STADSNIEUWS m. den' Minister "ran Oorlog gedaan. Met het oog op de beperkte ruimte zullen alle uitnoodigingen tot het bijwonen strikt persoonlijk zijn. Mr. J. A. Loeff. Mr. J. A. Loeff, lid der Tweede Kamer en Nederlandsche gedele geerde ter aanstaande Vredescon ferentie, is sedert eenige dagen on gesteld, weshalve hij de vergade ringen der Tweede Kamer in de laatste dagen niet kon bijwonen. Het ontslag aan dc Hembrug. Aan „Het Volk" wordt van de Hembrug medegedeeld, dat van 15 der ontslagenen het ontslag is in getrokken, en wel van 11 werklie den en 4 jongmaatjes-kostwinners. In hun plaats zijn nu 15 andere jongemaatjes ontslagen. De nu met ontslag bedreigden zijn allen tus schen 13 en 20 jaar. Deze gewijzigde beschikking is door het hoofd der patroonfabriek genomen op verzoek van enkele bestuurders van rijksworklieden-or- ganisaties. Onrechtmatige gijzeling. Men meldt uit Leeuwarden: De officier van justitie bij de rechtbank alhier heeft conclusie genomen in de navolgende, reeds vroeger meer uitvoerig medegedeel de zaak. In den laten avond van Zondag 28 October 1906, toen de koopman T., te Leeuwarden, uit de Harmonie huiswaarts keerde werd hij door den deurwaarder S. van der Woude namens de firma J. A. Veltman, te Amsterdam, aange maand tot betaling van ruim f190, waartoe hij door den kantonrechter te Leeuwarden veroordeeld was. Toen betaling niet terstond volgde, werd de heer T. naar het huis van bewaring overgebracht en in gij zeling gesteld. Eerst den Donderdag d.a.v. verkreeg hij zijn vrijheid weder. Er was echter een fout in de formaliteiten begaan en is dienten gevolge de Amsterdamsche firma wegens als een gevolg daarvan on rechtmatige gijzeling veroordeeld tot vergoeding van schade. Over het juiste bedrag dier ver goeding wordt thans geprocedeerd. Hoewel de heer T. de schade op een paar duizend gulden stelde, con cludeerde de officier van justitie dat een vergoeding te zamen van f263.371/2 ruim voldoende was, ter wijl elke partij zijn eigen kosten behoorde te betalen omdat de eisch van den heer T, zoo buitensporig hoog was geweest. Ledenvergadering. Uit Amsterdam meldt men: De Vereeniging van onderwijzers en onderwijzeressen aan kweekscholen en normaallessen in Noordholland hield hier ter stede eene ledenvergadering, onder leiding van den heer G. Meyer, voorzitter. Tegenwoordig waren o. m. de heeren Fabius, inspecteur van het lager onderwijs, Roodenburg, districts schoolopziener en Ketelaar, arondisse- ments-schoolopziener. De heer P. de Jong te Edam werd gekozen als lid van het bestuur. Blijkens het financieel verslag sluit de rekening en verantwoording met een klein batig saldo. Vervolgens leidde de heer A. J. van der Boom, leeraar aan de Rijkskweek school te Haarlem, de besprekingen in over: „De Vrije- en Orde-oefenin gen" der gymnastiek. A. Het nut der „Vrije- en Orde-oefe ningen" voor de physieke ontwikke ling der kweekelingen. B. De theoretische en practische vorming van den kweekeling tot on derwijzer in de „Vrije- en Orde-oefe ningen". De heer Heiner betoogde dat de vrije- en orde-oefeningen moeten wor den vereenvoudigd en veraangenaamd. De voorzitter merkte op, dat de oudere onderwijzers veel kunnen bij dragen tot de goede resultaten van het gymnastiekonderwijs. De heer Fabius wees erop dat er hier te lande nog te weinig zorg wordt besteed aan allerlei kleine uiterlijk heden in gang en stand, aan het de corum in 't algemeen. De inspecteur verklaarde het niet eens te zijn met den inleider,waar deze zijne leerlingen een inzicht wilde doen krijgen in de physiologische resultaten van het gym nastiekonderwijs. Eene inleiding van den heer G. Meyer, directeur van