STADSNIEUWS. 0 Hartkamp, den lieer P. Ros, notaris te Hoorn. Een a lier brutaalste diefstal is te Valkenswaart (N.-B.) gepleegd. Uit den stal van den heer J. de Wit aldaar zijn twee paarden en een rijtuig met toebehooren ont vreemd. De politie verkreeg de zekerheid dat de dieven met hun buit over de Belgische grenzen ge trokken zijn. Examen notarisambt. De minister van Justitie noodigt hen, die dit jaar wenschen te wor de;! toegelaten tot het afleggen van het voorbereidend examen, bedoeld in art. 18 der wet op het notaris ambt, uit, om zich, ingevolge art. 2 van het Koninklijk besluit van 23 November 1905 (Staatsblad no. 305), voor 1 Juni a.s., bij gezegeld daartoe strekkend verzoekschrift, onder overlegging van hunne ge boorteakte, tot zijn departement te wendsn. Belastingen. Ged. Staten van Noord-Holland hebben benoemd in den Raad van beroep voor de uitspraken op de bezwaarschriften, betreffende de ver mogensbelasting en de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten te Amsterdam, voor de aanslagen op gelegd in de kringen der kantoren van de successierechten te Amster dam en te Hilversum, met ingang van 1 Mei 1907 tot lid den heer mr. H. S. van Lennep te Amster dam, en tot plaatsvervangende leden de heeren: mr. D. Josephus Jitta en jhr. mr. J. F. Baeker, beiden te Amsterdam. Aantal kiezers. In de „Jaarcijfers van het Konink rijk der Nederlanden" komt de vol gende tabel voor over de belasting en aangiftekiezers. Bel astingkiezers. Aangifteki ezers. In 1900539497 30271 1901564263 45248 1902:582390 41795 1903 600372 43860 1904:619794 50457 1905 649709 100841 1906 671586 81544 Uit dat overzicht blijkt, dat het aantal belastingkiezers gestadig aan groeit, hetgeen wijst op toenemende welvaart, daar het hier niet alleen be treft aangeslagenen in de dir. belas tingen, maaraangeslagenen. die hunne belasting ten volle en op tijd hebben voldaan. Het getal aangiftekiezers stijgt aan merkelijk in die jaren, waarin er eene groote politieke verkiezing in uitzicht is. In 1905, hetjaar van den grooten stembusstrijd, verdubbelde zelfs het aantal aangiftekiezers. Schandelijk. Men meldt uit Utrecht aan „de Telegraaf' In den laatsten tijd waren herhaal delijk paarden van de Utrechtsche Trammaatschappij kreupel, zonder dat het mogelijk was de oorzaak daarvan op te sporen. Na eenige dagen rust herstelden de dieren dan wel weer, maar gewoonlijk duurde het niet lang of het was van hetzelfde laken een pak. Ten slotte zag men zich wel ge noodzaakt de dieren met verlies te verkoopen. Eindelijk begon men ech ter argwaan te krijgen en in verband met deze merkwaardige gevallen van kreupelheid is nu gisteren een koet sier op staanden voet ontslagen. Deze man bleek nl. de oorzaak te zijn. Hij was belast met het aan den man bren gen van de afgekeurde paarden en schijnt daarbij met een paardenkoo- per onder een hoedje gespeeld te Heb ben. De paarden werden achter de hielen kreupel getrapt, zoodat beide partijen een zoet winstje maakten van de na eenige dagen weer geheel ge zonde dieren. De spoorwegwerken aan de Hembrug. Gedurer.de de laatste dagen is in het baanlichaam op een afstand van 300 M. tot 400 M. bezuiden het Zuide lijk landhoofd, dus over een lengte van 100 M.,ter zelfder plaatse van vroeger weer een geregelde verzak king merkbaar. Het verlies in hoogte wordt dage lijks door bijstorting van zand aan gevuld. Hoewel men het natuurlijk liever anders zou zien, heeft dit niets verontrustendsvan een plotselinge