STADSNIEUWS. Uit den Omtrek „Dezer dagen, toen Georges Berry de Regeering had geïnterpelleerd over de pokken-epidemie te Duin kerken en Clemenceau de onvoor zichtigheid beging van te zeggen, dat een der aangetaste mannen door een non was verpleegd, interrum peerde een bloccard hem met de volgende diepzinnige overweging „Het was voldoende dat hij door eene non werd verpleegd om ver giftigd te worden." „Iedereen had het gehoord; de uitdrukking verseheen echter niet in het Kamerverslag van 't „Jour nal Officie!." De vrienden van den bloccard, welke zich door dezen schitterenden humor had onder scheiden, hadden hem doen verstaan dat de uitdrukking wat grof was geweest. „Thans vernemen wij, dat de besmetting nieuwe slachtoffers ge maakt heeft. De wereldlijke ver pleegsters weigerden, de gestorven af te leggen, waarna twee nonnen het werk kwamen verrichtenzij moesten echter haar liefde werk met den dood bekoopen. „Verjaagd van de sponde der zieken door de wetten, die de bur gerlijke maatschappij beschermen, waren de Zusters toch teruggekeerd, toen het gevaar te groot werd voor de gewone verplegerszij lieten er haar leven bij, dat zij op voorhand hadden geofferd aan het ideaal, dat zij in het diepste van haar ziel om dragen. „Dat was haar antwoord aan den socialist Dejeante, die bovenbedoelde grove uitdrukking had gebezigd. Dit antwoord zal den held waar schijnlijk doen lachen. Daar hij tegen 15000 fr. zijn geraffineerden papenhaat de volksontwikkeling moet dienen, houdt hij zich over tuigd, aan 't volk al gegeven te hebben, wat hij verschuldigd was- En zijne opvatting der opoffering gaat gelukkig voor hem niet zoover als die der nonnen van Duin kerken. Arrondissements-Rechtbank. Terechtzitting van heden 14 Maart. Beleediging. Wed. A. D. v. V., 46 j., huis houdster, vroeger alhier, thans te A'dam, heeft circa 8 Nov. W. G. v. Eijkeren beleedigd. Je bent een schurk, een af/etter, ge zet de heele wereld af. Je maakt mij niets. Deze beleediging geschiedde in tegen woordigheid van 't dienstpersoneel. Get. H. G. v. Eijkeren, pension houder alhier, bij wien bekl. vroe ger als huishoudster diende, ver klaart zich nader omtrent de belee diging. De bekl. ontkent, dat op den datum in de dagvaarding genoemd, geen beleediging heeft plaats gehad. Verder ontkent de bekl. v. Eijkeren te hebben beleedigd, zooals dit in de dagvaarding is omschreven. Bekl. heeft gezegd: Je bent een ploert. En dit naar aanleiding van 't feit, dat v. Eijkeren telkens een bon gaf voor 3 pond suiker bij den leveran cier, terwijl hij bij den leverancier was gaan zeggen, dat deze toch maar 2y2 pond mocht geven. Get. v. Eijkeren zegt, dat hij de bekl. wantrouwde. Get. Pietertje Huijsmans is bij de ruzie tegenwoordig geweest. Get. heeft de beleedigende woorden ge hoord. Het O. M. kan de zaak niet be langrijk vinden, maar de heer v. Eijkeren is blijven aandringen op vervolging van deze bekl. Het eischt dan ook slecht f3 boete of 1 dag- De verdediger, mr, Merens, wijst er op, dat de bekl. als zelfstandige bestierster was aangesteld in 't pen sion „Minerva" door den heer v. Eijkeren. PI. keurt het ernstig af in den heer v. Eijkeren, dat hij op de ver volging dezer bekl. heeft aange drongen. Deze heeft zich in een zeer gemotiveerde drift wat laten ont vallen. Beleediging. W. J- v- Zw., 25 j., olieslagers knecht te Wormerveer heeft 17 Jan. den veldwachter beleedigd. De