H STADSNIEUWS Elku i d Sö waarvan koetsier en palfrenier ge kleed. waren met tressen alsof men een koninklijk rijtuig zag aanko men, daar de kroontjes op de rij tuigen zelf ook niet ontbraken, en wanneer men dan ook nog bedenkt, dat bet een eigen neef van onze Koningin is, dan kan men zich zoo iets bijna niet voorstellen. Oplichting. Een ingezetene van N. Schans, die werk zou zoeken in Duitschland, werd in den trein door een paar Duitschers opgelicht voor een bedrag van f500. Diefstal. Aangaande den Vrijdag uit Den Haag vermelden diefstal uit een hotel, ten bedrage niet van f 40,000 maar van ongeveer f5000, meldt het thans verschenen Rijkspolitie blad het volgende: Den 25 Mei j.l. heeft zich te 's-Gravenhage in een der hotels schuldig gemaakt aan diefstal van Sen geldkistje met ongeveer f 5000 aan bankpapier en goudgeld, Wil- Iia John Goldziehr, geboren te Hom burg 7 November 1880 huisknecht in dat hotel. Hij is sedert voort vluchtig en waarschijnlijk des avonds met een der laatste treinen ver trokken per Hollandsche Spoor naar Rotterdam. Hij heeft als bagage een koffer bij zich. Het kistje is ledig teruggevonden en uit getui genverhoor is gebleken, dat hij het vermiste bankpapier in zijn bezit heeft. De commissaris van politie der 2e afdeeling te 's-Gravenhage ver zoekt zijn aanhouding met al het geen dat op hem wordt gevonden. Het geld is gestolen niet van tijdelijke logeergasten, doch van eene familie, welke sedert vele jaren vast verblijf in het hotel had, en die zich den dader uit het hotel personeel voor persoonlijke bedie ning had toegevoegd. Hij had dus als gewoon huisbediende der fami lie haar vertrouwen, was daardoor meer dan een tfotelkneeht gewoon lijk is, op de hoogte van haar toe stand. Hij heeft nu dat vertrouwen misbruikt door het kistje met geld waarde uit de secretaire te nemen. Vermoedelijk heeft hij de vlucht genomen naar Duitschland. Kwakzalver. Door de marechaussee te Stap horst is proces-verbaal opgemaakt tegen J. Stegeman te Rouveen, broeder van het z.g. Staphorster broertje, wegens het onbevoegd uitoefenen van geneeskunde. (ZwCt.) Diefstal. Men meldt uit Delft Uit de gebouwen der Technische Hoogeschool zijn in de laatste veer tien dagen niet minder dan vier microscopen, ten nadeele van stu denten ontvreemd. Gevaar voorkomen. Men meldt uit Doetinchem: De passagiers van trein 840, die gisteren van Doetinchem naar Win terswijk vertrok, zijn, dank zij de waakzaamheid van den machinist de Jong, aan een ernstig gevaar ontsnapt. Nabij het station Varsse- veld was de lijn n.l. versperd door een paard en wagen en slechts door het krachtig remmen van den machinist kon de botsing nog ver meden worden. Aan bijna alle overwegen ontbreken hier afsluit- boomen Verdronken. Te Oudelande is gisteren een bijna tweejarig meisje te water geraakt en verdronken. Overleden. Men meldt uit Vlissingen De 20-jarige zoon van den heer S. die Donderdag namiddag door het breken van een ladder in het concertgebouw op omgekeerde stoe len gevallen is en daarbij inwendig zwaar gekwetst werd, is thans aan de gevulgen overleden. Met moeite gered. Gisteren ontstond in de Kalan derstraat te Enschede brand ten huize van den kapper J. M. Mar tinus, door 'tvlam vatten van een petroleumtoestel. Een verstikkende rook verspreidde zich in het vertrek terwijl in een binnenvertrek een kind lag te slapen, dat echter nog met moeite kon worden gered. Den brand was men met behulp van buren en voorbijgangers spoedig meester. (Hbl.) Een oneerlijke veldwachter, De chef-veldwachter van