STADSNIEUWS. Cemeeiiteraadsvergadering, ongeluk aan de Hembrug gedooden werkman W. J. van den Berg uit het militaire hospitaal aldaar. In tegenwoordigheid van de familie, den kapi'ein-hoofdopzichter der werkplaats J. H. A. Mijsher en den eerste-luitenant-opzichter J. Ringeling, alsmede velen van het personeel der artillerie-inrichtingen aan de Hemhrug, werd een toe spraak bij de groeve gehouden door den majoor der artillerie L. C. van Kuyk, hoofd der munitie fabriek. De toestand van den eerste luite nant S. Schuurman blijft nog steeds zorgwekkend. (Hbld.) Geen huwelijksbeletsel. 't Is gebeurd in het dorpje O... bij Nijmegen, zoo schrijft ons een medewerker, die voor de waarheic van het relaas instaat. Daar leefden een „zij" en een „hij". Heel gewoon. Zij was 57, hij 59 jaar. Oók heel gewoon. Beiden vonden het te eenzaam op dit ondermaansche en besloten in het huwelijksbootje te stappen. Niet zoo heel gewoon op dien leeftijd. „En we passen zoo goed bij me kaor; hij 'skrêk 2 jaor ouwer en persies 'n kop grooter dan ik," zei Mieneke. „En ik krijg er zoone goeien kêl aon," voegde ze er bij En Mieneke was zoo blij met haren „Knelis", dat ze haar geluk aan ieder mededeelde, die er maar naar wilde luisteren. En de meesten deelden in de vreugde van Mieneke. Maar een deelde er niet in. Dat was Hanne, met wie Mieneke altijd samen gewoond had, en die na tuurlijk alleen zou achterblijven, wanneer Mieneke den man harer keuze zou volgen. Zij was niets in genomen met die trouwplannen. En toen Mieneke haar dan in een vreugdebui weer over haar aanstaand huwelijksgeluk begon te spreken,liep de maat over, enbartste haar lang opgekropt leed los. „Lil lik gek ding," zoo klonk het, lillik gek ding, wa motte gij nog aan trouwe denken! Motte gij gaon trouwe? Ge hèddetnog driegraode erger dan de dolle koors W at dèt was. kon Mieneke maar niet begrijpen. Van zulke ziekte had ze nog nooit gehoord. En ze prakkezeerde zich half suf, maar kon er maar niet achter komen wat dat was. Op een goeden keer neemt ze dan ook een kloek besluit en trekt naar den dokter in het stadje G.... om te hooren, wat het nu eigenlijk was. Ze vertelt den dokter alles, en eindelijk komt er dan ook de hooge vraag uit: Wat dat nu eigen lijk was, „drie graode erger dan de dolle koors!" Enof dat ook een huwelijksbeletsel was? Onze dokter krijgt zoo'n verschrik kelijke hoestbui, dat hij zich om moet draaien. Toen die eindelijk bedaard was, vertelde hij Mieneke, dat zij zich niet ongerust behoefde te maken, en dat zoo'n ziekte in 't geheel geen huwelijksbeletsel was. Mieneke is dan ook reeds inge schreven, en in de week na Paschen gaat ze trouwen. De spullekes zijn reeds in de a.s. echtelijke woning gearriveerd. („Geld.") Dr. Clemens Dörr uit CharloUen- burg heeft gisteravond in het Hy giënisch Genootschap te 's-Gr&ven- hage eene voordracht gehouden over de vuilnisverbrandiag als hy giënisch volmaakte opruiming van straatvuil in hare economische be- teekenis, eene voordracht welke in druk wordt uitgegeven door het Technisch Bureau Bamag-Didier te 's-Gravenhage. Spreker deed uitkomen, dat men reeds in de oudste tijden wist, dat een zekere mate van. zindelijkh. be tracht moest worden om een eerste vereischte voor het instandhouden der mensehelijke gezondheid: te vervullen. Voor het afvoeren van faecaliën en verde r vuilnis uit de huizen werden reeds toen inrichtingen ge maakt die het karakter van een volkomen geordend systeen droe gen. In de Middeleeuwen verdween echter die zindelijkheid weer ge heel. Het veelvuldig optreden van groote epidemieën in de Middel eeuwen wekte ten slotte toch een zekere bezorgdheid, zoodat men te rugkeerde tot de pogingen der oud heid en langzamerhand meer en meer de aandacht op de verzor ging der openbare gezondheid ging vestigen. In verband daarmede heeft men er ijverig naar gestreefd de in de afvalstoffen