verzakking, die van meer beteekenis is, is thans geen sprake. Het overige deel van de baan blijft goed staan. De kabels zoowel voor de electrisc.be beweegkracht voor de brug, als voor de verlichting, zijn reeds gelegd, niet slechts van de electrische centrale naar de draaipijlers, maar ook die wel ke door het water gaan. Ook zijn de accumulatoren reeds gesteld, terwijl men met het p'aatsen van de petroleum motoren in het ma chinelokaal bezig is. Snelle hulp bij ongelukken. Wij lezen in het Hbld. Onlangs werd door een motorwagen van de tram een man een been afge reden. De ongelukkige overleed ten- gevoige van bloedverlies. Naar aanleiding van dit feit is ons gevraagd, of het niet mogelijk ware dat in eiken motorwagen een gummi slang voor afbinden werd medegevoerd. Geschiedt er dan een ongeluk, waar hij kans bestaat op verbloeding van den verminkte, dan zou de conduc teur zonder verlies van kostbaren tijd de wond kunnen afbinden, terwijl voor verdere hulp wordt gezorgd. De vra ger meende dat daardoor voorvallen als het boven aangehaalde voorko men konden worden. Het opgeworpen denkbeeld lijkt ons wel der overweging waard. Wh deelen het derhalve mede, opdat ter bevoeg- der plaatse de aandacht daarop worde gevestigd. Moordaanslag. Te Rotterdam is een moordaan slag gepleegd op de echtgenoote van den kapper D. H. Hageraats. Genoemde Hageraats heeft twee zakeneen aan de Schèepstimmer- manslaan, welke door hem zelf ge dreven wordt, en een aan den Oost zeedijk 286, waar hij tevens woont deze zaak wordt gedreven door zijn bediende P. K. N. Rieff, onder toe zicht van zijne echtgenoote. Donderdagavond omstreeks half- negen waren de vrouw en de be diende aldaar alleen in huis. De vrouw, de 36-jarige M. A. Verburg, zat in de keuken kouzen te slop pen, toen volgens hare verklaring de bediende R. eenklaps kwam bin nenstormen en, door geheel onbe kende redenen gedreven, vijf re vol verschoten op haar loste. Drie ko gels troffen haar in liet hoofd, na melijk één bij het oor, één bij den nek en één bij de wang. Hevig bloedend snelde zij de straat op gevolgd door den bediende. Bei den begaven zich naar den politie post aan de Oostpoort, alwaar de bediende verklaarde dat niet hij de misdaad gepleegd had, doch een inbreker. De vrouw werd zoo spoedig mo gelijk per rijtuig naar het, zieken huis vervoerdde toestand bleek niet geheel zonder gevaar te zijn. De bediende een gehuwd man, doch die door zijn vrouw verlaten is werd in hechtenis genomen. De revolver werd door de politie op de tafel in de keuken gevonden en in beslag genomen. De Commissaris van politie, de Heer B. van der Veen, en de inspec teur, de Heer H. J. de Vries, heb ben tot laat in den nacht het onder zoek voortgezet en getracht Rieff tot bekentenis te brengen. Heden heeft de Justitie het on derzoek ingesteld. Ofschoon Rieff blijft ontkennen zijn er verschillende bewijzen tegen hem. Zijnekleerenwaren met bloed bevlekt. Hij is naar het huis van Bewa ring overgebracht. heeft dit voorval geschreven aan de leiders van de kelnersstaking, zoo dat liet gisteren in de vergadering- der stakende kelners bekend werd. Algemeene verontwaardiging. Er werd besloten, dat de kelners al hun best zouden doen bepaaldelijk de dames van de restaurants-Duval tot werkstaking over te halen. Aardbeving. Te Padua, Mantua, Cremona, Piacenza en Urbino heeft men in den morgen van 25 April, tegen zes uur een aarbeving gevoeld die opgeteekeud is op de seismo- grafische toestellen van