de Gem. Kweek school voor onderwijzers en onderwij zeressen te Amsterdam, over: het on derwijs in de zielkunde en de termi nologie van dit vak bij de opleiding voor onderwijzer, werd wegens het vergevorderd uur niet gehouden. Overreden. Zaterdagavond te halfaclit is op den Coolsingel te Rotterdam door een automobiel aangereden een Italiaansch koopman in galanterieën Panici Dominico, die uitweek voor de electrische tram. Binnengedragen in het gebouw Tivóli overleed hij onmiddellijk ten gevolge van een schedelbreuk. De chauffeur heeft volgens ooggetuigen geen schuld. Bloedvergiftiging. Te Meppel is na een ziekte van eenige dagen overleden de scheeps timmerman F. Voor eenige dagen I been, waarop hij een stukje papier legde van een tabakszak. Het gevolg hiervan was bloed vergiftiging, waaraan de man over leed. Lijk opgehaald. Gisteravond is te Stompwijk uit den Westvlied opgehaald het lijk van den 79-jarigen S. wonende al daar, die sedert jl. Zondag vermist werd en waarschijnlijk door don kerheid te water is geraakt. Brand. Te Vlachtwedde is de boerderij en bakkerij van den heer Bront- sema totaal afgebrand. De levende have is gered, anders weinig. Alles was verzekerd. Gemengd Buitenland. Feesten te Brugge. Geen feest heeft er plaats te Brugge de geschiedkundige stad van het Noorden schrijft het Handels- .blad van Antwerpen zonder dat hare kunstrijke straten, hare dich terlijke reien, eenen stoet zien voor bijtrekken, welke het geheugen herdenkt van helden en prinsen, die Brugge maakten wat Brugge was, wat Brugge is. Ter gelegenheid van de inhul digingsfeesten van Brugge-zeehaven richt de Brugsche bevolking eene reeks uitzonderlijke feesten in, ge durende de week van 21 tot 28 Juli. Niet zonder reden werd deze datum met den naam van geschied kundige week gedoopt. Benevens de tentoonstelling van het Gulden Vlies eenig in haren aard, even als deze van de Vlaamsche Mees ters zullen de clous van het program zijn een geschiedkundige stoet en een tournooi ingericht op 24 en 28 Juli. Dank aan de medewerking van talentvolle mannen, oudheidkundige kunstschilders, zullen deze verbeel dingen zuivere pereltjes zijn opzicht van de geschiedenis en de kunst, zonder te rekenen dat men in den stoet de koninginnen van Brugge zal bewonderen en men weet dat ze talrijk zijn wier mede werking vooral verzekerd is De stoet zal het volk van Brugge verbeelden dat uitgeleide doet aan hertog Karei den Stoute en herto gin Margareta van York, die ter gelegenheid van hun huwelijk, het riddersteekspel komen bijwonen. Het hof van het prinselijk paar zal vertegenwoordigd zijn door de leden van het puik der burgerlijke en adellijke familiën van Brugge men haalt ons zelf namen aan van edele families van Brussel, Bergen, enz. wier medewerking toege zegd is, en die schitterende groepen zullen vormen, welke den luisier en den rijkdom der hoven van Bourgondië zullen herinneren. Men ziet, de inrichtingsfeesten verwaarloozen niets, om aan de inhuldiging van Brugge's nieuwe zeehaven een onvergelijkelijk karak ter van' pracht en rijkdom te geven. Men weet dat Z. M. de koning de feesten zal bijwonen. Uitdeeling van graan. Een troep van 200 boeren begaf zich eergisteren naar Sitsjefka in het gouvernement Smolensk, om uitdeeling van graan te eischen. Nadat zij tevergeefs gesommeerd waren uiteen te gaan, vuurde de politie op hen. Vijf boeren werden gedood en velen ernstig gewond. Vervolgens liet de gouverneur troepen aanrukken,die een groot aantal boeren in hechtenis namen. Eet in de luclü gevlogen schip. Het onderzoek in zake het in de lucht gevlogen zeilschip op de kust van Tunis heeft aan 't licht gebracht dat de kapitein