Uit de Pers. STADSNIEUWS. Laatste Berichten, Uit den Omtrek wordt aanhouding verzocht van Niels André Blanken 26 jaar, ver dacht van medeplichtigheid aan den moord op den Rijnschipper Klaassen en diens zuster in Januari te Homberg gepleegd. De moord te Andijk. Naar wij vernemen is de instructie in den beruchten moord te Andijk (N.-H.), gepleegd op den kastelein B., gesloten en wordt tegen 9 April de openbare terechtzitting te Alk maar verwacht. Branden. Gistermorgen is, door het omval len van een petroleumstel, brand ontstaan in de groote boerderij van P. van Beem te 't Veld (N. H.,die geheel in den asch is gelegd. Het vee is gered. Persoonlijke onheilen hadden niet plaats. Ongelukken. Donderdagavond is door de stoom tram te Putterslioek ter plaatse waar de lijn den Maasdamschen dijk snijdt, overreden en onmiddellijk gedood de aldaar woonachtige 45-ja- rige broodhakker M. H. H., die tijdens het rijden de tram verliet, schijnt tusschen de muren van de aldaar aanwezige water- keering te zijn gevallen en onder de tram geraakt. Deze is hem over de borst en armen gegaan, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Het postrijtuig ontspoorde. (Dordr. Ct.) Botha. Dat wij niet alleen staan in onze meening, dat de Boeren zich wel een beetje al te lenig van rugge graat toonen tegenover de Engel- schen, bewijst de driestar in het jongste nommer der „Stan daard". Daar lezen wij het volgende Het optreden van Botha als minister-president in Transvaal blijft ons een heuglijke gebeurtenis. Een geboren Engelschman aan 't hoofd van het overwonnen land, zou hard geweest zijn. Toch, waarom het verheeld, heeft de rede waarmee Botha zijn ambt aanvaardde, den glans der behaalde overwinning wel eenigermate ver donkerd. Het sprak vanzelf, dat Botlia zelfs niet zinspelen kon op herstel van Transvaal's onafhankelijkheid. Elk woord, dat een zaad van wan trouwen kon hebben uitgestrooid, was in zijn positie contrabande. Een enkele zinsnede, die weder- zijdsch vertrouwen kweeken kon, was stellig niet misplaatst. Maar gelijk deze ministerieele rede nu van stapel liep, wil het ons voorkomen, dat zelfs in Enge land meer dan één, die dieper ziet, zal gedacht hebben: Vergeten de Boeren zóó in een ommezien tijds, wat achter hen ligt? Er was in die rede een over buigen naar den Engelschen kant, dat de kniebuiging naderde. Ons dunkt, een man als de Wet zou zoo niet hebben kunnen spreken. Men mist in die rede tot op zekere hoogte de waardigheid van den overwonnen held. Er had, zonder de Engelschen in iets te kwetsen, meer karakter in kunnen spreken. Reeds in Krugers dagen was er in Transvaal niet zelden wrijving tusschen Boeren die streng aan het Hollandsch element vasthielden, en andeien die van ver-Engelsching, ook bij behoud van hun onafhan kelijkheid, minder schuw waren. Bij de Presidentskeuze stemden die minschuwen steeds tegen Kruger. Het schijnt wel, dat hun haan thans koning kraait. Gemengd Buitenland. Ongeregeldheden te Lodz. Door eenige onbekende personen werd de fabrikant Stiller, te Lodz, met revolverschoten zwaar gewond. Een politie-agent en soldaten los ten een salvo op de daders, die echter ontsnapten. De militaire com mandant beval, dat voorbijgangers, wanneer ze een patrouille ontmoet ten, de handen uit de zakken moeten doen. Er had nog een botsing plaats tusschen verschillende arbeiders groepen, waarbij eenige personen gewond werden. Soldaten dreven de twistenden uiteen. Veel sneeuw. In