STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Dan zullen met 1 Mei a.s. geen retourkaarten in Duitschlend meer worden afgegeven. Vooral dit laat ste mag wel onder de aandacht van het reizend publiek gebracht wor den, daar de tijd wederom aankomt dat men zijne reisplannen in orde maakt. De gevonden bankbiljetten. Nog niemand heeft zich vervoegd bij den burgemeester van Waddinx- veen, om de gevonden bankbiljet ten (20 van f100 en 1 van f300) terug te vorderen. De Waddinxveensche politie heeft naar de doosjes gezocht, waarin de bankbiljetten waren geborgen en die door de kinderen zijn wegge worpen. Ze heeft ze echter niet te rug kunnen vinden. Van de vondst is te bestemder plaatse aangifte gedaan, doch de herkomst van het geld ligt nog in het duister. Onvoorzichtig spel. Zaterdagnamiddag werd te Ter- Neuzen nabij den Baandijk door een aantal kinderen vuurtje gestookt Daarbij was gebruik gemaakt van poetskatoen dat langs de spoorbaan opgeraapt was. Een 4-jarig meisje dat op last van haar moeder haar broertje ging zoeken, omdat er een trein op komst was, kwam in de nabijheid van het vuurtje. Een jongen zwaaide een stuk brandend poetskatoen uit het vuur weg, dat juist terechtkwam onder de kleer tjes van het meisje, dat terstond in lichte laaie stond. De pogingen der kinderen om het vuur uit te wrij ven wakkerden dat integendeel aan. Toen kwam er een jongen die het wist uit te dooven door het kind in een moddersloot onder te duwen. Op het geschreeuw kwam ook de moeder aangesneld, die toen haar deerlijk verbrand kind kon over nemen. Men vreest het ergste. Schadevergoeding. Aan de familie van den 66-jari- gen Eulderink uit Twekkelo, die in December 1.1. bij een overweg van de Enschede-Boekelo werd overreden, is f6000 uitgekeerd. De moord in de van Ostadestraat. De persoon van N. J. Heyer, de tweede beklaagde in zake den moord op Van der Kwast in de Ostade straat te 's-Gravenhage, is uit Duitschland overgebracht naar het Huis van Bewaring. Lijk aangespoeld. Gisterenmorgen is aan den Hoek van Holland op de Noorderpier aan gedreven het lijk van een vrouw, in verren staat van ontbinding. Het is dadelijk gekist en naar 's-Gravenzande vervoerd. Staking te Rijssen. Gisterenmorgen zijn de stakers, na gehouden vergadering, zingende opge trokken naar de nieuwe fabriek, waar zij zich aanboden het werk op de oude voorwaarden te hervatten. Alle namen zijn genoteerd en hun is mede gedeeld dat zij te zijner tijd zouden vernemen of zij geplaatst konden wer den. Naar matige schatting zullen door de combineering der weefgetou wen en door het aannemen van nieu we krachten ruim 150 stakers niet worden aangenomen. Spoorlijn WognumEnkhuizen. Het centraal-comité voor den aanleg van een spoorlijn Wognum Enkhuizen heeft tot voorzitter be noemdden heer Warnaar,te Andijk; tot secretaris den heer Klomp, te Andijk en tot penningmeester den heer Ruijterman, te Hauwert. Na breedvoerige besprekingen werd de richting van de aan te leggen lijn vastgesteld. Tot weg neming van het bezwaar van vele landeigenaars te Hauwert en te Zwaagdijk, dat de lijn dwars door hunne landerijen zal gaan, werd een andere richting gekozen, waar door vele bochten worden afgesneden en de weg alzoo verkort. Van het station Wognum afgaan de, oordeelde de vergadering het bestlangs Achterwij zend, station Nibbikswoud, Midwouder Gouw, (halte Midwoud,) station Hauwert, Gouw, We vershoofKogerdijk (station Kogerband,) Driehuizen, Bangert (halte,) station