Gemeenteraadsvergadering, Uit de Pers. STADSNIEUWS. Een vreemd heer. Een zoon van het Hemelsche Rijk in zijn chineesche kleederdracht, rijdende op een fiets langs 's heeren straten, trok te 's Gravenhage niet weinig de aandacht van hen, die hij voorbij peddelde. Met de blauwe tuniek of rok over het achterwiel der machine, het donkerkleurige jakje over het lijf en het eigenaar dige hoofddeksel met over den rug afhangende vlecht, gaf in dezen toestand den Oosterling meer het aanzien van een sportzuster dan van een chineesch inboorling van het mannelijk geslacht. (Rsbd.) Goed terecht gekomen. Maandagmorgen liet een heer een tasch met 9600 francsin de wacht kamer van het station Bussum staan. Gelukkig werd ze onmiddel lijk na het vertrek van den trein door de kiosk-juffrouw opgemerkt, welke haar aan den stationschei gaf, die ze spoedig aan den recht- matigen eigenaar deed toekomen. Inbraak. Dinsdagnacht is op ongehoord brutale wijze ingebroken in het sigarenmagazijn van den heer Schilte op den hoek van Groenmarkt en Nieuwstraat te 's-Gravenhage. Om streeks 2 uur werd een bewoner der laatstgenoemde straat gewekt door het geluid van vallende glas scherven en zag hij, dat een man zich door de stukgeslagen ruit naar binnen werkte. Onmiddellijk waar schuwde hij per telephoon de po litieeen politie-agent klom toen ook naar binnen en arresteerde daar een man, die later bleek een goede bekende der justitie te zijn en vervolgens werd overgebracht naar het politiebureau aan de Ri- viervischmarkt. Een tweetal messen zijn in be slag genomen. Aan een kast in den winkel waren sporen van geweld zichtbaar, doch door de spoedige komst der politie heeft de inbreker geen gelegenheid gehad zich van iets meester te maken. Er zijn. goede gronden, om te gelooven, dat nog andere leden van het inbrekersgilde bij deze inbraak zijn betrokken, doch de gearresteerde ontkent dit. Zelfcritiek. Lieve man, wat heeft die kleermaker slecht dien knoop aan je vest gezet. Nu naai ik 'm er al voor de vijfde maal aan. Zelfkennis of iets anders? Aan de deur van een smidswerk plaats te Amsterdam wordt tijdens het schoftuur een bordje gehangen, waarop te lezen staatWij zijn schoften. Dat zal wel niet zoo bedoeld zijn Ongelukken. In het Veen.liep, onder Stadska naal, is de timmermansknecht S. te water geraakt en verdronken. Gisterenisde loodgieterW.,te Utrecht uit een dakgoot van een twee ver diepingen hoog huis in de Baan- straat gevallen. Zwaar gekwesst is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Gisteravond, te ongeveer half ze ven is te Deventer de schilders- knecht Pas, die een raam op de eerste verdieping der Doopsgezinde kerk, ter hoogte van vijf meter uit dat raam gevallen. De ongeluk kige brak beide polsen en is per brancard naar het ziekenhuis ver voerd. Een 4-jarig meisje, uit de Bur- gemef ster de Roosstraat, te Rotter dam, dat gistermiddag in die straat door een motorwagen van de elec- trische tram is overreden, is 's avonds in het ziekenhuis overleden. In de „Standaard" van heden komt het volgende voor, dat in verband met ons hoofdar tikel van gisteren wel de moeite der lezing waard is: Sarrend. Ons artikel over het aanblijven van het Kabinet zou „sarrend" ge weest zijn. Sarrend, omdat we lo. eenige dagen geleden zelve van oordeel waren, dat aanblijven nog 't beste is voor het Kabinet was, al zou er uit blijken dat het zich op 10 Fe bruari vergist had. Vergissingen, fouten in de politiek toch zoo voeg den we er bij, begaat op zijn beurt ieder. En omdat we 2o. thans spra ken van een „nederlaag voor het Kabinet en van een victorie voor de oppositie". Waarin weerspreekt nu 't eerste