STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Gemengd Buitenland. Alweer vuur en vlam. De Strom- boli ontwikkelt weder een buiten gewone werkzaamheid. Gisteren ochtend te vijf minuten over zeven wierp hij een massa steenen en rook uit, waarmee een sterk onderaardsch gerommel gepaard ging. Ook een stuip, Gisterenmiddag is op de jubileumtentoonstelling te Mannheim een luehtbal die aan een touw vastlag, met vier menschen erin, o. w. een dame en de luchtschipper, losgebroken en in de richting van Mainz wegge dreven. Gelukkig was hij er op in gericht, om ook vrij in de lucht gebruikt worden. Volgens een later bericht, is de luchtbal goed en wel bij Franckfort geland. Alweer die nieuwe ziekte. In de gemeente Essen zijn sedert 15 Fe bruari 23 gevallen van hersenvlies' ruggemergontsteking voorgekomen waarvan er acht doodelijk afgeloo- pen zijn. Gruwelijke misdaad. Uit Aken wordt gemeldDezer dagen is in het naburige dorp Harrourt het in een zak genaaide lijk van een land bouwer gevonden. Het onderzoek bracht aan 't licht, dat de man door zijn eigen vrouw en een man vermoord is, in een zak genaaid en in het Maaskanaal geworpen. De rampzalige vrouw en de man werden op aangifte van een 14 jarig kind van den vermoorde in hechtenis genomen. Beiden hebben hun mis daad bekend. Nog erger dan geldgebrek. Naar de correspondent te Teheran van de New York Herald mededeelt heerscht in de Perzische hoofdstad broodge brek; er komen telkens hongerop- stootjes voor, waarbij bakkerswin kels geplunderd worden. Een prachtige diefstal. De Antwerpsche correspondent van de Telegr. schrijft: Een diefstal, die in de annalen van het gappersgild verdient met de traditioneele „gouden letteren" te worden opgeschreven, werd dezen nacht gepleegd in het Terminus hotel, dat staat vlak tegenover het Centraal-station. Dit hotel een zéér groot, nog fon kelnieuw gebouw, heeft in den voor gevel enkel een zéér breede poort, die toegang geeft tot een met glas overdekte vestibule. Al de plaatsen op het gelijkvloers, links en rechts van die poort, zijn, elk met een paar kamertjes op het entresol er boven, aan winkels of koffiehuizen verhuurd. Boven het entresol echter heeft het hotel al die kamers in gebruik. Nu is de geschiedenis deze: dat een van die winkels beneden door een wissel-agentschap is ingenomen en dat uit dien winkel vannacht zoowat 100.000 frank, in baargeld en Staatspapieren, weggehaald zijn door dieven, die in het hotel vlak daarboven logeerden en door de zoldering naar benéden waren ge komen. Ik heb daareven den boel gezien, precies nog als de bestolen wissel agenten, de heeren Delaet en Yan Glabbeeck hem vonden, van_ orgen om half negen, wanneer zij thuis kwamen. "Want ge moet weten, dat die heeren op den buiten verblijven in 't schoone seizoen en hun huis dan alleen, doch goed bewaakt langs buiten, achterlaten. Bij den eersten oogslag wordt het u duidelijk, hoe de heeren die ven gewerkt hebben. Zij hebben trouwens niet de geringste moeite gedaan, om hun systeem geheim te houden. Al hun materiaal ligt hier nog verspreid. Geen gewoon dievengereedschap, maar een we zenlijk laboratorium. Er zijn hier instrumenten, zooals de heeren der justitie er nog nooit gezien hebben, waarvan zelfs niet eens het gebruik hun duidelijk is. Zoo zag ik er verscheiden ijzeren hootskoolvuren met blaasbalgen, een toestel om acetyleen te maken en dit te vaporiseeren om een spuit- vlam te krijgen van ongelooflijke hitteverder een prachtig stel dril