Groote of St. Bavokerk n.m- Uit den Omtrek Een moordaanslag. Gisteravond heeft op het Dam rak, stille zijde, een moordaanslag plaats gehad. Door Franciscus Dries, letterzetter in dienst van het Leger des Heils, werd op de winkeljuf frouw Adriana van Hoorn een re volver afgeschoten, tengevolge waar v. 't slachtoffer 2 wonden in den hals werden toegebrachtD ejuffrouw zakte bewusteloos ineen, de dader nam de vlucht, achtervolgd door een agent van politie, die op het hulp geroep van voorbijgangers, was toe geschoten. De aanvaller rende het Damrak af, in de richting van den Dam. Ter hoogte van de Vischsteeg werd hij door den stationneerenden koetsier A. Visser gegrepen. De man probeerde het vuurwapen, dat hij nog in de hand hield, op den koet sier af te schieten. Deze was hem echter voor en greep den dader dadelijk zóó stevig vast, dat hem de revolver ontviel. Hij werd aan stonds aan de politie overgeleverd, die hem geboeid naar het bureau St. Pie tersbal overbracht. Het slachtoffer was inmiddels op de been geholpen en geleid naar een apotheker op den N. Z. Voor burgwal, die haar voorloopig ver bond, waarna zij naar het Binnen Gasthuis werd gebracht. Daar werd een der kogels verwijderd, de andere kon men gisteravond niet bereiken. De wonden bleken niet levensge vaarlijk te zijn. Omtrent het verhoor van den dader en getuigen verne men we nader, dat de man Adri ana Hoorn de laatste weken her haaldelijk op straat volgde en haar meermalen lastig viel door haar aan te spreken, waarvan zij zich niet gediend toonde. Gisteravond was hij het meisje gevolgd in de zaal van het Leger des heils in de Warmoesstraat, waar zij in gezel schap van een vriendin den dienst bijwoonde. Na afloop daarvan wan delde zij de Papenbrugsteeg door, op den voet gevolgd door Dries, die even later, zonder tot haar te hebben gesproken, den revolver op zijn slachtoffer afschoot. De man is natuurlijk in bewaring gehouden en wordt heden ter be schikking van de justitie gesteld. Op het vuurwapen bleken nog vier patronen te zitten. Bij ontkleeding van den dader op het politiebureau bleek dat hij ook nog op zich zelf heeft trachten te schieten. Zijn kleedingstukken waren door een kogel doorboord, terwijl op zijn borst een onbedui dend schampschot werd geconsta teerd. De man toonde zich volmaakt onverschillig. (H. bid.) Schromelijke vergissing. In den spoortrein van Arnhem naar Zutphen zaten een paar jonge dames, die zeer vroolijk gestemd schenen. Zijhadden daartoe ook reden, want beiden waren dien dag te Arnhem geslaagd voor het onder wij zeres-eiamen. Eene der dames, had het bewijsstuk van hare be kwaamheid, de akte, naast zich liggen met andere paperassen, waar onder eene brochure, welke haar was uitgereikt, en die geruimen tijd een onderwerp van gesprek tusschen de beide gelukkigen was. Dicht bij Zutphen, ongeveer bij de spoorbrug, wierp eene der dames, onder den uitroep: „Wat doe ik met dit vod!" de brochure het por tier uit. Onmiddellijk daarna be merkte zij, tot haar grooten schrik, dat zij ook de akte het portier had uitgeworpen, welke nu door den wind wie weet waarheen moest gestoven zijnHaar eerste beweging was de akte te willen naspringen, doch gelukkig werd zij door hare medereizigster tegengehouden. Te Zutphen stapte zij onmiddel lijk uit, om den verloren schat te gaan zoeken. Of haar dit gelukt is, heeft onze berichtgever niet kun nen te weten komen. Nog meer geld. Tc Waddingsveen is al weer geld gevonden! Het bedrag is ditmaal