Domodos- sola, Moneallieri, Porto Maurizio, Modena en Florence. Overstroomingen. In Beieren zijn vele bergstroomen, tengevolge van het smelten van de sneeuw en zware regens, buiten hun oevers getreden. Bij Berchtesgaden zijn -1 werklieden verdronken. In het dal van de Isar zijn groote verwoestin gen aangericht. Bij Grosshesselche in de buurt van Munchen zijn een dam en een gebouw van de electrische centrale vernield. Naar Togo en Kameroen. -De groothertog van Mecklenhurg- Schwerin zal zich den 9den Mei te Hamburg naar Togo en Kame roen inschepen, om in die kolonies een studiereis te ondernemen. Het plan is, dat hij 1 Juli op de thuis reis zal gaan. Gemengd Buitenland. Ernstige ongeregeldheden. Ambte lijk wordt uit Londen gemeld, dat de kolensjouwers en werklieden in St. Lucia ernstige ongeregeldheden hebben gepleegd. Winkels zijn ge plunderd en veel suikerriet werd verbrandsuikerfabrieken werden beschadigd. De politie maakte ge bruik van de vuurwapens, waardoor er 4 gedood en 22 gewond werden. De gouverneur van de Eilanden beneden den wind is aangekomen; in zijn telegram van gisterenavond zeide liij, dat het ergste van de onlusten voorbij was. Er is een Ne derlandse!1- oorlogsschip in de haven. De admiraliteit heelt den kruiser Indefatigable derwaarts gezonden. (Het in dit telegram bedoeldeNe- derlandsche oorlogsschip is Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland. De oproerlingen in St. Lucia zijn, naar de gouverneur seinde, weder roerig. Tot afgevaardige van Zweden ter Haagsche vredesconferentie is be noemd Hamiuarskjold, de gezant van Zweden in Kopenhagen, ter wijl als deskundigen zijn benoemd kolonel Hedengreen en de kapitein ter zee Klint. Verworpen. De restauratie- en koffiehuishouders te Parijs hebben met 199 tegen 14 stemmen het regeeringsvoorstel verworpen om den vrederechter tot scheidsrechter in hun geschil met de kellners te kiezen. Restaurants Duval. De oude heer Duval, vader van de welbekende Parijsche restaurants is al zijn huizen rondgegaan om de dames-bedienden toe te spreken in deze benarde tijden voor het kasteleinsbedrijf. Duval gaf de da mes den goeden raad, niet naai de kelners te luisteren, die haar tot medestaken willen aanzetten. Hij heeft een gemoedelijk toespraakje gehouden, eindigende met een va derlijke vermaning, die tot eenig gegiechel aanleiding gaf. Ze ver velen zich daar op de arbeidsbeurs, zeide Duval, de kelners hebben be hoefte aan damesgezelschap en daar om willen zij u overhalen, ook van de partij te zijn en mee te staken. Met een eenigszius gewaagde aar digheid waarschuwde de oude heel de dames, baar eerbaarheid niet in gevaar te brengen, door gemee- ne zaak te maken met de kelners. Een van de dames-bedienden Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 8 der Hinder wet doen te weten, dat bij hunne beschikking van 24 April j.l. aan G. van den Boogaard vergunning is ver- Ie nd tot oprichting van eene bakkerij in een te bouwen pereeel op het ter rein aan de Vroomstraat, Kad. Sectie C No. 1248 ged., en aan Gebr. Merens vergunning is verleend tot uitbreiding van hunnecaoutchoucfabriek, door stoom gedreven, in het perceel aan het Zuider Buiten Spaarne No. 56, Kad. Sectie K No. 1288. Haarlem, 26 April 190;. Burg. en Wetb. voornoemd, BOREEL. De Secretaris. PIJN ACKER. Centrale Baad van Beroep. (Onge vallenverzekering.) In de gister te Utrecht gehouden openbare terecht zitting had de uitspraak plaats in de volgende zaak: Ilooger beroep van P. V. te An- dijk tegen de uitspraak van den Raad van Beroep alhier, houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringbank waarbij de ten behoeve van zijn zoon J. V. aan gevraagde schadeloosstelling terzake van een ongeval is geweigerd op grond dat niet ir gebleken dat diens lijden een gevolg is van een onge val. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak en overwoog dat de tuberculose aan den rechtervoet, waaraan J. V. lijdende is, niet ge weten kan worden aan eenig on geval. Schoolfeest. Gisternamiddag te 2 uur had in de sociëteit „Vereeni- ging" het schoolfeest plaats, van de kinderen der Doopsgezinde scho len. Er waren er vijfhonderd bijeen. Confectiebedienden-Bond. Donder dagavond had in het café van Mon- tagne een vergadering plaats van confectiebedienden hier ter stede, op welke vergadering besloten werd tot oprichting van een Bond, welke zich later zal aansluiten aan den Hoofdbond te Leiden. Tijdens de vergadering traden 14 leden toe. Als bestuursleden werden gekozen de heeren A. Vergeer (voorzitter), II. Hofstee (secretaris), A. Bouchier (penningmeester). Deze Bond zal zich o.a. beijveren voor de Zondagsrust en 9-uur-slui- ting. Heling. Op Donderdag 16 Mei zal de café houder E. W. Wevers te Schoten terecht, staan wegens heling van twee rijwielen, gestolen door J. v. d. Berg en J. W. Loerak ker, deswege reeds door de recht bank veroordeeld. Eerst zou Donderdag deze zaak behandeld worden, maar wegens afwezig zijn der getuigen werd zij geschorst. Drinkha! Wilhelminabron. Op 1 Mei a.s. wordt de drinkhui vau de Staalwaterbron in het Fre- derikspark weder geopend en wel dagelijks van 710 uur voounid- dags en van 35 uur namiddags. Wij verwachten, dat evenals vorige jaren weder velen onzer stadgenoo ten en vreemde bezoekers van het zoo uitstekende Staalwater gebruik zullen maken. Want moge de Maat schappij die de Bron exploiteert zich op het oogenblik in geen roos- kleurigen toestand bevinden, dit kan verkeeren, en misschien zal toch nog onze goede oude stad Haarlem, naast den roep dien zij heeft om haar bloembollen, om haar bezienswaardigheden en schoone om streken, ook nog eenmaal bekend volgende zin worden om haar geneeskrachtig Staalwater. Het, is toch een feit, dat velen, ja zelfs zeer velen, baat hebben gevonden bij het ijzerhoudend water der Wilhelminabron en honderden Nederlandsche- en buitenlandsche professoren en doctoren hebben dan ook gaarne hun ingenomenheid be tuigd met dit zoo kostelijk genees middel voor hen, die aan bloedar moede en bleekzucht lijden. Maar waarom er dan niet nog meer gebruik gemaakt wordt van dit echt natuurlijke bronwater? Het antwoord kan luiden, dat een Hollander dikwerf liet, produet van eigen bodem bij dat van den buur man achterstel r en het zal zeker menigmaal voorgekomen zijn, dat brave inwoners onzer stad in vreem de badplaatsen gezien zijn, 's mor- .gens vroeg aan de bron wandelende, met een glaasje bronwater in de hand, daarvan natuurlijk het groot ste heil verwachtendemaar die zich zouden gegeneerd gevoelen, wanneer zij op diezelfde wijze ge- gr-zien zouden worden in het Frede- rikspark te Haarlem. Dat natuurlijke bronwateren door alle eeuwen heen als geneesmiddel zijn gezocht, is bekend en daarom doet hc-t. ons genoegen nog eens een kersversche uitspraak te verne men, en wel van onzen Utrecht- schen Hoogleeraar dr. Eyckman, die op het eenige dagen geleden gehouden Natuur- en Geneeskundig Congres te Leiden een voordracht hield over „Hygiënische