w. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek dreiging, om de zaken te sluiten, ten uitvoer brengen, ligt alles stil. De bootwerkersstaking in New- York. Volgens bericht uit New-York om vat de bootwerkersstaking daar nu 10,000 man. Zij hindert de kust vaart meer da de Oceaanbooten. Deze vertrekken alle nagenoeg op tijd, dank zij de ijverige medewer king van de eigen bemanning. De groote stoomboot-maatschappijen noemen de staking overbodig en kwaadwillig, maar zij willen zich niet laten dwingenzij kunnen ge noeg vrijwilligers krijgen, zeggen zij. De stakers hebben reeds enkele vrijwilligers mishandeld. Opgespoord. De politie te Londen is erin geslaagd de dieven op te sporen, die de kunstschatting uit Wertheimer's huis in Park Lame gestolen hebben. Een hunner is gepakt. De meeste geroofde snuis- terijen zijn teruggevonden, maar nog niet de schilderijen. Mijnwerkersstaking. Reuter seinde uit Johannesburg, dat er ongeveer 400stakendemijnwerkers waren maar er was veel kans dat de staking zich zou uitbreiden. Een beul. Te Berlijn is gisteren een rechtszaak geëindigd tegen Hom oud-gouverneur van Togo, in Duitsch-Afrika, aangeklaagd van mishandeling van den neger Zeba, die zich aan diefstal van 760 Mark uit de bestuurskas van Togo zou hebben schuldig gemaakt en des wege tot 50 zweepslagen en vijf jaren in de boeien veroordeeld werd. Hom liet den armen neger terstond 25 zweepslagen geven ee gelastte dat men hem daarna 24 uur aan een mast zou binden. Toen men den ongelukkige, die in die 24 uur ook niets te eten kreeg, losmaakte, was hij zoo uitgeput, dat hij bijna onmiddellijk den geest gaf. Horn werd door de koloniale rechtbank tot 900 Mark boete veroordeeld. De Raad van Discipline te Berlijn heeft beslist, dat Hom behoort ont slagen te worden. Millionnairs werklieden. De werk plaatsen van de Pennsylvanische Spoorwegmaatschappij te Altona zijn wellicht de eenige, die onder haar personeel vijftien millionairs- zonen en een prins van Japanschen bloede tellen. Deze laatste komt op de personeellijsten van de fabriek nog slechts als leerling voor, doch binnenkort zal prins Yoshio Yama- mato zoo heet hijals gewoon werkman worden aangenomen en een loon van twee dollars daags ontvangen. Wat de jonge millionnairs betreft, die allen van de Amerikaansche universiteiten komen deze bren gen vier jaren te Altona door om er de zoo ingewikkelde kunst van machine- en waggon-constructie te leeren en daarna het brevet van ingenieur te ontvangen, waardoor zij een of andere betrekking aan de spoorwegen kunnen krijgen. Zij werken van 's morgens zeven uur tot 's avonds zes uur onder toezicht van meesterknechts. van De Etna. De Etna blijft werken. Een opening in den middelsten krater spuwt witgloeiende steenen uit. Voortdurend hoort men onder- aardsch gerommel. 230 metselaars en loodgieters, werkzaam aan de P.-rijsche gemeen te waterwerken, hebben den arbeid gestaakt. In de gevangenis te Marengo brak onder de g< vsngenen een op roer uit weg-'Y slechte behan deling, die \an de opzichters on vonden; 300 personen verniel den de deuren der cellen en maakten alles kort en klein. Er ontstond een bloedige strijd, waarbij een sterke politiemacht tusschenbeide moest komen. de van is een De niet die het groote voordeel heeft, zon der aanraking van het lichaam te geschieden. Deze massage is dus onpijnlijk. Dit is bijv. bij been breuken van groot gewicht. Belang rijker echter nog is, dat, wijl geen aanraking plaats heeft, ook geen gevaar voor verschuiving der uit einden bestaat. Ook bij zieke huid of de omgeving