het tweede? Als we van een •politieke neder laag of een politieke victorie hadden gesproken, zou de critiek juist zijn. Maar hiervan kon geen sprake zijn. De oppositie wint niets. Rechts blijft wat Rechts was. Minderheid in de Tweede Kamer en buiten het bewind. In dien zin viel alzoo onder geen enkel opzicht aan vic torie te denken. De victorie school in heel iets anders. Hierin, dat het oordeel der oppo sitie over de gevolgen, die de ver werping der Oorlogsbegrooting in de Eerste Kamer had behooren te hebben, over heel de linie trium- feert, en dat daarentegen het oordeel hierover door het Kabinet geveld, door het Kabinet zelf wordt losge laten. In dit opzicht kon de victorie der oppositie niet vollediger zijn. Juist wat zij geoordeeld had, dat bad moeten geschieden, is geschied. Precies zóó en niet anders. Niemand die het weerspreekt of het weerspreken kan. Yergissing alzoo aan de zijde van het Kabinet, maar een vergissing die niemand, in politieken zin, het Kabinet hoog aanrekent. Juist zoo als we het voor enkele dagen schre ven. Rest alleen, wat niet is weg te cijferen, dat alzoo het ontstaan en de lange duur der crisis voor zijn rekening blijft, Zonder zijn „vergissing" ware er gansch geen crisis geweest. Dat is al wat we betoogden, en de feiten wijzen uit dat het zoo is. Waarin ligt dan het „sarrende" Of geldt 't ook hier: iln'yaque la vtrité qui bles.se Gemengd Buitenland. YreeseUjke orkaan. Sedert 48 uren woedt een vreeselijke orkaan te St. John's (New-Foundland). Banen en spoorwegen zijn dooi de sneeuw geblokkeerd. Het ver keer is bemoeilijkt en de telegraaf werkt niet meer. Men vreest voor de visschers- vloot. Sneeuw. Gisterenmorgen vroeg heeft het te Londen gesneeuwd.De sneeuw was wel gauw gesmolten, maar lag toch.korten tijd als een dikke man tel op de daken en de straten. De thermometer daalde een oogenblik tot bij het vriespunt. Uitsluiting. De lakenfabrikanten uit den omtrek van Reichenberg (Oostenrijk) wier werklieden reeds eenigen tijd staken, hebben Zaterdag den lockout uitgesproken tegen de wevers en gisteren tegen al hunne werklieden. Hierdoor zijn 5000 man buiten werk. Spoorwegvertraging. Nabij Oontich in België zijn van een goederen trein een drietal wagens ontspoord, waardoor de sporen versperd waren en de Parijsche trein gisteravond 5 uur oponthoud had ongelukken zijn er niet voorgevallen. Hongersnood. De Indépendance Beige verneemt uit China, dat de hongersnood er afschuwelijke afme ting heeft aangenomen, zoodat da gelijks duizenden menschen van gebrek omkomen. Verwoest. De Chineesche handels wijk van Charbin is door brand verwoest. Duizenden Chineesche gezinnen zijn zonder dak. Vrijgesproken. De ingenieurs die het toezicht hielden op het bouwen van het waterreservoir buiten Ma drid, welks instorting verleden jaar aan 50 menschen het leven kostte, zijn gisteren door de rechtbank te Madrid vrijgesproken. Overstrooming. Servië wordt ge teisterd door overstrooming. Door het smelten van de sneeuw op de bergen zijn de rivieren gezwollen en verscheiden steden onder- water gezet. Men vreest, dat vele men- schenlevens erbij verloren zijn ge gaan. Volledig depót. Naar aanleiding van de vondst van geweer- en revolverpatronen te Sunderland, heeft de politie een onderzoek inge steld. Zij ontdekte te Newcastle een volledig depót van ontploffingstoffen gereed om verscheept te worden naar Rusland, onder het opschrift „spijkers" en „verfstof", in groote kisten gepakt, 't Gevaarlijke goedje kwam over Hamburg en Blyth. De kisten met dynamiet liet men voor alle veiligheid zinken. V o erliedens ia king te Glasgow. Te Glasgow dreigt een staking