een Tripolitaan was, met name Mofta el Matari en dat de eigenaar ook een Tripolitaan was. De lading kwam uit Grieken land en bestond uit 700 vaten kruit en geweren. Toen de kapitein zag, dat hij omsingeld was, zeide hij, dat hij den brand in het kruit zou steken, maar de chef der douane geloofde dat niet. Daarom gaf deze zijn personeel bevel aan boord te gaan van het schip. Mofta stak daarop den brand in het kruit en met een vreeselijken knal vloog het schip in de lucht, met verscheidene van de sloepen, die het omringden. Het aantal dooden wordt nog op 75 geschat. Men weet niet het juiste cijfer van de bemanning van het schip. Denkelijk bestond zij uit 10 koppen. Moorden. Nadat twee directeuren der fabriek Possinaski te Lodz ver- mooid zijn, zijn de overige niet Russische directeuren naar hun land terugekeerd. De leiding der fabriek is nu in han den van een Zwitserschen ingenieur, die twee weken geleden tot directeur is benoemd. De eigenaars der fa briek zijn reeds lang geleden, wegens den onhoudbaren toestand te Lodz, te Berlijn gaan wonen. De hoofdingenieur van den had de man een wondje aan zijn Hocaal-spoorweg te Moskou, Krebs is op straat vermoord. De daders ontkwamen. Rooverijen. Aan de Russisch- Pruisische grens nemen de roove rijen op schrikbarende wijze toe. Een 13 man sterke rooverbende heeft te Petsjeslonow een pachter vermoord en zich meester gemaakt van een som van 4000 roebels. Te Giarcie werd een kocpman door roovers overvallen en vermoord de bandieten namen 15.000 roebel mede. Aardbevingen. Een telegram uit Guatemala, te Hamburg ont vangen, meldt, dat er op de hoog vlakte van Guatemala vier hevige aardbevingen hebben plaats gehad. De verbinding met de hoofdstad is verbroken. Men vermoedt, dat deze aardbevingen dezelfde zijn, die Vrij dag door de Duitsche Seismogra- fische toestellen zijn aangegeven. Vermoord. Bernhard Bauer, de grootste diamantkoopman van Aus tralië en deelgenoot in het Londen- sche huis Bauer Brothers Shaumer is Zaterdagmiddag op zijn kantoor te Melbourne, dat in een drukke wijk ligt, vermoord. Door wien weet men nog niet. Er wordt een zak met diamanten ter waarde van 120.000 gulden vermist. Sneeuwbuien. Uit het Baden- sche Zwarte Woud komt weer be richt van sneeuwbuien. Wraakneming. Voor enkele dagen werd te Lodz de sociaal democraat Golinsky op den open baren weg met dolksteken vermoord. Als wraak hebben sociaal-democra ten een aantal opgeschoten jongens van 16 en 17 jaar, die zij voor de daders hielden, gevat. Dezen werden later met doorboorde schedels gevonden met het opschrift erbij Voor den moord op Golinsky. De bloedivraak. Sedert 1889 zaten de Corsicaansche gendarmes den bandiet Ciridini, die moorden op zijn geweten had, na. Zaterdag kreeg een afdeeling gendarmes hem eindelijk in de besschen te pakken. Maar de broer van Ciridini loerde op luitenant Sieffert, den aanvoer der van de afdeeling en heeft dezen gisteren doodgeschoten toen hij den gevangene naar Ajaccio overbracht. Opbrengst. De inzameling voor de slachtoffers van de roburiet- ontploffing te Witten heeft in hel geheel 672,000 mk. opgebracht. Daarvan is 40.000 mk. besteed tot vergoeding van stoffelijke schade en zal 270.000 mk. als fonds tol ondersteuning van verminkten en nagelaten betrekkingen gebruikt worden. Ken ernstig ongeluk. Op een uit houdingsbeproeving van een auto mobiel tusschen New York en Al bany is de wagen, toebehoorendé aan den heer Clarence Mc. Kenzie, directeur der „StandardBrake Cy." in volle vaart tegen een electrische tramwagen aangereden. De auto werd zwaar beschadigd en alle pas sagiers werden er uitgeslingerd. De heer Mc. Kenzie was dadelijk