Groote of St. Bavo kerk n.m 3 u. Orgelbespeling door den h« W. Ezerman. Uit den Omtrek STADSNIEUWS» len Zondag der maand geope van 14 u. n.m., toegang ook werkdagen, behalve Zaterdags, j Koloniaal Museum. Dagelijks 10 u. v.ra. 4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schild rijetl Oudheden. .Dagelijks van 10 u. v. na 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n; kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks11 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zond» Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v; 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Z> dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. kof loos. Paleis van Justitie voorm. 10 ttl Arr. Rechtbank Openbare zitt'! voor strafzaken. Bondsgeeouw St. Bavo" half 9,1 bestuursvergadering Metaal be werk1 Bovenzaal Café Brinkmaan n.m u. R. K. I.eesvereeniging Ve' lezing pater H. Bolsius s.j., ondei „Uitkomsten van 't persoonlijk ond1 zoek Januari 1907 ter plaatse in! steld over de Rudder. Schouwburg Jansweg n.m. 8 u, K. Ver. Het Ned. Tooneel „Atie's B welijk", tooneelspel in 4 bedr. Ten Raadhüize n.m. 1 u. B. en Verpachting het weghalen van d' mest van het Openbaar Slachthuis Haarlem, voor het tijdvak van 1Api 1907 tot 3.1 December 1907. In „de korenbeurs a. h. Spaae' v.m. 10 u. Kijkdag voor de pis tenveiling op Vrijdag. Bovenhuis Gr. Markt 27 rood v.^ 10 u. Deurw. Waning Meim laire goederen. Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 761. Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 51 F. 10 C Laagstev.cl.afgel. nacht 40 F. 4.5 t Opgegeven door Joh. M. Schmid1 opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. SCHOTEN. Gemeenteraad. Dotr derdag 21 Maart des namiddag» 6V2 uur zal de Gemeenteraad bij eenkomen, in het gemeentehuis. Punten van behandeling def( agenda zijn 1 Voorziening plaats, stembureau 2. Benoeming lid der Gezond'! heids-Commissie. 3 Ingekomen stukken. HEEMSTEDE. Programma der Feestelijkheden op Zaterdag, deu 23 Maart, bij gelegenheid van de» 300-jarigen geboortedag van Neer- land's grootsten zeeheldMichiel Adriaansz. de Ruyter. 10 uur. Aankomst der schoolkin deren onder leiding hunner onder wijzers op het plein voor het nieuwe Raadhuis. 1. Zingen van een „de Ruyter- lied." 2. De kindereu scharen zich in wijden kring om den „de Ruyter- boom." 3. Toespraak van den Burgemees ter. 4. Planten van den „de Ruyter- boom. 5. Zingen van een do Ruyter-j lied. 6. De kinderen der vier hoogste klassen begeven zich naar de aan gewezen plaatsen voor het planten der hulstboompjes. 7. Planting der hulstboompjes. 8 Zingen van een Volkslied op het plein. 9. Terugkeer naar de verschil lende scholen, alwaar uitreiking plaats heeft van gedenkboeken en platen. Uitslag aanbesteding St. Bavoge- sticht. Van de gehouden aanbeste ding van den aan- en verbouw van het St. Bavo-gesticlit is de uitslag als volgt: Th. Smit Heemstede f50997 S. P. Adriaause 147710 J. G. v. d. Putte f47613 G. Reinierse &Zn.Overveen f45956 G. Hulseboseh Haarlem f43960 P. Smit Heemstede f 40995 De gunning heeft nog niet plaats gehad. De Ruyters Nakomelingschap. Bij het herdenken van het leven en de daden des grooten Admiraals komt onwillekeurig ook de vraag op, of onder ons tegenwoordig geslacht nog afstammelingen van hem leven. In de mannelijke lijn zeer zeker niet. De Ruvter's twee zonen zijn beiden ongehuwd gestorven Adriaan op 18-jarigen leeftijd als luitenant ter zee en Engel op 33-jarigen leeftijd als Vice-Admiraal. Daarentegen zijn er nog verschei dene families in ons land, die afstam men van twee van De Ruvter's doch ters Alida en Margareta. Alida de Ruyter, een kind uit zijn tweede huwelijk, aan wie hij den naam zijner moeder gaf, huwde met Johan Schorer. De eenig overgebleven af stammelinge in het zesde geslacht uit dat huwelijk was Jacoba Maria Par ker, die van vaderszijde afstamde van den Zeeuwscken tak der in de Enge!