STADSNIEUWS. sturen der patroons en arbeiders verenigingen zou plaats hebben, waar over een mogelijke beëindi ging van 't conflikt zou worden gesproken. Of dit laatste wel zoo gemak, kelijk zal gaan, staat nog te be zien. Zóó spoedig zal 't conflict wel niet eindigen. K. S. W. Auto ongeluk. Zaterdagnamiddag omstreeks half zes reed een automobiel, komend van Zwolle, op weg naar Groningen, waarin de familie B. van Gronin gen, een heer en twee dames, met chauffeur, op den Rijksweg niet ver van Diever, in volle vaart tegen een boom. Een dame werd door de glasscherven ernstig verwond in het ziekenhuis te Meppel opgeno men. Haar toestand was ondanks het groote bloedverlies gisteren bevredigend. De automobiel was erg beschadigd. Stilstaande Klokken, Te 's-Hertogenbosch heeft zich de eigenaardigheid voorgedaan, dat vi „-u den voormiddag bleef stilstaan, terwijl de klok op den Stadhuistoien des middags om kwart over zes haar dienst weigerde en die van St. Pieter welke geen onderkruipersdiensten wilde doen, gaf er ook den brui van. 's Anderen daags hebben ze het werk weer hervat. Midden-Europeesche tijdrekening. Men verzoekt te willen mededee- len dat dr. P. J. H. Cuypers van Rome uit van zijn warme belang stelling heeft getuigd in het aan hangige wetsontwerp tot invoering van de midden-Europeesche tijdre- geling in Nederland. Tegen wanbetalers. Men meldt uit Arnhem aan de „N. R. Ct." Als uiterste middel om slecht betalende klanten tot voldoening hunner rekeningen te dwingen, heeft een kleermaker in de We verstraat alhier voor zijn raam een biljet gehangen, waarop te koop worden aangeboden vorderingen op een paar met naam, beroep en woonplaats genoemde), ingezetenen, die hem niet betaalden en zelfs op het aanbod, om op gemakkelijke voorwaarden af te betalen,'niet ant woordden. „Er volgen er meer" staat er dreigend onder. Overreden. Gistermorgen had te Muntendam een droevig ongeluk plaats. De ruim 30-jarige arbeider T. Werk man die bezig was met zandvletten geraakte onder de zwaarbeladen kar, die hem over het hoofd reed. De ongelukkige stierf eenige oogen- blikken later. Hij laat een vrouw met drie jeugdige kinderen achter. Onweer. Behalve de gisteren opgesomde ongevallen is in een weiland aan den Schulpweg bij Rotterdam nog een paard van den tuinder F. K. door den bliksem in den hals ge troffen, daarna 'in een sloot ge raakt en dood daaruit opgehaald. Op verschillende andereplaatsen zijn 's morgens onder tCharlois, paar den die door schrik bevangen in sloten geloopen waren, daaruit ge holpen. Op den weg van Charlois naar Rhoon zijn een half dozijn telegraaf palen vernield terwijl de telefoon geleiding ook daar op meerdere plaatsen is gestoord. Van onderscheidene plaatsen in Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland komen berichten over door het noodweer in den nacht van Zaterdag op Zondag veroorzaakte ongevallen. Merkwaardig is het, dat door de meerderheid der inslagen geen brand veroorzaakt werd. Te Klaaswaal is bij B. Zinkweg, landbouwer, de bliksem ingeslagen de schoorsteen werd vernield en de pannen van het dak geslagen De bliksem is te Zwaitewaa ingeslagen in de herberg van Van der Hoek, echter zonder brand of schade te veroorzaken. De woning van S. de H., in de kom der gemeente Zuidland werd getroffen. Hier ook geen brand. Te Ooltgensplaat is een vuurbol waargenomen, die met een hevigen knal op de straat uiteensprong, zonder ongelukken te veroorzaken Te Zoelen sloeg de bliksem in bij