STADSNIEUWS. raakte giiteren een zevenjarig meisje bij het bloemplukken in een sloot. Toen het er uit gehaald werd, waren de levensgeesten reeds geweken. Gisteren ia een ruim tweejarig kind van den landbouwer B., wonende on der Barneveld, al spelende in een sloot geraakt en verdronken. Topgevel naar omlaag gestort. Gisterochtend is te Amsterdam de topgevel van het huis van den schilder G. H. Breitner, Overtoom 292, omlaag gestort. De familie Breitner verhuist naar de Keizersgracht bij de Brouwers gracht en Dinsdag zou de over brenging van den boedel geschie den. Daar aan het huis op den Overtoom geen hijschbalk is, had den de verhuizers een lus om den topgevel geslagen en daaraan den takel bevestigd; naar 't schijnt was de gevel niet stevig genoeg. Op een gegeven oogenblik althans kwam de steenmassa naar beneden, geluk kig zonder dat iemand er door ge kwetst werd. Ook bleef de last, welke aan den takel hing, hangen zoodat ook de schade voor de fa milie Breitner tot een minimum beperkt bleef. De inspecteur van het Bouwtoe zicht kwam kort na het gebeurde den toestand van den gevel inspec- teeren. Gemengd Buitenland. De overgaaf van Port-Arthur. Aan de „Neue Freie Pr esse wordt ge seind uit Petersburg: De commis sies van onderzoek, onder gene raal Roop, en geheimraad Bykof, zijn beide, inzake de overgaaf van Port-Arthur, tot het resultaat geko men, dat generaal Stoessel, op grond van art. 251 van de strafwet, in staat v.n beschuldiging moet worden gesteld. Als straf is in genoemd artikel vastgesteld de'dood door den strop. Ds Engelsche journalisten naar Duitschland. Pe ontvangst, welke den Engelschen journalisten in Duitschland bereid wordt, belooft schitterend te zullen worden. Zij worden bij hun komst te Bremen door den senaat der stad ontvangen, en, na Berlijn zullen zij een aantal groote steden bezoeken, waar een lange reeks feesten hen wacht. Echter zijn niet alle Duitsche persorganen het met deze ontvangst eens. De agrarische en tevens pan-ger- manische „Berl. Tageszeitung" vindt deze betoogingen erg overdre ven. Het blad vreest, dat de Duit sche gastvrijheid zich overhaasten zal overgaan „in die kruiperigheid waartoe de I uitschers tegenover de vreemdelingen maar al te geneigd zijn." Bovendien vreest het angstige blad nog, dat een receptie, welke de grenzen eener voorkomende be- beleefdheid overschrijdt, slechts zal worden opgenomen, en dat de En gelschen er voordeel uitslaan, ten nadeele van de betrekkingen tus- schen deze beide landen. Hoe Enge land, ondanks zijn bekende Temeene foefjes, hem dat zou leveren, is niet recht duidelijk,maar zoo staat het er. Orgaan eener onverbeterlijke kaste, zou de „Tages Zeitung" na tuurlijk willen, dat een militaire gestrengheid de rampzalige Engel sche bezoekers, die toch wel voor hun genoegen zullen uit zijn, ieder oogenblik van den dag herinnerde aan de macht van Pruisen en het keizerrijkDit is voor haar de indruk, van welks verwekking het meeste nut is te trekken. Goedkoop ontbijt. Te Milwaukee wordt dagelijks aan behoeftige schoolkinderen een ontbijt uitgereikt voor 1 cent Ame- rikaansch geld, dat is twee en een halve cent volgens onze berekening. Deze ontbijt-inrichtingen, die in meer dan één opzicht veel goed doen, danken haar ontstaan aan een bekend tooneelspeler en schouw burgdirecteur. Verleden jaar, mid- d n in de Paaschdrukte, viel in een groote winkelzaak in genoemde stad een loopmeisje flauw. De dok ter die geroepen werd, verklaarde, dat het kind door honger