Middendeel, halte Oosterdijk, naar station Enkhuizen De leden van het uitvoerend co mité zullen deze richting ter plaatse nagaan. Ook zal advies worden ingewonnen bij een bekwaam station chef. Het verzoek om verbetering in de postverzending werd billijk be vonden en zal naar alle waarschijn lijkheid worden ingewilligd. De afdeelingen te Andijk en te Wevershoef zullen verzoeken den sneltrein des avonds te Hoogkarspel te doen stilhouden. Aan de Gemeen tebesturen van Hoogkarspel en Ven- huizen zal advies gevraagd worden. Zij wist het. Hoe vindt je de piano Erg onzuiver. Hoe is 't mogelijk. En ik heb ze de vorige week nog laten poli toeren. Gemengd Buitenland. Sneeuw in Duitschland, Engeland en Frankrijk. Als we den blik Daar 't Oosten, 't Zuiden en 't Westen wenden, heb ben we Alle reden met onze heerlijke November-dagen van einde April te vreden te zijn. In Trier en omstreken is Zaterdag nacht veel sneeuw gevallen; in den Eifel ligt de sneeuw zelfs voeten hoog en uren ver is al 't gezaaide en opko mende gewas vernield. In Luxemburg zijD de telegrafische verbindingen da genlang verbroken. De in vollen bloei staande boomen staan diep onder de sneeuw. In Silezië heeft het Vrijdag en Zaterdag onafgebroken gesneeuwd, en in 't hoogland ligt alles onder de sneeuwvlaag. Te Coburg, Neurenberg, Karlsruhe, Metz, Stuttgart enz. ging de sterke sneeuwval gepaard met he- vigen wind; de schade is allerwege groot. De bergen van Thüringen lig gen onder de sneeuwde Broucken maakt ook weer een winterachtigen indruk met een meterhooge sneeuw laag. In het departement Vogezen, te Pie- miremont voornamelijk, is Zaterdag nacht veel sneeuw gevallen, samen gaand met hevig onweder. Te Reims heeft 't Zaterdag urenlang gesneeuwd bij vinnige koudete Parijs en in de omgeving eveneens, samen met veel wind. Te Londen is 't ook heel ander weer dan Woensdag, toen 't er volop zomer was en in de Inverness-shire en Lochober is Vrijdag en Zaterdag veel sneeuw gevallen. En van alle zijden wordt nog veel koude voorspeld met sneeuw en re genbuien Waar blijft nu de rooie regeering? Twee postbeambten, die den open brief aan Clemenceau mede hadden onderteekend, zijn daarvoor wegens insubordinatie uit den dienst gezet. Hier was de beslissing aan den raad van discipline voor de postbeambten. Een opmerkelijk verschijnsel De „Daily Telegraph" zegt, dat een aantal mecaniciens van het arsenaal te Woolwich, onlangs weggezonden, Engeland hebben verlaten en zich naar Duitschland hebben begeven, waar men hun werk heeft aangeboden tegen hooger loon. Staking. De koksmaats hebben zieh aangesloten bij de kellners en bakkersknechts. Met bijna algemeen# stemmen hebben zij besloten tot sta ken. Er ging gisteren een gerucht te Parijs over kwaadwillig bederven van vleesch door er petroleum over te gieten. Dat zou in de Hallen gebeurd zijn. Het verhaal is uit de lucht gegrepen. Wel schijnt waar te zijn, dat een bakkersknecht be trapt is op het mengen van geest van zout in het deeg Een derge lijk alleenstaand geval van onbruik baar maken der levensmiddelen mag zeker niet tot de gevolgtrek king leiden, dat de stakers in de voedingsbedrijven overgaan tot „sabotage." Vulkanische uitbarsting. Op Strom boli heeft een bijzonder hevige vulkanische uitbarsting plaats ge grepen. Gistermorgen om 10 uur werden te Rome twee knallen ge boord, terwijl uit de zee een zware, zwarte rookwolk opsteeg. Naderhand vernam men van de hevige uit barsting op Stromboli. De telegraphi- sche verbinding is verbroken; de gemeenschap met het vasteland wordt door heliografen onderhouden. 