STADSNIEUWS. •teld omdat anders wellicht geen behoorlijk uitvoerbare controle mo gelijk zal zijn. Art. 2c. Inderdaad worden hier en daar nog wel eens jongens be neden 16 jop ongeregelde tijden bij schakelborden gebezigd. Die arbeid levert geen gevaar op, tenzij ge vaarlijke deelen met beiden handen zoodanig worden aangepakt dat kortsluiting kan ontstaan. Contact met den grond kan worden voor komen door het gebruik van gum mi-matten. Overigens achten wij de bepaling wel goed, dat deze jeug dige personen in de nabijheid van electrische sterk-stroom installaties slechts mogen worden toegelaten wanneer blanke onder spanning staande deelen van geleidingen be hoorlijk zijn opgesteld of afgedekt, zoodat onwillekeurige aanraking uit gesloten is. Art. 3b. De voorstellers hebben door weglating uit de vigeerende redactie van de woorden: wanneer die arbeid gevaar kan veroorzaken", al te strenge eischen gesteld. Het is niet te verlangen dat door be schermde personen in het geheel niet zou mogen worden gepoetst aan in gang zijnde werktuigen. Het belang van werkgever brengt mede dat reiniging zoo weinig mogelijk onder het loopen geschiedt, ondat het verwerkt wordende materiaal anders allicht beschadigd of ver ontreinigd wordt. Een absoluut ver bod kan echter naar het ons voorkomt niet worden gehand haafd. Het verdient daarom over weging, op voorbeeld van betgeen in dit artikel onder C voorkomt, de bedoelde woorden van het vi geerende artikel ook hier te doen vervangen door de uitdrukking „die door den bevoegden inspecteur als gevaarlijk is aangewezen". Wordt deze toevoeging aangebracht dap zal hetgeen in dit artikel sub B 4 voorkomt kunnen vervallen. Een zeer goede bepaling in dit artikel is dat aan in gat g zijnde werktui gen niet mag worden gearbeid met „loshangend haar". Art. 4e. Hier komt wel zeer in overweging welke eischen de be voegde inspecteur stelt als „vol doende beschutting" tegen het ge vaar van uitvliegen van de spoel nu uit de vigeerende bepaling zal wegvallen de uitdrukking: „voor zoover het bedrijf zulks toelaat". Het komt ons intusschen voor dat de inspecteur zeer zeker het onmo gelijke niet zal eischen. Art. 8 sub 3. Dezerzijds is men bevreesd dat de voorschriften van den bevoegden inspecteur wat aan gaat het aanbrengen van een hou ten vloer of rooster wel eens moei lijk zouden zijn op te volgen. Art. 13. De wijze van meting der lichtsterkte in de roode stralen door de Heffner lan p is ons niet bekend: wij kunnen over de voor geschreven lichtsterkte dus geen oordeel uitspreken. Art. 16. Dit artikel bevat een absoluut verbod van arbeid door beschermde personen in werklokalen van fabriek of werkplaats; waarin den regel de vervolgens opgesomde stoffen worden bereid of verwerkt. Onder no. 12 (arsenicum ofarseni- cumverbindingen) wordt in de ont- werplijst Bijlage I, onder de be drijven genoemd Turkschroodver- verij en katoendrukkerij. Het is mogelijk dat door arsenicum ver bindingen worden gebruikt, en dan is het zeker wel goed dat in het lokaal, het laboratorium, waar die stoffen worden bereid, beschermde personen niet mogen arbeiden; maar de uitdrukking„worden ver werkt" kan zóó worden uitgelegd dat lokalen waar opvolgende be werkingen van met arsenic, behan delde goederen plaats hebben ook voor beschermde personen gesloten moeten zijn. Het is dus wellicht aan te bevelen om door eenige verduidelijking te zorgen dat der gelijke opvatting wordt vermeden. Art. 17. In de vóórlaatste alinea vóór de Tabel (blz. 9) beginnende met: „de vrije luchtruimte van het werklokaal" enz. is een onduide lijkheid ontstaan door het wegvallen van