Judea's ondergang. Kunst en Wetenschap SPORT. Land- en Tuinbouw. Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. FEUILLETON. V. tl. i van r,vvef ■Skerjj .erius Zijl een load it ge- llgpenb. ellen mand eling bond ïken ie van ot te zijn mp de van ♦sidie tulen ameii ditie- ituur ;lelt-n voor thuis men, peren andf 'eroep te Lisse, eenv. beleed, vrij "esproken. 5 J. v. B. werkman te Haarlem- "terliede en Spaarnw. diefstal f 10 Wte of 17 dagen hechtenis. 6 H. J. S. tuinder te Beverwijk, eeuv. beleediging van een ambte laar f10 boete of 7 dagen hechte nis. 7 II. H. arbeider te Beverwijk fenv. beleed, f10 boete of 7 dagen hechtenis. 8 H. W. los werkman te Zaan dam diefstal f 15 boete of 10 dagen hechtenis. R. de B. huisvr. van J. G. v. K. alhier (thans te Amsterdam) die Ier zake van diefstal door de Arr Rechtbank alhier is veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, is van dit vonnis in Hoogef beroep ge komen. Arr. Rechtbank. fitting van Donderd., 28 Mrt. 1907. Mishandeling. Cor. K., h/v. Fr. B., 40 j. café houdster heeft 5 Jan. A. van Eke- ben, vrouw Overbeek opzettelijk met een stoel geslagen. Vrouw Overbeek woonde boven 't café, doch vertrok uit 't boven huis begin Januari. Ze had even- naar Wel nog een en ander daar laten ;t en %gen en vrouw O. wilde dat gaan terughalen. Doch bekl. weigerde den toegang. Er ontstonden woor den en beklaagde sloeg met den stoel op 't hoofd. De bekl. zegt, dat vrouw Over beek geweldig haar stond uit te Schelden; zij heeft toen in drift een stoel gegrepen, doch er niet hard mede geslagenj D. Overbeek zelf is er ook bij geweest en heeft nog gewaarschuwd. Toen de slag evenwel aankwam, stond hij met den rug naar zijn Vrouw. Wel zag hij, dat bekl. den stoel wegzette en ook zag hij, dat zijn vrouw den anderen dag blauwe plekken had. De officier eisclite f3 of 2 dagen daar beiden wel schuld zullen ge had hebben. Uitspraak Maandag, 8 April. Stoornis Vergadering. J. v. H., 19 j., timmermansknecht, alhier heeft 10 Febr. een Vergade ring van 't Leger des Heils gestoord. Tijdens het zingen heeft hij zich zoo onordelijk en luidruchtig ge dragen, dat het zingen moest worden gestaakt. Get. Aaltje Sinkel, huisvr. J. Wijk huizen, adjudant van 't Leger des Heils hield op den genoemden datum een godsdienstige bijeenkomst. Bekl. stond telkens op, schreeuwde en maakte zoo'n kabaal, dat men ge noodzaakt was met zingen op te houden. Het gebeurt niet dikwijls, dat de oefeningen gestoord worden. De bekl. weigerde hardnekkig been te gaan en was zelfs niet genegen, toen de politie kwam. Ook Mar lijntje v. Veldhuizen was tegenwoordig bij de oefeningen en heeft gezien hoe onordelijk de bekl. zich gedroeg. Hij is verwijderd door den agent Kruise. De bekl. staat bekend voor iemand, die er zijn behagen inschept den boel in de Vereenigingen op te scheppen. Het O. M. eischt 1 week, daar Rij een tartende houding heeft aan genomen. |s een jtref- >stra- chen Jraat op- rger- uit- der cur st*. r 42. Het vreeselijk ongeluk, dat slag op slag de familie barer slavin bad ge troffen, had Domitilla's medelijden op gewekt, en zij moest ook voortdurend denken aan de hoop, die Phoebe stelde in het gebed des Gekruisten voor Zijne vijanden. Het wonderverhevene: „Vader, ver geef het hun," wilde haar niet uit het geheugen. Zij bedacht zich of in de geschiedenis der Romeinen of der Grieken of in de vertellingen der Oos- tersche fabelleer iets