dei- voerlieden, die een loonsverhooging met twee shilling per week eischen. Bomontploffing. Te Barcelona is gisternacht een kleine bom ontploft nabij het paleis van justitie. Kruisverbond. Op Maandagavond 8 April hield de afdeeling Haarlem van boven- genoemdenBond hare gewone huish. vergadering in het gebouw van den R. K. Volksbond. Na voorlezing en goedkeuring der notulen werden door den Voor zitter wederom met een hartelijk woord van welkom een aantal nieuwe leden geïnstalleerd. Aan de orde kwam hu een voor stel van het Bestuur om evenals andere jaren in samenwerking met de Maria-Vereeniging aan de kin deren die dit jaar hunne eerste H. Communie zullen doen een plaat present te geven, waarop aan de voorzijde prijkend het portret van Z. H. Pius X met gebed en aan de achterzijde een verzoek aan de ouders om op dien dag geen ster ken drank te schenken. Het Be stuursvoorstel vond algemeen in stemming. Daarna werden de besprekingen geopend over he manier waarop zal getracht worden een flinke som bijeen te brengen als bijdrage aan het te stichten Dr. Ariënsfonds. Dit onderwerp verwekte een le vendig en langdurig debat, hetgeen voornamelijk tot de bestuursleden beperkt bleef en eindelijk tot re sultaat had, dat besloten werd het Kruisverbond zou trachten in Haar lem daarvan de leiding in handen te nemen en om te beginnen hier voor de hulp der pers in te roe pen. De Voorzitter richtte hierna een woord van opwekking tot de ver gadering om deel te nemen aan de in Mei a s. gehouden wordende tentoonstelling van huisvlijt, welke is georganiseerd door den Volks bond, jvereeniging tegen drank misbruik. Voorts wordt door den Voorzitter beloofd op eere der volgende ver gaderingen eenige voordrachten te houden welke als inleiding moeten dienen voor de proeven, welke hij zich voorstelt in den a.s. winter vergaderingen te nemen betreffende de bereiding van den alcohol. Een der leden deed de toezegging op de eerst volgende vergadering eene voordracht te zullen houden. De Voorzitter las nu nog een 2-tal vragen voor, welke in de vragenbus waren gevonden en waarvan de eene door steller op de volgende vergadering zal worden ingeleid en beantwoording van den andere nog wat werd uitgesteld. Een der leden wensclite onder applaus der vergadering den Voor zitter geluk met het herstel zijner gezondheid. DeVoorzitterantwoordde den spre- met eenige minzame woorden en sloot hierna de vergadering met het gebruikelijk gebed. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de Februari-vergadering van de Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier, werd voorgelezen een aan B. en W. toegezonden schrijven, waarin op de vraag, of het der Kamer wenschelijk voor komt bepalingen in het leven te roepen waarbij het sluitingsuur van winkels, kantoren en magazijnen in deze gemeente wordt geregeld, is geantwoord, daty rekening hou dend met de zienswijze van die belanghebbenden wier belangen de Kamer mede heeft te behartigen, haar een ingesteld onderzoek heeft geleerd, dat in den kring der win keliers de totstandkoming eener verordening, regelende het sluitings uur hunner zaken, niet gewenscht wordt geacht. Ofschoon reeds enkele grootere' en kleinere winkeliers in de hoofd straten hunne zaken des avonds om negen uur of half tien sluiten en hun aantal steeds grooter wordt, zouden toch de meesten hunner het niet gewenscht achten, daartoe bij verordening te worden verplicht. Zij meenen daardoor in hunne per soonlijke vrijheid te worden beperkt. Anderen die nirt vroegtijdig slui ten en hun aantal is nog zeer groot zouden het een groot na deel voor hunne zaken achten, indien zij gedwongen werden daar