STADSNIEUWS, Uit den Omtrek van afwijkingen, ten aanzien van sommige punten, voor de visscherij in de Schelde en Zeeuwsehe Hroo- men, van die, welke voor de overige visselierijen zijn vastgesteld. Voor zooveel ten aanzien van de riviervisscheiij behoefte bes'aataan bepalingen, afwijkend van die, be treffende de andere soorten van visscherij, kan daarmede in de krach tens de wet vast te stellen algf- meene maatreg-len van bestuur, worden rekening gehouden. De redactie van liet wetsontwerp is op menig punt herzien. Over de strafrechterlijke bepalingen is het departement van Justitie gehoord Geenszins beoogt dit wetsontwerp eene revolutie te brengen in het visscherijbsdriji' op de Schelde en Zeeuwsehe strooi; e i. X.'.ar aanleiding van eenige op merkingen door het bestuur der visscherij, op ge teld watergebied, zijn eenige voorschriften van 1 et ontwerp gewijzigd, ook om rekening te houden met de bijzóndere be hoeften van de visselierijen in Zee land. Met de strafbepalingen in het ontwerp is liet tractaat van 19 April 18119 tusschen Nederland en 1 elgië gesloten, niet in strijd Op het verzoek van l et college voor de zeevisscherijen, wordt aan- guteekend, dat de verlangde gele gen! eid, om de zaak in zijne Mei- vergadeiing te behandelen, heeft ontbroken, zoodat nadere opmer kingen b.v. betreffende het verbod aan vreemdelingen, om in de Zui derzee enz. te vis'chen, en betref fende de bestrijding van schadelijk gedierte, later zijn medegedeeld. Overgelegd worden het adres van het college, d.d. 10 April 1905 en een afschrift van een nader advies van '29 October 1906, benevens een afschrift van een schrijven van den ïtiinister d.d. 30 Mei 1906, waarop dat advies gegrond is. De memorie bevat verder cene uitvoerige toelichting van de onder- deelen van het gewijzigd wetsont werp. Voor 't eerst op de kiezerslijst. Als een bijzonderheid mag wel vermeld worden dat te Leerdam een 98 jarige voor het eerst op de kiezerslijst is geplaatst. hen laag sujet. Een echte schurkenstreek werd gis teren te Heerlen uitgehaald. Een klein inei.-je kwam daar op het postkantoor voor hare moeder een postwissel ver zenden van 100 Mark. Daar het for mulier echter verkeerd was ingevuld, gaf de postbeambte het aan het kind terug met de mededeeling dat haar moeder het moest veranderen. Ken kerel, mede juist op 't postkantoor aanwezig, had het kind gadegeslagen, liep nu naar haar toe, zeide dat hij liet zaakje wel voor haar zou opknap pen en wist inderdaad het kleintje te bewegen hem de 100 Mark eti het formulier af te geven. De kleine ging daarop huiswaarts en natuurlijk poet ste de kerel onmiddellijk na haar met de 100 Mark de plaat. Toen de kleine thuis kwam zonder reen kreeg de moeder argwaan, snelde naar liet post kantooi n vernam daar, dat er geen 100 Mark verzonden waren. Echter kwam men te weten wie de kerel ge weest was, die met het kind had ge sproken, daar hij een aangeteekenden brief had verzonden. Het bleek een Duitsch mijnwerker te zijn, die nog des middags gearresteerd werd. Hij is naar de gevangenis te Maastricht over gebracht. Sneeuwklokjes. In Friesland worden sneeuwklok jes voor Holland opgekocht. Een bloemist heeft last gegeven er 100,000 stuks te knopen. Van de Hembrug. De draaiproef met de nieuwe spoorbrug is goed geslaagd. Do brug werd nog niet geheel dicht gedraaid. Dit zal morgenochtend plaats hebben. Dan zal ook de juiste plaats voor de opzetblokken en verdere werktuigen voor het vastleggen der uiteinden van de