Hit met Dopr, Tuig enz. flfdeeling MAATZAAK. Gegarandeerd Zuiïere Tafelhonig ^Dienstbode Jt.0. dienstbode R. K. Kinderjuffrouw, Wij leueren naar Maat: Ainsterdanisdie Beurs, Laatste Berichten, Land- en Tuinbouw. Marktberichten. R. K. Dienstbode Costumière een flink Woonhuis Te Koop Eerste Etage. Demisaisons uan f 18 tot f46. Costumes uan f 22 tot f 62. Pantalons uan f 5 toi f 19. TE KOOP TE KOOP TE KOOP. Een Heerenhuis en Erf met Een Stal of Pakhuis, 'ok r een groep op tref- slot •en i/i.)'1 luw J. Doopsgezind-Zangkoor. 23 Maart. Ingezonden ADVÉRTENTIEN. De Vereeniging van HAARLEM- SCHE STALHOUDERS maakt bij dezen bekend dat het Tarief voor rijtuigen bij gelegenheid van het Aannemen in de R. K. Kerken, voor een rijtuig met 2 paarden f 6,en met een paard f 3,is. HET BESTUUR. Soltede stoffen. Prima Fournituren. Bekwame Coupeurs. Eerste klasse werklieden. Eigen Atelier. Dames Rijwiel grOOten Tuin, gelegen aan de J. HOLLAND, a f 0,60 per pond. P. J. R. if AN HUIZEN, Zijlstraat No. 6. TELEFOON 630. ;.;%ce scherpe zwaarden kijken je 'sn barsch aan, alsof ze zoo uit de ieleeuwen waren weggeloopen, ie "der de vroolijke Janiuaatjes ia gevangenen,, gekluisterd aan 'f in 'e, rinkelende- kettingen. Druk '}Mg- igenwoordigd is de beroemde i-en H van Vlissingen. Een ervan 'en too getrouw mogelijk weerge- ir- in. en reusachtige spits met groot >ze fuld kruis en aan dat kruis de |§5 't [dige bengel Michiel inde klee- de Iracht. ardig is voorts een groep meis toet schilden, waarop een letter, punen vormende het „Hulde aan Ruyter/' de wijze voorgesteld de „Ver- ring van 't fort Sheernes." Sehe- i mankeeren er natuurlijk ook Op een er van lazen we, dat een Atmieraalschip" was. En ids zijn ze vergezeld van talrijke troosjes in hun witte pakjes t blauwe kragen. Het behoeft nawelijks gezegd, dat i in dezen optocht de Vlissingsche ibaan een groote rol speelde, üzenwielen met massaas vlas. lYefiend was ook een heele vloot wapperende zeilen, groote ka- ttnen, voortbewogen door tal van apen, die 't geluid van den storm t gefluit der kogels nabootsen. De duizenden toeschouwers waren bewondering over de aardige itorische kostuums. Te 3 uur werd buurtsgewijze ttrhij de overvolle tribune op de irkt door de kleinen gedefileerd Daar was ook de jury om tebe- rdeelen] wie het mooiste, aardigste belangrijkste en het meest his- rische kostuum of groep bezaten omede wie het ordentelijkste liepen Wij komen nader op deze uit raak der Jury terug. Tal van Haarlemmers hadden lor deze prijsuitdeeling cadeaux r beschikking gesteld van de Com- issie voor kinderfeesten en volks smaken. De optocht nam den volgenden eg: S ciëteit Vereeniging", Klokhuis- ein, Lange Veer traat, Gr. Hout raat, Verwulft, Koningstraat, Gr. arkt, Jansstraat, N. Gracht langs e woning van den Heer Mr. G. ï,n Tienhoven, Commissaris van b Koningin, Kruisstraat, Barteljo- sstr., Gr. Markt, Koningstr. Ged. ude Gracht en Nassaustraat, waar e stoet ontbonden werd. Onze krant moet ter perse. Het vervolg van 't verslag dezer testviering zullen we dus in een olgend nummer opnemen. Vermeld dient nog, dat heden- vond van 810 uur