verzwakt en uitgeput was. Bij een onderzoek bleek dan ook, dat de ouders van het kind behoeftig waren en niet in staat haar een voldoend ontbijt mee te geven. Deze gebeurtenis wekte in hooge mate het medelijden op van be doelden tooneelspeler, die van mee ning was, dat zeker ook veel leer lingen van openbare scholen zich in denzelfden betreurenswaardigen toestand bevonden. Hij verklaarde het een plicht der beter bedeelden hier de helpende hand te bieden. Hij legde een lijst aan, teekende zelf voor 50 dollar en beloofde een flinke jaarlijksche ondersteuning, warneer de een of andere vereent ging zich met de zaak wilde be moeien en haar op den goeden weg leiden. Het bedrijfskapitaal was op dit goede voorbeeld spoedig bij elkaar. Een vrouwenvereniging, gesteund door de schoolautoriteiten, spande zich voor de zaak, en uit een ingesteld onderzoek bleek al spoedig, dat een schrikwekkend groot aantal kinderen 's morgens zonder* ontbijt op school kwamen en gedurende den geheelen school tijd van 93 uur eenvoudig hon ger moesten lijden. Na ernstige beraadslagingen werd besloten een ontbijtlokaal in te rich ten, waar de kinderen voorlAme- rikaansche cent een rijkelijken maaltijd konden krijgen, en het resultaat was zoo bevredigend, dat in het afgeloopen jaar elf zulke lo kalen zijn in gereedheid gebracht. Men pakte de zaak heel gemoe delijk en practisch aan. In een par ticulier huis, dicht bij de school, werd zulk een ontbijthal gevestigd. De bewoonster verplichtte zich tegen vier dollars per week, de levens middelen, welke haar tot dit doel werden vei strekt, in de pauze tus- schen de twee schooltijden op sma kelijke en gepaste wijze onder de kinderen te verdeelen. Op deze wijze stelt men te gelijk eenige vrouwen in staat iets te verdienen, zonder dat zij daarvoor buitenshuis behoeven werkzaam te zijn. Afwisselend wordt bouillon of soep gegeven met broodjes, of cho colade of warme melk met. flink belegde boterhammen. In het alge meen geven de kinderen de voor keur aan de soep. Daarvan kunnen ze nauwelijks genoeg eten! Om het vernederende denkbeeld van armenverzorging weg te nemen, verkoopt men kaartjes voor 1 Ame- rikaansche cent, wat natuurlijk volstrekt niet in verhouding is met de waarde van het verstrekte voed sel. Aan kinderen die zelfs niet in het bezit van dien éénen cent zijn, worden voor niets kaartjes gegeven, zonder dat hun medeleerlingen er iets van n erken. Op die manier krijgen zij toch hun ontbijt en wordt hun het vernederend gevoel bespaard van als armsten onder de armen te moeten verschijnen. Verlof Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 37 wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad No. 97), zooals zij laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 30 December 1905 (Stbl. N«. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen eem verzoekschrift van G. de Vries om verlof, inge volge art. 34 dier wet, tot het ver- koopen van alcoholhaudenden drank, anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Meesterlottelaan No. 41. Haarlem, 14 Mei 1907. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ. L.B. De Secretaris. PIJNACKER. Vergadering R. K. Bijz. Onderwijzers, afd. Leiden. Maandagavond vergaderde de afd. Leiden en Omstreken der Diocesaan- vereeniging van R. K. Bijzondere Onderwijzers in het Bisdom Haar lem. Aanwezig 15 van de 56 leden. Na opening der vergadering met gebed werden na eenige bespreking de notulen geteekend, waarna men overging tot bespreking dersuppl. agenda voor de Alg. verg., te hou den op Dinsdag 21 Mei a. s. Allereerst kwam aan de orde de openstelling tusschen de beide noor delijke Bisdommen. Het voorstel der afd. 