brug worden bepaald. ITeeren Clir. de Vos, Tenor van de Vlaarrsche opera te Antwerpen en Jean Bouvy, violist- Door het orkest zal onder leiding van den Heer Ch. F. W. Kri- ns o.m. worden uitgevoerd Overture Hamlet en Symphonic No. 4 bij mineur van G;.de en Zweite Ungarbche Rliap o die van I.iszth terwijl de heer Vos met orkestbegeleiding zal zangen „Aria uit de Opera „der Fr< ischutz en Graa's- verhaal uit „Lohengrin" De FRer Jean Bouvy zal o.a. voordragen ..I a polia", solo voor viool van Correl i. Voor dit concert wordt bij uitzon dering toegang verleend aan het pu bliek, om hen die nog geen abonné's van het Brongebouw zijn, eens in staat te stellen, kennis te maken met de uitstekende concerten, die de Di rectie van het Br-ngebouw harin abounds aanbieden. Benoemd. De heer A. Onderwater opzichter van het bouw-en woning toezicht alhier,is uit 164 sollicitanten benoemd tot opzichter le klasse bij dien dienst te Enschede. Voor het examen voor de akte lager onderwijs, dat hier ter stede zal worden gehouden hebben zich aangemeld 54 mannelijke en 125 vrouwelijke candidaten. Van Zondag tot Donderdag (2428 Maart e.k.) zullen in de kapel van St. Joannes de Deo, even als in 1906, geestelijke oefeningen worden gehouden onder leiding van den ZeerEerw. lieer W. Cramer S. J. te Maastricht. Examens nuttige handwerken. 's Gravenhage, 13 Maart. Geëxami neerd 15 candidaten. Geslaagd C. J. Engelman, M. M. Veenis, 15. Bood en C. Bakker, allen Haarlem. Examen fraa e handwerken. Utrecht, 12 en 13 Maart. Geëxami neerd 5 candidaten. Geslaagd o.a. Mej. P. de Groot, Alkmaar. De examens zijn afgeloopen. De „Berlin'' Ramp. Gi-ter heeft de collecte vanwege de Handelsvcreeniging alhier plaats gehad, hoofdzakelijk strekkende tot leniging van den nood der nage laten betrekkingen van de slacht offers der schipbreuk. Het overige zal worden afgezon derd voor een op te richten Onder steun ingsfonds voor leze en vol- Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 8 der Hinder wet doen ts weten, dat bij hunne beschikking van 12 Maart jl. hunne beslissing op hi t verzoek van Be- stuurderen der Coöperatieve Brood bak kerij en Verbrui ks vereen iging „Vooruitgang" om vergunning tot uit breiding van cene bakkerij, door .ver grooting en ver- en bijplaatsing van eenen heeteluchtoven. in het perceel aan de Lange Wijngaardstraat No. 16 Krul. Sectie C No. 4609, voor den tijd van vier weken is verdaagd. Haarlem 13 Maart 1907. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. de Secretaris, PIJN ACKER. Concert-Brongebouw. Alen schrijft ons Voor de abonné's van het Bron ge bouw, zal Vrijdag a. s. weer eens een buitengewoon concert gegeven worden, door 't Haarlemsch Muziekkorps en de geilde redders bij ouderdom of in validiteit. 20 datnes en 4 lieeren hebben gister een bezoek gebracht aan alle ingezetenen onzer stad. Enkelen waren reeds geweest om 11 uur, doch ook andere reeds om 7 uur 's avonds. De resultaten zijn schitterend ge wéést, als men de verschillenden bezwarende omstandigheden in aanmerking neemt. Er werd na aftiek der noodzake lijke kosten eirca f 1200 opgehaald. Prachtig! Want er was alreeds zooveel gegeven Garnizoensberichteii. Te rekenen van 1 Mei a wordt de le Luitenant de Joncheere van het le Depot Huzaren alhier overgeplaatst bij het 2e Regiment Huzaren te Venlo, terwijl de le Luitenants Beernink en Bleijenburg, resp. van het 2e en 3e Regiment Huzaren op dien datum hier in garnizoen komen. Overplaatsing. De sergeant Bout- liorn