sommige plaatsen van Zwitser land is deze week nog eensvoor de zooveelste maal dezen winter veel sneeuw gevallen. Minister For- rer is twee dagen ingesneeuwd ge weest, geheel afgesneden van cle bui tenwereld, te Viittis, in het St. Gal- ler Oberland. Donderdag was hét verkeer op de spoorlijn Chaux-de-FondsSaignelé- gier tengevolge van sneeuwstormen gestoord. Te Boéchet is een trein in de sneeuw blijven steken. De geweldige sneeuwmassa's op de bergen doen dit jaar voor zeer ge vaarlijke lawines vreezen. Dagelijks donderden er al lawines in de dalen neer. In Walliserland is een boer door een lawine meegesleurdtwee dagen later werd zijn lijk gevonden onder een sneeuvvlast van eenige meters. Een lawinesneeuw is heel zwaar, vaak wel tienmaal zoo zwaar als versch geval len sneeuw; een kubieke meter La winesneeuw kan tusschen 700 en 800 kilogram wegen. Werk neergelegd. MUNOHEN-GLADBACH, 16 Maart. Na afloop van den aankondigingster mijn hebben 192 arbeiders aan de wolfabriek het werk neergelegd. De Vereeniging van textiel indus trieel en, die ongeveer 10.000 arbeiders in dienst hebben, heeft hierop de ge zamenlijke arbeiders ontslagen. Men hoopt echter dat het geschil door op nieuw gemeenschappelijk te onder handelen, voordat het werk stop gezet wordt, bijgelegd zal zijn. Botsing. NANTES, 16 Maart. Stakende dok werkers zijn in botsing gekomen met politie en gendarmerie. Een werd ge dood en dertig gewond. Man en paard verdronken. Dezer dagen begaf zich cle ge naamde „Thomas Opd'eynde" naar Rothem om aan de Maas eene kas wissen te halen. Om zijnen weg te verkorten, voer hij door „de Kook", eene plaats, waarin zich 's zomers bijna geen water bevindt, doch die in den winter nogal gevaar aan biedt. Man en paard verdwenen in de diepte Opd'eynde laat eene we duwe met verscheidene jeugdige kinderen achter De kar, het paard en het lijk zijn reeds opgevischt. Boot gekanteld. Volgens een telegram uit Calcutta is Dins dag op een rivier in Oost-Bengalen de stoomboot Barak gekanteld, waarbij 125 Indiërs verdronken. Staking te Nantes. De ko- lendragers van Nantes zijn sinds drie dagen in staking. Gisteren volgden de dokwerkers, ten getale van 1500, hun voorbeeld. Kolonisatie. Bij het Cana- deesche Parlement is een wetsont werp ingediend om in het westen van het land veertig millioen acres voor kolonisten open te stellen. Landverhuizers. Men ver wacht van 't jaar een grooten uit tocht van landverhuizers uit Noor wegen. Die gaan meest allen naar Amerika. In de volgende week vertrekken er uit Drontheim 250, d.i. veel meer dan nog in eenige week van 't jaar. Het zijn meest Norenverder Zweden uit het noorden van hun land. Bosclibranden. In Noord-Italië, bizonderlijk in het gebied der meren, woeden groote bosclibran den. Aan het meer van Como boven Varenna, aan het meer van Lugano bij Arcisate en aan het Lago mag- giore ten noorden van Luiuo bran den de bosschen over mijlen ver, hetgeen vooral 's nachts een grootsch schouwspel oplevert. Uit Como, Leceo en andere plaatsen zijn troepen afgezonden. Hevige brand. Te Londen heeft in de buurt van de City Road een hevige brand gewoed, die een schade van 200,000 pd. st. be rokkende. Twee en dertig stoom spuiten hebben gewerkt om het vuur meester te worden, hetgeen eerst gelukte nadat verscheidene huizen van 5 en 6 verdiepingen, die voor opslagplaatsen dienden, in de asch waren gelegd. Persoon lijke ongelukken zijn niet voorge komen. He ramp van de