1 Bondsgebouw .St. Bavo" uur. Rederijkers. n.m. Sj Bestuursvergadering Houtbsjj gilde. n.m. 9 uur. Zangver^ 's Graveland Paardenlijf Lisse Bondsgebouw Dorps') f STADSNIEUWS iA I ïjdregeling. Men verzoekt mede te deelen dat vanwege de Hollandsche Spoorweg- Mf. aan het centraal-comité voor de Midden-Euro,peesche tijdregeling afschrift is toegezonden van haar schrijven aan den raad van toezicht op de spoorwegdiensten van 22 October 1.1. betreffende invoering van een wettelijken tijd. De opne ming van deze missive in een bulle tin van bedoeld centraal-comité met de opmerkingen waartoe die missive dit comité aanleiding geeft, kan eerstdaags worden tegemoet gezien. Hbld. De definitieve oorlogsbegrooting voor 1907 heeft thans de Tweede Kamer bereikt en zal spoedig wor den rondgedeeld. Zij bevat geen voorstellen betreffende het blijvend gedeelte, dat, gelijk bekend, bij afzonderlijk wetsontwerp wordt be handeld, hetwelk reeds het depar tement van oorlog heeft verlaten. De minister van oorlog blijft in beterschap toenemen. De operatie was van lichten aard en betrof alleen het litteeken dat van een vroegere meer belangrijke operatie overbleef. Haardsteden en meubilair. De „Residentiebode" met de „Noordbrabanter" toornend tegen de belasting op de haardsteden is het niet eens met dit blad, dat het mil- lioen, hetwelk deze opbrengt, best te missen ware. Doch meent de „Res. Bode" h'et middel om het in te halen, is reeds op zeer verstandige wijze aangegeven in het wetsontwerp tot herziening van de belasting, hetwelk bij de Tweede Kamer in staat van wijzen verkeert Dat wetsontwerp het werd inder tijd uitvoerig in onze kolommen be sproken wil het verlies bij de schat kist te lijden bij opheffing van den grondslag haardsteden, herstellen door verhooging der heffing naar den grond slag meubilair met 50 percent. Zulks nu achten wij een volkomen billijk aequivalent. Hierom zoo billijk, wijl de weelde er het zwaarst mee getrof fen wordt. Weelde toch zit in den regel in de meubileering en niet in stookplaatsen. Die zijn voor zwakke of ziekelijke personen veeltijds behoefte en altijd hygiëne. Meubileering echter, die eenvoudig is, kan geen weelde ge noemd worden, als zij verband houdt met de hoegrootheid van het gezin. En doet zij dit niet, spreidt meubi leering weeldeartikelen ten toon welnu, dan zullen de schatters, vooral als de grondslag meer gaat opbrengen, zich niet ontzien het mes in het var ken te zetten, daar waar zijn vleesch overvloedig en malsch is. Een probaat middel derhalve om het milioen in te halen. Het faillissement van den Prins van Bentheim, Men meldt aan „De Telegraaf" uit 'sGravenhage dato 3 Juni: De Rechtbank heeft, zooals reeds bekend is gemaakt, Vrijdag jl. Eber- wein Lodewijk George Frederik prins zu Bentheim en Steinfurt, wonende te Wassenaar, in staat van faillisse ment verklaard. De Rechtbank sprak dit uit ten verzoeke van de naamlooze vennoot schap Maatschappij tot Exploitatie van het Park Oud-Wassenaar, geves tigd te 'sGravenhage. De gerequestreerde, opgeroepen om te verschijnen ter Raadkamer van de Rechtbank, teneinde te worden ge hoord, is bij gemachtigde verschenen, die heeft erkend, dat zijn lastgever van requestrante heeft gekocht de rechten op het landgoed „Oud-Was senaar" en dat tusschen partijen was overeengekomen, dat gerequestreerde een gedeelte der koopsom, en wel f 200,000, zou betalen op 1 April jl., en dat de betaling dier koopsom ook niet ten deele heeft plaats gehad. Voorts beriep