dood; alle medereizigers werden gewond, twee ernstig. Een cycloon in Engelsch Indïé. Ka rachi is door een zwaren cycloon geteisterd. Geen huis bleef onbe schadigd. Vele schepen strandden. De schade is aanzienlijk, maar menschenlevens schijnen er niet bij verloren te zijn gegaan. Een tramongeluk. Nabij Athene is van de locomotief der stoomtram van Athene naar Phaleron, bekend om den slechten toestand van hef materiaal, de ketel gesprongen, toen er getracht werd bij Gargwetta een hoogte op te komen. De over volle rijtuigen werden overgoten door water en stoom en vijftien passagiers kregen vreeselijke brand wonden. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, geit op art. 8 der Hinder wet doen te weten, dat bij hunne beschikking van 6 Juni jl. aan A. P. ter Schuut vergunning is verleend tot oprichting van eene koek- en ban ketbakkerij in een te plaatsen gebouw tje aan de Tetterodestraat achter het perceel aan den Kleverparkweg No. 12 Kad. Sectie A No. 2562. Haarlem, 8 Juni 1907. Burgem. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, lo. B De Secretaris, PIJNACKER. Plechtige Consecratie. Op 24 Juni a.s. zal Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier de parochiekerk van de H. H. Elisabeth en Barbara plechtig consacreeren. De wijding begint 's morgens half acht. Lactologisch Biologisch Instituut. In eene te Arnhem gehouden al- gemeene vergadering der Neder landsche Melkhygiënische Vereeni ging is in beginsel besloten tot op richting van een lactologisch biolo gisch instituut als onderdeel der vereeniging met het doel een on derlinge controlevereeniging te vormen. Onder de nieuwe leden wordt genoemd de Eerste Haarlemsche Melkinrichting. Medegedeeld weid, dat de voor bereiding voor de inzendingen der vereeniging op de a.s. internationale tentoonstelling in Den Haag in vollen gang waren. Een twintigtal leden nemen deel aan de excursie, te houden naar de landbouwtentoonstelling te Dus- seldorf, waartoe de Nederlandsche consul aldaar bereidwillig zijn me dewerking heeft verleend. „Groot Badhuis" te Zandvoort. Evenals andere jaren zal hotel „Groot Badhuis" te Zandvoort ook gedurende het seizoen 1907 zorgen voor afleiding en verzet niet alleen van badgasten en bezoekers, maar ook voor uitgelezen kunstgenot. De beroemde musicus W. Mengelberg zal met het orkest van het concert gebouw 5 concerten geven; de kapel der grenadiers en jagers met haar bekenden dir. N. A. Bouwman; 't gunstig bekend Haarlemsch Mu ziekkorps en strijkorkest met zijn talentvollen directeur Kriens, zullen herhaalde malen een uitgelezen pro gram te genieten geven. Er zal een solisten-avond zijn, vuurwerken zul len afgestoken worden. Men lette vooral op de voordee- lige voorwaarden betreffende abon nementen enz.een en ander vinden onze lezers onder de advertenties in ons nommer van heden. Maathchappij van Nijverheid. Vrijdagavond vergaderde het de partement Haarlem der Maatschap pij van Nijverheid, onder voorzit terschap van den heer A. Merens. die na de opening der vergadering aan de orde stelde het uitreiken van getuigschriften aan de heeren M. Konings, P. J. Blankwater en L. H. Beyerrnan, gedurende 25 jaren verbonden aan de fabriek van Caoutcliouc-artikelen der Gebr. Merens. Zooals men weet, en zooals de voorzitter herinnerde, werden deze getuigschriften vroeger uitgereikt door de Vereen, voor Fabr. en Handwerks-Nijverheid, die voor en kele jaren met de Maatschappij is samengesmolten. De heer Merens zette uiteen, dat de uitreiking dezer drie getuig schriften hem, als hoofd der onder neming waar deze drie mannen werkzaam waren, zeer aangenaam was, en hij bracht genoemde werk lieden openlijk