toe op een bepaald uur over te gaan. Voor winkels, in de nabijheid van naburige gemeenten gevestigd, zoude een verordening der gemeente Haarlem te dezer zake het bezwaar opleveren, dat hun concurrenten in de aangrenzende gemeenten hunne winkels langer zouden kun nen openhouden. Voor zoover kantoren betreft, komt het onze Kamer voor, dat alleen een sluitingsuur bepaald zou kunnen worden ten aanzien van het openstellen der kantoren voor klanten of andere bezoekers. De werkuren van kantoren, niet voor het publiek toegankelijk, kunnen, naar onze meening, niet bij ver ordening worden bepaald. Aan het vaststellen van een bepaald uur, na hetwelk kantoren voor het pu bliek gesloten zouden moeten zijn, bestaat voor kleinere kantoren, die ook 's avonds nog door klanten plegen te worden bezocht, bezwaar. Ten aanzien van magazijnen,.be doeld in den zin van pakhuizen, merkt de Kamer op, dat deze niet voor het publiek toegankelijk ple gen te zijn en derhalve evenmin onder de bepalingen eener plaatse lijke verordening zouden kunnen vallen. De Kamer ziet niet voorbij, dat er, behalve met de belangen der eigenaars van winkels, kantoren en magazijnen, bij de beoordeeling dezer aangelegenheid ook rekening behoort te worden gehouden met de belangen der bedienden. Zij meent evenwel, dat de belangen dier laatsten doeltreffend zullen kunnen behartigd worden door hun ne opneming in een Rijkswet (Ar beidswet), terwijl voorts de wet op het arbeidscontract de gelegenheid zal openen om zoodanige overeen komsten tusschen werkgevers en werknemers te sluiten, dat een ge wenscht vroegtijdig einde van den arbeidsdag verzekerd zij. Zich stellende op het standpunt, dat de Kamer van Koophandel zich meer in het bijzonder aan de belangen van den handel en zijn verschillende vertakkingen behoort te wijden, meent zij, op grond van het bovenstaande, een maatregel als bedoeld, niet te kunnen aan bevelen. De heer G. Petri werd in de April-vergadering herbenoemd tot secretaris der Kamer. Wielrijden. In den Amateurswed strijd en in den afvallingswedstrijd van amateurs, Zondag te Helmond verreden, was onze stadgenoot J. Tulleken beiden keeren nummer één. Loonsverbetering. Door de Vereeni- ging van E.-S.-M - en E.-N.-E.-T - personeel „Streeft naar Eensgezind heid" is onlangs het verzoek gericht aan de directie om een vaste rege ling der loonen. Het gevolg hiervan is, dat een periodieke loonregeling is ingevoerd voor de conducteurs en wagenvoer ders. Binnen korten tijd staat nu een gedeelte van dit personeel een loonsverhooging te wachten. (De Sp.-b.) Bloemendaalsche inbrekers. De jus titie en politie zetten het onder zoek in de zaak van de Bloemen daalsche inbrekers -Junge, Bakker Drogtrop en Koilard nog gere geld voort. Er zijn belangrijke aanwijzingen in handen, dank zij de huiszoekin gen bij Hakker. Het viertal heeft heel wat op zijn kerfstok. Zelfs moet er gedacht worden aan de mogelijk heid dat zij ook wel iets weten van de inbraak bij onzen burgemeester Jhr. Boreel te Velsen. Het onder zoek wordt althans ook in die rich ting geleid. Intusschen blijven de verdachten in voorloopige hechtenis. b.) Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk alhier op Donderdag 11 April des namiddags van 2—3 uur door den W. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Andante con moro, A Guil- mant. No. 3. Fantasie (Cstern) op „Je- sus, meine Zuversicht", W. Rudnick. No. 4. Marche religieuse Gigout. No. 5 Aria uit de Jaargetijden, Hay dn. Benoemd. De heer J. van Santen van Rotterdam, is benoemd tot tij delijk Rijkskeurmeester van vee alhier. Het abattoir. Het gemeentelijk slachthuis wordt 1 Mei a. s. geopend. Gedipl. hoefemedenGister zijn geslaagd voor het examen van ge diplomeerd hoefsmid, afgenomen door de Maatschappij van Land bouw afd. HaarlemJ. H. Malherbe, E. Lugtig, N. Beemsterboer, Haar lem, G. Rebel Haarlemmermeer, Chr. Brauiï Jr. Beverwijk, I. Rijper h illegom. Th. A. Voelman Nz. Alkmaar. Heden is dermsrrfchtmeester Sip s van het LwB^pot Huzaren alhier de brouzpifmedaille voor 12 jarigen diens^oegekend. De le luitenant de Joj*éTïeere van het le Depot Huzajslm alhier, die op 1 Mei bij heySe Reg. Huz. is overgeplaatst, méxaanvankelijke bestsmming het garnizoen Venlo, zal 1 Juni bij het le Depot ged^acheerd blijven en wordt daarmy^vergeplaatst bij het 2e Reg. Huz./dn garnizoen te Roermond. Garnizoensberichi Aanstelling. De kprpb r a a 1 -1 i t u 1 a i r Huijzinga vanjj^ile Comp. 4e Bat. 10e reg. jpif alhier wordt den 15 aangesteld tot korporaal biL^a^m tegenwoordige Compagnie. "Verblijf buitenland.rJ*$ti den mi litair Groen w^*fiet 10e reg inf. alhier is ^jigÖnning verleend zich in Noofd^fmerika op te houden tot 1 -iwffi 1908. Yerwisselv Luitenant de Bat. 10e reg. i tenant van Bat. van het van garnizoen. De Irauw van het 3e alhier, en delui- tel -van het le .te Hoorn zul len op 1 Mei a.s. verwisselen. garnizoen Heden, Woensdagmiddag, te half twee uur, hield de Raad onzer Ge meente een openbare vergadering in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitterburgemeester Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Secretarisde heer Mr. Pijnacker Hordijk. Aanwezigde heeren Wethouders Dr. II. D. Kruseman, Joh. de Breuk. Mr. .J. II. Thiel. de heeren Leden H. van den Berg, Mr. F. A. Bijvoet, F. W. N. Hugenholtz, W. A. J. van de Kamp, J L. E. I. Kleij-nenberg, J. Leu- pen, E. Levert, W. P. J. Th. van Linden Tol, C. G. Loomeijer Jr F. M. baron van Lynden, Mr. A. S. Miedema, L. Modoo, Mr. C. M. Rasch, A. Rinkema, A. van Rossum, J. Sabelis, W. L. Schram, B. E. C. Seignette, .J. J. Sneltjes, Mr. J. Spoor, Jhr. Mr. F. W. van Sty rum, Mr. J. N. -J. E. Thijssen, J. H. Wel- senaar en J. Winkler, Afwezig: de heeren M. de Braai. J. J. Groot. W. Stolp. Mr. Th. de Haan Hugenholtz. V. Loosjes. Dr. .J. Nieuwenhuijzen Kruseman. De voorzitter opent de vergadering. De notulen, voor zoover den leden reeds in druk toegezonden, worden goedgekeurd. De Voorzitter roept den heer ij- voet een hartelijk welkom toe. Met groot leedwezen heeft de Raad steeds van de langdurige ongesteldheid van den heer Bijvoet gehoord. Met groote ingenomenheid begroet spr. den heer Bi, voet weer in dezen Raad. Bij de vele beraadslagingen heeft de Raad dikwijls aan den heer Bijvoet ge dacht, die hem steeds diende met zijn heldere adviezen. De heer Bijvoet dankte op hartelijke wijze. Aan de orde is: 1. Mededeeling en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede: A. dat zijn gesteld in handen van B. en W. om advies, ten 1ste de Begrooting voor 1908 van de Barbara-bewaarschool. 2e. een verzoekschrift van J. G. Erdt- sieck en andere bewoners van het Tuin- laantje om verbetering van den toestand aldaar. 3e. een verzoekschrift van het bestuur der Ned. ©rchidophilen-club om voor de te houden tentoonstelling van Orchi- deëen weder een bedrag van f50 beschik baar te stellen voor uitteloven medailles en als bijdrage in de kosten; 4e. een verzoekschrift van W. J. Doeglas en andere bewoners van de Ged. Oude Gracht tusschen Groote en Kleine Hout straat, in zake den aanleS der bestrating aldaar. B. dat zijn ingekomen, le. het verslag over 1906 van het Pen sioenfonds voor weduwen en weezen van gemeenteambtenaren. 2e. het verslag over 1906 van de Bar bara-bewaarschool 3e. het verslag over 1906 van de tee- kekschool St. Joseph. 