van het IVe Bataljon 10e Re- geinent Infanterie alhier in garni zoen, wordt den 14 Maart a.s. over geplaatst naar het lie Bataljon van het korps in garnizoen te den Helder. Indeeling. Den 13,14 eu 15 Maart a.s. worden uit de Provincie Zuid Holland, de ingelijfde lotelingen be stemd voor het 10e Regement In fanterie alhier in garnizoen inge deeld. Uildel. Aan de miliciens Smit en Neeteson van het 10e Regiment Infanterie, is éen jaar uitstel van opkomst in werkelijken dienst, ver leend. Ontslag uit den dienst. De mili ciens J. ile Ruijter en J. Korstman van het lüe Regiment inf. alhier zijn wegens lichaamsgebreken voor den dienst afgekeurd en dienten gevolge ontslagen. Desertie. De soldaat A. F. Bos van bet 10e Regiment Infanterie is gestraft met 6 maanden gevan genisstraf, wegens derde desertie in tijd van vrede. Verblijf in het buitenland. Aan den milicien Sijbrandi van het 10e i Regiment Infanterie alhier is ver gunning verleend zich in Oost-Indië 'op te houden tot 1 Mei 1908. Terug van gedetacheerd. De mili- eiens van het 10e Regiment Infan terie die tot versterking van het garnizoen Amsterdam aldaar zijn gedetacheerd, keerc-n, voor zoo ver zij in de termen vallen van groot verlof, op 30 Maart a.°. in hun garn izoen terug, en worden op dien datum door een gelijk aantal andere miliciens vervangen. Verergerd. De wagenmaker der Centrale werkplaats alhier, die eer- j gisteren bekneld raakte, is gisteren 'van de laatste IL H. Sacramenten voorzien men vreest het ergste. Aanbesteding. Haarlemmermeerpolder. Dijkgraafkenberg en F. H. W. Terpstra en Heemraden van den Faarlem- mermeeipolder hebben gisteren, Woensdag, 13 Maart, des middags ten 12 ure, ter secretarie des Pol ders aan den Jansweg alhier, m het openbaar bij enkele inschrijving aanbesteed. le. Het onderhoud der Ring- vaartboorden van den Polder van 1 April 1907 tot uit0. Maart 1908. 2e. Hel kroozen der Vaarten en Tochten des Polders in 1907 Ingeschreven werd als volgt Hoofdt.w. t. Langet. 0. R. Oppelaar f 1100 f 600 f549 J. Mark es f1300 f700 f650 T. Vei voorn f1200 f560 f615 M. Degenaars f1300 f600 f 600 Degenaai s voor perceel 3 f1200 f600 f580 Hoog bezoek. Prins Hendrik en zijn moeder kwamen gisterochtend halfelf met gevolg in twee auto's hier aan en reden dadelijk naar de woning van den commissaris der Koningin. Met. dezen in den eersten auto ging het nu naar het stadhuis, waar de bur gemeester de hooge bezoekers op wachtte. Hij bood de groothertogin een fraai bloemstuk aan. Het gezelschap bezichtigde toen in het museum de Halsen, de Cos- teriana, het album van Haarlem en de oudheidkamer, daarbij rond geleid door jhr. v. d. Poll en den heer (Jonnet. Verder werden bezocht de burgemeesterskamer en de raad zaal. De Prins en de hertogin tee kenden het guldenboek. Te voet werd te 12 uur nu de St. Bavo bezocht, waar de lieer Jobs, de Breuk de honneurs waarnam. De geheele kerk, ook de prachtige consistoriekamer werd met aandacht bezichtigd. Werden de bezoekers ontvangen met het door den lieer Ezerinan gespeelde oude Wilhelmus, daarop volgde Die Wacht am Rhein, het Hallelujah van Handel en Ave Maria van Baeh-Gounod Van do St. Bavo begaf men zich te voet naar de vleeschhal. Nau welijks vertoonde zich de Prins buiten de kerkdeur, of een hartelijk bravo en leve de Prins deed zich hooien, Waarvoor de prins dankte. Tn de vleesehlial leidde de lieer Gon- net, rijks- en provinciaal archivaris, de hooge bezoekers rond. Daar waren het vooral de antieke