Lena. De begrafenis van de slachtoffers der ramp van het slagschip „léna" was buiten gewoon indrukwekkend. De plech tigheid werd bijgewoond door den president der republiek, Fallières, die een rede uitsprak, waarin hij hulde bracht aan de slachtoffers. Er was een ontzaglijke menigte op de been. Gisteren had men van de 118 slachtoflers der „léna" 107 lijken bijeen. Men hoopte er nog tien te herkennen. Het mijnongeluk bij Forbach. SANKTJOHANN, 16 Maart, Inde schacht Vuillenin waren 210 a. 250 man afgedaald. Bij het onmiddellijk begonnen reddingswerk werden tot vanmiddag 12 uur 67 dooden, 12 zwaar gewondenen 1 licht gekwets te geborgen. 40 man worden nog vermist, die zonder twijfel onder steen en puin begraven liggen. Moord. Zekere A. doodde in het café Wilkin in de rue Surlet te Luik zijn vrouw die van hem was weggeloopen met de kinderen. Hij meldde zich bij haar aan en verzocht haar weer terug te komen. Toen zij bedenktijd verzocht, wilde hij alvast een der kleinen rnedene- men, doch zij weigerde dat. Woe dend geworden, greep A. een re volver uit den zak en schoot zijn vrouw dood. Hij werd onmiddellijk op straat gegrepen en naar de ge vangenis gebracht na een lang verhoor. Doodgeschoten. Gisterennacht is nabij het station te Sofia de Ma cedonische bendenaanvoerder Trajo Christof van achteren doodgescho ten. De moordenaar kon in de duisternis ontsnappen. Vermoedelijk is het een persoonlijke wraakneming van een Macedoniër. Een muggenbeet, bedrijfsongeval. Een magazijnbediende in een verf- en lakfabriek te Augsburg, werd tijdens zijn arbeid door een mug gebeten, tengevolge waarvan de arm zwol en bloedvergiftiging dreigde. De aanspraak op uitkeering, die de getroffene heeft laten gelden, werd in hoogste instantie erkend err 45 pet. rente werden toegewezen. Het vonnis overwoog, dat, zoowel we gens den aard van het bedrijf als de plaatselijke ligging in de nabij heid van een meststoffenfabriek een muggebeet in dat bedrijf geacqui- reerd, een bedrijfsongeval moet ge acht worden te zijn. (Soc. Wkbl.) Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 8 der Hinder wet; doen te weten, dat bij hunne beschikking van 14 Maart jl. aan Be- stuurderen der coöperatieve Brood bakkerij, én Verbrui ks-vefeeuiging „Vooruit" vergunning is verleend tot uitbreiding van de bakkerij, door ver en bijplaatsing van een en heeteluchts- oven, in het perceel aan de Lange Wijngaardstraat No. 16, Kad. Sectie e No. 4669. Haarlem 16 Maart 1907. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJN ACKER. Verlof Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 87 der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad No. 97), zooals zij laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 30 December 1905 (Stbl. No. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van P. Klabou om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het Slagers- gezellenlokaal en de slagerspatroons- kamer van het perceel aan het Zui- der Buiten Spaarne, Kad. E. Nos. 1231, 1248 en 1249 gedeeltelijk. Haarlem 16 Maart 1907. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PJJNACKEB, Stille omgang ter eere van het H. Sacrament van Mirakel. Zondagnacht te één uur gingen weer naar oud gebruik, eenige honderden Haarlemmers ter bede vaart naar het H. Sacrament van Mirakel te Amsterdam. Al biddende werd in de beste orde de pelgrims tocht te voet volbracht. Na in de vote stilte te Amsterdam den om gang gemaakt te hebben, welke vroe ger met vollen Katholieken luister gevierd werd, kwamen allen te zamen in de kapel der II. Stede, waar tot intentie der pelgrims te zes uur een H. Mis werd opgedragen. Een honderdtal, die van hier met een specialen trein der H. JJ. S. M. omtrent kwart voor vieren waren vertrokken sloten zich in Arnster dam bij de anderen aan. Die goed geslaagde tocht is wederom een heerlijk bewijs geweest, dat de al oude devotie tot het H. Sacrament van Mirakel onder de Haarlemmers nog steeds voortleeft. YeclitpartijZaterdagavond ont- stond op de Botermarkt tusschen eenige beschonken jongens van 18 tot 20 jaar zoo'n hevige twist, dat zij elkaar met messen te lijf gingen. Een der vechtenden kreeg een steek in arm en hoofd, waarop hij zoo woedend werd, dat hij ook zijn mes trok en dengenc die hem gestoken had een steek in het been toebracht. Door lenige personen werden de vechtenden uit elkaar gejaagd, hetgeen niet zoo gemak kelijk ging, daar zij de personen, die tusschen beiden kwamen, ook dreigden met het mes. Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen. liet muziekfeest, tevens wedstrijd van den Bond van Har-mooie- en Fanfarekorpsen in Noord Holland, zal plaats hebben te Zandvoord, op 9 en 16 Juni a. s. op het buiten verblijf Sparenberg van den heer Wüste. Er hemen aan deel 32 korp sen met goed 1200 uitvoerenden. De jury bestaat uit deheerenDe Koning te Amsterdam, J. Wolters te idem en J. Koning te Hilver sum, Voorzitter der feestcommissie is de heer J. C. A. Weets, burge meester van Velsen. De heer David Koning Jr. te Amsterdam is benoemd tot eerelid van den Bond. Hopelooze toestand. De toestand van mevrouw Hoedt uit de Aelbertsbergstraat, die Vrij dagavond op zoo'n noodlottige wijze in brand geraakte en thans in 't St. Elisabeth's gasthuis is opgeno men, is allertreurigst. Alle hoop op behoud is dan ook opgegeven. Buitengewoon-Bronconcert. Aldus was het concert van Vrij dag-avond 15 Maart aangekondigd. Het „buitengewone" zullen we allereerst wel moeten zoeken, of beter nog, hebben we gevon den in het optreden van een twee tal solisten de lieeren Ch. de Vos, tenor/anger van het „Lyrisch Too- neel" te Antwerpen en Jean Bovy, thans als le violist verbonden aan bet „Haarlemsch muziekkorps". De heer De Vos, voorheen korist aan de „Nederlandsehe Opera" werd al spoedig door den heer van der Linden opgemerkt als een zan ger met bizondere talenter. Het zal dan waarschijnlijk ook de toen malige directeur der N. Opera wel geweest zijn, die den eersten stool gaf tot bereiking van het standpunt, thans door den tenor-opera-solist veroverd. De talrijk opgekomen leden van liet „Brongebouw" hebben de Vos leeren kennen in een tweetal werken Aria, uit de opera „Der Freischütz" Von Weber en Graals Verbaal uit de Opera „Lohengrin" van Wagner, en wel met dezen uitslag, althans naar het daverend applaus te oor- deelen, de lieer de Vos werd niet minder dan twee-en driemaal terug geroepen dat de stoutste ver wachtingen werden overtroffen. Inderdaad deze tenorzanger be schikt over een bijzonder helder en krachtig geluid, een mooi timbre, ziDgt met temperament en weet zonder affecteeren een gewensclit effect te bereiken. Vooral in Wagner's Lohengrin was zijn spontaan en karakteristiek zingen boven allen lof verheven. Wij, Nederlanders, kunnen groot gaan op dezen zanger, die gewis nog veel van zich zal doen hooren. Een tot „weerziens" roepen wij hem gaarne toe. De heer Bovy onderscheidde