een zinsnede. Vermoed wordt dat deze alinea juist zoo moet lui den als de derde alinea van art. 12. Art. 25. Hetgeen de inspecteur van den arbeid in de 7e inspectie omtrent het schadelijke voor de gezondheid van te groote vochtig heid der lucht in werklokalen in zijn rapport over 1903/4 mededeelt is jurst, maar hier te lande bestaan verscheidene weverijen waar inrich tingen tol kunstmatige bevochti ging der lucht niet aanwezig zijn. Al moge nu in zulke weverijen enkele keeren 's jaars bij zeer droge weergesteldheid de vloer bevochtigd werden, zoo komt het ons toch voor dat verplichte aanschaffing van psy chrometers of althans het driemaal daags verplicht aflezen en op tee kenen van den stand dïe psychro meters aldaar wel achterwege zou kunnen blijven. Art. 27. Wij hebban hier een soortgelijke opmerking te maken als bij art. 16. De meeninh is niet uitgesloten dat [bij de gebezigde redactie van dit artikel zou kun nen worden verlangd, dat waar materialen worden verwerkt, die behandeld zijn met de in dit arti kei bedoelde en opgesomde stoffen, een beschermde persoon niet zou mogen werken, tenzij kan worden vertoond een bewijs dat aan den bevoegden inspecteur eene aangifte is ingezonden. Het zal wel de be doeling van de stellers zijn dat die aangifie alleen moet geschieden omtrent personen die met de opge somde, min of meer gevaarlijke stoffen onmiddelijk in aanraking komen. Biljart-, Café-, Hotel enz. In het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam is Za terdag de internationale tentoon stelling geopend van Biljart-, Café- Restaurant en Hotelwezen. De zaal is door den decorateur Frans Bakker herschapen in een wintertuin, welke door zijn decora tief in lichte kleuren een aangena- men indruk geeft. De „clou" der tentoonstelling ligt ditmaal in eene inzending van vijftig biljarts, welke midden in de zaal opgesteld zijn, van verschillende binnen- en buitenlandsche fabri kanten en waarop ook geregeld wedstrijden om kunstvoorwerpen worden uitgeschreven. Het tooneel aan het einde der zaal vertoont een Hollandsch land schap, dat des avonds door gloei lichtjes verlicht wordt en waar ge durende de tentoonstelling een da meskapel zich doet hooren. Köpenick in Dommelen. 't Gebeurde dezer dagen, Maan dagnamiddag in Dommelen in de Meierij Voor een wijle wisselde onze waardige gemeenteveldwachter zijn ernstvolle taak van handhaver der orde af met eenige burgerlijke be zigheid in den stal, toen plotseling aan 's mans oogen een kranige, rijzige gestalte zich voordeed, ge kleed in een rang-uniform der veld artillerie. Hoe kon 't anders Even plotse ling ontwaakte in Hermandad's zoon het gevoel van militair en daar hij met één blik bemerkte hier een hoogere voor zich te heb ben, het gevoel van onderdanigheid, zooals dat past aan 'tware krijg- manshart. Met een air en een toon, die blijkbaar den man kenmerkten, aan commandeeren gewend, werd den heel rrede-lievend in civiel geklee- den orde-bewaker afgevraagd of hij geen uniformjas bezat. Op het bevestigend antwoord, volgde het goedig toenaderend be vel zich fluks daarmee te kleeden. Dit gebeurde en de namens de militaire overheid gezondene was wel zoo goed daarna den veldwach ter mee te deelen, dat de miliciens ter installatie van den nieuw be noemden Minister van Oorlog 25 April a.s. onder de wapenen moes ten komen om parade te maken. Dientengevolge had hij onmiddel lijk eenige der „jongens", die met Paschen met groot verlof gekomen waren, opgecommandeerd om mede te verschijnen ten gemeentehuize, waar de verlofboekjes moesten wor den gecontroleerd en gecontrasig neerd. De afgezant der