STADSNIEUWS. it jlen Omtrek Laatste Berichten. agenten te ver gaan. Immers het bleek uit de verklaring van een tapster uit De Clercqstraat, dat een agent in haar winkel had „gebid en gesmeekt" om twee maatjes jenever. Deze agent dezelfde die in het vorige geval a's „provocateur" had gediend bleek echter een jong beambte te zijn, han delende onder toezicht, doch tegen de instructie van een ouderen collega. Jammer, genoeg had de tapster uit de De Clercqstraat, die zeer hardnek kig geweigerd had twee maatjes te verkoopen omdat zo niet in „overtre ding" wilde komen, zich later onbewust zoo beweerde ze althans toch aan overtreding schuldig ge maakt, door aan een harer klanten op weekrekening te levei en een „potje" jenever van Hoppe, die natuurlijk ook voor „gebruik elders dan ter plaatse van den verkoop" bestemd was. Ze had nu eenmaal in 't hoofd en in 't hart „niet verkoopen bij 't maatje", maar ze had een gekurkt en gezegeld potje net beschouwd als een fit'sch wijn en „zóó afgegeven". Laten we voor haar hopen dat de kantonrechter geen reden vindt om aan haar goede trouw te twijfelen. Inbrekers Tegen half twaalf Zaterdagavond kwam eene bewoonster .van de Dusartstraat te Amsterdam met haar kinderen thuis. Van de straat af zag zij twee personen in de voor kamer van haar woning heen en weer loopeu. De schrik sloeg haar om 't hart. Zij riep de hulp der buren in, die de politie aan het posthuis Sarpliatipark waarschuwde. Weldra verschenen drie agenten die onvervaard naar boven gingen. Met getrokken sabel werden ver volgens de vijf vertrekken van de woning onderzocht. In kasten en onder ledikanten, overal werd ge keken, echter zonder resultaat. Intussehen hadden zich vele nieuwsgierigen voor het perceel op gesteld vol belangstelling op den afloop van dezen inval wachtende. Ten slotte kwam een van de politiemannen tot de ontdekking, dat de gewaande inbrekers niets anders waren dande weerkaat sing van een door den wind in be weging gebracht licht van een lan taarn. Tableau Treurig. Een treurig ongeval had Vrij dagmiddag om halfeen op den IJsel voor het Katerveer plaats. Een passeerende schipper wierp het an ker uit, hetwelk den kabel van de pont greep. Daardoor brak de rem ketting van de pont, die zich juist midden op de rivier bevond. Het eene uiteinde van de ketting trof den 26-jarigen veerknecht Andries van den Berg en verwondde hem zeer ernstig aan den buik. Heden nacht is de jonge man, die nog slechts kort 'gehuwd was, aan de gevolgen der verwonding bezweken. (Zw. Ct.) In een sopketel. Hel kind van den landbouwer SI. op Poeiers onder Stratum is gisteren in een sopketel gevallen, waarin veevoeder wordt bereid, Het kind bekwam daardoor zulke he vige brandwonden, dat het heden aan de gevolgen is overleden. Inbrekers. Men meldt uit Zeist Vrijdagnacht hebben inbrekers zich door opensluiting toegang we ten te verschaffen tot het kantoor van het verkooplokaal de Vereen i- ging. Terwijl zij bezig waren door middel van een boor de brandkast te forceeren, werden zij overvallen door den bewoner van het perceel, waarop zij, drie in getal, ijlings de vlucht namen. Een revolverschot werd hen nagezonden zonder te treffen Een zak met inbrekerswerk tuigen werd achtergelaten in het gebouw, terwijl daar buiten een 30 tal loopers werden weggeworpen. Van een der inbrekers is liet sig nalement hekend. Onder de kdr. Te Schijn del geraakte gisteren zekere Verhagen, toen zijn paard onverwachts aantrok, onder zijn beladen kar, welke hem midden over het lichaam reed. Een half uur daarna, meldt de X. Bral»., gaf hij den geest. Verdronken. Uit een sloot aan den Bezuiden- hout te 's-Gravenliageis opgeviseht het lijk van J. G. Steen, 40 jaar oud, winkelchef te Botterdam, die sedert 3 April uit de echtelijke woning aan de KleineC'oolstraat 29 le Botterdam vermist werd. Een