1 Het oordeel Gods. Kerk en School, Sociale Berichten feuilleton. Kunst en Wetenschap Land- en Tuinbouw. Sport en Wedstrijden, Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. VOGELENZANG. Slooping. Men is thans bezig om toebereidselen te maken tot het sloopen van den hoogen watertoren bij de waterlei ding aan de Leidschevaart, vroeger gediend hebbende voor de water voorziening der stad Amsterdam. HILLEGOM. Postzaken. Alhier circuleert een adres, op initiatief van eenige bloemisten, aan den direc teur-generaal der posterijen en tele grafie, verzoekende de eerste (inor- genjpost te vervroegen. Voetbalclub. Alhier is onder beschermheerschap van jhr. De Kempenaar een Voetbalclub opge richt onder den naam van Voor uitgang) I(s) O(ns) S(treven). -Verkiezing. Op Woensdag 29 Mei e.k. zal in een vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Vos-en Weerlanderpolder, die.zal worden gehouden in het „Wapen van Hillegom," de verkiezing plaats hebben van twee poldermeesters, wegens periodieke aftreding van de lieeren W. Warmenhoven en Th. Lamm rse. WOGNUM. Coop. Boerenleenbank. Woensdag 15 Mei had in „de Stoom boot" te Wadwaai de Algem. Verga dering plaats van de Coüp. Boeren leenbank te Wognum. Na de gebruikelijke opening bracht de kassier verslag uit over de werking der Bank in hetafgeloopen jaar. Hier uit bleek, dat deze nuttige instelling steeds in bloei toeneemt. Het aantal leden was gestegen tot 80. Spaargelden bedroegen op 31 Dec. 1905 f37986.04. bijgestort in 1906 f38116.005 terugbetaald in 1906 f35284.25. totaal der spaargelden op 31 Dec. 1906 f43817.795 totaal der Voorschotten op 31 Dec. 1905 f26977.05. nieuwe Voorschot, in 1906 f 24200.00. terugbet. Voorschot, in 1906 f 17772.97. totaal der voorschotten op 31 Dec. 1906 f33404.08. winst over 1906 f321.56. totaal der reserve f 1391.30. De rekening over 1906 en de Ba lans door het Bestuur ingediend wer den nagezien en goedgekeurd. Bij de verkiezing wegens pers. aftreden van den heer P. Ursern als lid van den R, v. T. werd deze opnieuw gekozen, Na de rondvraag die niets bijzon ders opleverde, werd deze vergadering, door 47 leden bijgewoond, met dank aan de aanwezigen voor hun trouwe opkomst gesloten. VELSEN. Kiesvereeniging. Als een bewijs van opgewekt politiek leven kan dienen, dat er in deze gemeente niet minder dan 6 Katholieke kies- vereeningen gevestigd zijn nl. in het dorp Veisen, Santpoort, Jan Gijzenvaart, Wijkeroog, Velseroord en IJmuiden. Te Wijkeroog is thans ook een vrijz. kiesvereeniging opge richt. BEVERWIJK. Kiezerslijst. Op de op 15 Mei 11. van kracht geworden kiezerslijst voor deze gemeente ko mend voor: 1100 kiezers voor de Tweede Ka mer S. G., 1089 voor de Prov. Sta ten en 844 voor den Gemeenteraad. Het gemeentebestuur heeft een schrijven gericht tot den lieer I. Veldhuyzen van Zanten, waarin hem kennis gegeven wordt, dat hij op grond van art. 19 der gemeen tewet, opgehouden heeft lid van den Raad te zijn. Bedoeld artikel luidt: „Leden van dep Raad kunnen al leen zijp de mannelijke'ingezetenen gemeente, die Nederlander zijn, niet bij rechteilijke uitspraak de beschik king of het beheer over hun goe deren hebben verloren, noch van de verkiesbaarheid ontzet zijn en den ouderdom van drie en twintig jaren vervuld hebben. Onder ingezetenen worden ver staan zij, die gedurende de laatste twaalf maanden hunne woonplaats binnen de gemeelde hadden." ZAANDAM. Gemeenteraadsverkie zing. De vrijz.