militaire over heid was in 't geheel niet grootsch. Welwillend onderhield hii zich met den veldwachter en werden de be trokken miliciens gewaarschuwd, zoodat men spoedig naar het ge meentehuis marcheerde. Daar gekomen nam Zijn Hoog- EdelGestrenge plaats in den leu ningstoel, onderhield zich met de miliciens verlofgangers over den toestand hunner uitrusting, vroeg inzage van het geboorteregister en liet daarna ieder hunner persoon lijk zijn naam op eenzelfde blad papier schrijven. Alles was in orde bevonden, dus mocht ook tot afstempeling worden overgegaan. Gul werd het gemeen testempel in een inktpot gedom peld (een soldatesque manier, maar een krijgsman kijkt niet zoo precies!) en daarna even gul op verlofboekjes en bovenbedoeld blad papier een onmogelijk afdruksel geplaatst. Tot slotte maakte men een wan deling naar den heer pastoor, waar hij een bewijs vroeg van hun goed gedrag, om dat aan de nog hoogere militaire overheid te kunnen toonen. Doch ZijnEerwaarde wilde daar aan niet voldoen, omdat dit zijn gewoonte niet wasen ook slaagde hij er niet in des wethouders hand- teekening te bemachtigen. Dus af, en verderop. Wie weet hoe lang het vermake lijk spel nog zou geduurd hebben, wanneer niet plotseling'emand zich had opgedaan, die in den op-corn- mandeerende herkend had.... een nog niet afgericht gewoon soldaat van de „Veld", een vroeger scharen, slijper, die in de buurt bekend was- Hij had zich in het uniform van korporaal, met fraaie buitenmodel- gekleed en deed zich als zoodanig voor. Bij herkenning poetste hij de plaat. Hij had zijn rol, gelijk men ziet, uitstekend gespeeld, maar zal waar schijnlijk ook zijn loon daarvoor niet missen. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Renkum een zeer brutale diefstal met braak plaats gehad. Vlak tegenover de woning van den gemeenteveldwachter woont mevrouw Buse met twee dienstbo den. Omstreeks 4 uur hoorde een der dienstboden beweging in het huis. Zij sloeg daar echter geen acht op, meenende dat mevrouw om de een of andere reden was opgestaan. Ruim een uur later, toen mevrouw werkelijk opstond, bleek echter dat een ongewenscht bezoek had plaats gehad. Door het uithakken vau het paneel uit de achterdeur van het huis hebben de dieven zici toegang tot de woning verschaft. In de eetkamer werd hot buffet opengebroken en daaruit al het tafelzilver, lepels, vorken, ring enz. te zamen 195 stuks, meege nomen. De inbrekers zijn daarbij met groote kennis van zaken te werk gegaan; wat geen zilver was hebben ze stilletjes laten liggen. Alles wijst er trouwens op dat hier geen onbekenden aan het werk zijn geweest, Door den veldwachter en marechaussee is onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, tot heden echter zonder eenig resultaat De dieven hebben niets anders achtergelaten dan eenige afgebrande lucifers voor het huis. In de kamer hebben zij zich bediend van een kaars. Uit het raam gevallen. Zondagmiddag omstreekt half vier had in de Foeliedwarsstraat te Am sterdam een ernstig ongeluk plaats. In een onbewaakt oogenblik viel een driejarig jongetje uit het raam der eerste verdieping van per ceel 38. Inwendig zwaar gekneusd en hevig bloedend werd het naar het Portugeesch Israëlietisch Oude- Vrouwenhuis vervoerd, waar de eer ste hulp werd verleend. In zeer be- denkelij ken toestand werd het kind naar het Binnen-Gasthuis gebracht. Ongelukken. Te Venlo is een arbeider rem mer van een spoorwagen gevallen. Ernstig gekwetst werd hij in het Ziekenhuis opgenomen. Gisteren ochtend is op het sta tionsterrein te Arnhem de leerling machinist S. van een locomotief gevallen. Hij heeft