4e. een schrijven van Busmeester, ingenieur te Sternberg, betreffende zijn aanbod om alhier een teehnicum op te richten B. dat aan B. ea W. bij besluit van 25 Maart jl. aan Wed. R. Vermeulen geb. Molenaar een pensioen is verleend van f575 per jaar. 2. Voorstel B. en W. wijziging verordening schoolgeld Tusschen- scholen, B. en W. stellen voor de verorde- ning tot heffing van schoolgeld op de Tusschenscholen zoo te wijzigen, dat aan artikel 4 wordt toegevoegd de zinsnede „Bovendien is slechts de helft van het schoolgeld verschuldigd, indien in eene week, tengevolge van vacantie, niet meer dan 5 schooltijden onder wijs wordt gegeven. De Raad wijzigt ingevolge 't voorstel van- B. en W. de verordening en bepaalt, dat de wijziging van kracht wordt, zoodra daarop de Kon. goedkeuring zal zijn ver kregen. 3. Id. id.verzoekschrift A. C. Flink en P. Uittenbogaard, vergunning bouw perceel Tempelierstraat. Onlangs werd door B. en W. aan T. M- van Deurzen een gedeelte ge meentegrond aan de Tempeliersstraat verkocht en het door dezen ontwor pen bouwplan voor vier huizen goed gekeurd. Nu heeft A. C. Flink dezen grond overgenomen, om te bebouwen. Ech ter wijkt het plan van Flink af van dat door Van Deurzen gemaakt en door B. en W. goedgekeurd. B. en W. zijn van oordeel, dat deze verandering geen verbetering is, en zijn niet geneigd deze nieuwe plan nen goed te keuren. B. en W. wijzen er in een uitvoe rige toelichting op, dat zij het een voordeel voor de gemeente achten, als zij de uitgifte van gronden, be stemd voor bouwterreinen, in handen heeft. Een voordeel hierom, omdat zij bij die uitgifte voorwaarden kan stellen ten aanzien van open te laten ruimte en toetreding van licht en lucht, wel ke den algemeenen gezondheidstoe stand niet anders dan ten goede kun nen komen. Dat die voorwaarden zich daarom niet kunnen bepalen tot de in de Bouwverordening gestelde mimmum- eischen, spreekt h. i. van zelt. trou wens, in verband hiermede vraagt de gemeente r.iet den hoogsten prijs voor haar bouwterreinen. Had de oorspronkelijke kooper plan nen ingediend als nu Flink gecla#5 heeft, dan hadden B. en W. hem kerlijk niet als kooper erkend. B. en W. stellen dus voor het vef zoek van Flink, om naar deze gewij' zigde plannen te bouwen, van de In"1" te wijzen. De heer B ij voet kan zich mei voorstel niet vereenigen. B. en W. hd ben zich laten leiden door hun g<"'' hart, doch niet door de logica. Spr. F" schouwt in den breede, dat men hi" niet te doen heeft met een appèlzafff dat hier niet de formeele weg is bewa"' deld. Spr. stelt nader voor, dat adressant nk' ontvankelijk in zijn beroep kan word''" verklaard en verwijst hem nader naar college van B. en W. De heer Thijssen erkent dat 't gf zegde van mr. Bijvoet zeker juist- doch er is gevaar voor een onjuiste f dachte. Want zoo zal na B. en W. ade' sant weer bij den Raad terugkomen. De heer Thiel erkent, dat'tbezw» van 't lid Bijvoet formeel juist is en vdj klaart namens 't dagel. Bestuur zich m1? 't voorstel B. en W. Het voorstel Uiii voet wordt aangenomen zonder stenimin- De Raad wijst 't verzoek van de liat 4. Id. id. aankoop gronden hJ Wijde Geldeloozepad. B. en W. stellen voor om te koopcil a. voor f 110.000 de aan het ioii"! van wijlen A. de HaastoebehooreiGf eigendommen, gelegen tusschen Jordensstraat, het Nauwe Geldeloo"1 Pad, het Wijde Geldelooze Pad e den Koninginneweg, ter oppervlak" van ongeveer 24.550 vierk. meter b. voor f 58.000 de aan J. B. Gro newegen toebehoorende gronden, g(" legen tusschen het Nauwe GeldeloO'-6 Pad, het Wijde Geldelooze Pad, d-'1' Wagenweg en de Jordensstraat. B. en