ongelukkige. Men schrijft uit Leiden De geestestoestand van den stu dent J., die een paar dagen gele den zijn hospes L. in het Noord einde zwaar verwondde, is gebleken van dien aard te zijn, dat 's mans opneming in het krankzinnigenge sticht „Endegeest" word noodig ge oordeeld. Een dienstweigeraar overleden. Meu schrijft uit Den Haag: Blijkens een bij de familie hier ter slede ontvangen bericht, is te Parijs plotseling overleden de be kende dienstweigeraar D. Ph. de Bruin. Weer een lijk. Men meldt uit Brielle Vrijdagmiddag is door den schelp zuiger Marie aangebracht een lijk, vermoedelijk dat van kapitein J. Precious, van de Berlin. Een vrij- biljet van Harwich naar Parkestown met zijn naam ingevuld,werd daarop gevonden. Hij was gekleed in vest met uniformknoopen, gouden man- clietknoopen, waarin Passer en winkelhaak gegraveerd, ring aan de linkerhand, twee portemonnaies met eenig Engelsch en Hollandsch held. Het lijk verkeerde in vrij goeden toestand. Veenhuizen. Uit de Bijks-werkinrichting te Veenhuizen zijn in de laatste dagen weder 29 gedetineerden ontvlucht. Opruiming van de „Berlin". Tn de Staatscourant maakt de Minister van Waterstaat bekend, dat het achterschip van de „Berlin", en zooveel noodig de lading, Woens dag van Bijkswege zal worden opgeruimd. Te geef. Bij de te Oldenzaal gehouden verkooping van schutterspakken golden deze f0,55 a fl,2a: sjako's en petten werden verhandeld voor 5 ctde vijf. Verdronken. Te Holwierde (Gr.) is een zoon van den heer T. Olthof bij het vervoeren van tichelklei van de praam te water geraakt. Toen hij op liet droge gebracht werd, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Gestikt. In de gemeente Kaatsheuvel (N. Br.) is een D/2 jarig kind in een beerput gevallen de kleine is daarin gestikt. Geen verband. Uit de gerechtelijke schouwing van het lijk van den metselaar V. 't welk een paar dagen geleden op last van den officier van justitie te Leiden werd opgegraven, is aan getoond dat tusschen 's mans dood en de mishandeling door dezen eeni- ge weken geleden ondergaan bij eene Vechtpartij, geen oorzakelijk verband bestond. Branden. Te Oscli is gisteren brand ont staan in de kapok- en wattenfabriek der firma Gebr. v. d. Berg, die zich in den aanvang zeer ernstig liet aan zien, doch door vereende krachten van de werklieden der fabriek, de gemeentebrandweer en de brand weer van Ant. Jurgens Margarine- fabrieken, kon de brand tot één magazijn blijven beperkt. Een groote voorraad kapok en watten is evenwel door vuur en waterschade verloren gegaan. I11 bet dorp Beugen (N.-Bbrak Vrijdagavond omstreeks 9 uur in bet huis van den landbouwer M. B., een felle brand uit. Door den hevigen wind aangewakkerd greep het vuur zoo snel om zich been, dat er aan blusschen niet viel t3 denken, zoodat het buis en een groot gedeelte van den inboedel een prooi werden van bet vernielend element. Een pauw kwam mede in de vlammen om, terwijl een koe wegens brandwonden moest worden afgemaakt. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt grootendeels door verzekering gedekt. Gemengd Buitenland. Weer een drama te Kortrijk. Een handelaar dezer stad, B., deed zich nabij de statie een huis bouwen, dat op 1 April voltooid moest zijn. Nu is bet werk nog niet af en uit dien hoofde ontstond er gisteren twist tusschen den eigenaar en den metsersbaas. Onder de woordenwisseling werd B. zoo woedend, dat bij eenen ha mer greep en den metser den sche del te bersten sloeg. Werklieden brachten bunnen baas stervend naar buis, terwijl de moor denaar de vlucht nam. Beiden zijn rond de 50 jaar, ge trouwd en huisvaders. B. wordt door de gendarmerie opgezocht. Familiedrama. I11 bet dorpke Eving, dicht bij Dortmund, is een vreeselijk familiedrama voorgeval len. In een buis van de Cbaussae- strasse woonde de familie Gleser, het echtpaar met vijf kinderen, 