dank voor wat zij voor zijne onderneming hadden ge daan, hen toewenschende dat deze getuigschriften nog lang een plaats mogen hebben in hun huiskamers. Een der drie gediplomeerden, de heer M. Koning?, bracht der Maat schappij dank voor do aan hem en aan zijn kameraden toegekende on- lerscheiding. Na de lezing der notulen bracht le voorzitter nog een woord van hulde aan een niet-aanwezigen ju bilaris, den heer A. van Rossum, liethans alsregeerings-afge vaardigde le Brusselsche Suiker-conferentie >ijwoont, op wien zoowel de Maat schappij als het departement Haar lem trotsch is. Spreker schetste den ieer Van Rossum als een man van groo'e weikkracht en onverstoor baar optimisme, en -wensclite hem hoewel niet aanwezig geluk net zijn zeldzaam jubilé (Ap plaus). Met afwijking van de agenda -telde de voorzitter thans den be schrijvingsbrief voor de algemeene vergadering te Deventer aan de orde. Onder de. mededeelingen, die na mens het departement op de alge meene veigadering zullen worden gedaan, is een verslag en overzicht van de Technische Bibliotheek, dat door den heer G. S. de Clercq, tlgemeen secretaris der Maatschap pij werd voorgelezen, en waaruit bleek dat de boekerij, bescheiden begonnen, thans aan alle aanvragen kan voldoen. Niet onaardig was de mededee- iing van den voorzitter, dat het •eerste boek werd uitgereikt aan een dame, en dat het was het werk van Mr. Asser over „Handels recht. De punten der agenda gaven geen aanleiding tot belangrijke dis- cussiën. Van de bestuurstafel werd het voorstel gedaan, waarmede het hoofdbestuur homogeen is, om het voorstel Haarlem inzake het soci ale verzekeringswezen in te trekken en daarvoor in de plaats te stellen het voorstel Haarlem, vervat in het ontwerp Ziekteverzekering Naar aanleiding van dit voorstel trekt ook het hoofdbestuur punt 25 der agenda in inzake het Regeerings- ontwerp van Wet op de Ziektever zekering. De heer C. van de Stadt, voor- zittter en rapporteur der commissie gaf een overzicht van dc verschil punten tusschen het Regeerings- ontwerp en dat der commissie, naar aanleiding waarvan nog enkele vragen werden gesteld, en inlich tingen werden gegeven, de commis sie, en voornamelijk den voorzitter rapporteur, werd dank gebracht voor den omvangrijken arbeid, door haar verricht. In het debat werd o.a. door mr. Joh. Enschedé er op gewezen, dat deze geheele verzekering eigenlijk zeer veel kon worden vereenvou digd indien men de verzekering voor geneeskundige hulp, als zijnde van privaten aard, van de verzeke ring tegen loonderving wegens ziekte geheel losmaakte. De commissie voerde daartegen aan, dat juist de regeling der ge neeskundige behandeling in 't al gemeen te wenschen overlaat, be halve dan in.de groote steden. Oak in arbeiderskringen is men vooral op een regeling der geneeskundige behandeling gesteld. Ook werd er (door den heer Breda Kleynenberg) op gewezen, dat de Regeering zoowel als dit ontwerp, is uitgegaan van de bewezen nood zakelijkheid van zulk eene regeling der medische hulp. Het voorstel van het bestuur, dat de algemeene vergadering aan de Wetgevende macht zal verzoeken, rekening te houden met het ont werp van het departement Haar lem, werd aangenomen. Het Slachthuis. Verschenen is de begrooting voor het Openbaar Slachthuis alhier over de maanden MeiDecember 1907. De inkomsten worden geraamd op f56,918, de uitgaven op f50,248,23'/2, zoodat de rekening sluit met een na- deelig saldo van f 3300,231/2. Onder de ontvangsten komen de vol gende genoemde posten voor: f33,000 voor slacht- en keurloon, (berekend naar het aantal slachtingen in 1905 4500 runderen, 2800 vette kalveren, 500 schapen, 2000 nuchtere