boren, vij zendraaiers, beitels en alle denkbaar dieveagerief. Zelfs voor kleine electrische gloeilampjes was gezorgd en voor blauwe brillen, waarmeê deze ultra moderne Ro berts -en Bertrams hun oogen be schermden tegen het felle acetyleen- licht. Hoe zijn ze nu tewerk gegaan? Als 't niet moeilijker is, de dieven te vinden dan dat uit te leggen, dan zullen ze niet ver loopen. Eén betrok sedert Zondag al de kamer boven den wissel-agent. In het reizigersboek had hij zich laten inschrijven als „Lagasse, ingenieur ie Amsterdam." Natuurlijk een val- sche naam, doch dat hij een Hol lander zijn zou, komt niet zoo on mogelijk voor, als we weten, dat in één der koffers, die hij achter liet, verschillende Vlaamsche dag bladen zijn gevonden. Tegelijkertijd met dezen Lagasse zijn verdwenen twee reizigers, die samen een andere kamer betrokken en zich als Duitschers hadden op gegeven; de een als P. Klein uit Bazel, de andere als K. Brent. Ook deze twee hebben koffers met in brekersgerei achtergelaten. Gedrieën bijeen op de kamer van „Lagasse" hebben zij het tapijt op gelicht en in den vloer een opening geboord, juist groot genoeg om een regenscherm erdoor te steken. Deze regenscherm viel open en zou dan al de stukjes hout en schilfers kalk cpvangen, die het zagen van een groot gat uit de zoldering moest doen vallen. Zoo geraakten zij zonder gerucht te maken in het entresol en om varS daar in de benedenplaats te komen, moet slechts een paar minuten werk gevraagd hebben aan kerels, die van zoo wondermooie instrumenten waren voorzien. Eenmaal beneden, werd dadelijk bet brandkoffer onderhanden geno men. Twee, drie spuitvlammen wer den op het slot gezet, dat, onder de geweldige acetyleenhitte, letter lijk los geweekt isl Zoo kwamen de heerschappen aan 100.000 frank, al de papieren, die moeilijk te verhandelen zijn, lieten zij zéér menschlievend liggen. Vermoed wordt, dat zij zich in de richting van Parijs uit de voeten hebben gemaakt. Naar alle grens stations en naar al de hoofdsteden van Europa is nu reeds hun sig nalement geseind. Ik viees er echter sterk voor, dat kerels, die zooveel genie aan den dag gelegd hebben, om dien buit te bemachtigen, ook wel slim genoeg zullen zijn, om zich niet te laten pakken. En dat de heeren Dslaet en Yan Glabbeeck eraan zullen zijn voor hun 100.000 francs, of liever: de verzekerings-maat schappij „Mannheim", bij wie de firma was geassureerd. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 6 der Hinder wet; doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormid dags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 30 Mei e. k., ter gemeente-secretarie (7de Afdeeling) ter inzage is nederge- legd het ingekomen schrijven met de bijlagen van Zijne Excellentie den Mi nister van Oorlog betreffende de op richting van eenen mestbak op het terrein aan de Cavaleriekazerne aan de Kleverlaan alhier, kad. sectie G No. 1251, en dat op 5 Juni e. k. des voormiddags ten 11 ure, in het ge bouw van het Provinciaal Bestuur aan de Jansstraat de gelegenheid zal wor den gegeven, om ten overstaan van eene commissie uit Gedeputeerde Sta ten van Noordholland, bezwaren tegen het oprichten der inrichting. Haarlem, 10 Mei 1907. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ I.B. De Secretaris. PIJNACKER. Ambachtsschool. De vereeuigiug De Ambachtsschool" houdt een ledenvergadering op Woensdag 29 Mei a.s., des namiddags ten 2 uur aan de school. Punten van behandeling: 1. Verslag Fin'ancieele Commis sie; 2. Verkiezing van een lid van het bestuur, wegens overlijden van den heer G. L. van Lennep; 3. Verkiezing leden Financieele Com missie; 4. Lezing van het Verslag; 5. Uitreiking van Diploma's, Besmett. Ziekten. In de week van 8 tot en met 14 Mei is alhier voor gekomen 1 geval van Roodvonk. Eindexamen. Bij ministerieele be schikking is het eindexamen aan het gymnasium alhier bepaald op 27, 28 en 29 Juni, en zijp als ge committeerden om toezicht bij be doeld examen te houden, aangewe zen dr. W. L. van Ilelten, hoog leeraar aan de rijks-universiteit te Groningen; dr. J. van Leeuwen Jzn., en dr. J. C. Kluyver, hoogleeraren aan de rijks-universiteit te Leiden. Schouwburg. Voor het a.s. seizoen zijn geëngageerd voor achtmaal het Rotterdamsch Tooneelgezelschap, dir. P. D. v. Eysden en de Ned. Tooneelvereeniging voor zesmaal Met „Het Nederlandsch Tooneel" en het nieuwe Residentie-théater, Dir. Brondgeest, wordt nog onder handeld. De beurt van optreden met de a.s. kermis is dit jaar aan de Ned. Tooneelvereeniging. Burgerlijk Armbestuur. 1 Juli a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat het Burgerlijk Armbestuur in functie trad. Het Burgerlijk Armbestuur werd reeds 5 Sept. 1854 ingesteld, doch tot 1 Juli 1857 waargenomen door B. en W. Spoedig hopen we over dit 50 jaar brstaande college eenige nade re meaedeelingen te doen. Prijsuitloving voor hyacinthen in Engeland. Het hoofdbestuur van de Algem. Vereeniging voor Bloembollencul tuur heeft bekend gemaakt, dat na gehouden briefwisseling de door de algemeene vergadering van 26 Maart 11. uitgeloofde prijzen voor ver vroegde hyacinthen in Engeland, door het bestuur der Royal Horti- cutural Society zijn aanvaard op voorwaarden overeenkomende met die, welke door de Alg. Vereeniging werden gewenscht. Overeenkomstig het door het hoofdbestuur gedane verzoek is deze prijsuitloving reeds thans door het bestuur der R. H. S. in de Engel- sche tuinbouwbladen gepubliceerd. Als datum voor de inzending is vastgesteld 31 Maart 1908 Geen inzending mag meer dan twee exemplaren der zelfde soort bevat ten en geen inzender mag in meer dan één klasse mededingen. Elke bol moet worden tenoongesteld in een afzonderlijken pot en alle exem plaren moeten gebroed zijn in Groot-Britannie of Ierland. E. N. E. T. In de gewone jaar- lijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der E. N. E. T hedenmiddag ten kantore der Maat schappij Leidsche Vaart gehouden werd verslag uitgebracht en de president-commissaris, de heer E. Luden als zoodanig herkozen. Zilveren bruiloft. Heden vieren de echtelieden KL v. Russen Groen en Ma. Ha. Verschoor hun zilveren bruiloft Hetzelfde feest vieren de echtelie den G. J. Dietz en Ja. Ba. Ga. er. Arrondissements-Rechtbank. Terechtzitting van 16 Mei. 1 J. L. B. zonder beroep alhier, bedelarij, bevolen dac de beklaagde zal worden berispt. 2. W. S. zonder beroep alhier, diefstal, f 5 boete of 1 maand plaat sing in een tuchtschool. 3. J. de N. smidsknecht alhier, diefstal, 14 dagen gev. straf. 4. A. H. drukkersleerling alhier, diefstal, 3 maanden gev. straf. 5. K. S. los werkman te Worm er- veer, beleediging van een ambtenaar f5 boete of 1 week plaatsing in een tuchtschool. 6. J. D. Sr., J. D. Jr. en J. M. D. allen fruitkoopman alhier, we- derspannigheid, ieder 14 dagen gev. straf. 7. K. J. H. F. seinwachter alhier, door schuld gevaar doen ontstaan voor een trein, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. 