slechts f16 aan guldens en was verstopt in een linnen zakje onder de pannen van een loods van de Gebr. Alblas. Twei schooljongens, die vogelnestjes uithaalden, brach ten het te voorschijn. Het is nog niet bekend, hoe het geld daar op die vreemde plaats is gekomen. Als Waddings veen straks maar niet overstroomd wordt met geld- zoekers Ongelukken. Nabij het station Geleen zijn Maandagnacht op den spoorweg een persoon beide beenen afgere den, tengevolge waarvan hij enkele uren daarna is overleden. Gistermiddag half 6 wilde de 27- jarige dame R. K. Elze, wonende aan de Kruiskade 17.te Rotterdam aan den Nieuwen Binnenweg op een motorwagen stappen van de electrische tram lijn 8, komende van Schiedam. Doordat de wagen zich op hetzelfde oogenblik in be weging stelde, viel zij en kwam met het rechterbeen onder de wie len van den bijwagen. Het been werd van de knie tot den enkel opengerukt. Door een paar politie agenten en eenige burgers werd zij per brancard naar het Ziekenhuis gedragen. Haar toestand is zeer ernstig. Gistermorgen is op het Haring vliet onder Klundert de garnalen- visscher Linders door een windvlaag overboord geslagen en jammerlijk verdronken. Te Oosteinde (Z.H.) is de dochter van den melkboer Jochems onder het melken zoodanig door de koe gestooten, dat zij spoedig aan de bekomen wonden is overleden. Het lijk van den sergeant, Biir, die Zaterdag voor Pinksteren bij het zeilen overboord sloeg en ver dronk is gevonden en, naar Brielle over gebracht. Heden zal het stof felijk overschot met militaire eer worden ter aarde besteld. Te Nieuwerschans ontdekte men brand in de diaconiewoning der 72-jarige Antje Verver. Toen de voordeur werd geforceerd vond men daar achter haar verkoold lijk. Vermoedelijk is zij boven haar stoof zittende in brand geraakt en heeft toen nog getracht naar buiten te komen. Gemengd Buitenland. Leeggeplunderd. Men meldt uit 's-Gravenhage aan de „N. R. Crt. De wethouder de Wijs, die van zijn reis tot herstel van gezondheid uit Duitschland hier was terugge keerd, vond bij zijn thuiskomst zijn woning in de Baiistraat geheel leeggeplunderd aan al wat zilvergoed en kostbaarheden van waarde betrof. Er zijn niet minder dan pl. m. 160 stuks medegenomen, grooten- deels van goud en zilver. De in braak moet onder volkomen rustige omstandigheden zijn gepleegd, want de voorwerpen en sieraden die niet van edel metaal waren, zijn blijk baar nauwkeurig onderzocht en ter zijde gelegd. Hoewel de bewoner tegen inbraak verzekerd was, bevinden zich onder het ontvreemde verschillende kunst en andere voorwerpen, waarvan het blijvend bezit voor de familie meer waard was dan de daarvoor [te ont vangen assurantie-vergoeding. Tot dusver is de politie er niet in geslaagd eenig spoor van de daders te ondekken. De aanslag op den koning en de koningin van Spanje. Men zal zich nog den gruwelijken aanslag op den koning en de konin gin van Spanje herinneren, op den Ben Mei 1906, juist toen zij, na de voltrekking van hun huwelijk, naar het koninklijk paleis terugkeerden. Den 3en Juni zullen voor het hof van appèl te Madrid de vreeselijke feiten van deze poging tot koningsmoord opnieuw in herinnering gebracht wor den, wijl dan eenige anarchisten, be schuldigd van medeplichtigheid, te recht zullen staan. Het zijn de anar chisten Ferrer, NakeDS, Majaral, Mar tinez, Mata en de vrouw van laatstge noemde, Conception Cuesta genaamd, die sedert het begin van Juni 1906 in de gevangenis te Madrid opge-loten