Winters wijk is gisteren gevankelijk naar Zutphen overgebracht. Men zegt, dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan oneerlijke handelingen. De aanslag op den Minister van Justitie. e zaak van Simon Polak, die een aanslag pleegde op den minis ter van justitie, zal Donderdag 20 Juni e.k. in openbare zitting voor de rechtbank te 's-Gravenhage be handeld worden. Inzake de zeeliedenstaking te Rotterdam is een manifest versche nen, waarin gevraagd wordt den loonstandaard met f 5 te verhoogen. Bij de Rotterdamsche Lloyd, de Holland-Amerika- en de Batavier- lijn is de staking niet geproclameerd omdat daar de eischen werden in gewilligd of de gevraagde loonstan daard reeds bestond. De stakers posten. Brand. Gister is te Fleringen bij Tub- bergen de boerderij bewoond door den landbouwer Kotte, eigenaar jhr. von Bönninghausen, door brand vernield. Twee paarden, acht run deren en vijf biggen zijn verbrand Gemengd Buitenland. Voor 14 jaar werd te Berlijn een voerman vermoord. Onlangs kwam men er achter, dat eeu veroordeelde in de gevangenis te Hannover de schuldige was. De man wist zich voor zijn overbrenging naar Berlijn, voor een nader onderzoek op te hangen. De Amerikaansche luchtreiziger Welbmann, die, zooals men weet, wil trachten met zijn luchtschip de Noordpool te bereiken, is gisteren te Tromsö (Noorwegen) aangekomen. Aan 't postkantoor te Caen heeft een 32-jarig ambtenaar frs. 42,000 verduisterd. Dierentemmer en luipaard. In een menagerie bij Rome speelde zich onlangs een opzienbarende ge beurtenis af, die echter gelukkig zon der ernstige gevolgen bleef. De dierentemmer Maral begaf zich in de kooi van den luipaard Porthos om het dier zijn kunststukken te laten vertoonen. Reeds bij het binnentreden der kooi toonde de luipaard zich erg onrustig en ongehoorzaam. Met de zweep wist de temmer het dier echter koest te houden, zoodat dan ook alle toeren met den luipaard gelukten. De laatste toer, zou daarin bestaan, dat het beest in staande houding met de voorpooten tegen den arm van den dierentemmer zou rusten. Toen het beest tegen den dieren temmer aanstond, trachtte het den man te bijten. Deze ontweek den beet en wierp den luipaard achterover. Nu begon de temmer met de zweep op het dier te ranselen, zoodat het ten slotte in een hoek der kooi kroop en rustig bleef liggen. Onder grooten bij val van het publiek verliet Marcel de kooi en liet de wond, die hij bij het gevecht had opgeloopen, door een me dicus verbinden, waarna hij weer in de kooi ging en den luipaard den laat- sten toer liet verrichten. Een afstammeling van den be roemden Noorschen Koning Har aid Haarfhgr. (860030) een tachtig- arige, eerwaardige grijsaard met sneeuwwitte lokken, verscheen, zoo als uit Christiania bericht wordt, dezer dagen in het koninklijk paleis in Noorwegen's hoofdstad, om volgens de oude zeden der Skalden den Koning en zijn gasten door zang en snarenspel te verheugen. Het was bij gelegenheid van het bezoek van den Koning van Dene marken in Noorwegen, dat men grijzen Skald aan het Koningshof ontboden had. Nooit te voren had hij zijn geboorteplaats in Teleman- ken verlatentrouw aan de zeden van zijn voorvaderen, leeft hij daar in een groot hol. Nu verscheen hij met zijn oude Vikinger uit de „Langleik," aan het hof en werd ontvangen door de gasten met groot enthousiasme. Zijn instrument is meer dan 300 jaren oud; het is kunstig uit hout gesneden en gelijkt, wat zijn vorm betreft een kist; een half dozijn ruwe snaren zijn over de opening gespannen en de klank resonneert