8. C. J. Cz. koopman en tapper te Beverwijk, appèl drankwetover treding, ontslagen van rechtsver volging. 9. J. P. arbeider alhier, appèl visseherijovertreding f2 boete of 1 dag hechtenis. 10 W. van D. arbeider te Wijk aan Zee appèl jachtwetovertreding f 2 boete of 1 dag hechtenis. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. J. Janse en A. J. C. Verkes. J. Geijl en B. S. Zwennis. J. A. Hardeman en J. F. G. Dickhoff'. Getrouwd: M. v. Dijk en J. W. v. Sonnen, A. H J- O. M. Allard en A. W. H. M. v. Steeuhardt Carré. J. J. Wesseling en G. J. v. Bilder- beek. D. H. v. d. Hoff en G. v. d. Putten. D. C. Rees en J. E. Schel- lings. G. Beudeker en A. M. Wie- ringa. G. H. Pannekoek en E. W. v. d. Linden. -P. Smits en E. Rei ning. p. 8. Germans en G. C. Ko ning. A. P. Straathof en M. v. Op- zeeland. E. J. Blangjaar en M. W. Toornend. Bevallen; A. J. v. d. Voort-Bal- tes, d. J. van Maurik-Lenting, z. A. M. Roosen-Mens, d. Overleden: H. M. Bakhuis Ro- zeboom-Brinkman, 76 j., Jansstr. J. Hemker, 55 j., Zijl weg. Politie-rapport. Gevonden 2 portemonnaies met geld, 1 broche. Proces-verbaal opgemaakt wegens overtred'ng der Arbeidswet. Barometerstand. len Zondag der maand geopend van 14 u. n.mtoegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m,4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m.3 u. n.m.; 's-Zondags van 123 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v.m.5 u. n.m. (beh. Zon dags en R. K. Feestd.). Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v. m.10 u. n.m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zondag) van 10 u. v.m.4 u. n.m. kosteloos. Museum van Kunstnijverheid Tentoonstelling van oude weefsels en bewerkte stoffen. Nieuwe zaal Koloniaal Museum n.m. 2.30 u. Voordracht Dr. P. G. Buekers, ter opening van de Linnaeana- tentoonstelling. Bondsgebouw „St. Bavo" half 9 uur zitting Spaarbank „St. Antonius van Padua". Half 9 Spaarkas „St, Nicolaas" (winterprovisie). Half 9 Communiefonds. Half 9 uur uitstal ling van brochures en geschriften door de Propagandaclub. Stand van gisteren. 758. Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 56 F. 13 C. Laagstev.d.afgel. nacht52 F.— 11 C, Opgegeven door Joh. M. Schmidt opticien. Zijlstraat 85, Haarlem. AGENDA. Zaterdag 18 Mei. Teylkr's Stichting. Dagelijks van 11 u. v.m.3 uur n.m. (behalve Za terdag en Zondag)de Bibliotheek van 14 u. n.m. (behalve Zond.) HEEMSTEDE. Prijsuitdeeling Heden had in het onlangs opge richte Parochiehuis de plechtige Prijsuitdeeling plaats. Zeer vele parochianen woonden deze treffende feestelijkheid bij. De ZeerEerw. Pastoor reikte aan de jongens, die getrouw den cate chismus hadden gevolgd en vervol gens aan de leerlingen der Parochiale jongeusschool, die de dagelijksche Schoolmis goed hadden bijgewoond de prijzen uit. Z.Eerw. sprak zijn jongens en ook de ouders hartelijk toe eu wees op het nut van het godsdienston derricht en van het bijwonen der H. Mis, waartoo de jongens der St. Josefsschool onder geleide hunner onderwijzers dagelijks naar de kerk gaan. Paarna volgde de derde afdeeling der prijsuitdeeling, de eigenlijke belooning voor goed gedrag en ijver in de school, Nadat de Herder in vriendelijke bewoordingen de bekroonde'leer lingen had gelukgewenscht en de onderwijzers met hun bekwaam en ijverig hoofd, den lieer Vintjes, aan de spits, had dankgezegd, werd het verdere gedeelte van den morgen gezellig en aangenaam doorgebracht door te luisteren naar tal van aardige voordrachten, die vlot en Tiende- lijk van stapel