- sche geschiedenis bekende familie Parker, en wel van een der Parkers, die tijdens Koningin Elisabeth's re geering naar de Nederlanden werd ge zonden. Deze Jonkvr. Jacoba Maria Parker is tweemaal gehuwd geweest, lo. met Jhr. R. C. M. Rocher de la Resnays. en 2o. met Jacobus de Wildt. Den 23 September 1817 verkregen bij Koninklijk besluit hare kinderen als ook haar tweede echtgenoot het recht om den naam en het wapen van Ad miraal De Ruyter bij bun vaderlijken geslachtsnaam en wapen te voegen. De oudste harer zonen, Jhr. Mr. W. Parker de Ruyter Rocher de la Res nays, Officier van Justitie bij de toen malige Rechtbank te Hoorn, stierf kinderloos, maar van de beide zonen uit haar tweede huwelijk (J. F. en J. W. de Ruyter Wildt) bestaan nog ver scheidene afstammelingen. De thans levende oudste vertegenwoordiger van de oudste dezer beide linies is de Heer Mr. A. de Ruyter de Wildt, te Arnhem. De jongste der beide bovengenoemde heeren De Ruyter de Wrildt liet drie zoons en vier dochters nazijne af stammelingen bestaan thans in vier takken, namelijk de families De Ruy ter de' Wildt, Van Aalst, Guépin en De Kruyff, die op hunne beurt ieder wederom vertakkingen hebben. Behalve deze afstammelingen van De Ruyter's tweede dochter (van de oudste Cornelia zijn geen afstamme lingen meer), zijn er ook nog van des Admiraals dochter Margareta, die ge huwd was met den predikant Somer. Tot hare afstammelingen behooreu o.a. de familiën Elias, Van Boetselaar, Van Tuyll van Serooskerken, De Ruyter van Stevenink, Hacke van Mynden, Van Tienhoven, enz. (N. v. d. D.) Tentoonstelling van ambachtswerk tuigen. Omtrent deze dit jaar te Am sterdam te houden tentoonstelling deelt het „Tijdschrift der Maat schappij van Nijverheid" het vol gende mede: Thans is voor de verschillende Afdeelings-Commissies de tijd aan gebroken om de aanvragen te on derzoeken en te sluiten Dit kan bezwaarlijk langer wor den uitgesteld, hoewel nog steeds aanvragen inkomen, en wel van belangrijke firma's; een bewijs, dat velen gaarne „de kat uit den boom kijken" en eerst aan inzenden gaan denken, als zij verzekerd zijn, dat de tentoonstelling zal slagen. Gelukkig heeft de Commissie van organisatie nog altijd de tuinopper- vlakte als appeltje voor den dorst. Komen er dus te veel inzenders voor 'tPaleisv.Volksv. zooals zich laat aanzien, dan zullen die inzendingen, welke daarvoor door haar aard ge schikt zijn, naar buiten worden verwezen. Dit zal zeker noodig worden, als de Belgische medewerking zóó groot wordt, als zij belooft te zijn. Zoowel de Belgische Maatschappij voor buitenlandsche tentoonstellingen als het Syndicaat van Ambachten, hebben afgevaardigden naar de Tentoonstellingscommissie gezonden die het gebouw in oogenschouw namen. Omgekeerd is de voorzitter van de commissie van organisatie naar Brussel geweest en heeft o.a. zijne opwachting gemaakt bij den Minister van Arbeid, den heer Francotte, die groote belangsteling betoonde en beide hierboven ge noemde commissies verzocht heeft de handen ineen te slaan. Ook zal vanwege de Regeering een overzicht worden gegeven van hetgeen de Staat in België