zwaar vol in de bak. De grijze Skald zong verscheidene oude volksliede ren en de toehoorders w erden door den zeldzamen klank diep ontroerd. De koning van Denemarken was er zoo over verrukt, dat hij den ouden bard uitnoodigde, als zijn gast het Deensche hof te Kopen hagen te bezoeken, en met een rustig gebaar nam de grijze min streel de uitnoodiging aan. De Antwerpsche bankdiefstal. De drie daders gearresteerd. De 2 te Berlijn gearresteerde in dividuen, welke bleken de 2 mede plichtigen te zijn van Lagasse bij den Bankdiefstal bij de firma Van Glabbeek Delaet en Co. te Ant werpen, zijn beide Duitschers. De een, Max Gorski, is te Dirschau geboren in 1868 en is te Berlijn gevestigd als lithograaf. De tweede heet Kohthoff, is te Hoya geboren in 1884 en is te Berlijn als kellner gevestigd. 1 )e derde, die zich Lagass noemde de voornaamstë dader, van wiens hotelkamer uit de diefstal is ge pleegd is gisternacht gearresteerd te Esch sur Alzette in Luxemburg. De Antwerpsche rechter van Instructie, meende reeds eenige da gen volgens hem gedurende het onderzoek toegekomen gegevens te mogen vermoeden dat Lagasse in de richtiDg van Luxemburg moet zijn gevlucht. Eergisteren telefoneerde hij naar Esch aan het politiehoofd goed op te letten of daar niet iemand aan wezig was, gelijkend op het signa lement van Lagasse. Nog eergisteren avond kreeg de rechten van instructie antwoord dat daar inderdaad zoo iemand was, die op 't oogenblik een gloeiende bruiloftsfuif vierde. Onmiddellijk seinde de rechter van instructie terug „arresteeren." En te midden van bet feest werd Lagasse bij zijn kraag gepakt. Zoo heeft men nu alle de drie dieven van de 100.000 francs te pakken. De ware naam van Lagasse heeft de rechter van instructie nog niet bekend gemaakt. Wel staat ast, dat ook L. kellner is. Schrikkelijke dood van een zinnelooze. Te Esneux woont het huishouden van den houtvester Delincé. Een zoon van 24 jaar, Joseph genaamd, is niet in het volle bezit van zijne verstandsvermogens en werd verle den jaar in een krankzinnigenge sticht opgesloten. Eenige dagen geleden kwam de jongeling naar huis, daar zijn toe stand verbeterd was. Spoedig echter kwam de kwaal terug en men was verplicht, hem voortdurend te be waken. Nu had men hem een oogenblik alleen gelaten en hij maakte van die gelegenheid gebruik om een geladen geweer te nemen. Hij ging op zijn bed zitten, plaatste den loop op den buik en deed het schot afgaan. Toen de moeder op het gerucht van den knal kwam toegeloopen, vond zij haar zoon badend in zijn bloed, dood ten gronde liggen. Een vermakelijke vergissing. Dat het in elkander zetten van een courant ook niet ieders werk is, bleek eens in een Parijzer blad, waar twee berichtjes, die door een streep van elkander hadden afge scheiden moeten zijn, aldus geplaatst waren. „Dokter X is benoemd tot eersten geneesheer in het nieuwe hospitaal." „De gemeenteraad heeft besloten het kerkhof te vergrooten en onver wijld met de werkzaamheden een aanvang te nemen." De helsche machine. Een opzienbarend tooneeltje met een vroolijk slot werd dezer dagen op 't politiebureau te Bremershaven afgespeeld. Daar werd een klein postpakket uit Berlijn afgeleverd ongeveer zoo groot als een half si garenkistje in grauw pakpapier, goed ingepakt en verzegeld. Op een begeleidend schrijven stond de naam van den afzender. Daar het pakket niet verwacht werd en bij het schudden een zonderling geluid maakte, rees er direct argwaan, 't mochtjeens een bom zijn. Men over legde "wat met het ding te doen. Een vuurwerkmaker