d# gerequestreerde er zich op, dat de uit die overeenkomst voortspruitende verbintenis nietig zou zijn, op grond van art. 1292 B. W., doch de Rechtbank besliste hierom trent, dat dit beroep ten onrechte werd gedaan vermits wel is bedongen, dat door gerequestreerde aan requestrante het recht is gegeven de gesloten over eenkomst te ontbinden, maar deze be paling niet valt in de termen van ge zegd wetsartikel. De rechtbank overwoog verder, dat requestrante bovendien meerdere schulden van gerequestreerde heeft op gegeven en gerequestreerde nu wel heeft beweerd, dat die schulden komen ten laste van requestrante, die de rech ten op het landgoed heeft verkocht, maar, dat daargelaten, dat dit mis schien met enkele van de door requ estrante genoemde schulden het geval is, daaronder wel niet zijn te begrijpen eene vordering wegens geleverd gries- meel en ander veevoeder, meel, huise lijke benoodigdheden en dergelijke; en, dat uit deze feiten en omstandig heden blijkt, dat de gerequestreerde verkeert in den toestand, dat hij heeft opgehouden te betalen. Tot rechter-commissaris in het fail lissement werd benoemd mr. A. E. Croockewit, rechter in de rechtbank, en tot curator mr. A. M. M. Montijn, advocaat en procureur te 's-Graven- hage. De gefailleerde heeft daags vóór de uitspraak der faillietverklaring met rijne echtgenoote het land verlaten zonder opgave van woonplaats in het buitenland. De curator, mr. Montijn, zal Don derdag a. s. tot de inventarisatie op Oud-Wassenaar" overgaan. De staking ie Eindhoven. De fabrikanten, die tot dusverre aan hun uitgesloten, niet-vereenigde werklieden een gedwlte van hun gemiddeld loon hebben uitbetaald, zullen, nu de fabrieken voor deze werklieden weder zijn opengesteld, daarmee niet voortgaan. Aan de commissie uit de Kamer van koophandel is namens de Fabri kanten vereeniging medegedeeld, dat deze haar standpunt blijft hand naven, en zich houdt aan het be sluit der vereeniging van 15 Mei, nl. dat de uitsluiting niet kan wor den opgeheven, alvorens de kwestie Aalfs-de Jong, nl. de staking, uit de wereld is. Valsch geld Uit Amsterdam meldt men aan de „N. R. Ct.": Wederom is bij de politie valsch geld gedeponeerd, dat aan personeel van de gemeentetram in betaling was gegeven. Ditmaal waren het een rijksdaalder en een kwartje. Lijkje opgevischt. Gistermiddag is onder den Lek- kerkerkschen wal door een zand- schipper het lijk opgevischt van een jongentje van a 4 jaar, met laarsjes en een truitje aan. Onweder. Boven Wageningen woedde Za terdagmiddag een buitengewoon hevig onweder. Op tal van plaatsen sloeg de bliksem in. Telephoon palen en boomen werden vernield. Te Bennekom sloeg de bliksem in de woning van C. Vermeer en ver nielde verschillende meubelen, zon der brand te veroorzaken. De vrouw en dochter werden tegen den grond geslagen, doch kregen geen letsel. Te Renkum sloeg de bliksem in twee huizen. Tijdens het hevige onweder, dat Zaterdagnamiddag boven Olden- zaal woedde, sloeg de bliksem door den schoorsteen in een der lokalen van de 2e openbare school aan 't Kerkplein aldaar,oindoor den schoor steen in een aangrenzend lokaal, waar juist leerlingen der Rijksnor maallessen onderwijs ontvangen, het gebouw weer te verlaten. Niemand bekwam eenig letsel. Aan de lokalen en de schoorsteenen was schade aangericht. Enkele oogenblikken later sloeg het hemelvuur in den schoorsteen der steen- en pannenfabriek „De Tankenberg". De schoorsteen werd nagenoeg over zijn geheele lengte gescheurd, terwijl tal van pannen op de gebouwen werden verbrijzeld en een balk in splinters werd ge slagen. Verschillende arbeiders wa ren in de onmiddellijke nabijheid van den schoorsteen aan het werk toen de bliksem insloeg, doch kre gen geen letsel. Gemengd Buitenland. Oneerlijke boekhouder. Den hulpboekhouder in een belangrijk handelshuis der Kruisvaartenstraat te St.