ten bate van de Klein-Nij verheid verricht. Betreffende het nationaal congres voor de ambachts-nijverheid, het welk aan de tentoonstelling is ver bonden, kan worden medegedeeld dat mr. N. G. Pierson, oud-minis ter van financiën en lid der Tweede Kamer, zich bereid heeft verklaard het voorzitterschap te aanvaarden. Ook is een aanvang gemaakt met het uitnoodigen van personen om als inleiders op te treden. Tot een betrekkelijk groot aantal is eee dus danig verzoek gericht, opdat men omtrent de verschillende vraagpun ten verschillende meeningen zal kunnen hooren. Om diezelfde reden zijn de pa troons-leden der Commissie van voorbereiding van dit congres uit- genoodigd in overleg te treden met de besturen, die hen afvaardigden, opdat uit elke patroons-vereeniging een of meerdere personen worden aangewezen, ten einde omtrent het leerlingwezen en het aanbestedings wezen het oordeel van den vakman te doen kennen. Op deze wijze zal de bundel bescheiden, welke van wege dit congres het licht zal zien, een belangrijke bijdrage leveren tot de kennis van de toestanden in de ambachts-nij verheid hier te lande. Een leuk idee. Het volgende stukje, uitgehaald door een opnemer bij den topogra- phischen dienst, werd aan de „Mak. Crt." medegedeeld Bij een zijner opmetingen kwam de opnemer ook in de kampong Boea, ongeveer 10 kilometer Zuid van Paloppo. De commandant der dekking liet den madika bij zich komen en vroeg om inlevering dei- geweren. Dezs scheen er echter geen zin in te hebben en verklaarde, zooals meestal gebeurt, geen enkel geweer te bezitten. Doch nu kwam de opnemer op een leuk idee. Hij liet zijn instrument halen en zette het te midden der verzamelde kamponghoofden. Nu volgde eene verklaring, dat het den hoofden niets zou baten als ze hun geweren niet goedschiks wilden inleveren, want met dit instrument konden alle verborgen geweren opgespoord worden, want de naald van het instrument zou onmiddellijk naar de plaats wijzen, waar een geweer opgeborgen lag. Als bewijs nam de opnemer een geweer en bracht het nabij de boussole. De uitwerking was, zooals ieder zich kan denken, dat de magneetnaald door het ge weer werd aangetrokken de madika en de hoofden zagen hierin echter iets bovennatuurlijks. Er werdeu nog eenige experimenten gedaan door het geweer nu eens rechts, dan eens links, als ook hoven en onder de boussole te houden en altijd wee3 de naald natuurlijk naar het geweer. Het hoofdeffect werd bereikt, door een revolver in een revolvertasch, gewikkeld in een handdoek, bij de boussole te bren gen ook nu wees de naald naar de verpakte revolver. Tegen zulke tooverij (naar zijne begrippen) was de radja niet be stand en bevende en met een bleek gezicht, gaf hij nu te weten, dat in zijn gewest nog 26 geweren ver borgen waren, benevens een lila en een geweer bij hem zelf. Het resul taat van het leuke idee van den opnemer was dan ook, dat de pa trouille eenige dagen later met 27 geweren en een lila naar huis kon terugkeer en. Een kunstwerk gestolen. Gistermiddag is op de Japansche tentoonstelling in Arti te A'dam een der kostbaarste en fraaiste ivo ren beeldjes gestolen, voorstellende een straatmuzikant. (Vad.) Een les voor velen. De kleermaker A. O., te Rotter dam wilde op den Goudschen rijweg op een in volle vaart rijdenden motorwagen van de electrische tram springen. Hij sprong mis, werd tegen de straat geslingerd en bekwam een paar ernstige verwon dingen aan het hoofd. Treurig. Te Meppel vonden de buren een kind van vijf jaar dood tusschen drie andere