9 Slachtoffers. Tengevolge van een overstrooming in de kolenmijn te Angleur, zijn er 9 mijnwerkers om gekomen. Mijn ontdekt. Te Tsjita is een mijn ontdekt, die onder het kan toor van den gemeente ontvanger doorliep Vier mannen zijn in hech tenis genomen, die aan de mijn bezig waren, en vier anderen die van medeplichtigheid verdacht wer den. Brand op 't tooneel. In het Lust- spielhuis te Berlijn is Zaterdagavond onder de voorstelling op het too neel brand ontstaan, ten gevelge van kortsluiting bij het inschakelen van de leiding voor het voetlicht. Het publiek bleef kalm en de vlam men werden spoedig gedoofd. 16 bommm. Volgens een bericht uit Odessa zijn er 16 bommen ont dekt in een dorp dat generaal Kaulbars tot zijn zomerverblijfplaast had uitgekozen. De generaal heeft de hoofdredacteurs van de liberale bladen gewaarschuwd dat hij maat regelen zal nemen als zij voortgaan met hun oproerig geschrijf. Het plaatselijk comité van de kadettenpartij te Odessa heeft ver nomen, dat de zwarte bende op het vooruitstrevend Doemalid Perga- ment loert, wanneer hij daar zijn Paaschreces komt doorbrengen. Chechire, een Engelsch fabri kant te Petersburg, heeft verscheide ne brieven ontvangen die hem met den dood bedreigen, wegens maat regelen die hij onlangs bij een sta king in zijne fabriek had genomen. Hij heeft nu de bescherming van den Engelschen gezant ingeroepen. Deze Cheshire schijnt dezelfde te zijn als de in de Russische bladen fonetisch gespelde Tjesjer, voor wiens fabriek de politie een aantal stakers gewond heeft, wat tot een interpellatie in de Doema leidde. Volgens een nader bericht, is het uitgemaakt dat die stakers geen kwaad deden. Het werk op de fa briek is hervat, nadat Cheshire de toezegging had gedaan dat hij moeite zou doen om de gevange genen te bevrijden, en dat hij de kosten van de behandeling van de gewonden zou betalen. Treurig einde. De bekende oor logschirurg v. Mosetig, de uitvin der van het jodoformverband en van de „Knochenplocnbe", is in den Donau verdronken. Mosetig leed in den laatsten tijd aan verkalking van de slagaderen die duizelingen veroorzaakte. Donderdag kwam hij, daar hij zich onwel voelde, niet in het algemeene ziekenhuis te Ween en en deed een wandeling door den Prater naar den Donau, om op zijn verhaal te komen. Voorbijgangers hebben gezien dat hij aan den wa terkant zijn hoed en zijn paraplu neerlegde, om zijn zakdoek nat te maken en de oogen en het gezicht te wasschen. Daarbij verloor hij het evenwicht en viel in de gezwollen, snel stroomende rivier. Op zijn hulp geroep snelden er menschen toe en staken hem een stok toe, dien hij ook greep. Maar de stroom sleurde hem mee en hij verdween onder een schip, dat gesleept werd. Het lijk is nog (niet gevonden. Zijn knecht heeft den hoed en de paraplu van zijn meester herkend. Een windhoos. Het dorp Henning in Texas is vernield door een wind hoos, die gepaard ging met een hevige hagelbui, welke den grond ter dikte van twee voet bedekte waardoor de treinen tot stilstand werden gebracht. Acht menschen werden gedood in het dorp zelf en velen in de omgeving. Rockefeller en Chicago's hoogeschool. John. D. Rockefeller heeft aan de hoogeschool van Chicago weer voor twee millioen dollars land afgestaan voor de verwezenlijkingvan debouw- plannen van wijlen dr. Harpea, den voorzitter. Een pier ingestort. Te Baltimore is