werd gehaaid om onder de voorgeschreven voorzichtigheids maatregelen de helsche machine open te ma ken. Toen werd het pakje waarvan het omhulsel voorzichtig aan een baak met een lang touw werd bevestigd, op de binnenplaats op den grond gelegd, met steenen en andere voorwerpen bedekt, waar na vol spanning van uit een veilic plaatsje werd geprobeerd door mid del van het touw het omhulsel weg te trekken. Daarbij werd echter de onheilspellende machine van onder de steenen uitgetrokken. Daar het ding bij zoo'n onzachte behandeling nog niet wilde ontploffen, ging men tot een nader onderzoek over. Dank zij het voorzichtig openmaken legde men zonder ongeval den inhoud bloot deze bestond uit vijfhonderd enkele pfenningeu, waarmee de van Bremerhaven naar Berlijn verhuisde afzender zijn wraak wilde bekoelen bij het betalen van een boete van vijf mark. Ontoerekenbaar. Een jong meisje te Pittsburg, zekere Bertha Beilstein die haar moeder had vermoord, werd door een gezworenenr echt- bank krankzinnig bevonden, ontoe rekenbaar verklaard en naar een gesticht gezonden. Zij wist daaruit te ontsnappen, zonder een spoor achter te laten. Nu onlangs is de Amerikaansche politie erachter ge komen, dat zij zich op weg bevindt naar Europa. Zij moet zich name lijk hebben ingescheept op een der groote transatlantische booten en daarmee vertrokken zijn. Dames-keel. Eene prinses De Mont- glyon te New-York zond onlangs een Chineesch hondje naar eene tentoonstelling te Boston, waar het beestje een eersten prijs verwierf. Eene andere inzendster, mevr. Von Heusen, protesteerde, bewerende, dat de hond niet echt en door de eigenares bruin geverfd was. De tentoonstellingscommissie stelde een onderzoek in en de bekroning werd ingetr. Daarop verklaarde de andere mevr. Von Heusen zelve het arme dier moest geverfd hebben, juist om baar, l'e Montglyon, te doen dis- qualificeeren. En nu heeft mevr. Von Heusen een eisch tot schade loosstelling wegens laster tegen de prinses ingesteld ten bedrage van 50,000 dollars volstrekt niet te veel, vindt zij, want: „eer isteêr." En Amerika blijft een aardig, ge zellig land! Gezonken. Naar gemeld wordt is een Amstordamsclie schoener, de Nooit Volmaakt, komende van Ga lais, gister bij zwaar weer in 't kanaal gezonken. De bemanning werd gered en bij Kaap Grisnez aan wal gezet. Eén der opvarenden was ernstig gekwetst. 6 slachtoffers. Te Coruna is Don derdagavond een locomotief, die aan het rangeeren was, op een dooi ossen getrokken wagen geloopen. In dien wagen waren zes visehvrouwen. Alle zes werden gedood. Het bericht wekte groote opgewondenheid in de stad. Een woedende menschen- massa heeft het station bestormd. Te paard. Gisterenmiddag te 12 uur is luitenant Max Krause, van het 35e Pruisische artillerie regiment te paard van Boekarest te Rome aangekomen. Hij had in 22 dagen 2300 kilometer afgelegd. Ruiter en paard waren in den besten wel tand. Verdronken. Volgens de laatste berichten zijn de twee officieren, die Dinsdag van Al'ershot in een luchtballon zijn opgestegen, niei terecht. Men had het radiogram van de Scillyeilanden verkeerd ge lezen en de mededeeling, dat de ballon behouden was teruggevonden, opgevat als op de officieren betrek king hebbende. De ballon werd drijvende gevonden op de ZVV. kust van Devonshire, niet op de naburige kust van Cornwall, gelijk 't eerst heette. Hij was half onder water. Van de officieren geen spoor.'Mo gelijk zijn zij op een boot terecht gekomen, maar de kans dat zij ver dronken zijn is grooter. Flinke straffen. Smith, die