kamers boven en de monumentale bouw beneden, die werden bewonderd. De lunch werd gebruikt bij den commissaris der Koningin. Om 3 uur werd de Teylers-sticli- ting bezocht, waar een groot publiek den Prins een aller hartelijkste ovatie bracht. De ontvangst had daar plaats door den directeur Fontein. Mejuffrouw v. d. Mersch bood de hertogin een bloemstuk aan. Het bezoek duurde een half uur. Toen werd naar liet museum in den Hout vertrokken. De automobielen waarin de Hooge bezoekers arriveerden waren geleverd door de automobielen- Maatschappij Verwcij en Lugard, beide gsteekenil H. 174. D e voor den Prins en zijn Moeders was donkelblauw en splinternieuw, de andere roodkleurig met roode biezen. Reeds voor de aankomst trok het de aandacht voor de woning van den Commissaris der Koningin, dat het rechlerzijhekje voor 't bordes geopend was en op de trap pen een looper was gelegd, terwijl voor de wooning op en neer lie pen rechercheurs en de hoofdin specteur der pSlitie, de heer J. A. J. Nolthenius. Het eerste stapte uil de Prins, die zijn Moeder hielp en de om standers groette. Slechts korten tijd vertoefde 't Hooge gezelschap ten huize van de Commissaris. Ten stadhuize bood de burge meester aan Hertogin Marie een bouquet aan. Bij 't bezoek aan de hal werd daar juist getrouwd. In stedel. Museum teekenden de Hooge Gasten in 't Guldenboek. In Teyler's Museum werden de Ilooge bezoekers rondgeleid door den directeur, den heer Fontein en door den heer v. d. Mersch; secretaris, alsook door de conserva toren prof Dubois en Dr. v. d. Ven. Mede was aanwezig, de nieuw be noemde conservator de heer J. F. Hulck, en in de bibliotheek leidde rond, de heer Yorwijnen, bibliothe ca ris. In 't Paviljoen liet de heer Gon- net de gasten de Princessekamer en de Napoleonkamer bezichtigen, terwijl de directeur, dr. Greshof, de Gasten rondleidde in 't Koloniaal Museum. Langs 't park „Duin en Daal" te Bloetnendaal en om „Het Kopje" is door den Achterweg via Noord- wijker hout de terugtocht, naar den Haag weer aanvaard. G e tr o u w dJ. Vroom en J. Booms W. Biero en C. Schoen. J. Ti. Merten on W. 15. Slingerland. J. C, Ligtermoed en J. 0. Engelgeer. J. M. v, Emmerik en C. A. W. v. Keulen. Bevallen: tl O. M. Rollfs of Roelofs-Bakkenist, d. 12 I. Kok-Vogel z. 13 M, H. Cobelens-Versterre d. 12 M. C. C v. d. Steeg-Bosman d. Overleden; J. Klijn-Frans 57 j. Bannesteeg. J. Balkenendev. d. Stelt §5 j. Gasthuis vest. A. E. Wensingv. Gaaien 54 j. Fabriciusstr. Politierapport. Gevonden: 1 portemoimaie met geld, 1 ring met sleutels. "Van de spoorbaan nabij den Kin derhuissingel, zijn gisteren ongeveer 200 oude cylinders van telegraaf- elementen ontvreemd. Barometerstand te Haarlem Stand van gisteren. 772. Neiging tot vooruitgang. Thermom eterstand Heden middag 12 uur 48 F. 9 C. Laagstev.cLafgel. nacht 35 F. 2 0, Opgegeven door Joh. M. Schmidt opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. AGENDA Donderdag, 14 Maart. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. rn.3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 14 u. n.m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Stedelijk Mn,mem v. Schild rijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. rn.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondag® Leesmuseum Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n, m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: Maart 13 N. \V. Mgnders en G. B. Steenman. J. J. v. Waveren en A. M. Groenveld. J. Fontijn en |H. M. Sloof. L. Klin- Aanbestedingen. Opgaven der minste inschrijvers der heden door het departement van koloniën te Amsterdam eehou- den aanbesteding ad 44 perceelen. Pcrc. 19. 