Zaterdagavond een in aanbouw zijnd landingshoofd voor de „Nordd. Lloyd" en de „Baltimore Ohio Rail way" ingestort. Acht werklieden werden gedood en achttien gewond. Koninklijke Liedertafel „ZANG EN VRIENDSCHAP." (Opgericht 20 Februari 1830.) Beschermheer Z. K H. de Prins der Nederlanden. Directeur de heer W. Robert (lid van verdienste.) Deze Liedertafel zal een concert geven op Donderdag 2 Mei a.s., 's avonds 8 uur, in de Muziekzaal der Sociëteit „Vereeniging". Als solisten zullen medewerken de heer Jac. van Kempen, zang, Bloemendaal, de heer Max Orobio de Castro, violoncel, Amsterdam. Begeleiding de heer Philip Loots (eerelid) alhier. Het programma luidt als volgt 1. Magnificat, koor, F. Chiaro- monte. 2. Aria des Tamino uit „Die Zauberflöte, zang, Mozart. 3. Variations Symphoniques, violoncel, L. Boëllmann. 4. f Vides ut Alta, koor, Pb. Loots, (aan de Liedertafel en haren Directeur opgedragen), t 1ste uitvoering. 5. De Eik, koor, H. Waelput. 6. a. Cantabile, violoncel, Cesar Cui. b. Vito (Spaansche dans), vi oloncel, D. Popper. 7. a. Niihe des Geliebten, zang, F. Schubert. b. Du Bist die Rub, zang, F. Schubert. c. Allerseelen, zang R. Strauss. d. Pensée d'Automne, zang, Massenet. 8. a. Wilt heden nu treden, koor. b. Merck toch hoe sterck, koor, W. Heijdt. De concertvleugel „Ibach" is uit het magazijn van den heer G. Otto. Ontslag. Naar wij vernemen heeft prof. J. Bosscha alhier ontslag ge vraagd als curator der Leidsche hoogeschool. In de gister te Amsterdam ge houden jaarlijksche algemeene ver gadering der Noordhollandsche Tramweg-Maatschappij werden ba lans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend be paald evenals ten vorigen jare op 7 pet. en per oprichtersaandeel op f 12. De heer T. H. F. Guichart werd als commissaris herkozen. Haarlemsch Medico-Mechaniscli Zan der-Instituut. Ter algemeene ver gadering van aandeelhouders gister alhier gehouden bleek uit het verslag van den geneesheer-directeur, dat het jaar 1906 in menig opzicht gunstig valt te noemen. Het patiën- tenbezoek nam toe, het aantal ge- vallen, die na succesvolle behande ling genezen konden worden ontsla gen, was eveneens aanzienlijk te noemen. Aan gebouwen en machine rieën behoefde slechts een gering bedrag voor onderhoud ten koste gelegd te worden. Pet gebruik van de gelegenheid tot doorlichting met Röntgenstralen nam gestadig toe. Op voorstel van de financieele commissie werden balans winst- en verliesrekening over 1906 goedge keurd. Er bleek een vermindering der bedrijfskosten met vermeerdering der inkomsten over 1906, zoodat een winstsaldo werd bereikt na regelmatige aflossing en rentebe taling, waardoor het verliessaldo over 1905 geheel kon worden afge schreven en bovendien een saldo van f750 ter afschrijving overbleef Na benoeming der financieele commissie voor 1907 en uitloting van eene obligatie werd besloten de inrichting tot vervaardiging van orthopaedische apparaten aan het Instituut te verbinden. Voordracht. De heeren Ii.van Bree- men onderwijzer te Amsterdam en J. Langeveld, leeraar aan do I oops- gezinde school alhier voldeden Zater dagavond aan eene uitnoodiging van de Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van de schoonheids beginselen in het onderwijs om als sprekers op te treden te 's-Graven- hage. De daarvoor gekozen zaal Goncordia aan het Alexanderveld was bijna te klein voor de talrijk opgekomen belangstellenden. De hr. van Breemen behandelde 't onderwerp: het teekenonderwijs