voorkwam, wat in vergelijking kon komen met zoo veel edelmoedigheid, doch zij vond niets, wat ook maar in de verte daar mee kan worden vergeleken. Maar kon zij zelve er niets toe bij brengen, dat dit gebed ten minste Het Leger zoowel als de politie zijn zeer lankmoedig geweest. Mishandeling. J. H. heeft te Heemskerk Corn. Kluft mishandeld. Op Zondag 23 Febr. was Kluft in een café met bekl. waar herrie ontstond. Kluft zei tegen bekl., als jij hier komt oin den boel op te scheppen, ruk dan maar in. Toen greep be klaagde hem in eens vvst. De pres. wijst er deze getuige op, dat hij graag plaagt, en als er dan gevoch ten wordt, dan is hij weg. De bekl. zegt, dat hij'herhaal delijk getergd is door Kluft, Vruch teloos heeft bekl. hem verzocht toch op te houden met dat plagen. De pres. zegt nogmaals, als Kluft niet geplaagd had, er niets gebeurd zou zijn. Ook de get. C. Huisman is bij de vechtpartij tegenwoordig ge weest. Kluft beeft zelf aangifte gedaan bij den veldwachter Eckhaidt, dat hij door bekl. is geslagen met een biljartkeu, waardoor een kleine wonde ontstond. Ook deze veld wachter zegt, dat Kluft steeds gaarne plaagt. Het O. M. eischte 14 dagen. Diefstal v. Visch. C. H., zadelmaker te Beverwijk, heeft 4 Febr. inIJmuiden visch ge stolen van J. Visser. Visser zag, dat bekl. con schel visch stal uit de mand en dezen in zijn zak stak. Er wordt zoo dagelijks visch gestolen Get, liep er naar toe en greep bekl. vast. De bekl. zegt, dat bij den visch van een ander gekocht had. Het O. M. eischt 2 maanden. Vernieling G. T. heeft te Alkemade ruiten vernield. Bekl. is niet verschenen. Het O. M eischt 1 maand. Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 775 Neiging tot achtergang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 62 F. 11 O. Laagstev.d.afgel. nacht 36 F. 2 C, Opgegeven door Joh M. Schmidt opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: G. Hop en M. v. d. Ham. H. S. v. Pinxieren en C. Hoogeveen. Jlir. Mr. E. H. E. Te- ding v. Berkhout en S.W.G.JCamerling Helmolt. Getrouwd: A. v. d. Molen en S. W. Martens. P. Luijten en E. I. Hoffmann Bevallen: H. C. J. de Bruin- Belljes z. C. Waalewijn-Waalewijn z. W. Moolenaars-Jansen z. Overleden: D. Brouwer 70 j. Jansstraat. H. 11 m. z. v. A. Dorée Assendel verst r. Poiltie-rapport. 1 bril in etui, 1 papierljo met postzegels, 1 vingerring, 1 porte- monnaie met geld, 2 teekeningen, Pr. o. wegens verontreiniging van openb. water,wielrijden zonder licht, bezigen van een hond zonder muil korf als trekkracht. SCHOTEN. Zenuwtoeval. Gister avond kreeg mej. v. d. P. wonende in de Tugelastraat in de Lareyslraat een zenuwtoeval, dat nog al vrij ernstig was. Na eerst in huis ge dragen te zijn bij den postbeambte v. d. W. is zij later door deze en den veldwachter naar haar woning overgebracht. Het volgende fraaie gedichtje, dat kenners ook zonder de onderteeke- ning „A. M. J. I. Binnowiertz, pr." dadelijk als het werk van dezen be gaafden geestelijke zouden aanwijzen, troffen wij aan in de jongste afleve ring v. „De Katholiek": AAN EEN COMMUNIEBRUIDJE. Neen, Engeltjes kunnen niet mooier [zijn Dan gij, Emilie, in Uw Zonnesatijn Neen, Engeltjes lachen zoo frisch niet [en klaar Als gij, Emilie, uit Uw oogenpaar! Neen, Engeltjes zijn lang zoo lief niet [en schoon Als gij, Emilie, daar zit op Uw troon Alleen maar geen vleuglen hebt gij, [en dat 's wijs, Want anders dan vloogt ge naar 't [Paradijs