zijn geweest. Ook zal men zich her inneren, dat de hoofdschuldige, de man, die den dynamietbom wierp, de Catalonische anarchist Moral, na den aanslag ontsnapte, maar spoedig daar op, toen hij op het punt stond, ge arresteerd te worden, zelfmoord pleeg de. De aanklacht tegen Ferrer luidt, dat hij medeplichtig is aan den aan slag, welk feit met 16 jaar dwang arbeid kan gestraft worden de ande ren, beschuldigd, dat zij- van de mis daad afwisten en Moral hebben helpen ontsnappen, komen er met negen jaar dwangarbeid af, als het gerechtshof met den ambtenaar van het openbaar ministerie medegaat. De beschuldigden zullen worden verdedigd door de republikeinsche en nationalistische afgevaardigden Ansu- erga en Menendez Pellarez en andere bekende republikeinsche advocaten. Overrompeld. In San Francisco heb ben Japanners een aantal Amerika nen overrompeld en velen van hen doodelijk verwond. Het behoeft nau welijks gezegd te worden, dat dit een feit van verre strekking is. De bevol king is ten hoogste verontwaardigd. Voor de dwarsliggers. De Pennsyl vania spoorweg is van plan, komende jaar 2,500,000 boom en te Mount Union, Altona en Hollidaysburg te planten, ten einde zich in de toekomst het hout voor zijne dwarsliggers te ver zekeren. Gesprongen. Zondagavond is te Athene de stoomketel van de loco motief van de stoomtram van Fa- leron gesprongen. Er werden 17 menschen zwaar gewond. Spionnen. Volgens berichten uit Sofia zijn daar door de politie twee Grieksche spionnen gearresteerd, die als bedelaars vermomd waren. Brand. De New-York Herald ver neemt uit Buenos Ayres, dat daar den 26sten een felle brand heeft gewoed. Over een groote uitgestrekt heid is alles vernield. De schade wordt geschat op V/2 millioen dollar. Een rijk man. Te Gothenburg is een rijk man overleden, met name Oscar Ekman. Hij heelt 1.835,000 kronen nagelaten voor allerlei nut tige doeleinden, o.a. 400,000 om de landverhuizing uit Zweden tegen te gaan en hen, die naar Ame rika verhuisd zijn, naar hun land terug te brengen. Zeeslang. De scheeps-officieren van de Campania, het bekende reuzen- schip van de Cunard-lijn, hebben de zeeslang gezien. Het geschiedde j.l. Vrijdagmorgen ter hoogte van de Iersche kust. Het beest kwam boven op ongeveer 100 vt. afstand van het schip. Delengte werd dooi de genoemde scheepsofficieren ge schat op 40 vt. Geknoei. De schepenrechtbank te Dusseldorp heeft een melkverkoop ster, die haar melk met water placht te wasschen (soms deed zij meer dan 60 pet. water in de melk), tot een maand gevangenisstraf en 500 mk. boete veroordeeld. Een wijnkooper te Edenkoben bij Landau heeft voor het aanlengen van zijn wijn vijf maanden gevan genisstraf gekregen. Gevaar. Er is. in den Vesuvius weder een nieuwe scheui ontstaan, waaruit zeer schadelijke gassen ontsnappen. Negen landlieden wer den door de dampen verrast; een van hen stierf aan de gevolgen. Gruwelijke moord. De Amerikaan- sche couranten staan vol met bij- zondlieden over een gruwelijken moord. Een dag of vijf geleden na men te New-York twee Grieken hun intrek in een pension. Zij brachten een grooten, zwaren koffer mee en lieten dien naar hun kamer brengen. Reeds den volgenden dag verdwenen de mannen, met achter lating van den koffer. De pension houder die tevergeefs eenige dagen op den terugkeer der beide logeergasten had gewacht liet eindelijk den koffer openbrekenhij vond daarin het lijk van een man. Uit het medisch onderzoek bleek, dat het slachtoffer nog levend in