in de fraaie, 'erliclite muziektent op de Groote larkt een uitvoering zal gegeven Porden door 't Stedelijk Muziek- :orps en een zanguitvoering door I Doopsgezind zangkoor. Ten slotte zullen op de Markt log lichtbeelden vertoond worden fit 't leven van den zeeheld. jSfo- ;éat en St. en •Ier T>d- W. te l i H. *n- tn- -h- id- en X er- ter an vijl r.A. 110 iet |en lid eer ede iil" ni- dit -zen eer ni er- rist ërd ark rd. »f- In- aie "g iri- lie en. ui- A. ut. en en Ook bij het 10e Reg. Inf. is (leze dag niet ongemerkt voorbij gegaan. !De militairen hadden den gehee- en dag Zondag, zij kregen een ixtra maaltijd. Om 10 uur heden morgen wer den voordrachten gehouden uit 't leven van De Ruyter. Voor 't pe Bataljon door kapitein Van Meurs en voor 't 4e Bataljon door ideii luitenant Quadekker. i Uit de cantinekas werd den kor poraals en minschappen een ge denkboek over 't leven van de Ruyter verstrekt. Deze vereeniging had op haar con cert van gisteren avond (Vrijdag 22 Maart), het eerste gedeelte gewijd aan de nagedachtenis van onzen grooten zeeheld Michiel Adriaansz. de Ruyter, ter herdenking van diens 300sten ge boortedag. De Cantate voor kinderkoor, Soli en Orkest heb ik tot mijn spijt niet in haar geheel kunnen volgen, daarom bewaar ik liever mijn beoordeeling tot morgen, als wederom dit toepasselijk Werk zal he.liaald worden in de groote „St. Bavo. Ik wil hier slechts vermel den, dat den heer de Nobel voor zijne moeite en zorg bij de voorbereiding, en tot dank voor zijn animeerende leiding, een fraaie lauwerkrans over handigd werd. Het tweede deel werd geopend met „Nederland aan de Zee" van L. F. Brandts-Buijs. Dit van gloed en geest drift tintelend koorwerk, ondervond een hoogst lofwaardige vertolking, of schoon ik wil opmerken, dat de inzet Avat te gejaagd was. Het hoofdmo tief „uit zee hebt gij Uw land ge- Wrocht" was bij de herhaling rustiger en voldeed toen veel beter. Behou dens vorenstaande opmerking, kan slechts gezegd worden, dat de uitvoe ring onberispelijk was. Intonatie en nuanceering kunnen mijn algeheele instemming wegdragen. Evenzoo vermeld ik met lof de koorwerken uit „Coers Liederboek" geheel in het genre van uitvoering, dat wij van het „Doopsgezind-zang koor gewoon zijn. De Heer de Nobel Weet met zijn koor,' waai van alle par tijen uitstekend bezet zijn, heerlijke resultaten te bereiken. Doorgaans is de executie zóó, dat men met groote moeite, enkele kleine afwijkingen zou kunnen constateeren, Niet weinig werd de belangrijkheid verhoogd door de aanwezigheid \'an den nauw den dood ontsnapten Orelio. Het scheen wel, alsof hij zich met een hernieuwd leven op zijn solisten taak toelegde, zoo frisch klonken „Hou Zee" en „MijneMoedertaal" van Brandts-Buys, zoo ingloedvol „Bergen op Zoom" en „Loflied op den Hol lander en den Zeeuw", zóó naief „Min nebode" „Broeder Jan" en „Het ver- vvaend kwezelken" met het \'an Ore lio gewild „Honderd duizend kAvezels moeten 'r in 't Vagevier". Hartelijke toejuichingen vielen zijn heerlijk zingen ten deel. Willem Andriessen,- onze veelbelo vende Stadgenoot, stor.d den meester zanger trouw ter zijde, begeleidde