zijn arm ge broken. Gemengd Buitenland. Terugkeer der Joden naar Pales tina. Doer den Sultan van Turkije zijn alle beperkende bepalingen, waardoor de joden belemmerd wer den tot het land hunner vaderen terug te keeren, ingetrokken. Hel eerste gevolg was, (lat een stroom van Russische Joden zich naai Palestina heeft begeven, en men verwacht, dat eerlang niet eenige duizenden, maar honderd-duizenden zich in het Joodsche land zullen gaan vestigen. Op de Zionistische Conferentie te Keulen werd besloten, te Jeru salem een weeshuis te stichten voor kinderen van in Rusland vermoorde Joden, en om die kinderen in staat te stellen zich te bekwamen in aller lei handwerk. Op die conferentie werd voorts besproken om de Jaffa- Jerusalem spoorlijn te verbinden met de verschillende koloniën, en ook, om eene verbinding tot stand te brengen tusschen de Damascus- en Euphraat-lijn met de Jordaan en de Doode Zee en tevens een lijn aan te leggen van Gaza naar de zee. „De Heraut." De grootste staking. Eenige dagen geleden is de grootste staking uit gebroken, die Canada ooit heeft gekend. Vijfduizend [mijnwerkers, werkzaam in zes of zeven mijnen in Cannor, Little, Frank, Colomas Hillorest, Ferme en Engelsch Co lumbia, hebben zonder voorafgaande waarschuwing den arbeid nederge- legd. De „Canadian Pacific Railway Company" komt daardoor in een moeilijken toe-tand. Lukt het de maatschappij niet kolen te krijgen uit Oost-Canada, dan zullen na deze week de treinen naar het Westen kunnen loopen. Op het oogenblik is er nog geen storing in de passagierstreinen, maar de verzending van goederen, uit gezonderd die, welk aan bederf onderhevig zijn en vee, is gestaakt. Ook de ijzersmelterijen in Britsch Columbia liggen stil. Heden zal een samenkomst plaaats hebben van patroons en werklieden; men vreest echter, dat deze weinig zal uitwerken, daar de arbeiders hebben besloten den strijd door te zetten. Een sprookjeswereld Een Amerikaansch zendeling, die, na een langdurig verblijf in 't noorde lijk gedeelte van Alaska te Chicago terugkwam, vertelt van een geslacht van blanke reuzen, dat hij daar ontdekte, en die grooter zijn dan eenige enormiteit, welke zich op Europeesche kermissen etc. laat be wonderen. Hun spieren zijn zóó ontwikkeld, dat ze zonder de minste inspanning een eik kunnen ont wortelen. Volgens den zendeling behooren deze Herculessen tot het Kaukasisch-Perzische ras. Een vreugdedag. De „Gaceta official de Madrid" publiceert een decreet, dat zeer zeker alle Spaansche vrouwen, die binnenkort moeder hopen te worden, met vreugde zal vervullen. Er wordt namelijk in gezegd dat alle kinderen, die op denzelfden dag als de te verwachten troonop volger geboren worden, een spaar bankboekje op hun naam met 125 peseta's ontvangen, terwijl onbe middelde moeders tevens een luier mand etc. etc. krijgen. Rijk of arm alle kinderen, die op dien heuglij ken dag het licht der wereld aan schouwen, zijn petekinderen van 't koningspaar en ontvangen als zoodanig ern geschenk. Bovendien begint op dien dag voor alle scho len de vacantie. Of de ouders over deze laatste belofte even verrukt zijn als de jeugd, staat te bezien. Studenten-oproer. Zaterdag middag ontstonden voor de univer siteit te Weenen hevige vechtpar tijen tusschen de Duitsch-nationale en de clericale studenten, waarbij talrijke personen gewond werden. Een gedeelte der steenen balus trade stortte in en sleepte ver scheidene studenten mee. De po litie volvoerde talrijke arrestaties. De clericale studenten waren van plan een rêunie in 't universiteits gebouw te houden, en verscheiden vertegenwoordigers van Katholieke