2000 K.G; dynama-olie, Noé Co, te Haarlem, f220. Perc. 20. 350 L. terpetijnolie, Jan Dekker, Wormerveer, 124.77. Perc. 26. diverse verfwaren, Jan ekker, Wormerveer, j 2736.65. Perc. 27. 20.D00 K.G. loodwit" P. Schoen, Zn., Zaandam, f5930. Per. 29. 10,100 K.G. zeep, Vol- raat Co., Puimerend, f2929. Perc. 30. 14,040 K.G. witte zeep, Jan Dekker, Wormerveer f 4381.88. Perc. 31. 11,040 K.G. witte zeep. id., id., f3445:58. Perc. 42. 1500 K.G. sulfascupri, Pieter Schoen Zn., Zaandam f 655,35. Perc. 43. diverse miner alen zure, id., id., f 1229.50. Beic. 44. d iverse minerale zuren, id., id., f1644. SCHOTEN. Vergadering. Gisteren avond 8 uur had in de vergader zaal van den heer P. F. Staal al hier de tweede vergadering plaats voor de Schoterkwartierbewoners, welke ten doel had, zooveel moge lijk zich te vrijwaren, voor wanbe talers, z.g. pofklanten. De vergadering werd door een talrijk publiek bezocht. Allen lieten zich tot lid der vereeniging inschrij ven; daarna ging men over tot- voorlezing der notulen welke werden goedgekeurd. Thans werd overgegaan tot het kiezen van een bestuur bestaande uit 5 leden Als zoodanig werden gekozen de lieeren A. Koster, voorzitter, Scbalk- burgerkade no. 22, J. Wevers, secre taris, Lareijstraat no. 19, P. F. Staal, penningmeester, Cronjéstraat no. 133, J. Veth en G Broekhuizen, beiden commissarissen, wonende de Lareijstraat no. 72 en 34. Besloten werd aan het, nieuw be noemde bestuur op te dragen een conceptreglement te vormen. Ongeval. Hedenmorgen brak in de Kloosterstraat de as van een petroleum wagen beladen met bussen. Door het ongeval ging een massa van het riekende vocht verloren. BLOEMEN DAAL. Brand. Gistermiddag brak er brand uit in liet technisch bureau van den heel de Clercq te Bloernendaal In een minimum van tijd stond het ach tergedeelte in lichte laaie. De brand werd door flink doortastend optre den, spoedig gebluscht. ZAND VOORT. Ingewilligd. Op een verzoek van de Vereeniging tot behartiging der belangen van de badplaats Zand voort, gericht aan de directie der H. IJ. S. M. le Amsterdam, om de treinen 493 en 490 reeds met 1 Mei a.s. in plaats van 16 Juni a.s, naar en van Zandvoort te laten loopen, is door- genoemde maatschappij goedgum stig beschikt, behoudens goedkeu ring der regeering. Aan het station der H. IJ. S.M. alhier is als controleur werkzaam gesteld de heer J. J. Kuhr, uit Zaandam. HEEMSTEDE. Onderwijs. Met ingang van 1 April a.s. is benoemd tot onderwijzer aan de R.-K. bijz. school alhier de heer F. P, de Kaper. Goede bode. De ooievaar huizend aan het Manpad alhier- is sinds eenige dagen van zijn buiten- landsche reis teruggekeerd. Kruisverbond. Donderdag avond te 8 uur zal het Kruisver bond een algemeene vergadering houden. De Ruyterhulde. Zaterdag 23 Maart zal door 6 leerlingen dei- verschillende scholen een „De Ruyterboom .geplant worden in het aan te leggen plantsoen voor het nieuwe Raadhuis. Na afloop der plechtigheid zal iederen leerling op de scholen een gedachtenis aan het „De Ruyter- feeSt" worden aangeboden. PURMEREND. Stop zetten. De plateelbakkerij „Haga", sedert en kele jaren alhier gevestigd, zal binnenkort stop worden gezet. De employe's 50 ;V 00 personen hebben aanzegging ontvangen dat de fabriek zal ophouden te werken. Alleen het werk dat onderhanden is