Opgedragen. De levering van hoe den en steken voor de R. K. Be grafenis Vereeniging te Heemstede is opgedragen aan de firma Jan W. Lippits alhier. De nieuwe kerk in 't Schoterkwartier. In aansluiting op hetgeen we, in onze Officiëele Kerklijst, over de inwijding van de nieuwe kerk van St. Elisabeth en Barbara op Don derdag a.s. gemeld hebben, kunnen wij thans nog mededeelen, dat de dag der plechtige consecrat'e, door Z. H. den Bisschop, nog niet bepaald kan worden. Vermoedelijk zal Monseigneur den zomer afwachten. Verder vernemen we nog, dat de oude hulpkerk tot Zondag a.s. in gebruik blijft. Dien dag wordt na een plechtig Lof met feeslpredica- tie, dat te 3 uur aanvangt, het Al lerheiligste processiegewijze naar de nieuwe kerk overgebracht. Garnizoensberichten. Indeeling lichting 1907. Tot hand having der orde zal een wacht van het 10e Regiment Infanterie op den 12en Maart a.s. in den Doelen alhier, aanwezig zijn, zoomede de noodige onderofficieren en korporaals, Ier assistentie van den Provincialen Ad judant bij de indeeling der lotelin- gon op bovengenoemden datum. Voetbalwedstrijd. Door do Commis sie der le Nationale gymnastiek- en Sportvereeniging, i3 ter herin nering aan den gehouden wedstrijd te Breda, aan de deelnemers een brevet uitgereikt en wel aan de sergeanten Vink en Dietz, milicien korporaal Helms, soldaat Hendriks en de miliciens, Bieden, Stein, Maas, de Korver, Maasdijk, Reeling Brou wer, ltozekrans en van Wijk, allen van het 10e Regiment Infanterie alhier. Adspiranl Militie-luitenant. Door den Minister van Oonog is bepaald dat dit jaar tot einde Maart de gelegenheid is opengesteld tot het sluiten van eene verbintenis als adspiraut-militie-lui tenant. Trouwe dienst. Aan den sergeant foerier Juli ens, van het 10e Regi ment Infanterie is de bronzen me daille toegekend voor 12 jaren trouwen dienst. Uitstel. Aan den milicien J. W. P. Wie hen van het 10e Regimen t- Infanterie is één jaar uitstel van opkomst in werkelijken dienst ver leend. Schietoefeningen Rij ksveld wacht. Evenals het vorige jaar, zullen ook dezen zomer door de Rijksveldwach ters uit Haarlem en omstreken, schietoefeningen te Overveen wor den gehouden onder leiding vau een officier van het 10e Regiment- Infanterie alhier. Roet- en Zeilvereeniging „Het, Spaarne". Het bestuur van de Haarlemsche Roei- en Zeilvereeui ging „Het Spaarne" heeft zich aldus geconstitueerdJ. de Breuk Lzn., voorzitter, B. W. de Kanter, secre taris, jhr. L. H. van Lennep, pen ningmeester, J. M. Cheriex en Henri Francken, commissarissen. A Igem. Ned,. Wielrijdersbond. Op uiinoodiging van de Haarlemsche Wielrijdersvereeniging zal de heer D. Fockema, hoofdconsul van den Algem. Ned Wielrijdersbond deze week een voordracht houden over doel, strekking en werkkring van den Bond. Daarvoor geeft de lieer Fockema de beschrijving van een reis naar Pompei' en den Vesuvius, opgeluis terd door 120 lautaarnplaten naar door hem zelf genomen foto's. De Kroon. Hoewel het nog niet mogelijk is een datum voor de her opening van „De Kroon" vast te stellen, mag die heropening toch binnen niet al te langen tijd worden tegemoet gezien. Óp dit oogenblik wordt zoowel beneden als boven een communicatie tusschen de gebouwen tot stand gebracht. (H.D.) Vereeniging. In de concertzaal der Sociëteit „Vereeniging" is gisteren middag 2 uur een