-Joost ten-Noode, Victor A ge- heeten, oud 38 jaar., was Zaterdag gelast, geld in onivangst te gaan nemen. A., die op de koersen speelde had reeds lang belangrijke ont vreemdingen gedaan, ten beloope van 8,000 fr. De som die hij Za terdag moest ontvangen, bedroeg 2,000 fr. Hij kwam niet {terug, maar hij had een depêche naar zijn vrouw gezonden om te melden, dat hij het land verliet en dat zij hem moest schrijven aan een opgegeven letter- teeken, blijvende post te Brussel. Wilde zij hem naar het buitenland vólgen, dan móest zij de plaats der bijeenkomst opgeven. De vrouw, die van zijn oneerlijke daad niets wist, begreep die depêche niet en ging er mee naar zijn patroon. Deze, begrijpende wat er gaande was, verwittigde de politie en toen A op het postbureau kwam om den brief af te halen, werd hij geklitst. Hij bezat nog 1900 fr. Broedermoord. De gebroeders Van Vraethem, te Bierbeek bij Leuven, droegen elkander een doodelijken haat toe. Verleden week op een avond zag een hunner zijn vijand voorbijgaan. Bij nam een geweer en schoot hem dood. Aangehouden zijnde, zei de moor denaar Ik had er genoeg van. Hij moest weg; ik had er lang genoeg op geloerd, want ik wilde hem morsdood zien vallen. Een vreeselijke ramp. In het zoo genaamde millionairsdistrict van Long Branch (New-Jersey) is het zomerverblijf van den rijken siga renfabrikant Walter Schiffer afge brand. Zijn twee dochters, 14 en 10 jaar oud, alsmede de gouver nante en twee dienstboden, kwamen om het leven. De heer Schiffer en zijn vrouw werden vreeselijk gewond bij de pogingen tot redding. Het huis was geheel van hout. Vergiftiging in een gesticht. In het opvoedingsgesticht voor jongens „Veilhof" te Neurenberg, zijn een vijf-cn-dertig jongens ziek geworden onder vergiftigingsverschijnselen. Een 14-jarige jongen is overleden. Men denkt, dat de oorzaak ligt in de kookpotten. Een aanval. Uit Cherzon wordt gemeld, dat éen troep gewapende boeren een aanval deden op de politie, die een anderen boer ge vangen had genomen. In het ge vecht, dat ontstond, vielen aan beide zijden gewonden. Het gelukte den boeren ten slotte hnn makker te bevrijden, waarna zij op de vlucht gingen. Moorden en plunderingen. Te Riga hebben weer de noodige moorden en plunderingen plaats gehad. De politie heeft 42 personen in hechtenis genomen. Ook te Lodz hebben tal van irrestaties plaats gehad. De politic heeft een aantal personen, die in een café een vergadering hielden, aan den lijve onderzocht, Dertien hunner werden achter slot en gren del gezet, nadat in een kast een mand met bommen en revolvers gevonden was. In verschillende provincies is het landvolk aan het plunderen en brandsticli tengeslagen. Edgar graaf Keyserlingk is op zijn landgoed Gróssen in Koerland door ncht revolutionnairen van het paard getrokken en onder zulke mishandelingen vermoord, dat zijn lijk volkomen onherkenbaar was. De vermoorde heeft vroeger deelge nomen aan de strafexpedities in Koerland. Naar het St. Petersburgsche tele- graafagentsehap meldt, is de direc teur van het seminarium te Pensa door een jongen man doodgeschoten. 