Tricot Pantalons met dubbel versterkte zitting. De ,,L i n n e n b a a I" GROOTE OPRUIMING STADSNIEUWS. Uit den Omtrek OEZ. CORBIÈRE „De Linnenbaal". H, J. KOEHORST. Kruisweg 52-54. Hoek Heerenstraat. LENGTE. 100 cAl. BANDWIJDTE. 85 cM. 90 95 100 PRIJS, f 1,20 1,80 1,40 1,50 Ook voorhanden in extra bandwijdten en korte pijpen. Borstrokken, Kousen, Nethemden. Sokken, de stad en het land, die hij zoo lief had ontrukt, was van de jeugd af vol ijver voor de openbare zaak. Dit was hem ingeprent door zijn voortreffelijken vader, den onver- getelijken burgemeester van Am sterdam. Hij zal zeer gemist worden, telkens als er iets ondernomen moet worden tot nut van zijn vader stad, zijn vaderland. Staatscommissie Binnenschipperij. Naar wij vernemen, zal de Staats commissie voor de Binnenschipperij Zaterdag 14 dezer een zitting te Nijmegen houden met het doel al daar inlichtingen omtrent scheep vaarttoestanden te vernemen. Lijk aangespoeld. Door visschers is in de Maas drij vende gevonden het lijk van een man, hetwelk geen bovengoed meer aanhad. Alleen was het gekleed in een wollen boezeroen of sporthemd. Ook had het geen ondergoed aan. Per roeiboot werd het te Brielle aangebracht en in de ziekenbarak gebracht om gekist te worden. Werkstaking te Almelo. Te Almelo is sinds eenige dagen een staking uitgebroken in de bouw vakken. Een 160-tal werklieden zijn daarbij betrokken. Het verschil loopt over den termijn waarop een ver hooging van loon zou ingaan. De arbeiders hebben nu een stakings comité benoemd, dat de onderhan deling zal voeren. Tal van voorge nomen bouwwerken zijn uitgesteld. Gemengd Buitenland. Jonge moordenares. Het 16-jarige kindermeisje van eenen bakker in een voorstadje van Plauen, was door hare meesteres berispt geworden en heeft toen uit wraak een knaapje van twee jaar, dat aan hare hoede was toevertrouwd, in eenen vijver verdronken. Mijnongeluk. In de mijn Preusen I bij Lünen waren gisterenmorgen bij het aflossen van de ploeg zeven mijnwerkers tegen het verbod in den ophaalbak gaan zitten. De ka bel knapte en de bak plofte in de diepte. Vier mannen waren op den slag dood; de drie anderen stierven na korten tijd. Dynamietontploffing. 61 dooden. Wederom een dynamietontploffing in een mijn nabij Johannesburg. Ditmaal waren 51 inlandsche en 10 blanke werklieden op slag dood. De materiëele schade is echter zoo gering, dat heden de werkzaam-r heden weder zouden begonnen wor den. Expeditie. De Belgische Zuidpool expeditie onder Arctowsky zal niet in 1908, gelijk 't plan was, maar eerst in 1909 vertrekken. Staking te Port Said. Gisteren staakten de kolendragers nog te Port-Said en had de staking zich zelfs onder andere havenwerkers uitgebreid. Men had echter hoop, dat met eenig toegeven het volk weer aan den gang zou gaan. Die gevaarlijke ziekte. In Keulen hebben zich twee gevallen van hersenvliesru ggemergsontsteking voorgedaan. Er zijn uitgebreide maatregelen tot ontsmetting geno men in de huizen der patiënten en alle personen die in de laatste dagen met de patiënten in aanraking zijn geweest worden in het vizier ge houden. Tusschen de twee geval len kan men geen verband bespeu ren. Men begrijpt volstrekt niet tot dusverre, hoe de besmetting naar Keulen is overgekomen. Een der patiënten, een getrouwde vrouw van nog geen twintig jaar, is overleden. Staking te Hamburg. De 150 En- gelschen, die tijdelijk te Hamburg als dokwerkers dienst hebben gedaan en vandaar teruggestuurd waren, hebben gisteren de politie te Grims by, waar zij landden, veel last be zorgd. De mannen die naar Londen door moesten hadden geen plaats bewijzen zij beweerden, dat men hun te Hamburg f 13.20 had laten betalen voor de reis tot Londen toe. De meesten waren dronken en er werd