-dem. kiesvereen. heeft voor den gemeenteraad candidaat gesteld 6 van de 7 aftredende leden, n 1. de heeren Latenstem, Eiltmann, Smit, Brinkmann, Paul Avis en A. M. Pelt, en voor het aftredend lid Leguit den heer C. van der Velden Jr. ALKMAAR. De Statenverkiezing. De centrale liberale kiesvereeniging voor de Provinciale Staten besloot na ampele besprekingen met 12 tegen 9 stemmen maar één candi daat te stellen, waartoe met nage noeg algemeene stemmen werd aan gewezen de heer jhr. rar. P. van Forces", lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Heiloo. HAARLEMM. MEER. Benoemd. Tot onderwijzer aan de Christelijke school te Hoofddorp is benoemd de heer L. Broeits, te De Krim (gem. Gramsbergen). Kippendieven. Bij den landbou wer W. aan den Slotcrweg te Haar lemmermeer zijn groot aantal kip pen die hij bezit, vele door onbe kenden 's nachts gestolen. De politie, met den diefstal in kennis gesteld, heeft pogingen ge daan de daders in handen te krij gen, wat tot op heden vruchte loos is. Pastoor Verbraak. Aan De Nieuwe Courant wordt uit Atjeh geschreven (na, een ver wijzing naar het physisch uitput tend werk, dat de dienst in die streken stelt)allen zijn niet zoo gelukkig, als de oude priester Ver braak, die hier nagenoeg ongestraft bijna 33 jaar achtereen mocht wonen en werken. Hiermee zal wel het record in Ausdauer aan pastoor Verbraak blijven. Konden wij nog in 1905, bij gelegenheid van zijn 70sten verjaardag door zoo goed als geheel de Europeesche bevol king van Indië meegejubileerd wijzen op de onverwoestbare ge zondheid van dezen missio.iaris- priesterthans komt er toch een einde aan zijn taak. Hoewel nog gezond en betrekkelijk sterk, moet hij het pastorale en missionaire werk geheel overlaten aan den socius, die hem sinds Mei 1903 ter zijde stond, aan den nog jeugdigen pastoor Th. Jansen. Pastoor Veibraak moet rust ne men, heeft dan ook pensioen aan gevraagd, omdat hem, na 33 jaar van volstrekte zelfverloochening, een langdurige, donkere levens avond dreigt. Reeds is zijn rechter oog volslagen blind en ook hel linker wordt bedenkelijk zwak. Moge deze eerwaardige grijsaard voor het groote ongeluk gespaard blijven. O, ongetwijfeld zal hij te Padang, werwaarts hij gaat om waarschijnlijk de laatste jaren van zijn voorbeeldig leven in rust door te brengen, in alle omstandigheden met blijmoedige berusting ziji „Nunc Dimittis" zingen. Maar he> zou toch een zware beproeving voo den ouden man zijn, niet weer t( kunnen aanschouwen de schoonhe den van het tropischo land, waar van hij Atjeh beschouwde als eer erfdeel, hem door zijn God toege wezen. Opmerkelijk pastoor Verbraak verlaat dit gewest, zonder dat hen daar ooit door iemand eeu'güclrame lijk leed werd aangedaan, hoewei daartoe tpph gelegenheid te over is geweest, Deze man is als de ver persoon lij king van de waarheid, die hij ook dikwijls leerde, die hier. hoe kon het anders,? aanhoudend uit het oog wordt verloren "Ge lukkig de zachtmoedigen, want zi; zullen de aarde bezitten. Onderwijzers en alcoholisme. 't Wordt meer en meer algemeen begrepen door onderwijzers, dat studie van het alcoholisme een stukje vakstudie is. Zoo werd dezer dagen aan de Berlijnsche hpogeschool een cursus gehouden over het alcoholisme. Vai het totaal aantal deelnemers, u. 411 mannen en 132 vrouwen, wa ren 1.09 onderwijzers en onderwij zeressen. Om te laten zien, wie al zoo'n cursus volgen, deelen we ook deze cijfers van deelname -mee;ge- neeskunligen (net inbegrip van professoren) 51, Staat-en gemeen teambtenaren 49, geestelijken 42, handelslui 12, werklieden 12, jour