fa k STADSNIEUWS Gemengd Buitenland. I W „S.S. Berlin, 22 Februari. Red mij, ik kan niet meer. Groet mijn vrouw en kinderen," en daaronder, waarschijnlijk, maar heel onduide lijk, M. Staalma. Ontslag aan deHembrug. Naar aanleiding van het ontslag, dat dezer dagen een aantal werk lieden aan de Hembrug tegen 1 Augustus werd aangezegd, hebben zich de heeren Troelstra, van Vliet, Nolting en Pastoors tot den minis ter van oorlog gewend. Ofschoon het ontslag zal moeten worden gehandhaafd, zoo worden door bovengenoemde personen po gingen in het werk gesteld voor- loopig een wachtgeld te krijgen. Overreden. Nabij Goor is gistermorgen een wachteres met een kind door een sneltrein overreden. Bouwmeester Jr. in de Ieeuwenkooi. De „Java-Bode" schrijft: „Als reclame heeft heeft de aan kondiging, dat de heer Louis Bouw meester Jr. een proef zou afleggen van den in hem sluimerenden hel denaard door in de Ieeuwenkooi te gaan, in den circus Ott, te Ba tavia, goed gepakt. De tent was zeer goed gevuld. Na de gewone toeren met zijn pleegdieren te hebben verricht, noodigde de temmer den heer Bouwmeester uit zich in deomtra- liede riumte te willen begeven, doch had als voorzorgsmaatregel het leeuwenpaar, waarvan het mannetje nog eenige fut vertoont, eerst er uit verwijderwijderd en in hun hok gejaagd. Het tweetal overgebleven leeuwen werd ieder op een pyra- mide gezet en de amateur gladiator trad binnen. Champagne werd ge dronken, een sigaret opgestoken, waarna de mannetjesleeuw bevel kreeg languit op één oor op den grond te gaan liggen, een bevel, waaraan het dier maar al te graag voldeed, blij dat hij niet verder geplaagd werd. De temmer zette daarop een tweetal stoelen achter den leeuw neer, waarna de woestijn koning een oogenblik tot voeten bankje diende voor den temmer en zijn gast. De temmer zette zijne voeten op des leeuwen schouders, de heer Bovwmeester deed zulks op diens hammetjes. Eenig applaus voornamelijk van dames, werd ge hoord en de leeuwen gingen hun hok in, terwijl de heer Bouwmees ter de kooi verliet. Bloemenhulde ontbrak. Het vrije tconeel in duizend vreezen! In de maand Februari gaf het Vrije Tooneel, directie de heeren J. C. Speenhof en Nap. de la Mar, eenige voorstellingen te Haarlem. Onder de toeschouwers bevond zich le heer Van Akkeren uit Bloemen- laal. Na afloop [eener voorstelling Qoodigde hij het gezelschap uit met hem naar Bloemendaal te gaan, vaar hij van hen eenige kiekjes wilde nemen. De heer Van Akkeren s namelijk correspondent van „Pe Prins". Aan die uitnoodiging werd vol- laan en tevens werden eenige groe ien besteld, die als reclame moes- en dienen in sigarenwinkels. Deze groepen moesten geleverd worden lan den heer W. Philip, vertegen- mrdiger van het Vrije Tooneel Amsterdam. Volgens de heeren Speenhof en De la Mar hebben zij die groepjes ladeau gekregen, terwijl voor eenige tndere portretten zou gerekend worden „artistenprijs". En de heer De la Mar voegde daar nog bij, dat :e gewoon zijn, dat hunne portret en kosteloos gemaakt worden. De heer Van Akkeren, firma vloltser en Van Akkeren, denkt er :chter anders over, want hij heeft le heeren voor het Tweede Kanton gerecht te Rotterdam gedagvaard ot betaling van f70 of ieder de relft, en wel voor 10 photo's Nap. le la Mar als Zijn Edelachtbare, .0 idem andere houding 10 idem wederom een andere houding, 10 dem Smits als president van Eer m Deugd zonder hoed, 10 idem net hoed, 10 idem mevrouw De la Vlar als Isidora Duncan en 10 idem speenhof en zijn vrouw, te zamen *0 stuks. Gedaagden ontkennen de bestel