studentencorporaties waren uit de provincie naar de hoofdstad getrok ken, om hierbij tegenwoordig te zijn. De Duitsch-nationale studenten wilden deze bijeenkomst verhinde ren en hielden den ingang naar de aula bezet. Bij de komst der clericalen begon onmiddellijk een verwoed gevecht; men ranselde elkaar met stokken en de politie die tusschenbeide kwam, kreeg er danig van langs. Monte Carlo of juister del Casi no-maatschappij die de speelbank beheert, gaat 't gelukkig niet naai den vleeze. In de jaarvergadering is medegedeeld dat er uit de speel bank vier millioen minder ontvan gen is als winst dan 't vorige jaar- dat op zich zelf reeds ver beneden het gemiddelde was. Een uitkeering van 277,5 fr, per aandeel werd goedgekeurd, wat 50 fr. minder is dau over 't vorige jaar. En de vermindering der ont vangsten houdt aan en teekent geen verbetering. De bij Malta bij de nachtelijke manoeuvres gezonken Britsche torpedojager „Ariel" dagteekende 1897. 't Was eendubbelsehroefschip van 235 ton, ter lengte van 210 voet, had een bemanning van 60 koppen en is als verloren te be schouwen. Een spoorwegongeluk in Rusland. Tusschen Dobromino en Sofkino is Zaterdag een trein gederailleerd; er werden 5 reizigers gedood en 6 ge wond. Nieuwe brand op de Philippijnen. Zaterdagnamiddag zijn 1100 huizen in de districten Singalong, Puco en Babang door brand vernield. De materieele schade is niet groot, daar 't meest inboorlingenhutten van geringe waarde waren. Stoomboot gezonken. 49 werklie den verdronken. Bij het oversteken van de Newa kwam gisteravond laat de oude stoomboot „Archan- gelskmidden in de rivier in aan varing met ijsschotsen. Het stoom schip kantelde en zonk snel. Aan boord bevonden zich zestig personen, meest werklieden, waar van voor zoover tot nog toe is vastgesteld slechts elf werden gered. De aanslag op Salmeron. De ge varen, waaraan de leider van de republikeinen te Barcelona heeft blootgestaan, waren in Spanje vrij algemeen aangevat als motief tot een critiek op de wettelooze toe standen, die in het rijk van Alfonso nog heerschen, maar, zoo zegt men, die tevens hun verklaring vinden in het optreden van de republikei nen zelf; te meer daar Salmeron bij deze verkiezingen een verbond gesloten heeft met de separasten en de ultraconservatieven, teneinde de republikeinsche tractie onder Lerroux te verslaan. Aanval op een processie. Bij een kerkelijke processie te Lissabon, waaraan ook de hertog van Oporto, broer van den koning van Portu gal, deelnam, viel een bende ver dachte elementen de deelnemers aan. Vrouwen en kinderen werden mishandeld, men scheurde hun kleeren vaneen en beroofde hen van hun sieraden. Toen de politie maatregelen kon nemen, waren reeds verscheiden personen gewond. De roovers zijn spoorloos verdwenen. Koude, sneeuw en watersnood. In Engeland blijft 't winter. Zaterdag morgen stonden in Cheshire de thermometers op 8 eD 10 graden vorst, waardoor aan de vruchten cultuur veel schade werd aangericht. In den Harz is 't nog steeds volop winter. De post die 16 dezer tus schen Claustal en Andreasberg weder geopend werd, voorziet in den dienst door sleden. Tusschen Backerlay en de Lemenberg ligt de sneeuw nog een halven meter en op som mige plaatsen ligt ze anderhalven meter hoog. Te New-York woedt een sneeuw- storm samen met een scherpe koude. De Sau of Save in Servie is door den sneeuwval en de snelle smel ting buiten haar oevers getreden en een deel van Belgrado, het lagere stadsgedeelte, staat onder water, waardoor vele huizen ontruimd zijn moeten worden, Stukken van den Raad. Suppletoire begrooting. B. en W. leggen over een