zich in „La Folia" van Correlli, als een violist met gekuischten smaak. Zijn spel was geacheveerd en van zijn technische vaardigheid gaf hij door slaande bewijzen. De bijzonder uitgewerkte Oadenz gaf dan ook volop gelegenheid een goed oordeel over zijn „kunnen" té vellen. Ik zal niet bezijden de waarheid tasten, wanneer ik verklaar, dat de Heer Bovy zich heeft doen kennen als een fijngevoelig musicus, die het spreekwoord ter harte heeft geno men, dat studie den meester maakt. Met bijzondere attentie heb ik dit solo-nummer gevolgd en mijn achting is na dezen avond te zijnen opzichte nog aanmerkelijk gestegen. Ik had namelijk reeds bij mijn repetitiën, de uitvoering van „Arti et Iieligioni" (24 Januari 1.1.) gele genheid het interieure van „Haar lemsch Muziekkorps" te leeren ken nen, bijgevolg ook den heer Bovy. Met oplettendheid heb ik hun capa citeiten gadegeslagen, de muzikali- t 4t van elk hunner in het bizon- der, de samenwerking en accuratesse in 't algemeen. Aangenaam heb ik toen eenige uren in hun midden doorgebracl it. En jjwanueer nu hun prestatie tot liet „gewone" van dit „buitenge wone" concert moet belmoren, dan is dit nog minstens genomen van dien aard, dat maar weinig korpsen het „Haarlemsche" in de schaduw zullen stellen. De lieer Kriens, de vaste en ener gieke leider, wist den roem van zijn orkest zoo te handhaven, 'dat dit Bronconcert met leclit als „buiten gewoon geslaagd" gehoekt kan wor. den. J.ac. de Jong. A. N. W. B. Ieder die wel eens fiets- gezien heeft, zouden we haast zeggen weet wat deze vierletters beteekenen. A. N. W. B.... Algemeene Neder landsehe Wielrijders Bond. Er zal wel geen enkele andere vereeniging zijn ir. ons land, wier naam en wier initialen zoo bekend zijn als die van dezen Bond. Heèft die Bond nog wel propa ganda noodig? Het schijnt. Er zijn nog altijd menschen, ook wielrijdende men- schen, die wel graag profiteeren van goed-onderhouden wegen, van Bonds-hotels, van hand-en wegwij zers, maar er niet toe komen kun nen, daarvoor ook te contribueeren. Niet altijd onwil, meestal sleur. Voor dezulken is een avondje, als dat, hetwelk Zaterdagavond in de half gerestaureerde „Kroon" gege ven werd een uitstekend middel ter overtuiging van hun moreele verplichtingen jegens den A.N.W. B. De alom bekende hoofd-consul, de heer D. Fockema, heeft daar eens met mooie lichtbeelden verdui delijkt, wat de Bond alzoo doet, heeft verteld van zijne oprichting hier in Haarlem nog welvan zijn opkomst, zijn bloei, maar vooral van des Bonds krachtige werkzaam heid. Het toerisme heeft veel aan den Bond te danken, zou niet wezen wat het is zonder al de Bondsgeriefelijk- heden. Over dat alles veel navertel len? 't Is overbodig zeker voor de meeste lezers, misschien ook voor de meeste hoorders, en toch werd gaarne naar den heer Fockema ge- luisterd, omdat uit zijn woorden geestdrift sprak voor het vele werk, het krachtige leven van den Bond. Velen ook hebben met aandacht geluisterd naar zijn voorlezing over Napels en zijn omgeving, Vesuvius, de hervonden steden Herculanum en Pompeji, wier verwoesting in 70 na Christus de heer Fockema, voornamelijk naar gegevens van den romanschrijver Bulwer Lytton teekende en toelichtte meteen aan tal lichtbeelden naar foto's en gra vuren. Het was een aangename avond, die de Haarl. Wiel rijders-vereeni- ging georganiseerd heeft. Do heer C. L. F. Sar let was dan ook aller tolk, toen hij den heer Fockema daarvoor