Nu blijft gij bij ons en nu zijn we zoo [trotsch Met U onze Zus en ons Engeltje Gods. Dat is bijna even schoon als het „Vergeten en weten vergeten te zijn". Voetbal. Het competitie-programma. Behalve de talrijke internationale ontmoetingen zullen er gedurende de drie feestdagen ook competitie wedstrijden van wege den Neder- landschen Voetbalbond gehouden worden. Ten gerieve onzer lezers laten wij hier thans dit programma volgen Goede V r ij d a g. Eerste klasse. H. V. V.Velocitas, Den Haag, C, J. Groothoff. V. V. A.A. V. V. II, Amster dam, H. J. Bon. Concordia II Ajax II. Delft, W. Eymers Jr. Wilhelmina IINoad. Den Bosch, M. de Boer. E. M. M.M, V. V. O. Vlissingen, A. Duynhouwer. CeleritasVoorw.,^Rotterdam, J. II van Milligen. Beker-competitie. VitesseII. B. S. II, Arnhem, J. Föster. 31 Maart (Eerste Paaschdag.) Afdceling I eerste klasse. D. F. C.Quick, Dordrecht, J. Coucke. V. J. Woodward. Deze Engelsche amateur-speler van het Engelsche elftal, dat I voor de kleindochter van Caiphas vrucht zou dragen Kon zij niet haren grootvrder, den keizer, verzoeken het meisje de vrijheid te schenken Kon zij Titus niet verzoeken, nasporingen naar Phoebe's verwanten te doen Zoo moeilijk en zelfs nutteloos liet laatste haar bij beter nadenken scheen, zoo gemakkelijk meende zij het eerste te kunnen gedaan krijgen. Den tweeden dag na dat nachtelijk onderhoud kwam Domitilla, stralend van vreugde, en zegepralend een groot blad papier omhoog zwaaiend, bij Phoebe en riep haar toe: „Plioebe, wees blijdegij zijt vrij De keizer heeft u vrijgelaten, en daar enboven heeft Titus mij beloofd, dat hij, als zich onder de krijgsgevange nen verwanten van u bevinden, hun eveneens de vrijheid zal schenken." Met tranen in de oogen nam Phoebe den vrijbrief in ontvangst, Deze oor konde en belofte van den edelen Titus waren na jarenlang harteleed de eerste zonnestraal in haar leven. „Moge de God mijner vaderen u vergelden, edele meesteres, wat gij aan my gedaan hebt," zeide zij bewogen. „Maar den vrijbrief neem ik slechts voorwaardelijk aan, nl. onder beding dat ik ook als vrijgelatene n mag blij ven dienen." Domitilla stond dit gaarne toe; zij had er trouwens zelve op gerekend. Het zou haar innig leed hebben ge daan, als Phoebe van hare vrijheid gebruik had gemaakt om haren dienst e verlaten. Domitilla kon zich niet oorsteJlen, boe zij zonder hare ge- trouwe kamenier zou kunnen leven; niettemin had zij, op gevaar af van Phoebo te moeten verliezen, Vespasi- anus de vrijlating der slavin van het keizerlijk huis verzocht. Zij bepaalde r.u ook het loon, dat Phoebe voortaan maandelijks zou verdienen, en dit was zoo hoog gesteld, dat de Joodsehe ka menier in korten tijd evenveel zou kunnen overleggen, als zij bij den brand hadden verloren. In den namiddag het was de vierde nag der feesten, die op een volle maand bepaald waren zouden er grootewedrennen in het Circus ma xim us plaats hebben. Van deze in het dal tusschen Palatijn en Aventijn gelegen plaats, die in de oudheid eeuwenlang de hoogste hartstochte lijkheid van het Romeinsche volk heeft April te 's Gravenbage speelt, is gekozen in het All England elftal, dat 6 April legen Schotland speelt. Woodward is momenteel de beste Engelsche middenvoor. Met des te meer spanning wordt nu zijn spel hier te Isnde tegemoet gezien. De Engelsche spelregels. In de bestuursvergadering van de Football Association, gisteren te Londen gehouden, werden