Z, Üf - ïïj 3 STADSNIEUWS. Uit den Omtrek redige vertegenwoordiging. Ingeko men was een schrijven dat in ver schillende vrijzinnigekiesvereenigin- gen een proef zal worden genomen met een nieuw stelsel van evenre dige vertegenwoordiging voor de aanwijzing der candidaten voor de Staten-verkiezingen, welk stelsel zal worden gepubliceerd. De vergadering werd met een woord door den voorzitter geopend De rekening en verantwoording sloot met een klein batig saldo en werd goedgekeurd. Verder werden enkele besprekingen gehouden over de wensehelijkheid om neer teekenen naar buiten te geven. De Haagsche Vredesconferentie. Reuter seint uit Kopenhagen dat volgens de Danebrog Denemarken op de Haagsche Vredesconferentie zal v orden vertegenwoordigd door een delegatie, aan welker hoofd de gezant te Washington, de heer Brunx, staat. Rijssen. Men meldt uit Rijssen aan de „N. R. Ct." Nadat de stakers en staaksters gisterenochtend door de leiders wa ren toegesproken, begaven zij zich in goede orde naar 't kantoor der nieuwe fabriek, waar zij één voor één werden binnengelaten om te verzoeken, den arbeid te mogen hervatten. Ruim 600 mannen en vrouwen hebben er zich aangemeld. Hoevelen er hiervan kunnen toe gelaten worden, zal over eenige da gen beslist worden, er eerst moet nagezien worden, hoevele arbeiders pers) er in elke afdeeling der fa briek noodig zijn. Tengevolge van het invoeren van 't twee-touwen- stelsel en door het aannemen van nieuwe arbeiders zullen allen wel niet toegelaten kunnen worden. Gis ternamiddag maakten de stakers en staaksters een wandeltocht en trokken zingende voorbij het kan toor der firma en villa's der fir manten. Burgemeester v. Tilburg. Met zekerheid kunnen wij mede- deelen, dat de heer Raupp, burge meester van Roermond,sedert eenige dagen in de Residentie vertoeft en dat zijn verblijf aldaar in verband staat met de eerstdaags te verwach ten benoeming tot burgemeester van Tilburg. (Dagbl. v. N. B.l Merkwaardige vondst. Men meldt uit Gouda aan de „N. R. Ct. Niemand heeft zich nog aange meld om de f2300, die aan het be gin der voiige week in den Bloe- mendaalsche weg bij Gouda zijn gevonden door een drietal kinderen van den boerenwerkman Van Kem pen. De kinderen, op weg naar school, vonden bij de z.g. witte brug, aan den kant van den weg, naast de schoeiing, een oude blik ken doos, die een gewone wandelaar niet zou hebben opgeraapt. De kinderen deden het echter wel. Het deksel ging er gemakkelijk af en het jongetje, dat de doos opende, kende de daarin verborgen waarde niet (20 bankbiljetten van f 100 elk), doch een ander meisje nam de papiertjes van hem over. In de blikken doos zat nog een kleiner, een z.g. schoensmeerdoosje. Het deksel hiervan was al eenigszins verroest, zoodat het doosje, waarin een bankbiljet van f300 zat ver borgen, moeilijk te openen was. De kinderen gooiden de beide doosjes in de sloot en gaven het geldswaardig papier in bewaring aan een vrouw, daar in de buurt wonende, met wier kinderen de gelukkige kinderen gewoonlijk en ook thans naar school gingeD in het dorp Waddingsveen. 