's Gravenhage„Bij iedere benoeming in eene betrekking bij bet R. K. Bijz. Onderwijs in het Bisdom Haarlem zijn benoembaar alle R. K. onderwijzers, die voor die betrekking de vereischte be voegdheden bezitten," vond vooral veel bestrijding bij dc n- heer Paar- dekooper. Beter kon men zich vereenigen met de voorgestelde regels, die in acht moeten worden genomen bij iedere benoeming, en bij het voor stel Haarlem dat luidt: De grenzen worden opengesteld voor alle R. K. Bijz. Onderwijzers in Nederland. (Een zelfde voorstel was door de afd. Leiden opgezon den, doch door eene vergissing niet op de suppl. agenda geplaatst.) Ook het laatste gedeelte van het voor stel Hoorn, dat die hoofden van openbare scholen, die hunne be trekking zullen verliezen wegens het bouwen eener Bijz. School in dezelfde gemeente, aan die scholen benoemd kunnen worden, onder vond aller instemming. Aangaande punt 10 schoolverga deringen ontstond eene heele dis cussie. Van het nut en de nood zakelijkheid van schoolvergaderin gen was men over't algemeen over tuigd, doch terwijl de voorzitter, overleg wilde en de genomen be sluiten geen kracht van wet wilde toekennen, kwamen de heeren Overeem en v. d. Krogt hiertegen ten sterkste op. Zij noemden het in dat geval een paskwil. Laat het Hoofd der school desnoods in be roep kunnen gaan bij schoolbestuur of Inspecteur. Even werd hierbij nog gesproken over hervorming van het schooltoezicht. Hierna werd besloten aan de moties van den inleider: Pe Alg. verg. der D. V., enz. gehoord de besprekingen over schoolvergaderingen geeft als haar motie besluit bovengenoemde Alg. Verg. een uitvoerende comissie te benoemen, met de taak, de bespre kingen, in de voorgaande motie bedoeld, te belichamen in een ont- werp-reglement van schoolvergade ringen in het Bisdom Haarlem en hierop de goedkeuring van Mgr. den Bisschop te erlangen," het amendement van den heer v, d. Krogt toe te voegen: Aan scholen met minder dan 4 leerkrachten is alleen overleg ver plichtend. Dit werd aangenomen met 13 stemmen voor, 1 tegen en 1 blanco. Evenals het Hoofdbestuur was men tegen voortdurende federatie met de bestaande R. K. Onder wijzersverenigingen. Tot afgevaardigden werden ge kozen de heeren: Haanappel van Noordwijk, Duncker van Hazers- woude, L. J. v. Douveren van Oegstgeest, C. Verwey van Noord- wijk, v. d. Krogt van Leiden en Paardekooper van Zoeterwoude. Na dat nog besloten was voor de Bibli theek aan te schaffen de Methodiek van Vincent en Verbeeten werd de verg. op de gewone wijze ge sloten. Gegund. De vergrooting van het station te Schagen is gegund aan M. N. van Aken alhier, voor f11,297. Incourante fondsen. 4 pet. pandbr. Haarl. Hypotheekbank (f 100) 943/4 pet. (Weekbl. v. d. Comm. bk.) Levering van Levensmiddelen. De Kolonel-Commandant van het 10e Regiment infanterie alhier heeft heden, Woensdag 15 Mei, des mid dags te twaalf uur, op het bureel van den Garnizoens-Commandant, Groote Markt No. 17, onder nadere goedkeuring van den minister van Oorlog, in het openbaar aanbesteed De levering van Rundvleesch, Rundvet, Gerookt en Pekelspek, noodig voor de Soldatenmenages te Haarlem, gedurende het 2de half jaar 1907. Ingeschreven werd als volgt: H. F. van Luijken, alhier Rundvleesch en rundvet f0,66. Gerookt- en pekelspek f0,54. M. F. Taverne, Leiden Gerookt en