bij, Wertheimer ingebroken en er schil derijen en kostbaarheden gestolen heeft, en Crescenti, de heler, zijn veroordeeld, Smith tot zeven en Crescenti tot vijf jaar gevangenis straf. De schilderijen en eenige kostbaarbeden zijn nog zoek ook heeft men met do twee veroordeel den niet alle schuldigen in handen Te Hamburg zijn zes kinderen van een arbeider in levensgevaar tengevolge van vergiftige spijzen. Een kind is reeds gestorven. Men weet nog niet welke spijs de ge vaarlijke stoffen bevatte. Te New-York staken, tot groot ongerief van de reizigers, de kruiers in dienst van de hotels. Te Parijs dreigt opnieuw een staking van restaurant- en café bedienden. Deze staking zou den koffiehuishouders zeer ongelegen komen, wijl thans het vreemdelin genverkeer, met het oog op den Grand-Prix, zeer groot is. De kell- ners voelen zich verongelijkt, wijl de eigenaars van de verschillende inrichtingen hen nog steeds voor sommige kosten laten opdraaien en hun het dragen van een knevel verbieden. De kranten berichten, dat het nieuwe geschut, hetwelk in 't arse- oaal te Woolwich voor de Engelsche artillerie vervaardigd werd, groote gebreken aantoont, zoo lat het geheel opnieuw gemaakt moet worden. Stellen wij geschrift tcgonGVsr geschrift; iaat de dagbladpers, dat machtig werktuig der vernieling, in onze hand san machtig werktuig worden voor het heil der mensciiheid en dat de bran van het kwaad aldus dienstbaar worde aan hst goede." (Leo XIII z g.) Gemeenteraadsverkiezing. De Bond van Nederl. Onderwij zers, afd. Haarlem, heeft aan de verschillende candidaten een lijstje van vier vragen toegezonden, waarop zij kort eu bondig antwoord, ja of neen, verlangt. Zij luiden als volgt I. Zijt ge voor verbetering der salarisregeling voor de onderwijzers, ook bij den huidigen toestand der gemeente-financiën II. Zijt ge voor afschaffing van het rangenstelsel III. Zijt ge voor verplichte, gere glementeerde schoolvergaderingen IV. Zijt ge, zoolang de wet het heffen van schoolgeld voorschrijft, voor het heffen van' evenredig schoolgeld Het H. D. teekent daarbij aan Waarschijnlijk zal de Bond van deze enquête niet veel genoegen beleven. De aftredende leden zullen waarschijnlijk antwoorden, dat men hunne opinie kan kennen, of dat zij zich nog geen vast denkbeeld van de zaak hebben gevormd. En de nieuwe candidaten zouden zeker al heel onverstandig doen, om althans op de eerste twee vragen een antwoord te geven, daar zij eerst, wanneer zij een poos in den Raad zullen zijn geweest, gelegenheid geliad zullen hebben om het voor en tegen van deze punten na te gaan en te overwegen. In dat rondzenden van vragen aan Raadscandidaten ligt o.i. iets zeer verkeerds. Zij bevatten een verborgen dreigement: „geef je geen bevredigend antwoord, dan krijgje onze stemmen niet!" Bovendien gaat een candidaat, die in welken zin ook antwoordt, Daar den Raad met een imperatief mandaat, dat hem zeer hinderlijk wezen kan, wanneer hij later van gedachten mocht veranderen en ten slotte kent het vragensyste sm aan een onderdeel van het uitgebreide veld een onmatig groote beteekenis toe. Er zijn, willen we maar zeggen, in den gemeeuteraad ook nog andere dingen te behandelen, dan salaris- verhooging van onderwijzers, ran genstelsel, schoolvergaderingen en evenredig schoolgeld. En mochten nu de leden van den Bond iemand die een yoor hen onbevredigend antwoord op de vragen geeft, niet steunen, of zelfs tegenwerken, dan zien zij de algemeene beteekenis van bet Raadslidmaatschap voorbij. Werd het stellen van bepaalde