STADSNIEUWS. Uit den Omtrek p. s< b Geachte hteren, zoudt u daarin gaene verandering kunnen brengen, door hen voor te houden, hoe laf het is een oud menseh met steenan te goeien Ik hoop dat dit wat helpen mag. Een gearresteerde „hooge stijl." Gisteren is te Leeuwarden door de politie gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht een Duitscher, leeraar aan de Ber- litzschool aldaar, zich noemende Freiherr von M., die zich in zijn land moet hebben schuldig gemaakt aan ettelijke misdrijven, die onder het bereik der Duitsche strafwet vallen. Waarschijnlijk zal uitlevering volgen. We hadden al eenigen tijd over dezen „Freiherr" hooren praten en wat we van hem vernamen doet ons bovenstaande tijding niet dan natuurlijk vinden, 's Mans verhalen waren even geweldig als het con trast tusschen zijn eenvoudige po sitie en de uit enkele bijzonderhe den blijken de weelde van korteren of langeren duur. De 1 uitsche jus titie zal zich nu wel met de veri ficatie dier verhalen belasten en dan zal het ons niet verwonderen, zoo hij er een postscriptum aan toe voegt, waaruit blijkt, dat wc hier te doen hebben met de aanhouding van een internationalen oplichter in hoogen stijl. („Leeuw. Ct.") Uitslaande brand. In een manufactuurwinkel op den hoek van de Boekhorststraat en de Hamerstraat, te 's-Graven- hage, is gistermiddag ongeveer vijf uur brand ontstaan. Terwijl een paar loodgieters bezig waren een gebrek aan de gasleiding te herstellen, was de vlam eener spirituslamp in aanraking gekomen met een gordijn, hetwelk daardoor in brand geraakte èn weldra de vlam mededeelde aan de vitrage voor de ramen en de aldaar lig gende winkelgoederen. Niettegenstaande spoedig de brand weer kwam opdagen en krachtig werkte, is de winkel geheel uitge brand verdere uitbreiding van den brand werd gelukkig voorkomen. De aanwezige geldswaarden wer den nog tijdig gered ook veel van de winkelgoederen, doch deze zijn meerendeels zwaar beschadigd. Ver zekering dekt slechts ten deele de de daardoor veroorzaakte schade. Duizenden menschen stonden op dit drukke namiddaguur het schouw spel aan te starende politie wist de orde goed te handhaven. Een kras middel. Een niet alledaagsche gebeurtenis doet zich te Eindhoven voor. De heer H. Goossens, hotelhouder al daar, laat een nieuw hotel bouwen, doch dit is nog niet gereed. Met 1 Mei echter eindigde het huurcontract van het thans nog door dezen heer gedreven wordende hotel „Noord-Babant" tegenover het station. Ten einde nu den heer Goossens te dwingen het hotel te verlaten, zijn namens eigenaren de deuren en vensters uitgebroken, hopende, dat de Novemberachtige Meidagen het den huurder nu wel zoo zullen maken, dat hij het perceel den rug toekeert. Kiezerslijst te Rijssen. Door B. en \V. van Rijssen is ge weigerd aan het verzoek van den heer Oomkens, secretaris der Vrijzinnige Kiesvereeniging, te voldoen om 89 kiezers van de kiezerslijst te schrap pen. B. en W. gronden hun besluit op het nopens deze kwestie ingewonnen advies van den Commissaris der Ko ningin, die van oordeel is, dat door een werkstaking geen einde gemaakt wordt aan een dienstbetrekking. Eerst wanneer de werkgever zijn personeel ontslaat, is de dienstbetrekking geëin digd. Thans zal de kantonrechter te beslissen hebben. Gered. Terwijl een viertal Volendaimner visschers zich in de haven bezighiel den, werd de vlet, waarop zij stonden overzeild door een Huizer vaartuig, met het gevolg, dat alle opvarenden in de diepte