ing en levering. Over 14 dagen zal eischer zijn :isch nader doen toelichten. Kleurenfotografie. Volgens de „Hamburger Nach ichten" is de kwestie der kleuren otographie nu bepaald opgelost oor MM. Aug. en Louis Lumierè, an Lyon. Met ééne enkele opname an men een beeld in de natuurlijke deuren bekomen. Zij overdekken aartoe de plaat voor de emulsion eering met eene dunne laag m: roscopisch kleine, uit aardappel ïeel gewonnen oranjerood- groen en violet gekleurde korreltjes waas.' van een vierkante milimeter der nieuwe platen en acht tot negen duizend bevat. Pe opnamen worden gedaan met een bijzonder daarvoor gemaakte gele lens. De autochroomplaat komt dan 21/2 minuten in een ontwikke- lingsbad, wordt afgewasschen eu dan met eene zekere oplossing overgoten, Al de volgende bewerkingen, na melijk 't passeeren in verschillende baden, worden bij volle daglicht uitgevoerd en bieden zelfs den leek geen moelijkheden. De uitslag is volgens gezegd blad wonderbaar. Men kan rechtstreeks positief of negatief bekomen naar beliefte en meerdere afdrukken, ma ken op autochromplaten. Aldus kan men rechtstreeks gekleurde diapo sitieven drukken. Op papier kan men nog niet afdrukken, maar M Lumière verzekrde, dat ook deze kwestie als opgelost te beschouwen is. De nieuwe platen zuilen spoedig in handel komen. Vrije vertaling. In een der groote Fransche biografische woordenboe ken wordt, onder het artikel Karei I, gezegd, dat de dag waarop deze vorst onthalsd werd, jaarlijks in Engeland gevierd wordt door het houden van een algemeene vasten par un jeune génêral). EenDuitscher vertaalde deze zinsnede op de vol gende wijze: „Pe verjaardag van den dood van Karei I wordt in Engeland nog steeds gevierd door een jongen generaal." - Een bende roovers heeft de ilaats Tsjoentoien uitgeplunderd en ïoudt twee andere plaatsen bezet. Jit Hongkong zijn troepen tegen de bende uitgezonden. Een Engelsch schip geplunderd. De Iritsche stoomboot „Hilburn" strandde 17 April op een rots in de Roode Zee. Uit Hodeida wordt thans gemeld, dat Arabieren op 29 April het schip overvielen en geheel 'eegplunderden. De bemanning is ontkomen en kwam te Hodeida aan,'waar ze den Iritschen consul van het gebeurde onderrichtte. Dadelijk is een kanonneerboot afgezond en en 'van de Porte is ge- ëischt, dat ze de schuldige zal straffen. Het proces te Madrid. Donderdag is de redacteur van „El Matin", Nakens, door de Madridsche recht bank als beklaagde in het bekende proces gehoord. Hij verklaarde, rdat Moral na den aanslag anderhalf uur in zijn huis vertoefde. Voorts gaf Nakens inlichtingen omtrent de actie van zijn blad te gen de anarchisten. Als reden, waarom hij Moral bij zich toeliet, gaf hij op, dat hij niet zijn ganscüe leven aan gewetens wroeging wilde bloot staan. Gisterav.werd bij 't get. verhoor tegen "^errer en Nakens door een pölitie- inspecteur, wat eerstgenoemde be treft, een zeer verzwarende verkla ring afgelegd. Hij zeide, dat in 1903 de Moderne School", waar van Ferrer directeur was, bezochl werd door vele anarchisten. Ooi deelde hij mede, dat den avond na den aanslag een groote voorraad wapens naar den lommerd werdeD gebracht. De commandant van df burgerwacht te Barcelona verklaar de, dat bij Ferrer herhaaldelijk bakken werden gebracht en dt voorzichtigheid waarmee deze wer den behandeld, wettigt het ver moeden, dat ze ontplofbare stoffen bevatten. Dienaangaande onder vraagd, zeide de getuige nog, dat Ferrer en Moral beiden den aan slag overlegden en dat Ferrer zeii de aanlegger is geweest. - Arrestatie van „inscrits mari- times." Woensdagavond heeft zich te Marseille een incident voorge daan in het bassin Joliette. Een dertigtal s akers, die waakzaamheid der politie hadden weten te ver schalken, slaagden er in, aan boord van de pakketboot „Himalaya", welke dien nacht met een bijeen- gescharrelde equipage moest ;'ver trekken, te geraken, en vervolgans de zeelieden, die op hun post waren gebleven, tot staking over te halen Kapitein Marquis, die het vaar tuig commandeert, sprak de sta kers toe, om hen te bewegen, weer naar den wal terug te keeren. Zij gehoorzaamden hierop, maar een maal aan wal, trachten zij de ka bels van het schip door te snijden. De politie kwam tusschenbeide en deed 22 arrestaties. Een dronkaard. Een zelfmoord onder zonderlinge omstandigheden pleegde Zondag de gemeentelijke secretaris van Lucena, in Spanje. De man legde bij zich thuis tien dynamietpatronen in een kring, I laatste zich in het midden en liet de patronen ontploffen. De zelf moordenaar werd met zijn heele huis vernield. De man was een drinker. 't Slachtoffer. Zondag is bij een f tierengevecht te Madrid de matador Pepete, uit Sevilla, waar hij het troetelkind van het publiek is, door een stier, dien hij den genadestoot niet volgens de regelen der kunst had toegebracht, op de horens ge nomen en in de lucht geslingerd. Men vreest voor zijn leven. Antonio Fuentes, de beroemste espada van Spanje, kreeg bij die zelfde gelegenheid een gekneusde hand. Vermoord. Te Twer zijn gisteren op klaarlichten dag twee agenten en een burger vermoord. Een dei daders is gevat. Pest. Een telegram uit Konstan- tinopel bevestigt, dat de pest zich te Bagdad heeft vertoond. Van an dere zijde meldt men, dat er gevallen v. cholera zouden geconstateerd zijn. Te San Francisco werd Dins dag te middernacht een aardschok gevoeld die tien minuten duurde. In het gouvernement Minsk (Rusland) is het plaatsje Stoltzy dom brand bijna geheel verwoest. Vijf honderd huizen gingen in de vlam men op, waaronder post- en tele graafkantoor. De toestand der be woners is hopeloos. Gebouw ingestort. Aan de zijlijn, die een mouterij te Londcrzeel met het station Mecbelen verbindt, is het gewelf van een gebouw inge stort; er zijn 2 dooden en 1 ge wonde 5 personen werden ondei het puin bedolven. STEMMING. De Burgemeester van Haarlem maakt bekenddat op Donderdag den 13en Juni 1907 eene stemming zal plaats hebben ter benoeming van 2 leden van de Provinciale Staten voor, het kiesdistrict-t Haarlem, en wel uit dt navolgende candidaten G. L. Buve Haarlem. A. H. Gerhard Amsterdam. Mr. W. A. 't Hooft Haarlem. J. Joosten id. Mr, A. H. van der Mersch id. W. de Vries Gz. id. De stemming vangt aan des mor gens te 8 uren en duurt voort tot des namiddags te 5 uren. De stembureauxj zullen zitting hou den als volgt: dat in het lie stemdistrictin het schoolgebouw aan de Haarlemmer- liedestraat, plaatselijk/gemerkt No. 19 (thans 4e Tusschenschool) dat in het 2e stemdistricP: in het schoolgebouw aan de Friesche'Warken- markt, plaatselijk gemerkt No. 38 (thans le Tusschenschool); dat in het 3e stemdistrict: in het schoolgebouw op het Klein Heiligland, plaatselijk gemerkt No. 12 (thans le Burgerschool voor jongens en meisjes; dat in het!4e stemdistrict: in het gebouw); ',,de:.:!Stad Doelen" aan de Gasthuisstraat No. 32; dat in het 5e stemdistrict(hoofd stembureau) op het Raadhuis; dat in het 6e stemdistrictin hel schoolgebouw aan de Schoterstraat, plaatselijk gemerkt No. 2 (thans kos- telooze school lett. A); dat in het 7e stemdistrictin het schoolgebouw