bekl. zegt, dat hij door den veldwachter Van Lingen mish n_ deld is. I e veldwachters zeggen, dat de bekl. woest was en hij wilde zich niet kalm houden. Zijn moeder geeft voor, dat hij zenuwachtig is. De politie heeft er veel last van gehad. Zij moesten hem in een bootje over 't water brengen. En om hem in dat bootje kalm te houden, dat was een heele toer. Het O. M. eischte 14 dagen. Ijzer-diefstal. W. F. v. d. L., 38 j., los werk man alhier, heeft op de Haarlem- sche Machinenfabriek op verschil lende tijdstippen ijzer gestolen. In bergplaatsen liggen hoeveel heden ijzer der fabriek, er lagen ook o.a. stalen platen. 15 stuks platen zijn vermist ge worden, thans zijn er 14 terecht gekomen, 1 is er nog zoek. Het ijzer is door bekl. verkocht aan Jacob Jacobson, opkooper al hier. Cosman Troostwijk heeft in No vember van 't vorige jaar van P. Kerkvliet voor Gebr. Jacobson ge kocht 14 a 15 ijzeren platen, voor f21 ongeveer. De bekl. zegt 't ijzer van zekeren Klaas Brouwer gekoclit te hebben. Het ijzer lag op een sleepjol. Klaas gaf voor, dat die stukken ijzer op gebaggerd waren door een machine. De bekl. heeft er 50 ets. per stuk voor betaald, in 't geheel f 7. De puzzle in deze geheele zaak is: Waar is Brouwer? De bekl. heeft hem wel duizend maal ge sproken, doch hij kan niemand aanwijzen wie dien Brouwer kent. Het O. M. eischte 7 mnd. Algemeene vergadering der Vereeniging tegen het mishan delen van dieren voor Haarlem en Omstreken. Op deze vergadering werd 11a goedkeuring der rekening door twee der leden door den secretaris verslag uitgebracht van de verrich tingen en den toestand der Ver eeniging gedurende het jaar 1906, waarvan wij het volgende ver melden Gedurende het afgeloopen jaar is de Vereeniging werkzaam geweest o.a. door het verspreiden van een practische handleiding voor de behandeling van den trek hond, door nauwlettend toezicht in de nabijheid van broedende nachte galen, waardoor het getal van deze vogels dit jaar nagenoeg verdubbeld is, door het opnemen en verzorgen van mishandelde dieren, het doen losspannen van verwonde, zieke of slecht aangespannen trekhouden, het verwijden van te nauwe muil korven, het plaatsen van voeder kastjes voor vogels, het ten gebruike afstaan van een doelmatigen wagen voor het vervoer van klein vee, het, na advies van een veearts, onmiddellijk doen asphyxieeren van hopeloos verwonde, op het politie bureau aaygebrachte dieren en der gelijke maatregelen, terwijl een en kele maal een dierenbeschermende bepaling in een gemeente-verorde ning werd opgenomen door toedoen van de vereeniging. In het asphyxiatietoestel der ver eeniging werden afgemaakt 702 dieren, waarvan 484 honden en 218 katten; 582 dieren kosteloos en 120 tegen betaling. Het bestuur leed een gevoelig verlies door dendood van den heer G. L. van Lennep. Het ledental verminderde door dood en vertrek met 8; daarentegen traden 12 nieuwe leden toe. De toestand der kas, hoewel verre van schitterend, is niet onbevredigend te noemen. Na eeDige discussie onder de niet zeer talrijk opgekomen leden werd de vergadering gesloten. Besmettelijke ziekten. In de week van 6 tot en met 12 Maart 1907 zijn alhier voorge komen vier gevallen van Roodvonk en vier gevallen van Diphtheritis. Te Haarlemmermeer 1 geval van typhus en febris typhoidea. Te Haarlemmerliede 1 geval van Diphtheritis. Te Hillegom 1 geval v. diphteritis. Haarlemsche Stalhouders. De