van wonden kan op deze wijze massage worden uit gevoerd. Opzwelling na ontstekin gen wordt dikwijls op deze wijze zeer spoedig weggedrukt. Bij snel afbreken en weer toelaten van den stroom kan men een werking als bij vibratiemassage krijgen. Consequentie van het stakingsrecht De broodbakkersstaking te Parijs, die op een sisser uitgeloopen is, wordt nu nog bekroond door een allerdolst besluit. De bakkersgezel len hebben in de arbeidsbeurs een vergadering gehouden en aldaar besloten om de patroons, wegens contractbreuk in rechten te vervol gen, die, nu de staking geëindigd is, zouden weigeren, de werklieden weer in hun dienst te nemen, die ze voor de staking in hun dienst hadden. Volgens de redeneering van de gezellen is een staking geen con tractbreuk, maar een incident, zooals bijv. plotselinge buikpijn of een opengedraaide brug, waardoor men verhinderd wordt, in de bakkerij te komen! Generaal Botha en de legerkapelaan. De Londsche „Tablet" van 3 Mei meldt het volgende: Een artikel in de Engelsche bla den van de vorige week, getiteld Generaal Botha en de legerkape laan" heeft een kleine daad van mans vriendelijke oplettendheid aan hetljens (voor) Nederland—België. Duizenden toeschouwers hebben gistermiddag dezen wedslrijd alhier bijgewoond. Uitgebreide maatrege len waren genomen, om ieder zoo veel mogelijk in de gelegenheid te stellen den strijd te kunnen volgen. Alles was voorbeeldig in orde. Een twintigtal adspiranten der H.F.C., gekleed in het H.F.C.-costuum, waren langs de zijlijnen van het wedstrijdterrein opgesteld, om waar noodig hun medewerking te ver- leenen tot een goed verloop der werkzaamheden Het terrein zag er zeer gezellig uit. Het weer was bijzonder fraai, eigenlijk te warm voor de spelers, doch een heerlijk windje zorgde voor eenige afkoeling. Heel wat militaire en civiele autoriteiten hadden gehoor gegeven aan de uitnoodiging van den Ne derlandschen Voetbalbond, om te genwoordig te zijn. Juist op tijd verschijnt het Ne derlandsche elftal in blauw wit-ge- streept shirt met zwarte broek. De Belgen laten weer op zich wachten, eerst tegen 3 uur verschijnen zij in vol rood shirt. Om drie uur stellen de elftallen zich als volgt op België: Fourneau (doel); Cam- bier jr. en Robijns (achter); Tasson, Cambier Sr. en van Hoorden (mid den); Wright, Feije, Vertongen, Seis en Goetinck (voor). Nederland: Beeuwkes (doel» Stom en Heijning (achter); Heij- ting, Jansen en Dozy (midden); van Renterghem, van Gogh, Boel ter Spill, jhr. Feith en Lut- licht gebracht van den Afrikaan' schen soldaat en Staatsman. Toen na aankomst van den generaal in Londen door hem vernomen werd, dat father Collins, D. S. O., veld prediker, in 't Nillbank Militaire Hospitaal ernstig ziek lag, liet hij bloemen bezorgen in de ziekenka mer van den geestelijke. Het was nl. father Collins, die indertijd op verlangen van sir Charles Warren, de Boerenlinie hezoclit om berich ten in te winnen omtrent 't begraven der gevallenen bij Spionkop. Een verslag van zijn zendeling met aan merkingen en toelichtingen vol waardeering over de menschlievend- heid en rechtschapenheid der Boe ren en hun leiders, zond hij aan den Britschen generaal. Nadat dit rapport in druk verscheen, was niemand meer verbaasd dan de kapelaan zelf, toen hij zag, dat hiervan door de „Tablet" gewag gemaakt was. Serviërs uit Maccedonië afkom stig hebben te Belgrado een vergade ring gehouden om de vooruitzichten van de bezetting van den stoel van den metropoliet in Macedonië door een Serviër te bespreken. Een resolu tie in dien zin werd aangenomen. In