pekelspek f 0,60 A. M. Mok, alhier Rundvleesch en rundvet f0,67. N. F. Daamen, Am sterdam Gerookt en pekelspek f0,559 P. H. Hartel, alhier Rundvleesch en rundvet f 0,69, alles per K.G. Vincent Doosjes. Het raadslid, de heer Vincent Loosjes, die naar wij indertijd bericht hebben voor zaken naar Amerika was, gaat er heden weer scheep en zal dus om streeks den 24sten in Plaarlem te rug zijn. (H. D.) Militaire z*ken. De Commis saris der Koningin in deze provin cie heeft Mr. F. W R. Wittewaal, ambtenaar ter 'provinciale Griffie, aangewezen om de lotelingen, die op 16, 22, 24, 27, 28 en 29 Mei a.s. zullen worden ingelijfd, aan de militaire autoriteiten over te geren. Meer huurvergoeding voor on derwijzers. De afdeeling Haarlem ran 't Ned. Ond. Genootschap beeft bij den Haarlemschen Raad een adres ingediend om de tegemoet koming voor woninghuur der ge meente-klasseonderwijzers te verhoo- gen tot f100. Op reis. Onze burgemeester jhr. mr. J. W. G, Boreel van Ho- gelanden, doet gedurende zijn ver lof eeu reis door Duitschland. In het begin wordt bezocht Frankfort a/M en het Schwarzwald. Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen. In de jaarvergade ring der Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen alhier, op 25 Mei a. s. te houden, zal prof. H, Kamerlingh Onnes een voor dracht houden over „het vloeibaar maken van gassen", met proeven. Orgelbespeling in de Groote of Sint Bavo kerk alhier op Donder dag 16 Mei, des namiddags van 23 uur, door den heer W. Ezerman. Programma: 1. Preludium en Fuga. J. S. Bach. 2. Communion, J. Lemmens. 3. Sonate, A. Mailly. a. Allegro maestoso. b. Andante. c. Allegro con brio. 4. Andantino, J. Rheinbergen. 5. Aria uit (Elias), Mendelssohn. Statenzitting. Hedenmiddag kwart voor een opende in ds Statenzaal op het Prinsenhof de Commissaris der Ko ningin de buitengewone Statenzit ting in Naam der Koningin, Na het gebruikelijke gebed wijst de Commissaris er op, dat de Staten met weemoed de werkzaamheden zullen aanvangen, waarvoor dit Koninklijk Besluit hen hier heeft geroepen. Nog zoo levendig gevoelen wij de smartelijke gewaarwording, zegt spr., welke zich van ons meester maakte, toen wij de schier onge looflijke tijding varnamen van het heengaan van jhr. mr. C. J. den Tex. Hij was was nog zoo in de kracht van zijn leven, vol levenslust en energie Aan dien levensarbeid is thans voor goed een einde gemaakt, die toch z oveel beloofde. Het kan dan niet anders of wee moed zal zich van u meester maken bij de gedachte aan deze openge vallen plaats. Maar aan dien wee moed zal zeker ook gepaard gaan een gevoel van dankbaarheid, vooi wat hij gedaan heeft. En als straks een ander zijn plaats zal innemen, zal dikwijls nog gevoeld worden de leege plaats, die in zooveel vrien den harten door zijn heengaan ont staan is. Gedeputeerde Staten hebben zeker in den geest der Staten gehandeld, toen zij een adres van rouwbeklag zonden aan de weduwe en zijn gezin. Op dezelfde hartelijke wijze hul digt spr. de nagedachtenis van 't overleden Statenlid L. J. J. Hart kamp. Hoewel reeds lang lijdende, kwam 'zijn heengaan toeh nog on verwacht, en 't heeft de Staten diep getroffen. Spr. schetst den overledene als een man, die aan 't hoofd eener beteekenisvolle gem. stond, deze ge meente tot meerderen bloei en groc- tere beteekenis bracht Maar niet alleen in zijn gemeente ook in de Staten zal zijn nagedachtenis in eere blijven. Ook aan de nagelaten betrekkin gen van den heer Hartkamp heb ben Ged. Staten