W. vragen voor denaanko>Pj en de daarop vallende kosten f 173.00"/; In hun toelichting zeggen B. en W dat zij meenen, dat het in het behu'ü der gemeente zal zijn deze terrein®11 aan te koopen, aangezien deze dan F zijner tijd als bouwgronden zullefl verkocht kunnen worden aan part'' culieren, onder voorwaarde, dat Jp op te richten gebouwen aan zeker" te stellen eischen zullen voldoen. Op die wijze zal van gemeenteweg0 worden zorg gedragen, dat de bedoel' de gronden op behoorlijke wijze wor den bebouwd, waardoor een goed" toestand daar ter plaatse zal verkrc gen worden. Bovendien is de kans niet uitgesloj ten, dat, bij een geregeld verloop vftO] de exploitatie dier gronden, door dn gemeente eenig financieel voorde®'! zal worden verkregen. De Heer Hugenholtz is voor uit' breiding van gemeentelijk grond bezit-1 Hij is tegen het verkoopen van gemeen' tegrond, wel in erfpacht geven. Daarór® zal hij tegenstemmen. De Heer Modoo zal niet met de" Heer Hugenholtz meegaan en acht zij" standpunt zeer verkeerd. De Heer Thiel zegt, dat thans alleC voorgesteld wordt grond te koopen cnl niet om te verkoopen. Later kan de Baa"! nog beslissen. De Heer v. d. Kamp vraagt er hij verdere aankoopen niet meer te wachten j tot den laatsten dag. De Raad schenkt zijne goedkeuring aa» 't voorstel van B. en W. alle«n de heef j Hugenholtz stemt tegen. 5. Id. id. vellen boomen Schoter- singel. B. en W. vragen machtiging om over te gaan tot het doen vellen van de boomen langs den Schotersingel, tusschen de Schoterbrug en de Osta- destraat, wier opruiming, tengevolge van de wijziging van den aanleg der bestrating aldaar, zal worden vereischt. Bij deze organisatie zullen ook de rails van de E. N. E. T. Haarlem i Bloemendaal verlegd worden. De heer Rinkema vraagt ook ver- betering van de brug bij 't viaduct. De heer Hugenholzt wijst op 't- I adres der Ver. tot Verfraaing en waar- schuwt derhalve tegen al te groote over- j ijling in deze. Misschien is het rooien clan niet noodig. De Weth. De Breuk zegt. dat de boomen toch weg moeten. De Raad verleent de gevraagde mach- tiging. Voorstel B. en W. goedkeuring plan van aanleg van de Nassaulaan en de Gedempte Oude Gracht-, B. en W. leggen den Raad over een situatieteekening voor een samenhan- genden verbindingsweg tusschen Ke- naupark en Spaarne. De commissie van Bijstand in 't beheer der Openbare Werken heeft zich vereenigd met bedoeld plan, voor j zoover het betreft de Gedempte Cucle Gracht. B. en W. blijven bij hun gevoelen, dat het oorspronkelijk plan voor de Nassaulaan de voorkeur verdient en geeft den Raad in overweging het si tuatieplan goed te keuren. Be Heer Miedema heeft tegen de behandeling bezwaar, 's Avonds voor dezen Vergadering is dit punt eërst ter kennis gebracht van de leden, De zaak is niet van zoo spoedeischenden aard. De Voorzitter verzekert dat de Vsorzitter steeds den Raad zal geven, wat des Raads is. Dit punt is aan de orde gesteld op verzoek van 't lid v. d. Kamp. De boomen kunnen dan nog geplant worden. De Heer Hugenholtz kan zich wel aansluiten bij 't bezwaar Miedema, doch minder op formeele gronden. Spr. weert verwarde discussies, hij pre fereert een conferentie met den directeur van Publieke Werken. De Heer Kleijnenberg acht dit nu al een heel eind verder zijn met de voorluchtig van de Commissie van Bij stand. De toestand eischt thans dringend verbetering. De Heer Spoor wijst erop, dat planten in 't najaar dikwijls veel beter is. Daardoor is 't uitstel slechts 5 maanden. De heer Rasch ziet thans een volledig plan voor zich en is tevreden. De toestand eischt verbetering.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2