's Middags na schooltijd werd de vondst weder teruggehaald en bij de ouders thuis gebracht, die wat vreemd opkeken. Den volgenden dag werden de burgemeester van Waddingsveen en de wethouder, bij wien de arbeider Van Kempen werkzaam is, met een en ander in kennis gesteld. De nummers der bankbiljetten werden genoteerd; Van Kempen zelf behield het geld. Zaterdag heeft de politie van Waddingsveen gevischt naar de door de kinderen weggeworpen doosjes, doch zonder resultaat. Die doosjes konden, zoo dacht men, eenige aan wijzing geven. Men vermoedt, dat het gevonden geld van diefstal afkomstig is en dat het daar in verlegenheid is neergelegd of verstopt. Ook wijst alles er op, dat de doos er nog niet lang gelegen kan hebben. Oranje Nassau s-oord. Men schrijft aan „de Telegraaf": In her, thans verschenen April nummer van de „Oranje Nassau- Bode", nemen de geneesheer-direc teur dr. J. W. F. Donath, dr. W. J. Huinink en vier verpleegsters afscheid van de patiënten. Dr. Do nath zegt o.a.„Ik jen met wee moed vervuld bij de gedachte, dat ik voortaan niet meer zal mogen werken in de sehoone stichting, die ik heb zien groeien en bloeien, dat ik niet meer zal mogen zorgen voor allen, die hier genezing komen zoe- k n. Mijn werk hier, met zooveel i. eden opgewektheid, met zooveel illusie begonnen, is afgedaan. Het heengaan van deze plek doet mij bitter leed. Dankbaar ben ik u allen, die mij door het groot aantal be wijzen van deelneming en hartelijk medegevoel het leed minder zwaar maakten. Gij hebt de pijn van de wond verzachtgij vermocht haar echter niet teheelen." Dr. Huinink uit zich in denzelfden geest. Ook hij dankt voor de vele bewijzen van sympathie, in deze dagen ont vangen. besproken in Fransche militaire krin Dronken, tegen wil en dank. Men meldt aan de „Telegraaf" In een der dorpen op de Veluwe werd dezer dagen een man door de politie geverbaliseerd wegens openbare dronkenschap. Hij be weerde evenwel niet dronken te zijn, doch een kwaal te hebben, waarvoor hem zelfs het gebruik van sterken drank verboden was. De veldwachter had hem echter bij maneschijn langs de straat zieD zwieren en geloofde dus niet aan deze praatjes. Eenige dagen later stond in hel plaatselijk blad een ingezonden stuk, van de hand van den gever baliseerde, waarin deze zijn nood klaagde over de begane vergissing en zich in de oogen v.an het pu bliek rechtvaardigde, waaronder zijn geneesheer een attest stelde, dat de man inderdaad een ziekte had, die, vooral bij avond een wag gelenden gang veroorzaakte. Het proces verbaal werd dan ook ingetrokken. (Historisch.) Les gens que vou3 fuez se portent assez bien. Het Hbld. schrijft uit Amster dam Gisteren bereikte ons het gerucht dat een notaris hier ter stede on der treurige omstandigheden over- eden was. Daar wij geen betrouwbare be vestiging van het bericht kregen, publiceerden wij het niet. Heden ochtend ontvingen wij een bezoek van den notaris zelf, den heer Lu ber. Het gerucht was van allen grond ontbloot, doch had zich zoo verspreid, dat de springlevende no taris bijzonder veel overlast van zijn gewaanden dood had. En daar om deelen wij mede, dat wij kunnen getuigen, dat de heer Luber in goeden welstand verkeert. Door de elecfrische tram gedood. Gisterochtend om kwart voor 11 stak de 28-jarige kolen werker K. 3. wonende in de Almondestraat no. 10 te Rotterdam de Zuid-Blaak over van het trottoir af in de rich ting van het telegraafkantoor. Hij oemerkte den motorwagen no. 50 an lijn 6, die aankwam, niet, werd aangereden, viel en kwam onder den baanruimer terecht, die hem een eind meesleepte. De ongeluk kige was vreeselijk aan het hoofd verwond, toen hij onder den mo torwagen vandaan gehaald werd en overleed op weg naar het zie renhuis. De man was gehuwd. Gemengd Buitenland. Van een boer, die een dierenbeul vjas. Onder den rook van Brussel woont een boer, die voor eenigen tijd in nijdige stemming thuis kwam en zocht naar iets of iemand op wien hij zijn