de spel regels onderhanden genomen. Het voorstel van mr. Pickford. dat een speler nimmer buitenspel kan staan op zijn eigen helft van het terrein, werd aangenomen. Evenzoo een ander voorstel Wanneer men op het punt staat een speler aan te vallen, en hij keert zijn tegenstan der plotseling den rug toe, waar door hij met 't gezicht naar eigen doel gewend is, mag hij toch Worden aangevallen. Kelderwormen. Kelderwormen, pissebedden verdelgt men het best met een mengsel van borax en suiker. Ook een brij van fijn gemaakte aardappelen met wat borax en suiker, trekt dit ongedierte aan. Ze worden door het gebruik van deze brij mat en ziek en kunnen niet meer in hun sluiphoek kruipen. Men veegt ze op een schop om ze terstond te verbranden. (V.p.) Uien. Uien hebben een zeer krachtigen grond noodig. Een niet al te zandige kleigrond is hiertoe uitnemend ge schikt. Beste uien worden geteeld op vochtigen veengrond, die behoorlijk gedraineerd werd. (V.p.) Kunstmest en Asperge. Na de toepassing van korstvormen- den kunstmest, als kainiet, chilisal- peter enz., is hot bepaald noodzake lijk, de asperge zorgvuldig te hakken. Laat men dit na, dan kan men zeer spoedig een a hteruitgang in den groei der asperge opmerken. (V.p.) Aardappelen. Vroege aardappelen zet men in den tuin op een afstand van 50 maal 40 centimeterlater op 60 m. 50 centimeter. (V. P.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. Bevallen: O. S. Hoogland Pin k- horst, z. C. van Nieuwenhuyzen- Glas, d. O. Bpigt-Commandeur, d. Z ANDVOORT. Bevallen: H. M. Gieske-Van Dam, d. BEVERWIJK. Bevallen: J. Buisman-Fledde- rus, z. HAARLEMMERMEER. Bevallen: N. Vreeken-Boele, z. G. Blom-Koemeester, d. 1). van Splunter-Van der Welle, d. C. A. Met-Van 't Zelfde, z. Overleden. A. Bakker-Verlee6S j. HEEMSTEDE. Bevallen: A. Stroet-Giling, z. tb van Andel-Wijnands, d. E. M. Rusman-Stalvoort, z. HEEMSKERK. Geboren: Maria Josephina, d. v. C. T. Groeneveld-van Egmond. Ca- tharina d. v. G. van Tuncn-Kok. Maria Margaretha, d. v. N. Welagen- Bakker. Overleden: Gerbrand Tuijn, 76 j. wedn. van K. Sap. BEVERWIJK. Ondertrouwd: G. J. Slothouber en M. J. J. Blok. F. Marx en I. Kunst. J. K. de Raaf en H. Yt.srna. H. J. van der Veen en A. U. S. Brom. Geboren; Johannes Josephus, z. van N. J. Out en M. van Zilt, Ca- tharina Johanna, d. van H. Eijking en A. de Wit, Leonardus, z. van H. de Reus en H. M. Zegwaard. Johannes Jacobus, z. van P. W. Roe mer en H. P. Kemmink. Petrus Johannes, z. van J. A. Schweitzer en A. Kunst, Johanna Klazina,d. van G. Kleijne en M. Korsman. Gerar- dina Maria 'Antonia, d. van H. Smit en C. Huijpe. Reinder, z. van E. Buisman en J. Pledderus. Overleden: E. F. S. Schoonen- berg, 67 jaar. N. Sluijfbergen, 76 jaar. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Ondertrouwd: C. C. J. Bakker en K. Jongejans. Getrouwd: A. van Wijngaarden en M E. Gertenbach. Geboren: Jacob, z. van Willem Nol en Antje ten Wolde. Alida Wil helmina d. van F. D. Lubbers en G. Smit. Frederika en Anna, 2 d. van J. Jongejans en G. de Vries. Arend Johannes, z. van J. A. Nunnink en M. Jongejans. Anna Petronella, d. van P. Tol en J. van Opijnen. Grietje Johanna Maria, d. van S. Op- gelder en M. van den Outenaar. Overleden; Johannes Bakker, 61 j. Catharina Maria van Duijn, 1 mnd. Cornelia Johanna Beentjes, 3 mnd. Hendrik van den Oute naar, 1 mnd. Johanna Smit, 73 j KROMMENIE. Geboren: Brechtje, d. van Janne tje Bas