liepen. Het was een prettige morgen, die tot herhaling aanspoort. OVERVEEN. Encycliekjeest. Donderdag 30 Mei (II. Sacraments dag) zal de Afd. Overveen en O. van den N. R. K. Volksbond het Encycliek feest vieren Als feestre denaar zal dien avond optreden de Hoog Eerw. Heer Mgr. G. W. Konings SCHOTEN. Vergadering van den Gemeenteraad van 16 Mei. Het eerste onderwerp op de agenda betrof het geven eener andere bestemming aan het thans als veldwachterswoning en voor raadzaal dienende gebouw op het dorp Schoten, daar in Augus tus a. s. het nieuwe raadhuis in gebruik zal kunnen worden geno men. De voorzitter deeldt mede dat van den veldwachter Heertjes was ingekomen een adres, inhoudende een aanbod om het huis voor f 2550 te koopen. In verband met Jdit verzoek dien den B. eu W. twee voorstellen in: lo. om het raadhuis voor) de gebo den som te verkoopen en op het daaraangrenzende kerkhof een iij- kenhuisje te bouwen benevens een nieuwe veldwachterswoning op een terrein aan den Rijksstraatweg, 2o. de tegenwoordige woning te behou den en de raadzaal te verbouwen tot brandspuitbewaarplaats en lijken huis. De kosten van dit laatste worden geraamd op f300. Na eenige beraadslaging bleek weldra, dat de 5 raadsleden wonen de op het dorp Schoten niet op het eerste voorstel van B. en W. wenschten in'te gaan, hetgeen den heer Hooij (Schoterkwartier) de op merk'ng ontlokte, dat de heeren wellicht te veel aan „van ouds het raadhuis van Schoten" gehecht waren om het nu maar op eens te laten verdwijnen. De heer Teeu wen toegevende, dat er geen histo rische waarde aan verbonden is, meende toch dat het hier reeds dag teekent van de 15e eeuw. Niettegenstaande de voorzitter nog breedvoering betoogde, dat het in het belang der gemeente zoude zijn het huis, dat dr ngend reparatie behoeft, van de hand te doen werd met 5 tegen 2 stemmen besloten niet te verkoopen. Tegen stemden de heeren Hooij en de Graaff. In een volgende vergadering zul len nu plannen worden ingediend tot verbetering van het huis. Verder werd besloten aan B. en W. een crediet toe t.e staan van f 800, voor het aankoopen van meubelen voor het nieuwe raad huis. Hierna stelde de voorzitter voor B. en W. op te dragen een ont werp verordening in te dienen op het heffen vau rechten voor het hebben van particuliere werken en inrichtingen op den openbaren gemeentegrond of water. De heer Hooij achtte het vast stellen dezer verordening niet nood zakelijk. Zij znl hoofdzakelijk de neringdoenden belasten, die z.i. toch reeds zwaar genoeg belast zijn. Met 6 tegen 1 stem werd beslo ten deze verordening vast te stellen Tegen stemde de heer Hooij. De voorzitter deelde mede, dat de veldwachters woning bij het nieuwe Raadhuis met 1 Juni a.s. zal kunnen worden betrokken en stelde voor deze ingebi uik te geven aan een der politiebeambten van het Schoterkwartier tegen het genot van viije woning, doch onder voor waarde het raadhuis schoon te hou den benevens de brandspuit. Besloten werd de in gebruik ge ving niet eerder te doen plaats vin den, dan nadat het raadhius zal zijn opgeleverd. Aan J. Philippo en W. Bakker werd ontheffing toegestaan van art. 25 der Bouw\ erordening voor hunne te bouwen perceelen in de Reitzstr. en Kritzingerstraat. Door F. J. Faase, e.a. was inge diend een verzoek om voor enkele huizen aan den Zwarteweg afval en ander vuil te doen ophalen. Besloten werd aan adressanten mede te deelen, dat op hun verzoek zal worden gelet, zoodra van ge meentewege eene reinigingsdienst