op de 'lageresc hooi, terwijl de hr. Lan geveld tot onderwerp gekozen had „De zelfwerkzaamheid der leerlin- lingen bij het teekenen en bij den handenarbeid. De voordrachten der beide spre kers werden met warmte toegejuicht. Ontslagen uil den dienst. De mili cien A. J. Poot, van het 10e Regi ment Inf. alhier is wegens lichaams gebreken voor den militairen dienst afgekeurd, en dientengevolge ont slagen. Werkelijke dienst. De reserve 2de Luitenant D. Ketter van het XXI Landweer-district, komt op 1 Mei a.s. onder de wapenen bij de Ba taljons van het 10e Regiment Inf. alhier tot het vervullen van zijn verplichten werkelijken dienst. Schietoefeningen. De Schietoefe ningen tot verhooging van 's Lands weerkracht zullen op 1 Mei a.s. aanvangen, en wel op Dinsdag, Woensdag en Vrijdag van iedere week; Dinsdags en Woensdags om 3 uur n.m., Vrijdags om W/2 uur n.m. Met de leiding dezer oefeningen wordt belast de kapitein J. Trimpe van den staf van het 10e Re giment Inf. alhier in garnizoen. Roodvonk. In de week van 21 tot en met 27 April deed zich in deze gemeente één geval van rood vonk voor. Aanbestedingen. Door de H. IJ. S. M. is gister aanbesteed Het verlengen van den los- en laadweg, het uitvoeren van grond en spoorwerken, en het verbouwen van de locomotief-en rijtuigenloods met bijkomende werken op het sta tionsemplacement Beverwijk. Be grooling f 6500. Gegund aan Ph. Brand te Beverwijk voor f4593. Het maken van een gebouwtje voor arbeiders verblijf en lampisterie en eene brandstoffenloods te Velsen. Begrooting f2250. Gegund aan J. Henneman te Heemskerk, voor f2020. Burgerlijke Stand. Bevallen: 27 April A. Reijn-Mees- ter d. E. J. v, d. Horst-van Steijn d. C. Stokman-van Rijn d. M. E. Meijer-Franken d. S. M. Elfe- rinck-v. d. Riet z. A.M. v.Baaren v. Maanenberg d. J. J. Schurink- Timmermans z. Overleden: A. v. BennekoE-v. d. Ven 57 j. Schotersingel. J Dorre- geest- Stokkink 80 j. Jan Steenstraat A. 6 m. z. v. J. K. Vergers Pape toren vest. W. P. M. Kieviet 23 j. Van Marumstraat. J. 6 m. d. van J. Klin- gers Kerkhofstraat. Barometerstand te Haarlem. Stand van gisteren. 756. Neiging tot Stilstand. Thermometerstand Heden middag 12 uur 52 F. 11_ C. Laagstev.d.afgel. nacht 40 F 4.5 C, Opgegeven door Joh. M. Schmidt opticien. Zijlstraat 85, Haarlem. AGENDA. Zondag 28 April. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v.m.3 uur n.m. (behalve Za terdag en Zondag)de Bibliotheek van 14 u. n.m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.mtoegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m,4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m.3 u. n.m.'s-Zondags van 123 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v.m.—5 u. n.m. (beh. Zon dags en R. K. Feestd.), Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v. m.10 u. n.m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zondag) van 10 u. v.m.—4 u. n.m. kosteloos. Teyler's Museum. Tentoonstel ling van fotografieën, enz. Correspondentie. Corr. te Noord wijk. Berichten over zelfmoord worden door ons niet geplaatst. BLOEMENDAAL. Het uitbrei dingsplan. Gistermiddag waren op uitnoodiging van den heer burge meester eenige heeren samengeko men op het raadhuis, aan wie de burgemeester zijn plan tot uitbrei ding der gemeente heeft laten zien en duidelijk gemaakt. Allen betuig den hun sympathie met het plan eu hoopten, dat het eenmaal wer kelijkheid mocht worden. Vergunning. Door B. en W. van Bloemendaal is aan de Koninklijke