liggen. Ze leden allen aan de mazelen. De beide ouders, die een liederlijk leven leiden, wa ren afwezig. Een deugniet. Herhaaldelijk werd in de Zuider- kerk te Apeldoorn geld vermist uit de consistoriekamer. Maandagavond is de dief op neeterdaad betrapt, 'et was een bij den koster inwo nende jongen die door opensluiting met een valschen sleutel zich toe gang verschafte en door het los maken van de scharnieren van het ijzeren geldkistje daaruit ruim f 12 ontvreemde. De politie die zich ruim 14 dagen verdekt opgesteld had, nam den 15-jarigen jongen in bewaring. Ramp Berlin. Gisterennamiddag is te Hoek van Holland het lijk van een vrouw aangespoeld. Het was gekleed en reeds in staat van ontbinding. Doodgevallen De heer E. Sanders te Amster dam, een der directeuren van het Leidsche Veem, is gisterenmiddag door een zolderluik op de tweede verdieping van het pakhuis Mid delburg in het Oude Entrepotdok gevallen en dermate verwond, dat hij oogenblikkelijk overleed. Gemengd Buitenland. Hevig noodweer. In Engeland is het de laatste da gen hevig noodweer geweest. Een ge weldige storm, gepaard aan stortbuien, heeft veel schade aangericht. Het erg ste is het omwaaien van een reizend theater-: gedurende de voorstelling viel er eerst eer. galerij naar beneden en ervo gens woei het dak er af. In goede orde ging het publiek naar buiten, en het kon zelfs nog het geld voor zijn kaarten terugkrijgen. Eerst toen allen in veiligheid waren, kwam er een sterke windstoot en blies liet geheele zaakje omver. De petroleumlampen staken sommige stukken van het ver nietigde gebouw in brand, maar alles was zóó met regen doordrenkt, dat het niet doorbrandde. Alom in het land op allerlei plaatsen is schade aangericht, doch gelukkig nergens heel erg. Na Parijs Moskou. Gisteravond was 't in de oudeTsa- renstad donker. Het werkvolk van de gasfabrieken staakte, om de stakers van het personeel van de tram, de waterleiding en de electrische fabriek te helpen. Er was spoedig slecht volk op de been 0111 van de duisternis par tij te trekken. In troepjes trokken ze door de lege straten. Toen het gas uitging zorgde ieder zoo gauw moge lijk thuis te zijn. De politieagenten hokten bijeen Hier en daar verspreid de nog een olielamp een zwak licht, maar 't duurde niet lang, of men had die ook gedoofd. Het gemeentebestuur onderhandelt met de stakers. Spoorwegongeluk te Leuven. Gister middag was juist een goederentrein het station te Leuven binnengere den, toen een oorverdoovendeknal zich deed hooren. Overblijfselen van allerlei aard werden naar alle rich tingen geslingerd. De ketel van de locomotief van den goederentrein was gesprongen juist op het oogenblik, dat de ma chine langs een personentrein reed, welke klaar stond om naar Brussel te vertrekken. De machinist en een wegwerker zijn doodelijk gewond opgenomen. Het meerendeel der talrijke rei zigers voor Brussel is eveneens min of meer gekwetst. Automobiel. Sedert eenige dagen trekt een merkwaardige en geheim zinnige automobiel de aandacht in de straten van St. Petersburg. Het is een grijs geschilderd, sterk aan alle kanten gepantserd voertuig met op den top een torentje, waarin een machinegeweer. In razende vaart reed de wagen soms rond maar de bestuurder toonde zijn vak te kennen. Men zegt, dat deze auto voor den prefect van politie moet dienen en dat er meer dergelijke automobielen in aanmaak zijn voor de regeering. Ontspoord. Bij Sauran is Zondag een trein ontspoord, die van Tasj kent naar Orenburg reed. Een wa gon met veroordeelden