den koffer moet zijn gestopt. De politie is er reeds in geslaagd de identiteit van den vermoorden vast te stellen. Het is een Armeensch priesterzekeren vader Kasper. Zware verdenking. In Tilt- heim werd een schoenmaker, San ger, in hechtenis genomen, onder verdenking, den bomaanslag te Of fenbach gepleegd te hebben. De man bekende anarchist te zijn. Getroffen Volgens een be richt uit Weenen zijn te Boryslaw in Gallicië elf petroleumboortorens door den bliksem getroffen. Het gelukte den brand in den aanvang te stuiten. In verschillende schach ten werden de machines, boorwerk tuigen en ander materieel een prooi der vlammen. De stoffelijke schade wordt op etn half millioen ge schat. Scheidsgerecht voor den Bloembolienhandel. Gisteren had in een vergadering van het Hoofdbestuur der Alge- meene Vereeniging voor Bloembol lencultuur, in tegenwoordigheid van den oud-voorzitter dier vereeniging, den heer Wentholt, en de voorzit ters van de Bloemistenvereeniging, den Bond van Bloembollenhande laren en het Hollandsch Bloembol- lenkweekersgenootsehap de installa tie plaats van het onlangs ingestelde Scheidsgerecht voor den Bloembol ienhandel. De voorzitter der vereeniging, de heer Krelage, herinnerde in zijn toe:praak tot de leden van het Scheidsgerecht, aan de wijze, waarop deze zaak was tot stand gekomen op initiatief van zijn voorganger en hoe thans ook een Handelsregle ment voor den Bloembollenhandèl door de algemeene vergadering was goedgekeurd, hetwelk ongetwijfeld allengs zou leiden tot meer eenheid en verbetering van handelsgebruik bij den onderlingen handel. Spr. wenschte de vereeniging geluk met de samenstelling van het Scheidsgerecht en legde nadruk op de groote preventieve kracht die van dit lichaam zou kunnen uit gaan, alleen reeds door het feit van zijn bestaan. De voorzitter van het Scheidsge recht, rnr. J. H. Thiel, deze toe spraak beantwoordende, zeide in de eerste plaats dank voor het in hem en in zijne medeleden gestelde vertrouwen. Do berechting van onderlinge handelsgeschillen behoor de te geschieden snel, goed en be trouwbaar, en hij meende, dat de keuze der deskundige leden van het Scheidsgerecht een dergelijke be handeling der geschillen waarborg de. Maar het zou alleen dan aan zijne bestemming kunnen beant woorden, wanneer van den aanvang af vertrouwen werd betoond door de mannen van het bloembollenvak aan deze nieuwe instelling. Met een krachtig Beroep op dat ver trouwen eindigde spreker. Vervolgens hield het Scheidsge recht eene eerste vergadering. Het is samengesteld als volgt: Mr. J. H. Thiel, te Haarlem, voor zitter; mr. H. Tuymelaar te Haar lem, plaatsverv. Voorzitter; A. Frijlink te Sassenheim en PI. de Graaff te Lisse, leden exporteurs J. F. Reydon te Bennebroek en H. Burger Mz. te Beverwijk, leden kweekers; C. Blokhuis te Lisse en J. H. Kersten te Heemstede, plaats verv. leden-exporteurs; J. Pijnacker te Lisse en H. J. den Haan te Rijnsburg, plaatsverv. leden-kwee kers Mr M. Slingenberg te Haarlem secretaris. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art. 6 der Hinder wet; doen te weten dat van heden op alle werkdagen, van des voormid dags 9 tot des namiddags 2 uur. tot 24 Juni e. k. 