H., zonder veel schade aan te richten. Te Tiel vernielde hij bij notaris Van Lidth de Jeude een schoorsteen van het dak. Jhoven jn van een woning achter het kerkhof daar, en te Strijp van een huis een gedeelte van bet dak en den schoorsteen grootendeels weggeslagen door den bliksem, zon der dat verder onheil werd aange richt. Te Bruinisse sloeg de bliksem op twee plaats'en in, n.l. bij den bakker G. de W. midden in het dorp, en in de landbouwerswoning van den heer C. B., bewoond door L. v. S. In beide 'woningen werd nogal schade aangericht, doch er ontstond geen brand. Op de Houtkade te Middelburg sloeg de bliksem in het dak van de woning van den heer Fokker. Fe schade was echter niet groot en brand ontstond niet. Brand is slechts in enkele gevallen ontstaan. Zoo is de landbouwerswoning van J. Branderhorst Cz. te Genderen, bij Heusden, geheel afgebrand. Te Dordrecht is een schuurtje met hooi aan den Noordendijk door den bliksem getroffen en in vlam men opgegaan. Onder Zoutelande bij Middelburg brandde eveneens een schuurtje af, Het aantal koeien en paarden, dat in weiden getroffen en ge dood werd, is niet te melden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ook het Zuiden van Engeland door een hevig onweer bezocht. Te Londen was een tijd lang de donder niet van de lucht. In werkelijkheid nu bevond zicbmet het oog op de groote financieele Gemengd Buitenland. Huwelijks-zwendelarij. De Parijsche politie heeft dezer da gen een bedrieger, Raoul Defly, zich noemende baron De Fly de Mery, ge arresteerd. De gevangene is afkomstig uit Port au Prince (Haïti) en ver keerde te Parijs in .de kringen der „upper-ten". Zijn truc bestond hierin dat hij in verschillende couranten de volgende annonce'*lietJ plaatsen „Een heer, met een j aarlij ksch in komen van 45000 francs, wenscht te trouwen met een dame, die minstens over een jaarlijksche rente van 4000 francs beschikt. Tusschenpersonen ko men niet in aanmerking. Brie ven gelieve men te adresseeren aan madame König, Rue St. Dominique". De annonce bleef niet zonder re sultaat en madame König ontving de trouwlustige dames bij zich aan huis. Was er één onder, die haar dom ge noeg leek, om er in te loopen, dan werd het tweede bedrijf van het hu- welijkdrama in scène gezet. Madame König gafeenschitteren.de soireé waarop de meneer met 45,000 francs inkomen aan zijn toekomstige vrouw werd voorgesteld. Daar hij er elegant uitzag en niet zuinig bleek met complimentjes, was de verloving meestal binnen eenige dagen gesloten. Na eenige weken van roerende gelukzaligheid kwam dan de „clou" van het geheel. Op een goeden dag verklaarde de meneer zich van kant te moeten ma ken, omdat zijn compagnon er met de kas vandoor gegaan was en hem voor de schulden liet opdraaien. Pracht- zinnen over verloren eer en verwoest leven deden de jonge dame spoedig in tranen uitbarsten en wanneer haar aanstaande dan zoo en passant ver zekerde met 40,000 of 50,000 francs alles in het reine te kunnen brengen, was hij 100 tegen één binnen een paar uur in het bezit der gewenschte som, waarna hij voorgoed verdween. De meesten zijner slachtoffers schaam den zich aan deze zaak publiciteit te geven, tot eindelijk een resolute juf frouw van het geval aangifte bij de politie deed. Reportage in de Nieuwe Wereld. De Amerikaansche journalistiek wordt om haar voortreffelijkheid steeds den dagbladschrijvers, vooral in zake reportage, als een toon beeld voorgehouden. Dat stond vrij wel vast als een axioma, maar al zij het waar wat de vlugheid be treft, ten opzichte der juistheid is redelijke twijfel alleszins geoorloofd. Ten bewijze laten we hier enkele berichtjes volgen, ontleend aan groote bladen van New-York be treffende de eerste preek van een predikant in de kerk der Baptisten in de „Vijfde Laan." lo. „De heer Rockefeller was er niet; zijn zoon zei, dat zijn vader thuis ziek lag." (New-York American). 