Jachtvereeniging „Nimrod" voor waardelijk vergunning verleend tot het inrichten van een schietterrein in die gemeente. AERDENHOUT. Beplanting ge reedgekomen. Was men voor eenigen tijd begonnen met Het aanplanten van jonge boomen aan weerszijden van de straatwegen in Klein Bent veld, men had geen rekening ge houden met de spoorwegwet, en zoo kwam het, dat de beplanting aan eene zijde van de Langelaan niet mocht plaats hebben, aangezien die boomen te dicht in de nabijheid kwamen van den electrischen spoor weg. Nadat dan ook voor eenige maanden verlof hiertoe was aange vraagd, is dit thans verkregen en is men met het beplanten van deze laan gereedgekomen, wat zeker tot de verfraaiing van Bentveld zal bij dragen. ZANDVOORT. Ongeluk. Een koetsier van de firma Smit3 Reijnders, te Haarlem, had alhier het ongeluk, terwijl hij de paarden aanzette, te struikelen en met zijn been onder het voorwiel te geraken, waardoor dat lichaamsdeel zoodanig gewond werd, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Straat afgesloten. Wegens verstra ting zal de Groote Krocht van de R. K. kerk tot de Haltestraat van Maandag 29 April a.s. af, voor rij en voertuigen gesloten zijn. BENNEBROEK. Treurig. Zondag morgen, ruim halflwaalf, had alhier, nabij de buitenplaats „Boschbeek", bewoond door jhr. J. B. van Mer- len, een allertreurigst ongeluk plaats. Een dienstmeisje, oud twintig jaar, wonende op de Nieuwe Gracht te Haarlem, genaamd G. B., zou eeu bezoek gaan brengen bij baar tante, op bovengenoemde plaats. Het meisje, dat een kaartje had genomen tot aan „Boschbeek" en haar tante daar reeds aan den weg zag staan, had, toen de tram daar op dat oogenblik niet stopte, de onvoorzichtigheid, er onder het rijden af te springen, met het ongelukkig gevolg, dat zij met de tram in aanraking kwam en oogen- blikkelijk werd gedood. Dr. Colen brander, direct aanwezig, kon niet anders dan den dood constateeren. Het lijk werd opgenomen en naar de plaats „Boschbeek" gebracht, vanwaar het later per ziekenwagen, van „Meer en Bosch", naar een familielid, in de Gierstraat werd vervoerd. Bloemenveiling. Gisteren heeft al hier dg bloembollenveiling plaats gehad gp de tuinen van de „Gene ral Bulb ^Company." De veilipg was goed bezocht en de prijzen waren ook flink, vooral de witte socMen zijn zeer gezocht, zoodat de priften in sommige soor ten varieerden Van 30 tot 40 gld. A.s. Maandag QjMei zal de tulpen- veiling worden gehouden. LISSE. Drankbestrijding. Op een gisteravond door de drankbestrij- dersvereeniging gehouden vergade ring, werd o. a. een voorstel tot opnehting van een Barbara-ver- eeniging afgewezen. Verder werden, als gevolg van een genomen besluit, door haar Tooneel vereeniging in deze verga dering voor het eerst twee komische voordrachten ten beste gegeven, po» dei school hetgeen zeer in den smaaldvie'e dan ook zal herhaald worden Onjuist bericht. Het berjBit injj'J nummer van gisteren omtrent ontslag van den heer van Kwast als onderwijzer aln de op#, bare lagere school te Lisserbr#' is onjuist. J In de raadszitting van de meente Haarlemmermeer op derdag jl. werd Je heer van Kwast a's zijnd^overcompleet 8# de school te Jasserbroek, overg' plaatst naar Nieuw-Vennep. B8"1 wijl aan de jtóhool te L. de and# onderwijzer,Jde heer van der K&111 wegens ziekte vooreerst zijn fun#1' toch nog niet kan waarnem# hebben B. en W. toegestaan o' de heer v. d. Kwast te L, blijft te Niéuw-Vennep voorloopig do»! een/tijdelijke kracht zal