Haarlemsche Stalhouders hebben een subsidie van f 25 verleend aan de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en omstreken en tot Bevor dering van 't Vreemdelingenverkeer, met 't doel den hoogen oprit te Wijk aan Zee te laten verlagen. De rijtuigen kunnen dien oprit niet bestijgen en de inzittenden zijn steeds genoodzaakt uit te stijgen. Aanbesteding. Door B. en W. is gister aanbesteedde levering van meubilair, leermiddelen, kachels en verlichtingsartikelen voor de school in de Spaarnwouderstraat, in 4 perceelen als: 1 meubelen, 2 leer middelen, 3 kachels, 4 lampen. Ingeschreven was als volgt J. Chr. Graaff, perceel 3 f 645 perceel 4 f565. K. v. Kuik, perc. 3 f668. Marten en Zoon, perc. 1 f1957 perceel 2 f640. B. A. Smits, perc. 4 f415. H. A. de Wilde, perc. 3 f612; perc. 4 f414,45. K. Hoesbergen, perc. 4 f360. A. C. Pander, perceel 1 f2325; perceel 2 f990. H. London, perc. 1 f2107; perc. 2 f567, en in massa f2623. De gunning wordt nader bekend gemaakt. H. Savng. In den ouderdom van 84 jaren is gisternacht wederom een man overleden, wiens naam op kunstgebied een goeden klank heeft. Wij bedoelen den heer H. Savrv, den bekenden kunstschilder, oud voorzitter van het teekencollege „Kunst zij ons doel", wiens werk zulk een goede reputatie genoot, dat hij daarvoor eenmaal de gouden medaille van H. M. de Koningin mocht verwerven. De stuivers-spaarbank. In d stui vers-spaarbank van d e afdeeling Haarlem van den Volksbond, ver- eenigiug tegen drankmisbruik, zijn het vorig jaar ingebracht 7789 pos ten tot een bedrag van f 11,866,02 Terugbetaald werden 868 posten voor een som van f 12,511,56. Thans telt deze spaarbank 1110 deelnemers voor een bedrag van f 19,037,94t/2 en bedraagt het ka pitaal in totaal f19,980,6072 niet een reservefonds van f912,66. Garnizoensberichten. Uitstel. Aan de miliciens van Ruitenbeek, Swet, Kloos en Alma van het 10e Regiment Infanterie is één jaar uitstel van opkomst in werkelijken dienst verleend.; Afgekeurd. Van de miliciens der lichting 1907, die voor het 10e Regiment alhier in garnizoen zijn ingedeeld, zijn er ongeveer 30 afge keurd, en naar hunne haardsteden teruggezonden in afwachting een'er herkeuring voor Gedeputeerde Staten. Rijlessen. De rijlessen voor de Officieren van het 10e Regiment Infanterie, welke dezen winter 011 der leiding van Officieren van liet le Depot Huzaren alhier werd ge houden is gisteren met een eind rit besloten. De Ruyterfeest. Op uitnoodiging van Haarlems bur gemeester heeft de Vereeniging „Koninginnedag" besloten op 2.3 Maart a.s. ook hier ter stede een herinneringsfeest te organiseeren ter herdenking van liet feit, dat dan 300 jaren geleden Michiel Adri- aenszoon de Ruyter te Vlissingen werd geboren. Zoo zal voor de ouderen dien 23 Maart a.s. gegeven worden des middags een kerkconcert en des avonds op de Groote Markt een muziek- en zanguitvoering en een lichtbeeldenvertooniug. Hoofdzaak moet echter zijn een feestviering voor de kinderen en daarbij zijn hoofdbestuur en com missieleden uitgegaan van het denkbeeld een soort optocht te vor men van jongens en meisjes, in den geest als men zoo vaak in de bui tenwijken vóór en na den Konin ginnedag ziet, een optocht, waarbij jongens en meisjes meer of min der versierd en met vlaggen getooid buurtsgewijs van allerlei richtingen samenkomen op een nader te be palen plaats, om dan door de stad te trekken over de Groote