dankzegde. Parochie H. H. Elisabeth en Barbara. In plaats van Dinsdag zijn de Uit vaartdiensten voor Mejuffr. Joanna Maria van Deursen geb. Duin, Woens dag. De H. IJ. Missen zijn te 8, 8t/2 en 9 uur. Te 9 uur de plechtige Re quiem. St. Elisabeths-vereeniging. In 1906 heeft deze Vereeniging hier ter stede uitgedeeld aan 634 zieken, 25,910 eieren, 39,8491 2 kan melk, 77 kan karnemelk, 388 ons gerookt vleesch, 560 porties soep, 75 fi. bouillon. Verplegingskosten Maria Stichting f 221.20. Verplegingkosten in de gezinnen f 50. De gezamenlijke uitgaven beliepen in 1906 f 6139.36. De Ruyter-feesten. Zaterdagavond een voorproefje in de „Vereeniging" van de feesten die 23 dezer gehouden worden. Daar bad toen de vereeniging „Koninginnedag" de schooljeugd bij eengeroepen om door lichtbeel den aanschouwelijk te maken boe met weinig kosten allerleukste groepen waren te vormen voor den optocht van a.s. Zaterdag. Honderden kinderen waren er, en alles wijst er op, dat de optocht een succesnummer van liet feest zal zijn. Stedelijk Museum. Op de groote zaal van het Stede lijk Mu-eum (Raadhuis) zijn ten toongesteld afbeeldingen van graf zerken in de Groote Kerk, door de heeren van Looij, afgewisseld met fraaie teekeningen van Saenredam, Van Noorde, Van der Vinne, Bos boom. Het Museum is dagelijks te be zichtigen van 10 tot 3 uur. Zondags is de toegang vrij. Ontslag uit den dienst. De milicien E. J. J. Pothast van het 10e Regi ment alhier, is wegens lichaamsge breken voor den militairen dienst ongeschikt bevonden en dienten gevolge uit den dienst ontslagen. Verblijf in het buitenland. Aan den milicien sergeant Tiele, en den mi licien H. Térpstra van het 10e Re giment Infanterie is vergunning verleend zich in Noord-Amerika op te houden tot 1 Mei 1908. Trouwe dienst. Aan den sergeant majoor instructeur Rees, van het le bataljon, 10e Regiment Infante rie is de zilveren medaille voor 24 jaren trouwe dienst toegekend. Hedenmorgen is alhier de spoor wegarbeider Langenreis, aangereden door den trein; dadelijk is hij naar bet gasthuis overgebracht, doch hoogstwaarschijnlijk zal dit ongeval een doodelijken afloop hebben. In hooger beroep. PI. B. Oushoorn alhier, die door de Arr. Rechtbank alhier is veroordeeld tot een maand gev. straf ter zake van diefstal is van dit vonnis in hooger beroep gekomen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. L.'jOdenthai-Klin ger, d. M. C. Vasen-Kastercum, z. C. -M. Klooster-Vester, z. M. H. Alders-van Corstanje, z. C. Pot- Sweercn, z. J. Zwart-van Houten, c|. J. p. M. Bonke-Bolmers, z. C. H. Botti-de Go rij er, d. K. v. Setten-Voster, d. S. f'. v. Buggc- num-Rings, z. A. C. Houtman-de Graaff, z Overleden: D. Busking-Bos, 84 j. Hasselaersplein. - P. 5 j., z. v. G. Verdam, Goudsmidspleintje. .J. Mutsaars-Cruijce, 71 j., Heerensingel. C. 2 j., d. v. J. A. Neclerstigt, Ruijs- daelstr. Politierapport. Gevonden: 1 rozenkrans, 1 sleutel, 2 hoeden, 2 porlemonnaie's met geld. AGENDA. Dinsdag, 19 Maart. TeyleFs Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m.3 uur mm. (behalve Zaterd, en Zond.)de Bibliotheek van 1 4 u. n. m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 1—4 u. mm., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. —4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schild rijen en Oudheden. '.Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 —3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 m n m. (beh. Zondags Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4'u. n.m. koste loos. Paleis van Justitie voorm. 