Lahore hebben door Hin- doesche studenten veroorzaakte rust verstoringen plaats gehad. In Fiume stortte de auto van den Boedapester graaf Hoyos in een afgrond van 25 meter. De graaf zelf zat er toevallig niet in. Een inzittende werd gedood; twee anderen zwaar gewond. Nadat reeds eenige dagen gele den 4 leden van een gezin op een dorpje bij Hyères vermist werden, vond men hun lijken in een groot wijnvat dat op zolder bewaard werd. De politie heeft tot dusver geen op heldering van dit geheimzinnig geval gevonden. Militaire muziek. In een door hem te New-York gehouden redevoering heeft de Engelsche minister van Oorlog, de heer Haldane, verklaard, dat het Britsche leger niet verge leken kan worden bij hetDuitsche met zijn uitgebreide grens verdedi ging. De minimumkosten van het Duitsche leger, berekend op den grondslag, die voor het Engelsche is aangenomen, zouden 4672 mill, pd. st. bedragen. De kosten van de Duitsche vloot worden hoe langer zoo grooter. Hij achtte het moeilijk te begrijpen, dat een ander land de kosten der oorlogstoerustingen volgens Duitschen maatstaf zou kun nen dragen. Het Britsche leger was weliswaar klein, maar uitstekend gevormd en zijn bataljons kunnen de vergelijking met de beste der wereld doorstaan. Ook uit Frankrijk waait een na- klankje over van krijgsmuziek. Ter eere van de Japansche militaire missie, die het kamp te Chalons kwam bezichtigen, werd aldaar Zondag j.l. een feestmaal gegeven, waarbij generaal Nonancourt de bewondering van het Fransche leger uitsprak voor hetgeen de Japanners op militair-wetenschappelijk terrein tot stand hebben gebracht en voor de dapperheid en de opofferingsge zindheid, door hen in den Mand- sjoerijnschen veldtocht aan deD dag gelegd. Generaal Nisji gaf in zijn ant woord te kennen, dat het hem tot het zieke lichaams- hooge vreugde strekte, de Fransche worden. Hierdoor artillerie, de sterkste der wereld, te Een misdrijf. In een buitenwijken van Parijs misdrijf gepleegd op een meisje van zes jaar. Het kind ging naar school, toen een man het in een zijweg lokte. Even later hoorden de voorbijgangers schreeuwen. Eenige menschen liepen op het geschreeuw af en vonden toen het meisje liggen. Zij was met een mes op verscheiden plaatsen in het onderlijf gewond. De dader holde weg en is onbekend gebleven, wonden van het meisje zijn ernstig. Luchtmassage. Wie op een winde rigen dag in herfst of winter een tijdlang buiten is geweest, weet, hoe naderhand, als men in een warme kamer komt, het gezicht gaat gloeien. Dit is een reactieve bloedovervulling en R. Klapp te Bonn heeft haar aangewend als ge neesmiddel. Hij laat nl. uit een toestel gedurende eenigon tijd een krachtigen kouden luchtstroom op de zieke plaats inwerken en daar na kerten tijd een warmen. Daar de uitstroomingsopening bewegelijk is, kan de luchtstroom over de op pervlakte van deel bewogen wordt tevens massage uitgeoefend l hebben mogen bewonderen. Scheidsrechter is de Engelschman Holland. De Nederlanders winnen het op gooien. Wind en zon hebben niet den minsten invloed op het spel. Nauwelijks heeft de burgemeester van hier den aftrap gedaan, of de zon is achter de wolken verdwenen. Dadelijk brengen de Belgen den strijd op de Nederlandschè helft. Beeuwkes krijgt het eerste schot op doel te stoppen. De Belgen spe len weer zeer snel en combineeren daardoor gemakkelijk. De Holland- sche verdediging krijgt zwaar werk. Terstond blijkt Heyting in uitste kende conditie. Dozy moet een oogenblik uitscheiden, en terstond daarop is een schot van Feye den Hollanders noodlottig. De bal