nalisten en schrijvers 11, architec ten; en ingeuieurs 8, militairen en officieren van gezondheid 6, inspec teurs van den arbeid 2. Vijftien plaatselijke afdeelingen van de Duit- sche vereeniging tegen het misbruik van geestrijke dranken waren ver leg nwoordigd. Voorts waren vertegenwoordigd 24 andere vereenigingen tegen den alcohol. De overheden van Staat en gemeente waren talrijk verte genwoordigd. Misdadigheid en Opvoeding. Het aantal jeugdige misdadigers neemt in Frankrijk ontzettend toe. In 1850 waren er 13000 misda dige kinderen. Nu zijn er 30000, terwijl de bevolking nauwelijks is toegenomen. Frankrijk is den volkeren een treurig voorbeeld, maar tevens een van ernstige waarschuwing. Z u er geen verband bestaan tusschen dezen maatschappelijken misstand en gemis aan degelijke godsdienstig-zedelijke vorming Eene inededeeling van de „Uni vers" komt dat nader bevestigen. De „Univers" deelt n.l. mee, het stelselmatig plan, dat men nu heeft om 't onderwijs, van den godsdienst beroofd, thans tegen den godsdienst te keeren. Men wil dat doen door onderwijs te geven in een soort vergelijkende godsdienst-geschiede nis, waarbij dan het Christendom als een minderwaardige gelijke ge plaatst wordt tusschen bijgelovig heden en dwalingen. Algemeene Nederl. Bond v. Hand. en Kant. bed, Het Bestuur van dezen Bond ver zoekt ons om opname van het vol gende Nu de zomer weer nadert en de winter weer tot het verleden behoort, begint de gedachte aan rustnemen, aan genieten van al de schoone gaven van den zomer, weer bij de menschen wakker te worden. Die bard gewerkt heeft, begint te verlangen naar wat rust, wat ontspanning, naar Vacantie. Vooral hen, die hoofdwerk verrichten komt een behoorlijke tijd van rust toe; de geregelde uren van slapen herstellen wel de lichamelijke krach ten, maar zijn niet voldoende om den mensch geestelijk frisch te houden; daarvoor zijn rustpoozen noodzake lijk. Een categorie menschen, die vacan tie zeer noodig hebben zijn de winkel en kantoorbedienden, de handelsbe dienden en reizigers. De aard van bun werk kent ieder dat een bestaan van dagelijks vele uren achtereen in duffe vaak donkere of kunstmatig verlichte winkels, magazijnen of kantoren eene dwisseling van minstens 8 dagen met le vrije lucht noodig heeft zal ieder jeainen. En ook de handelsreiziger iioewel vaak buiten, heeft eenige da- ton per jaar, dat hij niet rusteloos voorthoeft, ook zeer noodig. Bij ieder, die daarop eenigen in vloed kan uitoefenen, dringt de Alge neene Nederiandsche Bond van Hun- Iels- en Kantoorbedienden, er dan ook >p aan, er toe mede te werken, dai len bedienden 8, zoo mogelijk meei lagen vacantie gegeven worden. De oedienden zu den bereid gevonden wor den door onderling overleg een goedt i gang van zaken niet tc doen storen Bestrijding van den woeker. In eene b< stuursvergaelering var le Nationale Vereeniging tot be strijding van den woekeris eene com missie benoemd om de reglementen de Gemeentelijke Banken van Lee ning in ons land te bestudeeren, ten einde, waar zulks noodig is, bij de plaatselijke besturen op wijziging aan te dringen, gelijk zulks reeds in Den Haag is geschied. Er werd een comité van de Ver eeniging te Rotterdam opgericht. Dit zal bestaan uit de bestuursleden Ongeveer tien minuten waren ver- loopen sinds de beide onbekenden hem vei laten hadden. Op geringen afstand voor hem uit kon Gilpin het bruisen van den ge zwollen bergstroom hooren. Daar viel plotseling een schot, welke losbranding onheilspellend in de kloof