werd ver brijzeld; acht gevangenen en een soldaat werden gedood en negen gevangenen gewond. Kunstmatige ongevallen. De Zwit- sersche dokter Patry heeft de be kentenissen ontvangen van een ont maskerden simulant. Deze vertelde, dat men een langdurig etterende wond kan teweegbrengen door zich een klein wondje toe te brengen, daarop een druppel zoutzuur te laten vallen en de wond met vet te bedekken. Na een kwartier houdt de pijn oper vormt zich een korst en daaronder blijft het etteren. Na ieder geneeskundig onderzoek moet men de operatie herhalen, doch 11a eenigen tijd blijft alles van zelf maanden lang „in orde". Laat men een vischgraat een geheelen nacht in een wondje steken, dan kan men den geheelen winter "trekken". Ook roest en asch kan men op de wond strooien. Door een kwartier met een of ander voorwerp op de hand of de knie te kloppen en dit enkele dagen te herhalen, krijgt men een dikke hand of knie, waar aan men wel acht dagen „lijdt". Dit kunstje kail men zelfs in een 'ziekenhuis voortzetten. In de her bergen vertellen de naneven van Teil elkand r deze heldendaden, en zij worden trouw nagevolgd. (Tijds. v. Gen.) Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 6 der Hinder wet; doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormid dags 9 tot des namiddas 2 uur, tot 2 April e.k., 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7de Afdeeling) ter inzage is nedergelegd het ingeko men verzoekschrift met de bijlagen van G. van den Boogaard, om ver gunning tot oprichting van eene bak kerij in een te bouwen perceel op het terrein aan de Vroomstraat, Kad, Sec tie O No. 1248 ged., en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 2 April e.k., en wel des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der in richting in te brengen. Haarlem, 19 Maart 1907. Burgem. en Wetb. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Nationale Militie. Herhalings-oefeningen. De Burgemeester van Haarlem roept bij deze op den milicien verlofganger Antonie Spoor, uit de gemeente Spaarn dam, van de lichting 1903, behooren- de tot het 3e regiment Veld-artillerie, om zich op 25 Maart aanstaande, des namiddags vóór vier ure, te bevinden te Breda, bij zijn korps, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen, ten einde overeenkomstig art. 111 der Mi- litiewet 1901, tot en met 13 April a.s. in werkelijken dienst te worden ge steld. Haarlem, 19 Maart 1907. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. Kantongerecht te Haarlem. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uitspraken gedaan S. S. alhier, H. K. te Santpoort, en J. P. K. alhier, allen overtreding Drankwet, resp. f 5, f 2 en f 20 subs. 5, 2 en 10 d. hecht. L. G. v. K., J. A. B., D. V. en 0. A. V., allen te Bloemendaal, over treding Arbeidswet, resp. f2 of 2d. hecht, vrijgesproken, en 2 maal f 2 of 2 maal 1 d. hecht. D. T. te Alkmaar en P. J. H. te Amsterdam, overtr. Spoorwet resp. t'3 en f2 sub 3 en 2 d. hecht. G. E. v. H. te Amsterdam, overtr. Wapenwet f2 of 2 d. hecht. A. M. alhier en 4 anderen overtr. Pol. Verord. Haarlem resp. f 2, 2 maal f', fl, en 2 maal fl, subs. 1, 2 maal 1, 2 maal 1,1en 2 maal 1 dag hecht. II. H. te Bloemendaal overtr Pol. Verord. Bloemendaal vrijgesproken. J. O. te Haarlem.meer en 14 anderen overtr. Motor- en Rijwiel- wet resp. fl en f2 subs. 1 d. en 2 d. hecht. M. B. te Beverwijk overtr. Motor en Rijwielwet vrijgesproken. J. V. te Bloemendaal en 15 an deren, overtr. Wetb. van Strafr. resp. f10, f5, f3, fl en 2 m. fl.