dronkenmans woede kon koelen. Dien avond vond hij niets anders dan zijn ouden dooven en blinden hond, die hem jaren lang met trouw gediend heeft. Dat beest heeft nu lang genoeg geleefd, schreeuwde de kerel, sneed het dier den nek af met een bot mes en wierp het dan op de mest vaalt. Laat in den avond leefde hét nog, maar de beul duldde niemand op zijn erf om het uit zijn lijden te verlossen, bewerend beer en meester te zijn over zijn goed. Eu 's morgens, den volgenden dag, leefde 't beest nog, maar toen liet de politie 't door den veearts af maken. Nu had de politie-rechtbank den beul veroordeeld tot twintig fr. boete voorwaardelijk, maar in hooger beroep ingevolge appèl van het openbaar ministerie, kreeg de kerel drie maanden gevangenisstraf zonder opschorting dadelijk te aan vaarden, wat geen uur te veel is. Veelzeggende vloot-manoeuvres. In den loop van een geveinsden aanval op Toulon, door het Middel- landsche zee-eskader, slaagde een com pagnie landingstroepen er in, op de Porguerolles-eilanden voet aan wal te zetten. De mariniers kropen tot aan het hoofd-bastion, ontwapenden een sla- penden schildwacht en maakten zich meester van de plaats, vóórdat de artilleristen van hun verbazing had den kunnen bekomen. Deze „coup de force" wordt druk fierziaansche gol ven in oorlogdienst. Zaterdag hebben te Carthegana proefnemingen plaats gehad met het op grooten afstand doen ontploffen van drijvende mijnen door middel van Hc-rziaansche golven. De gebruikte toestellen zijn een uit vinding van eCn ambtenaar der tele- graphie, Balsera. De verkregen resul taten heeten afdoende te zijn. De uitvinder heeft het verzoek gedaan, het toepassen van zijn systeem bij de directie der duikbooten te mogen voortzetten. Eer. gewichtige vrouw overleden. Mevrouw William Maurer, die haar aardsch bestaan in den vorm van 420 pond aan vleesch en been voortsleepte, is te Chicago overleden, haar treuren den echtgenoot, een detective, die zelf 350 pond woog, in den diepsteh rouw achterlatend. Hoe deze heer zijn om vang en zwaarte in overeenstemming bracht met zijn vlugheid eischenden werkkring, vermeldt het bericht niet het beeld van een door een schoor steen kruipend gevaarte van 350 pond b.v., schijnt eenigszins bizar. Mevrouw Maurer was sedert 7 jaren niet op straat geweest, om de even eenvoudige als afdoende reden, dat ze de deur barer woning niet meer uit kon. Om het stoffelijk overschot uit het huis te krijgen, was het noodig de vensters uit te breken en zich van een takel en hijschinrichting te bedie nen, als waarmede men brandkasten en piano's pleegt te behandelen. Tien mannen waren noodig om de kist te laden op een platten meubel wagen, met zwarte draperieën behan gen. Een ontevreden uitvinder. Nog een tweede incident, eveneens druk besproken in de Straatsburgsche pers, verbindt zich aan het bezoek van keizer Wilhelm aan de hoofdstad van de volgens de „Matin" „nog steeds geannexeerde landen." Een Straaisburgsch uitvinder, Rey genaamd, heeft een open brief aan den keizer gericht. Rey is de uitvin der van «en systeem lans-vlotten, voor het oversteken van rivieren door ca valerie. Dat systeem is bij tallooze cavalerieregimenten van Metz, Berlijn en Straatsburg beproefd, tot welk doel de uitvinder meer dan 150.000 francs heeft uitgegeven. Daarvoor heeft hij echter, in spijt van zijn herbaalde eischen, geen ver goeding verkregen. Thans doet hij zijn rechten, die hij met bewijzen steunt, gelden, en vraagt aan den 'keizer, te zijnen gunste tusschen beide te komen. Men