aan het Leidsche plein, plaatselijk gemerkt No. 36 (thans 3t Tusschenschool) dat in het 8e stemdistrictflnvhet schoolgebouw aan het Wijde Gelde- Iooze pad, plaatselijk gemerkt No. 1 (thans kostelooze school lett. C). De inhoud van art. 128 van hel Wetboek van Strafrecht luidt aldus: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachlens wettelijl '■oorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstra,j ran ten hoogste een jaar. De Burgemeester'voornoemd, DE HAAN HUGENIIOLTZ L. B. KENNISGEVING. De burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van d< ingezetenen dezer Gemeente, dat hei op den 3en Juni j.l. executoir ver klaard kohier No. 9 opdeBedrijfs belasting dezer gemeente, dienst 1906/1907, op heden aan den ont vanger der directe belastingen b ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevem herinnerd, dat de belastingschuldi gen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 6 Juni 1907. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. KIESRECHT. Fabrieken en Werkplaatsen. De Burgemeester van Haarlem brengt in herinnering aan belanghebbenden, de navolgende bepalingen der Kies wet Art. 57. Personen, bij wie en be stuurders van bijzondere ondernemin gen en instellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijf-en-twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrek king zijn, zijn, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, verplicht te zorgen, dat ieder van dezen, die be voegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee achtereen volgende uren tusschen acht uren des voormiddags en vijf uren des namid dags daartoe gelegenheid vinde. Art. 58. Personen en bestuurdersin het voorgaande artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in het arbeidslokaal, en zoo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan éen arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stem ming bepaalden tijd op eene zichtbare wijze is opgehangen eene door hem of van hunnentwege onderteekende lijst, de uren, in het voorgaande artikel bedoeld, vei meldende voor elk afzon derlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Art. 154. Overtreding van de artt. 57 en 58 dezer wet wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen, of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. Haarlem, 6 Juni 1907. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, l.B Stukken van den Raad. Bestrating Kinderhuissingel. 14 bewoners van den Kinderhuis singel hebben per adres aan den Raad verzocht verbetering te brengen in de wijze van bebarden van den weg gelegen tusschen de spoorwegviaduel en de Pieter Kiesbrug. B. en W. meenen, dat een klinker bestrating gewenscht is, maar willen wachten tot het vaststellen der be stratingsplannen voor 1908. Zondagsschool. B. en W. stellen voor, om ondei enkele voorwaarden aan de Vereeni ging ter verbreiding der waarheid, vargunning te verleenen om des Zon dags van 121/2 tot P/2 uur gebruik tc maken van drie benedenlokalen van de Zesde Tusschenschool aan dt Sant poorterstraat, tot het houden van Zondagsschool. Geldenbrandwachts. B. en W. stellen voor, aan de afd Haarlem van den Ned. R. K. Volks bond f 19 terug te betalen voor df gemaakte onkosten bij het aansteller van brandwachts in 1905 en 1906. Arrondissements Rechtbank. 1. J. B., landbouwer te Houtrijk en Polanen, mishandeling ambte naar f 5 boete of 2 dagen hechtenis. 2. G. de B. en J. G. de B., fa brieksarbeider en varensgezel tt Beverwijk, mishandeling ieder f f boete of 4 dagen hechtenis. 