8 jaar tot 5 maanden oud. Sedert Maandag bad men die ïnenscben niet gezien. Gisteren kwam d moeder van Gleser de familie be zoeken. Men zegde baar dat deze ongetwijfeld op reis was. i'e moeder liet echter de deur openbreken en men vond de heele familie dood. Alle waren verworgd. Men denkt dat de ouders in overeenkomst de vreeselijke daad hebben begaan, ofwel dat de man eerst de vrouw dan de kinderen en ten slotte zichzelven gedood heeft. Stellige aanwijzingen voor een dezer twee lezingen beeft men nog niet. Men zegt dat de vrouw vroeger reeds zelfmoorddenkbeel- den had. De man beeft nog tot Maandag avond in de mijn gewerkt. Hij stond bekend als een goed werkman, die goed zijn brood verdiende, 180 tot 195 mark in de maand. De vrouw had echter geen verstand van huis houden en zoo geraakten zij in de schuld. Onvergetelijke bruiloftsdag. Twee jonge lieden van Ternath waren Donderdag getrouwd en na de plech tigheid trokken zij met de getuigen, de ouders en de genoodigden naar Brussel 0111 lustig te feesten. Het diner had plaats in een der volkshotels achter bet stadhuis. Daarna ging heel bet gezelschap wandelen. l at „wandelen" wil niet zeggen monumenten zien, de boulevards, of bet park, of de schoone winkels zien; neen, dat is eigenlijk herberg in-, herberg uitgaan, hier faro drin kend, daar lambiek, ginder half-en- balf, dan weer een borreltje of een glas dubbelen. De geesten worden dan verward, de beenen zwak, even als bet ge heugen en zoo kwam het dat in 't laat van den avond de bruide gom met zijn trouwcostmun door weekt van regen slijk, tegen den rand van bet gaanpad werd ge vonden door de politie van Schaar beek. Toen bij des morgens wakker werd, miste bij frische lucht, zijn vroobjk gezelschap, zijn bruid, zijn portemonnaie m.t 100 fr., zijn hor loge met ketting, en wie weet wat nog meer. Langzaam kwam, terwijl hij op de harde brits zat 11a te denken, de herinnering aan het verledeii terug. E11 bij k©n aan dé politie en aan den bewaker van de gevan geniscel zijne historie vertellen en men liet liem met geleend geld vertrekken. Thuis gekomen, werd bij met open armen ontvangen door de an dere leden van bet gezelschap en vooral door zijn bruid, die, in de grootste ongerustheid ver keerde, daar zij niet anders denken kon of hij was vermoord Bestolen, ja, dat was hijde af wezigheid van horloge en geld ge tuigden dit. Maar boe dat gebeurd is zal men wellicht nooit weten. Daar is de faro en de lambiek de schuld van. Wat er van zij, die zullen bun bruiloft niet licht vergeten. Een millioenen-erfenis. De te Sas- van-Gent, verschijnende „Zeeuwsclie Koerier" bevat bet vólgende ver haal „Jaren geleden vertrok de 18- jarige Bernardus Begijn van zijn woonplaats Bouchaute, naar Duitsch- land. „Het geluk was hem daar zeer gunstig, tot hij ten slotte een schat rijk persoon werd. Zijn fortuin bad een zeer groote aantrekkingskracht op knecht en meid en, naar de berichten verluiden, hebben deze personen Begijn om zijn geld ver moord. „Dit kwam echter aan liet licht en daar bij zijn dood uit de papie ren bleek, dat bij geboortig was uit Bouchaute (België), moest in die richting een onderzoek worden in gesteld naar de wettige erfgenamen van den vermoorde, dien men in Duitsehland niet kende.) „Toen eenmaal het bericht in deze streken was, liep dit als een loopend vuurtje en vele personen die den naam Begijn of een gelijkluidende droegen, namen advocaten in den arm, 0111 ten deze nasporingen te doen. Door een zekeren Begijn te Bouchaute werd een advocaat uit Eecloo naar Duitsehland gezonden om zich van de zaak in alle punten goed op de hoogte te stellen. „Deze is nu teruggekeerd en heeft, voor die familie Begijn hoopvolle berichten meegebracht. Het kapi taal moet circa elf raillioen mark bedragen en komt rechtstreeks ten deel aan genoemde familie, welke de som