Strijdvra gen" waarin o.a. d sneden voorkwamen e moderne scheikunde meende te mogen decreteeren dat er tus- schen de natuurlijke en kunstma tige minerale wateren geen essen tieel verschil bestaat en de genees kundige praektijk zwichtte voor deze uitspraak. Doch nu hebben onderzoekingen van den allerlaatsten tijd aan het licht gebracht dat vele natuurlijke bronwateren radio-actief zijn begif tigd met het vermogen tot, die ge heimzinnige uitstraling welke een der verrassendste ontdekkingen der moderne physiea is geweest, en de gelijkstelling der natuurlijke en kunstmatige mineraalwateren heeft voorloopig afgedaan. Welnu dan, zeker kan onze Wil helminabron door de vele genezin gen, die het gevolg waren van het gebruik van dat water op die ge heimzinnige uitstralingen bogen. Laat ons dus hopen en verwach ten, dat zij die. het gebruik vau Staalwater noodig hebben, dit jaar eens met ons uitstekend Staalwater een proef nemen om te ondervinden dat het niet noodig is om naar den vreemde te reizen, om er kracht en gezondheid te herwinnen. Bijkantoor. De firma Laubouclière Oyens Co'sbank opent een bij kantoor te Zandvoort. Benoeming. Benoemd als leeraar in rekenen, boekhouden, Handels rekenen etc. aan de R.-K. School- vereeniging te Amsterdam de heer J. Faber, leeraar m. o., alhier. Ned. Weerbaarheids- Vereeniging. Onder leiding van den comman dant der afd. „Haarlem" van de Ned. Weerb.-Ver., zal morgen (Zon dag) eene oefening op wielen wor den gehouden in combinatie mét „Voor Vaderland en Koning" en Volksweerbaarheid Om half negen vertrekt liet lst.e gedeelte wielrijders van de Doelen, om 9 uur het volgende. De oefening heeft plaats in de richting Leiden. Orgelbespeling in de Groote of St, Bavo-kerk alhier op Dinsdag 30 April, des namiddags van 1 tot 2 uur door den heer W. Ezer- man. Programma No. 1 Preludium en Fuga, G. F, Handel. No, 2. Largo, Handel. No, 3. Sonate No. 5, Mendels sohn. a. Koraalvariatiën. b. Fuga. c. Finale, Andante. No. 4. Recordare uit 't Requiem, Mozart-Schaab. No. 5. Fluit-Concert le deel, Ch. Riuck. Nieuwe stoelen. De Sociëteit Ver eeniging gaat nieuwe stoelen aan schaffen voor de groote concertzaal. Een heerlijk fauteuiltje, met pret tige rug- en armleuningen, Hink breed, zoodat zelfs de corpuientste onzer er zich in vermeien- kan. In plaats van acht komen er maar zeven op een rij te staan. De nieuwe stoel is een ware weelde vergeleken bij den ouden meermalen oneerbiedig voor keu kenstoel gescholden. De bezoekers van de concertzaal zullen, als hij eenmaal staat, te met niet weg kunnen komen. Bezichtiging Slachthuis, Voor het publiek zal de gelegenheid worden gegeven hel, eerstdaags te openen slachthuis alhier te bezichtigen.Zulks zal plaats hebben op 3 en 4 Mei as. van 1012 en van 25 urn en op 5 Mei a s. ran 16 uur. Toegangsbewijzen kunnen ten be perkten géi ale worden aangevraagd ter gemeente-secretarie (7e afd.) op 1 en 2 Mei a.s. van 92 uur. De officieel e opening zal plaats hebben op 2 Mei a.s. des namid dags te 4 uur. Waterpolo. Heden vergadert de Haarlemsche Waterpolo-club H. V. G. B., waarop, behalve de gewone huishoudëlijke zaken, het deelnemen aan Waterpolo-eompetities ter sprake zal worden gebracht. Nieuw sportplan. Er heeft zich een commissie gevormd, bestaande uit de heeren Jannink, Mr. Lief- tinck, Van den Berg, Hirschmann, Dijxhoorn en Van Hasselt, met het het plan om in het aanstaande seizoen een dertigtal goede voetbal lers te verzamelen, die geregeld zullen oefenen