namens de Staten een adres van rouwbeklag gezonden. (Teekenen van instemming.) Hierna nam de verkiezing plaats van een lid van Gedeputeerde Staten. Uitgebracht 66 stemmen. Hiervan verkregen: R. W. J. C. v. d.Wall Bake, Hilversum 41 stemmen. Mr. E. P. F. v. d. Bogaert, Amsterdam 19 Ch. R. Kouveld, 5 L. Serrurier, 1 Alzoo is de beer v. d.Wall Bake gekozen, die de functie aanvaart, dankzeggend voor het geschonken vertrouwen en de hoop uitsprekend, dat hij aan dat vertrouwen zal kun nen beantwoorden. De Commissaris sloot daarna deze zitting. Militaria. Ingevolge een nieuwe bepaling van Z.E. den Min. v. Oorlog kunnen miliciens voor wie eene aanvrage om herkeuring (art. 100 der wet) aan den Provincialen Adjudant is of zal worden verzon den, desgewenscht voor Rijksreke ning met verlof worden gezonden. Bij de thans vervallen bep. stond voorgeschreven dat bedoeld verlof vcor eigen rekening (van den lo- teliug) kon verleend worden. Aan den sergeant-tamboer Laan van het 10e reg inf. alhier in garnizoen, wordt op 27 Mei e.k. de bronzen gesp voor achttien jari gen trouwen dienst uitgereikt. De reserve-eerste-luitenant Th. D. Bij leveld van het 10e reg. inf. alhier in garnizoen, die tot het volbren gen van den werkelijke» dienst, waartoe bij dit jaar verplicht was, onder de wapenen is geweest wordt heden wedér in het genot van groot verlof gesteld. Bond van Nederlandsche Boekver- Icoopersbedienden. I)e alhier gehouden aigemeene vergadering van dezen Bond was voor een groot deel ge wij l aan de behandeling van de gelieele herziening der statuten en reglementen. Door de aangenomen herziening zal de Bond voortaan len naam dragen „Nederlandsche Bond van Boekverkoopersbedien- den" en ook adsp rant-leden kun nen hebben. Besloten werd o.a. eene enquête uit te schrijven naar de arbeids voorwaarden der bedienden. Gew. Statuten. In de Staatscou rant zijn opgenomen de gewijzigde statuten van de naamlooze vennoot schap Margarinefabriek voorheen Cohen en Van der Laan alhier. Omvergereden. Gisteravond reed een fietsrijder in volle vaart in de Maerten v. Heemskerkstraat tegen een sportkar, zoodat deze omviel en een jongetje van 3 jaar over de straat rolde en zich aan de han den bezeerde. Op hol. Gistermiddag omstreeks half drie, sloeg aan den Wagen weg een paard, gespannen voor een vrachtwagen, op hol; de koetsier viel van zijn bok en kwam geluk kig met den schrik vrij. Het dier werd spoedig gegrepen. In het water gevallen. Gisteren waren eenige jongens in den Scho tersingel aan het visschen een hun ner bukte te ver voorover, zoodat hij in het water viel. Door zijn kameraadjes werd hij weder op het droge gebracht en naar huis ge leid. Gebeten. Gisteravond omstreeks 5 uur stond een voerman te praten voor zijn paard, toen hem plotse ling het dier in den arm beet. De tanden van het beest waren in het vleesch afgedrukt. De man moest zich een verband laten aan leggen. Dat het dier flink van den lan gen haver kreeg, laat zich begrij pen. Mishandeling. Gistermorgen reed een circa twintigjarig persoon op een hondenkar door de Hout. Toen nabij de Spanjaardslaan, een der beesten niet meer vooruit wilde, begon hij het te schoppen zoodat het dier hevig jankte. Eenige voorbijkomende schilders en een smid namen den snoodaard onder handen, waarop hij spoedig aftrok terwijl de hond werd vrij gelaten. A arm j ding .Gistermiddag kwam een fietsrijder uit den Anegang in aanraking met de paardentram. Eerstgenoemde werd voor den grond geslingerd en kwam met zijn hoofd op den trottoirrand terecht, zoodat hij een diepe hoofdwonde bekwam. Het voorwiel van de fiets was geheel verbogen. 