2 trams in botsing. Bij een botsing tusschen twee trams te Berlijn zijn twaalf menschen ge wond, van wie vier ernstig. De schok kwam zoo hard aan dat de voorplatten van de twee rijtuigen vernield werden. 3 Aardschokken. Uit Guayaquil (Ecuador) wordt gemeld dat daar in den vroegen ochtend vaffZater- dag drie aardschokken gevoeld zijn Er ontstond een groote paniek, maar er is geen bijzondere schadc- aangericht. Geëindigd. De staking van de spoorwegbeambten; in Argentinië is geëindigd. Ballon in brand. Gisterehochtend werd te Rome, in tegenwoordigheid van den Koning en de Koningin, de wedstrijd in het schijfschieten geopend.VOp het laatst"; had een droevig ongeluk plaats."Een mili taire ballon steeg tot een hoogte van 300 meter. Op een gegeven oogenblik geraakte de ballon in brand. Tot grooten schrik der om standers viel kapitein Uiivelli, die den ballon bestuur de, naar beneden. Hij werd voor dood opgenomen en naar het hospitaal gebracht, waai hij eenige uren later overleed. Een schijndoode. Te Rochdale, in Engeland, heeft zich een geral van schijndood voorgedaan. Drie uur nadat daar een jongeman, zoo men dacht, overleden was, kwam een aanspreker de maat nemen vooi de doodkist. Hij meende toen he. lichaam~een beweging te zien ma ken en zag vervolgens duidelijk, dat de gesloten oogen zich even openden. Hij maakte alarm en de gewaandj (kof: w rd bijgebracht. Aan een verslaggever heeft deze verteld, welke angst hij uitstond, terwijl hij zich onmachtig voelde een teeken vanTeven te geven. Een pluim op den hoed staat''goed. Als de Globe een schimpscheut op ons voik^kan^loslaten, verzuimt het blad 't niet. Te vleiender is 't daarom van"'onzen goeden vriend te hooren, dat gelijk het in een artikel over de uitspraak van hel Engelscli en het nut van de ver spreiding van die taal in liet verre Oosten schrijft „van Europeanen de Nederlander ongetwijfeld er het best in slaagt" de moeilijkheden van die uitspraak te overwinnen. Doodgeschoten. In de galeienhaven van St. Petersburg, waar van ge meentewege grondwerk is opge dragen aan werkeloozen, zijn eer- gisterenmiddag omstreeks 12 uur de hoofdingenieur Behrs en de inge nieur Nuyberg door eenige onbe kenden waarschijnlijk arbeiders doodgeschoten. Beiden kregen een kogel in het achterhoofd en waren dadelijk dood. De omstan ders verloren zoozeer alle tegen woordigheid van geest, dat niemand de moordenaars vervolgde, zoodat dezen konden ontkomen. Zaterdagmiddag te 5 uur pleeg den zeven gewapende mannen te St. Petersburg een uiterst brutale inbraak in een filiaal van de staats bank van leening. De roovers dron gen het personeel in een achter kamer, roofden 4000 roebel en maak ten zich daarna uit de voeten. Een der roovers werd echter op straat in hechtenis genomen. NATIONALE MILITIE. Herhalingsoefeningen. De Burgemeester van Haarlem roept bij deze op de milicien-verlofgangers Jacobus Martinus Ligthart en Pit ter Lodder uit de gemeente Haarlem, van de lichting 1902, behoorende tot het 2e regiment veld-artillerie, om zich op 24 Juni aanstaande, des namiddags vóór vier ure, te bevinden te 's Gra venhagen, bij hun korps, en de mili cien-verlofganger Arnoldus Gerardus Boeree uit de gemeente Haarlem, van de lichting 1902,'behoorende tot het le regiment veld-artillerie, om zich op 17 Juni aanstaande, des namiddags vóór vier ure, teljbevindenj te Utrecht bij zijn korps, voorzien van aide vco - werpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertek met groot verlof me degenomen, ten einde overeenkomstig