op vier terreinen in verschillende plaatsen van ons land en onder deskundige leiding, om dan daaruit samen te stellen twee sterke elflallen, waaruit het Neder- landsch elftal zal worden gevormd en die spelers zullen opleveren voor buitenlandsche wedstrijden. Deze commissie is namelijk van oordeel, dat het in ons land juist aan gezette oefening onder goede leiding ontbreekt. De kosten hoopt zij te kunnen bestrijden uit bijdra gen van liefhebbers der voetbal sport. Met een duizend of twee, drie „kunstlievende" leden, die elk één gulden betalen, meent men klaar te zijn. 't Schijnt ons een goed denkbeed, dat steun verdient. Akte-examens lager onderwijs. Ge ëxamineerd 8 mannelijke Candida- ten. Geslaagd de heerenH. J. Tjerkstra, J. Tolk, J. Toot, L. M. Vader en E. W. Visser allen al hier en C. J.Uiterdaal te Beverwijk. Garnizoensberichten. Overgeplaatst. J*e le Luitenant Quadekker vairhet IV Bataljon, 10e Regim^ïft' Infanterie alhier is overgeplaatst bij het III Bataljon van lipt korps in de functie van Ofticj^r van speciale diensten. Verio/. Aan deivfhilicien Koning- steijn van heL/tve Regiment Infan terie is ve^^unning verleend zich tot MeL^DB in Noorjl-Afmerika op te hoiTOen. ntslag uit itetdmenst. De milicien K1 e ij n eg r i sAva n het 10e Regiment Infanteïjeluhier is wegens lichaams- gebreÜtÜn voor den dienst afgekeucdj en dientengevolge ontslagen Onder de wapenen. Attn den ser geant milicien Bakkér van het 10e Regiment Infaptérie is vergunning verleend orp "Ingevolge artikel 112 der militté'wet vrijwllig onder de wapengfr te komen gedurende den tijd van zes maanden. Bouw. My Nassaukade te Amsterdam. Deze Bouwmaatschappij hield heden morgen 11 uur in 't Hotel „De leeuw- rik", Kruisstraat alhier, de jaarlij ksche algemeene vergadering van aandeel houders. Voorgesteld werd dit jaar geen dividend uit te keeren, waarmee de vergadering accoord ging. De af tredende commissarisen werden her kozen. Gepensionneerd. Dé Luitenant- kolonel F. J. üpffën Raa, van het 10e Reginjelfi Infanterie alhier in garnizo^iff, wordt op zijn verzoek metirfgang van 1 Mei a.s. gepen- siqmieerd. Molière en Racine in den Schouwburg. Nog niet ten halve gevuld was de Schouwburg gisteravond, en dat ondanks Molière's „Précieuses Ri dicules" en Racine's onsterflijk „AthaUe". Schrik voorde koude ?jhebben som migen het speelseizoen reeds voor gesloten verklaard Dan hebben zij gisteravond heel wat gemistgezon de vroolijkheid eerst en hoog kunst genot daarna. Dat enkele acteurs verkouden waren, is bij dit ellendig weer niet meer dan natuurlijk. De te kleine schaar bezoekers heeft er actrices en acteurs niet minder hartelijk om toegejuicht. Hinderlijk en ergerlijk was het gedrag van een groepje Hoogere Burgerscholieren. Dat hun leeraar in 'tFransch hun den raad gaf deze Frausche comedianten te gaan be luisteren, was uitmuntend. Maar vergat hij hun de vermaning op het hart te binden, dat zij zich be hoorlijk gedragen moesten? Of achtte hij dit bij welopgevoede jongelui overbodig Tot onze spijt moeten we hier verklaren, dat sommige der jongelui enkel gekomen schenen om siga retten of sigaren te rookendat zij door hun hinderlijk gebabbel en geginnegap, zelfs bij de fraaiste passages, bij den verrukkelijksten zang lo het genot der andere be zoekers bedierven en 2o toonden hier niet op hunne plaats te zijn. Komen ze bij een volgende ge legenheid weer, dan mogen er wel een paar goede surveillanten achter hen staan, opdat de andere bezoe kers