lustig gevochten. Vele hunner hadden van f60 tot f120 bij zich. De politie weerde hen van de treinen en nam er Terscheiden in hechtenis. Yergaan. LJit Liibeck wordt ge meld, dat de bergingsstoomboot „Achilles" 10 dagen lang vergeefs naar de stoomboot „Louise Horn' gezocht heeft. Het valt dus niet meer te betwijfelen, dat laatstge noemd schip met zijn bemanning van 17 man in de jongste stormen is vergaan. Passieven weerstand. Het personeel van de Hongaarsche Zuider-spoor- wegen past sedert gisteren weer den passieven weerstand toe. De treinen ondervonden al dadelijk groote vertraging. Omsingeld. In Istib, valajet KossO' wo, werd een Bulgaarsche bende omsingeld door politie. Er ontstond een gevecht dat uren duurde. De uitslag is nog niet bekend. Juweliersfaillieten. Naar wij ver nemen is de Parijsche juwelier Misrachi gefailleerd, met een pas sief van 900,000 francs, en de Ant- werpsche juwelier Flijschman met een passief van ongeveer 2 mil- lioen francs. Voor zoover op dit oogenblik bekend, heeft men voor Amsterdam geen beduidende nadeelige ge vol gen van deze faillissementen te vreezen. Een Engelsche dienstorder. De En- gelsche admiraliteit heeft bevolen, dat voortaan 't bouwen van sche pen geheim moet blijven. Voor ze met het werk beginnen, moeten de ontwerpers een eed afleggen. De generale staf zal op de een of an dere nanier omtrent de plannen ingelicht worden; doch slechts en kele bijzonderheden worden gepu bliceerd. Ten opzichte der uitrusting en der snelheidsproeven wordt diep stilzwijgen bewaard. Raad v. Beroep: Ongevallenwet. Ter openbare terechtzitting van gisterenmiddag zijn de volgende zaken behandeld: 1. C. M. Jansen te IJmuiden, heeft in de machinefabriek aldaar den linkervoet gekwetst. Tot 16 November des vorigen jaars ont ving hij eene uitkeering van 70 en ook thans vraagt hij weer zoo danige uitkeering, daar hij beweert nog niet genezen te zijn. Hij heeft geneeskundig advies van dr. Serret te Leiden ingewonnen, maar hierbij opzettelijk verzwegen, dat er eene kwestie-ongevallenwet in het spel was. Dr. M. Steflelaar, directeur van het Zander-instituut alhier, is aange zocht door den Raad van Beroep om eene geneeskundige verklaring uit te brengen. Volgens dezen ge neesheer is er geene abnormaliteit of verlamming der spieren waar te nemen. Voor Jansen treedt op dr. E. F. Romeling, arts te IJmuiden. Deze acht Jansen voor het oogenblik onbekwaam zijn werk aan de ma chinefabriek te hervatten. Jansen had vroeger geen letsel aan den voet, getuige zijn goedkeuring voor den militairen dienst. Jansen is op het oogenblik col porteur van het geïllustreerde week blad „De Prins". Uitspr. over 14 dagen, des nam. te 1 uur. 2. G. Speets, metselaar alhier, heeft bij zijn werk de linkerpols gekwetst, waardoor hij gedurende 15 dagen niet heeft kunnen werken. De Rijksverzekeringsbank heeft [af wijzend beschikt op een verzoek om vergoeding voor genees- en heelkundige hulp tijdens het onge luk. Gehoord werd dr N. J. M. Facee Schaeffer, arts alhier, die dit ongeval beschouwde als gevolg van een ongeluk van 8 maanden geleden Uitspraak over 14 dagen. 3. H. Schenk, te Heer-Hugo waard, is in dienst van den polder Heer-Hugowaard. Hij heeft het on geluk gehad de linkerband te be klemmen tusschen eene brugleuning en vraagt tijdelijke uitkeering en vergoeding voor geneeskundige be handeling. Schenk is niet ter openbare te rechtzitting verschenen. Behande ling dezer zaak over 14 dagen. Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering). In de gister te Utrecht gehouden openbare terechtzitting had o.a. de uitspraak plaats in de volgende zaken Hooger beroep van de Rijksver zekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep alhier, houdende vernietiging eener beslis sing van de Bank waarbij aan J. G. Th. A., opzichter te Amsterdam, schadeloosstelling is geweigerd met bepaling dat de kosten van diens geneeskundige behandeling zullen worden gebracht ten laste van het bestuur der Bank. Gedaagde is getroffen door een ongeval, terwijl hij dienst deed als opzichter vco-- eene Maatschappij bij het leggen van waterleidingbuizen, welk werk door de Maatschappij was uitbe steed, dus om na te gaan of dit werk, door anderen aangenomen, behoorlijk werd verricht, zoodat. door de Maatschappij, in wier dienst getroffene was, in deze geen ver zekeringsplichtig bedrijf werd uitge- geotfend. De Centrale Raad ver nietigde de uitspraak en bevestigde de beslissing der Bank. Baden. In het badhuis aan het Leidsche Plein jzijn in de afgeloopen week genomen 420 baden. In het Douche badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week genomen 873 baden. Stedel. Museum,. In de groote zaal van het Stedelijk Museum (Raadhuis) te Baarlem zijn tentoon gesteld afbeeldingen van grafzerken in de Groote Kerk, door de heeren Van Looy, afgewisseld met fraaie teekeningen van Saenredam, Van Noorde, Van der Vinne, Bosboom. Het Museum is dagelijks te be zichtigen van 10 tot 4 uren. Zondags is de toegang vrij. II. Priesterwijding. Wederom zal een der zonen van den heer J. Lans, vroeger alhier woonachtig, thans te Warmond, het geluk hebben de II. Priesterwijding te onvangen. Sinds meerdere jaren behoort de aanst. wijdeling tot de orde der geschoeide karmelieten. Museum van Kunstnijverheid. Het Museum van Kunstnijverheid zal Zondag a.s. wegens de voorberei dende werkzaamheden, die voor de textiel-tentoonstelling plaats hebben, niet in zijn geheel te bezichtigen zijn. Zondag is de toegang kosteloos. Naar buiten. Onze burgemeester, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen, zal in het laatst van deze maand zijne woning aan het Kenau park verlaten, om zijn buiten „Wa terland" te Velsen weder te be trekken. Ia-Jarig jubilé. I e heer PI. W. Bitter, commies 1ste klasse aan de Centrale Werkplaats alhier, hoopt 11 April a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij de H. IJ. S. M. in dienst trad. Een succes voor de Kamer van Arbeid voor de Uonjectie-bedrijven. De De bekende Breimachine-Mij. Tho mas H. Whittick Co., exploitante vau de snelbreimachine „Miramar" heeft haar bedrijf hier te lande ge staakt, hoofdzakelijk naar aanlei ding van het onderzoek ingesteld door de Kamer van Arbeid voor de Confectiebedrijven hier ter stede. De Mij., dit onderzoek waarschijn lijk vreezende, heeft hare werksters haar a.s. vertrek naar den vreemde medegedeeld met de voor haar teleurstellende opmerking dat zij nu een anderen afzet voor haar goederen moeten zoeken. Daar de op de Miramar ver- aardigde goe deren alleen geschikt zijn voor het eigen gebruik der maatschappij zijn de machines nu voor allen waar deloos. Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 9 April, des namiddags van 1 2 uur, door den heer W. Ezerman. Progran ma No. 1. Fantasie in E-Dur, A. Hesse. No. 2. Choralfantasie No. l,Fr. Lux. No. 3. Sonate I. J.Lemmens. a. Allegro moderato. b. Adagio. c. Marche pontificale. d. Fuga. No 4. Adagio, M. Brosig. No. 5. Aria uitElias", Mendels sohn. Mishandeling. De jockey Cecil Webb zal vervolgd worden, omdat hij te Woestduin de deur van de woning heeft opengetrapt van den heer F. Munninckhausen en dezen toen schandelijk heeft mishandeld. Burgerlijke Stand. Getrouwd: .Jhr. G. M. E. v. Suc.htelen-A. A. D. von 01 holf-Groote. Bevallen: C. A. Geukers-v. d Helm, d. A. J. v. Duffelen-Ver straeten, d. E. J. van Heems-Bos, z. Overleden: W. A. 1 m., z. v. H. J. Homan, Delftsstraat. A. Schol ten Smits, 71 j. Zonnesteeg. G. de