's middags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7de Afdeeling) ter visi is nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van J. van Elfrinkhoff om vergunning tot oprichting van eene koperslagerij in het perceel aan de Rolsteeg No. 12, Kad. Sectie B. No. 1905, en dat het ingekomen verzoekschrift met de bij lagen van de firma Adringa Hulle- man om vergunning tot oprichting van eene sigaren drogerij in het per ceel aan den Zijlweg (zijweg) No. 6 rood, Kad. Sectie A No. 2136 ged. en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 11 Juni e. k., en wel des na middags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente of gelegenheid zal wor den gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het op richten der inrichtingen in te brengen. Haarlem, 28 Mei 1907. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. de Secretaris, PIJNACKER. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, gelet op art 20 der Hinder wet; doen te weten, dat bij hunne be schikking van 24 Mei jl. is ingetrok ken de bij hun besluit van 8 Januari 1907, 7de afd. no. 127 aan „de Naam- looze Vennootschap stoommeubelfa- briek „de Phoenix" en hare recht verkrijgenden verleende vergunning tot oprichting van eene inrichting voor machinale houtbewerking (meu belfabriek) waarbij als beweegkracht een gasmotor van 8 paardekrachten zal worden gebezigd, in het perceel aan de Bakenessergracht No. 1923 Kad. Sectie D No. 7742. Haarlem, 28 Mei 1907. Burgem. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, lo. B. De Secretaris, PIJNACKER. Verlof drankwet. Burgemeester en Wethoudeis van Haarlem brengen ingevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad No. 97), zooals zij laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 80 December 1905 (Stbl. No. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van A. Rieu om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank, and wen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Witstraat No. 1. Haarlem, 28 Mei 1907. Burgem. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L.B. TJitdeeling. De Rechtbank in civiele zitting keurde goed de uit- deeling van 6 pet. in het faillisse ment Westerkappel-PIooft. Diefstal. Gisternacht zijn bij G. Opdam, te Schoten, 5 kippen en een haan en tevens 3 konijnen ont vreemd met hok en al. Benoemd. Bij de uit te voeren werken der E. S M. te Sloterdijk is benoemd tot opzichter de heer •Jac. Th. Verzijlbergh, thans tijde lijk opzichter bij de openbare wer ken alhier Chocolade-Vereeniging „Union" In de gister gehouden vergadering der Chocolade vereeniging „Union" werd het dividend vastgesteld op 4 pet. Wedvlucht. De duivenvereeni- ging „De Luchtgids" houdt 3 Juni een wedvlucht uit St. Quentin. Been afgereden. Bij de Scho- terbrug is zekeren J. B. door de stoomtram een been afgereden. Peulen. Door den commissio nair J. P. Heyboom, Zijlstraat is de eerste zending jonge verscbe peulen aangebracht. Dit is 4 dagen vroeger dan het vorige jaar. Tentoonstelling. De Vereeniging Nos JunguntRosae te Utrecht, zal op 23 en 24 Juli ek. in het Bronge bouw alhier eene tentoonstelling zal houden van afgesneden rozen. Concert. Woensdag 29 Mei. In den Hout. 8 uur. 8e Muziek-uit- voering Haarlemsch Muziekkorps, directeur luit.-kapelm. C. P. W. Kriens. 1. Cornelius-Marsch, Mendelssohn, 2. Ouverture „Der Beherrscher der Geister", Weber. 3. „Ninette", Walzer aus „Berliner Luft", Lincke. 4. Grosse Fantasie aus der Oper „Freischutz", Weber. 5. Ouverture „Ein Morgen, Mittag und Abend in Wien." Suppé. 6. Grande fantaisie „Un Ballo in Maschera", Verdi. 7. „Siamesische Wachtparade", Lincke. 