volksuitvoering ge geven door 't Mannenkoor „Caecilia" (directeur Alb. Heijloo van Amster dam.) Schouwburg-Jansweg. Het Utrechtsch Tooneelgezelschap gaf Zaterdagavond een abonnemenisvoorstelling in den Schouwburg-Jansweg, Opgevoerd werd het drama in éen bedrijf „Botsingen". In dezen Schouwburg gaf de K. E. Ver. „Door Inspanning Uitspanning" een buitengewone voorstelling. Opgevoerd werd „Vorstenzoon en Nihilist of De Doodenvelden van Si berië", een Russisch drama in 7 tafe- reelen. Brongebouw. Gisteravond werd door 't Rotterdamsch Tooneelgezelschap (dir. Corn. v. d. Velde), in 't Brongebouw opgevoerd „De Roode Brug of De nacht van 13 November", beroemd drama in 5 bedrijven. De-Ruy Ier herdenking. Den 23sten Maart, den geboortedag van M. A. de Ruyter, wordt door B. en W. aan de leerlingen der openbare scholen vacantie gegeven. Kinderfeest. De Haarlemsche Ver eeniging van Spoorwegambtenaren geeft Zaterdag 16 Maart het jaar- lijksche kinderfeest. Ook nu is de leid'ng weer in handen van den lieer Joh. G. Mar tin Jr. Dat belooft dus reeds ge noeg. Voor de St. Bavo. Bij het bezoek van Prins Hendrik en de Groot hertogin van Mecklenburg aan de Koninklijke Porselein-en Aardewerk fabriek „Rozenburg" was Toorop bezig aan de keramische nissen voor een kapel in de nieuwe St. t'avo alhier. Beide vorstelijke personen namen met groote belangstelling van dit werk kennis. Schoolexamen. Het jaarlijksch schoolexamen van leerlingen der kostelooze- en tusschenscholen, die met 1 Mei de school zullen verla ten, wordt afgenomen op 18, 19 en 20 Maart (mondeling) en 21 en 22 Maart (schriftelijk). De daarmee samengaande prijs- uitdeeling zal plaats hebben in het laatst van April. Mej. Cramer, leerling-klerk B. IJ. S. M. alhier, heeft met eervol ontslag den dienst verlaten. Kath. Soc. Actie. Morgen Dinsdag 12 Maart 's aonds te 8 uur in het gebouw van den Ned. R. K. Volkb. zal de afdeeling den Kath. Soc. Actie voor Haarlem en Omstreken eene vergadering houden. Punten van behandeling zijn de volgende: 1 Propaganda in Haar lem (inteekenbiljetten.) 2 R. K. Pers. 3 Propaganda verg. Middenstand. 4 Propagandaverg. te Schoten. Met aandrang sporen wij alle leden aan om door eens talrijke opkomst van hunne belangstelling te doen blijken en daardoor de Kath. Soc. Actie hier weder eene goede schrede voorwaart? te brengen. Examen Handwerken. 's-Graven- hage, 9 Maart. (Nuttige). Geëxa mineerd 15 eandidaten: afgewezen 4. Geslaagd o.a.; H. L. Benschop, C. M. Priester, A. v. d. Have, allen alhier. Hockey. Mevrouw Van de Poll, alhier, schrijft aan do Ned. Sport. Miss Tayler hoopt dit jaar we derom met een elftal Engelsche hockevspeelsters ons land te be zoeken. Dit elftal zal echter min der sterk zijn dan dat van het vorige jaar en zou daarom wen- schen alléén tegen den Haag, Haarlem, Hilversum en Rotterdam te spelen, en niet tegen een ge combineerd elftal. BURGERLIJKE STAND. B e v a 11 e nABernstorff— Bergoffs- kijd. M. J. M. Thomeerv. d. Heu vel, z. C. H. M. AdrinanszJurgens, z. W. E. J. Marchant—de Rijke, z. A. M. OutHeijnis, z. A. M. Wij te Overtoom, d. E. P. Rieuvan Leeu wen, d. Overleden: E. M., 3 m. d. v. C. L. v. d. Velde Parklaan. C. J J. 4 j. i. v. P. H. Vallenduuk Rozenpriëel- straat. Politierapport. Gevonden: 1 foxterrier, 1 bax- hond, 1 broche, 1 sportpet, 1 sleutel. Proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der drankwet, wielrijden zonder licht. Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 759. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand: Heden middag 12 uur 42 F. A 5.5 C Laagstev.d.afgel. nacht 30 F. 0 Opgegeven door Joh. M. Sebaiiót opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. AGENDA. Dinsdag 12 Maart. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m. 3 uur n.m. (behalve Zaterd en Zond.); de Bibliotheek van 14 u. n. m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondags Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Paleis van Justitie vm. 10 u. Arr. Rechtbank - - zitting voor civiele zaken. Bondsgebotjw „St. Bavo" half 9 Houtbewerkersgilde „St, Jozef" Half 9 Schildersgilde „St Lucas"- 8—9 uur „Hulp in Nood". Half 9 Rede rijkerskamer. Idem nm. 8 u. PI. Comité K. S. Actie voor Haarlem en omstreken Vergadering. Idem nm. half 9 Verg. Haarl. Bedevaart naar A'dam. BovenzaalJBrinkmann R. K. Gom. Zangver. „Arti et Religioni". Repetitie n.m. 8 u. voor de Dames nm. 9 u. voor de Heeren. Soc. „Vereeniging nm. 8 u. Haarl. Bach vereeniging Concert. Verkooplokaal Nassaulaax 1 vm. 10 u. Makel. Sarlet (Not. Ratelband) verkoop meubil. goe deren. Bank van Leening vm. 10nm. 2 u. Kijkdag te verkoopen pan den. Collecte door de Haarl. Iiandels- vereeniging ten bate der ramp van 't ss. „Berlin". Financiëele Berichten. De gemeente Zuid-Scharwoude (N.-H.) zal eene geldleening aan gaan, groot f25,000. voor het bou wen van een gasfabriek. Z. K. II. de Prins heeft bericht aan het comité, dat zich belast had met het aanbieden van een Hulde blijk aan Z. K. H. Prins Hendrik, dat hij slechts zijn plicht deed en dus geen Huldeblijk wenscht. SCHOTEN. Schadepost. Gisteren middag had op de Paul Krugerkade een vechtpartij plaats in het café van den heer M., die zoo hoog liep, dat de ruiten het moesten ont gelden, zoodat de caféhouder er de grootste schade van had. Een en ander veroorzaakte een grooten volksoploop, de politie maakte een eind aan het voorval. HEEMSTEDE, Aanbesteding. Met zekerheid kunnen we thans berichten, dat de aanbesteding van den aan- en verbouw van het St. Bavo gesticht zal plaats hebben op Dinsdag 19 Maart 's namiddags te drie uur. HALF WEG. St.-Gerardus-Majella- ver. In zijn jongste Bestuursverga dering heeft het Bestuur der St- Gerardus-Majella Vereeniging zich geconstitueerd als volgt: E. Gün- ther, le Secretaris. P. Wezenbeek Secretaris, J. Wassenaar, le Pen ningmeester, J. Bottelier 2e Pen ningmeester, J. v. Velsen, le Com missaris, J. Blommstein, 2e Commis saris. Dinsdag 12 Maart a.s. lezing over ons Nederlandscli Staatsrecht en zijn ontwikkeling, voor de Leden der „St. Ger.-Maj.-Vereeniging" ten huize van Mej. de Wed. S. Tij burg. St.-Jozefsver. Naar wij vernemen is tot penningmeester der St -Jozefs- vereeniging benoemd de heer P. Bottelier Sr. ZAN DVOORT, Raadsvergadering Openbare Vergadering van den Raad op Woensdag, 13 Maart, des n.m. te 71/2 ure. Agenda Ingekomen stukken en mededee- lingen. Gebruikmaking gemeentegrond. Wijziging rooilijn en ruiling grond. Wijziging Boulevard Paulus Loot, Namen straten. 