Markt, waar de groote tribune der Veree niging Koninginnedag zal worden opgericht en waar de kinderen voor bij defiieeren en de jury haar taak zal verrichten. Dien middag zal in de muziek tent van „Koninginnedag" tegen over de tribune de kapel van het 10e Regiment Infanterie een con cert geven. Men stelle zich voor den bonten stoet van joelende kleinen, wier wapperende vlaggen en kleurigen kleediug toon zullen geven aan de straten, hoe die kleinen, geheel naar hun eigen gunst, hetzij groeps gewijs, hetzij afzonderlijk, zich zeil kunnen en zullen sieren met de nationale kleuren, hoe bij hen een indruk, een herinnering zal worden gevormd aan De Ruyter, als jongen een deugniet, als man een held, een herinnering, die verlevendigd zal worden door een aandenken, dat voor alle deelnemers wordt ge schonken. Voor de eigenaardigste groepen en gekleeden zullen prijzen worden beschikbaar gesteld. Hier verwijzen wij naar een des betreffende advertentie in dit num mer.. Mochten er onder Haarlems in woners gevonden worden, die het aantal prijzen willen vermeerderen dan hebben, naar wij vernemen, onderstaande heeren zich bereid verklaard deze voor dit dool in ontvangst te nemenJ. W. Ariëns. M. H. Binger, G. P. Cheriex, S. P. van Dorp, P. L M. Ketting, A. Koolhoven, P. van Looy, J. G Martin, J. G. Martin Jr., N. C. A. Ockhuijzen, J. B. A. Saeys, C. L. F. Sarlet, P. A. v d. Most van Spijk en A. van der Voort Az. Omtrent het kerkconcert kunnen we mededeelen, dat bij het Kerk bestuur aangevraagd is uit te mogen voeren de De Ruyter-Cantate, onder leiding van den heer J. de Nobel, toet welwillende medewerking van mevrouw D. W. H. en de heer Orelio, met begeleiding van het Stedelijk Muziekkorps, en een vleu gelpiano, bespeeld door den heer W. Andriessen. Het orgel wordt bespeeld door den heer W. Ezerman. Voordrachtavond. Een invitatie van den heer J.C. Tuin tot bijwoning van een voor- dracht-avond in den schouwburg, een waar zestien leerlingen blijk zouden geven van hunne vorderin gen, was mij een welkome gelegen heid om een breeden blik te werpen op 's meesters arbeidsveld. Reeds vele jaren heb ik het ge noegen den heer Tuin van zeer nabij te kennen als „tüchtig Musi- ker", als violist met zeer verdien stelijke eigenschappen, als zoodanig heb ik hem altijd gewaardeerd en hoog geacht.. Meermalen hebben schitterende resultaten de degelijk heid van zijn onderwijs aangetoond. Ik had dan ook bij het vernemen van zijn plan een voordracht avond met zijn leerlingen te geve, niet den minsten twijfel of he succes was zoo goed als verzekerd,! te meer, daar ik de besliste over tuiging had, dat de leerlingen met zorg en nauwgezetheid op dezen avond waren voorbereid. Deze waar heid werd ten volle bevestigd door het uitnemend welslagen van dezen voordrachtavond. Meerdere solo en ensemblenum mers konden den toets der kritiek doorstaan, slaagden prachtig, terwijl in schier alle nummers een zaak kundige behandeling viel waar te nemen. Het spreekwoord is hier niet misplaatst: „Aan zijne werken kent men den meester." Ditmaal wil ik ook enkele bizon der goed geslaagde nummers aan stippen, als Romance J. dur Beethoven. Polo naise Mhmarski. Romance-Vieux- temps. Launenhafte-Hauser. Sehn sucht-Hauser. Ases Tod, Grieg en Serenade de Mandolin van De-^sor- mes. Den heer Tuin mijn hartelijk compliment met zijn welverdiend succes, het beste bewijs van zijn grondig en