8. Ballet de l'opéra „Les Vêpres Siciliennes", Verdi. Garnizoensberichten. Bevordering. Ter vervanging van den sergeant-onderwijzer Dijkstra van het 10e reg. infanterie, die is gepensionneerd, is de sergeant De Glee van het korps voor die functie aangewezen. De militie-luitenant Houpt, van het 10e regiment infanterie alhier, heeft van den minister van Oorlog vergunning verkregen om zich tot I Augustus 1908 te mogen ophouden in Nederlandsch Oost-Indië. In de algem. vergadering van aandeelhouders der Naaml. Venn. „De Spaarnestad" gisteren gehouden is de lieer A. van der Griendt be noemd tot directeur, de heer Schip horst tot hoofdredacteur, beiden thans te Utrecht werkzaam. Benoemd tot leeraar aan de zee vaartschool te Terschelling, afdee ling stoom, voor den tijd van een jaar, de heer Gerritse, alhier. De Verkiezingen. In de gisteravond gehouden vergadering der anti- re volutionnaire kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" werd besloten in district I voor den Gemeenteraad (vac-Sabelis) de candidatuur te steu nen van den heer II. J. Visser (r.-k.), in district II den heer mr. F. A. Bijvoet (aftr.) en in district III de heerm M. de Braai (aftr. a.- r.) en A. Gravestein (a.-r De anti-rev. kiesvereeniging besloot de candidatuur van den heer G. L. Buve (r. k.) voor de Prov. Staten te steunen en de tweede plaats open te laten voor den can- didaat, die hetzij door de chr.-hist., hetzij door de anti-rev. zal worden gesteld. De vrijz. dem. kiesvereeniging alhier besloot in zake de Raads verkiezing de candidaturen van den heer G. van der Most van Speijk in district I (gesield door de Libe rale Unie) en in district II die van den heer J. Joosten, gesteld door ds S. d. A. P., te steunen. Averij. Gistermiddag te half vijf was op het IJ nabij den steiger der Holland-Amerikalijn te A'dam een praam schip, schipper Kuil, van Zwolle zeilende. Plotseling brak het stuurboordszijtakel, waardoor de mastkoker brak en de mast over boord viel. Het vaartuig kwam met steenen beladen van den Rijn en was bestemd naar Haarlem. Door een in de nabijheid zijnden motor werd het ontredderde vaartuig naar den steiger der Holland-Amerikalijn gesleept. 35-Jarige eclitvereenigingHeden vieren de echtelieden Andries Miog en Jannetje v. d. Waals 't feest hunner 35-jarige eclitvereeniging. II. K. Kiesvereeniging. Wij her inneren er onzen lezers aan, dat heden, Woensdagavond, de R. K. Kiesvereeniging vergadert te half 9 in 't Bondsgebouw „St. Bavo" tot het stellen van Candidaten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht te Haarlem op 27 Mei 1907: Boter 58 KG., hoogste prijs f 1.40 laagste prijs f 1.30 per KG. Biggen 31 stuks, hoogste prijs f 11, laagste prijs f 9,— per stuk. Sehrammen 7 stuks, hoogste prijs f 17,laagste prijs f 15. Haarlem, 27 Mei 1907. Groentenmarkt. Aardappelen aangevoerd en ver kocht 27 HL. f 1,a f 6, Appelen, aangevoerd en verkocht 4 HL. f 15,— Bloemkool. Aangevoerd en verkocht 300 st., f 0,15f 0,25. Spinazie. Aangevoerd en verkocht 590 mnd., f 0,15-f 0,50. Salade. Aangevoerd 230 mnd., ver kocht 200 mnd. f0,30—f0,40. Wortelen. Aangevoerd en verkocht 500 bos, f 0,8—f 0,15. AGENDA. Woensdag 29 Mei. Teyler's Stichting. Dagelijks van II u. v.m.3 uur n.m. (behalve Za terdag en Zondag)de Bibliotheek van 14 u. n.m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m,4 uur n.m- Stedelijk Museum__V- Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m.—3 u. n.m.'s-Zondags van 12—3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppedijk Museum. Dagelijks van 10 u. v.m.5 u. n.m. (beh. Zon dags en R. K. Feestd.). Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v. m.—10 u. n.m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zondag) van 10 u. v.m.—4 u. n.m kosteloos. Museum van Kunstnijverheid Tentoonstelling van oude weefse's bewerkte stoffen. Paleis van Justitie n.m. 10 Kantongerecht openb. zitting vt strafzaken. Statenzaal (Prinsenhof). n.m u. Gemeenteraad. Openb. gadering, VI Bondsgebouw „St. Bavo" n.m Kalk u. Bestuursvergadering Steenbewerkers. Orgelbespeling door den k' W. Ezerman. Brongebouw n.m. 8 u. Muziekkorps Concert in 't Pan' Ten Kantore der Heeren MaTt® Ostwalt, 132 Singel, A'dam b: 3 u Bierbrouwerij en IJsfah" „Het Spaarne" v. h. L. Allam Aandeelh. Vergadering. Ten Kantore der MaatscHA)' Staten Bolwerk 3 n.m. 12 u. tuur Maatschappij „Soember M\ Aandeelh. Vergadering. Brongeboüw n.m. 4 u B3' Tramweg Maatschappij Alg. deelh. Vergadering. Op een terrein a.d. Tempei" straat v.m. 10 u. Deurws. A L. Glaser Verkoop, v. houtwaf Damstraat 20 v.m 10 u. Warnier openb. Verkooping. Overveen R. K. Volksbond - cycliekfeest. Heemstede Raadhuis n.m. 4*-° Gelegenheid tot bezichtiging. Vrijdag, 31 Mei Voor „bezienswaardigheden" Donderdag. Bondsgebouw „St. Bavo" n.m- u. Hoofdbestuur. n.m. 8.3' - Propagandaclub. Idem. Sluiting sollicitatie voor recteur tevens leeraar in het H9' en Rechtlijnig Teekenen aan de flU teekenschool van den R. K. V bond. Paleis van Justitie. Raad Beroep voor de Ongevallen-veUe ring Zitting. Ver. v. Kantoor- en Handel8 afd. onderwijs. Sluiting aai-1" den van gewone leerlingen. Fabriek Noorder BuitenspaA{: v.m. 11 u. Ha arl. Stoom-verffflk'1 v.h. W. Leur Co. Jaarlij ksche vergadering van aandeelhouders- Café „Sportlust" A'damsche Va) 32, n.m. half 3 u. Aanbested' Het voor en achter opschilderen 40 woonhuizen der Coöp. BouU" „Eensgezindheid" te Haarlem. Lokaal „De Gouden Leeuw"- Elleboogsteeg bij de Zijlstb-1 n.m. 9 u. Grasveiling. ,f Voor 't perceel a d. AmsU Vaart 50 v.m. lOu. Makel. H. der Veen Wzn. (Not. Niekerk) koop inventaris eener stoom-wa-?c richting met inboedel. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. Ruigrok f Werven-v. d. Grootepoort, d. - C. Dudink-van Hoof, z. H-3 Goudoever-Muijsert, z.A. Win» van Blaaderen, z. T. P. r' Meij-Andersen, d. J. van LeeiW van Heerden, d. J. A. A Pielage-Gouverneur, d. Overleden: D. G. 6 m. 1 P. Veth, Zuiderstraat. Politie-rapport. Gevonden: 1 lorgnet ine' 4 zilveren lepeltjes, 1 zilveren pla9 1 stuk zilveren rozenkrans, 1 veren horloge, 1 lorgnet met 9 tinkje, 2] dienstbod- nmutseu portretten, 1 bleek c r srnand waschgoed, 1 schilder Drap. Procesverbaal opgemakt wegj loopen over grasperken, pluk van bloemen, openbare [dronk schap. Barometerstand. Jringj Jerc het denl ïekel mol* stuu fed el Rep bij met tege Ver cj sein: E» de Stand van gisteren. 765,5 Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 56 F Laagstev.d.afgel. nacht 50 F. - Opgegeven door Joh. M. Sch' opticien. Zijlstraat 85, Haarlem Aanbestedingen. Door de directie der Electri Spoorwegmaatschappij werd gist te Sloterdijk aanbesteedBestf Het maken van rioleeringen, stratingen en verdere bijkom werken. Bestek b. Het verbr®1 van 2 vaste steenen en 2 3 houten bruggen in de verhing8' tusschen Amsterdam en Slotef Ingekomen 35 biljetten. La' inschrijver de heer Ch. de V te Amsterdam. Bestek af 111>' bestek b. f17.500. Massa f12*- SPAARNDAM. Zilveren Ir Heden vieren de echtelieden De Secretaris, PIJNACKER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2