in zeven staken zal hebben te splitsen. Een 88-jarige vrouw te Sleijdingc (België) zou het totale bedrag van 1/7 der som krijgen, de andere zevend3 deelen moeten weer gesplitst worden. Naar wij hooren, wonen te Sas van-Gent, Westdorpe, Philippine en Hulst personen, die voor ee 1 erfenis ten deze vrij zeker zullen in aanmer king komen. „Alle gegevens van den ver moorde op bet gemeentehuis te Bouchaute komen overeen met die van de familie Begijn." De hongersnood in China. Volgens berichten uit Shanghai neemt de hongersnood in de getroffen streken een steeds ernstiger karakter aan. De beschikbare fondsen zijn niet toereikend tot leniging van den nood. Het aantal noodlijdende lie den bedraagt tien millioen we citeeren nog altijd berichten uit Shanghai drie millioen menschen zijn den hongerdood nabij. Dage lijks sterven 5000 men chen. Ouders milen hun kinderen tegen levens middelen. Weer 'n ruonderkind ontdekt. De bekende vioolvirtuoos prof. August Wilhelmi Leeft in een der armste wijken van Londen een nieuw won derkind ontdekt. 't Knaapje is van Duitsche afkomst en heet Leopold Lustig. Hij speelde viool in kleine kroegjes en trok de aan dacht van den professor, die '11 liefhebber is van zwerftochten door de Engelsche wereldstad. Hij adop teerde den jongen en heeft met be hulp zijner vrouw de opvoeding van Lustig ter hand genomen. De pleegvader toont zich zeer tevreden over zijn ontdekking en is van meening, dat de knaap, dank zij zijn instinctieve gaven en zijn mu zikaal gevoel, eens onder de eerste kunstenaars genoemd zal worden. Over twee jaar hoopt hij zoo ver te zijn, dat de toekomstige virtuoos zich in 't openbaar kan doen hoo ren, Kokend lood in 't oor. Een tui niersvrouw, Marie Hoffmann uit Qualkau in Silezië, die haren man, een luien, ruwen dronkaard, kokend lood in het oor had gegoten, is door het Schwurgericlit te Schwéid- nitz vrijgesproken van de haar ten laste gelegde poging tot moord. Het publiek juichte de vrijspraak toe. Uit de lift gevallen. Gisteren avond is Londen aan het Plolborn- station van den ondergrondschen electrischen^spoorweg een beambte, die de lift bedient, uit de lift in de vijftig meter diepe schacht ge vallen. Hij brak zijn nek en was aanstonds dood. Drie reizigers, op wie hij terecht kwam, kregen kwet suren. Een rare vrijer. Een Galiciscli arbeider te Berlijn meende reden te hebben, jaloersch te zijn op zijn meisje, deed alsof hij haar wilde kussen en beet liaar den neus af. Vijfjarige moordenaar. In liet Elzassche dorp Niedermunsbach waren eenige boerenkinderen aan 't twisten, toen een vijfjarig jon getje plotseling vaders jachtmes greep en op zijn zusjes en broertjes insloeg, van wie hij twee op slag doodde en een derde ernstig ver wondde. Dief veroordeeld. De vroegere spoorwegbeambte Wydler, die in November 1905 een couvert met 100,000 fr. in bankpapier, door het bestuur vaii de Bondsspoor- wegen van St. Gallen naar Bern verzonden, gestolen heeft, is door de rechtbank te Zurich veroor- deedd tot 4!/2 jaar gevangenisstraf. Mijnramp 53 arbeiders bedolven. In een der mijnen te Sainte Marie- aux Arènes heeft een groote aard storting plaats gehad. Naar het zeggen zijn 53 arbeiders onder de aardmassa's bedolven. Bijzonderheden ontbreken voor alsnog. Verlof drankwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1881 Staatsblad no. 97). zooals zij laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 30 December 1905 (Stbl. no. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van J. P. Meijers om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank, anderen (lan sterken drank voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel aan het Groot II iligland, no. 37. Haarlem, 13 April 1907. Burgem. en Weth. van Haarlem, BOREEL. De Secretaris. PIJNACKER. Vergunning drankwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 12 der wet van 28 Juni 1881 (Stbl. 110. 