aanbevelenswaardig vi ool-onderwijs. Jac. de Jong. Vereen, van R. K. Bijz. Onderwijzers. Woensdagavond vergaderde dc Afdeeling Haarlem en Omstreken in het Gebouw vau de R. K. Volks bond. Naar aanleiding van een circulaire van het Hoofdbestuur werd 11a eene levendige gedachten- wisseling besloten de afscheiding tusschen de verschillende Bisdom men op te heffen. Aan het Hoofd- stuur zal verzocht worden het daar heen te willen leiden, dat alle R. K. Bijz. Onderwijzers uit geheel Nederland benoembaar worden tot hoofd eener R. K. school. Ten einde tot de oprichting eener R. K. Vacantiekolonie te komen zal voorgesteld worden een Cen trale Commissie te benoemen met verschillende sub-commissie's in de groote steden, die deze zaak zullen behartigen. In eene boeiende en met gloed voorgedragen lezing over „ons Teekenonderwijs" hield de heer Aukes aller aandacht bezig. De wanden der zaal waren versierd met teekeningen naar reform-me thode. Deze teekeningen, vervaar digd door de leerlingen der Leer school, waren welwillend afgestaan door het hoofd dier school, den heer Zevenhuizen Een schrijven zal gericht worden aan het Plaatselijk Comité voor Kath. Soc. Actie over den ongun- stigen toestand van ons bijz. On derwijs ten aanzien van het aantal scholen. bit comité kan misschien de actie onder de Katholieken ver- hoogen en medewerken om aan lezen ongezonden toestand een einde te maken. De nieuwe kerk. Gisterenmorgen direct na de inzegening dor nieuwe kerk in 't Schoterkwartier werd begonnen met de schutting en laat ste steigerstukken te sloopen. Thans kan eenieder van nabij de nieuwe kerk bewonderen. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door de Com missie van het Museum voor Kunst- nijverheid alhier aanbesteed: Het uitbreiden van het gebouw der School voor Kunstnijverheid alhier. Ingeschreven werd als volgt A. Heins, 18450 J. E. Meekers, Amsterdam 17848 A N. Mulder, 17S46 D. Middelkoop, Haarl.liede, 19910 .J. P. A. Nelissen, 18460 M. Nederkoorn, 18040 T. J. Verzijlberg, 17940 H. Schornagel, 18630 J. Smit, 18950 J. F. Duin, 17998 P. Rings, Santpoort, 19890 Haarl. Coöp Bouwersb. j 9373 fl. Schiphorsten J. Philips, 17497 W. J. Misset, 18370 J. Nonnekes en C. Rol, 18492 J. J- Derr, 17574 P. v. Duuren, 18040 Cornelissen en Kreuger, 18350 Kaub en Bierboom, 17800 J. S. v. Velthuijsen, 19124 J. A. Jonker en Zn., 18672 J. Miezerus, 17932 De inschrijvers bij wie geen woonplaats is vermeld wonen te Haarlem. 25 -jarig jubilé der pakketpost. Heden herdenkt de pakketpost der Nederlandsche postadministratie haar 25-jarig bestaan. Zilverenbruiloft. Heden herdenken de echtelieden Fr. H. Krooswijk en C. J. Slingerland den dag, waarop zij vóór 25 jaar in den echt werden verbonden. Ned. Hist. Ver. afd. Haarlem. Deze afdeeling hield gi .teravond 8 uur in 't café brinkman een vergadering, waarin Prof. Ed. Verschaffelt een lezing hield over den natuurlij kon stand van bloernon en bloemendee- len. Twee vingers afgesneden. Gister morgen, omstreeks halfacht,fhad in het Rozenpriëel een timmermans- jongen het ongeluk, een beitel op de vingers te krijgen, met het ge volg, dat zijn twee vingers er bij hingen. Met hevige pijn werd hij naar zijn woning in de Linschoten- straat gebracht. Gezehch. v. d. Stillen Omgang. Zij die nog inlichtingen mochten verlangen of zich nog tot deelneming aan den Bedetocht naar de H. Stede te Amsterdam wenschen aan te melden, moeten zich Zaterdagavond 12 uur in het gebouw St. Bavo vervoegen, waar alsdan eenige commissieleden zitting houden. BURGERLIJKE STAND. On dertrouwd. Maart 15 J. II. Lindeman en J. A. Hogeweg. Bevallen. 