suppletoire begrooting van inkomsten en uitgaven der goederen van de voormalige cor- poratiën van neringen, ambachten en bedrijven voor het jaar 1906. De ontvangst is f 10.605.25, de uit gaaf f 11,397.43, zoodat het vermoede lijk nadeelig saldo f792.18 is. Kamer van Koophandel. B. en W. stellen voor de rekening en verantwoording van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, dienst 1906, goed te keuren, onder bepaling, dat het batig saldo f3.90 op den dienst 1907 worde overgeschreven. Bewaarschool. B. en W. stellen voor de rekening over 1906 van de bewaarschool in het voormalige Barbara Gasthuis goed te keuren. Het eindcijfer is f 2734.47J/2. waaronder een tekort van f 64.271/2- Daarom stellen B. en W. voor het toegestane gemeente-subsidie van f 1032.71 met dit bedrag te verhoogen. Sta d s-Ap oth eek. B. en W. stellen voor de begrooting der Stads-Apotheek over 1908 goed te keuren. De ontvangsten en uitgaaf worden geraamd op f 9500 waaronder een gemeente-subsidie van f5100. Personeel openbaar Slachthuis. B. en W. stellen eenige wijzigingen voor in de verordening, regelende de aanstelling en de bezoldiging van het personeel bij den dienst van het Open baar Slachthuis. ingevoegd wordt de betrekking van portier op een jaarwedde van f625 tot f725. Onvoorziene uitgaven. B. en W. bieden een staat aan ter beschikking op den post „Onvoor ziene uitgaven dienst 1907. Daar komt op voor een bedrag van f474.50 als kosten voor de scheids rechterlijke uitspraak inzake het ge schil tusschen de gemeente en de E. S. M. over de bediening der Lange- brug (salaris der scheidslieden f450 en f24.50 voor kosten) en 11/49.10 voor de teruggave van kosten voor brar.dwachts aan ondernemers van publieke vermakelijkheden. Gelden voor brandwacht s. B. en W, stellen voor naar aan leiding van adressen der belangheb benden en een advies der Rechtsge leerde Commissie aan de exploi tanten van lokalen voor openbare vermakelijkheden uit de gemeente kas alle gelden terug te betalen, die voor braudwachts zijn uitgegeven van het tijdstip af, waarop de plaatsing van brandwachts bij voorstellingen en feestelijkheden op aandrang van het gemeentebestuur geschiedde, tot 1 Oc tober 1906, sinds welk tijdstip de kos ten voor brandwachts uit de gemeen tekas zijn betaald. De bedragen van terugbetaling zijn: Aan de Maatsch. tot Exploitatie van Staal waterbronnen voor het Bron gebouw f 269. Aan den heer Van Gasteren voor den Schouwburg, De Kroon en St. Bavo f881. Aan den heer Kievits voor De Kroon f24. Aan den heer Paulen voor de Klei ne Vereeniging f 326. De 1-M ei-viering. De afdeeling Haarlem van den Bond van Nederlandsche Gemeente-werklie den heeft zich tot den Raad gewend met het verzoek, om te bepalen, dat op 1 Mei a.s. de werklieden in dienst der gemeente, uitgezonderd degenen, die niet kunnen worden gemist, 8een arbeid zullen hebben te verrichten, terwijl hun het volle loon voor dien dag zal worden uitbetaald. Aangezien de bepaling van de e - dagen", waarop niet wordt gew krachtens paragraaf 15 van h - liedenreglement, aan B. en p- gedragen, stellen B. en W. voor, het adres in hun handen te geven ter af doening. Tooneelwedstrijd D. I. U. Door de Tooneelvereeniging „Door- Inspanning Uitspanning" wordt aai' de gemeente een blijk van belanP' stelling (gouden medaille) gevraag1' voor den in September, October e" November te houden tooneelwedstrija ter gelegenheid van het 30-jarig be staan. B. en W. stellen voor, afwijzend D beschikken, omdat uit een ingesteld onderzoek (voor de raadsleden ter in zage is gelegd) is gebleken, dat er geen genoegzame termen aanwezig zijn