Haan-v. Duuren, 58 j. Oranje straat. Poli tie-rapport. Gevonden: 1 hondenketting, 1 portemonnaie met geld enz1 portemonnaie met geld, 1 paarden deken. Proces-verbaal opgemaakt wegens plukken van bloemen in den Hout, harder dan stapvoets rijden met een niet op vier vee ren gestelden wagen, overtreding der motor- en rijwiel- wet. Gisterennamiddag heeft een begin van brand plaats gehad in liet perceel aan de Dreef No. 4 Met eenige emmers water is de brand gebluscht. Een 4-jarige jongen, die spelende in het water aan de Heerensingel is gevallen, is daaruitgebaald door een agent van politie, hij heeft dien jongen naar zijne woning gebracht. Barometerstand te Haarlem Stand van gisteren. 747.5. Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 62 F. 16 C. Laagstev.d.afgel. nacht 48 F. 9 C, Opgegeven door Joh M. Schmidt opticien. Zijlstraat 85, Haarlem. SCHOTEN. Schietoefeningen. Aan le Gemeente-Secretie Schoterweg No. 98 kunnen Zich aanmelden zij, die wenschjri deel te nemen aan de Scholoefeningen, die van 1 Mei af tgjt 1 Sept. zullen gehou den wordro op de schietbaan onder Bloemia aal-O verveen,, e zulks weiwchen, kunnen tot 26 Apii^.s. aanmelden. Gedistilleerd. Wet gebruik van alcohol in Ad gemeente Schoten heeft uitgewezen dat dit voor het jaar 1906 bedraagt 31,784 L. ge- listilltferd or de tappers en slijters inge ven. BLOEMENDAAL. Dieven en in brekers. Wanneer er gestolen wordt, worden vele menschen bang en zien ook zij overal dieven en inbrekers. Zoo ook met den heer Witgreef alhier. Onlangs riep hij de hulp der politie in, daar een inbreker bij hem in huis was geweest en bij zijn komst was gevlucht. Hoewel le grond, waarover de inbreker gevlucht moet zijn, juist was be werkt en iedere stap dus een dui delijk spoor moest ac iterlaten, was nergens iets te zien wat daarop geleek en heeft hij zeker geschoten op een poesje. Thans was zijn rijwiel ontvnemd en dadelijk werd de politie daar mee in kennis gesteld. De politie doet overal onderzoek naar het rijwiel, doch in dien tijd heeft Wit greef het lang weder thuis; het was vergeten, hij had het ergens laten staan. Wel prettig voor de politie, die op die wijze telkens noodelooze moeite doet Betrapt. Op heeterdaad is betrapt een persoon, dm bezig was de bal lons der electrische verlichting stuk te gooien. Hij gebruikte daarvoor een oude biljardbal. Wat een genot! ZAND VOORT. Lezing. Door dr. L. C. Kersbergen is in „Ons Huis" voor een tamelijk bezette zaal een voordracht gehouden over bestrij ding der tu berculose. De lezing was zeer leerzaam, en het gesprokene werd verduidelijkt door verschillen de lichtbeelden hierop betrekking hebbende Benoemd. Tot ambtenaar ter se cretarie, tevens klerk ten bureele van den ambtenaar van den bur gerlijken stand alhier, is benoemd de heer M. de Groot Ezn., volontair ter secretarie te Noord wijk. AERDENHOUT. De tulpen. Bij de electrische tram alhier staan ieeds tulpen in bloei Bestraat. De weg van hier naar Elswoud wordt bestraat. HILLEGOM. Kath. Soc. actie. Het plaatselijk comité der K. S. A. 11:1- legom en Omstreken hield Donder dagavond ee vergadering, waarin de heer B. Th. De Wolf uit Amster dam sprak over de Katholieke pers. Hij zette duidelijk uiteen de macht die de pers in onzen tijd ten goede en ten kwade uitoefent. Het groote nadeel, het groote ge vaar van liberale en neutrale bladen voor godsdienst en ziel stelde hij in een algemeene beschouwing in hel der licht. Hij teekende de liberale bladen als anticlericale, als anti godsdienstig in den grond en de neutrale bladen als nog gevaarlijker in dit opzicht, omdat zij onder het mom van onzijdigheid in onze huis gezinnen binnendringen. Ook de sociaal-democratische pers gaf hij een beurt. Hij wees o. a. op het