4 Bouwplannen. Door Burgemees ter en Wethouders zijn wederom goedgekeurd vier bouwplannen en wel één van den heer H. Meijer voor een villa aan de gep ojecteerde straat aan de oostzijde van het emplacement van de Electrische tram, één voor het bouwen van een woonhuis aan de Spoorstraat voor rekening van heer E. Molenaar Jbzn., één voor het bouwen van een bergplaats naast de concertzaal van café Zomerlust van den lieer M. C. Snijer en één voor het bou wen van een machinegebouw ten dienste van de electrische installatie voor licht ten behoeve van het Groot Badhuis op een terrein van de Maatschappij Noordzeebad Zand- voort, gelegen aan den Hoogeweg. Overgeplaatst. De heer J. J. Kuhn, controleur bij de Hollandsche IJze ren Spoorweg-Maatschappij is van Zaandam overgeplaatst naar hier. Aanvaard. De lieer L. Olree heeft 1 Maart jl. zijn betrekking ven onderw., plaatsvervangend hoofd, aan school A aanvaard. Lijst van alhier verblijf houdende vreemdelingen. Bijvoet, Overveen. Pens. Bluijs 2 pers. Mersch, Mej. I. van der Haarlem, Villa. Groot Kijk duin 1 pers. Rhoden, W. W. Graaf von, Schlosz Rottenburg a/d Fulda Villa Groot Kijkduin 1 pers. Vre- denburg, jongej. li. Brussel Villa Groot Kijkduin 1 pers. Umbgrove, J. den Helder Groot Kijkduin 1 pers. Hu dig, D. Pension Marezate 4 pers. Sterneberg, Baarn Daisy- Bell 5 pers. Veen, L. I. A'dam Villa Rembrandt 8 pers Sutherland, A'dam Dr. Mezgerstr. 73 5 pers. BENNEBROEK. - Afscheidspreek. Gisteren heeft onze beminde pastoor zijn afscheidsrede gehouden. Men kon zien dat Z.Ew. zicli geweld moest aandoen om de ont roering te onderdrukken. De voornaamste vermaning die door onzen geëerden herder gegeven werd was dezedat zij elkander moesten beminnen zoodoende zou alleen de toestand dragelijk zijn. Wanneer arbeiders, werklieden en werkgevers zich onderling willen vereenigen, dan zal de vrede ook nooit verstoord worden. Tot dat noodzakelijke vereeni- gingsleven spoorde hij ons uit alle macht aan en wij zullen die ver maning vau onzen eersten pastoor ter harte nemen. Ook de jeugd moedigde hij aan om niet alleen in woord maar vooral in daad te zijn mannen van eer en deugd. Naar alle waarschijnlijkheid zal Pastoor Th. Abels a.s. Vrijdagmorgen voor twaalf uur zijn gewezen parochie verlaten. De nieuw-benoemde pastoor van Bennebroek de ZeerEerw. Heer G. •J. M. Kabel zal 19 Maart des avonds zeven uur worden geïnstalleerd. VOGELENZANG. - Auto-mal heur. Zaterdagmiddag kwam alhier langs de Leidsche Vaart de automobiel aangetufu, waarin Mevr. van Lennep van Ipenroae gezeten was. 1 e chauffeur, anders zijn vlie genden ijzeren draak wel meester, wilde met scherpen, hoofschen zwaai langs het café „Graaf Floris de spoorbaan nabij het station Yo-, gelenzang passeeren, om dan brie-I schend ui snuivend onze fraai Bekslaan in te schuiven. Maar, helaas, jammerlijke hinder nis voor een automobiel, de slag-j boomen langs de spoorbaan waren; juist gesloten. Snel dus gestopt, en ietwat ach I teruit gereden, want de weg is daar zeer glooiend. Maar, hetzij het remtoestel weigerde, hetzij dei chauffeur in dat critieke oogenblik zijn tramontane verloor, de autoj ging achteruit, achteruiten zou zonder twijfel in het diepliggende water van de Leidsche Vaart zijn tereèht gekomen, hadde eon stevig paalwerk géén steunpunt geboden. Toch dreigde het betrekkelijk ste-j vige houtwerk te zullen bezwijken onder het pletterend gewicht van den ijzeren reus, wanneer nietj aanstonds hulp werd gebracht, Dej eerste hulp werd geboden aan de; verschrikte Mevrouw van