art. 111 der Militiewet 1901, tot en met 6 Juli en de twee eerstgenoemde met 13 Juli a. s. in werkelijken dienst te worden g'esteld. Haarlem, 3 Juni 1907. Burgem. en Weth. voornoemd DE HAAN HUGENHOLTZ, lo. B. Collecte. De Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis, dat op Dinsdag, 18 Juni 1907. (Waterloo-dag) door militairen binnen deze gemeente zal worden ge houden de Collecte ten behoeve van het fonds ter aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, en beveelt die collecte aan in de milddadigheid der ingezetenen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat de opvatting van hen, die de roe ping van het fonds niet kennen en dit fonds beschouwen als eene soort van armenbedeeling voor oud-mili tairen, geheel onjuist is. Geen aalmoes wordt den gewezen krijgsman gegeven, maar eene jaarlijksche gratificatie ne vens militair pensioen of gagement, door de natie aan den oud-soldaat aangeboden als een stoffelijk blijk van waardeering zijner diensten, als eene gepaste hulde voor hem, die haar heeft verdiend. Een ruime opbrengst der jaarlijk sche collecte is tot aanvulling van dit fonds zeer noodig, omdat het daar door alleen mogelijk zal zijn om óf nieuwe categorieën van deelgerechtig- den te vormen of wel de voorwaarden van opneming in de bestaande cate gorieën te vergemakkelijken, want dik wijls komt de pijnlijke noodzakelijk heid voor, dat niet kan worden vol daan aan aanvragen van verdienste lijke oud-militairen, omdat de voor waarden van opneming in het fonds zoo moeilijk zijn gemaakt. Het laatste jaarverslag toont aan, dat aan gratificatiën en toelagen aan 1087 deelgerechtigden werd uitgekeerd f 50706,885 welk bedrag ten goede kwam aan 325 verminkten uit Oost- Indië, 726 infirmen en 36 oudstrijders van België, terwijl 449 personen, die solliciteeren om als deelgerechtigden in het fonds te wordei. opgenomen, daarvoor nog niet in aanmerking kun nen komen. Haarlem, 3 Juni 1907. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, l.B. Opleidingsschool voor jongens tot het middelbaar en hooger onderwijs Opleidingsschool voor meisjes tot het middelbaar onderwijs, en Eerste, Tweede en Derde Burgerschool voor jongens en meisjes. De aangifte tot toeladng op deze •scholen moet geschieden voor 1 Juli e.k., wat betreft A. de opleidingsscholen a. voor de meisjes, bij het Hoofd, den heer E. L. Brouwor b. voor de jongens, bij het Hoofd, den heer H. M. Hubregtse; B. de Burgerscholen bij de Hoofden dier scholen. Haarlem, 3 Juni 1907. De Burgemeester. DE HAAN HUGENHOLTZ, l.B. De S. D. A. P. De afdeeling Haarlem der S. D. A. P. stelde definitief candidaat i voor den ge meenteraad in de districten IJ. JoostenIIA. Dijksterhuis, J. Joosten, A. Kaptein en W. Koppen IIIF. W. N. Hugenholtz en J. Joosten. (Het Volk.) Haarlemsche Kermis. Uit Amster dam komen alhier met de a.s. kermis spelen de Nederlandsche Tooneel- vereeniging met Huzarenkoorts, het gezelschap Gebroeders Van Lier met Pleel Haarlem naar den Harem in eene „goed-ingerichte en wei- betimmerde" schouwburgtenthet Operette-gezelschap van Alphonse Jeanmart met Jong Heidelberg in „De Kroon". Of het gezelschap Stoel en Spree ook nog hier komt, is nog onbekend. Uit Rotterdam arriveert het ge zelschap van Ter Hall, in het Bron gebouw, waarschijnlijk met eene Revue Haarlemmer^ Halletjes. De werkzaamheden voor een betere inrichting van' den Haarlemschen Schouwburg hebben een aanvang genomen. Vreemd bezoek. Donderdag a.s. zal door de leerlingen van