jongste congres, waar de sociaal democraat Fortuyn nog eens her haalde dat de godsdienst niet met het socialisme vereenigbaar is dat het Kruis niet naast de roode horde denkbaar is. Vervolgens stelde spr. hiertegen over het onnoemlijk groote nut en voordeel van de Katholieke kran ten. Wie zegt, dat de Katholieke bladen niet geven wat de liberale en andere niet Kath. pers wel geeft, moet de katholieke pers steunen, ook door de liberale en neutrale bladen niet te versterken. Practisch propagandist gaf de heer De Wolf den weg aan de propagandaclub om de Katholieke kranten doelma- te verspreiden. Hij ii"p allen op tot steun der Katholieke pers, opdat gezegd kon worden, dat er is een krachtige Katholieke pers Er volgde na deze toegejuichte rede een geanimeerd debat, waarbij de steun tier Katholieke pers steeds op den voorgrond gesteld werd. De spreker beantwoordde de debatten zeer ten genoege der vergadering. De Katholieke propaganda ver spreidde op de vergadering de Katho lieke dag- en weekbladen, die reeds eenige dagen verspreid werden. De club zal thans ook trachten oogst binnen te halen. Onder dankzegging aan den spre ker sloot de voorzitter de vergade ring. Overreden. Nader vernemen we Gistermorgen is mei de st<>' mtram H aarlemLeiden zekere W. over reden De man was hoogst waar schijnlijk onder den invloed van sterken drank. Hij was onder de heg gaan zitten en zoo onder de tram geraakt. De man is geheel verpletterd, doch zijn pet, klompen en het emmertje, dat hij bij zich had, waren ongedeerd. Dokter Hanrat constateerde den dood. De machinist was zoo geschrok ken, dat hij niet in staat was ver- Ier te rijden en een ander machi nist moest komen. HILLEGOM. De hollen. Tijdens de ongekend schoone dagen der vo rige en het begin dezer week heb ben de bloemenvelden zich zooda nig ontwikkeld, dat men met zeker heid kan meedeelen, dat zij in de volgende week alom in vollen bloei zullen staan. Zondag 7 en Zondag 14 April en de dagen daartusschen zullen de groote dagen van het be zoek zijn. Wij kunnen tevens meedeelen, dat in de zaal van den heer Ger ritsen alhier de tentoonstelling van motorrijwielen en gewone rijwielen nog in vollen gang is en dat bij genoemden heer toegangsbewijzen te verkrijgen zijn ter bezichtiging van een der fraaiste bloementuinen. LISSE. Spaar- en Voorschotbank. Eergisteravond werd in het hotel „De Witte Zwaan" alhier, de eerste vergadering gehouden van de pas opgerichte onderlinge spaar- en voorschotbank (systeem-Raiffeisen) voor de gemeente Lisse en Lisser- broek. Deze vergadering weid door den voorzitter van het oprichtingsco mité, den heer J. Mar bus, geopend en geleid. I 'oordat de statuten nog niet waren ontvangen, werden door den voor/itter enkele ar'.ikelen ge noemd, die v.rn het meeste belang waren Eén artikel, nl.: elk lid be taalt bij uittreding als zoodanig 5 gld., terwijl dat lid nog een vol jaar na het jaar, waarin hij zijn ontslag heeft genomen, de verant woordelijkheid moet dragen, vond nogal eenige tegenkanting, en wel het meest bij den heer A. Verduin die dezen maatregel om verschil lende redenen wel wat kras vond Na een langdurige discussie over dit punt, bracht de heer Nieberding als kassier der bank te Hillegom, in het midden, dat aan dit artikel eenvoudig niets kan veranderd worden, indien de bank te Lisse zich wil aansluiten bij de Centrale te Utrecht. Hiermede was de discussie ov®' dit punt geëindigd en ging ivict over tot de aanbieding van b®' register, waarop door 58 person? werd geteekend, zoodat deze Ban'' aanvankelijk is opgericht met g®' noemd aantal leden. Vervolgens werd het ontwerp' h uish ou d el ij k- regle m en t ar ti k el sge wijze behandeld en behoudens enkel® wijzigingen, onveranderd vastg?' steld. Het