aanwezige besmettings haarden zooveel mogelijk onschade lijk te maken. Hoe men dat doel trachtte te bereiken, werd met talrijke voor beelden aangetoond, en uitvoerig stond spr. stil bij de verschillende wijzen waarop in onderscheidene steden het vuil wordt opgeruimd en verwerkt. Verkeerd is het, volgens spr., aan te nemen dat het opruimen van vuilnis op economischen grond slag slechts door de sorteermethode bereikt zou kunnen worden, want ook het verbranden kan even eco nomisch plaats vinden, wanneer het slechts op rationeele wijze ge schiedt. Uit een gezondheidsoogpunt is en blijft jde vuilnisverbranding de beste wijze van opruimen. Wanneer de Hollandsche steden tot verbran den van hun vuilnis mochten be sluiten, zou spr., met betrekking tot de keuze tusschen de eventueel in aanmerking komende verbran dingssystemen, willen aanbevelen in overweging te nemen het sys teem dat naar den tegenwoordigen stand der techniek het beste vol doet. De verbranding moet uit een hygiënisch oogpunt onberispelijk zijn, zoodat, zonder schade voor de naaste omgeving d<? verbrandings inrichting overal, waar het aan voeren van vuilnis en een gemak kelijke afvoer der vuurvaste rest uitvoerbaar is, kan worden opgericht. Nog een tiental eischen waaraan dednr.chting moet voldoen, werden door spr. medegedeeld. Omtrent de volkomen sterilisee ring van het verbrande vuil, het technisch ook in Hollandsche ste den uitvoerbare, stelt de fheer Don na eenige vragen uit de vergade ring het auditorium gerust: men zou de inrichting gerust in het midden van de stad, ja naast een kinderschool kunnen aanbrengen. Economisch ook gaat het zeer goed, wanneer men geen brandstof gebruikt bij de verbranding, doch het vuil zelf doet opbranden. Er blijft dan wel een klein con tingent fijn en onbrandbaar stof over, dat nog eenige waarde heeft voor bestratingsdoeleinden enz., maar dat wegens de steriliseering volkomen gevaarloos is. Gemengd Buitenland. Het Noord-Oostzee-kanaal. Volgens de Vossische Ztg., is het ontwerp betreffende de verbreeding van het kanaal tusschen de Noord en Oostzee door den Keizer goed gekeurd en zal het deze week nog bij den Bondsraad inkomen, van waar men het twee weken na Paschen naar den Rijksdag hoopt te kunnen doorzenden. De kosten van het werk zijn op 220 millioen mk. geraamd, welke uit een leening gevonden zullen worden. Wereldtentoonstelling te Berlijn. De vereeniging van Berlijnsche kooplieden en industrieelen en het centrale comité van Berlijnsche handels-, ambachts- en nijverheids- vereenigingen, hebben zich ver- Baard voor het in 't leven roepen van een wereldtentoonstelling te Berlijn, en besloten met alle mid delen te trachten het plan te ver wezenlijken. Da vereeniging van Berlijnsche hooplieden en industrieelen meent te eer, dat het op haar weg ligt, 'voor een wereldtentoonstelling te Berlijn te moeten ijveren, wijl zij daartoe reeds in 1892 het initiatief nam en veel heeft bijgedragen tot het in stand komen van de am- bachtstentoonstelling te Berlijn in 1896. Een krankzinnig kind. In het plaatsje Carmel, in de Staat New York, staat een Indiaansch meisje van even 15 jaar terecht, onder aanklacht, een klein jongetje te heb ben vermoord, door het kind een vergiftigde perzik te laten nuttigen. Ik zelf had ook een dergelijke per zik gegeten, in de hoop tezamen met het knaapje „ergens te zullen komen waar wij het heerlijk zonden hebben." Het meisje had vroeger al eens brand gesticht, enkel gedreven door de begeerte, „de vlammen te zien opstijgen. Dit kind gaat natuurlijk naar een krankzinnigengesticht. Zij is de doch ter van het eertijds beroemde Indi- anenhoofd Oude-man-die-rechtop- zit". Het kind geniet de treurige onderscheiding, de jongste persoon te zijn, nog ooit in New York op een beschuldiging van moord voor den rechter verschenen. De „Lab" en de TaxilZater dag verschenen in