Lennep. die door het nauwe portierraampje! werd heengesjord. Haar toilet moet van deze operatie affreus geleden hebben. Aan de vereenigde krach ten van 15 man moest ook einde-; lijk de weerspannige auto toe geven. Het deed iedereen genoegen.dat het onheil zoo betrekkelijk goed is afgeloopen, te meer daar de naam van Mevr. van Lennep zoo'n goe-l den klank heeft op het gebied van naastenliefde en weldadigheid. Een troost intusschen voor allen die zich de weelde niet kunnen veroorloven in een tuf-tuf langs 's Heeren wegen te vliegen. Ze i blijven van vele onheilen bevrijd. HILLEGOM. Hulp in Nood. De algemeene jaarvergadering van hot alhier bestaande ziekenfonds „Hulp i in Nood" zal worden gehouden oij Donderdag-avond 14 Maart a.s. in de zaal van café „Flora". De Ruy ter's-feest. Door Borg. en Weth. dezer gemeente is besloten om j op Zaterdag 23 Maart a. s. aan de kinderen van de O. L. school va cantie te geven, ten einde hen in de gelegenheid te stellen deel te nemen aan alle door plaatselijke en andere Comité's te organiseeren I feestelijkheden tor gelegenheid der j herdenking van den 300 jarigen geboortedag van Michiel Adriaans- zoon de Ruyter en zijn ook de ver schillende alhier bestaande school- vereenigingen uitgenoodigd om op j dien dag de kinderen hunner scho len daartoe in de gelegenheid te stellen. LISSE. Aanbesteding. De uitslag van de door B. en W. gehouden aanbesteding van het leggen van twee riolen in den Stationsweg en Broekweg is als volgt: H. Postdam f646; Gebr. Molenaar f547; S. S. Barnhoorn f570; J Beugelsdijk f547; Gebr. Rans- derp 1449. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig: alle leden. De notulen der vorige vergade ring werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken I. Een schrijven van Ged. St., waarbij goedgekeurd werd terugge zonden het Raadsbesluit dd. 23 Fe bruari, betreffende aankoop grond voor gasinstallatie. 2. Het jaarverslag over 1906 van de Gezondheidscommissie. Dat zal bij de leden worden thuis- gezonden, 3. Rekening en verantwoording derzelfde Commissie over 1906. 4. Een schrijven Ged. Staten, waarbij terug werd gezonden de verhoogde begrooting met f45.000 wegens gas-installatie. 5. De beschikking van den Comm. der Koningin dd. 5 Maart, waarbij goedgekeurd werd de rioolaanleg van de Wed. Roosa tot Oude Post. Alle vijf voor kennisgeving aan genomen. 6. Een request van W. Warnaar e. a. om opheffing vau het verbod tot stoomen in de Sassenheimervaart, ten einde bet snelle vervoer te be vorderen. Dit schrijven werd gesteld in handen van B. en Ws., omdat het in hunne vergadering nog niet was behandeld. Hierna werd op voorstel van B. en Wbesloten de uitgave voor den aankoop der schuit voor gemeente reiniging a f445 te bestrijden uit de begrooting van dat jaar. Aanbesteding. Alsnu werd mede- deeling gedaan van de hedenmor gen plaats gehad hebbende aanbe steding gaslitterswoning en fundee ring gashouder. Ingeschreven was door: J. Dijk stra voor f11058, J. P. Oudshoorn voor f11043, Th. Reewijk voor f 11250 en J. P. Lagerberg voor f12650. Op eene vivag van den heer War naar, hoe B. en W. over de cijfers dachten, antwoordde de Voorzitter, dat zij ze wel wat hoog vonden, waarom werd besloten op de gun ning niet in te gaan. I nie steel 1 tenif aar op voc hor me I hei

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2