word»' vervangen. Arm dier. Zaterdagmiddag j op den Broekweg alhier een p°sl duif neergestreken, die zeer gel'8 vend was en dan ook spoedig sti#' Om een der pooten was een zilv,f ren ring bevestigd, waarin gegrli stond: Terhaegen 90137. SASSENHEIM. De bollententoo stelling. Niettegenstaande het o" gunstige weer mocht de bloem#1 tentoonstelling zich Zondag in druk bezoek verheugen. Veel led# van „Bloembollencultuur" mak»1 zich vooral den Zondag ten nut' een kijkje te nemenook wof# dan druk gebruik gemaal van werkmauskaarten. Bovendi# was een club van de Toeristen-V#': eeniging Bondsbelang in Zuid-B#1 land" aanwezig. Gemeenteraad, Vergadering Vj den Rhad der gemeente Sassen hei»: op Maandag 29 April, dé avond| half acht. Afwfzig met kennisgeving heer Rijnsburger. Na opening der verg. door d# voorzitter, werden de notulen d# vorige Vergadering, date 2 Ap# gelezen In ongewijzigd goedgekeurd a. Ingekomenvan Ged. Stat# de goedgekeurde begrooting, dien8' 1906 en i 1907 en verder een be' richt, dat* de schoolopziener in h# arr. Alkeqpade is herbenoemd. b Vastgesteld werd het geldenkoh|er op f31,50. c. Verder werd den Raad aa"'j geboden hét verslag over de volk8' huisvesting, d. Aan 4© orde was nu een voof stel van B. en W. om voor de w# ken van rioleering, wandelpad, g&8 houder en gasfitterswoning tot op' zichter aan te stellen den he# Evers te Lejden op een tracteineP' van f 70 pe». maand. Hierover ontspon ziel: discussie. De'heer Bade: hebben een gigmeente-o_ wij dien architect gema: en hem daarvoor 5°/0 v nemingssom betale4, m zorgen voor (een op Roozen steunt, het heer Bader. J)e woordde beide heer mede, dat die 5°/0 het maken van bestfl^fTEeekening en andere werjyMramheden, ter wij1 de heer Verhooy even goed ver antwoordelijk is voor 't werk. He' voorstel werd ten slotte aangenomen. Tegen stemdeni de heeren Bader en Roozen. Wegens benoeming van den nachtwacht tot gemeentel veldwachter te ^Valkenburg stellen B. en W. voor-liet salaris, verbon den aan deze betrekking nader te regelen. Besloten wordt het salaris te brengen op 0 gld. per week e» den nieuwbenoemde tevens te voor zien van een uniform voer gelegen heid van assistentie aan den ge meente- veldwachter. Ook de instructie zal eenigszins gewijzigd worden. Bij de rondvraag vroeg de heer Warnaar wat gedaan was inzake desubsidie-aanvrage door het Bestuur van den Zandslootpol- der. De voorzitter deelde mede, dat de zaak was onderzocht geworden, doch dat de voorgestelde werkzaam heden niet tot het minste resultaat zouden leidenden dat men hiervan kennis had gegeven aan bovenge- noemdbestuur. Mochten die de werk zaamheden wijzigen, dan komt mefi later op de zaak terug. De beer Bader vroeg, hoe het staat met het adres van eenige grondeigenaren omtrent de bouw verordening in deze gemeente. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak zeer ingewikkeld was en vele moeilijkheden opleverde, redenen, waarom B. en \V. nog niet met een voorstel daaromtrent waren geko men. Hierna ging de Raad over in geheime zitting ter verdere behan deling van het kohier van den Hoofdei. Omslag. Tentoonstelling. Reeds twee dagen zijn twee Engelsche schilde ressen op het tentoonstellingsterrein bezig met het schetsen van de mooi ste plekjes, die op het oogenbh'i, nu de tulpen in vollen bloei staan, te vinden zijn. De eene dame is uitgezonden door het bekende Engelsehe kunsttijd van 4e 4e 4e 4c 4c uiinirj|ii7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2