40-jarige echtvereeniging. Heden, 15 Mei, vieren W. D Robin en Ha. Ca. de Zaajer hun 40-jarigo echtvereenigingsfeest. Hetzelfde feest vieren de echtelieden H. J. Feije en Ma. v. Opzeeland. Zilveren feest. Heden, 15 Mei, is het 25 jaar geleden, dat de heer K. Bakker, chef de bureau le kl. aan de C. W. der II. IJ. S. M. in dienst trad bij die maatschappij. Bij deze gelegenheid zal den ju bilaris hedenavond half 9 aan zijn woning in de Ripperdastraat een serenade worden gebracht. Op hol. Hedenmiddag half 1 uur sloeg op den Schoterweg een paard op hol, gespannen voor een rijtuig, waarin gelukkig geen personen ge zeten waren. De koetsier viel van den bok, doch bezeerde zich niet. Eenige personen, die toesnelden, gre- het hollend paard en brachten het tot rust. Onvoorzichtigheid gestraft. Heden morgen had zich voor 't Kanton gerecht alhier ter verantwoorden de Haarlemsche koetsier, die op den Spaarndammerweg door ver keerd uitwijken een wielrijder had aangereden. Het O.M. eisclitte tegen hem 20 dagen. Vermoedelijke oplichter aangehou den. Zekere D. van T., te Zaandam is Zaterdagavond aldaar in hechte nis gesteld op grond, dat hij ver moedelijk de persoon is, die den heer S. J. Vet aldaar onder valsche voorgevens voor een z istal horloges heeft opgelicht Tevens wordt hij van meerdere oplichtingen in andere gemeenten verdacht. De aangehoudene is ter beschikking van de justitie alhier gesteld. Volkssanatoria. In de gisteren ge houden vergadering van de ver eeniging tot oprichting en exploi tatie van volkssanatoria voor borst- iijders in Nederland werd het voor stel tot wijziging van het huishou delijk reglement aangehouden. De volgende vergadering zal alhier worden gehouden en niet zooals bij vergissing werd gemeld te Utrecht. Door de Arr. Rechtbank alhier is bij vonnis van 14 Mei 1907. failliet verklaard Johannes van der Hoorn, tim merman en winkelier in ijzerwaren, vischhandelaar en handelaar in rij wielen te aRoelofarendsmeer gem- Alkemade, Rechter Commissaris Mr. A. van Koppel Gz. Curator Mr. Joost de Graaf alhier. Ter terechtzitting van de Arr. Rechtbank alhier van 14 Mei 1907 is de heer Jac. Edel Kz. beëedigd als ambtenaar van den Burgerlij ken stand in de gemeente Beem- ster. Opgevischt. Gistermiddag om streeks 3 uur werd bij het uitbag geren van het Spaarne een oud model naaimachine opgevisclit. Het scheen echter niet lang in het wa ter gelegen te hebben, want het was nog onbeschadigd en niet ge roest. Hooge twist. Gistermiddag circa 4 uur greep er in de Tul penstraat een hevige twist plaats tusschen man en vrouw. De vrouw, een bloemenverkoop ster, leefde reeds eenige tijd m on genoegen met haar man Toen zij hem listermiddag op straat ont moette, zocht zij ruzie en het slot was, dat de vrouw, op hem los stormde en hem de huid van het gezicht krabde. De man deed ech ter niets terug, en trok scheldend en razend af. Zondag j.l. had hij ook reeds ruzie gehad met zijn zoon. Deze had hem toen met een bijl een gat in het hoofd geslagen. ft Huisvlijt-Tentoonstelling. vlijt-Tentoonstelling van weg® Afdeeling Haarlem van den^1* bond tegen drankmisbruik op. 25, 26 en 27 dezer in liet Br°' bouw te houden, belooft te slagen. Het aantal inschrijvingen be0' namelijk niet minder dan 11"" Gesticht Meerenberg. Dr. G. C. van Walsein, oud'Ij' leeraar, thans eerste genees'1' directeur van bovengenoemd sticht, heeft