weergalmde. Dan kwam het den bedelaar voor als hoorde bij een dof, akelig kermen en den dreunenden val van een zwaar lichaam. Daarop werd alles doodstil. II. Verschrikt hield Gilpin het leidsel van den poedel in en bleef midden op den weg staan. Karo spitste de ooren, snoof met den neus in de lucht en hief daarna een zacht klagend gehuil aan. God zij alle arme Christenraen- schen genadigmompelde de blinde. Er moet een groot onheil gebeurd zijn, daarop wil ik zweren. Stil, Karo! Schaam jeIn Gods naam zullen wij doorgaan. \V ij beiden zijn zoo arm zalig en ellendig, dat zelfs de snoodste booswicht ons zeker geen leed zou doen, daar hij het niet de moeite waard zou aphten, En hij schreed verder. Het ruischen van het water klonk steeds duidelijker; hij moest nu dicht bij de brug zijn. Op het oogenblik echter dat hij die bereikte en reeds den eenen voet op de planken gezet had, weigerde de poedel verder te gaan, Karo huilde, jankte en trok aan het touw als ware er hem alles aan ge legen om zijn ongelukkigen meester van het betreden der brug af te houden. Werkelijk bleef de blinde angstig stilstaan, daar hij, gelijk gezegd is, vast op het zekere instinct van zijn schranderen hond vertrouwde. Hij stak derhalve zijn langen stok uit en on derzocht daarmede de brug, of deze wellicht beschadigd en daardoor voor hem gevaarlijk was. Hij deed dit snel en zeker en het zintuig van het gevoel was bij hem zoodanig geoefend, dat weinige seconden voldoende waren om hem te overtuigen dat hij zoover op de brug voort kon gaan, ais zijn stok reikt». Dit deed hij dan ook onver wijld, terwijl hij den huilenden hond met geweld medetrok. Vooruit, Karoriep hij wrevelig. Waarom zijt ge toch bang,"dom dier! Aan de brug schijnt toch iets te ba- peren En wederom stak hij zijn stok uit, om de planken verder te onderzoeken. Daar raakte hij een zacht voorwerp aan en zijn tastzin zeide hem dadelijk, dat het noch een stuk hout, noch een steen, noch een van een wagen ge vallen zak graan kon zijn, die voor hem lag, het voorwerp scheen hem toe een menschelijk lichaam te wezen. De trouwe poedel huilde en jankte erbarmelijk en spande alle krachten in om zich los te rukken en terug te keeren. Maar_ te vergeefs; Gilpin hield hem stevig vast. dw vereóniging, voor zoover te Rotterdam woonachtig, en de be voegdheid bezitten zich andere le den te assumeeren. Mïddenstandsbevveging. Te Ui recht is in een vergadering van 17 middenstands-vereenigingen in beginsel besloten tot de oprich ting van een Middenstands-Bestuurs- bond, ter behartiging van de ver schillende middenstandsbelangen. Vakorganisatie van den middenstand. Verschenen is het advies in zake de vakorganisatie van den midden stand van den heer R. P. J. Tutein Nolthenius, lid van den raad van advies van den Nederlandschen Bond van vereenigingen van den handeld rij vendon en industrieeleu middenstand, door hem uit te bren gen op het 4e congres van dien bond, den 17 en 18 Juli leNijme gen te honden. De heer Nolthenius komt in zijn uitvoerig advies tot het besluit: le. dat de organisatie dient te blijven vrijwillig; 2e. dat het van het hoogste be lang is, dat de Middenstand zich organiseert, doch dat omtrent den vorm der organisatie geen bepaalde regelen zijn te stellen; 3e. dat vereenigingen '"et com- mercieele doeleinden geheel afge scheiden dienen te. blijven van de vereenigingen, welke meer de al gemeene bedrijfsbelangen beharti gen; 4e. dat Middenstandskamers zijn op te richten, tot officieele verte genwoordiging van den Middenstand