2o. „De heer Rockefeller schit terde door afwezigheid, wegens on gesteldheid van zijn echtgenoote. (New-Yorker Press). 3o. „D« heer Rockefeller ver scheen reeds vroeg met zijn echt genoote, te voet. Na de godsdienst oefening verzekerde hij aan d« re porters, dat hij de predicatie hoo- gelijk had gewaardeerd." (New-York Herald). 4o. „De heer Rockefeller begaf zich in automobiel naar de kerk, doch naar het schijnt joeg de tal rijke menigte hem schrik aan en gelastte hij den ehaffeur zonder stil te houden terug te keeren." (New-York World). de heer Rockefeller te Lackwood (New-Jersey), en niet te New-York In het Engelsche graafschap Not tinghamshire is Zaterdagmiddag het paard van een rijtuig, een steil te afdalende, van een auto geschrok ken en op hol gegaan. Halverwege de helling sloeg de wagen omeen van de inzittenden werd op slag gedood; een man die het paard tegenhouden schoot er ook bet leven bij in vier andere reizigers werden met zware verwondingen naar het gasthuis gebrachteen stierf er spoedig. De auto ging er inmiddels van door. Een weldadigheidshazar te Sjanghai door de buitenlanders daar ter stede gehouden ten bate van de slacht offers van den hongersnood in Chi na heeft 60,000 opgebracht. De „Gaulois" meldt, dat men in de „Savoyarde" de klok, die in den klokketoren van de basi liek op Montmarte zou geplaatst worden en daar op den aanstaanden feestdag van het H. Hart te Parijs het eerst zou hebben geluid een scheur heeft ontdekt, daarin ver moedelijk veroorzaakt door kwaad willigen. Zij zal nu in stukken moeten worden gegoten. Doodgeslagen. Te Woinolow, in Galicië, is een Roetheensche land heer door Jcng-Roethenen doodge slagen, omdat hij op een Pool had gestemd. Overstroomd. Bij het plaatsje Ru- dolfsgnad, in het Hongaarsche co mitaat Torontal, heeft de Donau de dammen overstroomd en een groote uitgestrektheid van dit voor door Uuitschers bewoonde dorp onderwater gezet. Er zijn 260 hui zen ingestort, maar de bewoners zijn gered. Te Marseille is een groote chocoladefabriek geheel door brand verwoest. In een bakkerij in de buurt van het koninklijk slot, te Kopen hagen, heeft men een Duitschen knecht gearresteerd, die sedert eeni ge maanden in de Deensche hoofd stad vertoefde, en tot de interna tionale revolutionnairen bleek te jehooren. Te Wiesbaden heerscht een schrikkelijke rupsenplaag. Waar men hier ook wandelt, schrijft men ons uit Wiesbaden, komt men ze tegen. Als men in de bosschen een eikenboom passeert loopt men ge vaar onder de rupsen, die aan dunne draden van ^ieder takje neer hangen bedolven te worden. Het opgevreten nog voor het tot vollen wasdom is gekomen. Bij een ernstig "ongeluk meteen rijtuig te Grantham zijn niet minder dan 6 slachtoffers gevallen. Drie wa ren onmiddellijk dood; drie anderen bekwamen ernstige verwondingen, zoo dat voor hun leven wordt gevreesd. Terwijl het zes-jarig dochtertje van een herbergierster te Le Mans een oogenblik alleen in huisfwas, wist zij een flesch wijn te bemachtigen. De kleine dronk zooveel van den inhoud, dat ze dronken op den grond neer viel. Kort daarop kwam de moedei thuis. Een dokter werd onmiddellijk gehaald. Zijn hulp was evenwel vergeefsch. Na eenige uren is de kleine overleden. In de buurt van Lyon werden gevallen van pokken geconstateerd, waarvan twee met doodelij ken afloop. 