3. VV. de J. en S. K. pakhuis knechts te Wormerveer, diefstal ieder 3 weken gev. str. 4. C. D. pakhuisknecht te Wor merveer heling, 14 dagen gev. straf. 5. J. W. V. carousselhouder ti Amsterdam valsche eed in eer civiel geding, vrijgesproken. Arrondissements Rechtbank. Zitting van Donderdag. Beleed iging. II. G4 D., gem.'geneesh., niet ver schenen, heeft iu den nacht var 14 op 15 April te Wormer de agen ten II. v. Linge en A. Wamelink beleed igd. Get. Wamelink, agent te Jisp. wassurveilleerendete Wormer. Bekl. kwam hem tegen en schold hem uit voor smeerlap, judas en schur ken. Ds veldwachters verklaren, dal de beklaagde zeer onder de in vloed van sterken drank was, waar van hij herhaaldelijk misbruik maakt. Zelfs i3 ^ijn echtgenoote ine de kinderen reeds van hem ver trokken. Nog een jongetje is bi, hem. De caféhouders weigeren hen te tappen. Daarom liet bij uit Am sterdam een groot vat bier komen at was reeds in 3 dagen op. Toei werden de kinderen weer uitgezon den om bier te koopen. Plet O. M. eischt f 50 of 10 dagen. H. V., 22 jaar, werkman tt Krom menie heeft 7 Apiil des nachts t( Zaandam agenten mishandeld. De bekl. was zeer luidruchtig. Di genten Menger en Schoen wilden hem kalmeeren. Maar dat beviel bekl. niet en hij begon toen tegen de veldwachter- te razen en te schelden. Het O. M. eischt 6 weken. Rustverstoring. G. N-, 35 jaar, arbeider Krom menie, P-G., 20 jaar, los werkman Zaandam. No. 1 heeft 5 Mei te Zaandam de voorbijgangers lastig gevallen en de orde verstoord/Poen de politie den lastigen kerel wilde inrekenen, schoot No. 2 toe en trachtte den arrestant aan de po litie te ontweldigen. De beklaagde zegt van niets te weten, hij was te dronken. De 2e beklaagele zegt, dat hij niets gedaan heeft, alleen heeft hij een der agenten een klein „zetje" gegeven. Het O. M. eischt. No. 1 3 maanden. No. 2 6 weken. Mishandeling. H. P. L- v- L 23 j. los werkman te Velsen is in verzet gekomen van een vonnis der Rechtbank, waarbij hij is veroordeeld wegens urishan deling van den conducteur J. Wittebrood. Het O. M. e'scht 3 dagen. Diefstal. A. v. Br., niet verschenen, heeft 18 Mei 3 kazen gestolen ten na- deele van Adr. Peetoom. Get. Ca. van El moest 3 kazen ontvangen, doch deze zijn niet in haar bezit gekomen. Het O. M. eischt 6 weken. Insluiping. L. V., 25 j. kleermakersknecht is in den nacht van 10 op 11 April binnengedragen op 't erf van den heer Guldemond, dat door een schutting was afgesloten. Get. H. Doorman, adjunct inspec teur van politie, wist dat 2 per sonen over de schutting wilden klauteren. Daaiom stelde hij zich verdekt op. Toen beklaagde met behulp van een ander op de schutting was ge klommen, schoot getuige toe en greep hem vast. De beklaagde zegt dat het een aardigheid was om zoo maar eens op de schutting te ko men. Het O. M. eischt 7 maanden. Looddiefstal. P. K. 40 j. glazenwasscher, alhier heeft circa 200 kg. lood gestolen op verschillende plaatsen te Haarlem en Heemstede. De beklaagde zogt gestolen te hebben, omdat hij eten moest heb ben voor zijn gezin en geen werk had. J( Get. L. Velleman, opkooper, heeft 't lood van den beklaagke gekocht. Hij had den eersten keer, dat hij kwam 't lood in een zak. Get. wist niet, dat 't lood gesto len was. Het O. M. eischt 3 maanden. Ontaarde vader. C. v. N. stucadoor alhier, heeft zijn kinderen geheel onverzorgd achtergelaten en zonder eten. Zoo is hij naar Duitschland vertrokken. De moeder werd sinds geruimen tijd in de Mariastichting verpleegd. Medelijdende buren namen de kinderen voorloopig tot zich, waar na zc werden