en dat deze in nauw verband zijn te brengen met de vrije vak ver eenigingen door te bepalen, dat alleen zij, die in een vakvereeni- ging zijn opgenomen, het kiesrecht kunnen uitoefenen. liiOBZondssi üedgÉeiiiipn. Heel dikwijls komt de moeielijkheid in het ophouden van het water niet voort uit een aandoening van de blaas, maar eenvoudig uit een toestand van algemeene zwakte, van vergevorderde bloedarmoede. Alle organen zijn dan verzwakt, maar de blaas een weinig meer dan de andere, dat is alles. De Pink Pillen geven aan de kin deren veel kracht, zij versterken al hunne organen door hun rijk en zui ver bloed te geven, en zij hebben op deze wijze, door een algemeene opwek king van het organisme, heel dikwijls gevallen van moeielijkheid in het op houden van het water bij kinderen genezen. Zoo schrijft ons Mevrouw Maria Wessel te Schiedam „Sedert geruimen tijd had mijn tien jarig dochtertje veel last van zwakte op haar water. Zij leed veel pijn,maar wij hadden, ondanks alle mogelijke geneesmiddelen, toch ge.ene verzach ting voor haar kupnen vinden. Einde lijk werd ons geraden de Pink Pillen te gebruiken. Zoodra zij daarmee be gonnen was trad er verbetering in, en nu is zij geheel genezen." De Pink Pillen zijn uitmuntend voor alle kinderen die zij genezen. Zij geven hun kracht in het bijzonderge- vaarlijke tijdperk van den groei. Zij zijn even goed voor groote mensehen ils voor kinderen, en genezen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, maagkwalen, pijnvlagen. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 toozen. Verkrijgbaar bij Snahilié, 27, iteiger, Rotterdam, hoofd-depotbou- ler voor Nederland en Apotheken, franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bij PLAATZER VAN DER HULL, Jansstraat No. 25. Inhoud van ons Geiilustr. Zondagsblad. Pinksteren (met illustratie). Pinksterzang, gedicht vanB. Stum- pel. Het hoogste huis der wereld (met illustratie). Mgr. Cartuy velsf (met portret). Taine als „toove- naar". Z. Exc. de Trooz (met portret). Vrouwelijke afgevaar digden van het Finsche Parlement (met vijf illustraties). De kloos terviool. naar het Duitsch, van A. Cerm. II. Verplichte zuinigheid (met teekening van Van Geldorp). Pastoor .J. A. Weitjens f (met portret). Dr. P. J. H. Cuypers (met portret). Gouden Priester feest van den hoogeerw. heer Mgr. Andreas Joannes Brouwer (met por tret). Nieuwe monsters (met illustratie). Een werkende graan elevator te Rotterdam (met illustra tie) Een roep aannemelingen van het Amsterdamsche St. Fran- ciscus Patronaat (met illustratie). avid Burr's appelboom, naar hetEngelscb van Mary L. Penderedl (met illustratie). 'Het nieuwste (met illustratie). Kruimkens voor verstand en hart. Anecdoten. Schaakspel. De vergadering van de afdeeling Noord-Holland der vereeniging Het Nederlandsch Paarden-Stamboek wordt op 6 Juni te Scbagen gehou den. Tot de punten van beschrijvingbehooren o.a. verkiezin gen van bestuursleden voorstel van het bestuur omtrent eene inzending paarden uit deze provincie ter ten- stelling te 's-Gravenhagevoorstel van den heer A. Roodenburg Jbz. om de voorjaarspremiekeuringen van hengsten in het vervolg te Haarlem te houden. Bladluizen aan Vnichtboomen. Ter bestrijding van bladluizen aan vruchtboomen wordt met uitnemend resultaat een oplossing van kwassie- hout gebruikt. Op 100 liter water doet men 2t/2 K.G. kwassie-hout en ongeveer H/2 K. G. groene of gele zeep. Het kwassie-hout laat men 24 uur in 10 liter water weeken en dan een uur daarin kokenook de