't Aantal uitgeslotenen in 't bouwbedrijf te Berlijn bedroeg'Zater dag 30,000 personen. De seismograaf te Florence kon digde een hevige aardbeving aan. In derdaad heeft te Reggio di Calabèra een sterke aardschok plaats gehad. Te Halle hebben stakende tim merlieden en metselaars Italiaansche arbeiders, die in een nieuw gebouw aan 't werk waren, aangevallen. De politie, die aan 't spelletje een einde wilde maken, werd met sttenen er flesschen gebombardeerd. Verscheiden personen werden gearresteerd. Rectificatie. Gisteren werd door ons abusieve lijk gemeld, dat morgen, Woensdag. Z D. H Mgr. A. J. Callier, zijn 60en verjaardag hoopt te vieren. Dit is, naar wij van hooggeachte zijde vernemen, onjuist. Monseigneur is geboren in 1849 en wordt dus morgen 58 jaar oud (De opgave in den Pius-Almanak is alzoo foutief.) Stukken van den Raad. Raadstuk 188. Ontslag onderwijzer. Door P. F. Bellaart wordt tegen 1 Juli eervol ontslag gevraagd als on derwijzer aan de 5de Tusschenschool, wegens zijn benoeming aan school voor achterlijke kinderen te Amsterdam. Raadstuk 191. Rooilijn Brouwersvaart. De Commissie van Bijstand in het beheer der Openbare Werken heeft advies uitgebracht over het voorstel van B. en W. inzake een nieuwe rooilijn voor den weg aan de Zuidzijde van de Brouwersvaart. De Commissie ontraadt de aanneming, offers, welke de gemeente zich zou moeten getroosten. Wel zou de Com missie zich met een breedte van den weg van 8 Meter kunnen vereenigen. Bij het uitbrengen van dit advies overwoog de Commissie, dat aan de noordzijde der Brouwersvaart een goede verkeersweg bestaat en dat door overbrugging der vaart, met dien weg gemeenschap aal zijn te ver krijgen. Dit advies heeft B. en W. geen aan leiding gegeven tot wijziging van hun voorstel d.d. 21 Maart, hetwelk zij derhalve opnieuw bij den Raad in behandeling brengen. Raadstuk 197. Voormalige corporaties. B. en W. stellen voor, goed te keu ren de rekening der goederen van de voormalige corporaties van neringen, ambachten en bedrijven over hetjaar 1906. Het saldo van f 533.90 1 2 zal in de gemeentekas gestort worden. B. en W. stellen tevens voor, de begrooting voor 1908 goed te keuren; de ontvangst en uitgaaf bedragen f 2043.51 1/2 en het vermoedelijke saldo f 1500. Raadstuk 190. Schutte rsraad. B. en W. stellen voor, de rekening over 1906 van den Schuttersraad (ont vangst en uitgaaf f 732.65 1/2) voor- loopig vast te stellen. Raadstuk 190. B. en W. stellen voor de begroo ting voor 1908 van den Schuttersraad vast te stellen op een bedrag van f 578.75. Raadstuk 196. Openbaar Slachthuis. B. en W. hebben ontworpen een begrooting van de inkomsten en de uitgaven van het Openbaar Slacht huis over de maanden MeiDecem ber 1907. In verband met 't nadeelig saldo op die begrooting, bieden B. en W. ter vaststelling aan een staat tot af- en overschrijving van f 3229.23 1/2 van den post „onvoorziene uitgaven" op den post „nadeelig saldo van de re kening van het openbaar Slachthuis over 1907", beide posten van de be grooting dienst j 1907. Overreden. Zondagnamiddag omstreeks 672 uur is aan de Am- sterdamsche vaart/bij Haarlem door een onbekende ivielrijdster [een 7 jarige knaap overreden, wiens lin kerbeen is gebroken. De