verdwenen. Met de grootste moeite mochten onze dappere visschers er in slagen, allen te redden, hoe men ook vreesde, dat hier aan geen redden te denken viel. Een der geredden, welke geheel be wusteloos was, werd na veel moeite weder bij kennis gebracht. Overreden. Uit Tilburg meldt msn aan de „N. R. Ct." Op den Goirle'schen weg is gister avond de voerman van den graanhan delaar M. van de kar gevallen, met het gevolg, dat de wielen hem over den rug gingen, waardoor zijn rugge- graat brak. Binnen enkele oogenblik- ken was de man dood. Hij laat een vrouw met een kind achter. de volgende maand uit Duinkerken zal vertrekken. De Jacques Cartier, en 85-tons schoener, wordt als expeditie-vaartuig uitgerust. De tocht gaat eerst naar IJsland, waar onderzoekingen zullen worden ingesteld naar het trekken der kabeljauwen, de richting der zeestroo- mingen, de samenstelling van den zeebodem en de onderzeesche fauna. Daarna zal worden getracht een hooge noordelijke breedte te bereiken. De Jacques Cartier krijgt een extra eikenhout-bekleeding om bestand te zijn tegen de ijspersingen; ook zal het schip worden voorzien van een ijs- ploeg. De bemanning bestaat uit 15 koppen; zij komt onder leiding van kapitein Charles Benard. Eenige dok toren en geleerden zijn van de partij. De dokwerkers te Cherbourg heb ben den arbeid neergelegd. In een der vrouwenclubs te Chica go brak brand uit, waardoor zeven dames gedood en 40 gewond werden. In 't koninklijk paleis te Madrid zijn de mazelen uitgebroken. De infant Fernando behoort ook tot de patiënten. Natuurlijk worden met het oog op den toestand der ko ningin de meest uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen. Lawines. Volgens een telegram uit Innsbruck hebben in Noord- Tirol hevige lawines plaats gehad. In het Pusterdal ligt de sneeuw meters hoog. Prettau en Sillian hebben eveneens van lawines te lijden gehad. Het vliegtuig-Vf right. De Ameri- kaansche minister van Oorlog heeft half officieel bericht ontvangen, dat de Duitsche regeering voornemens is, de aeroplaan van de gebroeders Wright, na de proefnemingen, te koopen. Wanneer deze bevredigend uit vallen, zal de regeering er een honderd-duizend francs voor betalen. De Stromboli. De vulkaan van hét eiland Stromboli heeft gisteren weder bij tijden asch uitgeworpen hetgeen gepaard ging met een on- deraardsch gerommel. Een vrij breede lavastroom loopt langs de noordelijke helling van den vulkaan. De bevolking is rustig. In hechtenis. Te Dresden is een jong Amerikaan v. voornamen huize wegens beleediging van den koning van Saksen, i i hechtenis genomen maar vrijgelaten, nadat hij een hoogen borgtocht gesteld had. Algememe werkstaking. Een tele gram uit Bakoe meldt, dat daar gisteren de algemeene werkstaking is uitgebroken. Kruitmagazijn in de lucht. Gis terenavond is te Kanton een kruit magazijn in de lucht gevlogen. Reeds zijn 25 lijken teruggevonden; er zijn honderd gekwetsten. Vijftien gebouwen zijn totaal vernield, meer dan honderd andere zwaar beschadigd De historische pagode van vijf verdiepingen is slechts weinig beschadigd. De stadsmuur is over een lengte van 100 vt vernield. Gemengd Buitenland. Noordpool-expeditie. De Ligue Maritime Frangaise orga niseert een Noordpool-expeditie, welke Verlof drankwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad No 97), zooals zij laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 30 December 1905 (Stbl. No. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van J. P. Barends, om verlof, inge volge art. 84 dier wet, tot het verkoo- pen van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Noorder Schoolsteeg No. 6 A. Haarlem, 3 Mei 1907. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris. PIJNACKER. „Zang en Vriendschap." Donderdagavond ging in de So ciëteit „Vereeniging" het tweede concert van bovengenoemde konink lijke liedertafel, waarbij de dona teurs en kunstlievende leden in grooten getale tegenwoordig waren. Het koor opende met Magnificat van F. Chiaromonte, waarvan de uitvoering mij weinig stof geeft tot bespreking. Hierna volgde als twee de koorwerk „Vides ut alta"^ van Ph. Loots, opgedragen aan „Zang en Vriendschap" en haren Direc teur W. Robert. Ik had reeds vroe ger gelegenheid met deze compo sitie kennis te maken. Kort nadat ze voltooid was speelde de heer Loots mij dit werk voor op zijn artistieke wijze, en daardoor begreep ik reeds wat het worden kon bij uit voering door een met zorg voor bereid mannenkoor. Zoo waren we dan Dond„rdagavond in de gelegen heid met eene le uitvoering kennis te maken, en werkelijk „Zang en Vriendschap" scheen het er nu een maal op gezet te hebben, dat alles in. de puntjes was. Ik twijfel dan ook niet, of de componist, die de ver tolking van de gaanderij af volgde, zal tevreden zijn. Het tamelijk gecompliceerd en nogal eischenstellend, overigens melodieus en bevattelijk kunstwerk, ondervond inderdaad een vertolking welke èn directeur èn zangers tot eer mag strekken. Op aanhoudend verlangen van het publiek, ver scheen eindelijk de componist op het podium, om een ware ovatie in ont vangst te nemen. Stellig kunnen wij aannemen, dat het zooeven besproken koorwerk tot het beste gedeelte behoort. „De eik" van "VVaelput slaagde boven verwachting, had goede momenten, doch ook enkele twijfelachtigheden. De uitvoering kan aanspraak maken op waardeering, maar stond toch tamelijk beneden die van het voor afgaande. De laatste koorwerken „Merck toch hoe Sterck" door Willem Heydt en „Wilt heden nu treden", beiden uit Valeriu's „Ge- denck-clank" leverden geen be zwaar op en brachten eem waardig slot. Met recht mogen „Zang en Vriendschap" en haar eminente leider zich feliciteeren. Nog kunnen we de genoemde vereeniging geluk- wenschen met de keuze der solisten. In den heer Orobio de Castro, violoncellist van Amsterdam,hebben wij een nog jeugdig, maar groot kunstenaar gevonden. In de „Va riations" van L. Boëllmann en „Cantabile" van Cesar Cui, plus „Vito", Spaansche dans van D. Popper, hebben wij zijn talent van alle zijden bezien met de voldoening dat wij hem aanstonds kunnen voor stellen als een diepvoelend musicus, vol temperament en expressie, zijn instrument beheerschend met een gemak en zekerheid, die aller be wondering afdwingt. Ook de heer Jac. van Kempen, tenor uit Bloemendaal, heeft een goeden indruk achtergelaten. De liederen „Aria" uit „die Zauber- flöte" en een vijftal liederen van Schubert, Strauss en Massenet en vooral het laatste Fransche lied, bezorgden hem een onverdeelde instemming. De heer v. Kempen beschikt over een heerlijk, echt tenor geluid, reeds welgevormd en krachtig; bovendien is zijn voor dracht gevoeld en doordacht, wat dan ook zijn muzikaliteit verraadt. De uitspraak alleen was nu niet overal onberispelijk, de vocalen werden wel eens wat te dik uitge bracht. Beide heeren hebben hun optreden met een enorm succes be loond gezien, wat „toegiftjes" ten gevolge