Theodorus, z. van L. Jak en G. Zoomer. Adriana Maria, d. van H. Bregte en C. Staal. Ondertrouwd: W. K. J. Blom (van Amsterdam) en A. de Jong. WORMERVEER. Overleden: Trijntje, oud 4 jaar, d. van P. Breeuwer en G. Zwart. Adrianus Jacob, oud 4 maanden, z. van J. Kee en N. Knap. AMSTERDAM, 27 MAART. Koffie. Afgedaan16 kn. Taloeg Goenoeng, ex Varzin. Suiker biet- kalm en zonder zaken. Thee. Ex veiling van 28 Feb. afgedaan de Nos 571/2, 739/42 en 749, samen 300/1 kst. Java. R, ij s t. Bij inschrijving afgedaan 1352 bn. ongepelde Java ex ss. Java en ?tzehoe. D r o g e r ij e n. Van de lieden bij inschrijving aangeboden 209 bn. ca. 16,000 kg. Batavia Gom damar korels kwamen 97 bn. ca. 7520 kg. tot afdoening. Katoen vast. T i n na de veiling zeer vast. Gedaan Banka prompt tot f 110 111, per Juni tot flOS1^ a 109 en per geheel 1907 tot f lOffi/g, verder f J/2 hooger gehouden. Amsterdam, 27 Maart. Aardappelen. De prijzen waren als volgtborgers f 1.60 1.90 blauwe f 2.it 2.60, bonte f 1.90 a 2.30, blauwe poters fl.50 0. Geldersche blauwe f 2.a 2.10, bonte f 2.a 2.40. Zeeuwscbe blauwe f 2.70 a 3.bonte f2.80 a 3.10 en eigenheimers f2.20 a 2.40, poters fl.80 a 1.90. Zand Eigenheimers f 1,a 1.60. Malta's 7 a 8 c. per kilo. Aangevoerd 11 ladingen. AMSTERDAM, 27 Maart. Op de vee markt waren aangev. 249 vette kalveren, le qual. 90 a 92 cent, 2e qual. 80 a cent 3e qual. 70 acent, melk en kalfkoeien f 0a 0175 nuchtere kalveren f 6.a 12. 3 schapen f a 684 vette varkens Hollandsche le qual. 45 a 47 cent, idem 2e en 3e qual. 43 a 44 c., Geldersche en Overzeesche le qual. 45 a 47 c., 2e en 3e qual. 42 a 44 ct. per kilo vette ossen a c. AMSTERDAM, 27 Maart. Olie. (Be richt van de makelaars Matthes Porton.) Raapolie per 6/w. f 37,vliegend f 36,per heet. Lijnolie per 6/w. f 23,75 vliegend f22.75 per heet. BEVERWIJK. 25 Maart. De prijzen der vruchte aan den afslag waren als volgt: Kleiaardappelen p. HL. f 2,10 a O.Zand dito f 3.50 a f0,.Uien p. heet. f 2,10 a 0,Bloemkool f 17.50 a Koolrapen, per 100 f4,00 a f 0,per 100. Selderij, f 0,20, Prei 0,15 ct. per bos. Appelen p. heet. f9. a f 14.Peren f 8.a 0.—. Kool Roode f 8.a 11.Savoye f 8,a 10.Bie ten f 1.25 per 100. Schorseneeren p. bos f 0,Rabarber f 0,p. 100 bos. LEIDEN, 27 Maart. Ter markt wer den aangevoerd Stieren 11 stuks f 1 3 a f 295. Kalf- en Melkkoeien 268 stuks f154 a 334. Varekoeien 120 stuks f94 f243. Vette Ossen en Koeien 193 stuks f 167 a 340. Graskalveren 0 stuks f a Kalveren (vette) 17 stuks f58 a 108 Kalveren (magere) 203 stuks f7.a 12 Schapen (vette) stuks fa Schapen(weide)209 stuks f20a 27. Varkens (magere) 408 stuks f 17.a 46 Varkens (biggen) 376 st. f 6.50 a 13.50 Bokken en Geiten 3 stuks f 2.a 5. Vette Ossen en Koeien f 0.60 a 0.74. Vette Kalveren f 1.a f 1.10 Vette Schapen f 0.a f 0.Magere Var kens f 0.40 a f 0.45 per kilo. Ter wekelijksche Kaasmarkt aange voerd 7 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van f 23.tot 27. Derby-Kaas van fLeidsche kaas de 150 kg. f Aan de Stadswaag gewogen 6 par tijen, 222 stuks, wegende 132b kg. 28 Maart. Medegedeeld door H. C. Tombebgh en Co. OPENINGSKOERSEN. Beden. vorige koers South. Pae Sh793/$ Common Marine 8!/$ Pref. 22% Common Steel Sh. 357/g Topeka Sk. S9% fe pref. Mexican. 