gaat via een Hollandsehen achterspeler onhoudbaar in het doek dan komen de Nederlanders verwced opzetten, en Fourneau kan een hoog schot ternauwernood keeren. Stom gaat even naar voren en passeert enkele Belgen. Fourneau loopt uit en van Renterghem vangt den bal op en trapt ten slotte op vrij grooten af stand schuin naar het open Belgi sche doel. De bal loopt echter nog juist langs. Ter Spill schiet iets te vroeg een bal keihard op den Bel gischen doelverdediger, die uitste kend wegwerkt. De strijd is bijzon der spannend en bij beurten zijn de beide doelen in gevaar. Ook Beeuwkes krijgt menig schot te keeren. Opeens schijnt een doelpunt voor de onzen niet te kunnen uit blijven; j-hoe het mogelijk is, dat de bal uit een heftige worsteling op de Belgische doellijn nog weg gewerkt werdt, is haast een raad sel. De Hollanders volharden en de Belgen worden volkomen terug gedreven, maar het voorhoedespel is niet vlug genoeg tegen het snelle spel der Belgen. Ook zijn de Belgen in het verdedigen bijzonder geluk kig. Fourneau is uitstekend en keert telkens op meesterlijke wijze. De Belgen werken zich even los en krijgen zelfs een kans, als er een fout in het wegwerken begaan wordt. Bij de rust is de stand 10. Na de hervatting van het spel wordt de eerste aanval door de Bel gen geleid. De Hollanders herstel len zichoogenblikkelijk en dringen hun tegenstanders terug, maar het is van korten duurBeeuwkes krijgt ook nu het eerste schot te keeren. De wedstrijd is zeer mooi en de spanning stijgt ten top, als de ge heele Nederlandscbe voorhoede door de Belgische verdediging zwoegt. Van Renterghem is in prachtige conditie en krijgt nu meer werk dan vóór de rust. Een mooie voor zet van v. Renterghem wordt keurig door Feith onhoudbaar in het Bel gische net gekopt (11). De Hol landers hebben het beste van het spel. Fourneau keert prachtig een moeilijk schot van Lutjens. De Belgen slagen er daarop in, den bal naar de Hollandsche helft te verplaatsen. Beewkes stópt een schot onvoldoende en zonder eenige moeite voor de Belgen komt de bal in het Hollandsche doel (21) De Hollanders werken dan hard genoeg, om het nadeel op te halen. Enkele goede kansen gaan evenwel verloren door t onzuivere spel der Hollandsche voorhoede. De Belgen blijven veel sneller in hun bewegin gen, wat hun spel zeer vergemak kelijkt. Toch krijgen zij geen overwicht door het harde werken der Hol landers. Menige aanval wordt op het Belgische doel ondernomen, een paar keurige voorzetten van v. Renterghem blijven zonder resulj taat, doordat de andere voorhoede spelers niet op hun plaats staan. Goetinck laat een mooien ren langs de linkerlijn zien en besluit met een knappen voorzet, die met moeile onderschept wordt. De Hollanders zetten nog eens voor het laatst alles op, doch het voorhoedespel is te laksch voor het Belgische doel. Bovendien dekken de Belgische verdedigers uitstekend. Het einde komt met een overwin ning der Belgen met 21. Aan onze zijde blonken uit Heij- ting, Stom en van Renterghem. J )e laatste na de rust, terwijl vóór de rust Feith goed werk verrichtte. De voorhoede was alles behalve in Voiin. De Belgen misten Hustin, die uitstekend door Fourneau ver vangen werd. Na afloop werd de beker aan den aanvoerder der Belgen, van H( orden overhandigd door den Burgemeester van Haarlem, Jhr. Boreel van Hoge- landen. De burgemeester zeide in zijn toespraak, dat het voetbalspel van d<_zui middag hem zeer zeker geboeid had, en dat hij met genoe gen constateerde, dat de belang stelling in ons land voor deze sport vrij groot is. De