vragen over onderdeelen van ge- meentebeheer gewoonte ook bij an dere organisaties, dan zou de onge lukkige candidaat ten slotte zijn zetel innemen, gekneld in een har nas van ongare beloften. Daarmee zou het gemeentebelang niet gebaat zijn, integendeel, de can didaat moet, wanneer hij de Raads zaal betreedt, vrij zijn van alle ban den opdat bij ongehinderd zijn mee ning kan vormen in den schok der gedachtenwisselingen en de smelt kroes van eigen onderzoek. Wanneer de candidaten voor nu en later de positie zuiver wen- schen gesteld te zien, dan zullen zij o. i. verstandig doen door de zeer speciale vragen van den Bond ge zamenlijk onbeantwoord te laten. In de Vrijdagavond gehouden vergadering der afd. Haarlem van de S. D. A. P. is op voorstel van den heer Gerritz, besloten de taktiek bij de komende Raadsverkiezingen eenigszins te wijzigen. Was vroeger besloten in alle districten voor alle plaatsen eigen candidaten te stel len, thans werd bepaald, dat can didaat zullen zijn in district I de heer Joosten, in II de heeren Joos- ten, Kaptein, Dijksterhuis en Kop pen, in III de heeren Joosten en Hugenholtz. Bond van R. K. Ziekenverpleegsters in 't Bisdom Haarlem. Van geachte zijde ontvangen wij het vólgende berichtje: Den 30sten Mei had. in het Bible Hotel te Amsterdam, de 2de alge- meeue vergadering plaats, van den bond van R.K. Ziekenverpleegsters in het Bisdom Haarlem. Aanwezig waren de geestelijke adviseur van den bond, de Wel eerwaarde heer L. H. I. Beijsens, kapelaan te Haarlem en de bestuurs leden Mevrouw de baronnesse van Oldenneel, penningmeesteresse, Mr. A. Leesberg, Haarlem, Secretaris, zuster Lebrus, hoofdverpleegster en de zusters Bahlmann, Veltman en Molenaar. Ook was aanwezig Mevr. de wed. KokKavelaars, de directrice van bet informatie bureau. Na de ope ning der vergadering door den voorz. liield dr. van Spanje te Amsterdam een zeer belangrijke voordracht over de verpleging van hartlijders met demonstratie vanjin- strumenten in gebruik en het O.L. Vrouwe gasthuis bij verpleging en onderzoek van hartlijders. Uit het door den Secretaris voor gelezen jaarverslag bleek, dat de bond in bloeienden toestand verkeert dat van het informatie-bureau voor R, K. gediplomeerde verpleegsters gevestigd te Haa.lem, Spaarne 50 meer en meer gebruik wordt ge maakt en dat het bestuur in ver schillende richtingen werkzaam is, om bet doel van den bond te be reiken. De penningmeesteresse deed reke ning en verantwoording van h:lfir gehouden beheer, terwijl de aftre dende bestuursleden, zuster Kall mann en Mr. Leesberg werden hei- Tot eerelid van den boud werd benoemd de WelEerw heer W. Witteman, kapelaan te W asseuaar, die den eersten stoot tot de oprich ting van den bond heeft gegeven. Als plaat voor de volgende alge meene vergadering werd Bloemen- daal aangewezen. Het Hoofdbestuur en vele Zusters vereenigden zich des namiddags aaj1 een gemeenschappelijken maaltijd- Hoog bezoek. Onze stad genoot Zaterdag de eer van een bezoek van de Prinses van Reuss, die de Gast is van H. M. de KoniD gin-Moeder. DePrinses gebruikte het tweede ontbijt in Hotel Funkier en bezichtigde vervolgens de merk waardigheden onzer stad. Tramveiligheid. Dezer dagen hebben een zestal voer lieden van de E. S. M., alhier, een waarschuwing thuis gekregen, waarin ze ernstig worden gewaarschuwd voor hard en onbezonnen rijden. Ze hebben een verklaring moeten teekenen, dat de schriftelijke waarschuwing door henx Ms 'er li. :yi,kr' v.m en n t Zo- 4-4 'lagei 'tONL v.m (heli Mur '3 u. ■to. k sSCHO 10 U. en I Miu; Mei -loos. Mot bonst Mte Md Ngini erin. 