zal zijn ingesteld. Uit ingekomen stukken bleek, dat aan den gemeente-ont vanger was uitbetaald f 3250, dat B en W. van Haailem met 1 Juni a.s. nog 100 leerlingen uit Schoten op de scholen in Haarlem zullen toelaten. Bij de rondvraag merkte de heer van Schie op dat van het huis van Uitendaal aan den Vergierde weg de gevel is ingestort en wellicht gevaar voor de openbare veiligheid oplevert. De voorzitter zegde toe maatregelen te zullen nemen. Hierna werd de vergadering ge sloten. AERDENIIOUT. Verbetering .Y an- wege het gemeentebestuur is men thans bezig met het beharden van den Doodweg, gelegen tusschen Bentveldweg en de Zandvoorterlaan, waardoor dit gedeelte weg in een Hinken rij- en wandelweg wordt her schapen. BENNEBROEK. St. Jeroen. Gisterenavond vergaderde alhier de Bloemistwerkliedenvereeniging „St. Jeroen". De president opende de vergadering, waarna men overging tot bespreking van de in 1908 te houden potbloemen-tentoonstelling. Degenen onder de leden, die hier aan willen deelnemen, moeten dit zoo spoedig mogelijk bekend maken. Vergadering van de Coöperatieve On derlinge Spaar-en Voorschottenbank voor Land-en Tuinbouw te Voorhout. Gisteravond hield de Coöperatieve Onderlinge Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw te Voor bout haar algemeene vergadering in het Stations-Koffiehuis. De voorzitter, de heer J. van Dobbelen, richtte een welkomst woord tot de talrijk opgekomenen, die, naar hij zich overtuigd hield, uit belangstelling waren verschenen en niet om de bij absentie bedreigde boete te ontgaan. De Voorzitter kon van den voort- durenden bloei der Vereeniging gewagen en van haar zegenrijke werking onder de land- en tuinlie den. Wel ontbraken in de vereeni ging nog verschillende personen, die men er gaarne zou zien, doch het was een reden tot blijdschap, dat geen der leden haar in 1906 ontvallen was en dat 12 nieuwe toegetreden waren, waardoor het ledental tot 91 geklommen was, bovendien hebben zich nog ver schillende candidaten voor het lid maatschap aangemeld. Voorts deelde de Voorzitter mede, dat het bestuui niet altijd aan de verschillende aanvragen had kunnen voldoen, dat. het somwijlen een verzoek had moeten afwijzen of slechts gedeelte lijk aan de wenschen van de ver zoekers was tegemoet gekomen. Voorzichtigheid en nauwgezetheid zitten bij de bestuursleden voor. Zij overwegep nauwkeurig vóór een besluit te nemen en daardoor wint de Bank meer en meer hot ver trouwen van haar leden, voor wie de instelling een hulp in den nood is. De ruim 66,000 gld. aan de Ver eeniging toevertrouwd, waren hij lange na niet voldoende om in de behoefte te voorzien. Eu daarom drong de voorzitter, hoewel dankbaar voor den ontvan gen steun, er op aan, dat de bezit ters hun inlagen zouden vermeer deren, want een ieder begrijpt, dat waar de omzet in 1906 bijna het dubbele bedroeg Van het jad-r te 1906 en had het g®'?l leden door cijfers voren en 282822,721/2 gld. bel' de ingekomen deposito's ontof kend waren en de Centrale Bi dikwijls moest bijspringen. Waar elk der leden gemiJ' een debet heeft van 580 gld. is plicht te waken tegen lichtvaaF aanvragen en te trachten rui geldmiddelen te bekomen, zal Raiffeisenbank aan haar doel antwoorden. Dat de instelling tevreden zijn, kan blijken uit haar winstcl Niettegenstaande de vele aanvrf® om voorschotten en het dure kon de Bank haar M/2 pCt b haven en nog een winstje m»1 van 399,gld. waardoor reserve tot 569,6072 gM. klom l Nadat de Voorzitter nog