voorzitter van den Neder- landschen Voetbalbond dankte daar na den burgemeester van Haarlem, den commissaris van de Koningin in Noord-Holland, den commandant van het 10de regiment infanterie en de verdere aanwezige autoritei ten voor de door hen betoonde be langstelling. Hollandsche Voorschotbank te Haarlem. Wij ontleenen aan het jaarverslag: De resultaten over het afgeloopen jaar kunnen wederom bevredigend worden genoemd. Ondanks de on gunstige tijdsomstandigheden voor het plaatsen van schuldbrieven, steeg toch het bedrag der in omloop zijnde schuldbrieven niet onbelangrijk en daarmede ook 't bedrag, dat aan voorschotten was uitgezet. Op 1 Januari 1906 stond uitgezet in voorschotten f 763,426,05. Ge durende 1906 werd verleend f160,820,247a. Totaal f944,246,29Va- Hierop werd in 1906 afgelost f 126,998,16. Zoodat op 31 Decem ber 1906 in voorschotten bleef uit gezet f817,248,131/2- Het is ons aangenaam u te kun nen voorstellen, overeenkomstig de aangeboden balans, na ruime af schrijving en storting in de extra reserve, over het 9de boekjaar 57a dividend uit te keeren. Aandeelhouders. De op de balans voorkomende post „aandeelhouders" betreft het bedrag, dat de vennoot schap van de houders der niet vol gestorte aandeelen nog te vorderen heeft. Dit bedrag is thans f 112,800. Op 1 Januari 1906 stond de dienst der leening debet f3,809.99. In 1906 vermeerderde zij met f457,997a- Totaal f 4,267,987* Wij stellen u voor op deze re kening over 1906 af te schrijven f1500. Zoodat deze rekening op de balans debet blijft f2,767,9872- Het extra-reservefonds is groot f7,959,87. 4 72 schuldbrieven. Op 31 December 1906 waren in omloop totaal f777,150. Doordien de Bank voldoende win sten heeft gemaakt, achten wij het wenschelijk een gedeelte daarvan voor de extra-reserve af te zonderen en daarvoor f1500 beschikbaar te stellen. De vennootschap heeft een winst gemaakt van f 6,576,21, die wij u voorstellen te verdeelen als volgt winst f 6,576,21. Daarvan afschrij ven op dienst der leening, storten in de extra reserve en afschrijven op voorschotten f3,580,16. Blijft f2,996,05. Overschrijving op nieuwe rekening f 268,05, blijft f 2,728. Aandeelhou ders 4 o/0 fl;408, zoodat de over winst bedraagt f1320. Dit bedrag volgens de statuten te verdeelen als volgtaandeelhou ders f 528, tantièmes f 594, reserve fonds f198, tezamen f1320. Aandeelhouders ontvangen dus f1408 plus f528 is f1937, of 572 dividend. Wielerpad. Het wielerpad langs den straatweg SloterdijkHaarlem is thans voor 2/3 gedeelte aange legd en wordt in 1908 voltooid. Een dienstweigeraar. De kanton rechter alhier veroordeelde Woens dag J. van Huizen, die bij de indeeling in Maart geweigerd heeft om op te komen, tot f5 sub. 3 dagen. Onttrekken van goed aan een in beslag genomen inboedel. De boek houder M. alhier verdween, nala tende, behalve een groot tekort m kas, ook nog veel huishoudelijke schuldvandaar, dat de schuldei- schers zijn boedel lieten in beslag nemen. Maar zijn eehtgenoote onttrok daaraan tal van goederen, waarom tegen haar een strafvervolging is ingesteld. Oplichting. De Haarlemsche recht bank veroordeelde Woensdagmiddag A. Pater, oud-veldwachter te Haar lemmermeer, wegen oplichting tot 3 maanden. De eisch was 1 maand. „Het Klaverblad". Hedenmiddag 2 u. vergaderden ten kantore der Yennootschap, de aan deelhouder» der N. V. Haarlemsche Stoomzeepfabriek „Het Klaverblad" alhier. Het uit te keeren dividend moet evenwel voor 't publiek geheim blijven, aldus de Directie. Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering.) In de te Utrecht gehouden open bare terechtzitting had 0. m. de uitspraak plaats in de volgende zaak: Hooger beroep van de Rijksver zekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep alhier, waarbij met vernietiging eener beslissing van de Bank, houdende weigering van verdere schadeloos stelling, is bepaald, dat ook na 8 September 1906 aan B. v. S. te Schoten een rente toekomt van f 0.33 per werkdag, ter zake van ee r ongeval, tengevolge waarvan hij aan den linker wijsvinger letsel heeft bekomen. De Centrale Raad vernietigde zoowel de uitspraak als de beslissing der Bank en kende getroffene met ingang van 10 Sep tember 1906 een rente toe van f 0.2472 Per werkdag. Tulleken te Antwerpen Onze stad genoot Tulleken reed Zondag te Antwerpen en won aldaar de finale van de amateur-race vóór Wer- brouck en Renard. Tulpenveilingen. De tulpenveilin gen in de omstreken brengen hooge prijzen op. Enkele regels golden vaak tot f80 toe. Vooral Satin Rose, Due van Tholl, Gele prins, Cupido en La Reine zijn zeer prijzig geveild. Nijverheid. Aan de „Werf Conrad" werd een baggermolen afgeleverd, genaamd „Alfonso" en bestemd naar Brazilië. Wilde kersenboom. '1 hans staat de wilde kersenboom in het Kenaupark weer in vollen bloei. Het is de mooiste boom uit onze parken. Werkelijk de moeite waard om hem eens te gaan bewonderen. Omvergereden. Gistermiddag om streeks 1 uur reed een automobiel een juffrouw omver op de Dreef, zoodat de dame viel en haar hoofd ernstig verwondde. Boottocht. Gistermorgen om 5 uur werd door de visschersvereeniging de „Vrije Hengel" een boottocht gehouden met een boot van Bus, van Haarlem naar IJmuiden, om daar te gaan visschen. Duitsche muzikanten bliezen er duchtig op los. Zij kwamen 's middags om streeks 3 uur weer in Haarlem aan. Ontspoord. Gisterochtend te lialf- ffeu ontspoorde even ov6r den overweg naar het Bolwerk de loco motief van een trein uit Amsterdam. Zij raakte vrij diep in het zand, zoodat het er uit werken heel wat voeten in de aarde had. Het geheele verkeer in beid* richtingen moest gedurende eenigen tijd over één lijn geschieden, wat veel oponthoud gaf. Haarlemsche Industrie Door de Koninklijke fabriek van rijtuigen en spoorwagens van de firma J. J. Beynes werden heden weder twee rijtuigen aan de Hollandsche IJze ren Spoorwegmaatschappij afgele verd. Voor Diploma B „Acte tot het geven van onderwijs in de Steno graphic volgens het stelsel Stolze Wéry" is o.a. geslaagd de heer A. v. d. Bosch alhier. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Uittenbogaard en A. C. Cornet. G. Mes en J. H. van Essen. -J. H. Voulon en F. Vernout. B. Berkenkamp en M. J. Prinsen. S. Spanjaart en T. A. Verkerk. J. J. Monné en H. G. Schuurmans. H. Niesten en G. Kuipers. C. de Graaff en A. v. d. Wal. J. H. Meure en P. Wielenga. H. J. Salman en F. Hommers. J. Silvis en P. E. Sandeé. Getrouwd: F. Koelhuis en A- Ketelaar. J. J. Hout en M. E.fHou- wipper. J. Oxsener en A. M- r nen. P. Wilkes en S. Does. J. Holdorp en J. W. Metselaar. Wolff en J. v. d. Driesschen. M. Kumpe en M. J- K'p1r M P. C. Schreinders en P, M- A M. P. Loerakker en C. Skf-Y/t CÉi»k,l ,n O. v. G. J. i' ''.'