Londen's straten vijftig automobiele-huurrijtuigen en die maakten dadelijk goede zaken Zondag vooral. Zondagmiddag reeds hielden de cab-koetsiers een samen komst in Hyde Park en teekenden eenpariglijk verzet aan tegen de voorwaarden, onder welke automo- biele-r ij tuigen ingevoerd zijn. Een boot verloren. De groote stoom boot „Daketa", van de „Great Nor thern Steamship Co.", die bij Sama- gi in Japan gestrand is, op weg van Seatle naar Hongkong, is ver loren. De assurantie verliest er f7,200,000 aan. Ongeluk op het Gardumeer. De stoom boot „Gaina" is hij Tremosine op een rots gestooten en lek gewor den. Er ontstond groote verwarring aan boord en velen geraakten te water, van wie er zeven verdrou.-, kenvisschers redden de overigen. De hitte. Men heeft, naar wij ge lezen hebben, in Engeland de laat ste dagen hetzelfde heerlijke lente weer gehad als wij, maar dat de zon er al zoo'n kracht heeft gehad als men in het vólgende bericht kan lezen, is wel verbazend. Vol gens een telegram n.I. van- de Press Association" is er gisteren op den spoorweg tussc-hen Sunderland en Newcastle een locomotiefontspoord en gekanteld, een goederen-en een reizigerswagen mee omwerpende. En de oorzaak van het ongeluk De sporen waren door de hitte van de zon verbogenAcht man wer den gewond. Omtrent middernacht, van Maan dag op Dinsdag, reed een-trein van Lancashire naar Yorkshire bij New ton Heath op een zijspoor. De lo comotief werd gestuit door de stop- buffers en viel om gelukkig maar, anders was misschien de geheele trein van een hoogte afgestort. De vijftig reizigers kregen een gewel digen schok; een had er een her senschudding van. Een eigenaardig geval. Een Lon- densch politieagent vond op een bank in Kensington-Garden" een armoedig gekleede vrouw, die op alle haar gestelde vragen in een volkomen onbekende taal antwoord de. Men bracht haar naar't Work house te Fulham, waar alle Lon- densche Polyglottes haar zonder 't minste resultaat hooren redeneeren. De vrouw, die nog zeer jong schijnt te zijn, vertoont overeen komst met de Indianen van Zuid- Am erika. Men vermoedt, dat ze Spaansch kent, doch 't niet spreken wil. In dit geval is haar jargon onbegrijpelijk en kan 't aanleiding geven tot allerlei diepzinnige studies. Eenige jaren geleden kwam trou wens te Parijs een dergelijk geval voor met een landlooper, Wiéihs taal de geleerden „agrash" noemden. Als deze beide luidjes eens aan elkander voorgesteld werden, zou 't raadsel misschien opgelost kunnen worden. Ontdekking. Een schoenlapper te Altona, in den Staat Pennsylvania, heeft een geruchtmakende „ont dekking" gedaan. De man beweert, dat hij door menging van 5 deelen koolasch en een deel steenkool, en besprenkeling daarvan met een verdunde oplossing van zekere stof, een brandstof heeft gekregen, waarmee hij per ton kool een even groote hoeveelheid warmte kan produceeren, alk met vier a vijf ton niet gemengde steenkool. Het bericht wordt door enkele Amcrikaansche bladen au serieus genomen. Ons lijkt het wat te Amerikaanse!) Op de rotsen. Een bericht uit Riva (Tyrol) aan het noordelijk einde van het Garda-meer vertelt, dat de stoomboot Gaino, die op dat meer vaart, vooreergisteren nabij Tremo sine op de rotsen geloopen is en, lekgesprongen. Bij de paniek, die volgde, vielen verscheiden passagiers te water. Zeven verdronken er. De anderen werden door viskchers gered. Een meevallertje. De stad en het kanton Genève hebben een mee vallertje gehad. Eén oude heer, Priedrich Rapin, uit Vallorbe af komstig, heeft hun, zonder eenige voorwaarde, op een enkel legaat oa zijn geheele vermogen vermaakt. En men wil weten, dat Rapin, die in de laatste jaren zeer terugge trokken leefde, wel een millioen francs nagelaten heeft. Een meid van den overleden kwam dezer da gen zijn autografisch testament aan •len voorzitter der kantonnale re geering brengen. Grappenmaker. In