salaris van den kassier web voor de acht maanden, die dez® Bank in dit jaar nog zal werken bepaald op 50 gld. Hierna werden tot leden van de" Raad van Toezicht gekozen d® heeren C. II. Wolff, G. van Parij en J. Riggeltot bestuursleden de heeren A. Verduin, D. Guldemon' C. van Leeuwen Jz., G. C. Tromp en G. Vreeburg. Tot kassier werd ten slotte ge kozen de heer -J. C. Zaneveld. Bij monde van den heer J. Marbu® weid aan allen dank gebracht voor de goede opkomst en hierna de vergadering gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Duin in brand. Woensdag stond over een lengte van ongeveer 30 Meter het duin, behoorende bij het „Paarden Kerkhof" nabij den Rnigen- hoek in brand. Wijl de brand nog intijds opge merkt werd kon hij nog door het opgooien van zand wordengebluscht. Hij zag er zoo dreigend uit, dat de woning van J. Meiland zeker zwaar had geleden, als vijf minuten later het blusschingsweik werk was be gonnen. Oorzaak waarschijnlijk het eten k iken in het Duin door een land- looper. WARMOND. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert op> Maan dag 8 April voorm. 9y2 u- tot be handeling van de volgende onder werpen: 1. Notulen vorige verga dering, 2. Wijziging begr. 1906; afscbr. TI. O. 1906, 3. Kasopname, 4. Over loterijen gedurende de kermis, 5. Ingekomen stukken, a. goedgek. schoolgeld koh. 4e kw. '06, wijziging begr. 1906, en wijz. legger der Wegen, b. Verslag Gez. Com. '06, c. Rijkssubsidie Lager Onderwijs '05 en '07, d. Over de telegraafkantooruren, e. Vaststelling der Kohieren Hondenbelasting, H. Omslag, Schoolgeld le. Kw. SANTPOORT. Aanbesteed. Na mens den lieer J. Donselaar werd Donderdag door den architect Rut- ger J. v. d. Ploeg onderhands san- besteed het bouwen van een bier- bottelarij met bier-en ijskelder, stal en wagenloods, op gronden aan den Rijksstraatweg. Uitgenoodigd waren de lieeren J. van Wort, P. de Boer, Spanjaard en Scheenhardt. De teide laatsten waren verhinderd mee te dingen. Laagste was J. van Wort f3265. De raming was f3500. De heer de Boer scl reef voor f3383 in. VELSEN. Gecandideerd. Dooi de R.K. kiesvereenigingen in liet district Velsen voor de Prov. Staten is tot voorloopig candidaat gesteld in de plaats van den heer J. J. ter Hofstede, aftredend lid, de lieer J. M. Goes, lid van den gemeente raad te Castricum. KROMMENIE. Tentoonstelling. 3 en 14 April a.s. zal vanwege de R. K. Timmerliedenvereeniging „St. Joseph" alhier, een tentoonstel ling worden gehouden, in het Hee renlogement, van teekeningen, ver vaardigd door de leerlingen,die dezen winterden cursus hebben gevolgd in het bouwkundig en machine- teekenen. HAARLEMMERMEER. Tegen miltvuur. Aan den landbouwer On- kenhout nabij Sloten, alhier, is voor den tijd van 1 jaar vergunning verleend zijn vee tegen miltvuur te doen inenten. Tuberculose rundes-en. Hoewel ver leden jaar reeds ter zake op uit breiding is aangedrongen, werd tot heden van de vermeel dering van het aantal schatters voor door het Rijk over te nemen aan tubercu lose lijd. rund., niets vernomen. Met het oog op de uitgestrektheid dezer gemeente wordt één schatter on voldoende geacht en waarlijk niet ten onrechte, daar voornamelijk bij eventueele toeneming van het aantal verzoeken tot overname de groote afstanden in de Meer het voor één schatter op den duur on doenlijk zullen maken om steeds aan een spoedige afdoening van zaken gevolg te kunnen geven. Het is daarom to hopen, dat men hier tot voorziening in een reeds lang be staande behoefte moge overgaan. Miltvuur. Zekere Claassen, nabij Sloten alhier, sneed zich bij het vil- Groote Houtstraat 136. 't Lijk werd op een wagen ge legd en naar het politiebureau ge bracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2