wielrijdster' reed door in de richting Amsterdam. Arrondissements Rechtbank. Terechtzitting van van hedenj 27 Mei. G. C. M., werkman alhier, diefsial, maanden gev. straf; J. J. de B., blee- kersknecht alhier, het doen eener val- sche verklaring aan een agent der Rijksverzekeringsbank, 1 week gev. st. M. L., dienstbode, te Heemstede, dief stal, 14 dagen gev. straf; A. B. zee man te Scheveningen, opzettelijk ver nieling f 15 boete of 7 dagen hechtenis. W. R., metselaar te Wijk aan Zee en Duin, mish ambtenaar, f20 boete of 10 dagen hechtenis. W. v. d. SI. hvr. W. v. V., zonder beroep te Velsen, diefstal, 10 dagen gev. straf; H. V. en G. N., arbeiders te Krommenie, huis- vredebrenk en mish. ieder 10 dagen gev. straf; J. H., koopman te Alkmaar, mish. 10 dagen gev. straf. H. A. K. groenteboer alhier, appèl jachtover- treding, vrijgesproken. L. M. van W., zonder beroep te Rotterdam, diefstal met braak, 3 weken gev. straf. Zitting van Maandag Diefstal. Bekl. H. Kr. 54 j.. venter te A'dam thans gedetineerd staat te recht, dat bij circa 16 April te Krommenie zich een handkar weder rechtelijk heeft toegeëigend ten na- Jeelen van P. Strasser te Amster dam. De bekl. had de kar eenige legen te voren gehuurd van Stras ser en daarna de kar verkocht. Hij bekent dit, hij had geen cent meer en beeft van de opbrengst eten voor zijn vrouw en voor zichzelf gekocht. Get. P. Stasser zegt, dat de kar circa f 25 waard is. Zij was gemerkt P. H. Get. Dekker, groentenkoopman te Krommenie heeft van bekl. op April de kar gekocht voor f7.50. Het O. M. eischt 1 maand. De toegevoegde verdediger) pleit clementie. Mishandeling. J. Gr.. 26 j. landbouwer te Hout rijk en Polanen heeft Donderd. 28 April te Haarlammerliede en Spaarn- woude Abr. Cats, den postbode, die in uniform en in dienst was, mis handeld. De beklaagde bekent. De kwes tie schijnt aangekomen over het niet bezorgen van een brief. Get. Abr. Cats, postbode, ver klaart dat hij van achter door bekh werd aangegrepen. Hij heeft terug geslagen, omdat hij zich verweren moest. Get. kreeg een bloedende wonde aan het hoofd en de heele mouw was uit de jas gescheurd. Get. J. Wassenaar heeft de mis- hadeling aangezien, evenzoo de get. B. J. Jansen; f25 of 5 dagen. Uitspr. Donderdag 6 Juni. Mishandeling. G. de B., 21 j. fabrieksarbeider, J. G. de B.. 19 j. varensgezel beide te Beverwijk hebben in den avond van 24 Mrt. J. H. Apetz mishan De eerste heeft Apetz te Bever wijk mishandeld en de tweede te Velsen. Pe herrie is aangekomen om een meisje, Alida Brakenhoff. De beklaagden bekennen. Get. J. H. Apetz was dien avond uit met Alida Brakenhof. Hij kwam den len bekl. tegen, die de vorige week met 't meisje was uitgegaan ze wilde, dat get. 't meisje liet loopen. Get. Alida Brakenhof legt even eens verklaringen af omtrent de mishandeling. Get. H. v. d. Wal, veldwachter heeft op aanklacht van Apetz van de zaak uitgemaakt. Het O. M. eischt tegen ieder 3 dagen. Uitspr. 6 Juni. Di efstal. W. de J. 27 j. pakhuisknecht en S. K. 32 j. idem beiden te Worm er- veer hebben in Februari twee zakken rogge gestolen van de firma Wer- sanen en Laan. Ze hebben voor deze firma rogge vervoerd en had den daardoor 2 zakken natte rogge die zij zich toeeigenden Zij zijn ver kocht voor f 1.16. Het O. M. eischt tegen ieder 2 maanden. C. D., 22 j. pakhuisknecht te Wormerveer staat terecht, dat hij van de opbrengst der rogge meege deeld heeft. Het O. M, eischt 1 maand. C. H., 20 j., arbeider te Purmer- end heeft in Maart