zich niet ergeren aan tooneel- va da k< lir \Y M to wii 2 f Ze roiri giI bi ra to kt ui 9 tjes uit den engelenbak, waff el ie gevuld is met zeker eigen; dig Zondagspubliek. Mieuwe zaak. In 't pand Auegang, hoek moesstraat, waarin de firma Lamp vroeger haar zaak had, op de heer Willem van Liemt, voori' wonende Anegang 17, liedenad haar Dames-confectiemagazijn. Maar men zou dat vroegere kelmagaziju haast niet meer 1 kennen. Het is schier dut vergroot. En het interieur, gek gebracht in een zachte, roosk'1 rigen tint, afgezet met zachtgU In deze laatste kleur zijti 0 de zware rideaux, die de lor ap etalagekasten afsluiten. l„ In 't magazijn zijn aaugebrd' een paar fraaie gaslampen, uitm1 tend in moderne uitvoering 11 zachte kleuren in volmaakte F monie met het geheel. Direct achter 't winkelmaga® bevindt zich een ruime paskan met Hinken toevoer van licht. fraai bewerkte lambrizeering, wa&> een groote spiegel is gevat, draé dezelfde room-kleiir als 't wink magazijn. Het dient gezegd, dat de van den heer Van Liemt een groo verbetering heeft ondergaan eiU wenschen hem geluk, dat hij deze uitbreiding heeft moeten sluiten. 101 jaar. Heden viert Mevrou' Wed. Vermasen, Zijlvest 13, lOlen verjaardag. Zilveren feest. Heden is het jaar geleden, dat de heer K. Mate® in dienst trad der H.IJ.S.M. Museum van Kunstnijverheid. De Tentoonstelling van oiri weefsels en gewerkte stoffen weu deze week geopend en heeft al ree'' bij het begin in verschillende plak sen van ons land, vooral bij U onderwijs, veel belangstelling op gewekt. De tentoonstelling zal Zondag a* geopend zijn van 10—4 uur. Stedelijk Museum. Op de groote zaal vau het Stede lijk Museum (Raadhuis) alhier, zij" tentoongesteld merkwaardighede' betreffende Haarlem van den zelJ zaamsten aard, toegelicht door eeni ge teekeningen. Het Museum is dagelijks te be zichtigen van 10 tot 4 uren. Zondags is de toegang vrij. B. K. Middenstandvereeniging heeren H. J. Visser, Groote Hout straat en G. de Graaff, Heemstede hebben hunne benoeming tot licL van het Bestuur der R. K. Mid- denstandsvereeuiging hl hier, aan vaard. Uit het nu volledig Bestuur zul-J len 2 afgevaardigden moeten geko zen worden om zitting te nemen in de Diocesane Middenstandscom- missie om concept-statuten en re glementen vast te stellen. Baden. In het Douche badhuis aan den Koudenhorn, zijn in de afgeloopen week genomen 889 baden. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. E. van Dansik Franssen A. M. [IvloesHei lis bergen d. G. H. van Lunenburg Rijs z. H. J. van Viersenv. Straa- ten z. P. Zeilmakerv. d. Meulen z. J. van HeerdenRoo3e d. H. W. Juriaansede Monchy z. Overleden: A. J. Kelfkens 93 j. Jansstraat. Politierapport. Gevonden: 1 damesparaplu, 1 paar handschoenen, 1. portemon- naie. Proces-verbaal opgemaakt wegens het berijden van een straat in ver boden richting, loopen over gras perken, uitkloppen v. vloerkleeden. Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 763.5 Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 54 F. 12 Laagstev.d.afgel. nacht 43 F. 1 O, Opgegeven door Joh. M. Schmidt, eptieien. Zijlstraat 85, Haarlem. AGENDA. Zondag 28 April. Teyleb's Stichting. Dagelijks van 11 u. v.tn.uur n.m. (behalve Za terdag en Zondag)de Bibliotheek van 14 u. n.m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.mtoegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m,4 uur n.m. -M KN U. in.. in de. Ri» za U Ui, IV

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2