97), zooals zij gewijzigd is bij de wet ten van 12 October1 1904 (Stbl. 110. 230), en van 30 December 1905 (Stbl. no. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van A. van Wienen, om vergunning, in gevolge art. 55, le lid lett. a. dier wet, tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de gelagkamer van het perceel aan de Brouwersvaart no. 98. Haarlem, 13 April 1907. Burgem. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Raadstukken, De heer J. J. Groot heeft den Raad voorgesteld, in de definitief vast te stellen concessie onder de te stellen voorwaarden op te nemen de bepa ling, dat de concessionaris verplicht i» het vrijkomende personeel van de Haarl. Tramw. Mij. voorzoover zij dat wenschen, in haar dienst over te nemen voorzoover daartegen geen on overkoombare bezwaren bestaan we gens lichamelijke ongeschiktheid of dergelijke. (Raadsstuk 141). Voordracht onderwijzer. B. en W. bieden (le volgende voor dracht aan ter benoeming van een on derwijzer aan de 1ste Tussclienschool (vacature R. Haverschmidt). le. W. P. van Munster, te Heem stede. Salaris f800. 2e. D. van Veen, te Zaandam, Sa laris f625. 3e. P. de Boer, te Zandvoort. Sala ris f625. (Raadsstuk 142). De Haarlemsche Pers. Tn de Zaterdagavond gehouden vergadering van de vereeniging „De Haarlemsche Pers" werden statuten en huishoudelijk reglement vastgesteld. Tot bestuursleden werden geko zen de heeren J. C. Peereboom, voorz., J. Fabricius, 2e voorz., G. G. v. As, seer., P. J. M. van Te- lering, 2e seer. en V. J. Uri, penningm. Ongeluk. Vrijdagmiddag overkwam den loodgieter B., werk zaam in het bedrijf van de firma De L.. alhier, een ernstig ongeval. Terwijl bij werkzaam was op liet dak van een perceel aan de Gael- straat en stond op een ladder, welke in de goot stond en even boven het dak uitstak, schoot de ladder uit, omdat de loodgieter waarschijnlijk te veel zijn gewicht op het boveneinde liet rusten. Het gevolg was, dat de ongeluk kige naar heneden viel en van een hoogte van ongeveer 7 meter mid den op de straat terecht kwam. Zoo werd de man daar aangetrof fen en ernstig verwond aan pol sen en uangezicht per rijtuig naar zijne woning vervoerd. De heer Van Maas verleende de eerste geneeskundige hulp. -25 jaren dienst. Den loden Mei a. s. zal de heer K. Fol- kerts, magazijnbeambte aan de Centrale Werkplaats der H, IJ. S. M. alhier, den dag herdenken waarop li ij voor 25 jaar bij die maatschappij in dienst trad, Belastingen. Bij Min. bescli. zijn verplaatst, ing.mg 1 Mei 1907 de surnumerairs v. h. kadaster L. W. Romijn, van hier naar Groningen. Garnizoensberichfen. Onder de wapene/r^&ëmilicien Ser geant J. Brim^eri* van het 10e Beg. Inf. is vfm*^root verlof alhier voor 4 maaiden vrijwillig onder de wapenen gekomen. Oefeningen. Dom;- de natalj 011s van het 10e Rc^^-'tnf.' zullen dit jaar weder qg&mngen worden gehouden op j^rterrein „de Breesaap" bij IJtffuiden. Indeeling. De Jjwj 'Tiet 10e Reg. Inf. in actpg^n dienst herstelden kapitem^iTOetl, komt te den Helder iiiïzoen. virplaatsing De milicien I. Koop man van het HLaffijgTInf. is over- geplaatst. óp ziju verzoek bij het 7e te Amsterdam. Vechtpartij.jflffsteravond 81/2 uur ontstoncylreen vechtpartij in de Kruigajl^uu bij de Parklaan tus- sch ïi^Pp 3 mono u de een kreeg geducht pak slaag en de ander s het hazenpad, angereden. Gisteravond om- streeks\S uur reed een fietsrijder met vollj^aart de Barteljorisstr. uit, de ZijMtóat in. Daar hij in zijn vaart niei^an stoppen reed hij een ouden man o^yer. Deze be kwam gelukkig g Gisterochtend omstreera<3<T'/2 uur reed een fietsrijder kpraende van A'dam door de gropl? Houtstraat, om de bloememnüden te gaan be kijken. D (j W&i daar nog al vrij ernstig aangereden door een rijtuig, viel vaif^zyn fiets en bezeerde zich