met kalmte, maar met des te grooter ze- keiheid. Bewijzen zijn er kortom genoeg, dat het „Doopsgezind-Zangkoor" tot be looning voor de inspanning, welke iedere uitvoering voorafgaat, op een succesvollen avond kan terugzien. JAC. DE JONG. St. üaecilia. Naar wij vernemen zal deze vereeniging op Zaterdag 13 April a.s. haar 2e wintercon- cert geven in het Brongebouw en wel met medewerking van den heer A. M. Vrugt. Deze uitvoering zal met een bal besloten worden. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. II. Verdel-Jansen, d. A. Tromp-Franken, d. E. Kraakman-Kemp, z. Overleden: P. J. van El, 32 j. Zomerstraat. J. Langerijs, 37 j. Gast- huisvest. G. W. de Korte, 00 j.. Korte Lakenstraat. Gevonden: 1 Porteinonnaie met geld, 2 boc-kjes en 2 schriften. Fr. verb, opgem. wegens pluk ken van bloemen in den Flout, on beheerd laten staan van bespannen voertuigen, wielrijden zonder licht. Van verschillende perceelen zijn afvoerpijpen ontvreemd. AGENDA. Zondag, 24 Maart. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m.3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.)de Bibliotheek van 14 u. n. m. (behalve Zond.) Ie Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. .Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondags.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. in. 4 u. n.m. koste loos. Schouwburg-Jansvveg nm. 8 u. Het Ver. Tooneel (dir. Corn. Smits). Opvoer, van „De Vrouwenbeul", kluclit in 3 bedrijven. Voorafgegaan door „De Boezemvriend", tooneelspel in éen bedrijf. Sou. Vereeniging nm. 8 u. Volks concert Doopsgezind Zangkoor, Brongebouw «nm. S u. Speciali teitenvoorstelling. Café Smit, Kl. Houtstr. 2 n.m. 7^2 u Concert. Maandag, 25 Maart Voor „bezienswaardigheden" zie Zon dag. Gebouw Raad van Beroep (ongev. verzekering), Spaarne 92 rood, n.m. 1.30 u. Raad van Toevoeging Zitting tot het verleenen van bijstand en het toevoegen van een Raadsman in zaken betreffende de toepas sing der Ongevallenwet 1901. Te haren kantore Ged. o. Gracht 65. nm. 3 u. N. V. De Haarl. Hy potheekbank Alg Verg. van Aan deelhouders. Sluiting Sollicitatie Hoofd der 3e Tusschenschool alhier. Gemeenteyergadering van de Geref kerk in de Ridderstraat. Bespreking plannen samensmelting Geref. kerken A. B. en C. Gebouav der ambachtsschool, v.m. 79 u. Avondvakteekensehool- tentoonstelling van teekeningen. In de Cavalerie-kazerne, v.m. 12 u. Verpachting weghalen paarden mest. Verkooploka al Nassaulaan 1Kii k- dag. Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 769 Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 48 F. 9 C. Laagstev.d.afgel. nacht 43 F. 2 C, Opgegeven door Joh, M. Schmidt opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Medegedeeld door H. O. Tombksoh en Co. OPENINGSKOERSEN. Heden. 791/4 20% 351/4" 89 21 21% 51 Hl/s 137 20% 86Vi6 241/-, 343/4 20% 36% 29 837 123/4 431/2 41 182'/o South. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh. Topeka Sh. '2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Union Sh Southern Rails Oar Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh Denver Sh Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kioiberlev Great Co bar Rusland Hope Consols Amer. markt lager. Russen iets beter. Petroleummarki lager Tabaksmarkt flauw. Mijnwaarden lager. vorige koers 81% S%6 221/2 381/16 921/2 92 231/4 531/4 14% 1421/g 231/4 371/., 2811/16 3' V16 221/4 38i/2 311/a 848 13Vi6 4B/4 41 13S 70 71 701/4 711/4 LONDEN 23 Maart. Het Liberale tijdschrift „The Nation" redacteur de l/eer Mattingham, ontving door bemid deling van zijn Beriijnschen correspon dent een brief van prins Biilow, naar aanleiding van het artikel van den Engelschen minister-president, sir Hen ry Cainpbell-Bannerman over ontwa pening, dat in de „Nation" verscheen. Biilow zegt daarin: dat Duitschland bewijzen heeft gegeven van zijn vre delievendheid, doch weigerde zijn mee- ning uit te spreken over den staat der onderhandelingen over de ontwa- peningsquaestie. De correspondent verneemt nog uit goede bron, dat Bülow waarschijnlijk over de quaestie in den Rijksdag zal spreken na het Paasehreces. Hedenmorgen is aan de Artillerie- i nriehtir.gen aan de Hembrug een nieuw soort projectiel bij hef vullen gesprongen. Een officier en een werk man zijn ernstig gewond. Met leven van teringlijders wordt verlengd en hun lijden op verba zende wijze verlicht door het gebruik van Scott's Emulsion van levertraan en kalk- en soda-hvpo- phosphiten. De reden is, dat Scott'sbehalve de kalk die het bevat, oneindig veel voedzamer is dan andere levertraan emulsies, en dit is te danken aan de or.over- EAch altijd de Em3L(:req'e]i;]je kwaliteit Van sie met dit handeis- merk: „De V'sschK-.de bestanddeelen en de he: sStVoTL hK30-jarige ondervinding in de bereiding ten beste gegeven. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. Aanleggen van Tuinen. Bij het aanleggen van een tuin dient men er op te letten, dat het grasperk tusschen bloembed en pad niet breeder mag zijn dan D/2 me" ter. De bedden kunnen dan nog van het. pad af begoten worden. Dikwijls loopen over het gras geeft ngedrukte kale plekken. (Vp.) Kippen en kunstmest. Tuinen, die met chilisalpeter be mest zijn, moeten voor kippen af gesloten blijven. De gevallen, dat kippen vergiftigd werden door over bemesting met kunstmest in den tuin, zijn niet zeldzaam. Daar zulke vergiftigingsziekten in den regel een zeer langzaam verloop hebben, heeft de eigenaar dikwijls niet het minste idéé, welke ziekte het zijn kan. Komt dan door een toeval de oorzaak aan den dag, dan komt meesttijds de hulp te laat. (V.p.) HOOFDDORP. Graanmarkt. Tarwe f 6.60 a f 7.per 80 K.G. Roode Tarwe f 6,40 a f6,75. Rogge f 5.30 a f 5.60 per 75 KG. Haver f 7.75 a f 8.— per 100 KG. Chevali.gerst f 5.— a 5,25 per 65 KG. Duivenboonen f7,50 a 8, Paardenbooneu f 6,50 a 6,75 per 80 kg. Bruine boonen f8,50 a 9, Groene erwten f7,75 a 8,50 Kanveizaad f17.50 inclusief per 50 KG. Kanariezaad f 6.25 a f 6.60. AMSTERDAM, 22 Maart. Olie. (Be richt van de makelaars Matthes Porton.) Raapolie per 6/w. f 37,vliegend f 36,per heet. Lijnolie per 6/w. f 23,50 vliegend f22,50 per heet. ALKMAAR. Kaas. Aangevoerd 122 stapels, wegende 75,908 KG. Kleine f32,50, Commissi3 f 32,50 Middelbare f 33.