opgc non en in 't Stede- liik armen en ziekenhuis De diepgevallen vader verdiende f 16 per week en toch liet hij zijn kinderen der armoede en ellende ten prooi. Het. O. M. eischte 4 maanden. Prijsvraag. Een Prijsvraag heeft uitgeschre- uitgeschreven de afdeeling „Haar lem en Omstreken" van de maat schappij tot bevordering der Bouw kunst, voor een schuitenhnis met bewaarderswoning voor een Roei en Zeilvereeniging. Aan het programma voor deze prijsvraag ontleenen we het vol gende: De terreinen voor sejauitenhuis en woning bestemd, waaruit de mededingers eene keuze kunnen doen, worden verondersteld te zijn gelegen langs bet Spaarne aan d< Friesche Varkensmarkt bij de Spoor wegviaduct en langs de Schoter^n- gelgracbt aan de Oostzijde van het Buitenhuis. Het schuitenhuis moet staan op .teenen voet, de omtrek wandeu dei woning moeten geheel van steen zijn, terwijl overigens de keuze der materialen voor den opbouw van schuitenhuis en woning vrijgelaten wordt. Uitgeloofd worden Een eerste prijs: de zilveren me daille der afdeeling met getuig schrift. Een tweede prijs: de bron- /en medaille der afdeeling met ge tuigschrift. Een derde prijs: het getuigschrift der afdeeling. De jury voor deze prijsvraag bc- taat uit de heeren: J. van den Ban, architect, J. W. G. Droste, architect, L. C. Dumont B. I., directeur van openbare wer ken, J. B. Lasschuit, architect, J. G. Michielse, hoofdopzichter van louw- en woningtoezicht, allen al lier. Wanneer, naar het oordeel der jury, geen volledige bekroning kan worden toegekend, heeft zij het recht aan de afdeeling voor te stel en, de waarde der uitgeloofde me dailles op andere wijze onder de in zenders der beste ontwerpen te ver- deelen. De afdeeling behoudt zich het recht voor om, 11a de publicatie van het juryrapport, de ingekomen antwoorden ten toon te -stellen en lo bekroonde antwoorden ter re productie aan te bieden aan de re dactie van liet Bouwkundig Week blad en andere bladen, zorder ge houden t zijn den bekroonden daar voor eenige vergoeding te geven. De deelnamen aan de beantwoor ding dezer prijsvraag is opengesteld voor alle in Haarlem em Omstre ken woonachtige bouwkundigen. Veranderingen in den Schouwburg. In overleg met het Comité, dat zich verbeteringen in onzen Schouw burg door particuliere bijdragen ten doel stelt, heeft de heer G'. W. Schonhuth, eigenaar van den Schouwburg, aan het gemeente be stuur vergunning gevraagd om en kele wijzigingen in dat gebouw te mogen aanbrengen. De belangrijkste daarvan is deze, dut de balcons in loges zullen mogen veranderd worden. De beide grillés blijven onver anderd evenals de uiteinden der ba - cons aan den Westkant, maar de ruimte daartusschen zou worden verdei ld in zeven loges aan iedereu kant, rechts en links in elk waar van plaats is voer 4 personen, be halve in de middelste, die ruimte aanbiedt voor 5 personen. Elke loge wordt als een soort afzonderlijk vertrekje afgetimmerd, waardoor deze rang iets meer intiems zal verkrijgen; dan hij tot dusver had. De menschcn in de balcons zaten er voor hun eigen gevoel min of meer als op een presenteerblaadje. Achter deze loges is een gang van omstreeks één M. breed ont worpen. Overigens worden de loges met draperieën versierd. Zoodra B, en W. voor deze ver andering hunne toestemming heb ben gegeven, zal ze door den heer A. Rinkema worden uitgevoerd, daar het Comité de hiervoor noo- dige gelden bijeen heeft. Natuurlijk zijn er nog andere plannen.Plannen ter versiering waar van de uitvoering noodwendig afhan gen moet van het geld, dat