zeep wordt in 10 liter heet water opgelost. Nadat men beide oplossingen door een zeef heeft laten loopen, wordt met 80 liter water verdund. Bij zorg vuldige aanwending van deze sproei- vloeistof is het succes zeker. (V. p.) Meeldauw der rozen. De meeldauw der rozen is het ge volg van scherpe temperatuurswisse ling en moet, zoodra die bemerkt wordt, bestreden worden. Tot nu toe is herhaald en t<-r dege zwavelen af doende gebleken. Ook als voor behoed middelen is zwavelen goed en men wachte dus niet eerst het optreden der zwam af, maar zwavelde bij ver anderlijk, ongunstig weder reeds nu. (V. p.) te Heemstede een wedstrijd tusschen gehuwden en ougehuwden gespeeld. Voetbal. Het programma van den Neder landschen Voetbalbond vermeldt voor Zondag de volgende wedstrij den: te DelftConcordia (kampioen 2e klasse district I)D. F. C. (nummer laatst 1ste klasse district I) om een plaats in de eerste klasse afdeeling van district I. te ZutphenBe Quick (kampioen 2de klasse van de districten II en IV)Wilhelmina (nummer laatst lste klasse district II) om eene plaats in de eerste klasse afdeeling van district II. En voer den tweeden Pinksterdag: te Haarlem: Westelijk elftalde kampioen van België, Union St. Gilloise, van Brussel. Voorts worden op Pinksteren seriewedstrijden gehouden te: Apeldoorn door Robur et Velo- citas; te Dordrecht door D. F. C. en te Vucht door Wilhelmina. W. V. V. speelt op den eersten Pinksterdag te Winschoten tegen Loyd, uit Bremen; D. A V. O. (Vlaardingen) gaat met Pinksteren naar Mechelen om een wedstrijd te spelen tegen de Malines F. O. Cricket. Op den lsten Pinksterdag wordt Burgerlijke Stand. BEVERWIJK. Bevallen: A. N. MolenaarRiek- wei, z. BENNEBROEK. Getrouwd: J. F. van Lierop en H. P. Nelis. BLOEMENDAAL. Getrouwd: D. Meiland en C. M. Uitendaal. Overleden: A. Rolvers, 21 j. H. Timmerman, 79 j. HA ARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Getrouwd: J. J. Stoop en C- M. Bank. Bevallen: Z. BouterseRende ring, d. ZANTVOORT. Getrouwd: J. H Ottenwees en G. G. J. Majoor. Bevallen: J. VisserKolman, z. HEEMSKERK. Ondertrouwd: KL Kooij, 24 j. te Limmen en A. van der Slui3, te Heemskerk. Overleden: Cornelia Kluft, 14 w., d. v. Dirk Kluft-A. Huisman. A'DAM, 16 Mei. Koffie. Afgedaan 254 bn. Java, ex Koningin Regentes, 40 bn. Soeka Boemie, 99 bn. Kali Badjing, 125 bn. Proemboeng286 2n. Alas Tledek. ex div. schepen. Sju i k e r flauw met weinig koop lust. Thee. Heden werden in veiling aangeboden: 10636,1, 80,2 en 60,16 kst. -Java-, alsmede: 223,2 kst. China. De stemming was zeer onregelmatig, hoe wel voor de mindere soorten over het geheel vast. Flowefy pecco's genoten, niettegenstaande het vrij ruime aan bod nog al attentie. Onverkocht bleven de Nos. 1494, 1502, 1505.1604.5.1618. 1670, 1738, 1740, 1650, 1655, 1659,60, 1550, 1557, 1563,5, 1752,4, 1756,1S17, 8, 1820,1, 1824. 1826,9. 1832. 1769, 1571, 1786. 1774, 1846) 1854, 1243, 1558,9, 1831 en 1488, samen 1590,1, 36,2 en 36,16 kst. Java. Katoen stil. Tin onregelmatig. Bank a per Juni f 113i/2, f H31/4, f 1135; Augustus f lll5/8, f Hl3/* Gedaan en te plaat sen, met verkoopers f 0,50 a f 0,25 hooger. Banka loco f 115,50 nomi naal. Tabak. Bij inschrijving afgedaan: 67 pk. Java diverse merken, en uit de hand van de op morgen bij in schrijving aangeboden partijen Java-: 376 pk. Ajoe tot circa 49 c. Aangevoerd per ss. Willis 1918 pk. Java-, als692 pk. TML, 204 pk. C, Boeloes, 150 pk. B.Ngepas en 872 pk. Ngoepit. Java. K i n a b a st. Volgens uit Ba tavia ontvangen telegram werden van 1 tot 15 dezer van Java verscheept 327,000 kg. 16 Mek Medegedeeld door B. C. Tombergh en Co. Toricre koers Heden 833/s I 821/2 73/4 PU 221/4 I 22 37 365/g 933/4 931/4 211/4 21 24% 243/4 59?