— subs. 3 d., 1 d. 2 111. 1 d. hecht. P. v. d. L. te IJ muiden en 4 anderen overtr. jachtwet resp. f 5 of 4 d. hecht,, en 5 of 4 d. hecht. P. F. B., zwervende en P. v. d. A. te Hillegom, overtr. Wetb. v. Strafr. resp. f2 en f 10 subs. 2 en 3 d. hecht. F. v. d. Z. te Velseroord, overtr. jachtwet verzet vonnis 12 Dec. 1906, vorige uitspraak bekrachtigd. Dezelfde overtr. Wetb. v. Strafr., verzet vonnis 12 Dec 1906, vorige uitspraak vernietigd thans f 10 of 3 d. hecht. Nat pak. Gister Dinsdagmorgen omstreeks 9 uur, geraakten twee kinderen al spelende in het Spaarne, Eenigen voorbijgangers mocht het gelukken de kinderen op het droge te brengenzij konden nu in plaats van naar school te gaan naar huis terugkeeren met een nat pak. Roll, strijkkwartet. DeheerChris- iaan Kriens, vanhierdie, naar men weet, in New-York woont heeft aldaar met drie andere Neder landers Leon van der Heim (tweede viool), Samuel van Praag (alt) en Henny van Praag (violoncel), een flollandsch strijkkwartet opgericht. Het „Haarl. Dhl." deelt daarbij mede, dat zij op hunne publieke concerten niets anders dan Hol- landsche compositiën zullen spelen. Gekozen. De heer F. M. Baron van Lynden alhier is gekozen tot bestuurslid van den Waardei polder onder Haarlemmerliede c. a. Diefstal. Bij de veehouders Pe- ti ie en Th. de Mol, in den Waard- polder bij Haarlem, zijn gisteren nacht door diefstal ontvreemd kippen, eieren, lijfgoed, levens middelen, enz. Aangereden. Gisteravond reed een auto in volle vaart den Wagenweg f»ver naar Heemstede. Nabij de Bosch- en Vaartstraat stond een melkwagentje met twee bussen melk er op. De chauffeur, die den melkwagen pas zag toen het te laat was, wendde nog alle pogingen aan om er vrij van te loopen. De achterwielen echter grepen den wagen en wierpen hem omver. De verschrikte melkboer zette, zoo vlug hij kon, de bussen met melk overeind, doch ruim een 20 liter is er toch wel verloren ge gaan. Gelukkig voor het boertje, be taalde de inzittende heer de on kosten. Luitenant Nir. We vernemen van welingelichte zijde, dat het lijk van den sedert Januari vermisten lui tenant Nix onder Etillegom uit de Ringvaart, hij de Ceres, is opgehaald. De schaatsen zijn mede met het lijk opgevischt. Wiel van den wagen. Terwijl de koopman Koomen, uitdePIagestraat hedenmorgen half 10 uur van de Groote markt in de Groote Hout straat reed, liep een wiel van zijn wagen, zoodat Koomen op een niet zachte manier kennis maakte met de straat. De hit werd door de politie gegrepen. Te water. Gisterenmiddag om streeks 3 uur geraakte een jongetje van 10 jaar al spelende in de Leid sche vaart tusschen twee schuiten. Door spoedig toegeschoten hulp is men er in geslaagd den drenke ling weder op het droge te brengen. Aangereden. Gisterenavond reed een joDgen per fiets naast de paar dentram in de Kruisstraat. Eensklaps gleed zijn fiets uit en met het achterwiel geraakte hij onder de tram, zoodat de fiets ge heel werd verbrijzeld en de jongen met zijn fiets op den schouder zijn weg moest vervolgen. Beroerte. Maandagmiddag is de 62 jarige juffrouw de weduwe Stuf fers, wonende Rolhuizen, aan de Parklaan door een beroerte getrof fen en op straat gevallen, waai bij zij een verwonding aan het hoofd heeft bekomen. Zij is in bewuste- loozen toestand door de politie per brancard naar hare woning over gebracht. De kinderoptocht. Omtrent den kinderoptocht, die Zaterdag den De Ruyterdag -hier gehouden wordt, valt nog te melden, dat de kinderen, begeleid door muziek korp sen uit de verschillende