had. Maar zouden de heeren solisten ook een beter accompagnateur kun nen verlangen? Ik geloof niet uiteen behoeven te zetten, dat der begeleiding van den heer Loots een groot deel van het succes toekomt. Jac. de Jong; Akte-examens lager onderwijs. Geëxa mineerd 8 vrouw. cand. Geslaagd de dames: E. Groen, IJmuiden;E. H. M. Groenewoud, Monnikendam; C. E. Grullemans, NoordwijkA. J. Guthard, Koog a/d ZaanC. Haasnqot, Katwijk a/ZeeJ. A. van Wijk, Leiden. Museum van Kunstnijverheid. De tentoonstelling van oude weefsels en gewerkte stoffen is thans geheel gereed en verheugt zich niettegen staande het slechte weder in een zeer groote belangstelling. De nut tige strekking dezer tentoonstelling wordt dus algemeen erkend en zij belooft voor het museum een groot succes te worden. Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 8 Mei des namiddag te 1 A/2 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof.) Hollandsche Maatschappij der We tenschappen. In de laatste vergade ring van directeuren van de Hol landsche Maatschappij der Weten schappen alhier werden tot direc teuren benoemdde heeren jhr. Ch. van de Poll te Haarlem, mr. B. I. D. Zubli te Bennebroek, D. F. Scheurleer en J. T. Cremer te 's-Gravenhage, mr. G. C. Geertsema te Groningen en W. Zimmerman te Bloemendaal. Genietbaar Curiosum. Om onzen lezers eens te doen zien, dat berichten van berichtjes aanbrengers nog al wat gesnoeid en geschaafd moeten worden, voor ze presentabel in de krant kunnen, geven we hier als genietbaar curio sum voor deze maal een ongesnoeid berichtje. Het werd ons aldus toegezonden: Opening. Gisteren avond is door het Circus Roberti hare-eerste en openings voorstelling gegeven. Het Circus dat hare roem uit Bloemendaal had mede gebracht, mag zich werkelijk in een goed koor artisten laten noemen, doch het ODgunstige onstiumige weer mocht in deze ook wel een weinig mee gewerkt hebben. Wij twijfelen dan ook niet of Zaterdag en Zon dag zal meenigeen hiervan profi- teeren. Onderlinge Veeverzekering. Door eenige landbouwers uit Haar lem en Omstreken is bij acte verleden voor den Notaris Daamen alhier 1 Mei 1907 opgericht eene onderlinge Veeverzekering, ten doel hebbende leden onderling te verzekeren, tegen de schade, welke zij lijden doordien slachtvee door hen verkocht, in Ne derland door de bevoegde autoriteiten, wegens verborgen gebreken geheel of gedeeltelijk wordt afgekeurd. Het fonds wordt bestuurd door een directeur en vier commissarissen, ter wijl het bestuur wordt bijgestaan door een Raad van Toezicht uit drie leden bestaande. Tot directeur is benoemd de Heer J. W. van den Berg van Zuid-Schalk wijk; tot commissarissen de heeren -J. P. Dykzeul, J. C. Petri, G. Walle- kers en P. van der Stadt. Als Raad van Toezicht zijn aangewezen de hee ren A. Schoorl, N van Lieshout en W. van Schie. Tot deelneming kan men zich tot een dier heeren wenden. Orgelbespeling in de Groote of St, Bavokerk alhier, op Dinsdag 6 Mei, des namiddags van 12 uur, door den heer W. Ezer- man. Programma: No. 1. Choralvorspiel und Fuga, Joh. Brahms. No. 2. Adagio (4de Symplionie). Beethoven. No. 3. Sonate no. 2, Ch. Vink. a. Allegro moderato. b. Andante. c. Allegro risoluto. No. 4. Recordare uit 't Requiem. Mozart. No. 5. Fluit-Concert 2e deel, Ch. Rinck. J. G. Bellaart Spruijt. Op zeer korten termijn heeft de heer J. G. Bellaart Spruijt, onder-directeur der Gemeentelijke Lichtfabrieken, zijn eervol ontslag als zoodanig bij den Gemeenteraad