aan de commissie toezicht een verslag gez°'J betreffende het Gesticht Meere»'1 over het jaar 1906, waaraan enkele bijzonderheden wille"1 leenen In het gesticht zijn opgei"0' 112 Katholieken op ultimo V® bedroeg het totaal der verplet 1370. De afdeeling voor speciaal tholieke lectuur werd door Eerw. Heer Kapelaan beheer onderhouden. De godsdienstoefeningen ba0' geregeld plaats op Zon- en Fe°' gen. Aan hunne Paaschpl"cl! voldeden in 1906 73 patiënten. Door ziekte van den EerW-^ Kapelaan W. P. Witteman, pelaan te Wassenaar, moest huisbezoek bij de patiënten bep' blijven, daar de Eerw. plaatsvR) ger A. C. van den Berg, kap0 te Velsen, hoe ij verig en van g°f wille ook, de noodige ervariof kennis der betrokken personen n1 om op dit gebied werkzaam tn! Dr. van Walsem vertrouwt de nieuw-benoemde function"1'' de WelEerw. He*r F. C. H. Step langer in het gesticht werk'"' zal zijn, dan zijn Eerw. voorgan dien allen, èn om zijn persoo"1 om de aanleiding tot zijn V®1 met leedwezen zagen heenga»"1 Het keurige verslag, dat prijzenswaardige zorg. is uitgeW' handelt verder over Personeel neeskundigen, HuishoudeüjkeiV ministratieven en economische"1 Techniscben dienst. Kantongerecht. Uitspraken. Heden werden de navolg0'; uitspraken gedaan P. S. M. Beverwijk, overt. wet, 5 d. hecht. S. v. A. alhier, overtredi»!' beidswet, 3 maal fl of 3 1 d. hecht, met vrijspraak va» niet bewezene. A. B. alhier, en 4 anderen, Wetb. v. Strafr ressp. f2, H] f10, subs. 2 en 3d. hecht. J. K. te Heemskerk, G. qi Velseroord, en J. O. te IJmfj overtr. Wegen Reglement in allen fl of 1 d J. G. teIJmuiden rijden zonder licht hecht. M. v. W. te Bloemendaal, rijwiel rijden zonder licht en der bel, 2 maal f 1 of 2 maal hecht. G. O. alhier, met een handW1 op een openbaar voetpad kol"1' f0.50 of 1 d. hecht. J J. A. D. alhier, en 4 and°f. overt. Alg. Pol. Yerord. Haafn allen fl of 1 d. hecht J. D. B. te Bloemendaal, fl anderen, te Zandvoort de Ifu straat in verboden richting berin resp. f3, f 1 en f 0.50 subs. 1 d. hech. P. K. te Beverwijk, en J. S;j Wijk aan Zee en Duin overtr. Pol. Verord. Beverwijk beidei" j of 1 d. hecht. G. K. Phm. te Zandvoort, cl'! anderen (verziet vorige vonniefi allen vorige uitspraak bekrachtig Verder werden de|volgende l) spraken volgens de Kinderwe' gedaan als: J. D. alhier, wateren buiten urinoir fl of 7 d. tuchtschool. I M. J. W. alhier en W. Schoten, straatschenderij, resp of 1 week tuchtschool en f3 maand tuchtschool. H. G. en H. D. te Wijk Zeg en R- v. D. te Zandvoort ov4 jachtwet, resp. straf van berisp! en 2 maanden tuchtschool met p"4 tijd van een jaar, straf van bffi ping en 3 maanden tuchtsd1' met proeftijd van een jaar, en ='j van berisping en 2 maanden tuq school met proeftijd van een jfl R- v. D. eq M. P. M.te Zandyo0: loopen over verboden grond, bei'1: straf van berisping en 2 maan"'- tuchtschool met proeftijd van 01 jaar. A. J. D. te Beverwijk ove' wapenwet, straf van berisping, j Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. C. Kuijl-T J. de Graaf. E. v. Rooij en C. Yof J. Horeman en A. v. Gelder- D. Luijten en C. A. Scharwachter. i J. A. Hessels en I.M. J. Joolen., C. K. A. Koelemeijer en M. G. Mulder. A. v. Kleef en M. C. W. mijn. J. K. Karis en A. P. Sef -— C. Kraije en G. Smit. H. Ad Vos en B. Rikken. J. A. Dolle' H. C. Helmus. J Getrouwd: L. Wiemelik en Frederiks. J. M. Ligthart en J- j Reglement in M d. hecht. tuiden, en 20 aiuh'l licht allen f 1 of I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2