zal worden afgemaakt. BENNEBROEK. Lezing kapel, v. d. Berg. We hebben gisteren avond een spreekbeurt gehad van den WelEerw. heer L. van den Berg, kapelaan te Haarlem. Waarom zijn er zooveel mensehen tegen het vereenigingsleven, zoo begon de Eerw. spreker: meestal omdat de naam verkeerd begrepen wordt. Door democratie wordt ten onrechte verstaan: volksregeering. Er bestaat een strooming, waar aan geen weerstand valt te bieden, een strooming van vooruitgang. Leo XIII beeft, gezegd dat die stroo ming der klassen niet verkeerd is, mits zij worde geleid naar chris telijke beginselen; vandaar de naam Christelijke democratie. Daardoor moet weer niet ver staan worden, dat de volks-klasse moet worden voorgetrokken on be voorrecht boven andere, ook dat niet. Het gaat in de maatschappij als in een huisgezin. De ouders moeten alle kinderen met gelijke liefde beminnen, doch als een van de kinderen ziek is mogen zij wel meer zorg geven aan het zieke kind. En niemand zal zeggen dat die ouders verkeerd handelen, zoo ook in de maatschappij. Daar is de arbeiders-klasse het meest krank en vandaar de bizondere zorg der Kath Kerk voor die klasse. De genezing zit 'm in de onder linge samenwerking. Wat zijn do oorzaken die de samenwerking tegenhouden? Het socialisme dat den klassen strijd predikt. Ls 'tte verwonderen, dat een patroon bij 't oprichten van een arbeiders-vereeniging wat huivert, omdat hij denkt aan den klassen-strijd, waaraan hij persoon lijk zal moeten deelnemen? Doch dat wil de R. K. die een Kerk van vrede is niet. Niet den den klassenstrijd wil zij, en het eerste zal zij dien strijd afkeuren. Nog een reden die de samen werking tegenhoudt wordt dikwijls gevonden bij den arbeider zelf, die den patroon beschouwt als de oor zaak van de misstanden. Dat is niet waar. De sclruld daarvan is het liberalisme dat alles heeft ver kankerd, dat de oneerlijke concur rentie beschermde en waardoor en patroon èn arbeider achteruit gin- gen. Een derde reden is dat de arbei ders zei ven niet veel geven om een Katholieke vereeniging en lie ver van een neutrale of socialistische vereeniging lid worden. Alweer geen wonder dat ook de patroons voor het vereenigingsleven geen hart hebben. Maar bovendien de vereenigingen zeiven dragen i» veo' gevallen de schuld ervan dat de patroons haar zoo vijandig gestemd zijn. Ze willen maar dadelijk ver andering niet mettertijd maar oogenblikkelijk. Meer loon minder arbeid enz. alsof dat de kwestie van een dag was. Evenwel is niet, alle schuld bij de arbeiders, de patroons houden zich soms zoo dool. Een voorbeeld: al drie jaren beeft men beproefd een vermeerdering van loon van 60 cent doch drie jaren te vergeefs, en niets er van liooren ziedaar wat verbittert. Het verkeerd uitleggen van gezegden die niets kwaads in houden maakt ook dat er onwille keurig een strijd on'staat. Eenige voorbeelden haalde de Eerw. Spre ker aan om te toonen dat veel patroons ook tegen bet verlangen van Paus en Bisschop in willen ageeren tegen de R. K. Vere niging, ja zelfs hun werklieden ontslag geven als ze lid blijven van die R. K. Vereeniging. Ziedaar wat tegen alle godsdienstig en zedelijk gevoel indruischt. Ten slotte toonde de Eerw. spr. in een schitterende peroratie, hoe die samenwerking moest geschieden in en door Christus. Heel en heel schoon is de toe spraak gefeest ons door den Wel Eerw. heer van den Berg gegeven en we zeggen hel den president A. van der Wiel na, we hopen, dat die leerzame redevoering vruchtbaar