binnen komt. Plannen ook voor de zoo noo- dige centrale verwarming, die even wel wil ze goed zijn zeer kost baar is en dus eveneens verband houdt met de offervaardigheid van 't publiek. Een plan ook, om als dan den middendoorgang in parterre en stalles te vervangen door een breed looppad om de zitplaatsen heen, wat naar men meent aange- ramer indruk zal maken. Het Comité heeft o.i. terecht, als stelsel aangenomen 0111 niet alles wat wenscbelijk was in één plan te ver eenigen en met den aanvang van 't werk te wacli en, totdat de ge- heele daarvoor benoodigde som bijeen zou zijn, maar liever stap voor stap vooruit te gaan en telkens datgene waarvoor geld beschikbaar is, te doen uitvoeren. In 't ei rste geval toch loopt men gevaar nuts te bereiken, wanneer namelijkt on verhoopt 't geheele voor alle ver- 1 eteringen benoodigde bedrag, niet kon worden bijeengebracht, in het tweede wordt in elk geval iets verkregen. („H.D.") Opgedragen. Door den architect Toeke Knipers te Amsterdam werd het bouwen van een landhuis vooi- den hoogwelgeboren heer jhr. H. Dentz van Lennep op Meer-en-Berg te Heemstede opgedragen aan de aannemers Bijland en Cremers alhier. „Crescendo." De mnnncn- zangvereeniging „Crescendo" be sloot in hare bijeenkomst van Woensdagavond metbijnaalgemeene stemmen nog dit jaar wederom deel te nemen aan een zangwedstrijd en wel te 's-Gravenhage, uitgeschre ven door de Koninkl. Nationale Zangschool in September a.s, Moge het „Crescendo" gelukken in den uitslag van dezen wedstrijd meer voldoening te smaken dan in dien te Amsterdam van Zondag j.h Groot plan. Bij de Holl, IJzeren Spoorweg-Maatschappij is weder een groot plan in bewerking nl. een, tot omlegging van de spoorbaan te Halfweg; de groote bocht aldaar zou dan vervallen en en in plaats van de bruggen over de drie Rijnlandsche sluizen, die naar men mededeelde toch ver nieuwd moeten worden, zou dan, meer noordelijk, zij kanaal F worden overbracht. De eerste aardbeien. Gister zijn alhier door H. Stegemeijer van Santpoort en door Jac. Huiboom de eerste Aardbeziën van den kou den grond aan de groentenmarkt gebracht; ze zijn verkocht aan Dirk Groenendral en Gebr. Nijssen al hier. Officieren. Albi r is in het garnizoen aangekomen de ritmeester Von Tienhoven, bestemd voor in deeling bij een der depots huzaren. Toeziende chef. De ritmees ter A. B. van Tienhoven van het 3e reg. huzaren is nader aangewe zen voor toeziend en chef over de depots der cavalerie alhier en heeft deze functie van den luilenant- kolonel IP. G. P- Mathon over genomen. Landweer. Bij de nieuwe formatie van het 21e bat. land weer infanterie alhier, is binnen kort eene benoeming van twee kapiteins (comp-couimandant) twee sergeants - majoors - administrate urs en& twee fouiiers te verwachten. Bovendien kunnen bij dat bat. nog zes sergeanten en zestien korf oraals fforden aangesteld. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Pijbes en M. E. PrinsenK. Vegt en J. E. Schaap; J. C. Heise en M. A. Ros- bach; A. Kruijer en J. R. H. Berken- meijer. Getrouwd: H. N. Berg en L. Apeldoorn; J. W. Lucas en H. J. C. Terpoorten; W. J. v. Tiel en A.Kui per; T. Janssen en M. A. de Vogel; J. A. Hardeman en J. F. J. Dickhoff; Mr. B. Deetman en M. J. Versprille, '1 en: B. J. Schr j jed e ns,;! i. vc, Poli* nde.*" iril ii* fan nu tamesl 1 fa 0. we Opc-nbr !tb ove f, ven 'hek 1» wii-Ir h'l'KU.. v.m. U. K. "'s Sri to3 t| Zond -I 11 s te, bei| 1 Si-Ul m ?§M: hjR M' %>EN. n.m. Kostelc teEUM.; n.m >8. van 'tig «L.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2