-— Handel stug. LEIDEN, 2 Maart. Ter markt wer den aangevoerdStieren 8 stuks f170 a f250. Kalf-en Melkkoeien 301 stuks f 148 a 325. Varekoeien 170 stuks f87 f2.37. Vette Ossen en Koeien 317 stuks f 158 a 355. Graskalveren 0 stuks f a Kalveren (vette) 32 stuks f 73 a 110 Kalvereu (magere) 227 stuks f 4.— a 10 Schapen (vette) stuks fa Schapen(weide)764 stuks f20a 27. Varkens (magere) 849 stuks f 17.a 48 Varkens (biggen) 403 st. f 7.a 14, Bokken en Geiten 6 stuks f 3.a 6. Vette Ossen en Koeien f 0.60 a 0.74. Vette Kalveren f 0.90 a f 1.05 Vette Schapen f 0.a f 0.Magere Var kens f 0.42 a f 0.45 per kilo. Ter wekelijksche Kaasmarkt aange voerd 8 partijen. Besteed werd voor Goudsehe Kaas van f 24.tot 28. Derby-Kaas van f Leidsche kaas de 150 kg. f Aan de Stadswaag gewogen 7 par tijen, 345 stuks, wegende 1672 kg. Ter markt aangevoerd 796 runderen, 259 kalveren, 764 schapen, 580 var kens, 403 biggen, 6 bokken en geiten. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Maart. Kool: Horde f 3.a 11.gele 2. a 9.witte f 1,a 7.per 100. Uien f 1.20 a 1.30 per 50 Kg. NOORD-SCHARWOUDE (Station). 21 Maart. Roode Kool le soort f 11, a f 12,2e soort f9,a flO, kleinere f4— a f8,50, Gele Kool le soort f 8.50 a f 9,2e soort f 7,50 a f 8,—. kleinere f 2,50 a f 7,—, Witte Kool le soort f0,a f0,2e soort f 0,a f 0,kleinere f 0,a f 0. Dtensc.be witte Kool f2,a f7,50, per 100. Uien f 1,20 a f 1,40 p. 50 Kg. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden na het over lijden van onze dierbare Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, LUCIA ANNA THERESIA HOELEN, weduwe van HendriccsChristiaan Tombergh betuigen wij hiermede onzen dank. ANNE TOMBERGH. J. E. T. L. van den BERG— Tombergh. H. van den BergArts en Kinderen. M. T. C. BRüNING Tombergh. Arn. A. M. BRüNING en Zoon. Haarlem, 23 Maart 1907. Wordt gevraagd met Mei ta HIL- LEGOM een eenvoudige niet beneden 20 jaar, kunnende naaien en mazen v. g. g. v. Brieven franco aan het Bureau van dit blad. GEVRAAGD 1 Mei a.s. een goed kunnende werken. Adres, W. Tweehuijsen, Zijlweg, Overveen. Een R. K. Burgermeisje heeft nog eenige dagen disponibel. Brieven franco No. 1778 aan liet Bureau van dit blad. TE KOOP te Noordwijk-Binnen met steenen schuur, erf en tuin grond voor alle doeleinden geschikt op drukken stand, te bevragen Moo- lenstraat No. 31 Noordwijk-Binner. Mevr. KLUNE, Zeestraat 53, Be verwijk vraagt zoo spoedig moge lijk een nette zelfstandig kunnende koken en netjes werken. Gevraagd tegen 1 Meieene zich te vervoegen bij Mevr. Roozen- Nuijens, Sassenheim. een goed bij den weg loopende Brieven franco No. 1764 bureau van dit blad. AMSTERDAM. ROTTERDAM. DEN HAAG. UTRECHT. LEIDEN. HAARLEM. GRONINGEN. ARNHEM. jNIJMEGEN. LEEUWARDEN. BREDA. BERLIJN. DUS8ELDORF. PEEK 8 CLOPPENBURG Een goed beklante Zaak in Krui deniers- en Grutterswaren, zeer 'ge schikt voor R. C. Brieven bureau van dit blad. aangeboden wegens ziekte een zaak in zeer courante artikelen voor bil lijken prijs, gelegen in het centrum der stad. T11 ssoh onpersonen komen niet in aanmerking. Brieven onder No. 1789 bureau van dit blad. Een