aangevraagd. Ned. R. Katli. Volksbond. Door het in de afdeeling Haarlem van bovengenoemden bond bestaande Ondersteuningsfonds „St Joannes de Deo" werd in het jaar 1906 aan ziekengeld uitgekeerd de som van f870, en van 1 Januari tot 1 April 1907 als respectabele som van f 385 Voorwaar bewijzen genoeg om zich te overtuigen van bet nut dat er in is gelegen om zich te verzeke ren tegen ziekte. Uilgenoodigd. Daar door de Afd. Heemstede van den Ned. R. Kath. Volksbond a.s. Maandag 6 Mei het nieuwe R. Kath. Vereenigingsge- bouw wordt ingewijd, zijn het hoofd bestuur en de besturen der onder afdelingen der Afd. Haarlem uit- genoodigd om des avonds ten 8 ure daarbij tegenwoordig te zijn; het gebouw is gelegen aan den Rijksstraatweg nabij de Kath. kerk van Berkerode. In het badhuis Leidsche Plein,zijn afgeloopen week genomen 654 baden. In het Douche badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week genomen 886 baden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: E. J. Reijns en M. G. C. Strous. Bevallen: J. M. A. Donker-Mee- terman, z. G. W. M. Roelofs-Kortenaar d. M. Ravelli-v. Dijk. Overleden: H. Vrolijk-Zwanen burg 65 j. Zomervaart, C. v. d. Woert 41 j. Kampervest. Politie-rapport. Gevonden een portemonnaie met geld, een portefeuille met portretten, een pet, een portemonnaie met rozen krans, een kunstgebit. Proces-verbaal opgemaakt wegens verwekken van nachtrumoer. Uit een perceel aan de Gedempte Oude Gracht is een rij wiel ontvreemd. Gisteren namiddag is een 40-jarig schippersknecht doordat hij struikelde van zijn schip liggende in de haven van de werf Conrad in het water ge vallen Zelf zwemmend en met behulp van anderen is hij onmiddellijk gered, doch daar hij bewusteloos werd is hij naar het Gasthuis overgebracht. Barometerstand. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m.3 u. n.m.'s-Zondags van 123 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v.m.5 u. n.m. (beh. Zon dags en R. K. Feestd.), Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v. in.10 u. n.m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zondag) van 10 u. v.m.4 u n.m. kosteloos. Stand van gisteren. [754.5. Neiging tot Vvioruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 58 F. 14C. Laagstev.d.afgel. nacht 47 F. 8C, Opgegeven door Joh. M. Schmidt opticien. Zijlstraat 85, Haarlem AGENDA. Zondag 5 Mei. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v.m.3 uur n.m. (behalve Za terdag en Zondag)de Bibliotheek van 14 u. n.m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 1—4 u. n.mtoegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks vnn 10 u. v.m,—4 uur n.m. Bij Kon. Besl. van 1 dezer zijn benoemd in de provincie Noord- Holland: tot heemraad van den polder de Zeevang, M. Bark Jz., te Middelie; tot heemraad van hei waterschap de Beemster, H. Honig Cz., te Koog aan de Zaan: tot dijkgraaf van het ambacht van Westfriesland, genaamd Geest- merambacht, D. Wagenaar, te Broek op Langendijk; tot heemraad van den polder Waard en Groot, N. Lodder, te Winkel; Bij Kon. besl. van 2 dezer is: 1. op verzoek van M. Schotman Mz., ingetrokken het Koninklijk besluit van 28 Maart jh, houdende zijne benoeming tot notaris te Zaan dam. en aan hem, met ingang van 1 juli, verleend een eervol ontslag als notaris te Bolsward, en 2. benoemd tot notaris binnen het arrondissement Haarlem, ter standplaats de gemeente Zaandam, C. Dekker, candidaat-notaris te Oterleek. SCHOTEN Kinderfeest. De ven eeniging „Koninginnedag," die zich ten doel stelt bevordering der volks vermakelijkheden heeft het plan opgevat de kinderen der leden morgenmiddag (een kindervoorstel ling te laten bijwonen in het cir cus „Roberti," staande op het Pre- toriaplein, alhier. Naar wij vernemen heeft de Di recteur een flinke reductie aan de Vereeniging toegestaan. Ongeval. Gistermiddag kreeg een vrouw, die haar dochtertje uit de school wilde halen een ladder, die door. een rukwind werd omgetrok ken op haar lichaam, zoodat de vrouw in elkaar zakte. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, constateerde de dokter zware kneuzing van het linker schouderblad. Van de 5 M. hooge stelling. Naar wij vernemen zal de man, die het ongeval heeft gehad in de werk plaats van den heer B. door van een vijf meter hooge stellage te vallen, ten gevolge der bekomen kneuzingen voorloopig het bed moe ten houden. Zijn toestand is overi gens gunstig. Vervallen vergunningen. In deze gemeente zijn, door het niet nako men hunner verplichtingen dit jaar twee vergunninghouders hun ver gunningen ontnomen. Naar wij vernemen hebben zich weder t.wee verzoekers op de lijst laten plaatsen. ZANDVOORT. Goedgekeurd. Door B. en W. is goedgekeurd het plan voor de verbouwing van de bewaar school alhier. Overgeschreven. Ge vergunning tot den verkoop van sterken drank in liet klein in het hotel „L'Océan", staande ten name van de heeren A. Sroen, W. Groen en J. M. Heek, is met machtiging van II. M. de Koningin overgeschreven ten name van den heer J. M. Heck Jr. HEEMSTEDE. Looddieven. Van twee onbewoonde huizen aan den Rijksstraatweg is lood ontvreemd de dader, zekere H. uit Haarlem, is bekend, Gemeenteraad. Agenda voor de openbare raadsvergadering op Dins dag 7 Mei a.s., des avonds om half acht uur: Verzoek van Mevr. wed. P. v. d. BergPreijde, om vergunning tot aanleg van eene straat, met voor stel van B. en W. Adressen van den heer G. N. Aberson e. a. en van de vereeni ging tot verfraaiing van Heemstede en Bennebroek, tegen den aankoop van het nieuwe terrein der gasfa briek, met praeadvies van de Gas- commissie en voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener verordening betref fende het gebruiken van gemeente grond. Verzoek om ontslag door de» heer W. Ph. van Munster, als otV derwijzer der O, L. School, 1X1 voorstel van B. en W. Voorstel van B. en ff P ziging der verordering de jaarwedden van bet onderwij zend personeel. u Q u Adres van den beer H. Scholten, houdende: a. Reclame tegen zijnen aanslag in het vergunningsrecht, en b. verzoekende het plaatsen van lantaarns, met voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot ver lenging van het riool in den Voor weg. Voorstel van B. en W. betreffen^ de in gebruikneming van hetnieuff' raadhuis. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van verordeningen, voor heffing en invordering van lege" bij huwelijken. Benoeming van stembureau voO' verkiezingen. Ingekomen stukken en mededee lingen. HILLEGOM. Vergunning. A at C. Th. Ruijgrok, zonder beroep wonende alhier, onlangs te Sloten is vergunning verleend voor del verkoop van sterken drsnk in b«' klein, in de benedenvoorkamer va" het perceel gemerkt No. 128 aat de Hoofdstraat alhier en wel oVf' het tijdvak van 1 Mei 1907 t°' 1 Mei 1908, behoudens verlenging krachtens het tweede lid van ai1, 22 der Wet. Hillegomsche Bankvereeniging. de alhier gehouden jaarlijkse^ algemeene vergadering van aandeel' houders dezer Maatschappij