haver gestolen van 't Landbouwkantoor Noord- Holland te Alkmaar. Deze Ven nootschap heeft een kantoor te Purmerend; ook deze haver is weer verkocht aan Kwantes. Het O. M. eischt 3 maanden. BELING. J. Kw., 47 j., caféhouder te Pur merend wordt beklaagd gestolen goederen, tarwe en haver, opgekocht te hebben met de wetenschap, dat deze gestolen was. Als getuigen zijn opgeroepen dezelfden, die gistermorgen vooral die diefstallen als beklaagden zijn verschenen. Het O. M. wijst erop, dat bekl. in beide zaken wist, dat de tarwe en haver gestolen was. Hij heeft van den beginne af gedraaid en eerst in de derde instantie bekende hij alles aan de politie. Het O. M. eischt 4 maanden. De verdediger, Mr. v. Gigh van Amsterdam wijst op de onvolledige en onwettelijke redactie der dag vaarding. Het verkoopen voor een dief der gestolen voorwerpen is in onze wet in zich niet heling. Verder tracht pl. aan te toonen, dat deze heling allerminst is te vergelijken met 't klassieke beeld der eigenlijke heling. De geheele zaak pleit vcor de goede trouw van den beklaagde. De inspecteur van politie de Jong heeft zich vergist, toén hij 't onder zoek leidde en den beklaagde onder vroeg. Pl. hoopt, dat de inspecteur in den vervolge beter zal instrueeren. De verdediger vraagt ten slotte ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak. Huisvlijt-tentoonstelling. De volledige uitslag van de bekro ningen der Huisvlijt-Tentoonstelling is als volgt: Groep I (voorwerpen van geschaafd hout). Eereprijs Bloemendaal te Heemste de; 1ste prijzen: B. Star, J. de Lange, M. W. Willemse en J. Smit; 2deprij zen G. Erdtsieck, H. W. Labberté, A. v. d. Bogaard, T. Uytenboscli, A. Boe ree, W. Hoogeboom Jr., J. J. van Leeuwen; 3de prijzen: C. P. de Laat, G. Erdtsieck, H. Kroonsberg. Benevens 19 diploma's: Broekmeyer, A. Smit Jr., J. Warnaars, W. C. Voo- ges, J. J. E. Zwikker, W. Dooreman, J. H. Leyer, B. Andringa, M. Bloe mendaal te Heemstede, idem, P. Smit, A. J. v. d. Stadt. H. Daniëls, C.Hos, J. Aukes, A. van Niel, J. van Til en J. Nix. Groep II (Houtversiering). Diploma: P. Beugelink. Groep IV (Boetseeren). 2de prijs J. van Poelgeest, diploma J. Tirie, W. F. A. Lips en G. A. Prin sen. Groep V (Vlechten, enz.) 2de prijs A. v. d. Burg, diploma's B. Zomerdijk, Jarigse, mej.v. d. Haak C. Duits. Groep VI (Beensnijden, enz.) 2de prijs J. Bolle, 3de prijs I. C. Bolle, diploma B. Dernison. Groep VII voorwerpen van karton). lste prijs J. P. Roozen, 1ste prijs A. en T. Been, diploma's Jarigse, A. H. Pusch en H. Hutte. Groep VII (Teekenen en schilderen). 2de prijs A. Wilhelm, C. Baas, 3de prijs A. van Rootselaar, F. Kostelijk. W. E. Schmitz. N. Kerkhoven; diplo ma's M. Koning, J. Ruys, Verver, J. Sprokkruf, K. A. van Slooten, P. Naas tepad, Giskes. Groep X. le prijs: mej. Doncker, 2e prijs mej. Donck P. V. Putten Jr., mevr. Stak- man te Heemstede, diploma's K. Ho- nio- W Flooren te O verveen. g' Groep XI. (Voorwerpen met postzegels, vee ren enz.). le prijs: J. Frenzel, 3e prijs Lydia Dauson, diploma's G. v. Hoften, J. W. C. v. Voornveld, C. J. Dekker en A. Groot. Groep XII. (Nuttige handwerken), le pdj' Joseph's Gesticht, C. Heuvel, 2«P J. M. de Raad, 3e prijs W. v. d. U diploma's R. H. Vis, Jeantje van gen, C. Besse, M. Velthuis, A- möller, A. J. Zweers, H. Vend/' Jansjevan Gelder, B. van Turen"' Groep XIII. (Fraaie handwerkf' Eereprijs: N. Bienfait, le pr'J v. Schouwen, Walterdink, H. ff 3e prijs N. Max, diploma's G. v. 9" J. v. d. Spoel, Sleebos, v. d. Mfe