de „Ecole normale d'Instituteurs" uit Brussel, onder leiding van den directeur, het Stedelijk Museum alhier wor den bezichtigd. Boogschieten. Bij den Zondag ge houden handboogschietwedstrijd, uitgeschreven door de handboog schietvereen. „De jonge Batavier," t« Rotterdam behaalde de hand- boogschietvereen. „De jonge Bata vieren" van hier den 2en Eereprijs, bestaande uit zilveren medaille, geschonken door H. M. de Konin gin Moeder, benevens den 2e banier- prijs. Door den heer A. de Beer, voorzitter der vereen., werd de 2e prijs op de vrije baan behaald. Wielrijden Op de 2 Juni gehou den wielerwedstrijden te Bergen op Zoom, was de uitslag der amateurs, eerste prijs J. Tulken, alhier; tweede prijs D. Nijland, Amsterdam. Uit slag der nieuwelingen was, J. P. Dornelissen, na een reuzenspurt, nummer eentweede was Pol, derde Stedehouder, beide van Rotterdam. Kermesse d'eté in't Brongebouw. Door B. en W. is aan de directie van het Brongebouw vergunning verleend tot het houden van een kermesse d'été van 29 Juni tot 8 Juli a.s. De kermis zal in den tuin wor den opgeslagen. Daar zal o. in. zijn de beignetskraam van Consael, de stoomcarrousel van Benner, een toboggan, hoogstwaarschijnlijk een hypodróme, schiettenten en ander klein gedoe. De kapel van Rapp zal muziek uitvoeringen geven. De Laube in den tuin zal als biergrot worden ingericht en eiken avond treedt in de groote zaal een specialiteitengezelschap op. De kermesse is geopend in de week van 's morgens tien tot 's avonds half twaalf en 's Zondags van 's middags 12 tot 's avonds half twaalf. Het geheele terrein wordt door 20 booglampe ver licht. De abonné's hebben tot deze kermis vrijen toegang. Een nieuwe secretaris. Door de vereeniging „Streeft naar Eensge zindheid", alhier, afdeeling van den Ned. Bond van Electrisclie-Spoor en Trambeambten, werd in plaats van W. Plevier, die om zijn ver kiezing tot Bondssecretaris bedankt heeft, tot le secretaris gekozen J. Nix, Zuid Brouwersstraae 46, Haar lem. A. Echoevaart, f In den ouderdom van 58 jaren is alhier overleden de heer Abraham Schoevaart, in leven kashouder der Holl. IJzeren Spoor weg-Maatschappij te Amsterdam. Benoemd is tot substituut-officier te Zwolle mr. D. J. Wolfson, ambte naar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten in het arron dissement Haarlem. Restauratie. Met de restauratie van den schouwburg, naar de plan nen der commissie uit de inge zetenen, is gister) een aanvang ge maakt. Voordracht. Tot 1 eeraar der LI. B. School te Schiedam wordt o a. ook aanbevolen de héér J. Branden burg, alhier voor aardrijkskunde. Gouden huwelijksfeest. Den 17en Juni a.s. herdenkt het echtpaar M. H. Japikse en E. Horré den dag, waarop zij vóór 50 jaren door den huwelijksband werden verbonden. De eerste kersen. Gister zijn alhier door George Buse en Zoon, wonende aan de Turfmarkt de eerste kersen aangebrachtze zijn opgekocht door F. Beele, wonende Kruisstraat alhier. Uiterlijkewelsprekendheid. In den nationalen wedstrijd voor „Uiterlijke Welsprekendheid" op 1 en 2 Juni gehouden te Rotterdam, werd onze stadgenoot, de heer G. E. Voget, in de afdeeling „Ernst" bekroond met den 2den prijs. Muziek in den Hout. Naar wij vernemen zal de muziekuitvoering in de tent in den Hout deze week niet worden gehouden op Woensdag, 5 Juni a.s., maar op Vrijdag 7 Juni d. a. v. Aanbesteding. Door het kerkbe stuur der Doopsgezinde gemeente, wordt onder leiding van den archi tect, den heei P. Kleiweg Dyseriuck, 5 Juni a.s. aanbesteed