dient hierbij in aanmerking te nemen, dat Rèy op 't oogenblik geheel geruineerd is. Zijn open brief is in krachtige be woordingen vervat, en men gelooft, dat de zaak voor den Rijksdag zal worden gebracht. Een belangrijke vondst in Rusland. In een verlaten xnijn nabij Ekate- rinenburg is monazite gevonden met een hoog percentage aan tho rium, dat gebruikt wordt voor de vervaardiging van gasgloeikousjes en men méént, dat deze mijn veel rijker is aan de kostbare delfstol dan de Australische mijnen. Een wegzakkend dorp. Vermoede lijk door ondergraving, verkeert het dorp New-Toon nabij Cradley Heath in een gevaarlijken toestand. Vele huizen zijn ingezakt, enkele zijn drie meter diep weggezakt. De bedding van een beek is zoodanig gewijzigd, dat het water over het aangrenzende land stroomt. Het dorp maakt een treurigen indruk. De maritieme tentoonstelling te Bor- denu.v. Zaterdag heeft de commis saris-generaal in teg. nwoordigheid van den burgemeester, de. consuls en burgerlijke en militaire autoritei ten, de internationale miaitieme ten toonstelling te Bordeaux geopend. De „Piet Hein", de Nederiandsche kruiser, was juist 's morgens aange komen en de officieien waren ook bij de plechtigheid aanwezig. Hagelklompen. Te Henning, een dorpje in de Ver. Staten, zijn Zon dag hagelklompen gevallen van een paar voet dik. Een tiental personen werden doodgehagel i; de huizen in het dorp zijn bijna alle vernield. Brand. Volgens een telegram ui Cettinje is er in de haven Antivari brand geweest in een gebouw, waai 750 K.G. dynamiet werd bewaard. Een geweldige ontploffing volgde, waarbij een vrouw werd gedood en een zeventig menschen gewond. Yan 'tjaar niet. Er was sprake van, dat de socialisten een alge meene staking zonden afkondigen om het algemeene stemrecht door te zetten. Zondag hebben zij echter op eene vergadering te Stockholm besloten, zoo meldt Stoekhohns Dagblad, om van 'tjaar geen alge meene staking te houden. Nog in werking. Gisteren was de vulkaan op Stromboli nog altijd aan het werken. Etn torpedoboot is naar 't eiland gest 'omd om de eerste hulp te bieden. Ook op Sicilië zijn er hevige aardschokken geweest. De bevolking is zeer be angst en legert in het open veld. Een bom. Het gezantschap van Guatemala meldt, dat in een straat der hoofdstad een bom is geworpen naar het rijtuig van den president die ongedeerd bleef. Oréllana, chef van den generalen staf en de koet sier werden echter gewond. Er heerscht volmaakte rust. Uitspanningsplaats. KeizerWilhelm heeft uit zijn particuliere kas het beroemde Acbilleion op Korfoe, de artistieke buitenplaats van de over leden Oostenrijksche keizerin Elisa beth, gekocht als uitspanningsplaats voor de Keizerlijke familie. In den laatsten tijd waren onderhandelin- ben gaande om Aehilleion aan te knopen, ten einde er een particu lier sanatorium van te maken. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat de op den 26st#n April j. 1: executoir vertelaarde ko hieren No. 9, 10 en 11 Afd. V en VI op de Personeele belasting dezer Ge meente, dienst 1907, op heden aan den ontvanger dei directe belastingen zijn ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem 30 April 1907. De Burgemeester voornoemd. BOREEL. Orgelbespeling in de Groote of St. Gavoke k alhier op Donderdag 2 Mei, des namiddags van 2-3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma No. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Adagio, M. Brosing. No. 3. Concerifantasie, W. Rud- nick. No. 4. Cbarakters iicke, J Rhein- berger. a. Vision. b. Duet. No. 5. Aria uit Paules, Mendels sohn. Jubileum Dr. Kuyper. Op 29 Oct. a. s. hoopt Dr. A. Kuyper 70 jaar te worden. Naar men verneemt heeft zich hier ter stede een comité gevormd, dat, als onderdeel van een grootere commissie voor het geheele land, werkzaam zal zijn om gelden bijeen te brengen voor een Huldeblijk aan den Staatsman. Ver schillende verecnigingen zijn tot medewerking uitgenoodigd. Voetbal. De aanvraag voor gere serveerde zitplaatsen voor den op Plemelvaartsdag alhier te spelen wedstrijd tusschen de vertegenwoor digende elftallen van Nederland en België is zoo talrijk, dat er zal moeten worden overgegaan tot het plaatsen van een tweede tribune, tegenover de tegenwoordige, terwiji dan aan beide zijden verhoogingen zullen worden gemaakt. Ruim 3000 plaatsbewijzen zijn reeds verkocht. Maatschappij tot Exploitatie van Staalwaterbronnen. In de gistermid dag gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders van de Maatschappij tot Exploitatie van Staalwaterbronnen te Haarlem zijn het jaarverslag, zooals wij dat vroeger hebben medegedeeld, en ie winst- en verliesrekening aan wijzende een verlies van f7121,69 over 1900, goedgekeurd. Tot commissaris werd herkozen de lieer J. A. G. van der Steur, alhier. „Hoog spel." Vrijdag 3 Mei a.s. zal in dén Schouwburg Jansweg door de Mederl.tooneelvereenigingöpgévoerd worden het over liét algemeen zeer gunstig beoordeelde „Hoog Spel", tooneelspcl in 5 bedrijven door jhr. A. W. G. van Riemsdijk. Voor nade re inlichtingen verwijzen we naar le advertentie. IIoil. Mij. van \Veienschappen. De Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen alhier houdt dit jaar haar algemeene vergadering op 25 Mei a.s. in het gebouw der Maatschappij. Onderwijs. Onze stadgenoot, de heer G. j. Oudshoorn, is benoemd cot onderwijzer te Enschedé. Omtrent de cursussen in •qoreekouderwijs aan de onderwij zerskweekschool alhier meldde men, lat den heer J. W. Ru ij n en, leeraar akte Fransch M. O., de leiding is opgedragen en dat dr. Mulder alhier als geneeskundige in de commissie van toezicht zit. De deelnemers aan den cursus voor Haarlem en om streken zullen gedurende 6 lesuren per week les ontvangen, die van den vacantie-cursus krijgen 3 maal twee uur les per- week. De deelne ming zal kosteloos zijn. De onder wijzers in 't lezen aan de opleidings inrichtingen voor onderwijzers genieten de voorkeur. De heer G. H. Scholten, oud- leerling der onderwijzerskweekschool alhier en tot vóór korten tijd hier woonachtig, is benoemd bij 't openbaar onderwijs te Leiden. Op hol. Gisteravond sloeg een paard, gespannen voor een melkwa gen in den Hout op hol. In woeste vaart rende het voort, opgeschrikt door het gerammel der bussen. Eenige mannen zagen het aanko men en gingen uiidden op den weg staan, nabij het blauwe bruggetje vlak bij gekomen werd het door een hunner bij de teugels gegrepen en kon men het tot staan brengen. Het paard had zich den eenen voorpoot stuk getrapt. De wagen kwam uit de Haarlemmermeer. Gisteravond reed een fietsrij der in volle vaart over de Melk- brug naar het Spaarne. Een oude man die daar liep werd omverge reden doch bezeerde zich niet ern stig. Ook de fietsrijder viel en be zeerde zich danig aan handen en knieën en kreeg van eenige voorbijgangers nog eenige schoppen toe. R. K. Middenstands-Vereeniging. Op de gisteravond gehouden ver gadering van het voorloopig bestuur der R. K. Middenstands-vereeniging werden de functiën verdeeld als volgt: De lieeren Anton