een van de boeken van Captain Marryat staat het verhaal van een jongen die een heelen schouwburg aan het niezen bracht door van''dén enge lenbak, waar hij zat, eep zak snuif (of was 't peper?) uit te strooien. Een dergelijke grappemaker is Maandagavond op een vergadering van het onder wijsbestuur in de gemeente Oost-Ham bezig geweest De vergadering moest geschorst worden, omdat alle leden onbe daarlijk aan het niezen waren. Als ik wist wie het -gedaan had, zei een achtbaar schepen, dan zou ik er hem eeu op, saiar neus geven. SCHOOL VOOR M. L. 0. Ie Inschrijving van leerlingen. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat van af heden tot en met 15 April a. s. op eiken werkdag gelegenheid zal bestaan tot het doen inschrijven van leerlin gen (zoowel meisjes als, jóngens)voor de op éen September te openen School voor meer uitgebreid lager on derwijs in deze gemeente. Het voor die school benoemde Hoofd (de heer E. L. Brouwer, die voorts alle gewenschte inlichtingen zal ver strekken, zal voor die inschrijving zitting hebben in het gebouw der Op leidingsschool voor meisjes aan de Prins Hendrikstraat des namiddags van 2 tot 4 ure. Haarlem, 23 Maart 1907. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Kennisgeving Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare ken nis, dat door hen is ontvangen eene bekendmaking van Burgemeester en Wethouders der gemeente Bloemen- daal, dat ter secretarie dier gemeente tsr inzage ligt een verzoek met bij lagen von Bestuurderen van de Ko ninklijke Nederlandsche Jachtvereeni- ging „Nimrod" om vergunning tot het oprichten van eene schietinricbting, op een terrein, kadastraal bekend in Sectie A, No. 2149 en 2150. Op Vrijdag, den 5en April 19 7, des namiddags 2 uren, zal ten Raad- huize te Overveen (gemeente Bloe- mendaal gelegenheid bestaan, om be zwaren tegen dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip op de Secretarie der Genreen- te Bloemendaal kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Haarlem den 27 Maart 1907. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. de Secretaris, PIJNACKER. De Haarlemsche Pers. In de Woensdagavond gehouden vergadering der Vereeniging „De Haarlemsche Pers" is met alge meene stemmen besloten de Ver eeniging te ontbinden. In aansluiting aan bovenstaand bericht kan worden medegedeeld, dat in een op dienzelfden avond gehouden vergadering van Journa listen, tot nog toe bij de bovenge noemde Vereeniging aangesloten, een nieuwe Journalisten vereeni ging werd gevormo, genaamd „De Haarlemsche Pers". Staande de vergadering traden 14 leden toe, waardoor in de nieuwe vereeniging vertegenwoordigd zijn de bladen „Oprechte Haarlemsche Courant", „Stads-Editie", „PlaarlemsDagblad" „De Spaarnebode", „Nieuwe Haar lemsche Courant", „Nieuwe Rott. CourantAlgemeen Handelsblad „De Telegraaf", „Het Vaderland" en andere bladen buiten Haarlem verschijnende. Tot leden van het Voorloopig Bestuur werden benoemd de hee- ren J. C Peereboom, J. Fabricius, V. J. Uri, P. J. M. van Tetering en G. G. van As. Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst. In de laatst gehouden vergade ring van de afdeeling Haarlem der Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst bracht de heer L. C. Dumont, onlangs tot voorzitter ge kozen, een woord van dank aan den afgetreden voorzitter, den heer J. W. G. Droste, hetgeen deze in 't belang van de afdeeling heeft ge daan en bracht i- herinnering het overlijden van den heer W. Sprin ger, in leven gemeente-adviseur in bouwzaken, vroeger assistent-ge meente-architect van Amsterdam, schetste de groote verdiensten van len overledene als bouwkundige en als lid der Maatschappij. In die vergadering, waarin dooi den secretaris het jaarverslag werd uitgebracht en door den penning meester rekening en verantwoor ding werd gedaan, had een bespre king plaats