wer(' het jaarverslag over 1906 uitg®' bracht en werden de balans e" winst- en verlies-rekening goedg®' keurd. De periodiek aftredende coin mi«' saris, de heer W. Th. C. Zimmerm#® werd met algemeene stemme® herbenoemd. De netto-winst over 1906, groo' 4504 gld. werd besteed als Yolgt a. tot dekking van het sale" verlies 1905 ad 2998 gld., b. voo' afschrijvingen ad 1454 gld terwij het restant, ad 52 gld., op nieuWc rekening werd overgebracht. LISSE. Veiling. Gisteren wei'1 alhier bij verschillende kweeke'! een bloembollenveiling gehouden die, om de verschillende geslachte®; en soorten van bloembollen, welkf gepresenteerd werden, zooals tulpeit hyacinthen, narcissen, crocussen e® exia's belangrijk genoeg is om Fj vermelden. Hoewel het groote aantal bezoe kers van deze veiling den geheele® dag storm- en regenvlagen moes' trotseeren, scheen men hierin tod' geen termen te kunnen vinden 01® naar huis te keeren, zoodat oo^j gisteren wegens het slechte weep geen „hapjes" te halen waren voolj de z.g. „scharrelaars" en kweekers; daar juist het tegendeel het gevolg hiervan scheen te zijn, want de prijzen waren wederom hoog. Doordat op deze veiling verschil lende bloembollerageslachteu en soor ten voorkwamen, die hier ter plaatse, in dit seizoen, nog niet werden ge presenteerd, willen wij enkele prijs- noteeringen vermelden. Rose Grisdelin van 8 tot 15 gul den Murillo van 20 tot 36 gld. Mon Trésor 14 guldenImperator Rubrorum 23 guldenLa Reine gulden Couleur Ponceau 5 gulden Chrysolora 5.50 gulden Prince de Ligny 7 gulden Vermilion brillant 36 guldenRose d'Hollande 23 guldenCouronne d'Or 29 gulden; Lord Beaconsfield 25 gulden. VoortsPoëticus Ornatus, één jarig, 7.50 gulden; tweejarig 9 gul den, en driejarig 12 gulden. Poëticus Poëtarum 5 gulden Bic. Victoria 15 guldenBicolor Empres 9 gul den Bicolor Emperor 10 gulden Bic. Horsfieldi 8 gulden; Juephux Phoenix 14 gulden Golden Spui' 9 guldenTrompet Maximus 7 guldenCrocus Geel 6 gulden King of the Blues 7 gulden Presi dent Lincoln 7 gulden Purperea Grandi flora 9 gulden. Albéon Purper 6 gulden. Alle prijzen zijn gemiddeld en per bed Tuberculeus rund. Door het Rijk ii overgenomen een aan tuber- culoze lijdend rund, toebehoorende aan den veehouder A. van Schie. SAS8ENHEIM. Uitgesteld. Op verzoek van de heeren E. Kruytf' en W. Warnaar is de datum van oplevering der Mottigervaarsloot uitgesteld en bepaald op uiterlijk 15 Juni. TentoonstellingVrijdag be zochten ook de kinderen der O. L. School de tentoonstelling. In'tge heel heeft 't aantal betalende be zoekers ongeveer 5660 bedragen, terwijl aan entrée ontvangen werd 2400 gulden. Bij goed weder hoopt men Zondag op een flink bezoek. Raadsvergadering. Tegen Vrijdag was eene openbare raadsvergadering uitgeschreven, waar echter niets werd behandeld. De leden waren allen aanwezig, notulen werden met het oog op den tijd uitgesteld tot de volgende vergadering, ingekomen stukken waren er niet en aangezien niemand der leden bij de rondvraag iets had te zeggen konden de ver slaggevers heen gaan, daar men overging in beslotefi vergadering ter verdere behandeling van het kohier van den Hoofd. Omslag. Gaslicht. Kon men reeds eenigen tijd geleden eenige monsters gasmeters in de Raadkamer van het Raadhuis zien, thans heeft de Gas-gloeilichtfabriek van de firma Oais gasl giste II ges li scli- de tot dier: de fun»:. K De de d( z- Ff het lijk zilt Woc gevi hel i ko< -

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2