kalveren, 10000 varkens en 750 paarden)f 1633 voor weegloonen, f1126 voor stalgel den. f6600 voor retributie koelhuis, (tegen f40 perM2. koelcel oppervlakte en f20 per M2. oppervlakte der pekel- bakken per jaar), f3000 voor verkoop van ijs. Onder de uitgaven op de belang rijkste posten rente f15,375; aflossing f8784,i/2; jaarwedde personeel f6333,33; steenkolen f3400. Electrische trams zonder fluit. Reeds geruimen tijd was het voor de wagenvoerders der electrische tram AmsterdamZandvoort, een vreemd verschijnsel, dat, wanneer zij gebruik wilden maken van de fluit, deze den dienst weigerde en dan hij onderzoek bleek verdwenen te zijn. Daar dit meestal plaata vindt, wanneer de tram Amsterdam ver laat en de fluit uit geel koper be staat, wordt vermoed, dat zich in Amsterdam een individu bevindt, dat er zijn werk van maakt, om, wanneer de tram in rust staat op liet Spui, de koperen fluiten af te schroeven. Wenschelijk is het, dat deze gauw dief spoedig in handen van de po litie komt, vooral met het oog op de veiligheid van het verkeer. „Eigen Hulp". De Algemeene Vergadering der Ver eeniging „Eigen Hulp" heeft Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Juli a.s. plaats te Haarlem in 't Brongebouw. Aan de orde komen o.a. I. Mededeelingen betreffende de wijze waarop het Hoofdbestuur, zoo noodig, zal bandelen naar aanleiding van 't besluit der Alg. Ver. van 't district 's Gravenhage om gedurende hetjaar 1907 geen gelden aan de algemeene kas der vereeniging over te dragen. II. Benoeming eener commissie om het H. B. bij te staan in 't vastellen der notulen van de Alg. Verg. III. Verslag omtrent de werkzaam heden en den toestand der Vereen, over het afgeloopen jaar. IV. Bepaling van de plaats waar de gewone Alg. Verg. in 1908 zal gehou den worden. V. Vaststelling der rekening (Staat der bezittingen van de Algemeene Kas aan 'teind 1906 f 45.429.10. Rekening penningmeester. Ontvangen f31.895,11 voordeelig saldo f 2.071,60.) VI. Vaststelling der begrooting over 1908 f 16,300. VII. Benoeming eener Commissie tot onderzoek der rekening over 1907 en der begrooting voor 1909. VIII. Behandeling van en stemming over de door de Commissie van Reor ganisatie ingediende ontwerpen tot herziening van de statuten der ver eeniging. IX. Beroeming van vijf leden in't H. B. ter voorziening in de vacatures, ontstaan door 't aftreden der heeren Lucardie, Dozy, van Aken, Nijpels te 's Gravenhage, Verspij ck te Utrecht, Jung te Leeuwarden en J. G. Tuytel te Haarlem. Laatstgenoemde is door het Hoofdbestuur geplaatst op 't dub beltal voor de coöperatieve commissie. Kegelen. De Kegelclub „Haarlem" behaalde in den korps wedstrijd van het nationaal kegelconcours, ge houden op de banen van café Nie- man, Warmoesslraat te Amsterdam, den 9den prijs met 248 punten. Miliciens. Dinsdagavond zal van wege het hoofdbestuur van den Bond van Miliciens, oud-Miliciens en Reservisten getracht worden al hier eene afdeeling van den Bond op te richten. Benoeming. De gemeenteraad van Groningen benoemde tot Directeur' scheikundige van den keurings* dienst van eet- en drinkwaren, dr- F. H. van der Laan, assistent schei kundige aan het Koloniaal Museum alhier. Aan de Leidsche Universiteit werd met gunstigen uitslag afgelegd het doctoraal examen in de Rech ten door den heer G. Bakker al-j| hier. Buffetten bij de gymnastiek feesten. Bij de gymnastiekfeesten op 6 en 7 Juli a.s. zullen de buffetten wor den bediende door de heeren Van Gasteren en Chahot. On s slachthuis. De varkensslagers Vereen, heeft tot den Raad gewend met het verzoek om wijziging te brengen in de Verordening op het Slachthuis, waarvan eenige bepa lingen in de