het gedeel telijk uitslupen en verbouwen tot winkelhuis van perceel 39, Groote Houtstraat en van het sloopen van een pakhuis no 2 in de Peuzelaar- steeg en dit te verbouwen tot een werkplaats. Vischwedstrijd. De Visokvereeni ging „De Vischhaak" hield op 2 Juni haren eersten jaarlijkschen wedstrijd. I'e uitslag is als volgt: W. A. Smits eersten prijs, J. van Bau tweeden prijs, J. Vermaas derden prijs, H. v. Broekhuizen vierden prijs. P. H. Tennis. Den heer P. H. Teunis, bloemist alhier, ïsZateidag een schrikkelijk ongeluk oveiko- men. Terwijl hij bezig was zijn werk zaamheden te verrichten in een perceel aan het Florapark, viel hij door een lantaarn en kwam zoo ongelukkig terecht, dat opneming in het Diakonessenhuis noodig werd. Met leedwezen zullen zijn vele vrienden zeker van dit ongeluk kennis nemen. Reserve-officier. De reserveM H. D. Emrik van het 20e landweerinfanterie, wonende is heden voor verplichte oei' in werkelijken dienst gesteld le comp 4e bat. 10e reg. ink" te dezer stede. Oefeningen. Van 10 tot 1° a.s. zal onder leiding va" generaal-majoor, command le divisie infanterie W. de M eene kaderoefening voor oft worden gehouden in de pr° Gelderland. Aan deze oefening zal o. a. deelgenomen door den comm11 van het 10 regiment infa" kolonel H. C. A. Neeteson, bei) door den luitenant-kolonel J T. van Spengler en den maj01 J. Huisken, respectievelijk aft1 te Hoorn in garnizoen. ^PtdW Burgerlijke Stand. - Bevallen; L. W. Gae;L Kampen d. A. J. H. v. d.j van Dorth d. E. M. BOjL Weiden z. H. A. var. j Verberkmoes d. A. C. A. M- Staal z. M. Praag-Takken Bolleurs-Snel z. C. Hu11' Jong d. Overleden: A. SclioevaH Brouwerskade. M Poiitie-rapport. Gevonden: 1 vork theelepeltje, 1 doosje met K-a sieraden enz., 1 demisasoiiLJ genscapé's, 1 bril in étui, 1 e dameshorloge, 2 R.-K. kerkb" I trekhond, 1 heeren horloge Pr. v. o. wegens overtref arbeidswet, onbeheerd latei1 van een bespannen voertuig' Stadhuis. Sluiting sollici^' mijn dienstpers. Openb. werk civiel-ingenieur, 2e, commies. i. Idem v.m. 9n.m. 4 u. daatstelling Provinciale Staten AGENDA. Woensdag 5 Juni. Teylkr's Stichting. Dagelij'' II u. v.m.3 uur n.m. (beha* terdag en Zondag)de BibliotM 14 u. n.m. (behalve Zond.) (j len Zondag der maand F* van 14 u. n.m., toegang 0 werkdagen, behalve Zaterdags- Koloniaal Museum. Dagel'J 10 u. v.m,4 uur n.m. Stedelijk Museum v. SciiUk en Oudheden. Dagelijks van m.3 u. n.m.'s-Zondags va" u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. U; van 10 u. v.m.5 u. n.m. (bei1' dags en R. K. Feestd.). Leesmuseum. Dagelijks van m.10 u. n.m. Stadsbibliotheek. Dagelij k' Zondag) van 10 u. v.m.4 kosteloos. Museum van KunstnijveB* Tentoonstelling van oude wee- bewerkte stoften. Paleis van Justitie v.m. 1 Kantongerecht Zitting voo' zaken. Ned. Ver. v. Oud Strijde# en Landmacht uit Ned. InP- Vaderland getrouw" Colled de huizen der ingezetenen Weduwen- en Weezenfonds sloten en verzegelde bussen. 's Avonds oefening Spartüf Zandvoort (Terras Hót Badhuis" Uitgeschreven behart. der belangen van <- Zandvoort en de Müziekkaf Kruger" Nat. Concours V- nie-oa Fanfarekorpsen V Beverwijk. Maison Str^ v.m. 10 u. Not. Boerlage-, grasve'ling. Warmond. Logem. Rome" v.m. 9 u. - Not- Jaarl. grasverpachting. Oorlogsbegrooting. CO 05 05 0 GO -03 tO LO Ol CO CO M JO O cc bi Ct o O GO pr r1 p\ -n b $3 b b Ot O to Ot O» cji wU dl Ol co O GO io o\ O co co CO C5 O S pl CD p CO io i— CO Ol GO co co

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2