om een blijk van belangstelling van de zijde der gemeente te verleenen. Bezichtiging Openbaar Slachthuis, B. en W. stellen voor, de Verorde ning krachtens de Hinderwet op het Openbaar Slachthuis eerst op 13 Me' a. s. in werking te doen treden. Daardoor zal de mogelijkheid wor den verkregen om te voldoen aan hej rechtmatig verlangen van het publiek om in de gelegenhtid te worden ge steld het Openbaar Slachthuis te be zichtigen, vooi dat het in gebruik wordt genomen en zal bovendien meef gelegenheid zijn de inrichting zonder moeilijkheden in werking te doen treden. Riool. B. en stellen voor aan H. Vosse te Heemstede vergunning te verleenen tot het leggen van een riool van het perceel E. 7 Leidsche Vaart bij de Zandvoortsche Laan tot aan de Leid sche Vaart. Voor 1907 zal een recognitie van f 1.50 betaald moeten worden en voort® fl per jaar. Kon. Ned. Bond van Oud-Onder officieren afd. Haarlem e.o Den 21sten April 1907 werd op de banen van den heer H. Burger® aan den Schoterweg de gewone jaarlijksche schietwedstrijd gehou den op buks, waarbij de prijzen werden behaald als volgt: Vaste baan lste prijs de heer A. Belderbos, met 94 punten 2de prijs de heer Th. H. Kerstel, met 91 punten. 3de prijs de heer H. J. P. Sluijpt met 88 punten. 4e prijs de heer F. Hekkar, met 18 punten. 5de prijs de heer A. v. d. Burg met 88 punten. Vrije baan (2 seriën): le prijs de heer L. de Raad, met 9595 punten. 2de prijs de heer F. Hekker, met 9396 punten. 3de prijs de heer Th. B. Kerstel, met 9494 punten. De uitgeloofde medailles werden behaald door de heeren L. de Raad, F. Hekker, en A. v. d. Burg. Prijswinners win teroefeningen lste prijs de heer A. v. d. Burg, met 2577 punten. 2de prijs de heer F. Hekker, met 2546 punten. 3de prijs de heer L. de Raad, met 2496 punten. 4de prijs de heer H. J. P. Sluijp met 2474 punten. 5de prijs de heer Th. H. Kerstel, met 2468 punten. 6e prijs de heer G. W. C. van Essen, met 2436 punten. Eëi mooie veiling. Aan de Rampelaan is op één dag voor ruim f 26,000 aan hyacinthen ver kocht. Geen tram naar het Station. De directie van de Haarl Paarden tram heeft afgezien van de aan vaarding der concessie tot door trekking van haar lijn Kruisweg naar het station op het Kennemer- plein omdat de voorwaarden zoo bezwarend zijn, dat daarbij voor het jaar, dat die concessie zou du ren, geen loonende exploitatie moge lijk is, 't Is Jammer Dat in een stad, waar een tram loopt, die tram tot aan het station wordt doorgetrokken, is zulk een eisch van algemeen belang, het ontbreken van alle verbinding is zulk een ongerief voor vele bewo ners en bezoekers, dat men zou zeggen, het gemeentebestuur zou wel al het mogelijke doen om het tot stand komen daarvan in de hand te werken. Het Leesmuseum. In de gisteren gehouden verga dering van het Leesmuseum, bracht de voorzitter hulde aan de nage dachtenis van de heeren Van Eldik Thieme en Von Reeken, die voor het Leesmuseum veel hebben ge daan. De rekening en verantwoor ding van den penningmeester wer den goedgekeurd. Tot bestuursleden werden gekozen in de vacature ont staan door het overlijken van den heer R. Zuidetna en ter uitbreiding van het bestuur dr. J. D. Bierens de Haan, Het ledental van het Leesmu seum is sterk vooruitgegaan en gaat nog steeds vooruit. Het bestuur is thans samenge steld uit de heeren 0. Heyman, voorzitterdr. J. D. Bierens de Haan E. H. Krelage, jhr. A. W. G. Riems dijk en R. Zuidema. Crescendo." Had het\ Concert, onder lei ding van p nieuwbenoemden directeur, d Heer Ctto W. de Nobel, recht .onze algeheele war- leni Sje

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2