20% Common Kansas Sh. 283/$ Pref. 503/4 Common Wabash 14% Union Sh138l/2 Southern Rails 22% Car Foundry Sh. 35 Common Erie 26i/$ Missouri 34U/1S Rock Island207/$ Ontario Sh36% Denver Sh29% Kon. Petroleum 845 Common Peru 12% Pref. Peru44 Dominica50 Kimberley175 Great Cobar196 Rusland Hope 69% Consols 71 Amer. markt lager. Russen Petroleum markt flauwer. Tabaksmarkt vast. Mijnwaarden verdeeld. 77% SVs 22 34% 871/2 20% 221/., 497/^ 141/4 1351/2 211/4 343/4 23iq 33"/8 206/16 363/8 283/4 840 123/4 44 501/4 175 185 aanschouwd, zijn thans nog slechts in V i a d e i c e r c h i de naam en eenige overblijfselen der opperhelft van den ringmuur terug te vinden. Een oude Romeiif zou, als bij uit zijn graf kon opstaan, stom van verbazing zijn, wan neer hij boven de rijen zetels, van waar hij zoo vaak de wedrennen heeft aanschouwd, de gasfabriek in wer king'zag. In de hoöibergplaatsen van dit circus was de groote brand onder Nero be gonnen. Het werd dubbel zoo schoon herbouwd, en aan beide zijden van de lange baan rezen thans de rijen zitplaatsen omhoog, ruimte biedend voor een kwart millioen toeschouwers. Midden door de arena of renbaan liep een lange muur, de spina, om welke de deelnemers aan den wedren zeven malen hunne wagens moesten rondrijden. Aan beide einden van den muur stonden vier steenen kegels, de gevaarlijke klip voor de menners. Op den muur prijkten standbeelden, tem peltjes en bovenal de obelisk, die door keizer Augustus was overgebracht uit Egypte. Het circus strekte zich uit langs de zuidelijke glooiing van den Palatijn- schen heuvel, waar ten tijde van ons verhaal de tuinen der keizerlijke pa leizen terrasvormig omhoog rezen. Door dezen leidde een weg naar een prachtig bouwwerk, midden in de lange zijde van het circus; dat was het pul- vinar, de loge voor de keizer en hunne famiiiën alsook voor hunne gasten. Berenice was tot dusver afwezig ge bleven van de feestvoorstellingen. Het zou haar niet mogelijk gewesst zijn bij die spelen te verschijnen, waarvan de vernietiging van haar volk en de verwoesting der heilige stad het on derwerp uitmaakten. Bij de wedren nen in het circus was zulks echter niet te duchten, en behalve dat de koningin hartstochtelijk veel van deze spelen hield, werd zij nu door het doel, dat zij najaagde, aangespoord erheen te gaan. Het was noodzakelijk voor haar oogmerk, dat zij in het open baar aan de zijde van Titus verscheen het Romeinsche volk moest er aan gewennen, in haar de toekomstige ge malin van den troonopvolger te zien. Toen Vespasianus met al de leden van het keizerlijk huis in de loge verscheen, ging er uit de ontelbare menschenmenigte, die de reeksen ach ter elkander opstijgende zitbanken vulde, een gejubel op, dat donderde als de branding der zee. Alles was opgestaan en begroette met de leven digste teekenen van blijdschap en ver eering den keizer. Vespasianus en zijne gemalin had den plaats geuomen in het midden der loge; aan 's keizers rechterhand zat Titus, en naast deze Berenice; Do- mitianus zat naast de keizerin. Op uitdrukkelijk bevel des keizers had Domitilla hare plaats gekregen on middellijk achter hem, in dehoogere rij. Vespasianus had haar nevens Titus willen zetten; nergens werden meer verlovingen voorbereid dan bij deze spelen, doch toen, tegen zijne ver wachting, Berenice verscheen, moest de keizer tegen wil en dank de ko ningin de haar toekomende eereplaats afstaan. Wordt vervolgd). Eens geproefd, alle jaren nabesteld. Geen lekkerder PAASCHBROOD dm uit de LmMakkerj HENRI J. CARELS, noria PAUL a KAISER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3