moge zijn voor ons Bennebroek. LISSE. Aanbesteding. De uitslag van de gisteren gehouden aanbe steding van het bouwen van een winkelhuis op den Broekweg, voor rekening van den heer C. Zwetsloot, is als volgt: Jansen te Hillegom f1515; J. Suikerland alhier f1615. Timmerwerk J. Suikerland alhier f1400. In massa: J. Suikerland alhier f3000. Schilderwerk Zandvliet en Go. alhier f219; Van Beek te Abbenes f413.75; Gebr. Bemelman alhier f 332.50; Groen te Hillegom f 290. Lood- en zinkwerk: F. Timmer mans alhier f 118.50 Kruidenberg te Hillegom f .120. Het werk is ge gund aan de laagste inschrijvers. VOORHOUT. Succes. Het, adres namens de afdeeling Voorhout der Algem. Vereeniging voor Bloem bollencultuur aan liet hoofdbestuur der Posterijen verzonden, heeft het gswenschte succes gekregen. Met 1 April te beginnen zal het hulpkantoor op werkdagen geopend zijn van 8.3010.30, 11.30—12.30, 1.302.30 en van 4.30—6.30. De diensttijd op Zon- en feest dagen blijft ongewijzigd. Goede loop. De onderhandelingen met de aangelanden vanden Loos- terweg tot overname van dien weg door de gemeente, schieten flink op, zoodat men de hoop mag koeste ren, dat deze verkeersweg binnen korten tijd in goeden staat zal ge bracht zijn. NOORD WIJK. Si. Jeroens- Gilde. Gisterenavond vergaderde het „St. Jeroens-Gilde in het café „Het Fortuin. Deze bijeenkomst was ook toegankelijk gesteld voor Damesleden. Nadat door den voorzitter, de heer C. J. L. V, d. Meer de ver gadering was geopend, werden dooi den secretaris de notulen dor vorige vergadering voorgelezen en daarna onveranderd goedgekeurd. Aan de beurt van aftreding was de secretaris, de heer J. de Groot Jr. waarvoor nu een verkiezing zou moeten plaats hebben. Op voorstel van den heer J. II. van der Weef werd de aftredende bij acclamatie herbenoemd. Deze her benoeming werd aangenomen. Door den voorzitter wordt mede deeling gedaan dat door de erven G. van der Weijden Sr., twee certificaten der opgeheven „Fan fare" en twee certificaten der lees bibliotheek waren geschonken. Die der „Fanfare" zullen ten goede komen aan de „St. Luduina ver eeniging. Daar de agenda was afgehandeld en door niemand meer liet woord werd gevraagd, werd door den voorzitter het woord verleend aan den weleerw. heer van der Camrnën oud kapelaan van Noordwijk, die een lezing hield over „Emancipatie der Vrouwen." NOORDWIJKERHOUT. Bloem bollencultuur. Dinsdagavond hield onze plaatselijke afdeeling van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur een vergadering in het hotel „Het Rechthuis" onder voorzitterschap van den heer B. G. Vos. Tegenwoordig waren 24 leden. Na opening door den voorzitter en lezing der notulen werd als nieuw lid aangenomen de heer H. S. van Hensbergen. De voorzitter deed mededeeling van een ingekomen schrijven van <le afdeelingen Voorhout en Rijns burg, iot aanbeveling van candida ten. Als candidaten voor lid van het Iloofdbe stuur werden gekozen de heeren J. Komen Hz. te Winkel en S. A van Konijnenburg te Noord wijk. Thans kwam aan de orde de behandeling der voorstellen van den Beschrijvingsbrief voor de aanstaan- Algemeene Vergadering. Het voorstel Bennebroek-Voge lenzang om de notul n iu het vak blad op te nemen, werd aan het oordeel van den afgevaardigde overgelaten, die daarin een vrij mandaat krijgt. Eveneens werd besloten omtrent het voorstel-Limmen betreffende de Krelage-veilingen. Ten l'gleine; pnzage den afgc te eove :-c

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2