prachtig 2de handsch met nieuwe banden; adres Spaarne 68. F. C. PIËT, Makelaar, presen teert, als lasthebbende van zijne Principalen, op Zaterdag 8 April 1907, in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, in publieke veiling te verkoopen, ten overstaan van den Notaris A. J. C. DAAMEN: No. 1. Een HUIS, waarin winkel in kruidenierswaren, en ERVE, met Vóór- en Achtertuin, te Haar lem, aan de Leidsche Vaart, naast de Boterfabriek, get.JNo. 48, groot 1 Ara 16 Centiaren. Bezichtiging, Dinsdags, Donder dags en op den verkoopdag van 24 uur. No. 2. Een Terrein, bijzonder geschikt voor Opslagplaats, achter voornoemd perceel en bereikbaar door een daarnaasl gelegen Poort, welke mede bierbij verkocht wordt, groot ongeveer 1 Are 52 Centiaren. No. 3. Een Terrein met de daar op staande Getimmerten, achter het voorgaande perceel aan de Rol landstraat op den hoek van en ter breedte van 12.50 vierk. M. aan de Boterstraat, zeer gunstig gelegen voor Bouwterrein, groot ongeveer 1 Are 52 Centiaren. Deze perceelen, te zamen groot 4 A. 50 c.A., zullen eerst ieder af zonderlijk en daarna gecombineerd in veiling worden gebracht. No. 4. Drie naast elkander staan de Huizen en Erven met Tuintjes te Haarlem, in eene Poort aan den Burgwal, get. No. 39a, 39b en 39c, te zamen groot 1 A. 88 c.A. No. 5. Een Huis en Erve, te Haarlem, in eene Poort aan de Sophiastraat, get. No. 17c; groot 30 c.A. Door de Makelaars P. C. PIËT en T. C. NIEPHAUS, ten overstaan van den Notaris A. J. C. DAAMEN No. 6. Een Huis en Erve te Haarlem, aan de o/z van de Nieuwe Groenmarkt, get. No. 29, groot 29 c.A. Bezichtiging Dinsdags, Donder dags en op den verkoopdag, van 10—12 uur. No. 7. Een Huis en Erve met Tuintje, te Haarlem, aan de w.z. van de Delftstraat, get. No. 16, gr. 73 c.A. Te zien des Dinsdags en Donder dags van 2 tot 4 uur. No. 8. Een Winkelhuis en Erve te Haarlem, aan de o.z. van den Burgwal, onmiddelijk grenzend aan de Spaarnwouderstraat, get. No. 1, groot 43 c.A. Bezichtiging Dinsdags, Donder dags en op den verkoopdag van 2—4 uur. Bieeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovenge melde Makelaars. C. NIEPHAUS en C. J. CRA MER, Makelaars, bieden aan op Zaterdag 6 April 1907 's nam. n* 5 uur in 't verkooplokaal „De Gou den Leeuw" te Haarlem, in publieke veiling te verkoopen, ten overstaan van Notaris J. RATELBAND. 1. Koningstraat te Haarlem nabij de Groote Markt, geteekend No. 18 met een zijuitgang aan de Jacobij- nestraat, geteekend No. 34, groot 4 Aren. achter en naast het vorenstaande aan de Jacobijnestraat, geteekend No. 32, groot 76 centiaren. Beide perceelen te zamen groot 4 Aren 76 centiaren zullen eerst afzonderlij keu daarna gecombineerd worden opgeveild en afgeslagen. Te bezichtigen op Dinsdag. Don derdag en op den verkoopdag 's nam. van 2 tot 4 uur, mits vooraf belet vragend. Nadere informatiën bij boven genoemde Makelaars. De eigen domsbewijzen en veilconditiën lig gen 3 dagen vóór en op den ver koopdag .ter inzage ten kantore van den Notaris voornoemd. VAN te Haarlem Uitsluitend verkrijg baar bij

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3