Bosse, president; C. A. M. Jonckbioedt Lz, secretaris, Lange Heerenstraat 24C. de Graaff. penningmeester; H. J. Visser en J. J. Holt, bestuursleden. Terwijl beide laatst genoemde heeren gekozen werden als afge vaardigden voorde vergadering ter voorbereiding der Diocesane Midden- standsvereeniging welke gehouden wordt te 's-Gravenhage. Garnizoensberichten. Schietoefeningen. De schietoefeningen voor de Rijksveldwachters van Haar lem en omstreken zullen een aan vang nemen op 3 Mei a.s., en voorts eiken Vrijdag op de schietbanen bij O verveen. Genoemde oefeningen staan onder leiding van de le luitenants Rijk en Verhaegt van het 10e Reg. Infie. Ontslag uit den dienst. De korporaal Smink van het IVe Bataljon, 10e Re giment Infanterie, is wegens lichaams gebreken voor den dienst afgekeurd en dientengevolge ontslagen. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht op 30 April 1907: Boter 54 KG., hoogste prijs f 1.30 laagste prijs f 1.40 per KG. Biggen 41 stuks, verkocht#41 stuks, hoogste prijs f 13, laagste prijs f 9,per stuk. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. M. ligthart-J. C. 8. van Dam. H. Verharen-J. den Herder. H. Horeman-E. C. Canten. B. J. Kion-N. W. Sterenborg. E. Blanke-H. Gerritsen. G. Hom mels J. C. v. het Nederend. W. de Jong-A. Apperlo'. F. J. v. Thiel- A. S. Smit. I®"y. Tork-M. E. Huij- boom. J. A. Hessels-H. A. de Jong, F. L. Eekhout-A. C. Bocrrigter. L. v. d. Putten-32. M. Logmans. S. Kaper-J. C. v. Heijuingen. W. v. Groningen-C. Huizing. D. Ligten- berg-E. W. v. d. Kodde. N. G. Koo ien G. Dekker. H. .J. C. de Graaf- H. v. Weeren. J. John-A. M. P. Rozenhart. B. v. Amerongen-A, de Vaal. W. H. v. Velthuijsen-A. C. Traksel. J. W. de Graaf-E. Veering. A. F. Bos-E. C. Vasen. G. Beu- deker-A. M. Wieringa. B. E. Si- mons-E.Overste. D. Overste-B. Bro- met. Getrouwd: P. v. Wort en S. Koe nekoop. C. v. Meel en C. Hamee- t 'man. 13. Hoekstra en J. A. Zethof. J. der Kinderen en J. W. T. Kui pers. H. Wildschut—E. Wolzak. B. Grillis en A. M. J. v. d. Kroft. M. Iieijboer en A. C. v. Maas. M. E. v. d. Berg en A. v. Lieshout. G. J. v. cl: Broek en C. J. Weelij. N. Z. Groet en J. M. Remmé. L. H. v. <1. Putten en M. A. Woerlee. P. M. ivjoij en J. W. Boerkool. A. .T. v. Alphen en P. C. Hendriks. W. J. Dernison en M. F. Dieben. Be v alle n A. A. Kromhoutde Graaff d. M. JansenEdel z A. A. LeemanMorseld z. M.v.'d. EijndeKoeijers z. P. M. Wigman Adatnse d. E. HosNieuwen- huizen z. Overleden: L. Philipsen, 68 j. Maarten v. Heemskerkstr. C. M. BraakenburgNiemann, 40 j. Kenne- jperstr. - W. J. G. G. v. Essen, 25 j, Tuchthui,sstr. G. de GraafWor tel 32 j. Hazepaterslaan. Politie-rapport. Gevonden: 1 bon boekje, 1 bril in et-ui, 1 damesportemonnaie. Procesverbaal opgemaakt wegens in gebruik nemen van gemeente grond, onbeheerd laten staan van ee.i rijdier, wiel rij deu zonder licht. Gisterennamiddag is op den hoek Ged. Oude Gracht-Koningstr. een 16 jarige jongen met zijn fiets tegen een paard, gespannen voor een dog cart, aangereden, waardoor N viel en een der wielen over zien >een kreeg. Per rijtuig is hij nAar zijne woning vervoerd. agenda Donderdag 2 Mei. Tkyler's Stichting. Dagelijks vin 11 u. v.mi3 uur n.m. (behalve Za terdag en Zondag)de Bibliotheek van 14 u. n.m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.mtoegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m,4 uur n.m. Stedelijk Museum y. Schilder! en Oudheden. Dagelijks van io s m.3 u. n.m.'s-Zondags var, 1'1 u. n.m. kasteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagd van 10 u. v.m.5 u. n.m. (beh. I' dags en R. IC. Feestd.), Leesmuseum. Dagelijks van 1111 m.