stadsloka- liteiten zullen optrekken naar de sociëteit „Yereeniging", waar de opstelling zal plaats hebben. Van daar gaat het dan door de stad over het Klokhuisplein, de Lange Veerstraat, Anegang, Groote Hout straat, Verwulft en Koningstraat, naar de Markt, om daar, voor de jury en de genoodigden te défilee- renop de markt wordt niet stil gehouden, doch dadelijk wordt de tocht voortgezet, door de Jansstraat, langs de Nieuwe Gracht en de Barteljorisstraat, om zoo te komen langs de Tribune op de markt, waarna allen zich door de Koning straat verwijderen. Mevrouw Hoedt, uit de Aelberts- bergstr., is gisteravond onder hevige pijnen aan de Vrijdag j.l. bekomen brandwonden bezweken. Garnizoensberichten. Ontslag uit den dienst. De miliciens Zelle, de Vries, van Zomeren, Heijli- gers, van Opzeeland, Blijendaal en Groen, allen van het 10e Regiment Infanterie alhier zijn wegens lichaams gebreken voor den militairen dienst ongeschikt bevonden en deswege uit den dienst ontslagen. Cursus Huishoudschool. De cursus aan de Amsterdamsche Huishoudschool eindigt den 26e Maart a. s. en kee- ren de miliciens die aldaar gedeta cheerd zijn van het 10e Regiment In fanterie op 17 d. a. v. naar hun gar nizoen terug. Examen nuttige handwerken. 's Gravenhage, 19 Maart. Geëxami neerd 15 candidaten afgewezen 4. Ge slaagd W. S. van Overbeek, J. M. J. Decker, beiden Zaandam. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag 21 Maart des namiddags van 23 uur, door den heer W. Ezerman. Programma: 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. 2. Adagio, M. Brosig. 3. Sonate No. 3, Mendelssohn. a. Con moto maestoso. b. Andante tranquillo. 4. Choral aus Bach's Passion, A. G. Ritter. 5. Tiiiumerei, R. Schumann. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: W. F. Flaman- G. Oene. Getrouwd: JEL. Nagtegaal-.JM Snoek. Bevallen: E. Hoek-Kuijper, z. G. v. d. Woestijne Smit, d. H. Tim merman-Boeree, d. J. Zonneveld- Caris, z. G. Metzelaar-Louwen, z Overleden: W. Hoedt, 29 j., Ael- bertsbergstraat. C. W., 6 m. z. v. H. A. Stooter, Luitensteeg. H. F., 13 m. z. v. A Dekkers, Klarenbeekstr. Politierapport. Gevonden: een lorgnet. Pi vees-verb aal opgemaakt wegens diefstal van koperen kranen, rijden op voetpaden, bezigen van een hond zonder muilkorf als trekkracht, wielrijden zonder licht, aaDleggen van een vuurtje bij gehouwen, ver duistering van gelden ten nadeele van zijn patroon tegeneen 31-jarig bediende. Iu de Hertenkamp is gisteren middag een pauw door een hond doodgebeten. Gisteren-namiddag heeft een he gin van brand plaats gehad in een perceel aan de Lange Annastraat; door middel van eenige emmers water is de brand gebluscht. Groentenmarkt. Aangevoerd en verkocht op 18 Maart 1907. n Aardappelen 9 HL., f 2. f 9, Appelen 27 HL., f 8f 14. Peren 7 HL., ff 12. Bloemkool 300 st. verk.200 t lo a f25. Roode kool 5000 stuks verk. 3000 stuks f 3 a f 7. Savooiekool 4000 st., verkocht 3000 stuks f 3 a f 9. AGENDA. Donderdag, 21 Maart. Teyler's Stichting: Dagelijks van 11 u. v.m.—3 uur n.m. (Behalve Zaterd. I en Zond.)de Bibliotheek van 14 u. I n. m. (behalve Zond.) PURMEREND. Verlaagd. In de 1.1. gehouden vergadering van het Béstuur van den Overweerschen polder is de polderomslag met f 1 verlaagd. Het traktement van den machinist is met f 50 verhoogd en het traktement van den Voorzitter is van f 10 op f 50 gebracht. NOORDWIJK. Y er hooping. De uitslag der gisteren door Notaris Binnendijk alhier gehouden ver- i ■5- O

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2