over het 25-jarig be staan der afdeeling, waarvan de viering dit jaar zal plaats hebben. Met het oog op de jongere leden werd bepaald een eenvoudige prijs vraag uit te schrijven over een nader te bepalen onderwerp. Ook werd besloten dit jaar weder een Gevelwedstrijd te houden van gevels sedert den laatsten wedstrijd te Haarlem gebouwd, terwijl dat ook voor de aangrenzende gemeen ten op nader te bepalen tijd zal plaats hebben, vertrouwende dat verschillende particulieren in die plaatsen dat voornemen op prijs zullen stellen en de gemeentebe sturen waarschijnlijk niet ongene gen zullen zij a om het goede voor beeld van Haarlem's gemeentebe stuur te volgen door de uitvoering daarvan te steunen. Tot leden van de comnrssie tot regeling van den gevelwedstrijd, die tevens een program voor de prijs vraag zal opstellen, werden benoemd de heeren: L. C. Dumont, J. van der Ban, J. W. G. Droste, J. G. Micbielse en J. B. Lasschuit. Ten slotte zij nog vermeld, dat aan de Ambachtsschool een subsi- .die van f20 zal worden verleend. Belast. Bij Koninklijk besluit is tijdelijk belast met de betrekking van 2de hulpmonteur bij de oplei ding van monteurs te Amsterdam, J. J. den Wilde, van beroep chef wagen-monteur bij de firma J. J. Beynes, alhier. Garnizoensberichten. Diploma. Aan den soldaat Kuipers van het 10e Regiment Infanterie al hier, is door het Bestuur der Am- sterdamsclie Huishoudschool een di ploma als Militair-kok uitgereikt. Verlof naar het buitenland. Aan den sergeant-milicien Tjibbes van het 10e Regiment Infanterie vergunning ver leend tot het verblijf in Nsderl. Oost- Indië. OnUlag uit den dienst. Door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland zijn de miliciens Verschuur, Nieuwenhui- sen, Laurens van der Hoogen, Ko- paan, Bos, Didier en Treijsenaar voor den militairen dienst afgekeurd, en krachtens art. 101 der militiewet ont slagen. Afwezig. Gedurende de afwezigheid van den Majoor Provinciale Adjudant in Noord-Holland van 30 Maait a. s. tot 8 April d. a. v. zal de kapitein Wonnink van het 10e Reg. Inf. al hier den dienst vanvoornoemdenHoofd- off. waarnemen. Onderzoek. Bij het gehouden onder zoek omtrent de geoefendheid van miliciens om bij het muziekkorps van het 10e Regiment Infanterie alhier te worden geempplieerd, slaagden er zes, waarvan drie herkomstig van het He Bataljon uit den Helder. Laatstgenoem den zullen op 3 April a. s. hier in garnizoen worden gedetacheerd. Gisterenavond had de algemeene vergadering plaats van de deelheb bers der Onderlinge Brandwaarborg Vereeniging voor de Gemeente Haar lem or.der leiding van den heer H. L. Janssen van Raaij. Uit het verslag over 1906 bleek dat de Vereeniging steeds vooruit gaat. Het aantal deelhebbers steeg tot 1004 terwijl het verzekerd kapi taal op 1 Januari 1907 ongeveer vijf millioen gulden bedroeg. De rekening der vereeniging sloot met een saldo van f'1546.49. Tot leden van het bestuur werden ge kozen de heeren Mr. F. R. Grom melin (aftr.) en G. J. Heenk. Aanbesteding. Door het Ministerie van Justitie werd aanbesteed het bouwen op het terrein van het huis van Bewaring te Amsterdam, van een gebouw voor het houden van instructiën in strafzaken bij de Ar- rondissements-Rechtbank aldaar. Minste inschrijver P. van Duuren, alhier, voor f41,980. Gekozen. Bij de Dinsdag alhier gehouden verkiezing is gekozen tot voorzitter van het bestuur van den 'outrakpolder, de heer C. J. van Tienhoven te Aerdenhout, thans bestuurslid. Bloembollendag. Naar men mede deelt wordt de groote bloembollen dag dit jaar verwacht op .Zondag 21 April a.s. (Vervolg.) 17. Id. id F. L. Oostenbroek, be noeming makelaar in bouwmateria len en assurantiën. De heer F. L. Oostenbroek ver zoekt om te worden benoemd tot ma kelaar in bouwmaterialen en assu rantiën. Wordt als zoodanig benoemd. 