—10 u. n.m. Stadsbibliotheek. Dagelijks Zondag) van 10 u. v.m.4 u. o kosteloos. Teyler's Museum. Tentoons ling van fotografieën, enz. Barometerstand fe Haarlem I Ste te de ïaa, v" toe alh ttk Stand van gisteren. 754. Neiging tot Vooruitgang.. Thermbmeterstand Heden middag 12 uur 50 F. 10 Laagstev.C.afgel. nacht 4-3 F. 6 Opgegeven door Joh M. Schal1' opticien. Zijlstraat 85, Haarlem. he de eer Een in* SCHOTEN. Bekroond. ner dezer gemeente de heer, Ilenneman, heeft op de internat' n&le liondententoonstelling, geh" den te Amsterdam, met zijn c lectie herdershonden niet mind dan 5 prijzen gewonnen, nl. 2 eeh prijzen, 2 tweede en den Ka1" pioen prijs. Paardenspel. Wij kunnen D dedeelen, dat het circus Robe1'1 thans staande te Bloemendaal, Vrijdag zijn eerste uitvoering geven in deze gemeente. B. en hebben goedgevonden een staP' plaats te verieenen op het Pretor'1 plein alhier. KROMMENIE. Propaganda. B' kens liet jaarverslag van de p1' gandaclub St. Antonius, onderaf van den N. R. K. Volksbond alhi' hebben de propagandisten aan h" bezorgd 14040 rolksbanieren. 11180 Ch istslijke Actiën en 6j vakbladen. Verkocht 410 St. W lebrordustoekjes en 585 boek1 en brochures. Verder waren zij door de ruitf donatiën in staat om 1175 broch1 res en vlugschriften gratis te V spreiden. Gemeenteraad. Dinsdagavond tf 7 uur hield de Gemeenteraad alhl1 een vergadering, onder voorzittf schap van den burgemeester, de heer Mossel. Aanwezig 10 leden Een ingekomen wensch tot V' zigii g der instructie van de directeur der gasfabriek werd aa1! genomen. Een ingekomen verzoet van het raadslid ten Wolde, bj helzende het overnemen door 11 Gemeente van de bruggen, toegaij gevende naar het Mat en naar m Weiver,werd ingetrokken als strijd! inet een genomen raadsbesluit. Het] aankoopen van twee stukkl weiland, bestemd voor een te makd vuilnisbelt werd aangenomen. 3l dekking der kosten van aankoO en de verdere onkosten daarna verbonden, als het maken van ee toegangsweg en het plaatsen va een gebouw, werd tot een leenifl besloten van f2500, aflosbaar ij jaarlijksche termijnen van f 100.- Aangenomen werd de voorgesteld wijziging der bouwverordening, al leen te doen gelden voor h« Noordwestelijk deel der Gemeentf Het voorstel tot overname vat de straten van bet Kerkeland wer aangenomen onder voorwaarde, da zij eerst in den vereischten toestan1 zouden worden gebracht. Goedg- keurd werd bet voorstel om H Bruins, M. Pot en M. Vales ij het Godshuis op te nemen. B de laatstgehouden woninginspecti werden afgekeurd de woningen Hoofdstraat No. 83, Blok No. 17 e1 18, Vermaningspad No. 6 en Kaj tepad No. 16, waar ge n verbeterinj meer in gebracht kon worden. voorstel tot onbewoonbaarverkM ring en ontruiming binnen 6 maai' den werd met algemeene stemme1 aangenomen. Ook de voorgesteld! instructie voor den gemeente-o]1 richter werd met een kleine wijz' ging aangenomen. Bij de benoeming van een ondef wijzeres voor de zuiderschool wen No. 1 van de voordracht, moj. F. Keuterman met 8 tegen 2 sten! men gekozen. Vervolgens kwam li" laatste punt der agenda De aait bieding der rekeningen over 190! van brandweer, bewaarschool e( wijkverpleging. Daarvoor werdfj- drie commissies benoemd, elk va) drie leden. HIILEGOM. Agenda voor d vergadering van deu gerneenteraa' be op 21 Uc D leis gt d' 14 b«! b«f P* b« mi oc sl g« I» te b B k b n I f t 4c gen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2