aan»|Bfide handen. Van verder rij- was geen sprake, want de fiets Fas door midden gebroken. Hedenmiddag reed eem^ïsrijder van de Ridderstraat dg^iruisstraat in, toen een rijUug 'komende van het spoor, hem^mst den weg kruis te. De fieta«Sfner werd omver ge worpen M#Miezeerde zich ernstig aan daulmkerknie; ook de fiets had dany^geleden, zoodat hij loopende, zeer been toe, zijn weg moest vérvol gen. I-IcxUki half twee reden aan de Jansbrul^twee fietsrijders tegen rikaar, zooo^A-1' van een der fietsen verscheidene jtaken zijn gebroken; ook is het wiel IferbögenDe man heeft zich niet ernjj^rbezeerd. Diefstal. IIcdenticirca 1 nur kaajaeen jonge van een sinaas- appelenkoojtaian op de Botermarkt twee sinaasappelen. De koopman werd gewaarschuwd en ging den jon gen na; het gelukte hem den ki'8® in te halen, waarop bij hem in p'a:1 van op sinaasappelen op een n pak slaag trakteerde. Aanbeteding. Heden, voormiddag, 11 uur, is' 't Hotel „De Leeuwerik" alhier oj besteed voor rekening van O. Hu'! bosch en Zn., alhier; Het amoveer' van de perceelen Nos. 50 en 5'! J het bouwen van een pakhuis vooi 'i zenwasschers-gereedschappen met 1/ bovenwoningen aan de Raamgrad' Ingeschreven werd als volgt H. G. Schornagel, f J. Turkenburg, J. W. van Santé, P. Iioosen Jr., D. Dekker, Koppens. J. Winnubst, J. C. de Lee, A. Groen, H. C. Lucas, Haarl. Coüp. Bouwers Bond, 1J J. E. A. Kaub en H. Bierboom,if J. Vink, jfi& Te water. Gistermorgemns ee' Amste' Am td fietsrijder, komende dam in het water va: damsche vaart ger Met yeel moei tui' wist hij zk' te redden, sproi^ weer met zij' natte kleeren ou^le fiets en op de' Heerensingel Romende brak zij) fiets in tw<ujfnHierbij kreeg L eenige woelen aan zijn hand d een wonjr aan zijn hoofd. Bij dd rij wiel lumdelaar Swart is hij bi"' nengej^racht en vervolgens pe' traiyfwecr naar Amsterdam lei'Up gebeerd. Barometerstand te Haarlem. Wa Hoog bezoek. Men Veldt ons uit Amsterdam: Prins 5b'gust Wilhelm, de viei de zoon van\Z. M. de Keizer van Duitschlan\vertoeft op liet oogen- blik in de Imofdstad.' Gistermorgen bracht hij ee% bezoek per auto aan Broek in \witerland, verder oe- zoeht hij Monnikendam en Vollen- dam. Hedenmorgen werd een be zoek gebracht aanzet Rijksmuseum. SCHuffEN. Vechtpartij. Gis terenmiddag ontstond in de Cronjé- straat een Vechtpartij tusschen een 6-tal jongend van omtreeks 20 jaar, die zoo lioogVipp, dat zij elkander een geducht pak toedienden. De inmiddelsjoegeschoten veld wachter deed fltok mee, maar met den degestok ejmaakte spoedig een einde aan deze jachtpartij. HEEMSTEDE. Debol/endag. De drukte van jjteren heeft niet aan ni Bis rei vo Stand van gisteren. 755. Neiging tot achteruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 63 F. —17 C- Laagstev.d.afgel. nacht 43 F. =6 0, Opgegeven door Joh. M. Schmidt opticien. Zijlstraat 85, Haarlem. Burgerlijke Stand. Bevallen: D. v. d. Leest-Banda, z. en d. A. O. v. d. Aart-v. d. I Engh, d. F. Ineke-Elser, d. R. Olijdam-van Oort, d. P. D. Hof- I kes-Schreutelkamp, z. J. Schmidt- I v. d. Moolen, d. Overleden: A. T. Sweerts de Landas-Baerts, 83 j., Ripperdapark. G. Martin-Craije, 57 j., KI. Hout- str. G. C., 6 m. z. v. G. Middag, Ruijsdaelstr. A. R. van Gend, 23 j., Gasthuisstr. J. Ditmar-v. Op- hoven, 72 j., Brouwersvaart' Politie-rapport. Gevonden: 1 zwart taschje met inhoud, 1 dainesring, 1 ring met sleutels, 1 bril, 1 dameshor loge, 1 damesportemonnaie met geld, 1 broche, 1 bottine. Proces-verbaal opgemaakt wegens zitten in raamkozijnen. AGENDA. Zondag 14 April. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m. 3 uur n.m. (behalve Zate rd. en Zond.)de Bibliotheek van 1l u. n. m. (behalve Zond.) le Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden- Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. ïfc

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2