/* 598/g 14 131/, 146 |144 21 South. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh. Topeka Sh. 2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Union Sh Southern Kails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kiiuberley Great Cobar 205 Rusland Hope j 70 Consols I 71V4 Amer. markt flauw. Russen prijshoudend. Petroleu markt vast. Tabaks-markt beter. Mijnwaarden verlaten. 121 37y2 1373/g 2&U 351/2 215/8 235/g 351/8 211,2 365/g 285/8 89S 121/4 431/2 5ó!/8 551/2 103 103 196 705/16 711/4 29 i 900 121/2 4472 Oho! wat is dat hier? mom pelde de blinde ontsteld, Op het zelfde oogenblik meende hij in zijne onmid dellijke nabijheid de met moeite inge houden ademhaling van een mensch te hooren. Juist toen hij opnieuw onderzoekend zijn stok wilde uitsteken, werd deze door een krachtige hand op zijde ge duwd. Genadige Hemel! er is iemand hierkreet de oude bedelaar, doodelijk verschrikt. Ach, goede heer, wie gij ook zijn moogt, doe mij geen leed en help mij uit den noodIk ben de arme blinde vioolspeler van Upton, sinds twee en vijftig jaren van bet licht mijner oogen beroofd ik heb... Houd den mond, oude gek, met uw geklaag! sprak de rauwe stem, waaraan de bedelaar terstond den man weder herkende, die hem even te voren een shilling gegeven had. Ik heb uwe gekke kunsten nu lang genoeg aan gezien. Voorwaarts, scheer u dadelijk weg! Ach, goede heer, mijn poedel wil niet Sla er dan op los, of wil ik het doen Ach neen, ach neen. mijn goede poedel kan geen slaag verdragen. Hij is er op afgericht, mij, armen man, te waarschuwen wanneer mij gevaar dreigt. En daar hij volstrekt niet over de brug wil, moet ik aannemen dat mij eenig gevaar dreigt; misschien zijn er planken doorgebroken en gaten ontstaan, door welke ik den stroom zou kunnen vallen en dan ware ik reddeloos verloren. Daaraan was toch niets verbeurd, want dan behoefdet gij niet meer op zulke erbarmelijke wijze aan den kost te komen. Doch stel u maar gerust, de brug is volkomen veilig. Er ligt toch iets in den weg ik stiet er tegen Bekommer u daarover maar niet. Wat is het dan? Het is het isoch, het is een oud vermolmd stuk van een leu ning, dat de een of andere dronkaard er afgerukt en midden op de brug geworpen heeft, vermoedelijk, met het doel om de opzichters van den Water staat te bewijzen, dat de oude brug dringend herstelling noodig heeft. Zoo, zoo. Nu dan heeft mijn poedel werkelijk ongelijk. Wilt gij we! stil zijn, Karo? Wat behoeft gij voor een stuk hout bang te wezen, dom beest. De hond liet zich echter niet tot bedaren brengen, hoewel Gilpin hem zoo dicht naar zich toe trok, dat liij het arme dier haast verwurgde. Het huilde, jankte en bromde in alle tonen. Hahaha, lachte de onbekende en deze akelige lach drong den bedelaar door merg en been. Nu, als het dan anders niet gaat, wil ik uw hond van den angst bevrijden en het stuk hout in het water werpen. De bedelaar hoorde een trekken en sleepen, daarna scheen de onbekende met alle inspanning zijner krachten een zwaar voorwerp tot aan de hoogte der leuning op te heffen. Dadelijk daarop volgde een geweldige plomp in den stroom, zoodat het water lioog opspatte en klaterend terugviel. (Wordt vervolgd 5fC Een gevolg van bloedarmoede. Moeielijk ophouden van het water.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3