medegedeeld dat 12 leden kei' hadden gegeven de vergadering' te kunnen bijwonen en de kasi straks gelegenheid zou hebt meer in't bijzonder de cijfers Bank op te geven, opende hij vergadering met den wensch, de te houden besprekingen e»j te nemen besluiten tot den bj der hoogst nuttige instelling moj bijdragen en dat de discussie in 1 goeden toon moge gevoerd worn Daarna verzocht hij den hee'j Yester, secretaris, de notulen de vorige vergadering voor te bi Deze uitgebreide, goed gestelde] tulen, waarvan veel en goed H was gemaakt, oogstten den bijl der vergadering en wel vei dij waren de woorden van dank,' de vaststelling vergezelden. Alsnu kwam aan de orde de kiezing van een bestuurslid, weg' periodieke aftreding van den b J. van der Hulst. Het bestuur beval den aftrede1 opnieuw aan en toen niemand woord verlangde, werd voorges'] den heer v. d. Hulst bij acclatfj te herkiezen, waarmede de vfr| dering instemde. De heer v. d. Hulst, door voorzitter gelukgewenscht, da® voor het vertrouwen en belo® zijn beste krachten aan de Veró ging te wijden. De herkiezing van den heejl Prins Lz. geschiedde op dezbj wijze. Aangezien de benoemde j tegenwoordig was, zal hem vaflj verkiezing kennis worden gegel Toen kwam de Rekening Verantwoording van den kaf-' aan de orde. De heer P. Ik Fzn. gaf u'tvoerig verslag va» beheer in gen den qloeienden staat der instellif» laten zien. Uit de duidelijk P] gedragen posten stippen we "J dat het aantal uitgegeven spaarb®! boekjes steeg tot 133 met een i'j van 66,383,57 gld. waarop teruj-j taald is f 40,713,67, latende surplus van f25,669,90. Aan ui'j taalde voorschotten komt jl f58,474,6972 waarvan 20,511,' gulden terugontvangen is, zo"! de Bank nog te vorderen M 37,962,95 gulden. De bedragen in loopende rekel'! zijn f53,376,30 en f 39,126,861 vende een verschil van f 14,24fj dat op 31 December nog op 1 schillende hoofden stond. Aan renten en diverse ontvj sten was f2402.7672 geboekt. Mi van f 1833.12 was uitbetaald. j Een commissie, bestaande ui'j heeren C Colijn, J. v. d. Laai'j S. Warmerdam, gaf bij monde] eerstgenoemde verslag over de| kening en verantwoording i adviseerde tot goedkeuring, wa'1] commissie en kassier bedankt u den voor bun bemoeiingen. Daarop bracht de voorzitter I mens het bestuur een voorstel! tafel om 372 pCt. rente te bet] van bediagen van minstens t>\ mits ze voor een half jaar gedj neerd werden. De vergaden verkende met algemeene stenfff aan dat voorstel haar goedkeur'l evenals aan dat van den heer! v. d. Laan, gewijzigd door het bj overgenomen, om voor één J een proef te nemen met het betn van 4 pCt. rente voor bedragen] minstens duizend gulden, die vol jaar beschikbaar gesteld wor' Vervolgens bracht de kas verslag uit van het verhandeld' de groote vergadering van de trale Bank te Utrecht. Het dukj ons een oogenblik van de gn getallen, die we te hooren kra doch verstonden goed, dat locale Bank voor 37 mille d] staat. De voorzitter stelde naar aa': ding van het gehqorde de zei rijke werking dezer groote verej ging in het lie ht en deed uitkoH dat Voorhout van de aanslu'1 veel profijt heeft. Vervolgens bracht hij dank f den kassier voor zijn uitgebl verslag en deed namens het bes] het voorstel het salaris van d'j ambtenaar te verhoogen, welk 7 stel door de leden zóó gunstig n ontvangen, dat het tractemeU' f200 vastgesteld werd. Na rondvraag sloot de voor^ met de gewone plichtpleging^'1 goed bezochte vergadenng.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2