'eden Mst< 'Pgegi cien. Collecte. De Vereeniging van Oudstrijders „Het Vaderland Getrouw" zal op 4, 5 en 6 Juni een collecte langs de buizen hou den. Oefening Staalt Spieren. De Gymnastiek- en Schermvereeniging „Oefening Staalt Spieren", houdt haar wandeltocht op Zondag ld Juni voor leden, aspirant-leden, do nateurs en kunstlievende leden. Ook zij die aangesloten zijn bij een Gymnastiekvereeniging en in bet bezit van een gymnastiek-kostuum zijn kunnen aan dezen wandeltocht deelnemen. E. S. M. Bij de gebonden aanbesteding werd door de Elec- trisclie Spoorweg-Maatschappij he' maken van rioleeringen, bestratin gen en het verbreeden van twee vaste steenen en twee vaste hou ten bruggen in twee bestekken ge gund aan den heer Ch. de Vilder te Amsterdam voor f128,400. Benoemd. Bij beschikking van den minister van waterstaat is de heer C. G. Broekholt alhier be noemd tot buitengewoon opzichter bij het verven van den metalen bovenbouw van de brug voor ge woon verkeer over den IJsel bij Westervoort. De bliksem. Bij liet onweer dat Zaterdagmorgen boven onze stad woedde, is de bliksem ingesla gen in een huis aan de Santpoor terstraat in 't Kleverpark eu lieeft een stuk van het dak en de kapel afgeslagen. Het perceel was onbewoond. Fab'iek- en handelsmerken. In de Staatscourant is opgenomen het merk A-pin van K. van Eden alhier, voor kiespijntinctuur, kies pijnextract, kiespijnolie, zalf, pillen, tandpasta, tandwater, tandenbor stels, reclameplaten. Het merk van de handels ven- nootschap onder de firma Heringa en Wuthrich. handelende in elec- trische gloeilampen. De eerste. Alhier zijn door Joh. Verbeek, Koksteeg, de eerste ronde Opperdoes aardappelen aan gebracht. Ze ziju opgekocht door Gebr. Nijssen, wonende Wijde Gel- delooze pad; dit is 11 dagen vroe ger dan het vorige jaar. Aanbesteding. Door liet be stuur der Coöp. Bouwvereeniging arin „Eensgezindheid" is aanbesteed Het voor en achter beschilderen van 40 woonhuizen der coop. w ber Iden bouwvereemging. Eensgezindheid, |eme< Ingekomen waren 15 biljetten. Het laagst werd ingeschreven door J. Kriller, alhier voor f460. fkiez: gens Dolen 'richt Schermen. De schermkamp tusscben bet le en 2e drietal van de Vereeniging T. A. V. O. bracht zooals te verwachten was, eene overwinning voor het le drietal van 35 tegen 20 touché's. De jeug dige schermers Frans v. Nierop en Zwart, uitkomende voor het 2e. drietal, gaven vrij goed scbermspel en boden aan hunne oudere club- genooten geducliten tegenstand, terwijl Zwart zelfs zoo gelukkig was in een zeer goede partij ziju meer ervaren tegenstander te over winnen. Daar de scliermregels door beide partijen goed werden nagekomen, had de leider, de heer Kappenburg een vrij gemakkelijke en dankbare taak. Dinsdagavond 4 Juni komen in de zaal van de Kleine Vereeniging de schermers van Oefening Staalt Spieren en T A. V. O. I in het strijdperk- Door beide vereenigin- gen zullen .de uiterste krachten worden ingespannen om de over winning te behalen, wat een inte ressanten wedstrijd voorspelt. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. Heij kants-Dek kers z. J. de Koe-de Baat, z. Overleden: T, G. v. Leunen, 67 j., Maerten v. Heemskerkstr. Politie-rapport. Gevonden: 1 bal, 1 kinderzak met zakdoek, 1 medaillon met poi" tretten, 1 parapluie, 2 rozenkransen» 1 bril in etui. Pr. v. o. wegens plegen van openb' .led ui Dti F Moon stan ;Uid< Men u M e Sr h. ëeer, V; A De zeeliedenstaking. K10 U"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2