14 A. E. v. Èmmerik- Traksel z. E. M. Roèland-Jordan d. Overleden. J. M. 3. m. d. v. L, H. v. Noort Kolkstraat. M. D. v. Roosmalen-Post 83 j Kamperlaan. Politierapport. Gevonden, 1 vrouwenportret, 1 portefeuille met loten, 1 handveeg machine, 5 boorden, 1 danierhor- 'oge, 72 h maat. Proces-verbaal opgemaakt wegens ongeoorloofde handelingen, bezigen van een hond zonder mui'korf als trekkracht, overtreding der Motor- wet, ingebruiknemen van gemeen tegrond. Barometerstand te Haarlem. Het Taurische paleis ingestort. I St. PETERSBHRG, 15 Mrt. Hf denmorgen te kwart voor zes ij j de zoldering van de vergaderza^ der Rijks loeina ingestort, naar me meent tengevolge van bouwvallif beid van 't Taurische paleis. De zi' ting der Doema van heden ka' niet doorgaan. Stand van gisteren. 575. Neiging tot achtergang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 43 F. 6 C Laagstev.c.afgel. nacht 36 F. rr 2.5 C, Opgegeven door Joh M. Schmidt opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. AGENDA. Zaterdag, 16 Maart. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m. 3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 14u. n.m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schild rijen en Oudheden. Dagelijks van lOu.v. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n ui. (beh. Zondags Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Bondsgebouw „St. Bavo". half 9 zitting Spaarbank „St. Antonius van Padua". Half 9 opening Bibliotheek. Half 9 Spaarkas „St. Nicolaas" (win terprovisie). Half 9 inschrijving Com muniefonds 810 uur inschrijving van leden in het Ziekenfonds. Bovenzaal „De Kroon" nm. 8 u Alg. Nederl. Wielrijders-Bond Lezing Fockema. Brongebouw. Personeel H. IJ. S. M. Uitvoering. Schouwburö-Jansweg n.m. 7.30 u. Rotterd. Tooneelgezelschap Hu zaren koorts. Bloemendaal zaal K. W. Booij,n.m. 8 u. Lichtbeeldenavond en n.m. 2 u. kindervoorstelling. Perceel 1719 Olieslagerslaan n.m. 12 u. Olieslagerslaan Deurw. Warnier Amotie. Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" n.m. 5 uur. Makels. Daudeij, Guldemoud en Smit, (Not. de Bordes), 5 perceel panden. Makel. Niephaus, (Not. de Bordes), huis cn erf. Makel. Machielse, (Not. de Bordes), woonhuis. Makel. Smit en Daudev, (Not. de Bordes), winkelhuis. Makel. Niepliaus, (Not. de Bordes), 3 perc. panden. Makel. Smit, (Not. Burkens),2 perc. panden. (Not. Burkens en Koolhoven), win kelhuis en erf. Mak. Cobelens en Lrdtsieck, (Not. Daamen), panden- Makel. Piet, (Not. Koolhoven), 3 perceelen. Makel. Piët en Poppink, (Not. de Bordes), 2 perceelen. Makel. Bosman, (Not. de Bordes), burgerhuis. Met den zomerdienst, op 1 Me' a. s„ zal de Hollandsche IJ zere# Spoorweg-Maatschappij van <L groentenlaadplaats te Broek op Lan gend ijk naar Alkmaar een perso- nendienst invoeren. De treinenloop; zal dan zijn: Van Alkmaar 7.28, 10.45, 1.51'ij 4, en 7.7van Broek op Lan gendijk 8.1, 1.1, 2.30, 4.31 en 7.3a De rit zal 1-1 minuten duren alle treinen zullen stdhouden aai1 de halte St. Pancras. SASSENIIEIM. Ondersteuningsfonds. In het begin van dit jaar is dooi enkele vakvereenigingen alhier eej vergadering belegd waartoe ook patroons waren uitgenoodigd, oto eens de mogelijkheid