10 u. Arr. Rechtbank Openbare zitting voor civiele zaken. Statenzaal (Prinsenhof). Buiten gewone zitting der Provi nciale Staten Verkiezing lid van de Eerste Kamer. Lokaal N. J. G. Dekker, Gr. Hout straat 176, voorin. 10 nam. 3 u. Haarlemmermeerpolder Verkiezing 2 Hoofdingelanden. Ziekenfonds „Eensgezindheid" werkl. C'entr. Werkpl. H. IJ. S. M. Verkiezmg 5 bestuursleden. Bondsgebocw St. Bavo. Half 9 Scboentnakersgilde St. Crispinus. Half 9 Commissie van Bijstand. 89 uur Hulp in Nood. IJalf 9 Rederijkers kamer. Bovenzaal Café Brinkmann. R. K. Zangver. „Arti et Religioni" Re- petitiën nam. 8 u. voor cle dames, nam. 9 uur voor de heeren. Schouwburg, Jansweg. K. Letter). Ver. „J. J. Cremer" Opvoering „Chemisch Geprepareerd". Soc. Vereeniging, nm. 8 n. Bios- opcischc voorstellingen. Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 752. Neiging tot stilstand. Thermometerstand Heden middag 12 uur 50 F. 10 C. Laagstev.cl.afgel. nacht 39 F. 4 C, Opgegeven door Joh M. Schmidt opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. LONDEN 18 Maart. Het stoom schip „Suevic" van de White Star Lyn van Australië naar Plymouth is op de kust geloopen bij Kaap Lizard. Er heerscht zware mist en een ruwe zee. Aan boord bevinden zich 400 passagiers en 160 man van de equipage. Reddingbooten gaan uit ter hulp. Passagiers en equipage van de „Suevic" worden geleidelijk ont scheept. Geen persoonlijke onge lukken hadden plaats. Aan boord heerschte de grootste kalmte. SCHOTEN. Overbrenging van het Allerheiligst Sacrament. Gisterenmiddag 3 uur had met buitengewone plechtigheid plaats de overbrenging van het Aller heiligste Sacrament van de oude naar de nieuwe parochiekerk van de FI. H. Elisabeth en Barbara. Van 2i/2 uur af stroomden tal van parochianen en leden van corpo raties samen. De plaatsen in de nieuwe kerk waren voor de helft voor genoodig- den gereserveerd. Geen plaatsje bleef er onbezet. Aan de indrukwekkende pro cessie werd deelgenomen 0.111. door de volgende corporaties: Kerk .estuur der parochie; college van collectan ten. N. R. K. Volksbond; afdeeling Haarlem, Ned. Spoor- en Tramweg personeel; Boud van Oud Zouaven; de Jongelings-Vereeniging Sint Jo seph, de R. K. propaganda-club en de Vriendenkring van liet Allerhei ligste Sacrament. Verder sloten zich verscheidene Eerwaarde II. H. Gees telijken bij den indrukkenden stoet aan. Na de processie volgde er een ceremoniëel Lof. De Z.E.W. Heer pastoor der parochie werd bij deze plechtigheid geassisteerd door den Z.Eerw. Hoog- gel. Heer prof. Meeus, uit Antwer pen, familielid van den Z.E.W. Pastoor en door den Wel.Eerw. Heer Zurlohe, oudkapelaan der parochie, thans kapelaan te Amsterdam. Het zangkoor zong hoogst verdien stelijk en luisterde de plechtigheid in niet geringe mate op. De feestpredicatie onder het lof werd gehouden door een oudkape laan der parochie den Z.Eerw. Heer Oudejans, thans professor aan het Klein-Seminarie te Hageveld. Zijne welsprekende en gevoelvolle woorden maakten diepen indruk. De gewijde spr. wees er op, hoe deze verhevene plechtigheid de parochianen moest stemmen tot diepen en blijvenden dank jegens God. Aan liet slot zijner gevoelvolle rede spoorde ZEw. de geloovigen aan toch vooral den onvermoeiden herder dezer parochie in hunne gebeden te willen indachtig zijn. Jen 4e

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2