-ijler en H. M. Mettes J- Limburg en E. C. Sel- bach W. C. Voorting enA.C.v.d. Linden. A. de Kruijff en E. J.v.d. Vaart- Beval len: A. J. Gerritsz-Schagen, d, P. C. Goebertus-v. Hoek, z. T. C. van Houten-Kelderman, z. - E. v. Werven-Nienkemper, d. Overleden: C. N., 1 m. z. v. Metselaar, Ceciliasteeg. S. M. BF' Serné, 49 j., Bakenessergracht. - A., 7 m, d. v. H. Poelman, KenF merstr. Politie-rapport. Gevonden: 1 dameshorloge 1 bal, 1 handwagen, 1 kinderjasjj' I portemonnaie met geld, 1 zaF' schuit. Procesverbaal opgemaakt weg«"s overtreding der hondenbelastiDjj verordening, bezigen van een hou» zonder muilkorf als trekkracht. AGENDA. Zaterdag 11 Mei. Teylkr's Stichting. Dagelijks va" II u. v.m.3 uur n.m. (behalve Z8' terdag en Zondag)de Bibliotheek va" 14 u. n.m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopen' van 14 u. n.mtoegang ook °P werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks va" 10 u. v.m,4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderij^ en Oudheden. Dagelijks van 10 u.v m.3 u. n.m.'s-Zondags van 12—' u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelij k' van 10 u. v.m.5 u. n.m. (beh. Zoo dags en R. K. Feestd.). Leesmuseum. Dagelijks van 11 u m.10 u. n.m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh Zondag) van 10 u. v.m.4 u. n.tf" kosteloos. Museum van Kunstnijverheid Tentoonstelling van oude weefsels e" bewerkte stoffen. Barometerstand. Stand van gisteren. 759. Neiging tot Stilstand. Thermometerstand Heden middag 12 uur 73 F. 22 Laagstev.d.afgel. nacht 54 F. 12 Opgegeven door Joh. M. Schmi opticien. Zijlstraat 85, Haarlem. Ver Bu voc nu o.a n»e is bU die vle ste bre eer; te dat der rei; let- li< t di g' Wa ko*§ be:. L na* de 1 vet nei nu de nii na do»|i ter Va. scl de jot: besi inl de lij! He hi. ee; scl De vacature in 't college van Gedeputeerden. Naar de „N. R. Crt." verneemt, zullen (op a.s. Dinsdag 14 Mei a.s.) bij de verkiezing van een lid va» Ged. Staten vele leden der Staten van Noordholland hun stem uit brengen op den heer R. J. C. van den Wall Bake. De heer Bake was vroeger ook lid van Ged. Staten en als zoodanig gekozen, nadat het (nu overleden lid) jhr. mr. C. J. den Tex niet herkozen was als lid der Provinciale Staten. Toen later de heer jhr. den Tex in een ander district weer gekozen was tot lid der Staten van Noord- Holland, bedankte de heer Bake en werd jhr. den Tex weer gekozen in zjjn plaats. SCHOTEN. Overreden. Woens dagavond werd van den veldwach ter Couwenhoren, aan den Schoter- weg, een prachtige herdershond overreden door een automobiel, Het dier was onmiddelijk een lijk. Te water. Gistermiddag wilde een wielrijder, rijdende aan den Scho- terweg voor de eavallerie-kazerne uitwijken voor een rijtuig met het gevolg dat de fietsrijder op het trottoir geraakte en over zijn rij wiel in de kazernesloot terecht kwam, uit welke positie hij zich wist te redden. Na van den aldaar wonenden veldwachter wat droge kleeren te hebben gekregen, kon hij zijn weg naar Beverwijk ver volgen. AERDENHOUT. Watervoorziening. Onder persoonlijke leiding van den heer C- W. de Jong, commandant der brandweer, tevens directeur der gemeentelij ke duinwaterleiding, had den gisteren de noodige opmetingen plaats voor watervoorziening enz. In veiling. Wegens het gebrek aan goede huurders zal de reeds geruimen tijd te huur staande villa „De Olm", gelegen naast de afge brande villa „Vogelenzang", aan de Drakenlaan te Aerdenhout, op 3 Juni aanstaande in publieke veiling worden verkocht in „Fra3- cati", te Amsterdam. ZANDVOORT. Verbetering. Nu de afgravingen der gronden om het café-restaurant Germania voltooid zijn, willen wij eens een oogenblik daarbij stilstaan en een en ander er over schrijven. Een mooi gelijk terrein is thans Pe de co °1 g d k Op 31 December 1906 waren geplaatst 296 aandeelen, 'elk van f500. Het reservefonds is groot f 1003,80. vei Vai: Gb alb Rn dt pltf Rel ric AP Ai Wi di w 0 h li

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2