te bespreken van een verzekering voor nagelaten weduwen en wezen van bloemist-: knechts, Het resultaat dier verga-j dering was niet groot, en omdat de meeningen nogal uiteeu liepen èn omdat men geen cijfers kon noemen. Na dien tijd werd er van de zaak niet veel meer vernomen; toch zaten de besturen der verschil- lende vereenigingen niet stil. Zej hebben zich door deskundigen laten voorlichten en wenden zich nu perl circulaire tot de arbeiders in 'tl bloembollenbedrijf alhier om als I lid toe te treden tot het op te rich- I ten ondersteuningsfond. Zal de zaak levensvatbaarheid hebben, dan dient de toetreding 7.00 groot mogelijk te zijn. Tot zoo lang geduld. VOORHOUT. Een otter. Toen lieden morgen de molenaar van den Luizemarktpolder O. de Groot Cz. zijn molen had ingespannen en deze een paar slagen had rondgedraaid hoorde hij een schok. Bij nader onderzoek bleek hem dat eeu otter die waarschijnlijk in den molen een schuilplaats gezocht had tusschen het scheprad was beklemd geraakt en terwijl hij de molen stil hield er uit was geschoten. Eenigen tijd later werd het dier uit de water gang opgevischt alleen de kop was beschadigd. De otter had met kop en staart een lengte van 1.0S Meter en werd te Leiden verkocht voor f 12. NOORD WIJKERIIOUT. Holl. Bl.b.kw. Gen. Woensdagavond ver gaderde in liet café „De Zwaan" alhier onze plaatselijke afdeeling van het „Hollandsch Bloeriibollen- kweekers-Genootschap, onder voor zitterschap van den heer B. C. Vos. Tegenwoordig waren vijftig leden. Na opening der vergadering dooi den voorzitter en lezing der notu len, werden als nieuwe leden aan genomen de heeren G. Meeuwenoord, L. M. van Noort en P. Mayer Sr. De voorzitter doet mededeeling van het ingewonnen rechtskundig advies van mr. Van Gigh inzake het houden van onderlinge veilin gen van droge bloembollen zonder bevoegd beambte. Wordt besloten op sommige pun ten nader advies te vragen. Thans heeft de bespreking plaats van het houden der groene veilin gen, onder directie van de firma H. Homan en Zoon. I 'e kosten daarvan zullen bedragen voor den verkooper en den kooper ieder 5 percent. Niet-leden betalen 1 percent meer. Wie heimelijk laat veilen voor een niet-lid op zijn naam, be taalt tien gulden boete. De aangifte voor de veiling moet geschieden bij het Bestuur of de Commissie. Staande de vergadering geven zicli 19 kweekers voor de aanstaande veiliug op, die na 1 Mei zal ge houden worden. In de eerste week van April zal een vergadering van kweekers die aan de veiling willen deelnemen gehouden worden. Nu sluit de voorzitter 11a de ge wone rondvraag de vergadering. HAARLEMMEMEER. Benoemd. Tot hoogheemraad van Rijnland is benoemd de heer J. H. M. Evelein, te Haarlemmermeer, thans hoofd ingeland en zulks in plaats van wijlen den Heer H, F Bultman. Verkiezing. De heeren R. Bronk- horst en H. van Dorsten alhier, zijn aan de beurt van aftreding als hoofdingeland van den Haarlem mermeerpolder. Do verkiezing ter voorziening in de daardoor ontstane vacatures zal plaats hebben te Haarlem, op Dins dag 19 Maart a.s Goed advies. B. en Ws. alhier hebben gunstig geadviseerd op de gevraagde goedkeu ring van een be sluit van het Bestuur vau den Haar lemmermeerpolder, om eén gedeelte veldweg in deze gemeente van den Ni tei te K» m» op», rij li w«. Ie* h< al. 2 n« w n* d ge; vV P zi rr li di en we 01 bc n*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2