18. Benoeming deskundige schat ting huurwaarden voor vergunnings recht. B. en W. stellen voor om den heer II. H. van Asch ook voor het vergun ningsjaar 19071908 te benoemen tot deskundige, belast met de schatting der huurwaarde van de lokaliteiten, waaromtrent bezwaarschriften betref fende het door B. en W. vastgestelde vergunningsrecht, bij den Raad zullen worden ingediend. Wordt benoemd de heer H. II. van Asch. De heer Hugenholtz heeft ver nomen, dat op 't verzoek van de Staken de Jutewevers om een collecte te mogen houden, afwijzend is beschikt. Spr. heeft niet kunnen vinden op welke gronden deze weigering berust. Spr. vindt dit een twijfelachtig punt, De Voorzitter antwoordt, als de raad daarop een antwoord verlangt, B. en W. dat later zullen geven. De heer Hugenholtz vraagt of hij een schriftelijk verzoek zal schrijven. De heer Sn eitjes geeft den heer Hugenholtz in overweging eens te pro- beeren met collecteeren zonder vergun ning. De heer Hugenholtz yvenscht dezen weg uit, alleen vraagt iiij inlich tingen aan B. en W. De heer Hugenholtz formuleert zijn voorstel en dient dat in. De heer v. d. Kamp en Spoor vragen, of de Raad bevoegd is dat aan B. en W. te vragen. De heer Hugenholtz zegt, dat het alleen een vraag betreft. B. en W. kun nen weigeren. 't Voorstel is aangenomen niet o stem men tegen en 4 buiten stemming. De heer S n eitje s. j uicht het toe dat de Raamvest wordt opgeknapt, omdat zij een breede verkeersweg zal worden. Daar staat evenwel een politiehuisje in den weg, zoo is de ingang allerongeluk kigst. Spr. geeft, in overweging dat huisje weldra op te ruimen. De heer Levert vraagt spoedig be handeling van 't voorstel Modoo in zake Bouwverordening. Verder zou spr. gaarne belet zien, dat kinderen op 't stuur van rijwielen enz. gezet worden. Dat is zeer gevaarlijk, In handen om advies zijn gesteld van B. en V' lste een verzoekschrift van G. v. d. Boogaard om afwijking te verleenen van het bepaalde bij art. 7, 6o der Bouwven ordening voor het bouwen eener bakkerij op een terrein aan de Vroomstraat 2e een verzoekschrift van J. C. Caderius van Veen en andere bewoners der Zijl straat betreffende het leggen van een trambaan door die straat; 3e een verzoekschrift van de Haarl. Vleeschhouwers-Vereeniging, om het ge bruik van het schietmasker in het openb. slachthuis niet verplichtend te stellen doch de bestaande slachtmethode te hand haven 4e een verzoekschrift van de afdeeling Haarlem van den N. R. K. Volksbond om voor 1907 ten behoeve der teeken- school St. Joseph weder een subsidie van f 200 te verleenen; 5e een verzoekschrift van L. Bot te Nijm gen betreffende het graf van zijn schoonvader en zijn schoonzuster op de algemeene begraafplaats alhier 6e verzoek van het hoofdbestuur van de i Alg. Ned. Politiebond om subsidie te verleenen voor het in stand houden van het door dien bond af te nemen examen ter verkrijging van een politie- diploma; 7e een verzoekschrift van het bestuur der vereeniging tegen het mishandelen van dieren om in de verordening voor het gebruik van het openb. slachthuis een gebiedend voorschrift op te nemen, inhoudende dat het slaehton van dieren dient te geschieden na voorafgaande bedwelming; 3. een verzoekschrift van J. H. Lange- veld te Noordwijkerhout ®m vergunning tot het maken van eenen uitgang naar den weg langs de Haarl. trekvaart en tot demping van een slootje aldaar. B dat zijn ingekomenten eerste een voorstel van den heer L. Modoo, betref fende verandering in de wijze van bestra ting van de Ged. Oude Gracht tusschen de KL Houtstraat en de Gr. Houtstraat 2e een voorstel van B. en W. tot op richting eener tweede Hoogere Burger school met 5-jarigen cursusen tot uit breiding van het aantal leeraren der Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cur sus. Se een voorstel van de heeren J. L. E. I. Bieda Kleijnenbeig en anderen om B. en W. uittenoodigen bij de regeering aan te dringen op stichting te dezer stede eener Rijks Hoogere Burgerschool metl 5-jarigen cursus 4e een voorstel der commissie tot liet ontwerpen en herzien van verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd tot vaststelling eener verordening krach tens art. 4 sub. 2 en 3 de» Hinderwet! (Naar gezondheidscommissie gezonden.)