praktijk niet uitvoer baar gebleken zijn. Een dienstweigeraar. De krijgsraad heeft den dienstweigeraar Mammer veroordeeld tot 6 maanden militaire detentie. Het vonnis is ter appro batie opgegeven aan het Hoog milit. Gerechtshof. Benoemd. Onze stadgenoot, de heer J. Gerritsen, tot nog toe boek houder van den coöperatieven vee- houdersbond Ge m eenschappel ij k Belang" is benoemd tot directeur aan de Zeevaartschool te Terschel ling. Statenverkiezing. Ten einde de werklieden van de centrale werk plaats der H. IJ. S. M. a.s. Don derdag voor de verkiezing van de Prov. Staten, in de gelegenheid te stellen van hun kiezersplichten ge bruik te kunnen maken, zal de schafttijd in plaats van 12 tot D/2 van 11J/2 tot 11/2 uur gehouden worden. Coöperatieve Boerenleenbanken. In de Donderdagavond gehouden vergade ring van de Coöp. Boerenleenbank te Haarlem en Zuid-Schalkwijk werden de rekening en balans over 1906 goed gekeurd. Daaruit bleek, dat aan spaar gelden waren ingelegd f 9281.32 en terugbetaald f 4890, terwijl het geheele bedrag der ingelegde spaargelden op 31 Dec. bedroeg f9656.22. Voorschot ten werden verleend tot een bedrag van f 14.400. Het geheele bedrag der uitstaande voorschotten bedroeg op 31 Dec. f 19.250, waaarvan in dit jaar werd terugbetaald f3900. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. W. v. d. Berg, G. v. Lieshout en C. v. Steijnen, en tot le den van den Raad van Toezicht de heeren W. van Lieshout en J. van Loon. Besloten werd de kleinste inlage in de spaarbank te bepalen op f 1 en de intrest voor spaargelden, die een jaar vast staan, vast te stellen op 3i/20/0. Geslaagd. Voor het examen in boekhouden en aanverwante vakken is geslaagd de heer P. Kooy werkzaam ten kantore der Haarlemsche Bankvereeniging. Garnizoensberichten. Bevordering. De officier van gezondheid 2e klasse dr. L. Coenen van het garnizoen alhier die benoemd en aangesteld is tot officier van ge zondheid le klasse, blijft hier in garnizoen. Landweer. Door den kolo nel districts-commandant alhier is opnieuw aan het departement van Oorlog eene voordracht ingediend voor de betrekking van reserve adj. ond. bij het 20e bat. landweerinf. en daarvoor in aanmerking gebracht de opperwachtmeester P. H. Leye- naar van het 2e reg. veld-art. te Leiden. Landweer. Aangezien er bij den minister van Oorlog, niettegen staande Z. E. toezegging had ge daan voor de benoeming, nog na dere bezwaren zijn ontstaan tegen een dadelijken overgang bij de landweer na de pensionneering van den adj. ond. off. J. C. van Lonk huizen alhier, zoo heeft deze zijn aanvraag om pensioen ingetrokken, waardoor zijne overgang bij de landweer vervalt. Commando. Gedurende de afwezigheid van den commandant van het 10de reg. infanterie, kolo nel H. C. A. Neeteson, voor het hou den van een officiers-kaderoefening in Gelderland, van 10 tót 15 Juni a.s., zal de luit. kol. M. W. de Vries, het bevel voeren over het regiment. Reserve-personeel. De Vaan drig Leutscher, van het 10de reg. infanterie, die alhier t&t het ver vullen van verplichten werkelijken dienst onder de wapenen is geweest, is weer in het genot van onbepaald verlof gesteld. Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 11 Juni, des namiddags van 1 tot 2 uur, door den heer E. F. Bruynsteen, organist bij de Doopsgezindo Gemeente. Programma No. 1. Preludium (G-dur Peters Band II,) Joh. Seb. Bach. Np. 2. Andante (Sonate op 28,) L. von Beethoven. No. 3. Tonstuck, N. W. Gade. l°, 4 5. 6. KI. 'ie her, geste M. 0?; he "e ver •tgt e«f in alle «n. Ook jiüger<4 -itspr et ine». Vet tl j"log8 Ws vr «1. I heg gen ele k 'L •i)OUV

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2