Groep XIV. (Smeed- en drijf fff Eereprijs: A. Hofman, le pfij Hartog, 2e prijs J. C. Klok, P'e N. v. d Tuin, A. F. v. d. Ken'f 3e prijs W. Gorter, H. Koos, P. Set' diploma's J. Steeman, Joh. VeD'1' A. F. v. Kempen (28), J. Vring Groep XV. (Foto's), le prijsR. v. d. Werff, 2e pr!.' v. Hoften, 3e prijs G. v. Hoften Groep XVI. (Harbaria). le prijs: Jo Holterman, 3e pr'J' de Vries, Overveen. Collectieve inzending, le prijsHerv. Weeshuis. C arnizoensberichten. De reserve-2e-luitenant K® mans, van 't 21e bataljon land* infanterie, is heden bij hetlOr' ment infanterie onder de wape' gekomen tot het vervullen va»f kelijk en dienst, waartoe hij dit verplicht is. Gisteravond deed de muziek' het 10e regiment infanterie van 6'/2D/2 uur hooren of achterplaats der kazerne. Een onderscheiding. Aan hettf nische bureau Heringa 'W'1 rich is door het gemeentebes'' van Geldermalsen opgedrage'1 complete levering en installatie ee' acetyleengasfabrmk met buize" en leiding naar het station die' meente. Vrijzinnig Democratische De afdee'ing Haarlem van1 Vrijzinnig Democratischen komt heden, Dinsdag in lede»' gadering in den Protestanten"1 tot 't - stellen van candid voor twee zetels in den gem# raad. De sociëteit „Nijverheid," avond is in de Jansstraat de pk" sociëteit „Nijverheid" geopend gestemd is het vereen igingslj' te worden van de industrieelen ter stede. Het gebouw was vr°? iet verkooplokaal van den Rochussen en later kantoorP' *an den heer London. Het is totaal gerestaureerd ueeft nn in de benedenverdi{ït aan de straat een fraaie le#r daarachter een biljartkamer en «f aan grenzende het sociëteitsl"* waarin een fraai buffet en zoo een heerlijk mooie tuin, In alle drie de vertreken val iet mooie daglicht en de sier' aankleeding. Op de eerste bovenverdiepi™ een vergaderlokaal, waarin ri' is voor minstens 170 persona'1 vérder vindt men daar kanto" kalen, die verhuurd zullen we' en een vergaderzaaltje voor bestuur, waarin niets ontbreek' aan comfort doet denken. De verdieping daarboven is1 een deel bestemd voor kastel1' woning en voor het andere voor kantorlokalen. Gisteravond 8 uur had de p' tige ingebruikneming plaats. Telefoon. De dirccteur-gen' der posterijen en telegrafie, nh in de St.-Ct. bekend, dat, me gang van 9 Juni a.s., de opeJ1 lingsuren op Zon en feestdh van het telefoonkantoor geregeld zijn als volgt: 7.30 v.m. tot 2 n.m., 6.30 tot 7.30 n.m., met. dien verst) dat gedurende den sluitingstij' het Rijksteiegraafkantoor er gelegenheid is tot het voeren gesprekken in de openbarel spreekcel van dit kantoor. De Vicarie. Naar wij veme zal voor den Vicaris-Generaal het bisdom Haarlem een ni woning met huiskapel geb worden. Tot nu toe bewoonde de voormalige pastorie der SI sephkerk alhier. Thans zullen den Kruisweg twee huizen ge veerd worden, en in de plaats van zal, onder leiding van architect Arn. Bruning de ni Vicarie verrijzen, die dan afl achterzijde zal grenzen aar- bisschoppelijk paleis. Examens L. O. De uitslag d amens voor onderwijzer en 0 wijzeres alhier gehouden is als Akte L. O. Geëxamineerd candidaten, 124 vrouwelijke mannelijke, van wie slaagd* vrouwelijke en 40 mannelijke Yrije en orde-oefeningen. - mannelijke en 7 vrouw' geslaagd 1 mannelijke en 7 welijke. Nuttige handwerken. Geë' neerd en geslaagd 1. Graan- en zaadmarkt. Op de heden gehouden gra* zaadmarkt alhier waren aang' en verkocht 000 HL. Witte tarwe, f 0.- 140 HL. Rogge, f 7,—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2