! ten 5e een voorstel van dezelfde com missie tot vaststelling eener verordening op het slachten van vee en op het in voeren, doorvoeren, keuren van vee en| vleesch en den handel in vleesch in de, gemeente Haarlem(naar de gezondheids commissie gezonden.) 6e 12 proeessen-verbaal betreffende afkeuring van vleesch als ongeschikt! tot de consumptie; 7e het verslag over 1906 van het St. Elisabethof Gr. Gasthuis 8e het verslag over 1906 betreffende den toestand van het M. O. 9e het verslag van den door de afdee ling Haarlem van den N. Behangers, Stoffeerders- en Bedtlenmakersbond ge-, houden vakcursus 10e verzoekschift van H. C. Krige en anderen om verbetering te brengen in den toestand van den Kruisweg nabij de spoorwegviaduct(B. en W. stellen voor dit verzoek in hunne handen te stellen ter afdoening.) 11e een schrijven van het bestuur dei' letterlievende vereeniging J. J. Cremer houdende bericht dat bij gelegenheid van liet 25-jarig bestaan dier vereeniging op 2 April a. g. in den schouwburg receptie zal worden gehouden; 12e een schrijven van G. J. v. Gasteren j en S. J Chabot houdende bericht dat zij intrekken hun verzoekschrift om subsidie te verleenen voor den Haarl. Schouwburg 0. Ie dat op 14 Maart j.l. zijn opgenomen de boeken en kas van het pensioenfonds van weduwen en weezen van gem. amb tenaren; alles werd in orde bevonden terwijl het saldo in kas f299,33 bedroeg; dat door B. en W. is benoemd tot' adjunct-directeur van het openb. slacht-, huis J. Elohil te Amsterdam; E. dat op de groote zaal van het stedelijk museum is uitgzet een tentoonstelling Van teekeningen uit den stedelijken atlas' en wel afbeeldingen van grafzerken in de Gr. Kerk afgewisseld door eenige ge zichten in dat bedehuis F. dat zijn ingekomen: le een schrijven van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 20 Februari j.l. no. 11] betreffende den aankoop en verkoop van grond ten behoeve der spoorwegverbin ding van de gemeente-lichtfabrieken 2e een schrijven van dezelfde, ten ge-I leide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 20 Februari j.l. no. 12 betreffende verkoop van grond aan E. Nederkoorn en J. Machielse; j 3e een schrijven van dezelfden, ten ge leide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 20 Februari j.l. no. 13, betreffende verkoop van grond aan M. Sterk 4e een schrijven van dezelfden ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 20 Februari j.l. no. 14,1 betreffende verhuring van den grond aan J. Ameling 5e een schrijven van dezelfde, ten ge leide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 6 Maart j.l. no. 8, be treffende vaststelling van eenen staat tot beschikking uit den post voor „On voorziene uitgaven" dienst 1907 6e een schrijven van dezelfde, hou dende bericht van ontvangst van d« ver-' ordening tot wijziging van art. 28 derj Algemeen Politie-verordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 Maart j.l. no. 10. Arrondissements Rechtbank. Terechtzitting van heden 28 Maart. 1. 0. van D. werkman alhier! mishandeling f 3 boete of 3 drtg n hechtenis. 2. L. K. werkman te Hillegom, diefstal 3 maanden gevangenis. 3. V. J. C. smidsknecht alhier diefstal 2 maanden gevangenisstraf. 4. G. V. huisvr. P. W. zonder eroep ?esprok 5 J. "lerliec boete 6 H. eenv. üaar f "is. 7 II, "env. 1 hechte 8 E dam d hechte R, c alhier ter za Recht! 4 maa dit v( Kitting Cor bouds "en, v een st Vrc 't caf buis wel 1 ligger terug! den den stoel De beek schele stoel mede D. Vuilnisverbranding.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2